Een nieuwe opvatting over autorijden Overheid kan woning verbetering verplichten trouwkaarten Drukkerij Smit Zaterdag start open toernooi L.T.C. Soest Chinees-Indisch restaurant bezorgt overlast Problemen rond teerlaag op wandelpad Meningen van lezers Milieuvervuiling Aan de Gemeente en bevolking van Soest Met oefenvergunning te ver van huis Renault 14 komt begin 1977 J« van Zal Atlete Ai-ja Greefhorst in driekamp Zeepost Wekkerradio gestolen Konijnen gestolen Ontwikkelingsplan naar januari verschoven trouwcirculaires Duinkikkers heren I verliezen Duinkikkers dames ook kampioen Lederwaren Giftshop Tassen Riemen Portemonnee's Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters Schennis der eerbaarheid Auto's opengebroken Iets te koop Plaats een - Iets te geef KLEINTJE Nu toch geen bezwaar tegen autotestbaan XV EEMLAND WEEKAGENDA Geen voorrang Soeslcr Courant van donderdag 29 juli 1976 In de S.C. van 8 juli j.L maakt ene mijnheer Van Veen melding van het feit als zpuden alle Soester gezinnen, die milieubelasting moeten betalen, dit wei geren. Als gebruikelijk in die kringen wordt er weer eens een leugen gelanceerd, aangezien er tal van Soester gezinnen zijn. die wél zo fatsoenlijk zijn hun milieubelas ting te voldoen. Deze milieubelasting (zuiveringsheffing) is gebaseerd op een op zeer democracratische wijze tot stand gekomen wet. Zij. die hiertegen ageren, behoren tot een kleine linkse minderheid, die graag hun politieke inzichten op agressieve wijze aan de ander willen opdringen. Vooral hebben zij het gemunt op die ..gewone" man met de ..kleine beurs", waaruir de auto. de koelkast, de wasautomaat, de diepvries en de kleuren- tv (het is hem van harte gegund) moet worden betaald. Het zijn die linkse jongens, die het allemaal zo goed weten, die het alsmaar over milieuvervuiling hebben, maar er niets voor over hebben om die vervuiling, waaraan zij even hard meedoen, grondig aan te pakken. Zij bedienen zich van leuzen, die wèl aan slaan. maar niets te betekenen hebben, onwaar zijn en slechts verwarring en demagogie ten doel hebben. Dat de industrie slechts de vervuiler zou zijn. is reeds een lang achterhaalde stelling, die het blijkbaar nog wel goed doet. Het niet betalen van die zuiveringsheffing is der halve unfair, onfatsoenlijk, a-sociaal en dus verwerpelijk. Immers, men laat eert ander opdraaien voor de vervuiling, waar voor men zelf verantwoordelijk is. Dat soort linkse groeperingen maakt zich bovendien strafbaar aan diverse feiten. n.I. het opplakken van anonieme krantjes (over vervuiling gesproken!) op wacht huisjes en telefooncellen èn het aanzetten tot niet-betalen van belasting. Het zijn die lieden, die juichen als er wéér een land is overweldigd door de communisten en die niet zullen rusten voordat ook Nederland is gebracht onder het juk van het Marxis- VAN DOORNE. Hierbij wil ik mijn verontrusting uitspre ken over de ..vernielzucht" van het dorpsschoon in onze gemeente. De plan nen om de Dalweg door te trekken dwars over de Eng. w aarbij twee oude, karakte ristieke Soester huisjes moeten verdw ijnen aan de Beukenlaan. Weinig van de vele uitgeplaveide huisjes die Soest ooit had. zijn er nog over en de laatste (of één van de laatsten) moet dan nog worden afge broken. tezamen met het ..Beukenootje". om plaats te maken voor een verkeersweg die de Beukenlaan zal kruisen, waarbij er dan nog wat stoplichten komen te staan met het gevolg van wachtende automobie len en motoren die weer meer milieuver vuiling produceren. Ditzelfde is het geval aan de Soesterberg* sestraat bij de Vondellaan. Hier stond vroeger ook zo'n wit rieten huisje dat ten prooi viel aan het steeds toenemende verkeer. Aan de andere kant van de Vondellaan bij de Birkstraat is zo'n huisje gelukkig wel bewaard geble ven. Ook andere voorbeelden waarvoor ik (en met mij velen) geen begrip kan opbren gen: Waarom moest het ..Spreukenhuis je", dat uniek in zijn Soort was. aan het Kerkpad verdwijnen voor w at nieuwbouw, die net zo goed op een andere plek had kunnen worden neergezet. En .Huize Middelwijk", ook aan het Kerkpad. even verderop, idem dito. Dit zijn toch voorbeelden van het slecht beheren van wat tóch wel „Monuhiénten" kunnen worden genoemd, door deze gemeente. Laten we toch zuinig zijn op het ouds en karakteristieks wat we nog hebben. Vanuit het Soesterveen kijk je van de flat uit op de Eng. die aan twee kanten begrensd wordt door autowegen. Midden op hooggelegen wuivende korenvelden en begroeide akkers. Ook hier wil of wjlde de gemeente een z.g. winkelcentrum bouwen met een doorgaande weg dwars door het korenveld.. Vroeger stond er aan de Molenstraat ook nog een korenmolen ,,De Windhond", die in 1927 werd afgebroken en een molen aan de Kerkstraalt, de „Vlijt", die in 1952 werd gesloopt. Nu wil men volgens een krant, dé „Windhond" opnieuw opbouwert. óp de zelfde plek aan de Molenstraat, waar de fundamenten nog'in de grond moeten zitten. Dit is een goed idee, oofn een beetje van het oude te herstellen. Laten we echter niet eerst alles afbreken en later tot de conclusie komen dat we dit toch beter niet hadden kunnen doen. Voorkomen is nog altijd beter dan genezen. G. KUH- In Soesterberg werden door de politie twee knapen aangehouden, die op de Banning- straat reden met een motor, terwijl zij slechts een oefenvergunning hadden. De jongens. I. R. en p. H-. waren uit Gouda afkomstig en dus te ver van huis. De motor werd jn beslaggenomen. Ondank» de ecomonlsche ontwikkelingen die In de laatste jaren de gehele wereld in beroering gebben gebracht, is Renault's vertrouwen in de toekomst van de auto nog niet geschokt en wordt doorgegaan met het verder ontwikkelen on verbreden van het gamma personenauto's. Ër altijd van overtuigd dat de auto nooit een alledaags gereedschap zal worden, maar wel constaterend dat zij al anders wordt bekeken,spant Renault zich in om produkten te ontworpen, die zo goed mogelijk beantwoorden aan een verandering van een bepaalde levensstijl. AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Nieuweweg 37 (achterom), Tel.1 10 18 De S.O. Soest atlete Arja Greefhorst (15) neemt a.s. zondag 1 augustus deel aan nationale wedstrijden die worden georga niseerd door de vereniging Prins Hendrik te Vught. Zij komt uit in de driekamp: speerwerpen, kogelstoten en discus werpen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moét zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Rio Esquel" (6 aug.); Australië ms „Moreton Bay" (2 aug.); Brazilië ms „Izhevsk" (2 augustus): Canada ms ,,C. P. Discoverer" (6 aug. Chili ms „Cartagena de Indias" (4 aug. Indonesië ms „Eumaeus" (29 juli): Israël ms ,;Tourmalin" (3 augustus): Kenua. Oeganda, Tanzanië ms „Polana" (6 aug.): Ned. Antillen ms „Pallas" (2 augustus) Ned. Antillen ms „Neptunus" (4 aug.): Suriname ms „Neptunus" (4 augustus): V.S. ms ,,Atl. Champagne'" (4 augustus): V.S. ms ,,S. L. Galloway" (5 augustus): Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika ms „Serooskerk" (4 augustus). Uit de winkel van de firma B. aan de Soesterbergsestraat werd een wekkerradio ter waarde van 150 gulden gestolen. De onbekende dader verschafte zich toegang tot het pand door het openwrikken van een raam. De zes konijnen die de 71-jarige F. V. als hobby hield en dagelijks verzorgde, zijn in het weekeinde gestolen uit de ren achter het huis aan de Nieuweweg. De gedupeer de eieenaar heeft bij de politie aangifte van de diefstal gedaan. Het Ontwikkelingsplan Soest 1976 zal niet zoals hei in de bedoeling lag in november, maar eerst in ianuari 1977 in de raad behandeld worden. Overvloed aan werk, waarbij alle begrotingsvergaderingen, no pen tot dit uitstel. De burgemeester vroeg en kreeg daarvoor het fiat van de leden van de commissie ruimtelijke ordening. Zij zegde toe. dat de inspraak groepen weer ingeschakeld zullen wórden, zodra „concrete stukken" gereed zijn. Ook daarmee konden de commissieleden zich verenigen. De Renault 14 ts het resultaat van het ontwikkelingswerk dat Renault heeft ver richt om te komen tot een goed uitge balanceerd autoconcept. Deze ontwikkeling werd ingeleid met het op de markt brengen van de functionele modellen, maar het zijn vooral de Re nault 5, de Renault 20 en de Renaut 30 TS geweest die vanaf 1972 het karakter van de Renault personenauto's tot uit drukking hebben gebracht. Met de Re nault 14 wordt deze tendens voortgezet. Tegenwoordig ligt het zwaartepunt van de Europese automobielmarkt op de middenklasse: juist in deze categorie vindt men de meest verschillende mo dellen en doordoor de grootste keus. Daarom is het in de categorie, waar de belangstelling het grootst en het meest uiteenlopend is, voor een automobielfa brikant noodzakelijk verschillende mo dellen aan te bieden met elk een geheel eigen karakter. Tot nu toe bestond het aanbod van Re nault in de middenklasse in hoofdzaak uit de modellen 12 en 16. Om Renault's sterke positie te hand haven dient er aan onze „nieuwe gene ratie" modellen een middenklasse autc met 5 deuren toegevoegd te worden, met een totale lengte die het midden houdt tussen de Renault 5 (3,50 m) en de Renault 20 (4,50), maar met een bin nenruimte die overeenkomt met die van de Renault 16. Met een lengte van 4 meter voldoet dt Renault 14 aan dit uitgangspunt. Het is een compacte auto, maar dan eer waarbij het scheppen van binnenruimte voorop heeft gestaan, kortom een auto waarvan men de ruimte in het interieur vindt en niet aan de buitenkant. Een auto waarvan het moderne concep'. tegemoet komt aan hen, die zich met het hele gezin en alle bagage moeiteloos willen verplaatsen, zonder genoodzaakt te zijn „over te investeren" in een aan de buitenkant ónnodig grote auto. Het ontwerp van de Renault 14 komt hieraan geheel tegemoet. De gekozen vormen zijn bewust functioneel om com pactheid en aero-dynamica, maar ook om interieurruimte, wendbaarheid en toegankelijkheid, uitzicht en sterkte te combineren. Deze compactheid is het resultaat van twee op elkaar afgestemde uitgangs punten - de dwarse motoropstelling - de keuze van een achterzijde ,,a la Renault", waardoor de achterbank zo ver mogelijk naar achteren geplaatst kan worden zonder afbreuk te doen aan ae bagageruimte. Bovendien heeft de Renault 14. door het verder perfectioneren van de beproefde vering met grote wieluitslag een zeer hoog comfortniveau. De Renault 14 is een auto waarbij men van, binnen naar buiten gewerkt heeft, éérst het interieur en daarna het exte rieur; met andere woorden een auto waarin men kan „leven", waarin men „woont" terivijl men zich in alle rust ver plaatst. Aan de andere kant maakt zijn compact heid en zijn hanteerbaarheid hem zeer geschikt voor het rijden in stadsverkeer. Evenals dat in 1972 met de Renault 5 het geval was, wordt ook nu ln 1976 beoogd om door het uitbrengen van de Renault 14 een nieuwe relatie te scheppen tussen de automobilist en zijn auto. N.B. De Renault 14 zal begin 1977 in ons land leverbaar zijn. Kortgeleden is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend inzake de aan schrijving tot verbetering van woningen. Wanneer dit ontwerp door het parlement wordt aangenomen, zal het mogelijk zijn dat de Overheid huiseigenaren kan dwingen hun huizen te laten verbeteren. Ongetwijfeld zal zo'n wetsontwerp op velen nogal „dwingerig" overkomen. De bedoeling van het ontwerp is echter lou ter positief. De overheid gaat van de stelling uit dat het terwilie van een goed huisvestigingsbeleld noodzakelijk is om over de (rechts)middelen te kun nen beschikken om het bestaande wq- en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modern I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 Zaterdag 31 juli a.s. starten op de banen van de aan de Schrikslaan gelegen Lawn Tennis Club Soest de eerste partijen in het kader van het jaarlijkse Open Toernooi voor de spelers in de D-categorie en de jeugdspelers tot en met 16 jaar. Ruim een week later namelijk op maandag 9 augustus is dan de beurt aan de wat sterkere spelers die uitkomen in de C* en B-categorie en de veteranen. Het in totaal ruim twee weken durende toernooi staat onder de directe leiding van Eric Rikken, Erik van Dort, Peter Bakè en in de eerste week Maria von Evenals de heren van pe Dujnkikkers, ïün nu ook de dames kampioen geworden. Een prachtig resultaat. De dames werden kampioen in de tweede klasse van de kring en zij zujlen volgend seizoen uitkomen in de distfictséompetitie. Het eerste heren team van De Duin- klkkers, Ongeslagen kampioen geworden ln de 4e klasse van de zwembond, heeft in de eerste promotiewedstrijd, thuis, tegen Boxmeer, de kans op een goed eindresultaat uit handen gegeven. Een over alle Unies duidelijk onder ?ijn kunnen spejend Duinkikkensteam. kwam al snel op een 3*0 achterstand te staan. De Duinkikkers herstelden zich en zagen kans om in de 2e periode terug te koiuén en brachten de stand op ?-3. In het begin van de 3e periode werd het zelfs 3-3- Boxmeer kon het tempo van De Duinkikkers niet volgen, maar zij bezat voldoende vechtlust om terug te komen, hetgeen de Puinkikkers misten. De jongens van de Duinkikkers hadden be slist hun dag niet, of waren het de ze. nuwen die hun parten speelde. Boxmeer liep uit tot 3-5, maar dé Duin- en nog veel meer leuke Naast de Oude Kerk. TORENSTRAAT 5 SOEST T?t. Q?166 r 13473 kikkers gaven hun nog niet gewonnen en haalden op tot 5-5. Jamrher voor de Duinkikkers, die geen inspiratie genoeg hadden, wist Bóxmeer één minuut voor het einde een 5-6 voorsprong te nemen, welke door de thuisclub niet meer inge lopen kon worden. De eerste promotie- wédstrijd werd verloren. Morgenavond, vrijdag 30 juli, moeten de Duipkikkers hun tweede promotie- wedstrijd spelen en moeten daarvoor zglfs naar Limburg, waar in Weert of Swalmen 'een overwinning met twee doelpunten verschil voldoende voor pro motie is, daar twee van de drie clubs promoveren. Spelen de Duinkikkers in hun nörmale vorm, dan moet een over winning mogelijk zijn. Hét puinkikkersteam vertrekt vrijdag middag met een groot aantal supporters om 17.15 uur vanaf het busstation te Soept-Zuid. Een ongeveer vijftigjarige man heelt op klaarlichte dag openbare schennis dor eerbaarheid gepleegd tegenover een jon getje. Dat gebeurde op de parkeerplaats bij het winkelcentrum Smitshof. Een mevrouw, die de sehcnnisplcging had gc/jun. waarschuwde de politic. Dc dader was toen eehiof al mol zijn personenauto weggereden cn kon niet worden opge spoord. Bönninghausen, terwijl zij ter zijde wor den gestaan door de wedstrijd commis sie, bestaande uit Harry Citéur en Joop van DOft, en dé Amersfoortse Bonds- gedelegeerden J. C. Spoor (le week) en H. v. d. Vegt (2e week Begrijpelijkerwijs is de inschrijving voor het D- en JeugdtoernooJ inmiddels gesloten. Voor het Jeugdtoerpooi zullen in de komende week 60 partijen gespeeld worden en voor het D-toernooi maar liefst 212, en dat garandeert een vrijwel vol dagschema gedurende de hele week met tussen 9 uur 's morgens en 8 uur 's avonds continu tennis. Voor de tweede week (B. C veteranen) is inschrijving nog mogelijk t/m maan dag 2 augustus, djt kan tussen 16.00 en 19.00 uur telefonisch geschieden bij Eric Rikken, tel. 17560. Hoewel er voor de toeschouwers de ge hele week door ongetwijfeld zeer aan trekkelijk tennis te zien zal zijn, zijn met néme zaterdag 7 en zondag 8 augustus buitengewoon interessant daar dan de halve finales plaatsvinden. Twee aangiften werden gedaan van het openbreken van personenauto's die ge parkeerd stonden bij de flats aan de Veenbesstraat. Uit de wagen van de \\eer V. werd een radio en een deel van het kentekenbewijs gestolen; uit de auto van de heer G. P. een stereo-cassetterecorder en eveneens een radio. ningbestand in een goede staat van be woonbaarheid te houden. Op basis van artikel 25 van de Woning wet kan de gemeentelijke overheid huiseigenaren nu reeds verbeteringen afdwingen. Maar het betreffende artikel heeft vooral betrekking op het opheffen van gebreken als gevolg van „achter- stalllg onderhoud". Huidige opvattingen omtrent een goede bewoonbaarheid van een woning stellen echter hogere eisen dan alleen die. dat de woning in bouw technisch opzicht in een goede staat ver keert. In de thans voorgestelde wijziging van de woningwet gaat het echter om andere zaken, met name om verbeteringen van comfort van woningen. Om slechts en kele voorbeelden te noemen: het aan brengen van een douche of centrale ver warming, het vervangen van een primi tieve keukeninrichting door een moder- ne, het bouwen of verbeteren van een w.c. etc. Kortom, het woongerief als zo danig is hier aan de orde. Voor het aan brengen van dergelijke verbeteringen is de eigenaar onder de huidige wettelijke bepalingen niet verplicht. Het nieuwe wetsontwerp geeft burge meester en wethouders de bevoegdheid een eigenaar aan te schrijven om deze verbeteringen wel aan te brengen, of hij nu wel of niet zelf het huis bewoont. De verbeteringsplicht kan niet alleen opge legd worden aan eigenaren van wonin gen, die in een renoveringswijk staan, maar ook aan eigenaren van andere woningen. Tegenover de verplichting om verbete ringen aan te brengen, staat een recht om geldelijke steun. De eigenaar behoeft niet alle kosten van de verbetering zelf te dragen. De aangeschrevene wordt de keus gelaten zelf de nodige voorzienin gen te treffen, maar hij kan de gemeente ook verzoeken de nodige voorzieningen voor hem aan te brengen. Bovendien zullen de huurders van de verbeterde woning de eigenaar een hogere huur moeten gaan betalen. Het wetsontwerp schenkt ook aandacht aan de huurders. Zij kunnen bezwaar maken tegen „teveel aan verbeterin gen". Maar als de gemeente niet langer genoegen neemt met bepaalde voorzie ningen (liever: een gebrek daaraan) zal de huurder, trouwens ook de eigenaar bewoner, de door de overheid verplichte verbeteringen moeten gedogen. Zowel voor eigenaar als huurder staat de mogelijkheid van beroep open, wanneer zij het niet eens zijn met verbeterings- besluiten van B. en W. In dat geval kan beroep worden aangetekend bij de ge meenteraad. Dat lijkt ons overigens wel een fikse belasting te worden voor de toch al niet om werk verlegen zittende gemeenteraadsleden. Het zal in de praktijk zeker niet zo zijn dat de gemeente steeds op eigen initia tief huiseigenaren aanschrijft om ver beteringen in hun woningen aan te bren gen. Ook bewoners kunnen zich tot de gemeente wenden met het verzoek over te gaan tot aanschrijving van een of meer huiseigenaren. In het wetsontwerp wordt ook de ver wachting uitgesproken dat de gemeente zorg zal dragen voor eventuele tijdelijke huisvesting van de bewoners, wanneer de aan te brengen verbeteringen zo in grijpend zijn dat het huis enige tijd niet bewoonbaar zal zijn. De vergoedingen, die hiervoor kunnen worden betaald, lijken ons echter aan de magere kant. Voorzover er gemeente lijke toeslagen bestaan, gaat het om een bedrag van 3.500,-. Bovendien moet er uitdrukkelijk op gewezen worden dat de gemeente vooral voorzichtig dient te ?ijn met bejaarde bewoners, die pu een maal over minder aanpassingsver mogen beschikken en voor wie het een enorme psychische en mogelijk ook fysieke belasting kan betekenen, als zij hun woning voor enige tijd moetep ver- laten en elders worden ondergebracht. Met name zullen piet alle fracties geluk kig zijn met het voorstel dat ooit de eige naren van woningen buiten de renovatie- wijken onder de wet zullen komen te val len. terwijl vermoedelijk ook verschillen zal worden gebracht over de vraag, hoe ver de overheid kan gaan met eigenaren van woningen te dwingen allerlei ver beteringen aan te brengen, die meer het woongerfef als zodanig, dan bijvoor beeld achterstallig onderhoud betreffen. Gebruik makend van de wettelijke mogelijkheid hebben de heer en mevrouw Prasser, bewoners van de fla t Honsbergen in de wijk Klaarwater. bezwaar gemaakt tegen het voornemen een hinderwetvergunning te veriepen voor het Chinees-Indisch restaurant in hetzelfde complex. „Het is niet onze bedeeling", zo zei de heer Prasser tijdens de openbare hin derwet )zitting, „oni de zaak te laten ver dwijnen. maar men ?al er voor moeten zorgen dat w|j de penetrante geur niet meer ruiken". De heer Prasser woont precies boven het restaurant en dan boven het' gedeelte waar de maaltijden bereid worden. Op het balkon en in de flat is de overlast bijzonder groot. Vorige week nog kwam er in de berging plots zo'n dikke damp. dat het lichtpunt nauwelijks te zien was. De heer Prasser zei te weten dat er een krachtige afvoerinstal latje in het restaurant maar hij vroeg zich af. of deze wel steeds gebruikt wordt. Als er van het restaurant een raam open staat Naar het schijnt heeft de comissie openbare werken zich wat al te gemakkelijk afgemaakt van een klacht over een nieuwe teer- en gruislaag op het wandelpad -j het Gpstaaf Gelderhof in de wijk Klaarwater. Volgens wethouder Hoekstra en de directeur van gemeentewerken is er nauwelijks aanleiding voor zo'n klacht, die evenwel toch werd ingediend door de jnmidéels verhuisde fam. De Greef. De commissie nam dat aan. maar een bezoek ter plaatse leerde dat bij een temperatuur van even boven de twintig graden, gemeten 's avonds om half zes, de teerlaag, die niet bedekt was met steenslag, overal in te drukken was. Volgens de aanwonenden spelen de kin deren daar en is de zachte teerlaag spoe dig door hen ontdekt, met alle gevolgen van dien. Met een antwoord als aan de commissie gegeven, „er is niets aan de hand", nemen zij geep genoegen. Overigens toonde de directeur van ge meentewerken. desgevraagd, alle begrip voor de situatie van spelende kipderen en de nare (teer)gevolgen daarvan op hun kleding. Naar zijn mening moet het pad bijgehouden worden omdat anders door gaten en kuilen een niet-aanvaard- bare situatie ontstaat. Een sproeilaag teer, die daarna afgedekt wordt met steenslag, is het geëigende middel. Waar de steenslag ligt. geeft het geen pro blemen. H«j zegde toe het pad nogeens te laten controleren. In de vergadering van de commissie merkte de wethouder op dat hij op een „bloedhete" dag ln gezelschap van de directeur op het pad gelopen had en toep constateerde dat kinderen gaten in de zachte teerlaag geprikt hadden. De situ atie was echter niet dusdanig dat er van spatten en dergelijke toestanden sprake zou zijn. Hij had ze|f epkele gatep met wat stenen opgevuld. trekt de etens|ucht langs de flat Van het echtpaar Prasser naar boven en aap deze situatie wjllen zij graag een einde gemaakt zien. In tegenstelling tot de mening van het college van burgemeester en wethouders hebben de leden van de commissie ruimtelijke ordening geen bezwaar tegen hel plaatsen van een aanlal /.ijwindsimulatorcn op dc Vlasakkers, paby de Van Weerden Poelrpanweg. Dc PvtlA-er Dc Wilde vond hel te ver gaan om hel /onder meer mei Ic willen. Testen van auto's was toch een belangrijk ding. dal /iinsm/ieus wel ergens mocsi gebeu ren. Ook de heer R. van Logteuslein (CDA) dacht er /o over. Hel ging ook maar om mobiele installaties cn hel plaatsen van dc/e apparatuur midden op de Vlasak kers /ou geen of nauwelijks hinder veroor zaken. ^ange van de VVD vroeg zjeh af of de plaatsing van deze installatie, zuiver voor militaire doeleinden tegen te gaan /oii /ijn, omdat het college immers wees op de bestemming in het plan Landelijk Gebied: „militair oefenterrein". Unaniem besloot men daarom met de aanvraag akkoord le gaan. mits cr geen permanente gebouwen bij geplaatst wor den. H T AMERSFOORT tentoonstellingen: Museum Flchite, westsingel 50. voorlopig di t/m zat 10-12 en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. Zicht in 't Sticht. Zonnehof, ma t/m zat 10-17 uur. do en vr. 10-21 uur. zo. 13-17 uur. 13 juni t/m 8 aug. Zweedse vormgeving - 150 jaar Gustavsberg. porcelein, aardewerk en plastic. Juliana van Stolbergkazerne, Appelweg. di en woe 14-16 uur. permanent. Histori sche ontw ikkeling van het regiment van de geneeskundige troepen. Koppclpoort. juli en augustus, ma t/m vr. te be/ichtigen van 10-12 uur. Toegang gratis. Jcugdtakanticfeest, 22 juli t/m 8 aug. Paspoort verkrijgbaar bij Dienst voor Geldverkeer en Administratie, Gemeente huis Amersfoort, a 7,50, of dagkaarten a1.- bij de dan geldende voorstelling. Groenmarkt, Rommelmarkt op iedere zaterdag. PTT-Tcntoonstellingsark, Kleine Koppel, ma t m zat. 10-16.30 uur. 12 juli t/m 20 aug. „Op bezoek bij de PTT-Expositie o\er het werk van de PTT. Rondleidingen en bezichtigingen. Onze Lieve Vrouwe Toren, O.L.V. Kerk hof. 27 juni t/m 7 aug. di t/m zat. 11-12-13-14-15-16 uur. zo. 13-14-15-16 uur. aug t/m 4 sept. di t/m zat. 14-15-16 uur. Stadskwekerü Groot Randyk, Heiligen- bergcrweg. 2 juni t m 11 aug. woe 14-16 uur en 16 juni t/m 21 juli woe 19-21 uur. St. Joriskerk, Hof. 5 juli t/m 14 aug. ma t/m zat. 10-12.30 en 14-16 uur. DIVERSEN. Rest. Amershof, Snouckaertlaan. iedere do 20.00 uur. Vereniging voor alleenstaanden. Tingieter'y, Kamperbinnenpoort. Te bezichtigen op werkdagen van 9-18 uur. Ontmoetingscentrum CHIRON» Muur huizen 165. iedere di en do van 20-24 uur. Stadhuis Amersfoort, vanaf 1 juni 8.30-17.00 uur. „Kunst voor één piek", arthoteek-werken huren voor 1,- voor maximaal 6 maanden. De INSTEE, Zuidsingel 45, tel. 24714. Permanent woensdag- en vrijdagavond open huis voor jongeren. De INSTEE, Zuidsingel 45; „VROU WENCAFÉ". Iedere 2e en 4e donderdag van de maand van 20.00-23.30 uur. TOERMALÏJN-Poppentheater, Koppel poort. Kindervoorstelling 15.00 uur. 31 juli en 4 augustus. 2 3 weken van te voren bespreken, vanwege overgrote belangstel ling. D'ORANJEBOOM, Cafe Rest. Leusder- weg 43, Amersfoort. 19.30 uur. 2,50 p.p. Iedere di vanaf 6 juli t/m 10 aug. Bridgeclub „De Vrien denkring". Groenmarkt, zat. 31 juli 21.00 uur. Zigeunerorkest. Zondag 1 aug. 14.00 uur. Gitaarspel van Dominique en MicheJ Patty. SOESTERBERG Luchtmachtmuseum. Vliegbasis iedere zat. 10-16 uur. Collectie vliegtuigen, foto's enz. over do geschiede nis van het vliegen. SPAKENBURG. In den Korporaal, Oude Schand 8. ma t/m zat 10-17 uur. Gehele zomer poppententoonstelling, visserskleding en schilderijen. Bunschotcr toren. daterend uit ca. 1600. Te bezichtigen van 10-12 uur. behalve zondags. Spakenburgse dagen. 4 en 11 augustus de gehele dag. Visafslag bij de haven. Iedere week om 16.00 uur op ma. woe en vrij. SOEST. De Vrije Teugel. Kinderboerderij, Oude Grachtje 3. Ma en vrij. gesloten. Voor iedereen toeganke lijk. 1*4 arn. 1 aug. Zomerconcert Pekingtuin. Faas Eliaslaan 14.30 uur. (grammofoon plaat) Anthonio Vivaldi en Joh. Strauss Continental Singers di 3 aug. Nicolaas- kerk 20.00 uur. Twee bromfietsers werden gewond bij botsingen met auto's. Beiden Uepen lichte verwondingen op, en konden na behan deling in het ziekenhuis naar hun woning terugkeren. Op de Nleuwerhoek verleende de brom fietser J. van S. (63) uit De Meern bij het oversteken van de Koninginnelaan geen voorrang aan de automoibllist J. Th. (29). Van S. Bleef na de botsing gewond lig gen. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht en kon na behandeling naar huis. Op de Beckeringhstraat kreeg de 19- jarige bromfietser P. G. van B. uit Maarssen geen voorrang van de autobe stuurder A. V. (41), die over het fietspad de Inrit bij een woning opreed. Ook Van B. werd naar Zonnegloren gebracht met vermoedelijk een hersenschudding. Hij mocht na behandeld te zijn, naar huls. De autobestuurder bleek alcohol gebruikt te hebben; de beide blaasproeven vielen ln zijn nadeel uit, zodat ook een bloed proef genomen werd. Op het fietspad langs de Soesterbergse straat kreeg de bromfietser fL K. (25) geeR voorrang van de automobiliste T. H. K. De bromfietser kwam te vallen en zijn duopass?gier H. V. (24) liep daarbij verwondingen op. Hij werd voor onder zoek naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Mevrouw K. reed de inrit bij haar woning op en zag bij het kruisen van het fietspad, de bromfietser over het hoofd. r

Soester Courant | 1976 | | pagina 8