W ielerwedstrij d met prijzen voor Soester jeugd M W m een bestek naar Uw smaak 32 Dalco wijzigt naam in Chemco-Incorporated Voor hockeyclub voorlopig geen soelaas A.s. zondag oy het parkoers in het Industrieterrein: maasvinkel Nieuw schoolmeubilair omdat oude spullen ,,uit de toon vallen" RADEMAKER Geen paniek bij wespensteek All-in volleybaltoernooi voor thuisfront „Beukendal" BDC-toernooi opnieuw sportief succes Het Wijkdienstencentrum Soesterveen SNACKBAR Bouwen in nieuw centrum op z'n vroegst maart 1978 SPECIALE AANBIEDINGEN SCHERP VERLAAGDE PRIJZEN Milieubelasting opnieuw omhoog? Motorrijdster aangereden Leden commissie R. O. weten niet tot eensluidende beslissing te komen Atletiekjeugd S. O. Soest kampioen van de afdeling Gooi en Eemland Horloger-Juwelier Prima resultaten van diverse Red Stars-teams op toernooi 25-jarig ambtsjubileum 4 knapen plunderden automaat Autoverkoop eerste half jaar 1976 in Baarn en Soest Wijziging openingstijden Spreekuur burgemeester Op enkele KEUKENS (showmodel len) zowel in hout als kunststof. Zonnebloem boottochten Soester Courant van donderdag 26 augustus 1976 A.s. zondag organiseert de Soester Ren- en Toervereniging Tempo een nationale jeugdwielerwedstrijd. Voorafgaand aan dit evenement is, o.l.v. de voorzitter van de Tempo-jeugdafdeling, de heer J. Blaauw, een wedstrijd in elkaar gezet, geheel voor de Soester (en niet bij een wielrenvereniging aangesloten) jeugd. Van die jeugd wordt dan ook verwacht dat zij niet op race-fietsen komen, maar meedoen op ..ge wone" fietsen. Het kan een buitengewoon aantrekkelijk kijkspel worden. De belangstelling van de echte wieler- sportliefhebber zal zondag ongetwijfeld uitgaan naar de nationale wedstrijd, die Tempo toegewezen gekregen heeft. Aan de start komen jeugdige renners tot de leeftijd van 14 jaar. Inschrijvingen zijn inmiddels binnen uit het gehele land. De nationale wedstrijd start om 12 uur met rennertjes in de leeftijd van 8 en 9 jaar. Om 10 uur echter is eerst de Soester jeugd aan de beurt. Na ..bewerking" van alle scholen in Soest en Soesterberg, hebben zich zo'n zestig ..renners" ge meld. Ze zijn ingedeeld naar leeftijd; 8 en 9 jarigen; 10.11.12 en 13 jarigen. Afhankelijk van de leeftijd worden 2 of meer (tot 4) ronden gereden. Per categorie zijn vijf prijzen beschik baar en iedere deelnemer krijgt boven dien een vaantje. Ook zal er om ..pre mies" gereden worden, zodat alles toe gaat als in een heuse wielerronde. Om het te kunnen organiseren deed Tempo niet tevergeefs een beroep op het Soester bedrijfsleven. Medewerking werd ontvangen van o.a. Bako b.v. open haarden; Damo grindtegels; Ormas' Sharp; W. Bunt Supermarkt Soester berg; Mazda-dealer Garage De Soester; Daf en Volvo dealer Garage v. d. Lee; Reisbureau Gerth en J. Lieverts Beton werken. Om financieel geheel rond te komen werd van burgemeester en wethouders goedkeuring verkregen om gedurende de wedstrijden een loterij te houden. Rijwielhandelaar J. de Bruin stelde als hoofdprijs een dames- en een heren rijwiel beschikbaar. Wat de middagwedstrijden betreft wordt er gereden in zeven klassen; er komen circa 200 rennertjes aan de start. Er bestaat een gerede kans dat milieube lasting (zuiveringsheffing) volgend jaar opnieuw verhoogd wordt. Bij provinciale staten is door het college van Gedeputeer de Staten een voorstel ingediend, het tarief voor het komend jaar te bepalen op 31 gulden per vervuilingseenheid. Voor alleenwonenden wordt, indien provinciale staten ermee akkoord gaan, de aanslag 31 gulden en voor gezinnen 3 maal 31 gulden is 93 gulden. In 1973 betaalde men per woning 63 gulden; dat tarief bleef in 1974 gehand haafd. In 1975 werd het verhoogd tot 76 gulden (en twee cent) en voor dit jaar geldt het tarief van 81 gulden. De betaling is van maandelijkse termijnen inmiddels gewijzigd in tweemaal 40,50. Op de Koningsweg werd de 19-jarige motorrijdster C. M. P. van de G. aangere den door een achteruitrijdende vrachtwa gen bestuurd door G. v. d. H. (28) uit Amersfoort. Zij kwam onder de vracht auto terecht en liep daarbij verwondingen op aan haar linkerbeen. Met de ambulan ceauto werd zij naar ziekenhuis Zonneglo ren gebracht, vanwaar zij, na verbonden te zijn, naar huis kon terugkeren. De ongetwijfeld goede bedoelingen van de leden van de commissie ruimtelijke orde ning ten spijt, ziet het er naar uit dat de hockeyclub Soest, na zo'n twaalf jaar onder handelen, toch zal moeten blijven „aanprutsen" met drie velden voor 24 elftallen. Waar andere plaatselijke verenigingen beschikken over één veld voor vijf elftallen, wacht de hockeyclub nog steeds op een vierde veld in afwachting van een verplaat sing van het gehele complex naar een, ook reeds circa twaalf jaar geleden beloofde, nieuwe locatie binnen de gemeente. Dat vierde broodnodige veld kwam er maandag avond tijdens de vergadering van de commissie r.o. weer niet uit, ook al waren de leden van de commissie er goed van op de hoogte dat een geheel nieuw complex op zijn vroegst eerst over twee jaren bespeeld kan worden. De verplaatsing van de hockeyvelden „of" aanleg van een tijdelijk veld stond maandagavonde als eerste punt op de agenda. De burgemeester zette uiteen dat van het plannetje de hockey-accomo- datie aan te leggen aan de Jachthuis laan, niets kon komen, omdat twee van de belangrijkste grondeigenaren niet be reid waren te verkopen. Vervolgens werden een groot aantal al ternatieven bekeken, waarvan in het gesprek tamelijk vlug afvielen de Stad houderslaan, de Lange Brinkweg, Wiek- sloterweg-Bosstraat en het terrein ach ter de sporthal Beukendal. Geen genade kon vinden de zuid-helling van de Eng bij de gemeentekwekerij en toen resteer den het oude WZ-veld aan de Ferd. Huycklaan; een terrein op de hoek van de Dorresteinweg en de Koningsweg èn Kerckenlandthet gebied op de Eng dat door de raad bij de behandeling van het structuurplan gevrijwaard werd van wo ningbouw). De meningen van de commissieleden over deze laatste drie alternatieven lie pen sterk uiteen; de heer R. van Log- tenstein (CDA) sprak zijn voorkeur uit voor de Dorresteinweg met als tweede de Ferd. Huycklaan. De VVD-er Lanee koos voor Kerckenlandt en dan de Ferd. Huycklaan; zijn fractiegenoot Hilhorst echter voor Ferd. Huycklaan en Dorre steinweg. De WD-er Blaauw weer voor Dorresteinweg, Ferd. Huycklaan en Kerckenlandt; de heer Goote (PvdA) voor Ferd. Huycklaan, Dorresteinweg en Kerckenlandt en de heer Oldenboom (CDA) volgde de keus van de heer Lange (Kerckenland, Ferd. Huycklaan). De heer Oldenboom betoogde dat situe ring van de hockeyvelden op de noord helling van de Eng in ieder geval niet uitzicht belemmerd zou werken en stel lig dat uitzicht zou conserveren. Boven dien heeft de gemeente de grond reeds in eigendom, zodat de hockeyclub, die= ook een voorkeur bleek te hebben voor deze oplossing, daar het snelst mee ge holpen zou zijn. In het gesprek bleek verder dat het oude WZ-complex niet groot genoeg is om zes hockeyvelden te herbergen, zodat daar grond aangekocht zal moeten wor den. Daar blijkt overigens weinig kans op te bestaan. Het college gaat nu bekijken waar het spoedigst de hockeyclub aan een nieuw onderkomen geholpen kan worden. Over de aanleg van het „tijdelijke" (dan toch nog wel enige jaren nodige) vierde veld, waren de commissieleden veel eensgezinder. Men voelde daar niets voor en dat „niets" dan enigszins genuanceerd. Wethouder Plomp, die de vergadering bijwoonde, deed een beroep op de com missie de hockeyclub nu weer niet in de steek te laten. Het vierde veld was hard nodig. De heer R. van Logten- stein (CDA) wilde de benodigde 80.000 gulden nu niet beschikbaar stellen. Hij vond dat niet verantwoord met het oog op de toekomstige verhuizing. Van Log- tenstein meende dat die verhuizing op korte termijn zou kunnen plaatsvinden. Dat optimisme werd niet door de heer Lange (WD) gedeeld, tenzij alsnog be sloten werd naar Kerckenlandt te gaan. De heren Oldenboom (CDA), Hilhorst (VVD) en Goote (PvdA) deelden echter de mening van Van Logtenstein, waarbij de heer Goote zien definitief tegen de aanleg van het vierde veld uitsprak om dat de hockeyclub het naar zijn mening „niet nodig had". Hij vond het onjuist uit het oogpunt van „afschrijven in vier jaren". De WD-er Blaauw kwam tenslotte met een door de commissie aanvaarde oplos sing; het krediet van 80.000 gulden aan vragen, maar slechts besteden als blijkt dat realisering van het nieuwe complex niet spoedig mogelijk is. Hij stelde daar voor een termijn van 2 a 3 maanden, waarna het vierde veld dan eventueel alsnog aangelegd zou kunnen worden. Voor dit seizoen resteert de hockyclub, na weer een jaar onderhandelingen, opnieuw .behelpen' den blieklaan 35 soest tel. 13S01 of 14550 UACHT1G EIKEN PUUR HATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur Onder ideale omstandigheden, een goede sintelhaan en uitzonderlijk goed weer, z\jn de jongste groepen van de atlctiek-afdc- ling S. O. Soest, zaterdag in Hilversum, kampioen geworden van de afdeling Gooi en Eemland. Van de vier gehouden wedstrijden was het zo goed als zeker dat Marcel Kieliger, Maarten Diks, Vincent Klarenbeek en Arnoud Banda eerste zouden worden in hun groep, want na drie westrijden stonden zij reeds met ruim 9000 punten voor op hun tegenstanders. In de laatste wedstrijd liepen zij verder uit en brachten hun totaal op 26.887 punten. Tweede werd G.A.C. uit Hilversum met 14.185 punten. Voor Marcel Bouwmans, Simon Kieliger, Arjan Schuiling en René van Velzen was het bij de jongens pupillen A een onverge telijke dag. Stonden zij na 3 wedstrijden nog achter met ruim 2000 punten, in deze laatste wedstrijd zetten zij deze achter stand om in een 200 punten voorsprong op nummer 2, eveneens G.A.C. uit Hilver sum. Wanneer op 18 september a.s. (vermoede lijk in Haarlem) tegen de afdelingen Kcnnemerland, Zaanstreek en Water land, de finale zal plaatsvinden, hopen wij en uiteraard hun trainster mevr. Gerda Zwaan, op een grote schare supporters. De leden van de onderwijscommissie gaan akkoord met het beschikbaar stellen van een krediet van 41.200 gulden voor de aanschaf van meubilair en materialen ten behoeve van de lagere Minister de Visserschool en de aan deze schbol gebouwde kleuterschool. in ieder geval niet op de brandstapel komt. Wethouder Plomp nam in deze vergade ring afscheid van het raadslid Smit, die om gezondheidsredenen zijn functie neer legde. De heer Plomp dankte de heer Smit voor zijn objectieve bijdragen, „waardoor ons steeds opnieuw werd voorgehouden dat in moeilijke kwesties soms meerdere oplossingen mogelijk zijn". De heer Smit dankte voor de prettige samenwerking en wenste zijn collega commissieleden veel wijsheid toe. Op een vraag van de heer H. Goote (PvdA) hoe het advies van de directeur van gemeentewerken luidde, zei wethou der Plomp, dat het nu op de kleuter school in gebruik zijnde meubilair welis waar niet onbruikbaar, alhoewel de slij tage zichtbaar is, „het in de nieuwe school uit de toon zou vallen". De commissieleden namen dit argument voor de nieuwe aanschaf over, zij het dat tot hun geruststelling van de wet houder hoorde, dat het oude meubilair opgeslagen wordt voor gebruik elders en Winkelcentrum Smitshof - Tel. 19170 Twaalf teams namen het afgelopen weekeinde deel aan een toernooi. Zeven van deze twaalf teams waren aanwezig bij het door de Amsterdamse vereniging georga niseerde Wilskracht-toernooi en de overige vijf teams zaten in dit weekeinde in Amersfoort, waar Crackerjacks een toernooi organiseerde. In Amsterdam waren naast heren 1 en 2, de jongens junioren A en B, de meisjes junioren A en B en de meisjes adspiran- ten a vertegenwoordigd. Het eerste he renteam behaalde een verdienstelijke tweede plaats in haar afdeling. Het tweede herenteam verraste vriend en vijand en werd in haar afdeling toer- nooiwinnaar. De meisjes junioren A en B legden be slag op een derde plaats. Het B-junioren team wist een fraaie tweede plaats te veroveren, terwijl de A-junioren duide lijk hun klasse toonden en overtuigend de eerste plaats in een redelijk bezet deelnemersveld voor zich opeisten. Tot slot behaalde het meisjes adspiran- tenteam ook een fraaie tweede plaats. In Amersfoort speelden voornamelijk de jongsten van de vereniging. De jongens welpen en meisjes welpen en de jongens adspiranten a en b en de meisjes ad- spiranten a. Bij de welpen zorgden de meisjes voor een eerste plaats. Voorts behaalde het meisjes adspirantenteam ook hier een tweede plaats en de jongens a-adspiran- ten moesten, enigszins teleurstellend, genoegen nemen met een derde plaats. Toernooien komend weekeinde Ook in dit komende weekeinde gaan weer veel Red Stars teams op pad. Het eerste heren- en damesteam moeten hun vorig jaar gewonnen wisselbeker in Rot terdam bij Alexandria gaan verdedigen, waar eveneens naar toe gaan de heren 2, jongens junioren A, meisjes junioren A en meisjes adspiranten a. In Amersfoort organiseer Crackerjacks nu een toernooi voor junioren en hier zullen van Red Stars naar toe gaan de jongens junioren B, C en D en de meisjes junioren B en C. Er zal wel bijna niemand meer zijn op het ogenblik, die niet te maken heeft met, waai we toch wel van spreken mogen, de wespenplaag. Praktisch iedereen zal zich er wel door belaagd voelen en dikwijls ook met de onaangename gevolgen van een steek te maken hebben gehad. Oin te illustreren hoe erg de plaag is: Chris Uiterwyk, de bekende imker in Soest, heeft deze zomer reeds 190 nesten opgeruimd. Vorig jaar waren het er in totaal maar 65. Wat de steek betreft is het in het algemeen zo. dat paniekerig reageren niets helpt. Uitzuigen en daarna een nat verband van water met azijn, is een probaat middel om sterke zwellingen te voorkomen. Men kan ook Azaron (na het uitzuigen) op de plaats van de steek smeren. Bij voorzichtige dosering (niet meer dan een speldekop) helpt ook amoniak. Met een watje even aansmeren is voldoende en soms zelfs afdoende. Voorzichtigheid is wel geboden in verband met reacties van de huid, al kan de huid er doorgaans wel tegen. Anders wordt het met steken in de mond, oor, neus, keel en dergelijke plaatsen. Ook dan is paniek verkeerd, maar het is wel aan te raden dan direct een dokter te waarschuwen. Een dokter dient verder ook geraadpleegd te worden indien de zwelling abnormaal groot is en of na enkele uren nog steeds groter wordt. Maar bovenal GEEN PANIEK: uitzui gen; water en azijn; amoniak (niet meer dan een speldekop) en voor extra grote zwellingen of steken in mond, keel enz. de dokter raadplegen. Vandaag, donderdag 26 augustus viert de heer M. J. de Beer zijn 25-jarig ambtsjubileum bij de gemeentelijke plant soenendienst. In een feestelijke bijeen komst in de zaal van de brandweerkazer ne, met het personeel van de dienst, wordt hij vanmiddag gehuldigd. Voor de vierde maal in successie organiseren de heren W. Paans en H. Stam, beide sporters met een sterk volleybal-verleden, het „All-In" Volleybaltoernooi in de sporthal Beukendal. Daar aan kunnen alle teams deelnemen van de volleybal verenigingen, die de sporthal Beukendal als „thuishaven" hebben. Dat zijn in feite de verenigingen uit Baarn, Lage Vuursche, Eemnes en Soest. Volgens het beproefde systeem worden alle deelnemers en deelneemsters, on afhankelijk van de klasse waarin men gewoonlijk uitkomt, door elkaar inge deeld. De spelers en speelsters, die in de hoofdklasse uikomen, zijn daarvan in eerste instantie uitgesloten. Zij komen pas de derde wedstrijddag in aktie in partijen tegen de winnaars van de voor rondes. In die voorronde speelt ieder team zo lang tot twee keer verloren is; een eliminatie-systeem dat bijzonder aantrekklijk is voor de deelnemers. De eerste wedstrijddag is woensdag a.s. 1 september, aanvang 19.00 uur; de tweede wedstrijddag donderdag 2 sep tember, eveneens aanvang 19.00 uur, waarna de finales gespeeld worden op donderdag 9 september. Zaterdag en zondag heeft de Handbalvereniging BDC haar tweede jubileumtoemooi georganiseerd en opnieuw is dit een groot succes geworden. Beide dagen werd het wedstrijdprogramma precies volgens schema afgewerkt, zonder dat er bij het wedstrijdsecretariaat een protest of wanklank binnenkwam. Ook was het verheugend, dat de EHBO-mensen dit weekend op het BDC-veld rustige dagen hadden. Zaterdag werd het toernooi voor de pupillen en adspiranten gespeeld. Aan vankelijk stond dit toernooi op 20 juni gepland maar het moest toen om 12 uur worden afgelast wegens de aanhoudende regen. Nu speelden de jeugdigen onder een heerlijke zomerzon en het waren vooral de BDC-teams die succesvol waren. Uit de in totaal zes poules werden vier eerste en twee tweede prijzen behaald. Verheugend was het sterke spel van de beide jongens-adspirantenteams. Samen moesten ze in de laatste wedstrijd van het toernooi uitmaken wie de eerste prijs won. Het werd een duidelijke 6-1 overwinning voor het eerste. Zondag kwamen de junioren en senioren in aktie. Het toernooi begon met de competitiewedstrijd tussen de dames van BDC en de Volewijckers. De uitslag van de tweede helft zou bepalend zijn voor de toernooiuitslag omdat beide teams hierin ook uitkwamen. Hoewel BDC de wed strijd uiteindelijk won, ging de tweede helft toch met 4-2 verloren, waardoor de kansen voor het opnieuw behalen van de wisselbeker al klein werden. In de daarop volgende wedstrijden hadden de Soester dames geen problemen met UDl uit Arnhem en UD uit Utrecht maar tegen Aalsmeer werd hel een teleurstellende 6-5 nederlaag, waardoor BDC als derde ein digde. De strijd om de eerste plaats ging tussen Aalsmeer en Dc Volewijckers en dit werd een bijzonder spannende aangele genheid. In de 25 minuten speeltijd lieten de beide teams elkaar geen haarbreedte toe, waardoor de wedstrijd eindigde met een 1-1 gelijk spel. Volgens de reglemen ten moest toen het doelsaldo de beslissing brengen. Hierdoor kwam het Amsterdam se De Volewijckers in het bezit van de P.S.wisselbeker, beschikbaar gesteld door het plaatselijke assurantiebureau met die naam. Ook de dames senioren 2 en de dames junioren 1 van De Volewijckers wonnen in hun poule de eerste prijs, waardoor deze Amsterdamse ploeg over de sterkste da mes afdeling van dit toernooi bleek te beschikken. Bij de heren senioren 1 was het Utrechtse UD superieur. Het eerste van UD nam de wisselbeker van Aalsmeer 1 over, dat nu met een tweede plaats genoegen moest nemen. De heren van BDC werden derde voor UDI en Aalsmeer 2. Het tweede herenteam van Aalsmeer bleef eveneens ongeslagen, waardoor het eerste werd voor Aalsmeer 4. De heren junioren van Aalsmeer waren oppermachtig. Zij verpletterden in hun poule de ploegen met monsteruilslagen. Aalsmeer 1 werd uiteindelijk eerste voor Aalsmeer 2. Om kwart voor zes kwam met de prijsuit reiking het einde aan dit geslaagd BDC- toernooi, dat in de toekomst niet meer weg te denken is uil de reeks van evene menten die de handbalvereniging organi seert. Te Soesterberg werden vier uit Utrecht afkomstige knapen op heterdaad door een marechaussee betrapt bij het plunderen van een automaat. Drie van de jongens konden worden ingerekend. Dat waren de 14-jarige W. G.; de 18-jarige J. A. D. en de 17-jarige J. van E. Zij waren in Soesterberg aangeland op in Utrecht gestolen fietsen. De vier rijwielen werden in beslaggenomen. Voor de winnaars is er de aantrekkelijke eerste prijs van een foto met het team waarin zij uitkwamen. Voor Werner Paans is het vermoedelijk de laatste keer dat hij het All-Inn-toer- nooi organiseert. Paans is met zijn gezin verhuisd naar Ommen in Overijsel, waar hij directeur is geworden van een inter naat. Al meer dan een jaar zijn in Soest ver schillende groeperingen aan de gang om in het Soesterveen een wijkcentrum centrum te realiseren. Zij doen dit in sa menwerking met de gemeente. De plan nen zijn intussen al zover gevorderd, dat er een architect is aangetrokken. Deze man gaat nu aan het werk. Hij doet dat in eerste instantie voor de toe komstige gebruikers, c.q. de bewoners van Smitsveen. Klaarwater en Overhees. Vandaar ook dat deze bewoners in spraak hebben bij de plannen. Namens de wijk Overhees wordt door een groep van 4 mensen aan de bespre kingen deelgenomen. Tot nu toe echter ontbreekt van de zijde van de andere wijken alle inspraak. En dat is toch wel bijzonder spijtig. Tenslotte zullen ook de mensen uit Klaarwater en Smits veen de ruimtes kunnen gaan gebruiken. In januari van dit jaar werd er onder de bewoners van deze wijken een enqu ête gehouden, die niet geheel geslaagd valt te noemen. Binnen zeer korte tijd komt er wéér een vragenformulier, dat hopenlijk door velen zal worden inge vuld. Hierop zal men kunnen invullen of men in eerste instantie mee zou willen werken om binnen de eigen wijk iets te gaan regelen. Want alleen op die manier kan er sprake zijn van volledige in spraak namens alle bewoners. Tevens kan nog vermeld worden dat er in september a.s. in de Open Hof een avond zal worden belegd waarop van gemeentelijke zijde zal worden verteld hoe de zaken er voor staan. Mocht U nu reeds wat in Uw wijk willen gaan ondernemen, neemt U dan kontakt op met A. van der Zee, tel. 10018. Kostverlorenweg-hoek Laanstraat Telefoon 14913 Probeer onze Ie klas karbonade eens. Geweldig idee voor het weekeinde. ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. De Rijksdienst voor het Wegverkeer is bezig zijn achterstand bij de kentekenre gistratie in te lopen, de registraties over het eerste half jaar '76 zijn nu bekend. In de gemeente Baarn en Soest tesamen zijn in het eerste halfjaar 1976 1418 auto's geregistreerd. Soest; 940 en Baarn: 478. In het eerste halfjaar van 1975 waren dat er: 1226. De geregistreerde auto's over het eerste halfjaar '76, zijn als volgt verdeeld: 1 Renault - 250 st. 2 Opel - 160 st. 3 Peugeot - 110 st. 4 Ford - 98 st. 5 Volkswagen - 94 st. 6 Fiat - 82 st. 7 Simca - 76 st. 8 Citroen - 72 st. 9 Mazda - 53 st. 10 Datsun - 49 st. 11 Toyota - 45 st. 12 Volvo - 45 st. 13 Mercedes - 38 st. 14 British Leyland - 32 st. 15 Alfa Romeo - 28 st. 16 BMW - 27 st. 17 DAF - 22 st. 18 Audi - 19 st. 19 Lada - 16 st. Overige merken - 102 st. Ingaande maandag 30 augustus a.s. zal het Soester Natuurbad voor het publiek opengesteld zijn maandag t/m vrijdag van 13.00-18.00 uur zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur maandag 13 sept. a.s. zal het natuurbad voor het publiek worden gesloten. Het instructiebad De Turf zal m.i.v. maandag 30 augustus a.s. weer worden geopend voor schoolzwemmen, particu liere zweminstructie A en B, groeps- zwemmen en recreatief zwemmen. De openingstijden voor recreatief zwem men zijn als volgt: maandag dinsdag woensdag 19.00-20.00 uur 21.00-22.00 uur 9.45-10.45 uur 14.00-15.00 uur 15.00-16.00 uur 16.00-17.00 uur 17.00-18.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.00 uur 21.00-22.00 uur 9.45-10.45 uur 19.00-20.00 uur 21.00-22.00 uur 13.00-14.00 uur 14.00-15.00 uur 15.00-16.00 uur 16.00-17 JX) uur 11.00-12.00 uur 12.00-13.00 uur 13.00-14.00 uur Voor aanmelding voor particuliere in structie dient men zich te vervoegen bij het bureau van de sportstichting (naast Raadhuis), Steenhoffstraat 6a, tel. 16744- toestel 258. Het spreekuur van de burgemeester op de eerste woensdag van de maand in de hulpsecretarie te Soesterberg, wordt, voor wat woensdag i september betreft, gehouden van 13.30 tot 14.00 uur. donderdag vrijdag zaterdag zondag Op z'n vroegst zal in maart 1978 begonnen kunnen worden met de bebouwing van het nieuwe dorpcentrum aan de Nieuweweg. Dan moeten er geen bezwaren tegen het bestemmingsplan worden ingebracht en gedeputeerde staten van Utrecht bereid zijn een verklaring van „geen bezwaar" als voorzien in artikel 19 van de wet Ruim telijke Ordening, af te geven. In de vergadering van de commissie R.O. liet de bur gemeester al duidelijk merken één en ander bijzonder optimistisch te vinden. Volgens het opgestelde schema zou de gemeenteraad het bestemmingsplan „Centrum'in februari 1978 kunnen vast stellen. Zodra het vastgesteld is, kan de artikel 19 procedure gestart worden. Na de vaststelling door de gemeente- HaastU Doe-Het-Zelf Markt en Keukencentrum VELDWEG 4 Na 18.00 uur 02155-17351 TELEFOON 02155 -14878 raad, volgt echter nog de tweede ter visie legging, waarna het plan nog door G.S. behandeld moet worden. Daarmee kan twee maal een half jaar gemoeid zijn, waarna nog eens ter visie legging resteert (in het schema voorzien in sep tember 1979). Als bezwaarden daarna nog in beroep gaan bij de Kroon, wordt realisering van het plan, uitgesteld tot de jaren tachtig. Één en ander wordt echter ondervan gen, indien G.S. februari 1978 de verkla ring van „geen bezwaar" afgeven. In dat geval zou de gemeenteraad in de huidige samenstelling nog de „eerste paal" kunnen meemaken. Op Maandag 6 en dinsdag 7 september a.s. worden weer de traditionele Zonne bloemboottochten gehouden voor invali den, bedlegerigen en hoogbejaarden. De boot, de s.s. „Alex van Wayenburg" vertrekt te Amersfoort vanaf de Eemkade. Met ingang van 1 september wordt de naam Dalco, Incorporated gewijzigd in Chemco, Incorporated. Voor insiders was dat niet direct onverwacht, omdat de laatste jaren de door Dalco gefabriceerde grafische produkten reeds onder de naam Chemco verkocht werden. Het werd nu noodzakelijk geacht om uniformiteit te krijgen in de merknaam en in de firmanaam. Deze naamswijziging is de vierde in de geschiedenis van de enige fotografische industrie in Nederland, gevestigd in Soestduinen. Omstreeks 1920 werd de firma Photax opgericht maar het duur de tot ongeveer 1923 voordat men met de verkoop begon). In 1938 kreeg het be drijf andere eigenaars en dezen richtten een nieuwe vennootschap op met de naam Nederlandse Fotografische Indus trie N.V.. die haar produkten verkocht onder de naam Dalco. Directeur van 1938 tot 1954 was een Schot, de heer T. R. Dale en van zijn naam is de handels naam Dalco afgeleid. In juni 1970 werd de Nederlandse Foto grafische Industrie N.V. overgenomen door de Amerikaanse producent van gra fische produkten, Powers Chemco, ine., via de oprichting van een nieuwe Ameri kaanse firma, Dalco. ine. en de Nederi. Fotografische Industrie N.V. (thans B.V.) bleef bestaan als een dochteronderne ming van deze nieuwe Dalco, Inc. De naam Dalco was een logische keuze in 1970. Die naam was welbekend bij het personeel, klanten en andere relaties. De nieuwe ontwikkelingen hadden tot doel een sterke marktpositie op te bou wen in de grafische sektor. De NFI met haar Dalco-produkten was al wel begon nen met een grafisch programma in som mige landen, maar de marktpositie was nog onvoldoende, ook al omdat het kwali teitsniveau van de geproduceerde gra fische produkten nog niet overeen kwam met de Chemco produkten van het nieuwe Amerikaanse moederbedrijf. Het werd dan ook beter geoordeeld om voorlopig met de Dalconaam door te gaan. Inmiddels werd, naast de reeds lang bestaande eigen binnenlandse verkoop organisatie in Nederland, in januari 1974 een eigen verkoopkantoor met magazijn ruimte geopend in Engeland, een jaar later gevolgd door een vestiging in Frankrijk. De firmanaam Dalco begon echter ver warring op te leveren. In de jjrafische sektor kreeg men steeds meer last van een gebrek aan eenheid in het algemeen beeld van Dalco door geheel Europa, Afrika en het Midden Oosten, waar in bijna alle landen vertegenwoordigd wor den door een plaatselijke importeur. Agenten en klanten kregen Chemco pro dukten van Dalco en hadden soms het idee dat Dalco alleen maar een alge meen agent of importeur van Chemco was. De laatste jaren heeft de verkoop van de geproduceerde grafische materialen een stormachtige groei doorgemaakt, door de succesvolle resultaten van een netwerk van hooggekwalificeer de agenten en de eigen verkoopkanto ren in Nederland, Engeland en Frank rijk. Voortzetting van de groei is gepland door uitbreiding van de produktiecapaci- teiten in Soestduinen en ontwikkeling van nieuwe produkten. Om het duidelijk te stellen: de naam Dalco, Inc. is veranderd in Chemco, Inc. Dit is geen nieuwe firma, alleen een nieuwe naam. Alle contracten en andere overeenkomsten en verplichtingen van Dalco blijven volledig gehandhaafd.

Soester Courant | 1976 | | pagina 15