„Sjoe"-hakkenbar aan de Koninginnelaan BUITEN 't Zit welgoed metjapie... jaaps Geen studio aan de Steenhoffstraat Paardeboxen aan de Birkstraat kan niet Agenda raadsvergadering 19 augustus a.s. GEZELLIG DE STAD ETEN? RENÉ V.V.V.-nieuws Het oog gericht op de grote drie Indonesisch staatsburgerschap A.s. maandag CDA- soos in hotel v. d. Brink Aanurinst voor Soest: TYPE-CURSUS PRACTICUM Tijd dat de school begint Openingstijden Hulpsecretatie Soesterberg 'lofdK. timpt i/icdum&(k Züh i^e-tojctik&dmz bijloops 7 K&<iiwQCje*itsUcMmet ai, GRÓÓTSTE koMtkXvi h) 't &C®i Ucm a#l(L (>&ke*nct^ m&tkevi f %k KLEDING I CENTRUM blijft echter goedkoop en goed van kwaliteit foto heRnun VAn Cum Socster Courant van donderdag 12 augustus 1976 President Giscard d'Estaing heeft een paar dagen ten huize van bondskanselier Schmidt vertoefd om over allerlei Euro pese zaken te spreken plus volgens het communiqué - over een gemeen schap pelijke houding inzake de grondstoffen op de noord-zuidconferentie. Niet dat het communiqué - over een gemeenschap- te behalve dan dat de heren over de meeste zaken niet zo pessimistisch wa ren. Enerzijds kan zulke nietszeggend heid tot tevredenheid stemmen als men er uit opmaakt dat het gesprek niet veel heeft opgeleverd. Anderzijds wekt zo'n communiqué ook gemakkelijk achter docht dat de heren wel het een en ander zijn overeengekomen maar niet wensen daaraan ruchtbarheid te geven. Dan rijst ook de vraag waarom de ont moeting trouwens plaats vond. De Franse president en de Duitse kanselier hebben nog onlangs elkaar uitgebreid kunnen spreken op Puerto Rlco - ook al zo'n conferentie waarvan de resultaten gering waren of verborgen bleven - en binnenkort zien ze elkaar weer op de vergadering van de EG-regeringsleiders. Bovendien is deze ontmoeting er nog maar ééntje in een lange reeks: beide heren hebben in het recente verleden nogal wat ontmoetingen met collega's gehad. Giscard kwam eigenlijk kers vers uit Londen waar hij met Callaghan ongeveer dezelfde zaken besprak als nu met Schmidt en die ook aan de orde komen in het Europese beraad. Van diverse zijden is al onaangenaam gereageerd op de opvallende vergader drift der regeringsleiders van wat men de grote drie in de Europese Gemeen schap zou mogen noemen: Engeland, Frankrijk en West-Duitsland. Alsof die drie onder elkaar vast tevoren de dienst willen uitmaken waarbij op de officiële EG-vergaderingen de anderen zich goed schiks of kwaadschiks mogen aansluiten. Verdachtmakingen die niet uit de mond komen van erg onverantwoordelijke per sonen, want zo mag men bijvoorbeeld de Luxemburgse premier Thorn of de Duitse minister Genscher niet betitelen. Beiden gaat het aan het hart dat deze onderonsjes van de groten in de eerste plaats zichtbaar niets bijdragen tot ver betering van de toestand in de EG maar wel de indruk vestigen alsof het totaal der negen in wezen door dit drietal wordt geleid en dan nog wel in het verborgene terwijl het juist de bedoeling van de EG is een open en democratische samenwer kingsorgaan te zijn, zo al niet meer. Uiteindelijk moeten toch de negen de besluiten nemen en de logica gebiedt dan volgens deze redenering dat die negen er met elkaar over gaan overleggen. Als de grote drie de oplossingen al van te voren hebben bedisseld is het natuurlijk niet ?o dat de overige zes niets meer mogen zeggen maar ze onderhandelen dan natuurlijk wel onder een psycholo gische en machtpolitieke pressie die hun bijdrage aan de besprekingen zeker min der mogelijkheden geeft dan de groten zich al hadden toegeëigend. In feite ont wikkelt zich volgens deze kritiek in het Europa der negen een soort situatie als De Gaulle in de. EEG der zes vergeefs trachtte te bekokstoven: een leidersposi tie der groten (toen nog de twee Bonn en Parijs). Wat hiervan waar is valt moei lijk na te gaan door de vaagheid waar mee de betrokken grote heren verslag uitbrengen over wat ze besproken en beslist hebben. Het is vooral dit gebrek aan openheid dat wantrouwen wekt. Anderzijds is juis het feit dat er drie groten in de EG van nu zijn juist een bqetje geruststellend. Twee van hen zouden het door wat tactisch geven en nemen best eens kunnen worden om een poging te wagen iets door de EG- organen te jagen, maar of er veel geval len zijn waar een dergelijke handjeplak met drie partners, elk met eigen speci fieke belangen en interesse, te verwezen lijken is lijkt haast onwaarschijnlijk. Echt schade aan de EG lijkt daarom niet aangericht te worden, tenminste niet aan de zaken. Het aanzien van het insti tuut dat als ieder democratisch instituut moet leven van de sympathie der be volkingen wordt er echter allerminst mee gediend. KANTMAM De Republiek Indonesië heeft onlangs per advertentie bekend gemaakt, dat zij die buiten hun schuld het staatsburger schap van de Republiek Indonesië heb ben verloren in de gelegenheid worden gesteld dit staatsburgerschap opnieuw aan te vragen. Het ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk wijst erop, dat deze regeling met name van belang is voor Molukkers die naar hun land van herkomst wenseq terug te keren. Aanvragen tot het herkrijgen van het In donesisch staatsburgerschap moeten persoonlijk worden ingediend bij de Indonesische ambassade, Tobias Asser laan 8, Den Haag, 's maandags en dins dags van negen tot twaalf uur of telefo nisch onder no (070) 633960, toestel 45. Het Staatsburgerschap wordt "Verleend aan hen die aan bepaalde voorwaarden voldoen. Over deze voorwaarden kan de ambassade eveneens inlichtingen ver strekken. Een aanvraag van het gezinshoofd geldt tevens voor de wettige echtgenote en voor de ongehuwde kinderen beneden de 18 jaar. De regeling geldt niet voor de genen die al een paspoort en/of het staatsburgerschap van een ander land bezitten. A.s. maandag, 16 augustus, aanvang 20 uur, wordt in hotel v. d. Brink aan de Soesterbergsestraat de maandelijkse CDA-soos gehouden. Op deze bijeenkom sten is iedereen welkom, die de CDA-ge- meenteraadfractie vragen wil stellen over plaatselijke situaties. Meerdere raadsle den wonen de soos bij, zodat de vragen en problemen direct bij ,,tie eerste hand" terecht komen. STEENHÖFFSTRAAT 4T TELEFOON 02155-18252 Burgemeester en wethouders hebben aan de heer H. Otto een door hem gevraagde vergunning geweigerd om op het perceel Steenhoffstraat 67 de bestaande studio te veranderen en te vergroten. De weigering is gebaseerd op het bestem mingsplan „Rijksweg", waar de desbe treffende grond bestemd is voor eenge zinshuizen met erf. Het gebruik van het pand als studio is derhalve strijdig met het bestemmingsplan en een uitbreiding zou de afwijking slechts vergroten. In 1972, op 28 november, werd de heer Otto een vrijstelling verleend, echter voor een termijn van vijf jaar. Verlening van de gevraagde vergunning voor uitbrei ding zou betekenen, legalisatie van de studiobestemming en dat kan niet van wege het bestemmingsplan. De heer Otto heeft inmiddels beroep aan getekend. Vrijdag 3 september, 's mid dags om 15.30 uur, wordt het behandeld door de gemeentelijke commissie voor de beroepschriften. Burgemeester en wethouders hebben de heer H. Verhoeff een vergunning gewei gerd om 12 paardeboxen te bouwen op een terrein gelegen aan de Birkstraat 122B. De bouw zou in strijd zijn met het bestemmingsplan Landelijk Gebied, waar de grond de bestemming voor agrarische bedrijven heeft gekregen. In het weigeringsbesluit zegt het college dat onder een agrarisch bedrijf moet worden verstaan „een bedrijf waar de daarbij behorende cultuurgrond bewerkt c.q. benut wordt ten behoeve van de teelt van bodemprodukten dan wel ten behoeve van de veehouderij". Beroep op het „overgangsrecht" zal naar de mening van b. en w. falen, om dat daarin slechts bepaald is dat gebou wen, die afwijken van het bestemmings plan „gedeeltelijk mogen worden ver nieuwd". Weliswaar stonden er enkele paardestallen, maar daarvoor werd nimmer bouwvergunning verleend. Op 26 april van dit jaar werd gecon stateerd dat er uitsluitend een fundering van 3bij 37 meter aanwezig was, zodat van een „gedeeltelijke" vernieuwing niet kan worden gesproken. Bovendien kunnen volgens het nieuwe, nog geen onherroepelijke rechtskracht bezittende, bestemmingsplan Landelijk Gebied, geen „gebouwen" neergezet wor den, maar alleen „bouwwerken geen ge bouw zijnde" welke blijkens indeling en aard rechtstreeks ten dienste staan van het agrarisch bedrijf. Paardeboxen beschouwt het college als gebouwen, zo dat ook het overgangsrecht van het nieuwe bestemmingsplan niet kan wor den toegepast, omdat er weer geen spra ke. is van gedeeltelijke vernieuwing. Ook deze zaak komt vrijdag 3 september voor de beroepschriftencommissie. Foto Herman van Dam In het pand Koninginnelaan 24, waar vele jaren lang de schoenenzaak „De Gouden Laars" gevestigd was, opende Sjoerd Pel (28) uit Hilversum een „hakkenbar". Het is de eerste zaak in Soest waar men kan wachten op „verzolen" van schoenen; andere plaatsen in de naaste omgeving gingen ons daarin voor. Deze achterstand is nu ingehaald en de heer Pel bewijst ons Soesters daarmee een dienst. De zaak in Soest zal geleid worden door Pel's eerste assistent uit Hilversum, de heer D. Prins (24). Tot verdriet van de vorige en de huidige eigenaar van de winkel, mocht op last van een „autoriteit op het gebied van handel te Amersfoort", de naam „De Gouden Laars" niet meer gebruikt wor den. Beiden hadden dat graag gedaan, maar er is anders beslist. De naam „Hak kenbar Sjoe" zal het echter ongetwijfeld ook gaan doen. De navolgende agenda komt in behandeling tijdens de Openbare Gemeenteraads vergadering, welke zal worden gehouden op donderdag 19 augustus a.s„ des avonds 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg: 1. Notulen van de raadsvergaderingen d.d. 20 mei 1976,17 juni 1976 en 23 juni '76. 2. Ingekomen stukken. a. Brief van Marijke de Jong namens 14 demonstranten tegen het vliegfeest Soesterberg, waarbij geprotesteerd wordt tegen de handelwijze van mare chaussee en politie tijdens het vliegfeest, met het voorstel de voorzitter in de ge legenheid te stellen een mondelinge toe lichting te geven. b. Verzoek d.d. 28 mei 1976 van de Wo ningbouwvereniging St. Joseph te Soest inzake het beschikbaar stellen van bouw grond met het voorstel de woningbouw vereniging te antwoorden conform de ontwerp-brief. c. Brief d.d. 31 mei 1976 van mevrouw M. L. Steffens-Van Niel te Soest inzake het aantal woningen aan de Parklaan dat de gemeente in eigendom heeft met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerpbrief d. Brief van de heer J. A. van Dorre- steyn, Korte Brinkweg 10 te Soest, be treffende het plaatsen van ramen in de scheidingsmuur tussen Korte Brinkweg 10 en Van Wèedestraat 76. met het voor stel deze brief te beantwoorden overeen komstig de betreffende ontwerp-brief. e. Brieven van het Advocatenkantoor Mr. Derks c.s. te Utrecht betreffende het instellen van beroep tegen een aan schrijving tot afbraak van enkele opstal len op een perceel grond aan de Birk straat 122B, met voorstel deze brieven ter afdoening in handen vap burgemees ter en wethouders te stellen. f. Brief van 16 juli 1976 van het Inter gemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland, waarbij de ontwerp begroting 1977 wordt toegezonden, met voorstel hiermede in te stemmen. g. Brief van de Utrechtse Bestuursaca- demie d.d. 31 mei 1976, waarbij de oni- werp-begroting 1976/1977 wordt toege zonden. Voorgesteld wordt hiermede akkoord te gaan. h. Ontwerp-jaarrekening 1975 van het Gasbedrijf Centraal Nederland met voorstel met dit ontwerp akkoord te gaan. i. Voorstel tot het voor kennisgeving aannemen van controlerapporten van het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen, accountantskantoor van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. j. Brief d.d. 6 mei 1976 van de heer A. van Putten en vijf anderen te Soesterberg in zake diverse klachten woningonderhoud etc., met voorstel te antwoorden con form de ter inzage gelegde concept brief. iS'- Dat kan. In Soest. In ons intieme Specialiteiten- Restaurant. Voor de afwisseling die het leven aangenaam maakt. RESTAURANT imVjÖÖiSSsa^^ MLOIrtUKrtiT 1 BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224/*;f k. Brief van de Regionale Muziekschool Amersfoort d.d. 30 juni 1976, waarbij worden toegezonden de jaarstukken 1974/ 1975, met voorstel hiermede akkoord te gaan. 1. Brief d.d. 23 juni 1976 van de bewoners van de Oude Tempellaan te Soesterberg, handelende over het treffen van toege zegde verkeersmaatregelen op die weg, met het voorstel betrokkenen te ant-. woorden overeenkomstig de ontwerp- brief. m. Brief d.d. 13 juni 1976 van de heer H. A. P. de Greef inzake de toestand van het achterpad achter de woning Gustaaf Gelderhof 13, met het voorstel te ant woorden overeenkomstig de ontwerp- brief. n. Voorstel tot beantwoording van een brief van de heer A. van Putten, be trekking hebbende op de betaling van om zetbelasting levering radio en televisie signalen. o. Reacties van een zestal personen en instellingen naar aanleiding van het ont wikkelingsplan voor Soest, met het voor stel deze brieven te beantwoorden con form de bijgevoegde concept-brieven, p. Brief d.d. 13 juli 1976 van de pro jectgroep „In de derde versnelling" in zake .het verzoek het project „in de derde versnelling" op te nemen al een eerste aanzet voor plaatselijke sociaal- cultureel en educatief plan. alsmede een verzoek om subsidie per uit de gemeente Soest afkomstige deelnemer/ster aan het project, met voorstel de brief ter afdoening in handen te stellen van burge meester en wethouders, q. Koninklijke Besluit van 6 juli 1976, nr. 39, waarbij beslist is op het verzoek van de gemeenteraad van Soest tegen de be schikking van de minister van 16 decem ber 1974, nummer 374/6982/EM (boor- vergunning „Eemnes", met het voorstel dit besluit ter kenningeving aan te ne men. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het benoemen vair een lid in het bestuur van het Kompost- en Riool water zuiveringsbedrijf Soest-Baarn. 5. Voorstel tot het benoemen van leden in het bestuur van de stichting openbare leeszaal en bibliotheek. 6. Voorstel tot het intrekken van de Verordening, regelende instelling van een ideeënbus voor het personeel dezer ge meente. 7. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet van 16.000,- voor de aankoop van een motor met mobilofoon ten behoeven van de politiedienst. 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zone verordening Hinderwet' a. aan Auto-Service Eemland B.V., Beu kenlaan 80 ten behoeve van een verkoop punt voor motorbrandstoffen op/in het perceel Beukenlaan 80/hoek Dalweg: b. zulks ten behoeve van het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een opleidingscentrum, bestaan de uit een drukkerij annex binderij, een timmerwerkplaats, een wasserij en een keuken op/in het perceel Klein Engen- daalweg 52 te Soest; c. zulks ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf, bestaande uit eert veehouderij en een varkensmesterij; d. voorstel tot verlenen c.q. weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeven van het plaatsen van een aantal zijwindsimulatoren op de „Vlasakkers" nabij de Van Weerden Poelmanweg te Soesterberg. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 40.000,- voor het aansluiten van 13 woningen aan de Wil- helminalaan op de riolering. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van het televisie-kabelnet in Soesterberg. 11. Voorstel tot het nemen van een beslis sing omtrent het beheer van het ge meentelijk bosbezit. 12. Voorstel tot het vaststellen van een brief aan allen die op het plan Zuidereng hebben gereageerd. 13. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. C. M. Verwer, hoofd van de openbare lagere school ,De Regentuuter' 14. Voorstel tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit. 15. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet ten behoeve van het uitbreiden van de Minister de Visser- school, alhier, met een gemeenschaps ruimte en een leermiddelenberging en het bouwen van een tweeklassige kleu terschool aan dezè school. 16. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging voor protestant chris telijk onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van meubilair en voor de uitbreiding van de verwarmingscapaci teit in het documentatiecentrum in de protestant christelijke lagere school te Soesterberg. 17. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaf van nieuw meubilair ten behoeve van de kleuterschool 't Vinkènnest aan de Nieuwstraat 29, alhier. 18. Voorstel tot het verlenen van een extra bijdrage aan de Stichting Dorpshuis Soes terberg voor dekking van tekorten. 19. Voorstel tot. het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitvoeren van onderhoudS- en verbeteringswerkzaam heden aan de liftinstallaties in de 850 etagewoningen in het Smitsveen. 20. Voorstel tot wijziging van de ver goedingsregeling vrijwilligers bij de ge meentelijke brandweer. 21. Voorstel tot het verlenen van een kre diet ad. 140.000,- tot aanschaffing van de office-computer Kienzle 6016. 22. Voorstel tot het nemen van een beslis sing op een door de heer A. J. Diekman ingesteld beroep op de weigering van een bouwvergunning. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een kleed/clubgebouw bij het sportvelden complex aan de Kerklaan te Soester berg. 24. Voorstel betreffende een nieuwe ge meenschappelijke regeling voor het Ge west Eemland. 25. Voorstel tot aankoop van een ge deelte van het perceel grond met de gehele woning Korte Bergstraat 5. Soest, van de heer J. G. van Rouwendaal. 26. Voorstel tot het medewerken aan het opstellen van een recreatiebasisplan voor Eemland en het beschikbaar^ stellen van een krediet daarvoor. 27. Voorstel tot het benoemen van leden van de Welstandscommissie. 28. Voorstel tot verkoop van grond aan de Gerrit v. d. Veenstraat, alhier aan de heer H. D. van Dorssen te Soest. 29. Voorstel tot Intrekking van grondplan nummer 3 onteigeningsplan Soest-Zuid (P.Floor). 30. Voorstel tot het nemen van een beslis sing op een door mevrouw C. H. H. van Doesburg ingesteld beroep tegen de voor schriften, verbonden aan de aan haar verleende kampeerexploitatievergun- ning. 31. Voorstel tot het nemen van een beslis sing op een door de heer A. R. Poort in gesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. 32. Voorstel tot gedeeltelijke deKKing van het exploitatietekort over 1974 van de Kunstenaarsvereniging Artishock. 33. Voorstel tot aankoop van een perceel grond met opstallen, gelegen aan het Oude Grachtje te Soest van de heer J. G. van Esveld. 34. Voorstel tot het aanvaarden van een zakelijk recht van riolering van de heer J. O van Esveld. 35. Voorstel tot het Instellen van beroep tegen het besluit van gedeputeerde sta ten van Utrecht tot gedeeltelijke goed keuring van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied. 36. Afscheid van de heer A. H. F. Smit. „Hakkenbar" moet uiteraard niet te „eng" verstaan worden, want ook naast hakken wordt ook nog „verzoold" en schoenen te verrichten zijn. De klant kan er op wachten; per hak 2 tot 3 minuten; per zool circa 10 minuten. Voor ingewikkeldere reparaties zal de schoen moeten „overblijven", maar lan ger dan één dag zal dat niet duren. Klaar terwijl u wacht, derhalve óf klaar terwijl u in de buurt even wat boodschap pen doet. Bij „Sjoe" kunt li overigens ook terecht voor schoensmeer, veters, correctie-zooltjes en dergelijke, maar beslist niet voor nieuwe schoenen. De heer Pel heeft reeds vele jaren een zelfde zaak in Hilversum. Lang keek hij uit naar de mogelijkheid in de omgeving een filiaal te beginnen. Drie plaatsen had hij op het oog, waarvan Soest er één was. Soest is het geworden. Hier is de modernste apparatuur ge plaatst, die er op dit gebied is; de heer Pel is er zelf jaloers op. „Beter is er niet", zegt hij. „De vakman die het ziet, staat te likkebaarden. Het interieur van de zaak is er bij aan gepast; een mooie bar met krukken, waardoor men zich in een andere bar waant en alles in zeer prettig aandoende kleuren. De reparatie-prijzen zullen niet anders zijn, dan wat men gewend was; mis schien zelfs wat lager. De zolen worden gelijmd en doorgenaaid; de hakken ge lijmd en gespijkerd. Dat gebeurd alle maal waar men bij zit; de fraaie ma chine staat midden in de zaak. Sleutelbar Dat daarbij ook een sleutelcopieerma- chine is geplaatst is minder een toeval ligheid als een weldoordachte combina tie. Ook dat is „klaar terwijl u wacht". Alle cylindersleutels (modellen), óók autosleuteltjes, zijn leverbaar. Er is een keuze gemaakt uit de in de omgeving meest voorkomende type sleutels. De bar is maandagmorgen dicht, maar vrijdagavonden geopend, terwijl zater dag het sluitingsuur gesteld is op onge veer 4 uur in de middag. Soest ié een aantrekkelijke zaak rijker geworden. Het interieur van „Hakkenbar Sjoe" aan de Koninginnelaan. Voor uw naar Torenstraat 2 d Tel. 02155 -12100 Soest Aanmelden: dagelijks van 8.30 17.30 uur. Het is tijd dat de scholen weer beginnen, is een zucht die ook het personeel van de gemeentelijke plantsoenendienst slaakt. De jeugd begint zich klaarblijkelijk stier lijk te vervelen, zoals maandagmorgen in de wijk Overhees aan de Willaertstraat werd geconstateerd. Daar bleken 3 pru nusbomen van hun bast ontdaan te zijn, zodat er nieuwe voor in de plaats zullen moeten komen. Een schadepostje voor de gemeente en voor ons allemaal van 200 gulden. Treurig is het wel dat niemand van om wonenden kennelijk iets tegen de jeug digen heeft gezegd. Iedereen heeft de mond vol over 't millieu en de natuur, maar ho-maar als er daadwerkelijk wat beschermd moet worden. De Hulpsecretatie Soesterberg is van 9 t/m 20 augustus alleen geopend op dinsdag 10, donderdag 12, dinsdag 17 en donderdag 19 augustus, telkens van 9 tot 12 uur. Het spreekuur van bureau huisvesting in de hulpsecretarie gaat op woensdag 11 en 18 augustus van 9 tot 12 uur normaal door. pTJW De grootste en best gesorteerde zaken in Hilversum, Amersfoort en Zeist. ANDIJVIE DUURDER KOFFIE DUURDER en niet zo'n klein beetje. tVan andijvie kan je dat niet altijd zeggen) Klaar terwijl u wacht Koninginnelaan 24 - tel. 13426 Tot 4 oktober kunnen de kinderen én hun ouders in het Prentenkabinet van het Rijksmuseum genieten van een unieke verzameling antieke Centsprenten, die hier op een fraai verzorgde tentoon stelling te zien zijn. Centsprenten waren eenvoudige prenten die uitsluitend in. Nederlïmd gedrukt werden en genoemd naar het luttele bedrag waarvoor ze verkrijgbaar waren. Ze fungeerden als een soort beloningsprodukt voor de schrijfmeester op school vanELf de 17e tot aan de 19e eeuw. Er zijn originele schoolbanken neergezet, waar de kin deren de Centsprenten die U voor 25 cent kunt kopen, zelf kunnen inkleuren. „A dutch treat by Paul van Vliet" is de titel van het programma dat Paul van Vliet deze zomer tot en met 28 augustus iedere avond om 21.00 uur in De Brakke Grond in de Nes brengt (behalve zondag en maandag). Het programma is niet alleen bedoeld voor engelstalige toeris ten, maar ook voor de in Nederland wonende buitenlanders en voor Neder landers die wel eens willen horen „hoe Paul van Vliet in het Engels klinkt". Kaarten aan ons kantoor verkrijgbaar, dagelijks, tussen 10 en 16 uur. Op zaterdag 14 augustus zal voor de 15e keer de bekende Zeister Kunst- en Krea- tiviteitsmarkt gehouden worden in het Walkartpark en de aangrenzende Slot- laan. Zestig kramen worden dan met kunstenaars bemand, die hun produkten tentoonstellen en uiteraard ook graag verkopen. Bij het V.V.V.-kantoor te Ede begint op 18 augustus, om 10 uur, een zwerftocht per fiets. Het aantal kilometers is niet precies bekend. Wanneer U een fijne tocht wilt maken en Ede U te ver is met eigen fiets naar toe te rijden, kunt U natuurlijk ook ter plaatse een fiets huren. De fietsenverhuuradressen worden U op aanvraag verstrekt door de V.V.v.-Ede. Tot en met 15 augustus rijdt de stoom tram Hoorn-Medemblik dagelijks, daar na alleen op zaterdag en zondag van 21 augustus t/m 3 oktober. Tot en met 15 augustus kunt U hier ook nog een boot tocht maken van Enkhuizen-Medemblik. Ook is er een combinatiekaart tram- boot te krijgen. De folder ligt aan ons kantoor voor U klaar. Het Artisbock-kursusprogramma 76/77 is binnengekomen. Het mapje geeft U een duidelijk overzicht van de kursus- sen, zoals: edelsmeden, emailleren, weven, Joegoslavische dansen, binnen- huis-architektuur, keramiek, beat- en amerikaanse dansen, tekenen/schilde ren, fotografie, kindergroepen enz. enz. Voor alle informatie kunt U dagelijks terecht tussen 10 en 5 uur bij de admini stratie van Artishock, Steenhoffstraat 46. tel. 18456. Ontdek Nederland op de fiets! is de titel van een door de Stichting Fiets uit gegeven mapje met 10 fietsroutes op de Véluwe en in Oost-Flevoland. De tochten voeren U o.a. naar Harderwijk-Elburg, rond het Veluwemeer; Nunspeet- Elburg; Dronten-Elburg-Oostelijk Flevoland; Voorthuizen-Garderen Speulder- en Sprielderbos, enz. Een fijn mapje om op Uw fietstochten bij U te hebben. De prijs is 4,50. Amersfoort heeft op 14 augustus van. 1 tot 5 uur op de Groenmarkt weer een Rommelmarkt en als U dan toch in Amersfoort bent gaat U natuurlijk even naar het Lunapark op het Bleekers- eiland, Stadsring. Lunapark van 14-21 uur. Op zondag 15 augustus organiseert het Ruitersportcentrum Soest aan de Bos straat Springwedstrijden. Deze wed strijden beginnen om 9.30 uur. Wanneer U de sfeer van het Jazz-festival in Laren geproefd heeft kunt U nog als een hEias naar het Arnhems Jazz-festival op 12, 13 en 14 augustus, waar de lief hebbers van „Oude stijl" aan hun trek ken komen. Eveneens in de omgeving van Arnhem kunt U een zalig tochtje mét een huif kar maken door de Onzalige Bossen (met pannekoeken toe). De Jan Plezier- trip voert U onder meer door het nationale Park Veluwezoom, het land goed Hagenau, het Hof te Dieren. Er is kans dat onderweg wild bekeken kan worden, de voederplaats van de wilde zwijnen is nml. een vaste pleisterplaats. De tocht duurt 15 km. Er kan ook een verkorte rit gemaakt worden. umuCKRcpoRtACie fiimpepoRuqc ktnOcRscnic <inC*io-. ptRs- cn BAADn telefoon 02I44-IT1'

Soester Courant | 1976 | | pagina 4