m m Parkgarage Baarn b.v. r t B I 1 Zwembad „De Horrel" anno 1935 i AKKER Lustrumconcours van ruitersport centrum Soest had 150 deelnemers 19e Paleis Soestdijktocht van Olympia Hü_ Ronald Limper met 325 cm. jeugdkampioen maaswinkel Wandelen op zaterdag 4 september: Afscheid bedrijfsleider Kompost- en rioolwater- zuiveringsbedrijf Inbraak in Hees-kantine BERKHOF LANDI-HARTÖGO Schaker Kortsjnoi a.s. zaterdag in Hoevelaken Voetbalvereniging SEC zonder voorzitter HYPOTHEKEN Op fietspad aangereden Busje bleek opslag plaats voor wapens Jubileumtournooi B.D.C. J van Zal Bromfietshelm gestolen Viswedstrijd „De Snoekbaars" SVV mini behaalde 2e en 3e plaats op toernooi in Leusden Frans Rutgers exposeert in Laren Bioscoopprogramma Amersfoort Rijverbod Aangeboden Gevraagd Wat kunnen wij voor U doen Hypotheek en Financiering vakbekwaam schilder Schildersbedrijf J. Mulder ADVOCATENKANTOOR VAN DER G0EN c.s. SECRETARESSE I* Eiken parket Bedplaten Ledikanten I* Louvre deuren - Saloon deuren I^Houtei^mikkei^T'i^l Rolhorren - Horregaas Zonneschermen Rolgordijnen, Doe Het ZeK Centrum Soesler Courant win donderdag 19 augustus 1976 v v Foto Herman van Dam Het tienjarig bestaan van het Ruitersport centrum Soest aan de Bosstraat is afgelo pen zondag gevierd met een goed bezet springconcours. In totaal namen er hon derdvijftig ruiters aan deel. Zij kregen een aantrekkelijk, doch niet eenvoudig par koers voorgeschoteld dat was opgebouwd door de heer H. B. Schreuder uit Amers foort. Dankbaar waren organisatoren, deelnemers en vooral ook het publiek met de hulp van de Soester Brandweer die ervoor zorgde dat het parkoers niet al te stoffig" werd. Er waren drie rubrieken; 1.00 meter; 1.10 meter en 1.20 meter. Per rubriek één barage op tijd met verhoging van de hindernissen met 10 centimeter. In de rubriek 1.20 werd door de Soester ruiter N. Toonen buiten mededinging meege daan en Toonen kwam in de barage als enige foutloos rond. De uitslagen waren: Rubriek 1.00 meter: 1. C. de Jong, Rotterdam met Black Huzar; 2. A Frijhof, Delft met Silver Quick; 3. mej. J. Prout. Delft met Petite Jemant; 4. H. Kruithof met Flipper. Rubriek 1.10 meter: 1. A. Bos. Abcoude met Majesteit; 2. J. Schreurs met Lipo; 3. Paul Wilte, Soest met Kasper; 4. B. Heuzeveld, Amersfoort met Kirman. Rubriek 1.20 meter: 1. G. Mooi, Tilburg met Lady Wolkina; 2. D. van Laar, Leusden met King; 3. B. Lichtevoort- Cats. Amersfoort met Bien Compris. Zaterdag 4 september gaat in Soest de negentiende Paleis Soestdijktocht, georgani seerd door de christelijke wandelsportvereniging Olympia, van start. Er zijn weer fraaie parkoersen van 6,13,18 en 35 kilometer uitgezet in de bossen rondom het Kon. Paleis. Aan deze tocht kan zowel individueel als in groepsverband worden deelgeno men. De start is vanaf het Verenigingsgebouw van de Emmakerk aan de Regentes- selaan tussen 10.30 en 14.00 uur. Voor groepen van minimaal 12 personen die voor beoordeling in aanmerking wen sen te komen is de start van 13.30 tot 14.00 uur. Zij strijden dan om de extra prijzen welke bij voldoende deelname op iedere afstand beschikbaar zijn. De groep met het hoogste aantal punten vaii de dag mag zich voor een jaar bezit ter noemen van de bijna 'n halve meter hoge wisselbeker.De beker is reeds twee maal gewonnen door de wandelsport- vereniging Calimero uit Meppel. Wan neer Calimero ook dit jaar de wisselprijs Weet te winnen wordt het haar definitief bezit. Per vereniging is er één verenigingsprijs beschikbaar Het inschrijfgeld bedraagt 2,00 per per soon en wanneer men zich vóór 25 augus tus a.s. opgeeft is men verzekerd van direkte ontvangst van de speciaal voor deze tocht ontworpen medaille met lint. Inschrijvingen zijn alleen van kracht bij gelijktijdige betaling. Bij te late betaling en betaling aan de start moet rekening gehouden worden met ongefrankeerde nazending van de herrinnering( en Auto's en bussen dienen op last van de politie aan de Jachthuislaan geparkeerd te worden. Door aan deze tocht deel te nemen kunt U eens heerlijk van de natuur genieten en U hebt volop de tijd want het start- buro sluit om 18.30 uur. Eventuele inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer D. W. Brood, Birkstraat 50A, tel.nr. 19979 en de heer W A. Suman, Van Goyenlaan242, tel.nr. 13269. Inschrijvingen en betalingen alleen aan de heer W. A. Suman, Soest. Gironummer 181156. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de Heer L. Postma, bedrijfsleider van het Kom post- en rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest- Baarn, zijn functie neerleggen. Op 27 augustus wordt hem door de directie, op het bedrijf aan de Maatweg, een afscheidsreceptie aangeboden. Deze zal worden gehouden van 16.30 tot 17.30 uur. Begin deze week is ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Hees aan de Kooiweg. De onbekende daders vernielden een ruit en deden zich binnen tegoed aan enkele flesjes frisdrank. Er wordt niets vermist. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 SOEST TELEFOON 02155 -15963 /OFFICIAL DEALERV VG AS APPARATUUR Één van de deelnemers aan het jubi leumconcours van het Ruitersportcen trum Soest. In de reeks kampioensfestiviteiten, die het Hoevelakens Schaakgenootschap deze maand houdt, is de Russische schaak grootmeester Viktor Kortsjnoi (45) uitge nodigd voor een simultaanwedstrijd. Kortsjnoi staat na wereldkampioen Kar- pov, tweede op de wereldranglijst en is sinds kort door de KNSB op de lijst van simultaanspelers geplaatst. Het Hoevelakens Schaakgenootschap dat vier jaar geleden werd opgericht en alle vier jaren promoveerde, nodigt spelers uit Amersfoort en omgeving uit mee te doen tegen Kortsjnoi. Hij zal slechts tegen 40 borden spelen en er is derhalve slechts beperkte deelname mogelijk voor bij voorkeur geoefende spelers. Men kan zich aanmelden bij wedstrijdlei der Jan Nagel, tel. 03495-5553. De wedstrijd wordt zaterdagmiddag 21 au gustus gespeeld, aanvang 14.00 uur, in de BECO, Hogebrinkerweg te Hoevelaken. Ook belangstellenden zijn welkom; de toegang is gratis. QAi: LEASING INRUIL VOLVO FINANCIERING AMALIALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 Met onmiddelüke ingang heeft de voorzitter van de voetbalvereniging SEC, de heer A. Timmer, z\jn functie neergelegd. Daaraan liggen geen meningsverschillen met vereniging en bestuur ten grondslag. „Er zjjn geen moeilijkheden geweest, maar het gebeurt om strikt persoonlijke redenen", aldus de heer Timmer. Om in de vacature te voorzien, zal de vereniging een extra ledenvergadering uitschrijven. Do heer Timmer kreeg de voorzittersha mer in handen na afloop van de ledenver gadering in de zomer van 1975. De in die vergadering gekozen voorzitter, moest om gezondheidsredenen nog dezelfde avond zijn functie neerleggen en de heer Timmer werd onder die omstandigheden bereid gevonden het voorzitterschap tijdelijk waar te nemen. Dit jaar kreeg de vereniging te maken met problemen rond de zaterdagafdeling, maar nadat aanvankelijk het bestuur en bloc aftrad, kwam men gezien de positieve inzet van de leden, tijdens de juni-verga- dering daar op terug. Ook de heer Timmer bleef aan als voorzitter. Nadruk kelijk zegt hij dat de moeilijkheden rond de zaterdagafdeling niets te maken heb ben met dit plotselinge vertrek. „Het kost me moeite, maar ik moet dit besluit nemen", aldus de heer Timmer. De heer A Tjmmer rente vanaf 9%% Wij zijq onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn HYPOTHEEK MAATWERK Van der Lans Assurantiën 02155-16267 Op het fietspad langs de Van Weede- straat, ter hoogte van de Korte Melmweg, werd dinsdagmorgen mevrouw M. A. A. W. van S. (43) aangereden door de automobiliste mevrouw G. R. van R. (65). Mevrouw W. liep een hoofdwond op en werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De aanrijding ontstond doordat de autobe stuurster geen vrije doorgang verleende bij het linksafslaan de Korte Melmweg in. Een door de politie vanaf de Varen straat weggesleept Volkswagenbusje bleek bij een nader ingesteld onderzoek een opslagplaats te zijn van wapens en munitie De eigenaar, de 22-jarige W P uit Soesterberg verklaarde verzame laar" te zijn De bus werd op het parkeerterrein van de Varenstraat aangetroffen en viel de controlerende politieambtenaren op om dat er geen deel drie van het kenteken bewijs aanwezig was Omdat er geen eigenaar'bij was, werd de wagen naar het politiebureau gesleept Daar trof men tussen veel persoonlijke bezittingen van de eigenaar aan twee geweerlopen, twee gasalarmpistolen, een alarmpistool, een verboden imitatie revolver, een schietballpoint, een houder van een F M.-pistool, twee donderbussen en een illegale zendinstallatie. Boven dien 423 patronen van diverse kalibers P die zich bij de politie meldde in ver band met het wegslepen van zijn wagen, verklaarde de zendinstallatie, waarvoor hij geen vergunning had, te gebruiken bij rally-rijden Een deel van de wapens en onderdelen kocht of kreeg hij in het buitenland, waar deze zaken vrij te koop zijn P werd aanvankelijk ingesloten, maar is inmiddels weer op vrije voeten gesteld Het onderzoek heeft buiten het illegale bezit, niets bezwarends voor hem opgeleverd Nadat vorig jaar het 25-jang jubileum tournooi een groot succes was. heeft de handbalvereniging BDC gemeend hier een jaarlijks terugkomend evenement van te maken. Het a.s. weekend staat daarom het tweede jubileumtournooi op het programma en opnieuw is de tournooileiding er in geslaagd een groot aantal bekende ploe gen naar Soest te halen. Zaterdag komen de pupillen en adspiran- ten in actie en zondag volgen dan de junioren en de senioren Aan het jeugdtournopi nemen 29 teams deel die verdeeld 2ijn over 7 poules. Na BDC. dat met 10 teams in actie komt. heeft BHC met 5 teams de grootste afvaardiging. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur terwijl om 16.00 uur het tournooi voor de jeugd met de prijsuitreiking wordt afge sloten. i Zondag brengt BDC opnieuw 10 teams binnen de lijnene maar daarmee hebben zij niet de grootste afvaardiging omdat Aalsmeer met maar liefst 12 teams naar Soest komt De poules A en B waarin resp. de eerste dames- en herenteams uitkomen zijn sterk bezet. De dames moeten het opnemen tegen Aalsmeer, UDI-Arnhem, UD- Utrecht en de Volewijckers-Amsterdam. De heren spelen tegen Aalsmeer 1 en 2, UDI en UD. Zowel in poule A als in poule B wordt om een wisselbeker gestreden die het vorig jaar beschikbaar is gesteld door assurantie- en verzekeringsbureau P.S. uit Soest. Bij de dames is BDC titelverdedigster terwijl Aalsmeer bij de heren de titel moet verdedigen. Het tournooi begint zondag om 9.30 uur met de competitiewedstrijd tussen de dames-teams van BDC en de Volewij- ckers. Deze wedstrijd kon helaas niet worden uitgesteld. Omdat beide teams toevallig ook deelnemen aan het tournooi zal de uitslag van de tweede helft hiervoor als geldend dienen. Om 17.00 uur is zondag de prijsuitrei king. Toegang tot het BDC-veld aan de Henr. Blaekweg is zowel zaterdag als zondag gratis. AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Nieuweweg37 (achterom), Tel,1 10 18 Zwembad „De Horrel" anno 1935 staat er op het bord in een sloot langs het Bremeentje in de polder. Het is een bord dat een dezer dagen geplaatst moet zijn door een oud-Soester, want de plaats is „historisch" juist. In de vooroorlogse jaren toen Soest nog niet beschikte over het Soester Natuurbad (dat was nog niet in werkverschaffing aan gelegd) zwom de jeugd van Soest in de Eem. Voor ieder die de zwemkunst nog niet machtig was, waren de „schone" sloten beschikbaar. Zo was er dan het zwembad „De Horrel" en ook het zwembad „De Praam". Iedere jongen wist waar het over ging en waar hij wezen moest als er afspraken gemaakt werden in „De Horrel" of bij „De Praam". „De Horrel" had een diepte van circa 1.00 tot 1.35 meter. Het was er goed zwemmen, weten ongetwijfeld nog vele echte Soesters Het water was helder en de sloot richting Eem, was toen veel breder dan nu. De 17-jarige B. den O. uit Huizen deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn bromfietshelm. De helm had hij tijdens de lesuren achtergelaten in de garderobe van een school. De schade is 90 gulden. De 18-jarige A. L. R. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn bromfiets helm. De helm werd weggenomen in het weekend uit een box van de flat aan de Dalweg. De door de visvereniging „de Snoekbaars" georganiseerde wedstrijd voor dames en jongens en meisjes tot 13 jaar is bij de jeugd gewonnen door Ronald limper, die maar liefst 325 cm. boven water bracht. Daar stak de vangst van de dameswinnares, mevrouw Bosman met 152 cm. en van de meisjes, Eiiza Hoogland, met 188 cm. pover bij af. Ronald zag zijn vangst beloond met een zeer fraaie standaard. De wedstrijd werd afgelopen zaterdag gehouden in de „Waaien van Hoolwerf" niet direct bij de deur en daardoor was de opkomst tegenvallend. De vangsten waren echter zeer goed en een van de deelnemende dames zag zelfs kans een brasem van 52 cm. aan de haak te krij gen. De door de firma Lettenmeijer uit Baarn beschikbaar gestelde kristallen bokaal werd gewonnen door mevrouw Bosman uit Baarn. Kampioene bij de meisjes werd Eliza Hoogland uit Soest Voor haar was een beker beschikbaar De uitslagen waren alsvolgt Dames: l. mevrouw Bosman, 152 cm, 2 mevrouw Limper-Klein, 141 cm, 3. mevrouw Limper-Bouman, 127 cm, 4. mevrouw Mosk, 122 cm. en 5. mevrouw Van Dalen 59 cm. Meisjes: 1. Eliza Hoogland, 188 cm. 2. Margareth Bosman, 97 cm3. Ella van Afgelopen zaterdag deden al twee speciaal geformeerde Mini-teams mee aan het toernooi van Impala in Leusden, waarop ook mini-volleybal werd bedreven. SSV l bestaande uit de jongens Steven Spoel- stra. Mark Korsloot, André Verwey en Ene Hovestad wisten winnaar te worden van hun poule, door 2 wedstrijden te winnen en 1 gelijk te spelen. Het tweede team werd tweede in de andere poule en de jongens Jan Willem Hovestad, Jan Willem Jongsma, Sander Hazelhof, Wim Hamoen en Alex van Essen moesten hierdoor in de kruisfinale uitkomen tegen SVV 1. Dit werd een ovcerwinning voor SVV 1, die daardoor in de finale moest uitkomen tegen Impala 1. De eerste set werd door SVV gewonnen met 10-2, het leek dus op een overwinning uit te draaien voor SVV, maar Impala kwam terug en won de tweede set met 2-10, waardoor een beslissende set noodzakelijk werd. Hierin ging de strijd gelijk op. waardoor er veel publiek kwam kijken naar de twee zeer fanatieke teams. Uiteindelijk werd deze laatste set verloren met 7 10. SVV 2 kwam uit legen Impala 2 en wist ook de eerste set te winnen en wel met 10-5. De tweede set leverde een zelfde uitslag op maar dan voor Impala 2. Ook hier was een beslissende derde set nodig om de winnaar aan te wijzen. SVV won de/e set gemakkelijk met 10-4, waardoor SVV naar huis ging met een 2e en een 3e plaats, een leuk succes aan het begin van dit sei/oen. m d«n blieklaan 35 aoaat tal 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN MIUB MATUUR Zaterdags geopend van 10 17 uur Nimwegen 96 cm; 4. Heidi Natter, 53 cm; 5. Janet v. d. Kraats, 16 cm. Jongens: 1. Ronald Limper, 325 cm; 2. Paul van Nimwegen. 192 cm3. Tony Limper, 178 cm; 4. Hans van Essert, 73 cm en 5 Dikkie Rens, 70 cm DRiiiósRcpoRtaqe filmRepoRtAqe kinöeRseRie stuöio-, pers- en BeöRijfsfotoqRAfie foto heRrrun van öam jac. vm) lermepYaan 13 baarii telefoon 02154-17552 In aansluiting op de tentoonstelling van zijn vader, exposeert Frans Rutgers van 16 augustus t/m 10 september a.s in het Larense VW-kantoor. Van hem zijn een aantal aquarellen, tekeningen, olieverf schilderijen en plastieken te zien. Rutgers kreeg een professionele opleiding, stu deerde onder meer aan de Rijksacade mie te Amsterdam, waar hij zijn eind examen afdeling tekenen behaalde. Des ondanks wenst hij zijn werk toch als amateur-kunst te zien. De tentoonstelling is van maandag t/m vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur (woensdag tot 13.00 uur) en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Uit de bij De Akkeren geparkeerde personenauto van de heer J. P. V. werd een vliegerbril ter waarde van 175 gulden weggenomen. De onbekende dader bracht tevens vernielingen aan aan het voertuig. Grand Theater: André van Duin's pret film, a.I. dag. 2 en 8 u. Za. 2, 6.45 en 9 15 u. Zo. 2, 4.15, 6.45 en 9.15 u. Studio G: Belle de jour, dag. 2.15, 7 en 9.30 u. Zo. 2.15, 4.30, 7 en 9.30 u 18 jr Cinema 1: Family plot, 14 jr. dag. 2, 6.45 en 9.30 u. Za. en wo. 6.45 en 9:30 u Cinema 2: One flew over the cuckoo's nest, 14 jr. dag. 1.45, 6.30 en 9.15 u. Zo 1.30, 4. 6.30 en 9.15 u. Euro Cinema: Wan pipel, a.1. dag. 1 45. 4.15, 6.45 en 9.15 u. City Theater: Duel op de weg, 14 jr dag 2en8u„ za 2, 6 45 en 9.15 u. Zo 2, 4 15 6.45 en 9.15 u. Donderdagcyclus City Theater: Jefferson Bolt, karate-expert, 14 jr 2 en 8 u Nachtvoorstellingen. City Theater: Naakt op de hefdesmarkt, 18 jr. vr. 23 u. Dochters van Dracula, 18 jr. za. 23.45 u Kindervoorstelling. Cinema 1: Door 't dolle heen, a.1. za en wo. 1.45 u. De 40-jarige L. J. van K. uit Soest kreeg van de politie een rijverbod, omdat hij teveel aan bacchus geofferd had. Van K zat in zijn auto, echter als passagier. Zijn „chauffeur" had na een onenigheid, er de brui aangegeven en om te voorkomen dat hij zelf achter het stuur zou kruipen, kreeg Van K. het rijverbod. SOEST DUPLEXWONING, (huur) bestaande uit: woonkamer, keuken en douche, 2 slaapkamers. ÉÉNGEZINSWONING huur of koop. Inlichtingen: telefoon 16467 MAKELAARS -TAXATEURS 0.G. Makelaardij in de particuliere sector richten wij ons speciaal op de markt van on roerend goed voor eigen bewoning. Land huizen - bungalow's - villa s - woonhuizen - flats. in de bedrijfssector bemiddelen bij aankoop en verkoop, huur en verhuur van bedrijfsruimten in de ruim ste zin. in de beleggingssector bemiddelen bij aan- en verkoop van vast goed in opdracht van particuliere eigenaren en institutionele beleggers. Taxatie Waarderen voor opdrachtgevers van onroerend goed. Afhankelijk van het doel worden taxaties verricht op basis van onderhandse of publieke verkoopwaarde, herbouwwaarde, beleggings waarde of huurwaarde. Verzorgen financieringen voor alle sectoren van de vastgoedmarkt. Assurantiën Bemiddelen en adviseren - onafhankelijk van verzekeringsmaatschappijen - in alle vormen van verzekeringen. HENDRIK SMIT MAKELAARDIJ BV. BURG.GROTHESTRAAT 32 SOEST TEL.02155-1130A bgg 15310 Gevraagd Hartweg5 - Soest - Tel. 12715 vraagt een Heb je belangstelling in deze zelfstandige be trekking schrijf of bel dan: Birkstraat 108 (postbus 318) Soest Telefoon: 02155 - 15080 of 15082. vanaff 47,50 m2 Pavro matrassen en bedbakken (alle maten) Voordelig! grote keus HOEK MOLENSTRAAT- STEENHOFFSTRAAT SOEST - TELEFOON 02155-17875 i i

Soester Courant | 1976 | | pagina 7