•U Meubelfabriek Oisterwijk Me Me m Me Me Voorzitter H. Wilhelm afgetreden; nieuwe wedstrijdsecretaris P. de Roos tijdelijke vervanger „Nieuwerhoek Maja Heemskerk en Cees Uylenhoed triomfatoren op LTC-tennistoernooi de Meubelmakers uit het zuiden des lands SNACKBAR Hondje weg? Hondje terug! FOTO-KOPIEËN Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Ledenvergadering voetbalvereniging Hees: ZIEKENAUTO tel. 12727 BRANDWEER tel. 13333 ïït SNACKBAR NIEUWERHOEKPLEIN 7 - SOESTDIJK TELEFOON 02155 - 12964 Donderdag HALVE KIP van f 3,50 voor f 2,50 Vrijdag SATÉ van f 3,50 voorf 3,00 Alleen de beste kwaliteit Ezra Gorodesky exposeert in het Singer Museum Struisvogel-jacht in Soest Jaarvergadering sport organisatie Soest Zo vlogen de duiven Dit weekeinde heerlijke BELEGDE BROODJES Kostbare reparaties van liftinstalaties m.:h fashiongarden Bioscoopprogramma Inbraak in WZ-kantine Logies bij de politie Basketbalvereniging start a.s. vrydag met haar trainingen Soester Courant van donderdag 12 augustus 1976 Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vete kteinmeubelerv. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, (Jtrecht-Centrum/Nieuwegein) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. Foto Herman van Dam Sinds begin deze week kent de voetbalvereniging Hees een voorzittersvacature door het aftreden, om gezondsheidsredenen, van voorzitter H. Wilhelm. Weliswaar wordt de vacante plaats tijdelijk opgevuld door de kersverse wedstrijdsecretaris de heer Pde Roos, tot voor kort bij S.O. Soest in deze functie werkzaam, maar met de meeste spoed zal uitgekeken worden naar een man die de vereniging de komende vier jaar leiding wil geven. De vergadering had na een vlotte start, een moeizaam verloop, want ook bij Hees komt van lieverlee de zelfwerkzaamheid van de leden op een laag pitje te staan. Wat voorheen geen probleem was, de opvulling van commissies, leverde nu ellen lange discussies op zonder positief resultaat. Mede door deze gang van zaken had de penningmeester, de heer S. de Boer, zijn functie beschikbaar gesteld, omdat te veel werkzaamheden in de loop der jaren op hem waren neergekomen. In totaal waren overigens zes van de zeven bestuursfuncties beschikbaar, waarbij zich aanvankelijk vier leden niet herkiesbaar stelden. Uiteindelijk werden alle vacatures, op die van de voorzitter na, opgevuld. Ruim veertig leden woonden deze be langrijke vergadering bij. Zij werden welkom geheten door voorzitter H. Wil helm. die hen direct op het hart bond, de discussies vooral zakelijk te houden. De heer Wilhelm bracht dank aan allen, die op welke plaats ook de vereniging in het afgelopen jaar gediend hadden. Van secretaris E. Gerth hoorde de ver-' gadering dat de toto/lotto-secretaris de heer G. Kok, na veertien jaar in functie geweest te zijn, zijn taak neerlegde. Moeizaam zou later deze voor de finan ciën van de vereniging zo belangrijke commissie aangevuld worden. In zijn jaarverslag maakte secretaris Gerth vervolgens gewag van het tekort aan leiders en terreinhulpen. Voetbal lend werden redelijke resultaten bereikt al was men niet geheel tevreden over de lagere senioren-elftallen. Een uitstekend en bijzonder uitgebreid financieel overzicht van penningmeester S. de Boer, leverde nauwelijks vragen op. De penningmeester zette zo helder de zorgelijke financiële situatie uiteen, dat later de contributie-verhoging, in iedere vereniging een agendapunt waar lang over gebabbeld wordt, zonder enige opmerking werd aangenomen. Ook zijn begroting voor het komende seizoen leverde geen problemen op. Moeilijker ging het bij de vraag aan de leden, zich als leiders beschikbaar te stellen. Het was nodig om de zwaar belaste bestuurders te ontzien. Het ging daarbij om begeleiders van jeugd- en senioren-elftallen, taken die nu nog ge deeltelijk door bestuursleden worden vervuld. Slechts één man meldde zich, waardoor de bestaande situatie, zeer tot de spijt van de bestuursleden, lijkt be stendigd te worden. Het jeugdbestuur heeft ook bij Hees, net als bij andere verenigingen, te maken met een vervoersprobleem. Er zullen naar oplossingen gezocht worden en daarbij wordt sterk gerekend op inzet van de ouders van jeugdleden. In de zogenaamde werkcommissie wer den vervolgens opgenomen alle aanvoer ders van de seniorenelftallen. Zij zullen met hun elftalspelers alle werkzaamhe den moeten opknappen. Voor de toto/lotto-commissie en de eve nementencommissie bestond geen lief hebberij. Toch werd na veel aarzelen één man bereid gevonden de plaats van de heer Kok over te nemen. De evenemen tencommissie werd gelaten voorwat ie was. Nog groter werden de problemen rond de redactie van het clubblad. Het blad verscheen het laatste halfjaar in het ge heel niet en de discussie verzandde in een nietes-welles-spelletje. Uiteindelijk besloot het bestuur zelf voor een oplos sing te zorgen en daar verzette de ver gadering zich niet tegen. Bestuursvorkiezin g Zes van de zeven bestuursleden stelden hun plaatsen beschikbaar. Het probleem werd door de vergadering uiters flegma tiek bekeken en dat was er de oorzaak van dat jeugdcommissaris A. G. van Essen en penningmeester De Boer op hun aangekondigd aftreden terugkwa men. H. Wilhelm, afgetreden voorzitter van v.v. Hees. Van Essen had al eerder aangekondigd dat hij wilde aftreden als bestuurslid echter zonder te bedanken als jeugdvoor- zitter. Hij dacht daarmee de werkkracht van het bestuur te kunnen vergroten. Nu er geen kandidaat beschikbaar was, kwam hij erop terug. Penningmeester De Boer besloot voorlo pig tijdelijk aan te blijven en af te wach ten hoe de taken opnieuw verdeeld wer den in het bestuur. De heren E. .Gerth en J. Altena werden herkozen en in de plaats van wedstrijd secretaris J. Bosman, werd de heer P. de Roos door de vergadering benoemd. De heer De Roos was tot voorkort in dezelfde functie werkzaam bij de S.O. Soest. Hij legde zijn taak daar op eigen verzoek neer. Voor de vacature van voorzitter was geen Kandidaat. De heer Wilhelm zei met grote spijt te moeten vertrekken. Gezondheidsredenen dwongen hem ech ter. Omdat er geen opvolger was, ging de vergadering akkoord met het voor stel wedstrijdsecretaris De Roos, tijde lijk de leiding van de bestuursvergade ringen in handen te geven. Aan het bestuur werd daarna toegevoegd de heer A. Hilhorst. Deze min of meer „onverwachte" aanvulling heeft, als er een voorzitter benoemd wordt, tot gevolg dat vice-voorzitter Geytenbeek terug treedt. Voordat met een rondvraag de vergade ring besloten werd, bracht de aftredende wedstrijdsecretaris Bosman, voorzitter Wilhelm dank voor zijn leiding geduren de vier jaren. Een welgemeend applaus van de leden onderstreepte deze dank. Van dinsdag 17 augustus a.s. tot en met zondag 19 september, zal in het Prenten kabinet van het Singer Museum te Laren een tentoonstelling worden gehouden van de Israëlische kunstenaar Ezra Gorodesky. Zijn werk bestaat uit abstracte minia turen in olieverf, gouache en pastel, die hij in zijn vrije tijd schildert Ezra Gorodesky is conversator van een, museum van Joodse ceremoniële kunst, in Jeruzalem. Dit zeer bijzondere werk wordt voor het eerst in Nederland ge-' exposeerd. De expositie is behalve maandags, op werkdagen geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Aan het begin van het weekend, 's morgens om kwart voor zeven, werden op de KI. Engendaalweg, vijf struisvogels .ontdekt, die waren ontsnapt van het terrein van de handelaar in exotische dieren G. v.d. Brink aan de Den Bliek laan. De dieren werden in een wei gedreven, waarna de jacht" op hen begon.Daar namen vier politieagenten, personeel van v. d. Brink en een dertigtal in het evangelisatiecentrum In de Ruimte ver blijvende kinderen aan deel. Van het begin af aan waren de kansen voor de struisvogels ongelijk, al hielden zij de strijd om hun vrijheid zeer lang vol. Ze waren slim en vooral te snel, méar uit eindelijk bleek de overmacht te groot. Fel tegenspartelend werden ze terruggebracht naar hun tijdelijke Soester verblijven. De Sport Organisatie Soest houdt haar jaarvergadering op dinsdag 31 augustus a.s. De agenda vermeldt ondermeer de vaststelling van de contributie voor het a.s. voetbalseizoen en een bestuursver kiezing. Volgens het bestuursvoorstel moeten pups en pupillen 55 gulden contributie gaan betalen; de C-junioren 66 gulden; de b-junioren li gulden; de a-junioren 88 gulden en de senioren 110 gulden. N iet-spelende leden gaan 55 gulden beta len en de minimum donatie wordt gesteld op 25 gulden. Wat de bestuursverkiezing betreft zijn de aftredende heren Greefhorst en Post- huma herkiesbaar; de periodiek aftre dende heren De Roos en Harskamp niet herkiesbaar en de aftredenden, me vrouw Brons-Strumpel en de heer B. Hom, eveneens niet herkiesbaar. In het jaarverslag zegt de secreta resse mevrouw A. P. Ankone-Koens, dat de voetbalafdeling 541 leden telt; twee meer dan het jaar ervoor. 150 leden be dankten in de loop van het jaar en er meldden zich 152 leden aan. De ver gadering wordt in het clubhuis aan de Bosstraat gehouden en begint om 20 uur. Kostverlorenweg-hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Voor 73.000 gulden worden reparaties verricht aan de liftinstalaties in de ge meenteflats in het Smitsveen. Voor dat bedrag wordt de beplating in tien 'lift schachten door roèstvrij staal vervangen; de draairichting van tien brancarddeuren gewijzigd en 45 deuren door roestvrij stalen exemplaren vervangen. De reparaties zijn nodig gebleken bij een controle door het Nederlands Instituut voor Lifttechniek. Met het roestvrij staal hoopt men overigens ook de ergerlijke békrassing te voorkomen. De postduivenhoudersvereniging ,,De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf St. Dizier, een afstand van 395 km. Ih concours waren 311 duiven. De lossing vond plaats om zes uur bij N.O. wind. Aankomst eerste duif 12.20.38 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 2 3 5 6 11 12 14 16 18 19 22 26 31 36 37 38 39 40 43 48 50 52 53 55 62 H. de Bree 4 9 10 30 44 45 49;-A. v. Ginkei 7 61C. Bokma 8 17 20 29H. den Dekker 13; A. v. Dorrestein 15 41; J. v. d. Belt 21 59; A. v. Riet 23 57; A. de Bes 21 28; R. Voskuilen 25 32 46 47; H. Woudstra Zn 27 54; L. v. 't Klooster 33 35 42 51; H. Bosman 34; C. v. d. Hoek 56; J. Rams 58; J. v. d. Brakel 60. Ook de vereniging ,,De Vriendschap" nam deel aan de wedvlucht vanuit St. Dizier met 323 duiven. Eerste duif kwam aan te 12.21.25, laatste prijsduif te 13.40.31 uur. Uitslag: Aitenaar-Reijerse 1 4 11 15 22 23 26 36 46 61W. Jak 2 3; Sukel-v. Klooster 5 7 8 9 29 31 41 47 50; C. Vaessen 6 12 16 19 40 42; D. de Zoete 10 17 28; J. Kamer beek 13 27 37 38; H. v. d. Broek 14 21 43 52; E, Veerman 18 30 48 55; B. Schimmel 20 24 44 H. Rauch 25 32; J. Stalenhoef 33 34 54; Comb. Westerveld 35 53 56; J. Schimmel 39 45; Van Dijken-Lijnsvelt 49 60; P. Rauch 51; Mevr. Ottens 57; J. v. Dijk 58 59; F. Limburg 62; J. v. Klooster 63. VERMIST: 26-7-Reu boxer, bruin, witte borst, 2Vi jr; Von Knobelsdorf, Varenstraat 272, tel 15854. 29-7 - Poes, grijs gestreept, witte bef en pootjes, op rechterpoot zwart vlekje, 4 jr,, „Wampie"; Rooyakker, Zwaluwenweg 28 tel. 14019. 5-8 - Teef. bouvier, loops; Van den Berg, Vinkenwee 43. 8-8 - Valkparkiet, vr., grijs gele kuif, oranje wangvlekken; Wareman, Varen straat 244, tel. via 14646. GEVONDEN - Poes, lapje, zwart/bruin/wit; Zelisse, Varenstraat 22, tel. 17459. - Katje, zwart, witte pootjes en bef; Gerritse, Kappeyne v.d. Copellolaan 3, Amersfoort, tel. 033-18804. - Dwergkonijn, wit, korte oren, dood; 't Hart, Beetzlaan 131, tel. 13282. 4-8- Pincher, bruin, gecoupeerde staart, bobbel op rug, (Van Beuningenlaan); Verwey, Jacob Catslaan 5, tel. 16522. 6-8- Bastaard pincher, zwart/,bruin, glad- harig. middelgroot, tiporen, lange staart, (Grote Melmweg). - 6-8- Bastaard herder, bruin, kortharig, korte staart, tiporen; (Insingerstraat). 6-8- Pup, ruwharig, zwart/wit, 6 wk.,- (Vreeburg. Utrecht). 6-8- Kat, zwart/wit. (Heideweg); Dieren tehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. 8-8- Kater, rood/cypers, dood; (Vredehof straat 23). 9-8- Kat, zwart/wit, (Soesterbergsestraat) Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Avimedi. die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. Het verdient aanbeveling steeds vermis sing en vondst van huisdieren zo spoedig mogelijk te melden bij de politie, het Dierentehuis en/of Avimedi. Telefoonnummers zijn: Politie 19444. Dierentehuis 13583 en Avimedi 10667. -f - - Wé Foto Herman van Dam Cees Uylenhoed met z\)n mixed partner Jndith de Jonge. Maja Heemskerk en Cees Uylenhoed z(jn de meest succesvolle spelers geworden van het zondag afgesloten Open D en jeugdtoernooi, georganiseerd door de L.T.C. Soest. Mitfa Heemskerk, lid van de organiserende vereniging, speelde zondag maar liefst 4 finales, waarvan er twee gewonnen werden. Dat waren haar enkelspel in D tegen Helen Vredeveld die zü opvallend overtuigend won en de damesdubbelfinale was overigens helemaal een Soester aangelegenheid daar de tegenstandsters, de dames Jetten en Visser, respectievelijk op de L.T.C. Soest en T.V. Soest-Zuid spelen. In de geraengddubbel jeugdfinale wer den Maja en haar partner Jack Driessen zoals wel een beetje verwacht, van de eindoverwinning afgehouden door de Baarnse dubbel Luce Reinalda-Peter van Rijn. Ook in de gemengddubbel D finale moest Maja ditmaal met partner Peter Bake, de winst laten aan de dubbel Judith de Jonge en Cees Uylenhoed. Voor de uit Naarden afkomstige Cees Uylenhoed betekende de gemengddubbel- finale zijn 3e finale van de dag, eerder stond hij al de herendubbelfinale, die Cees samen met Piet Leyenhorst had bereikt door winst in de halve finale op de Soest-Zuid spelers Adse Ros en Frits Gerth. De herendubbelfinale werd door Uylenhoed-van Leyenhorst van de Soes- ters Mark Schaatsbergen en Leendert Heemskerk gewonnen. In de herenenkel D was Cees Uylenhoed iets minder succesvol, in de finale die hij bereikte door een ruime overwinning op Peter van Rijn verloor hij van Edwin Vreedeveld, die zich op zijn beurt voor de finale had geplaatst door Mark Schaats bergen te verslaan met 6-4, 7-5. Bij het jeugdtoernooi waren er geen ver rassingen, Rob van Dommelen het jonge Amersfoortse talent versloeg in de finale Peter van Rijn van de Baarnse LTC genadeloos met 6-0, 6-1. In het dubbel spel was van Dommelen geassisteerd door Frank Pameyer eveneens onaantastbaar. Leendert Heemskerk en Jackie Driessen die zich nog zo knap voor de finale hadden geplaatst moesten genoegen ne men met een tweede plaats. In het meisjesenkelspel veroverde Luce Reinalda zoals verwacht de eerste plaats. B en C toernooi Inmiddels is men op de LTC Soest aan de tweede toernooiweek begonnen, die maandag direct al toptennis opleverde. In een propvol dagschema worden tussen 9.00 uur en 22.00 uur zo'n 60 partijen per dag afgewerkt. Onder het buitengewoon sterke veld van deelnemers zijn de heren o.a. Piet van Eysden (voormalig nationaal kampioen), Rob Bakker (winnaar van de B toernooien van Baarn en 't Laer), Richard van Mer- kestein (gepromoveerd naar de hoofd klasse), Michel Riaskoff (eredivisie voor H.L.T.C.) en een van de beste B spelers van Nederland Ronald van de Horst. Ook° bij de dames zijn er verschillende coryfeën zoals Ingrid Truyens (winnares B toer nooien van Hilverheide en Baarn), Renée de Jong (le plaats Flehite, 2e plaats Hilverheide), Connie van Dorssen (win nares Alta B jtoernooi) en de districts kampioen tot en met 18 jaar mej. Juza. De sensatie van het toernooi zijn echter drie Indonesische speelsters die binnen kort voor Indonesië in Amerika om de Fe- deration Cup (Davis Cup voor dames) gaan spelen. Zaterdag en zondag wanneer het toernooi wordt afgerond zal er dan ook onge twijfeld spectaculair tennis te zien zijn, en iedereen die enigszins geïnteresserd is in tennis moet één dezer dagen zeker eens gaan kijken op de banen van de LTC Soest aan de Schrikslaan. SOEST-ZUID Nu de nieuwste Bobos Corduroy binnen in een Flash-line. D.w.z. een oeroud western model, hoog en modisch belijnd in alle mode kleuren. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 Amersfoort, t.e.m. 18 augustus. GRAND THEATRE: ,,Andre van Duin's Pretfilm"; a.1.; dag. 14 en 20 uur; zat. 14.00, 18.45 en 21.15 uur; zond. 14.00, 16.15, 18.45 en 21.15 uur. STUDIO G: ..Belle de jour"; 18 jaar; dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur; zond. 14.15, 16.30, 19.00 en 21.30 uur. CINEMA 1: ,,The Skyriders"; 14 jaar; dag. 14.00, 18.45 en 21.30 uur; zond. 13.30. 16.30. 18.45 en 21.30 uur. Zaterdag- en wonsdagmiddag, 13.45 uur ,,Nanu zoon van de jungle"; a.1. CINEMA 2; ,.One flew over „the cuckoo's nest"; 14 jaar; dag. 13.45, 18.30 en 21.15 uur; zond. 13.30, 16.00, 18.30 en 21.15 uur. EURO CINEMA: ,,The sound of music"; a.1.; dag. 14.00 en 20.00 uur. CITY THEATER: „Zeven mannen zon der vrees"; 14 jaar; dag. 14.00 en 20.00 uur: zat. 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Donderdagcyclus: „Helden sterven jong"; 14 jaar; 14.00 en 20.00 uur. Vrijdagavond: „Vrouwen die er de tijd voor nemen"; 18 jaar; 23.00 uur. Zaterdagavond: „De meedogenloze ach tervolger"; 18 jaar; 23.45 uur. VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 FASHIONGARDEN SOEST-ZUID Nu ook de nieuwste Flash-Line kokerrok, een recht model met zakken en een split van achter, in blauw en wit. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 In de kantine van de voetbalvereniging VVZ. op het sportcomplex aan de Eem- weg werd ingebroken. De onbekende da der nam een ruit uit de deur en deed dat zo deskundig, dat men het werk van een vakman erin kan zien. Omdat er niets ver mist wordt en ook verder niets vernield is, vermoedt men dat de „vakman" heeft willen bewijzen, dat de beveiliging die in de kantine is aangebracht, op simpele wijze is te omzeilen. Twee dronken Baarn aar 8, de 49-jarige W. B. en de 26-jarige J. v. d. H.. kregen nachtlogies bij de Soester politie. Zij werden opgepikt op de Soesterbergse straat, waar zij te voet rondzwalkten. De Soester basketbalvereniging The Red Stars zal morgenavond, vrijdag, weer met haar trainingen beginnen voor het seizoen 1976-1977. De vereniging, opgericht in 1965, zal in de komende competitie met een team meer deelnemen, dan vorig seizoen, waardoor nu met maar liefst 25 teams in de kompetitie wordt meegespeeld. Hierbij zitten een bijzonder groot aantal meisjes juniorenteams, met zes teams zijn deze meisjes bijzonder sterk vertegen woordigd. Het eerste damesteam zal zich opnieuw in de dames eerste divisie probereb te weren. Het eerste herenteam zal proberen in de tweede divisie van zich te doen spreken, terwijl de meisjes en jongens junioren A ook dit jaar weer in de landelijke afdeling de kleuren zullen verdedigen. Het tweede herenteam, vong jaar gepro moveerd, zal in de distrikts eerste klasse op zware tegenstand kunnen rekenen, doch ook voor dit team zijn de verwachtin gen hoog. Voorts beschikt de vereniging over een jongens juniorenafdeling, een jongens- en een meisjes adspirantenafdeling en een welpenafdeling jongens en meisjes. De trainingen worden elke vrijdagavond gehouden in sporthal Beukendal en begin nen óm vier uur met df. welpen, van vijf uur tot zeven uur de adspiranten, van ze ven uur tot negen uur de junioren en van negen uur tot elf uur de senioren.

Soester Courant | 1976 | | pagina 9