Nieuwe automodellen Audi 80 en Audi 100 KINDEREN Overdekt instructiebad „De Turf" AVI A's centrum „De Korte Duinen" breidt dienstenpakket uit. NEEM GERUST UW MEE! Aparte T-shirts Haarproblemen 25% van de Nederlanders sterft aan kanker Talenpraktikum Amersfoort S.O. Soest-atleten naar Valkenswaard, Utrecht, Sneek en Winschoten CLUB Het SOESTER NATUURBAD OPENGESTELD RECREATIEF ZWEMMEN Bij Tevako: Open „Huis" op 2 september KAPSALON HANS WEWER Stichting Federatieve raad bejaardenwerk naar nieuw kantoor Steun de collecte van volgende week Voorlichtingsles lagere scholen Opbrengst Anjercollecte oto hemmn van öam Weer vier Amnesty schrijfavonden Keistadfeesten in Amersfoort van 27 aug. tot en met 4 september OPENINGSTIJDEN 30 augustus 1976 t/m april 1977 4 Soester Courant van donderdag 26 augustus 1976 By TEVAKO BV aan de Soesterbergsestraat 2 komen twee nieuwe Audi-modellen in de verkoop: de ,,80" en het splinternieuwe topmodel de „100". De „80" is direct leverbaar; de „100" vanaf ongeveer eind oktober a.s. Beide modellen zyn nu te zien en uiteraard te leveren en of te bestellen. Audi NSU Auto Union AG heeft de afgelopen jaren met o.a. de Audi 80 snel naam gemaakt als een in technisch opzicht zeer vooruitstrevende autoprodu cent. Van de „nieuwe" 80 zou gesteld kunnen worden „geperfectioneerde per fectie". Rijden in de nieuwe Audi 80 is je veilig weten en onbegrensd kunnen vertrouwen op feilloze techniek. Er zijn een groot aantal vertrouwenswekkende zaken op te sommen zoals de zelfcorrigerende stuur inrichting; het diagonaal gescheiden rem- systeem; de sublieme afstemming van vering en schokbrekers; de zuinige motor met de aërodynamische vorm; een perfect ventilatie en verwarmingssyteem, maar bovenal „de veiligheid". Die veiligheid wordt verkregen door kreu- kelzones voor en achter en het onvervorm bare passagierscompartiment. Wat dat betreft heeft de Audi 80 een naam te vergeven. Het is al met al, in de gehele opbouw van de „80" logisch, dat de fabrikant een heel jaar garantie op dit model geeft, ongeacht het aantal kilome ters. De vooruitstrevendheid van Audi NSU wordt waargemaakt met de splinter nieuwe „Audi 100". Voor een zeer interessante prys wordt optimale veilig heid en luxe comfort geboden. De „100" wordt in de eerste plaats gekenmerkt door de exclusieve vormgeving; een moderne fraaie en toch weer tydloze styling. Elegant; echter zonder opoffering van de gebruiksmogelijkheden. Door de aërodynamische carrosserie is de „100" een auto met fraaie styling, felle acceleratie, hoge topsnelheid en een laag Avia's dienstencentrum „De Korte Duinen" aan de Birkstraat heeft haar toch al niet onaanzienlijke dienstenpakket uirgebreid met een „office computer", die beschikbaar komt voor derden. Middels deze computer kunnen grootboek-, loon en salaris- en voor raadadministraties verwerkt worden terwjjl ook facturering met deze apparatuur mogelijk is. Bovendien hebben zich in het kantoorgebouw gevestigd de advocaat Mr. B. v. d. Goen en het accountantskantoor De Tombe-Melse Co uit Baarn. Het riante kantoor aan de Birkstraat werd 18 maart 1969 officieel in gebruik geno men. Het maakt onderdeel uit van „De Korte Duinen B. V." een dochter van de in 1953 opgerichte Aardolie Belangenge meenschap A.B.G. In ABG werken 18 groothandelaren in minerale olieproduk- ten samen. Zij richtten „Avia Nederland C.V." op en handelen onder het merk „Avia". Hun hoofdkantoor brachten zij onder in het gebouw van „De Korte Duinen B.V.". In dit gebouw vestigden zich ook de coöp. vereniging „Het Instrument" en de handelsfirma „Trane Air Coditioning" en nu dan de advocaat Mr. B. v. d. Goen èn het accountantskantoor De Tombe- Melse Co. In het complex „De Korte Duinen" is verder opgenomen het bekende restau rant; een tankservice station; autowassa lon; een tectylafdeling en een herenkapsa lon met „shop". Bij de opzet van deze laatste combinatie van aktiviteiten, is men er van uitgegaan, dat naast èn gedurende de verzorging van de auto, enige service aan de inzittenden op prijs gesteld zal worden. De combinatie is goed aangesla gen. Dat in het kantoorgebouw ruimte vrij kwam, is min of meer een gevolg van de oliecrisis. Het olieverbruik, ondermeer voor verwarming, is snel afgenomen ten gunste van het aardgas. Bij de gewijzigde omstandigheden heeft de directie van „De Korte Duinen B.V." zich aangepast, waardoor de opzet „dienstencentrum" wel beter tot zijn recht is gekomen. Mr. B. v. d. Goen hield tot voor kort kantoor aan de Valeriaanstraat; hij is nu bereikbaar onder de telefoonnummers 15080 en 15082. Het accountantskantoor uit Baarn heeft reeds meerdere vestigingen in Nederland en nu het eerste kantoor in Soest. Het kantoor is bereikbaar onder nummer 21194. Tot de „oudere" bewoners van het pand behoort „Het Instrument"; een vereni ging van fabrikanten en importeurs van instrumenten in de breedste zin van het woord. De andere „oude" bewoner is Trane Airconditioning; een handelsfirma in airconditioning-apparatuur van Ame rikaanse origine en speciaal voor kantoor gebouwen, fabrieken en ziekenhuizen. Inlichtingen over de „office-computer" zijn verkrijgbaar onder telefoonnummer 17224, toestel 35, de heer P. J. Kamman. Tenslotte behoort bij De Korte Duinen B.V. ook de exploitatie van de Hilversum- se parkeergarage aan het Noorderbosje. Oude en nieuwe bewoners van het kan toorpand aan de Birkstraat, organiseren op donderdag 2 september a.s., vanaf 15.00 uur, een „Open Huis" voor alle belanghebbenden. 't Is toch gezellig om met uw kinderen uit eten te gaan? Dat kan. A=v- In Soest. "iSU- In een ongedwongen sfeer waar ze zich thuis voelen, RESTAURANT BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155 -17224k Tr^v:. De nieuwe AUDI-100 met op de achter grond de AUDI-80. verbruik. En bovendien een auto die geen last heeft van rijwind- en motorgeluiden. Een aardig nieuwtje is dat de luchtstroom zodanig langs de buitenspiegel geleid wordt, dat het gedeelte van de zijruit, waardoor men in deze spiegel kijkt, schoon blijft. Bijzondere waardering verdienen verder de comfortabele voorstoelen en achter bank. Alle belangrijke bedieningsorganen zijn goed onder hand- en voetbereik geplaatst, terwijl de belangrijkste hendels en schakelaars aan de stuurkolom zitten. De verwarming heeft een capaciteit die groot genoeg is om een eengezinshuis te verwarmen en een andere belangrijke zaak is, dat de warmte-afgifte niet afhan kelijk is van de rijsnelheid en het toerental van de motor. Buitengewoon belangrijk, is ook de kos tenfactor onderhoud en reparatie. De onderhoudseisen van de nieuwe Audi 100 zijn zeer gering: olieverversen om de 7500 km en computer-diagnose met onder- houdspakket om de 15.000 km. Boven dien heeft de Audi 100 tal van geheel onderhoudsvrije delen, terwijl de goed toegankelijke plaatsing van alle belangrij ke onderdelen bij onderhoud en reparatie ook de nodige tijdwinst oplevert. Tenslotte is de anti-corrosie bescherming eveneens een zaak van gewicht. Conclusie: „Wie in de nieuwe grote Audi 100 rijdt, reist eerste klas!" De prijzen van de „100" zullen ongeveer hetzelfde blijven als die van vergelijkbare uitvoeringen van de oude „Audi 100". Dat betekent dat de prijzen van de modellen die in eerste instantie in Neder land leverbaar zullen zijn, komen te liggen tussen de 19.750 en 26.000 gulden inclusief BTW. De levering is ongeveer eind oktober; de 5-cylinder begin '77. 1 BURG. GROTHESTRAAT 30 - SOEST TELEFOON 02155 -18046 in diverse dessins. Laat het onze zorg zijn KONINGINNELAAIM 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. Met ingang van 1 september a.s. zal het kantoor van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest ge huisvest zijn op het adres Middelwijk straat 36 (gebouw Wijkverpleging). Tot die datum is het kantoor gevestigd in het Anna Palownahuis aan de Burgemeester Grothestraat. De nieuwe projectleider, mevrouw J.I. Hukema zal in het nieuwe kantoor van dinsdag tot en met vrijdag te bereiken zijn tussen 9 en 10 uur v.m. Het telefoonnum mer is ongewijzigd gebleven t.w. 19289. In de weken van 22 augustus tot 4 september zal voor de 27ste keer de jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding in Soest worden gehouden. Aan de noodzaak kwaadaardige gezwelziekten te bestrijden valt natuurlijk niet te tornen, 25% van de Nederlanders overlijdt hieraan. Of die bestrijding nu moet worden betaald uit particuliere middelen is een heel ander vraagstuk. Daar kunnen urenlange discussies over worden opgezet. Soms horen de collectanten opmerkingen als: „laat de regering daar maar voor zorgen", of „laat ze maar een straaljager minder kopen", e.d.. geopend door het organiseren van een jaarlijkse collecte. Die collecte-organisatie vraagt in de eerste plaats de volledige inzet van een groot aantal vrijwilligers. Ruim 6.000 afdelings bestuursleden en contactpersonen zijn al enige maanden tevoren bezig hun collec tanten te verzamelen, bijna 100.000 over heel Nederland en nog altijd niet genoeg. In Soest zijn huis-aan-huis giftenzakjes bezorgd, die later gevuld worden opge haald in een grote vierkante, verzegelde collectebus. Zy die aan deze collecte willen meewerken kunnen contact opnemen met de Soester secretaris, de heer B. Snijders, Van Mecklenburglaan 17, Soest, tel. 15125. Laten wjj voorop stellen dat de regering binnen het kader van het ziekenfondspak ket, alsook met subsidies, reeds enorm veel doet. Er zijn echter terreinen waar voor van overheidswege geen gelden ter beschikking worden gesteld. Tot deze categorie behoren b.v. het onderzoek naar de oorzaken van kanker, het onderzoek naar de verbetering en verfijning van behandelingsmethoden, begeleiding van patiënten en hun familie, etc. Dat werk zal tóch moeten gebeuren en daarom zal daar geld voor op tafel moeten komen, hoe dan ook. Dit belang wordt dan ook ingezien door praktisch het gehele Nederlandse volk. Men wil dat geld wel vrijwillig op tafel leggen. De mogelijkheid daarvoor wordt """nsln Het college van burgemeester en wethou ders heeft de hoofden van de Soester en Soesterbergse scholen een brief geschre ven, waarin hen meegedeeld wordt dat ook in dit nieuwe schooljaar 1976/1977 de migelijkheid bestaat dat de voorlichtings ambtenaar een voorlichtingsles over de gemeente komt geven. De les is bedoeld voor leerlingen van de 6e klas. Gedurende de periode oktober 1976 tot en met april 1977 kan aan de scholen welke hiervoor belangstelling hebben een bezoek worden gebracht. Ook kunnen de scholen, die hiervoor belangstelling heb ben, in de avonduren weer het gemeente huis bezichtigen en een gedeelte van de gemeenteraadsvergadering meemaken. De opbrengst van de Anjercollecte welke van 14 juni tot en met 26 juni in de gemeente Soest is gehouden, bedroeg ƒ3.781,63. Dit bedrag ligt aanmerkelijk hoger dan de nog geen duizend gulden van 1975. De diverse collectanten zijn inmiddels be dankt voor hun goede inzet. VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA? EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033 2 90 97 Marcel Klarenbeek en Robert van 't Wout, jeugdleden van de S.O.Soest atletiekafde- ling nemen a.s. zaterdag 28 augustus in Valkenswaard deel aan de open Kempische Kampioenschappen. Marcel Klarenbeek komt uit op de 400 meter en bij het verspringen; Robert van 't Wout op de 100 meter en eveneens bij het verspringen. Zondag 29 augustus nemen 8 leden van Soest deel aan wedstrijden in Utrecht, georganiseerd door de vereniging Phoe- nix. De senior Frans van der Eist loopt de 100 en de 800 meter; Menno Lievers de 400 meter (heren) en tevens het hoog springen (jongens A); Ronald van Dijk de 100 meter en bij het verspringen; Dennis Pereboom 800 meter en kogelstoten en Berry Ruyter 100 meter en speerwerpen. Verder nemen deel Aija Greefhorst (100 meter en speerwerpen); Lenny Kievit (eveneens 100 meter en speerwerpen) en Brigitte van Kouwen (100 en 800 meter). De marathonloper Cor Koster heeft zich in laten schrijven voor wedstrijden in Sneek en Winschoten op respectievelijk 11 en 25 september. In Sneek neemt hij deel aan de Internationale Marathon georgani seerd door de atletiekvereniging Horror en in Winschoten neemt hij deel aan de honderd kilometer wegwedstrijd van de vereniging Aquilo. »eu\0sRepoRt.\Qe (ilmRepoRtage kinöeesfRie studio-, pcps- en PfdRIjfsfOtOQRAfie Te beginnen met donderdag 2 september om 20.00 uur, aanstaande worden er weer maandelijkse schrijfavonden gehouden in het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang). Deze avonden hebben tot doel te schrijven voor de vrijlating van gevangenen die om hun huidskleur, overtuiging of godsdienst zijn vastgezet en ook vaak worden gemar teld. Verder zullen er nog schrijfavonden ge houden worden op dinsdag 5 oktober, woensdag 3 november en donderdag 9 december. Allereerst wordt geschreven voor de drie gevangenen die maandelijks in het blad „Wordt Vervolgd" van Amnesty vermeld staan, daarnaast voor allerlei andere, vaak zeer urgente gevallen. De ervaring heeft geleerd dat vele Amnes- ty-aanhangers graag op de schrijfavond komen. Het is in praktijk voor velen vaak erg moeilijk zich er toe te zetten thuis brieven en kaarten voor dit doel te gaan schrijven. De maandelijkse schrijfavond is een goed hulpmiddel omdat men dan ergens „ervoor komt" en ook ongestoord kan schrijven. Ook draagt de deelname een wat vrijblijvend karakter. Men kan de gehele avond schrijven, maar ook voor een uurtje komen. De organisatie van de schrijfgroep is in handen van enkele geroutineerde schrij vers die de deelnemers bij het begin graag zullen helpen. Alle deelnemers ontvangen gratis de handleiding „Schrijf een politiek gevan gene", waarin uiteengezet wordt hoe geschreven moet worden en waarin tal van voorbeelden van brieven in vele talen zijn opgenomen. Schrijfmateriaal en postze gels zijn voorhanden. Van de deelnemers wordt een klein aandeel in de kosten gevraagd. Verdere informate verstrekt mevr. L. Keizer, Joh. Poststraat 458, Soest, tel. 18588. Braderiën en gezelligheidscentra door de gehele stad. VRIJDAG 27 augustus: Opening van de binnenstad door Franse Ambassade. Amerikaanse Soul Group: The Liberation of Man. Openingstaptoe door jeugdkorpsen. Internationale wielerwedstrijden. ZATERDAG 28 augustus: Kindërdoefeest, Zonnehof. Fietstocht met na afloop grootse barbecue t.b.v. Ned. Astma Fonds. Volksloop, Stadhuisplein. Schaakmarkt, met zeer bekende scha kers. Motorwedstrijden. Volksdansavond en Bonte avond. Stijldansconcours. ZONDAG 29 augustus: Koffieconcert, St. Aegtenkapel. Fietstocht -F grootse barbecue t.b.v. Ned. Astma Fonds (Ab Hofstee.). Beiaard-festival, Belgenmonument. Zit U ook op een VERMAGERINGS Alweer 2 maten Geeft niets. WIJ HEBBEN ALLE MATEN. (Ook voor degenen die van lekkere dikkerds houden) Thé-dansant, Groenmarkt. Pleinconcert, Lieve Vrouwekerkhof. Autorally. Polstokhoogspringen Feestavond, Markthal. MAANDAG 30 augustus: Modeshow, Markthal. Utrechts Jazz Orkest, De Hof. Commidia Scarramoccia, Groenmarkt. (speciaal geschreven). DINSDAG 30 augustus: Hockeywedstrijd. Rugby-wedstrijd. Soul-music met Tony Sherman, Drietand. Ned. balladen van Middeleuwen tot nu, Groenmarkt. WOENSDAG 1 september: Verschillende kinderprogramma's. o.a. met Kluk-kluk/Gery en Janine/ Peppie en Cockie etc. Keistadloop - 20 km. Avro's Top-Pop. Kaas- en wijnavond, Markthal. Famileiprogramma met Herbert Joeks, Drietand. Dansen in openlucht, Hof; m.m.v. Ab Hofstee. DONDERDAG 2 september: Oude ambachten markt, De Hof. Bejaardenprogramma m.m.v. Judith Bosch, Martien Bijl, Ciska Peters, Henk Molenberg etc. Grote bonte avond m.m.v. Judith Bosch, Tobi Rix, Henk Molenberg, Martine Bijl etc. Sportgala in de Sporthal. Ontspanningsavond voor ouderen en al leenstaanden. Commedia groep Scavamuccia, Groen markt. Spuitbal. VRIJDAG 3 september: Porte Ouverte van Alliance Francaise, St. Aegtenkapel. Wina Bom, fotowedstrijd e.d. Grote Taptoe, De Hof. Alkmaars Jazz Orkest. Popconcert door „SPIN". Troubadour Dominique, met rare, vrolij ke Nederlandse liedjes, Groenmarkt. ZATERDAG 4 september: Majorettenkorpsen festival, Sporthal. Keitrekoptocht, Binnenstad. Windy City Jazz Band, Groenmarkt. is met ingang van maandag 30 augustus a.s. voor het publiek Maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Met ingang van maandag 13 september a.s. zal het natuurbad 2 voor het publiek gesloten worden .m UITKNIPPEN BEWAREN Waldeck Pyrmontlaan 47 Soest Telefoon 18838 Maandag 9.45 - 10.45 uur (65 1900 -20.00 uur 21.00 - 22.00 uur Dinsdag 9.45 - 10.45 uur na 19.00 uur zwemvereniging Woensdag 14.00 - 15.00 uur 15.00 - 16.00 uur 16.00- 17.00 uur 17.00 - 18.00 uur 19.00 - 20.00 uur 20.00 - 21.00 uur 21.00 - 22.00 uur Donderdag 9.45 - 10.45 uur na 19.00 uur zwemvereniging Vrijdag 19.00 - 20.00 uur 21.00 -22.00 uur Zaterdag 8.00 - 12.00 uur zwemvereniging 13.00 - 14.00 uur 14.00 - 15.00 uur 15.00 - 16.00 uur 16.00 - 17.00 uur Zondag 8.00 - 10.00 uur zwemvereniging 11.00 - 12.00 uur 12.00 - 13.00 uur 13.00 - 14.00 uur Wijzigingen voorbehouden. In Herfst-, Kerst-, Voorjaars- en Paasvakantie geldt een afwijkend rooster dat tijdig zal worden gepubliceerd BELANGRIJK Het recreatief zwemmen (uit- en aankleden inbegrepen) is gesteld op één uur, volgens bovenvermeld rooster. Er is geen bewaakte garderobe. Neem daarom nooit kostbare voorwerpen of veel geld mee naar het zwembad. Wij nemen geen enkele verantwoordelijk heid voor vermissing, diefstal, enz. ZWEMLESSEN Inlichtingen en inschrijfkaarten uitsluitend bij Bureau Sportstichting (naast Raadhuis), Steenhoffstraat 6a, telefoon 16744 - toestel 258. BEWAREN UITKNIPPEN

Soester Courant | 1976 | | pagina 3