vutiilwm VROUW Particuliere campings mogen blijven Autorijschool Los viert jubileum mèt leerlingen boekhandel Vctyrtwumtvïfi Drie milieu-bewuste vakantie houders letten op Colenso V.V.V.-nieuws OOK EEN WILWEL EENS UIT G.S. akkoord met wegbestemming gemeentelijk kampeerterrein designj team Haarproblemen KAPSALON HANS WEWER Openbare commissie vergadering Verhoging telefoontarieven uitgesteld Vleesverkoop Het oog gericht op Moskou Sleepkabel niet gezien Wijkraad onvoldoen de geïnformeerd Heeft U angst om te vliegen? Hondje weg? Hondje terug! internationale huizen onder één dak |de sede WK international I behr B. B. italia I interlit m y home brunati herman miller artemide Soi-stcr Courant van donderdag 29 juli 1976 Foto Herman van Dam Zeker is zeker nietwaar? Laat het onze zorg zijn I KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor GW Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. Voor een goed bestede vakantiedag: Kom eens rondsnuffelen in onze nieuwe afdeling MODERN ANTIQUARIAAT daar vindt U uitgeversrestanten en an dere uiterst voordelige boeken. Nieuw VERHALENBOEK Een dik boek vol verhalen, versjes en leuke tekeningen van f 9,90 voor f 4,90 FLOR1S Vdoor Prof. F. Hugenholtz Een interessante monografie over een belangrijk stuk vaderlandse geschiedenis van f 17,50 voor f 7,90 Theun de Vries Het Raadselrijk Een trilogie over Jeroen Bosch van f 35,- voor f 13,90 De romantiek van hot zeilschip Een schoonheid van een boek voor slechts 1 9,90 Soesterbergsestraat 53 Telefoon 12419 Op bijzonder sympathieke wijze viert autorijschool los mét de leerlingen het 40-jarig zakenjubileum. Vrijdag j.l., de officiële datum waarop 40 jaar geleden met de rijschool begonnen werd, werden heel wat bloemstukken aangedragen met vele welgemeende felicitaties. Ge durende de feestweek krijgen alle leer lingen, na afloop van de les, een bloem- boeket mee naar huis. Daarvoor staat de hele week op het terrein van de school een wagen vol met bloemen. De geste wordt door de leerlingen geweldig gewaardeerd. Voor het andere ..cadeau", de waardebon van 40 gulden voor allen die op 23 juli 40 jaar waren of geworden zijn en zich aanmelden voor het rij examen, hebben zich enkele gegadigden gemeld. Zij maken bovendien kans op een gratis rijbewijs met een maximum van 40 lessen. Tot a.s. zaterdag is aan melding nog mogelijk. In augustus gaan de heer en mevrouw Los er dan nog samen met het personeel een dag tussen uit. Vanavond om half acht vergadert de financiële commissie uit de gemeente raad in het openbaar in het gemeente huis. De agenda telt 25 punten. In het kader van de regeringsbeslissing om de overheidstarieven in 1976 te be vriezen, is de voorgenomen verhoging van de telefoontarieven per 1 augustus, uitgesteld. Zaterdagmorgen zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan de houders van groene kaarten genummerd van 201 tot en met 309. Omstreeks deze tijd wordt er in den lande veel ondernomen om het de vakantie gangers naar de zin te maken. Kr vinden overal kunstmarkten, feestweken, kermis sen en schuttersfeesten plaats. Om een paar voorbeelden te noemen. Van 31 juli t/m 1 augustus zijn er middeleeuwse burchtfeestcn met diverse middeleeuwse spelen in Noorbeek in Limburg. Op 31 juli in Vlissingen, ringrjj- den te paard met versierde sjezen. Pol- stokverspringen in Zuid-Holland en kruis boogconcoursen op diverse plaatsen in West* en Midden Brabant. ,Er is veel op te noemen. Ook dicht bij huis. Voor plannen om een dagje uit te gaan, kunt u best eens even langs komen. In onze evenementen-jaarlijst zult u vast het idee voor een leuk uitstapje kunnen vinden. Wij hebben voor u ontvangen van het Nationaal Bureau voor Toerisme een brochure die is samengesteld op basis van gegevens van de VVV's en uit andere betrouwbare bronnen. O kunt_ er een opgave van evenementen, toeristische at- traktiés, musea, oud stedeschoon enz. in vinden. Het boekje is bedoeld voor 1976- 1977. U kunt zo in het bezit komen van uw eigen evenementenlijstje. Zaterdag 7 augustus Gondelvaart op de Loosdrechtse plassen vanaf 19 uur. Na afloop vuurwerk. Van de ca. 2000 kampeerterreinen in Nederland staan er ongeveer 500 vermeld op de kaart Holland camping 1976". Deze kaart kost slechts 65 cent en was snel uitverkocht. Wij hebben inmiddels een nieuwe voorraad ontvangen. De uitge breide gids Holland campjng, waarin 2200 campings enz. worden vermeld is ook nog voorradig. Deze prachtige uitgave kost 9.50. Tot en met 27 augustus kunt u elke maandag t/m vrijdag om 10.00 uur vanuit de haven van Elburg met een salonboot een tocht maken via de randmeren en IJsselmeer naar Urk. Verblijf op Urk plm. 2 uur. Aankomst in Elburg 17.45 uur. Volwassenen/12.50, kinderen tot 12 jaar f 6,50 per persoon. Continental Singers en orkest treden op a.s. dinsdag 3 augustus te Baarn in de Nicolaaskerk. Kerkstraat 17. De aanvang is 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar o.a. bij VVV Baarn, Stationsplein en 's avonds aan de zaal. Toegang 5,- per persoon. Theater 't Spant heeft ons haar program ma 1976/77 gebracht. Vanaf heden kunt u een programma voor het komende seizoen bij onS komen afhalen. Rond de Zuidwest-Veluwe en de Gelderse Vallei kunt u de komende tijd weer fijne fietstochten maken. 30 juli vanuit Ede een Zwerftocht, afstand onbepaald, aanvang: 10 uur. 30 juli vanuit Veenendaal evéneeps zwer ven. afstand onbepaald, aanvang: 10 uur. 2 augustus Ede, Midzomertocht, 30, 60 of 120 km., aanvang 9 uur. 4 augustus Ede. Avondvierdaagse, 25 km., start om 18.30 uur. De Gids voor vryc tyd en vakantie 1976 van de provincie Utrecht, die wij enkele weken geleden óntvingen bleek een sukses te zijn. Wij hebben een nieuwe voorraad ontvangen. Voor 1,- bent u op de hoogte van de mogelijkheden om uw vrije tijd in de provincie Utrecht doof te brengen. 3 zomerconcerten van MOZART kunt u beluisteren in de Westerjcerk te Amster dam. Deze concerten worden gegeven door het Amsterdams Philharmonisch Orkest op donderdag 12, 19 en 26 augustus a.s. Aanvang 20.15 uur. Prijs 7,50. Vanaf heden kunt u bij ons plaats bespreken voor alle drie concerten, tussen 10 en 4 uur. Voor het Jazz Festival in Laren kunt u eveneens kaarten aan ons kantoor bestel len. Eveneens tijdens de festivaldagen 's avonds aan de kassa van de concertzaal. Een uitgebreid programma aan ons kan toor. K(jkcn naar een koninklijke hobby, kunt u drie weken lang in Uddel. In ,,Het Blanke Schot" aldaar wordt op 26 juli de zomerexpositie van de Oudheidkamer Uddel opengesteld. Tot 14 augustus kunt u de collectie poppen van Koningin Juliana in het Dorpshuis voor één gulden bekijken. Het is een absoluut unieke collectie, waarin de Nederlandse kleder dracht vrijwel compleet is vertegenwoor digd. Het tekent de conferentie van Europese communistische partijen dat deze in de rede van de Russische partijleider Leonid Brezjnev vrijwel uitsluitend te horen kreeg dat het westen - en vooral de VS zo traag zijn bij de ontwapenings -en dergelijke gesprekken. Het was forse kritiek maar nauwelijks het soort taal waarvoor de gedelegeerden uit alle hoeken van Europa naar Oost-Berljin waren getogen. Maar het was wel het veiligste onderwerp dat Brezjnev kon kiezen zonder al te duidelijk te maken dat de Russen zich dit alles heel anders hadden voorgesteld. Dat begon al meer da n twee jaar geleden in de sfeer van de Brezjnev-doctrine dat verkondigd werd in enige redevoeringen en inhield dat communistische staten op grond van internationale solidariteit het recht had den in te grijpen als het bij een andere communistische staat - of partij natuurlijk - mis dreigde te gaan. Over de vraag wie daarover moest oordelen of iets mis ging was verder geen discussie: Moskou wist het het beste. Nu vielen deze verklaringen nergens goed. In Oost-Europa nam Roe menië er uitdrukkelijk aanstoot aan en de partij van Italië bijvoorbeld protesteerde hevig. Dat zou de Tsjechische misschien ook wel gedaan hebben als die niet net flink gezuiverd was mede door zo'n ingreep op grond der solidariteit. Vervolgens is twee jaar lang onderhandeld over eerst een conferentie van alle com munistische partijen uit heel de wereld maar daarvan werd schielijk algezien doordat de afwezigheid van de Chinezen daar bijzonder zou opvallen dat Brezjnev mocht hopen dat hij alle ande.re in het gelid kreeg om Peking te veroordelen. Dus zou het een Europese conferentie moeten worden maar zelfs dat verliep niet vlot. Zoals in deze kringen gebruikelijk werd vooraf gedelibereerd over het slotcommu- nigué - met name de Italianen wensten niet min of meer ingekapseld te worden om toch de Brezjnev doctrine te onder schrijven. Eigenlijk is Moskou gechan teerd: het zou voor gek staan als de hele conferentie niet doorging waarvoor de reden dan zou moeten luiden dat al die broederpartijen het te hevig oneens wa ren. De enige oplossing was dus toe te geven en het slotcommunigué af te zwak ken. Hoe het slotcommunigué ook goochelt met de accenten, ter zitting werd wel duidelijk dat met name de Westeuropese partijen niets zien in zulke ideeën als een gemeenschappelijk uitgangspunt en een gemeenschappelijke code voor hun activi teiten - kortom: de bij de veteranen levende idee van Moskou als hoofdstad van het wereldcommunisme werd verwör- pen door nadruk te leggen op de nationale omstandigheden waarmee elke partij te maken had. En die niet alleen beslissen hoe een partij zich zal gedragen maar ook de consequentie inhouden dat de werkers van elk land maar over hun eigen CP moeten oordelen. Het is onvoorstelbaar dat dit is wat Brezjnev het liefst hoprde, maar hij moest hier wel bijvallen - anders waren de Italianen niet gekomen en zeker president Tito niet. En de Spanjaarden hebben uit het falen van hun Moskouge- trouwe buur in Portugal ook zo hun conclusies getrokken, evenals de Franse partij die kan narekenen dat ze in een periode van oriëntatie op Moskou verloer aan de socialistische ..concurrent". Het was dus wel handig van Brezjnev om bij gebrek aan zulke eenheid die van Moskou uit zou gaan dan maar te hameren op een gemeenschappelijk te bestrijden doel als het imperialisme wat tenminste goed klinkt al kan ieder zo zijn eigen interpretatie ervan geven. Natuurlijk 'verandert de gebleken vermin dering van Moskous invloed op de partij en in de wereld niets aan het feit dat Rusland als supermacht in de wereld heelwat betekent en dat in Oost-Europa de militaire, economische en politieke hegemonie als vanouds blijft. Maar de verwerping van de Russische aanspraak op idéolOgisch leiderschap heeft wel zeker zijn psychlogische consequenties in het westen zowel als in het oosten Iri het eerste geval 2oals bij de Fransen en Italianen hebben' de betrokkenen zich de benodigde vrijheid al genomen. Dat zal - in het tweede geval de Roerhenen bijvoor beeld moeilijker vallen, maar in gevallen van óngenoegen valt nu naar de Oost-Ber- lijnse uitspraken te verwijzen en Rusland Zal er wel voor uitkijken niet zo aan de kaak gesteld te worden als een macht die niet doet wat zè zegt. In zoverre zitten dc Roemenen dus weer wat Veiliger en ook de pqrtijen in andere landen dié wel wat losser wijlen komen te staan. KANTMAN De bromfietser R.R. (17) veroorzaakte op de kruising Dalweg-Beukenlaan een aan rijding doordat hij een sleepkabel over hét hoofd zag. R- reed op het fietspad op de Beukenlaan en wilde achter de personen auto van M.O. (33) langsrijden, die komende van de Dalweg, stilstond voor verkeer op de Beukenlaan. De bromfietser zag te laat dat O. een andere wagen sleepte. Hij remde sterk af, maar kon niet voorkomen dat hij legen de autó opbotste. Beide voertuigen werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Met een goeie vriendin. Even bijpraten over wat vrouwen interesseert. - Dan kokkerellen wij eens voor U. Gewoon doen. mm RESTAURANTJE .BIRKSTRAAT 108. SOEST. 02155 17224/f^ De leden van de commissie ruimtelijke ordening zijn ip grote meerderheid van mening dat het gemeentelijk kampeerterrein te Soestduinen niet perse gehandhaafd behoeft te worden. Op de heer K. de Wilde (PvdA) na, zijn zij het daarom met het college eens, dat niet in beroep gegaan moet worden bij de Kroop tegen de beslis sing van G.S. waarbij het gemeentelijke kampeerterrein geen „conserverende" be stemming gekregen heeft. Dit in tegepsteUing tot de andere, partikuliere terreinen, die op verzoek van G.S. deze bestemming krijgen. Commissielid De Wilde raeepde dat er sprake was van rechtsongelijkheid, maar zijn collega-commissielid, de CDA-er Oldenboom, trachtte hem duidelijk te maken, dat er verschil gemaakt moest worden tussen de rechtszekerheid van de eigenaars èn die van de gebruikers. Als „eigenaar", vond hij, kon de gemeente akkoord gaan met de wegbestemming, omdat daarmee tegemoet gekomen werd aan het raads besluit uit 1963, waarbij besloten werd tot opheffing van het kampeerterrein. De zaak kwam aan de orde tijdens de vergadering van de commissie ruimte lijke ordening, die maandagavond ge hóuden werd. De commissie beraad slaagde over het voorstel van het col lege het besluit van G.S. van 2 juni j.l., houdende de gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan Landelijk Ge bied, voor kennisgeving aan te nemen. Met betrekking tol de kampeerterreinen merkte de burgemeester op dat de raad de Kroon kon verzoeken de conserveren de bestemming óók van toepassing te verklaren voor het gemeentelijk terrein. Ook kon men dat niet doen en het terrein laten bestaan krachtens het over gangsrecht. Zij wees daarbij teven? op het feit dat volgens de beslissing van G.S. ook niet elder? in de gemeente- een nieuw kampeerterrein gevestigd mocht worden. Deze mogelijkheid wa6 de raad ontnomen doordat aan een wijzigings bevoegdheid goedkeuring wat onthouden. Anderzijds lag het ook weer zo, dat de gemeentelijke kampeereommissie tot de conclusie gekomen was, dat het huidige terrein gehandhaafd.moest worden om dat elders binnen de gemeente geen acceptabele plaats te vinden was. Zij vestigde er ten slotte de aandacht op dat ingevolge een raadsbeluit het huidige terrein óp l oktober 1979 definitief geslo ten zou moeten worden. Dat besluit zou de raad eventueel kunnen terug- draalen. De heer De Wilde meende dat in beroep gaan de voorkeur verdiende. Hij zei het besluit van G.S. te zien als een honore ring van het standpunt van de raads- minderheid (10 tegen 12) dat inhield dat alle kampeerterreinen ingepast dienden te worden. PvdA met WD èn Progres sief Soest waren toen evenwel in de minderheid, hoewel zijns inziens inpas sing 'n logisch gevolg was op de beslis sing het kampeerterrein van de heer De Koning aan de Birkstraat, wel in te passen. Het verschil in behandeling door G.S. van de partikuliere terreinhouders en de gemeente, zinde hem niet. Hij veronder stelde dat ook G.S. deze ongelijkheid niet gewild had. en hij stelde daarom voor In beroep te gaan, zodat deze „vergissing" ongedaan gemaakt kop worden. De CDA-er OJdenbóom zette bij dat standpunt een vraagteken, maar zijn fractiegenoot de heer Van Poppelen en ook de VVD-er de heer Lange, waren duidelijker en wilde afzien van het beroep op de Kroon. Zij meende dat gevolg moest worden gegeven aan het raadsbesluit van 1963 en de opheffing moest worden doorgezet. Lange tekende daarbij aan, dat ook gedacht moest wor- dèn aan de financiële consequenties. Blij ven exploiteren zou betekepen de outil lage aanpassen en dat zou veel geld kosten, dat er niet was. Men was ook van mening dat bet moei lijk zouzijn gehoor te geven aan de gebruikers van het terrein, die te kennen gaven de aanpassing niet nodig te vinden. De gemeente kon moeilijk een slecht voorbeeld geven Het standpunt van de heer Lange viel de heer De Wilde duidelijk tegen, omdat juist de WD-fractie indertijd inpassing in het plan Landelijk Gebied had voor gesteld. De Wilde kreeg echter geen steun en de commissie bleef van mening dat het beroep niet nodig was. Overigens fcal wel beroep aangetekend worden tegen het G.S. besluit waardoor kamperen in de Paltz, Pijnenburgerbos en bij de Qrote- en Kleine Melm niet is toegestaan. De raad besloot indertijd voor deze vier plaatsen een doorlopende vergunning af te geven. Wat de toekomst van het gemeentelijk kampeerterrein betreft wacht de com missie het definitief schriftelijke stand punt af van de kampeercommissie. Wij verkopen nu ook jacks van arachutelinnen Enno Derksen, Mark Gruijters en-Hans- Jan Hesse. alle drie negen jaar, brengen ook in de vakantie in praktijk, wat zij in de loop van het jaar over de natuur te horen gekregen hebben. Zij zijn. zoals dat tegenwoordig heet, zeer milieu bewust. Jammer vinden ze het dat juist hyn leeftijdgenoten in het Colensopark de vogels opjagen en de zwanen en een den in de vijvers met stenen gooien. Bovendien wordt tot hun verdriet veel kostbaar groen vernield. Politie-toezicht is er (soms) wel, maar naar hun mening haalt dat niet veel uit. Vandaar dat zij de stoute schoenen aan trokken en bij het hoofd van de gemeen telijke plantsoenendienst, de heer A. v. d. Broek, die zij kennen van de natuurles sen op school, om raad vroegen. Hij gaf ze een brief mee met de bemoe digende zin: „Ik hoop dat zij andere mensen ervan kunnen overtuigen, dat ze dit (het vernielen en opjagen) beter kun nen laten". Hun toezicht zal daarom voortduren en waar nodig zullen zij met een vriendelijk woord terecht wijzen. Ondertussen zijn ze ook daadwerkelijk bezig, want zo ruimden ze een aan jonge boompjes („ze stonden helemaal krom"!gebonden tent op en blijven ze doende met het schonen van de sloot langs het park. Vooral dat laatste is een karwei waar hulp van echte natuurvrienden bij gebruikt kan worden. De lange vakantie zal er wel mee omkomen. De leden van de Wijkraad Soesterberg. die volgens afspraak de openbare commis sievergaderingen bijwonen, blijken niet of nauwelijks geïnformeerd te worden over de Soesterbergse zaken die aan de orde komen. Tijdens de zitting van de commissie openbare werken beschikten de drie afge vaardigden van dc Wijkraad samen over één agenda en meer niet. Geen concept voorstellen noëh concept-antwoordbrie ven. Wijkraadslid Van Rijthoven sprak mede namens Zijn collega's Hagmeijer en Vee nendaal zijn ongenoegen uit over deze gang van zaken. „Wat moeten wij hier doen, als wij nergens kennis van mogen nemen?", aldus de heer Van Rijthoven. Wethouder Hoekstra zegde een betere „behandeling" toe; hij zou het in de vergadering van het college ter sprake brertgen. VERMIST: 24-7 - Welsh teryier, rep, black tan, 3 jr.; Kornmann, Ossendanjweg 31, tel. 15829. 1-7 - Duitse Staander, reu. bruine kop, wil/bniin gevlekt. 5 jr.. „Sandor"; (Ken nel MuiierZuiderstraatweg 29,Diemen); Stocken. Athletènstraat 32. Purmerend. tel. 02990-24614- 19t7 - Rater, Siamees masker, donker bruin/zwart. knik in de staart, jong, (De Klomp): Deumer, Duifhuis 37, Nijkerk, tel. 03494-2806. 19t7 - Kater, rood/cypers, gecastreerd. 1 jr.: Vfeugdenhil. Colenso 38, tel. 15371. 18-7 - Kater. Siamees, wit. blauwe oren, donkerblauwe ogen. zeer mager, litteken op neus. 2 jr.. „Windsor":ÊTliot Kapve- njai. Ferd. Huyekjaan 9a. Soest. 17t7 - Kater- wit. een groep en een blauw oog. doof. gecastreerd, 2'A jr. „Merlijn"; Rómer. W. Speelmanhof 21. tel. 15281. 15-7 - Kater, zwart, witte bef, gecas treerd. j'/i jr.. scheve kop: Vreman Supermarkt. Smitsweg 20-21. tel. 17078. 26-7 - hondje. 2 weken, antraciet-kleurig, witte bef en pootjes: Mevr. fCromrnedijk, Smitsweg 457, tel. 10899. GEVONDEN: 25-7 - Duitse Staander, brpin/schimmel, (Groeneveld/Baarn): ipl. Dierenbescher ming Baarn. tel. 02154-14363. 25-7 - Afgaan, jong: (bos Zonnegloren): Van Bernmel. Van der Weydestraat 12, tel. 11096. 24-7 - Bastaard Collie, geel. een hangoor, een tipoor. kortharig. (Steenhofstraat): Dierentehuis. KI. Engendaalweg. tel. 13583 22-7 - Bastaard Herder. ?wart/bruin; Dierentehuis, tel. 13583. 2L7 - Herder, zwart/lichtbruin, (Spoor baan Soest-Zuid); Dierentehuis, tel. 13SH3. 20-7/ - Bastaard Herder, bruin/zwart, hangoren, (Witte Huis); Dierentehuis, tel. 13583. 22-7 - Kat. wjt met grijze vlekken, zuchtbruine ogen. Vt jr. (sparreplaan); Meyer. Ossendamweg 20. 18-7 - Kat. zwart/wit. (Van Goyenlaan); Dierentehuis, tel. 13583. 1-7 - Kat. grijs/wit, (Weegbreestraat); Dierentehuis, tel. 13583. Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Avimedi. die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwer king met het Dierentehuis Soest, de gemeentepolitie Soest en instanties voor dierenbescherming in de omliggende gemeenjen. Het verdient aanbeveling steeds vermis sing en vondst van huisdieren zo spoedig mogelijk te melden bij de politie, het Dierentehuis en/of Avimedi. Telefoon nummers ?ijn: politie 19444, Dierente huis |3583en Avimedi 10667. Wanneer uw dier weer terecht is. wilt u dir dan ook even berichten bij één der bovenstaande telefoonnummers? Foto Herman van Dam leren zitmeubelen op wereld niveau. Zwitserse perfectie totaal woonprogramma van klasse. het beste en meest uitgebreide I woonwanden-programma in europa. moderne zitmeubelen van beroemde architecten meubelen voor directiekamers- I en kantoren alsmede voor het j moderne woongebeuren een verfijnd zitmeubel programma uit italie. in stof en leer project- en zitmeubelen van o.a architect Charles Eames italiaanse kunststof meubelen en extravagante lampen langestraat 79 hilversum telefoon: 02150-4 9060

Soester Courant | 1976 | | pagina 3