boekhandel H0F perlchof Rob van Dommelen ongenaakbaar in open-jeugdtoernooi LTC Soest „Bij Eemland is 150.000 gulden al gauw miljoen" V.V.V.-nieuws 1 HYPOTHEKEN CS30E ■J Jeugdtheaterdag voor de schooljeugd SCHOOLSPULLEN VOOR IEDEREEN GOED EN GOEDKOOP BIJ: Wandkleden wedstrijd tijdens Manifestatie 1976 maaswinkel 3C Het oog gericht op de race om het presidentschap Van der Lans Assurantiën 02155-16267 12 augustus vergadering culturele commissie ,,Moto Guzzi" meer bedrijfszeker Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking o^AR Oneerlijke werkneemster aangehouden srssr denstand C.D.A.-raadslid Storimans: Voetbalcompetitie seizoen 1976-1977 Filatelistisch nieuws Byeenkomst wijkraad met bewo ners Egghermonde PIEDRO - BUNNIES RENATA Rapport gemeentelyk woning- bezit gereed I AUTOBEDRIJF Socslcr Couranl van donderdag 5 augustus 1976 Binnenkort ^eslissen de Republikeinen of Ford of Réagan hun kandidaat zal zijn bij de Amerikaanse presidentsverkiezin gen. En de race tussen deze twee is bij zonder spannend geworden. Beiden la ten weten dat ze eigenlijk al zeker zijn van de kandidatuur door aantallen te noemen van afgevaardigden die op de conventie voor hen zullen stemmen. Voor een deel zijn die aantallen open baar, maar dan is er voor geen van beide kandidaten een meerderheid. Ze zullen het dus moeten hebben van degenen die het vrij staat te stemmen voor de man van hun keus. Zonder meer is duidelijk dat Reagan en Ford elkaar zeer weinig ontlopen. Er zijn groeperingen die me nen dat Ford nog net even voor ligt, maar de New York Times bijvoorbeeld - toch niet zo slecht geïnformeerd over de toestanden in de VS - geeft Reagan de beste kansen. Wat de zaak extra-ingewikkeld maakt is dat sommige staten een regeling hebben dat de afgevaardigden alleen bij de eer ste stemming moeten stemmen op een bepaalde figuur (de winnaar van de voorverkiezingen doorgaans) maar dat ze daarna hun privé oordeel kunnen vol gen. Dat betekent dus dat het voor Ford waarschijnlijk van belang kan zijn al bij de eerste stemming te winnen omdat daarna wellicht een aantal van de ver plicht op hem stemmende afgevaardig den overgaan naar Reagan. Omgekeerd lijkt het of Reagan hetzelfde minder hoeft te vrezen, maar helemaal zeker is ook dit niet. In ieder geval maakt Reagan de indruk zich minder op zijn gemak te zijn gaan voelen. Hij heeft een inbreuk gemaakt op de heilige traditie dat de conventie eerst de candidaat voor het president schap aanwijst en dat de conventie daar na op voordracht van deze kandidaat de man aanwijst die als vice-president met hem in zee zou gaan. Reagan heeft al van tevoren aangekondigd dat senator Richard Schweiker zijn tweede man zal zijn. Een verrassende keus, want als Reagan zelf zo'n beetje de meest conservatieve figuur is in de Republikeinse partij dan is Schweiker precies zijn tegendeel. Zo zeer dat hij een van de weinige Republi keinse senatoren is die in een goed blaadje staan bij de grote vakbeweging AFL-CIO. De reacties zijn prompt laaiend geweest. Hier gooit Reagan zijn principes overboord, zeiden sommige Reagan-aanhangers van het eerste uur. Dat is ook het aspect waarop de cam pagnemensen van Ford hameren: de zo rechtse Reagan omarmt de meest linkse figuur in zijn partij, wie kan dan erop vertrouwen dat hij zijn rechtse prin cipes ook in de praktijk zal brengen als hij in het Witte Huis komt? En er zijn uit latingen die tonen dat dit soort over wegingen aanslaat. Een man uit het zui den, waar Reagan opmerkelijke succes sen boekte, zei dat het zuiden het niet neemt dat een man als Schweiker de op een na hoogste post krijgt te bekleden. Alleen: als ze dan Ford de voorkeur geven, wie zegt hun dan dat deze niet net zo'n linkse rakker - misschien Schweiker zelf wel - als tweede man kiest Die kans is niet gering omdat Ford en Reagan beiden iets moeten hebben dat hun duo voor de kiezers in de noorde lijke industriestaten aantrekkelijk maakt. Daarom was de keus van Schweiker misschien ook wel het tegen deel van een stommiteit. De delegatie van Pennsylvania, een forse voor zo'n volkrijke staat, is meren deels voor Ford krachtens de regels. Maar als hun eigen senator Schweiker nu gekoppeld is aan Reagan, wat doen ze dan? Het hoeft maar een paar stemmen te schelen - bijvoorbeeld doordat afge vaardigden een luchtje gaan scheppen - en Ford redt het net niet in de eerste istemming. Niemand kan nog zeggen of Reagan door deze opvallende stunt zijn eigen ruiten heeft ingegooid of dat hij juist een meesterlijke zet heeft gedaan om de kandidatuur te bemachtigen. KANTMAN rente vanaf 9%% Wij zijn onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn. HYPOTHEEK MAATWERK VEENBESSTRfBT 462 SOEST Donderdag 12 augustus a.s., aanvang 19.30 uur, wordt in het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Lange Brinkweg 79, een openbare vergadering gehouden van de commissie culturele zaken. De agenda vermeldt 8 punten waaronder een verslag van de aankoop commissie kunstwerken: een nadere uit werking van het op tc stellen advies voor de culturele vorming van de schooljeugd en een bespreking van het eindverslag van de stuurgroep welzijnswerk. De Soestcr politie wil voor een effectievere verkeerscontrolle een „Moto Guzzi 100 1 Convert" aanschaffen omdat men ver wacht daar minder onkosten aan te ktygen. Soortgelijke motoren zyn in gebruik b\j de Rijkspolitie, waar men goede ervaringen ermee heeft. In de financiële commissie informeerde de heerP. Storimans (CDA) waarom van het merk dat nu bij het Soester corps in gebruik is. werd afgestapt. Van de wet houder hoorde hij dat de jaarlijkse onder houdskosten daarvan vrij hoog waren ..omdat er dikwijls langzaam mee gereden moest worden bij begeleiding van optoch ten'e.d.". Jan Visser (PS) had twijfels over de ..effectievere verkeerscontrolle". maar die twijfel was gevoelsmatig en kon niet weggenomen worden. foto Herman van Dam Het open D- en jeugdtoernooi van de LTC Soest is deze week weer van start gegaan. Het D-toernooi is onberekenbaar; enkele geplaatste spelers werden al in de eerste ronde gewipt. Op het jeugdtoernooi druk ken Luce Reinalda en Rob van Dommelen hun stempel. van de Gemeentehof. Onderwerp: Onttrekking Openbaar Verkeer Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter kennis van belang- hebben den, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, lid 2 Wegenwet, dat van 5 augustus tot en met 18 augus tus 1976 ten gemeentehuize van Soest, ter inzage ligt een door hen aan de raad der gemeente uit te brengen voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een pad. waarvan het ene uiteinde gelegen is tussen de percelen aan de Laanstraat, huisnummers 30 en 32 en het andere uiteinde aan de Energieweg. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kun nen gedurende bovenvermelde termijn schriftelijke bij de gemeenteraad wor den ingediend. De bezwaarschriften kunnen zo nodig worden toegelicht ten gemeentehuize op dinsdag 24 augustus 1976 om 09.00 uqr in een daartoe te houden zitting. Soest, 4 augustus 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van borden 54b van bijlage II van het Reglement ver» keersregels en -tekens in de nabijheid van de woning Prof. Lorentzlaan 53 te Soesterberg van de woning Kastanje laan 5 te Soest, een parkeerruimte voor een invalide aan te geven van dit besluit staat voor Iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze Provincie te Utrecht; het besluit is in afschrift toegezonden aan gedèputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Konink lijke Nederlandse Automobielclub KNAC te 's-Gravenhage. de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB te 's- Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 4 augustus 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de Stichting Mariënburg, p/a Van Kretschmar, Van Veenlaan 32 te Hilver sum, ten behoeve van het bouwen van een verzorgingstehuis met bejaardenwoningen op een terrein gelegen aan het Nieuwer- hoekplein 10, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie A, nummer 4351. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 6 augustus 1976, eventuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling 1, ter inzage. Soest, 4 augustus 1976 De Burgemeester voornoemd, mr. J. M. Corver-van Haaften. Het ziet er naar uit dat alleen Jacky Driessen uit Noordwijkerhout voor Rob van Dommelen een probleem kan worden. Tweemaal stond van Dommelen geen game af en liet een uitstekende indruk achter. De Soester jeugdspelers spelen in dit toernooi een ondergeschikte rol. Alleen Mark Schaatsbergen zal in de halve finale uitkomen tegen Peter van Rijn. Luce Reinalda die dit jaar al twee keer een C-toernooi op haar naam bracht zal in ieder geval een zware kluif hebben aan Anja Smit van Flehite. Anja had de eerste ronden totaal geen tegenstand. Peter van Rijn is naast mogelijke finale kandidaat voor jeugd ook een groot kanshebber in D. De als 8e geplaatste Ron Kuiphof werd verrassend gewipt door Joost Mannassen, en de„als 4e geplaatste Van Klingeren had ontzettend veel moeite met de de taaie Van de Ridder. Ros van Soest-Zuid is één van de outsiders in dit toernooi, en mag ook in de dubbel als één van de kanshebbers gelden. Bij de dames zorgde mevrouw Kroon voor de eerste sensatie; zij versloeg de zeer jonge Christine Bouscasse die twee weken geleden nog het toernooi in Baarn won. Hellen Vreedeveld lijkt nu de grootste favoriet hoewel Elsbeth Veldhuizen uit 'Amersfoort zich plotseling heeft aange diend als kanshebster door Ellen Luten in drie sets te verslaan. In de gemengddubbel speelden Hans en Rene Jetten een uitstekende partij, zij versloegen de gemengddubbel Steen- hardt-Albers met 6-3; 6-3. Spelmoment uit één van de vele „dub- bel's" in het LTC-tennistoernooi. Op de foto het „paar" mevrouw Winkel en de heer Van Veen, dat verrassend won van het echtpaar Heemskerk. t/ hakken SLEUTEL Klaar terwijl u wacht Koninginnelaan 24 - tel. 13426 Door de politie werd de 20-jarige J. M. van V. aangehouden in verband met diefstal bij haar vroegere werkgever; de groothandel SRV te Soest. Daar nam zij 200 volgeplakte spaarkaarten a 2,50 mee, die zij later inleverde bij een detail list. Zij bekende verder vorig jaar mei een loonzakje met een inhoud van 900,- te hebben weggenomen en in de loop van het jaar ook tweemaal geld uit handtas jes van ex-collaga's. Samen was dat nog eens een bedrag van 300 guldien. De zaak kwam aan het rollen doordat de detaillist de volgeplakte kaarten weer bij de groothandel inleverde. De vereniging van Nederlandse Theatergezelschappen voor de Jeugd, de VNTJ, heeft de kunstenaarsvereniging Artishock ingeschakeld by de organisatie van een jeugdtheaterdag in Soest. Op haar beurt vraagt Artishock het college van Burgemeester en Wethouders voor de organisatie een financiële garantie, die dan gegeven zou moeten worden voor een bedrag van 1800 gulden. De VNTJ stelt zich ten doel om een bredere en meer serieuze belangstelling te wekken voor de verschillende facetten van het jeugdtheater. In dat kader wordt in de a.s. herfst een landelijk jeugdtheaterfesti val georganiseerd met een concentratie van aktiviteiten tijdens de herfstvakantie van 16 tot 24 oktober. In 33 steden zullen op één dag drie voorstellingen gegeven worden en wel: poppenspel, toneel en mime/ballet. Soest staat gepland op 19 oktober. De opzet van deze manifestatie heeft bij het ministerie van CRM en de verschillende provinciale besturen, positieve weerklank gevonden. De toegangsbedragen zullen landelijk gelijk zijn; 1 voorstelling 3,50; 2 voorstellingen 6,- en 3 voorstellingen 7,50. Artishock veronderstelt dat bij deugdelijke publiciteit en medewerking van de scholen, voldoende kinderen de voorstellingen zullen bezoeken en dan een recette gehaald kan worden, die de 1800 gulden benadert. De theaterwerkgroep van Artishock, die reeds een seizoen met een jeugdtheater op zondagmiddag ervaring heeft, meent dat een dergelijk aanbod van de VNTJ voor de kleuter- en lagere scholen van Soest eigenlijk niet afgeslagen moet worden. „Voor relatief weinig geld is het een prachtig éénmalig aanbod voor alle kinde ren tot 12 jaar", vindt Artishock. Soesterbcrgsestraat 63 - Soest Steenhoff straat 13 Soest Nieuwstraat 29 - Baarn Tel. 12419 Tel. 10115 Tel. 12301 Op de Manifestatie '76, welke van vrijdag 17 september t.m. zaterdag 25 september op het terrein Talmalaan/Soester Engweg wordt gehouden, wordt een speciale stand ingericht voor het tentoonsteUen van zelfgemaakte wandkleden. Aan dit ten toonstellen wordt tevens een wedstrijdelement toegevoegd. Iedereen, van jong tot oud, kan aan deze wandkleden wedstrijd gratis deelnemen. Daarvoor dient men de zelfgemaakte werkstukken - het geeft niet van welke afme tingen vóór vrijdag 10 september a.s. ingeleverd te hebben bij Instituut Practicum, Torenstraat 2d. bezichtigen. Wel krijgt men voor het en treegeld gratis een kopje koffie aange boden. Veilig Verkeer Nederland gaat in sa menwerking met de afdeling Soest in Molenschot, Groot Engendaal, Honsber- gen en De Drie Eiken een programma verzorgen dat zal bestaan uit film en quiz. Hiervoor worden verschillende prij zen beschikbaar gesteld. Van de totale beschikbare standruimte is nog ongeveer 120 m2 te vergeven. Dat betekent dat zij die nog interesse to nen snel moeten handelen. Er is name lijk een aantal bedrijven van buiten Soest den toegestaan. Voor deze wandkledenwedstrijd worden een aantal prijzen beschikbaar gesteld, welke door een nog aan te wijzen des kundige jury zullen worden toegewezen. De werkstukken blijven eigendom van de maker en kunnen maandag 29 sep tember 's middags tussen 2 en 5 uur weer afgehaald worden op het inleve ringsadres. De boerenstand, welke op de M'74 zo'n groot sukses was, zal ook dit jaar op de Manifestatie aanwezig zijn. Op de speciale ochtend voor minder- validen kunnen ook houders van de Pas 65 naar binnen. Op dinsdag 21 septem ber van 10 tot 12 uur kunnen zij voor een entree van 1.» de tentoonstelling over het „Wonen, Leven en Werken in Soest" STEENHOFFSTRAAT 47' TELEFOON 02155-18252 „Een budget van 150.000 gulden is in „Eemland" al snel een kwart miljoen", vond de heer P. Storimans van het CDA ter verklaring van zijn standpunt dat Soest voor de opstelling van het regionaal recreatie-basisplan „géén stuiver meer" dan 3250 gulden mocht beschikbaar stellen. De ervaring met het overschrijden van budgetten door het Samenwerkingsorgaan, lag hieraan ten grondslag. Zijn collega-commissieleden waren het er mee eens. Visser (P.S.) informeerde nog wat er met het rapport ging gebeu ren als het gereed was: ,,'t verdwijnt toch weer niet in een la? De heer K. de Wilde (PvdA) betreurde dat „Eemland" nog niet zover in de samenwerking was, dat het plan binnen de organisatie van het Samenwerkings orgaan opgezet kon worden en er een aparte doelcorporatie gesticht moet worden. Zijdelings merkte hij ook op het een voortdurend probleem te vinden dat niet altijd raadsstandpunten bekend zijn aan de Vertegenwoordigers van die raden in het Samenwerkingsorgaan. Hij toonde zich daarom een voorstander van een samenstelling van een samenwerkings orgaan op basis van politieke overtui gingen. don blioklaan 35 aoaat tal. 13001 of 14550 MACHTIG E1KEU PUUB HATUUE Zaterdags geopend van 10-17 uur Voor de komende voetbalcompetitie zijn de elftallen van de voetbalverenigingen SEC, Soest, Soesterberg, Hees en VVZ als volgt ingedeeld: In de 4e klasse G van de KNVB (zondag voetbal) SEC en Soest piet 's Graveland, HDS, HVC, Zwaluwen Vooruit, Minerva, Donar, Muiderberg, WOG, Laren en Scherpenzeel. In de eerste klasse B van de afdeling Utrecht: Soesterberg (zondag) met DSO (U), DVSU, KDS, KWA, Maarssen, MSV '19, RUC, Schalkwijk. Sporting '70, Unitas en Utrecht Het 2e elftal van SEC komt in de res. 3e klasse D van de KNVB uit waarin ook zijn ondergebracht BVC 2, Vreeswijk 2, Vriendenschaar 2. SDO 2, DWSV 2, 't Gooi 2, Utrechtse Boys 2, BFC 2, Her cules 2, Stichtse Boys 2. Wat de zaterdagcompetitie betreft speelt het eerste elftal van WZ in de 4e klasse van de „grote" KNVB, zaterdag voetbal. Daarin spelen ook Terschuurse Boys, Jonathan, IJFC, Valleivogels, Hoogerheide. Candia '66. EDO (U). Montfoort, Sportlust '46, Hierden en De Merino's. De eerste elftallen van SEC en Hees spe len beiden in de afdeling Utrecht 2e klasse A. Daarin kómen óok uit Advepdo, Barneveld, Eemnes, EFC, Hoevelaken, Huishorst, Scherpenzeel, SVL, Unicum, Veensche Boys ep VOP. De kampioen promoveert naar de nieu we hoofdklasse van de afdeling en de nrs 2 tot en met 10 promoveren naar de eerste klasse. Soesterberg (zaterdag) speelt komend seizoen tegen Aurora Boys, DEV, Dold. Boys, DVSA, De Glind, NSVS, Wijk bij Duurstede en Zeist Het zaterdag-elftal van Soesterberg komt uit in de 4e klasse A van de afdeling Utrecht. Het tweede elftal van WZ speelt in de re6. 3e klasse C van de KNVB en heeft daar het komend seizoen als tegenstan ders Huizen 3, Jonathan 2. IJFC 2, Zuid vogels 2, Altius 2. Moptfoort 2. Desto 2, OSDO 2 en EDO(U)2. Op de eerste competitiedag, die (nog steeds) gepland is op 5 september, ko men SEC en Soest tegen elkaar uit De competitie-indeler heeft overigens dit jaar uitstekend rekening gehouden met de plaatselijke situatie, waardoor SEC en Soest niet één keer tegelijk „thuis" spelen. Dat was vorig seizoen enige malen wel het geval. Voor VVZ begint de competitie op zater dag 4 september met een uitwedstrijd tegen EDO (U). Ook het tweede elftal speelt „uit" en eveneens tegen EDO. Op 2 september a.s. zal de PTT vier bijzondere zegels uitgeven. De serie schenkt met een toeslagzegel aandacht aan het vijftigjarig bestaan van de Kon. Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding; aan het vijfenze ventigjarig bestaan van het Kon. Neder lands Verbond van Drukkerijen en aan twee aspecten van het Zuiderzeeproject, t.w. de verstedelijking en de landwinning. De toeslagzegel zal verkrijgbaar zijn tot en met 30 september 1976; de overige waarden zullen wqrden verkocht zolang de voorraad strekt. De Wijkraad Soesterbprg heeft een bijeen komst belegd met alle bewoners van de nieuwe wijk Egghermonde. Dit omdat de woningen in de wijk nu grotendeels voltooid en bewoond zijn en de bewoners, naar verondersteld wordt, benieuwd zul len zijn naar de verdere voorzieningen in het plan. Besproken zullen daarom worden de aanleg van groenvoorzieningen, paden enz.; de aanleg van twee kinderspeelplaat sen en de aankleding van de pleintjes aan Spad-Rumpler en Farman-Morane. De bijeenkomst die om 20 uur in de zaal D van het Dorpshuis begint, zal bijge woond worden door een delegatie van het college van burgemeester en wethouders. KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN -TeL 02154 -13387 Maandags gesloten Het door de raad gevraagde overzicht van het gemeentelijk woningbezit is gereed en zal naar de wethouder van financiën, de héér J. Ebers verwacht, in september of oktober in de diverse commissies aan de orde gesteld worden. Wethouder Ebbers deed deze mededeling in dc vergadering van de financiële commissie bij behandeling van het voor stel 40.000 gulden beschikbaar te stellen out de woningen van de gemeente aan de Wilhelminalaan aan te kunnen sluiten op de riolering. De heer K. de Wilde (PvdA) veronderstel de dat nu „het wonen zonder huur te betalen" ook wel snel afgelopen zou zijn en Visser van Progressief Soest informeer de waarom nu toch tot aansluiting op de riolering werd overgegaan als nog niet definitief v^ststopd wat er met de huizen gaat gebeuren. Het bleek echter „nooit weggegooid geld" tc zijn, omd^t de aansluitingen altijd dienst zouden doen. ook als. zoals de VVD-er Van Ee als voorbeeld aanhaalde „men de grond doelmatiger zou gaan gebruiken cn er méér huizen op zou gaan bouwen". Terug van vaka Nog geen koopje kunnen halen? LET OP DAN Spijkerrokken 25. (de laatste) Zomerjurken Truitjes en T-shirts 2 stuks voor Dus als U nog I vakantiegeld „overat heeft naar Na een korte vakantieperiode heeft het I.V.N. afdeling Eemland, zijn aktiviteiten weer hervat. De maandelijkse wandeling vindt plaats op 8 augustus a.s. in het bos- en heidegebied ,,De Stulp", behorende bij boswachterij „De Vuursche", achter kas teel „Drakensteyn". Men vertrekt in kleine groepjes tussen 14.00 uur en 14.30 uur tegenover de boerderij van Staatsbos beheer. Bij voldoende belangstelling wordt een kindergroep geformeerd. Hon den kunnen mee, echter aan de lijn. Van de Nederlandse Midget Golf Bond hebben wij een aantal folders ontvangen^! waarin een opgave van midget- en mini-® golfbanen, o.a. in Soest, Baarn, Soester-® berg, Amersfoort. Iedere folder heeft een» bon afgedrukt, waarmee u bij inlevering» bij één der genoemde banen een reduktie 9 van 50% ontvangt óp het eerste spel, ongeacht met hoeveel u komt. Wanneer u 9 dit spel graag beoefent of er eens kennis I mee zou willen maken is het de moeite I waard eens langs te komen. Op 14 augustus vindt in Zwolle het 1 openluchtfestival „Blokpop '76" plaats, 1 met medewerking van Solution, American Gypsy, Finch, Massada, Fonteim, Medu sa, Poemfield. Prijs 8.- in de voorver koop, 10,- aan de kassa. Aanvang 12.00 uur. Einde 02.00 uur. U kunt via ons kantoor kaarten bestellen, dagelijks tus sen 10 en 16 uur. In het Dolfinarium te Harderwijk is tot eind oktober een tentoonstelling van het dierenleven in vele grootten en vormen, in samenwerking met het rijksmuseum van natuurlijke historie in Leiden en het -Nederlands postmuseum in Den Haag. Alle diergroepen zijn vertegenwoordigd, van eencelligen tot zoogdieren tot dertig meter. Naast de dieren in de vitrines zijn de postzegels geplaatst, waarop het be treffende dier voorkomt. Niet alleen Ne derlandse zegels, maar ook uit andere landen. Geopend van 9.30-18.00 uur. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 augustus kunt u kijken naar het werk van hobby-koet siers. Er is een marathon, dressuurproe- ven en hinderniswedstrijden. Er verschij nen vier-, twee- en eenspannen en voor het eerst ook aanspanningen. Gratis toegang. Wel stoeltjes meebrengen. Federatiecen trum van de Nederlandse Bond van Landelijke Rijverenigingen te Uddel. De firma Tensen maakt dit jaar een 12-daagse en een 10-daagse reis naar Oostenrijk en een 6-daagse reis naar Andemach aan de rijn. De 12-daagse reis naar Oostenrijk kunt u nog maken van 30 augustus t/m 10 september, de 10-daagse tocht gaat naar Kaprun bij Sell am See en wel van 9 t/m 18 augustus (u kunt dus nog mee) en de reis naar Andernach begint op 16 augustus t/m 21 augustus. Voor verdere inlichtingen en boekingen kunt u aan ons kantoor terecht, waar voor u een folder klaar ligt. Op 15 en 29 augustus en 12 september organiseert de VVV „Utrechts Weidege bied" in en rondom het Nieuwegelnse kasteel Rijnhuizen rondleidingen. Ver trekpunt vanaf de ingang van het kasteel om 10.30 uur. Het kasteel bevindt zich aan de Overeindse weg in Nieuwegein- Noord (het vroegere Jutphaas) en is gemakkelijk met auto en bus te bereiken. Er kunnen niet meer dan 25 personen, aan de rondleidingen meedoen, zodat het wenselijk is u vooraf aan te melden. Dit kan maandag t/m vrijdag van 8.15-16.00 uur. onder nr. 03402-7676. De kosten bedragen 2,50. Kopje koffie inbegrepen, dat aan het eind van de rondleiding in de kasteelkelder wordt geschonken. De VVV-Loosdrecht organiseert een ex positie van beelden en plastieken in de tuin van kasteel Sypesteyn aan de Nieuw Loosdrechtsedijk 150 te Nieuw-Loos- drecht van 1 t/m 29 augustus. Dagelijks geopend van 10.00-12.30 en van 13.30- 17.00 uur. Maandags gesloten. Voor het Jazzfestival Laren 1976 (interna tionaal), dat gehouden zal worden van 10 t/m 14 augustus a.s. kunt u het program ma aan ons kantoor komen afhalen. 7 augustus a.s. Bloemencorso in Rïjns- burg/Leiderdorp. De praalwagens gaan alleen door naar Noordwijk. Deze zijn te bezichtigen aan de Kon. Wilhelminabou- levard. Verdere inlichtingen: Flora Rijns- burg, tel. 01718-71961. Uw tijdelijke vakantiehulp zal best inge nomen zijn met een VVV-kadobon. Je kunt er immers mee naar zoveel Soester zaken, zodat het niet moeilijk is hem te besteden. Verkrijgbaar in de waarden 5,-; 10.-; 15,-; 20,- en 25,-. UW FIAT AGENT LAANSTRAAT 82 SOEST TELEFOON 02155-15963

Soester Courant | 1976 | | pagina 3