SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Wielerwedstrijd voor Soester jeugd een sukses y WILSON OJjüOJHjX Internationaal topvolleybal in Soest h Olympianen wandelen in Bennekom MET RAAD EN DAAD Nieuwe catalogus Amnesty Soest Piet Majoor eerste in Amsterdam Stijl Atletiek Rene van Zee 11e op de Nederlandse kampioenschappen Omega quarts horloge Ringenoldus b.v. Tennis: Het Tip-Top Van Dam-toernooi gewonnen door „Soest-Zuid" r MIDDELMAN MODE zoekt FULLTIME 1e VERKOOPSTER V J f Middelman. Mede Op tournooi in Rotterdam: Vier eerste plaatsen voor Red Stars Atletiek: Robert van 't Wout vestigt records BERKHOF Clandi-hartog Soester atleten naar Arnhem, Utrecht en Bussum Geerlof Stam kansloos in Zandvoort Menno Lievers snel in buitenland Zo vlogen de duiven Sportprogramma Zaterdag 4 september Zondag 5 september VOOR AL UW SPORTEN Droopteperikelen: A.s. zondag „SEC-dag" Soester Courant van donderdag 2 september 1976 Ondanks de wat tegenvallende opkomst van de Soester jeugd en ook de geringe be langstelling van de kant van het publiek kan het Tempo-initiatief om voor de Soester jeugd een wielerwedstrijd te organiseren toch geslaagd genoemd worden. Er werd door het kleine aantal deelnemertjes zo enthousiast gereden, dat het waard is van dit evenement een traditie te maken. Dan zal ongetwijfeld ook blijken dat zo'n wedstrijd op gewone fietsen de jeugd toch meer aanspreekt dan de opkomst te zien gaf. Aan de hand van het aantal inschrij vingen rekende de wedstrijdleiding op ongeveer 60 deelnemertjes. Het waren er aanzienlijk minder en spijtig was dat de meesten zonder opgaaf van reden wegbleven. Bij de 8- en 9-jarigen was de overwinning voor Luuk Rademaker. 2. Rolf Drijver. 3. Jan Dams. 4. Arnold Houtveen en 5. Cor van Rees. De eerste plaats bij de groep 10- en 11- jarigen was voor het meisje Wendy Zomer. 2. Dennie v. d. Goede. 3. Hugo Tegelijk met het nieuwe schooljaar ver schijnt de herziene en uitgebreide catalo gus van de publicaties die de Werkgroep Amnesty International te Soest heeft bijeengebracht in haar informatiecen trum. De catalogus bevat de hoofdrubrie ken „Algemeen" (rechten van de mens, politieke gevangenen, martelingen, bewa pening, enz.) en „Landendocumentatie" (over 84 landen) en is bestemd voor ieder die belang stelt in de problematiek van schending der mensenrechten in de ruim ste zin, in het bijzonder voor scholieren ten behoeve van scriptie, werkstuk, spreekbeurt, discussie. De catalogus telt 22 pagina's en is gratis af te halen op het informatiecentrum, Middelwijkstraat 72, Soest (woe. 19.00- 21.00, za. 10.00-12.00 uur). Tijdens wedstrijden in Amsterdam, geor ganiseerd door de vereniging Sagitta, liep Piet Majoor een 800 meter. Hij nam na de start meteen de leiding en stond deze gedurende de gehele race niet meer af. De Soester veteraan liet weer vele jongeren zijn hielen zien en kreeg dus geen steun in zijn poging zijn persoonlijke record te verbeteren. Desondanks liep hij de goede tijd van 2.02.9. Zuivere, soepel vallende wol. Melanges, gestoeld op twee eeuwen ervaring. Wilson Glenny kostuums bewijzen de tijdeloosheid van kwaliteit en stijl. In een Europese snit '76. eksklusicf bij herenkledingspecialisten MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 van Veen. 4. Sjaan Wildenburg. 5. Adrie Hilhorst. Erik Rademaker won tenslotte bij de oud ste groep, de 12- en 13-jarigen. 2. Frans Bartkowiak. 3. Johan Rademaker. 4. Rob Rademaker en 5. Gert Maarssen. Voor de nationale jeugdwedstrijd, die om 12 uur van start ging, bestond heel Foto Herman van Dam Deelnemertjes aan de wielerwedstrijd op gewone fietsen, direct na het startschot. wat grotere belangstelling voorzover het de rennertjes betrof. Ook hier werd ge reden in de leeftijdklassen vanaf 8 en 9 jaar. In dit wielergeweld, waarvoor ook deelnemers met een bus uit het Brabant se Waalwijk aangevoerd werden, draai den de leden van de organiserende ver eniging Tempo dapper mee. Bij de 13- jarigen zorgde Bobby Bon zelfs voor een overwinning. In deze categorie werden de Tempoleden John Gasenbeek eri M. Hop respectievelijk derde en vierde. Tijdens de nationale titelstrijd in Den Haag kwam de Soester atleet René van Zee uit op zijn specialiteit de 3000 meter steeple chase. De besnorde fysiotherapeut kon de eerste ronden goed meekomen maar moest toen toch zyn meerdere erkennen in de medaillekandidaten. Vooral door zyn goede techniek over de hindemissen en de waterbak wist hy in het grote deelnemersveld zich als 11e te kwalificeren. René van Zee, die voorzitter is van de landelijke belangengroep steeple chase, hoopt dat er binnenkort in Soest een sintelbaan mèt steeplebak komt, waar door niet alleen de atletiek een enorme stimulans krijgt maar ook de trainingsfa ciliteiten belangrijk uitgebreid worden. Tijdens de wedstrijden op de tartanbaan van het Belgische plaatsje Hechtel liep René van Zee een 800 meter in 1.58.8, met welke tijd hij op het ogenblik de snelste Soester op deze afstand is. Enige dagen later verscheen hij aan de start voor de Zeeuwse kampioenschappen 1500 meter in Vlissingen, waarop hij een bronzen medaille veroverde. In het duitse Dülken leverde hij op de 3000 meter een geweldige prestatie door in 8.46.0 te finishen, met welke tijd hij hoog op de seizoenranglijst staat. De komende weken hoopt hij nog enkele sterk bezette wedstrijden in het buiten land te lopen met het doel zijn reeds zeer scherpe persoonlijke records nog scherper te stellen. Soest krijgt binnenkort topvolleybal van internationaal formaat binnen baar gren zen. Ter gelegenheid van haar 25 jarig bestaan, organiseert de volleybalvereniging „Olympia" namelijk op zondag 19 september a.s. een wedstrijd tussen de kampioen van Nederland „Starlift" en „Resovia" uit Polen. Twee ploegen die zonder enige twijfel voor aantrekkelijk volleybal kunnen zorgen. Over de kwaliteit van de Poolse ere- divisieploeg „Resovia" hoeven we nauw- lijks te schrijven, in dit verband herin neren wij aan de geweldige prestaties van het Poolse nationale team tijdens de laatste Olympische spelen toen de Poolse nationale ploeg ter overstaan van maar liefst 17.000 toeschouwers in de finale met 3-2 Rusland versloeg. Ook „Starlift" is sinds het afgelopen seizoen weer een ploeg van grote klasse, die met zijn vele internationals zonder meer als één van de allersterkste teams van West Europa mag worden genoemd. De wedstrijd tussen „Starlift" en „Re sovia" die zondagmiddag 19 september in de sporthal de Beukendal in Soest zal worden gespeeld, werd mogelijk door een nauwe samenwerking tussen het be stuur van „Olympia", de sponsor Forbo- Parade en niet in het minst de AGO verzekeringen. Zonder enige twijfel wacht de volleyballiefhebbers uit Soest en haar wijde omgeving een boeiend spektakelstuk waarvoor reeds nu al grote belangstelling bestaat. Voor de voorverkoop, waarvoor maandag 13 september het startschot klinkt zijn de volgende adressen aangewezen Woninginrichting „Wijnands" Soester- bergsestraat 37; VW-Soest, Steenhof f- straat 9A (t.o. Gemeentehuis); Banket bakkerij „Oudwater", Oosterstraat 37, Baarn. Op maandagavond Sporthal Beukendal. Telefonisch kunnen kaarten besteld worden onder tel. no. 13097 (02155). Aan de zaal: volwassenen 4,50, jeugd tot 16 jaar/ 2,50. Bij voorverkoop één gulden reductie. Het allernieuwste met de hoogste precisie bij HORLOGER-JUWELIER VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK TEL. 02155 -16372 Mocht vorig jaar de jeugd van de LTC Soestdyk de beker in de pryzenkast op bergen, zaterdag 21 augustus konden de junioren van LTC Soestdyk, nóch de jeugd van Volta verhinderen, dal het „ding" in Soest-Zuid bleef. Ook de individuele prijzen vielen grotendeels in handen van de eigen junioren. In opdracht van de „tcchno-chef" de heer Koppenol, mochten de dames Vink en Visser de prijzen alsvolgt verdelen: Meisjes enkel: Lilian Keyzer 1c prys, Marjolein Vink 2e prys. Jongens enkel: Robbert Mecder le prys, Edwin Abbring 2e prys. Meisjes dubbel: José ter Hoek en Lilian Keyzer le prys. Irene de Bruyn en Har- riëtte Snijders 2c prijs [Volta]. Jongens dubbel: Robbert Mceder en Otto van Bcntum le prys. Hans de Scn en Rence van de Wolfshaar 2e prys [Volta]. Dank werd gebracht aan de heren Keyzer en Van Dam voor het feit, dat zy dit toer nooi weer hebben mogelyk gemaakt. Dank was er voor de jeugdcommissie voor het feit dat alles keurig geregeld was. De familie De Groot ontving dank voor de heerlyke broodjes en tenslotte alle deel nemers voor de geleverde stryd. Mevrouw Citcur van de LTC Soestdyk overhandigde de wisselbeker aan „Soest- Zuid" en bood hierbij ook namens haar vereniging een fraaie plantenbak aan. MIDDELMAN MODE, de reeds lang in Soest ge vestigde speciaalzaak in Dames- en Herenkonfektie, zoekt voor haar Dames afdeling een enthousiaste 1e Verkoopster, die door haar ervaring en kennis van de laatste mode onze cliënten op een goede en vlotte manier kan adviseren. Indien U in principe belangstelling heeft, bel dan even voor een afspraak. S.V.P. vragen naar de heer Westerbeek. DAMES-EN HERENKLEDING S JA W Torenstraat 19 Soest -Telefoon 02155-12424 Het door de Rotterdamse basketbalver eniging georganiseerde toernooi in het afgelopen weekend heeft de diverse Red Stars-teams bijzonder veel succes opgele verd. Zes teams hebben daar aan het toernooi deelgenomen, waarvan vier teams de eerste plaats voor zich opeisten. De overige twee teams veroverden resp. een tweede en een derde plaats. Het eerste damesteam werd definitief winnaar van de wisselbeker, die zij ook vorig jaar reeds in haar bezit had. Heren 1 moest dit jaar genoegen nemen met een tweede plaats en moest hierdoor de wisselbeker afstaan aan de uiteinde lijke winnaar Alexandria, dat de beslis sende ontmoeting met Red Stars won met 43-40. De meisjes en jongens junioren A werden beiden in hun afdeleing zeer makkelijk eerste, hetgeen ook het tweede heren team wist te presteren. Tot slot behaalden de meisjes aspiranten a een fraaie derde plaats. Toernooi Crackerjacks A'foort In Amersfoort hebben diverse junioren teams deelgenomen aan het door deze ver eniging georganiseerde toernooi. Wat mider gunstig dan hun eerste teams in Rotterdam was het resultaat, hoewel de meisjes junioren B en de jongens junioren B toch in de prijzen vielen. Zij behaalden een derde plaats in hun afdeling. Geen prijzen waren er weggelegd voor de- meisjes junioren C en de jongens junioren C en D, doch het werd wel een fijne voorbereiding op de komende competitie. Dit weekend: bekerwedstrijd en enkele toernooien Het komende weekend gaat het serieusere werk weer beginnen. Dan staan er wor de heren 1 en de meisjes junioren A de eerste bekerwedstrijd op het programma. Het eerste herenteam speelt zondagavond de uitwedstrijd tegen Rebount '73 in Harder wijk. De meisjes junioren A moeten helemaal naar Groningen, waar zij het op zullen nemen tegen de meisjes van Olympia. Voor beide teams zitten er winstmogelijk heden in. De heren zullen echter bij zonder op hun tellen moeten passen, daar het team nog niet in het juiste ritme is. Zaterdag gaan heren 1 en dames 1 naar Voorburg, waar men zal deelnemen aan het toernooi van de vereniging Voorburg. Het tweede herenteam neemt zaterdag deel aan het toernooi van Crackerjacks in Amersfoort. Zondag gaat dames 1 en jongens junioren A naar Den Haag voor het toernooi van Jumpers. Tydens de Kempische kampioenschappen in Valkenswaard zorgde Robert van 't Wout van de atletiekvereniging S. O. Soest voor opvallende prestaties. Op de 100 meter won hy overtuigend zyn serie; in de halve finale werd hy tweede achter de uiteindelijke win naar en plaatste zich zo voor de finale. werkte in zijn voordeel en hij kwam precies goed uit, hetgeen resulteerde in een voor hem geweldige afstand van 6,29 mter, waarmee hij derde werd. Hij kwam ook uit op het nummer discuswerpen waarop hij de discus de respectabele afstand van 33,68 meter wegwierp, het geen een niéuw clubrecord was. Op het nummer 400 meter had hij geen noe menswaardige tegenstand en heel netjes lopend behaalde hij de erste plaats in een wat tegenvallende tijd van 52,6 seconden. Dit was het logisch gevolg van de vakan tie, die hij, ofschoon midden in het atletiekseizoen, ook als vakantie op atle- tiekgebied beschouwde in tegenstelling tot de gemotiveerde Van 't Wout, die regel matig bleef doortrainen en daarvan nu de vruchten plukt. Met spanning wordt uitgekeken naar de verrichtingen van Robert van 't Wout tijdens de springdriekamp komend week end in Utrecht. Hij doet dan een poging om de magische, maar toch haalbare afstanden van 6,50 meter bij het vèr- springen en 13.00 meter bij het hinkstap- springen te overbruggen. Helaas werd deze finale in de stromende regen verwerkt zodat snelle tijden uitge sloten waren desondanks werd hij vijfde in 12,20 seconden in de sterk bezette finale waarin o.a. enige Belgische en Duitse atleten aan de start verschenen. Op de 100 meter horden werd hij vierde met slechts tweehonderdste van een seconde achter stand op de brons-medaillewinnaar in de zeer goede electronische tijd van 15,29 sec. Deze tijd biedt perspectieven voor een eventuele medaille tijdens de Nederlandse indoorkampioenschappen die over enige maanden gehouden zullen worden. Tij dens die kampioenschappen geldt hij ove rigens als één van de favorieten op het nummer vèrspringen. Hij bereikte dit jaar reeds een afstand van 6,42 meter. Dit weekend kwamen zijn krachten niet helemaal uit de verf. Hij bereikte nu slechts een afstand van 6,04 meter, waar mee hij op de vierde plaats eindigde. Deze terugslag was vooral te wijten aan de wisselende wind die er heerste, aangezien het voor Robert van 't Wout nu zeer moeilijk was om precies op de afzetbalk uit te komen. Marcel Klarenbeek steeg tot ongekende hoogten tijdens het vèrspringen. De wind Aan de door de wandelsportvereniging Laat Ons Lopen (LOL) georganiseerde Bos- en Heidetocht in Bennekom hebben zaterdag 545 wandelaars deelgenomen. Het weer was ideaal hoewel er kort na de rust een onweers- en regenbui lostbarstte boven het Gelderse dorp. Een goede organisatie en prachtige, afwisselende parkoersen maakten de tocht tot een festijn. De chr. wandelsportvereniging Olympia had drie groepen afgevaardigd. Twee daarvan vielen in de prijzen. Op de vijf kilometer hadden zeven groe pen ingeschreven waaronder de dertien aspiranten met leidster mevr. J. Veld huizen. Ze wisten de eerste prijs te win nen met 631 punten. Wandellust, Tiel kreeg zeven punten minder en werd tweede. Wandellust, Hagestein plaatste zich als derde met 621 punten en de vierde prijs was met 617 pnt. voor De Ploeg, Zelhem. De meeste groepen wandelden op de 10 km. Met een puntenaantal van 655 eiste Wios, Putten de eerste plaats voor zich op en bovendien de wisselbeker omdat bleek dat zij de meeste punten hadden verzameld. De veertien Olympia-junio- ren deden het ook niet onverdienstelijk. Onder leiding van de heer E. Kalkman werden ze tweede met 628 punten. De derde en vierde prijs waren met respek- tievelijk 621 en 618 punten voor Wandel lust, Tiel en Wandellust, Hagestein. De senioren legden 15 km af maar kon den geen prijs bemachtigen. Hoewel de puntenaantallen elkaar niet veel ontlie pen kwam het elftal, door de jury met 624 punten gewaardeerd, niet verder dan de vierde plaats. Slechts tien punten waren de Olympianen van de nr. 1 Wios, Putten verwijderd. Na afloop van de tocht werd Dineke 't Lam onderscheiden. Het juniorenlid ont ving uit handen van de heer W. A. Suman een bokaaltje ter herinnering aan haar vijfjarig lidmaatschap van Olympia. Zaterdag organiseert Olympia haar 19e Paleis Soestdijktocht, waarvoor men zich nog kan opgeven aan de start tussen 10.30 en 14.00 uur bij het Verenigings gebouw van de Emmakerk aan de Regen- tesselaan. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 SOEST TELEFOON 02155 15963 ^OFFICIAL DEALERY GASAPPARATUURy/ Jeugdleden van de atletiekafdeling van de Sport Organisatie Soest komen het komend weekend uit op wedstrijden in Arnhem, Utrecht en Bussum. De grootste afvaardi ging gaat naar Bussum, waar deelgenomen wordt aan wedstrijden georganiseerd door de vereniging Tempo. Zestien jongens en acht meisjes komen uit op diverse afstan den. Deze wedstrijd wordt op zaterdag a.s. 4 september gehouden. Zondag nemen negen jongens en vier meis jes deel aan wedstrijden te Utrecht georga niseerd door de vereniging Hellas. Daar is bovendien de senior Frans Eist ingeschre ven voor de 300 meter heren. Tenslotte neemt Menno Lievers zaterdag deel aan de 1500 meter die gelopen wordt op Papendal te Arnhem. Het is een wed strijd georganiseerd door de Amsterdamse vereniging AV'23. In de internationale wedstrijd van de Renault 5-klasse, die zondag j.1. als voorwedstrijd om de Grote Prijs van Ne derland gehouden werd in Zandvoort, is Geerlof Stam op een uitzichtloze tien de plaats geëindigd. De tot nu toe zo suksesvol rijdende Soester coureur had in het veld van 32 deelnemers de pech dat een voor hem rijdende deelnemer in de slip raakte. Om het materiaal heel te houden betekende dit afremmen en uitwijken en dat had weer tot gevolg dat de aansluiting met de kopgroep verloren ging. Omdat van de 18 Nederlanders die in deze klasse uitkwamen, er slechts vier de race beëindigden kreeg Stam te wei nig steun om de opgelopen achterstand goed te maken. In het algemeen klassement bezet Stam nu de vijfde plaats met slechts acht wedstrijdpunten achterstand op de nummer drie. Voordat de eindstand op gemaakt wordt, staat nog één wedstrijd (in Italië) op het programma, zodat, zeker theoretisch voor Stam nog een ere plaats mogelijk is. De race van zondag werd gewonnen door de Fransman Gourserol. De specialist in sport/racefietsen. Voor renners, trimmers en groot toerist en dus gesorteerd in alle onderdelen en toebehoren. Ook trainingspakken, regen- V pakken, shirts, schoe- A nen etc. Kom maar eens langs, 't is in de W buurt. Vrijdagavond koopavond. Tijdens wedstrijden op de tartanbaan in het Belgische Hechtel liep de Soester atleet Menno Lievers, de Nederlands kampioen op de 1500 meter steeple chase, een 800 meter. In een zeer sterk veld waarin onder meer de nummers 1 en 2 van de Belgische ranglijst en de Belgische kampioen vertegenwoordigd waren, klas seerde hij zich als 55. Belangrijker was zijn tijd van 2.01.8. Met deze tijd plaatste hij zich zeer hoog op de Nederlandse ranglijst van 1976. Op de tartanbaan van het duitse Dülken kwam hij aan de start voor de 1500 meter. Ook hier klasseerde hij zich als 5e achter verscheidene sterke duitse lopers. Zijn tijd was 4.19.7, waarmee hij ook op de ranglijst van de 1500 meter hoog geno teerd staat. De postduivenvereniging „De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Strombeek, over een afstand van 156 km. In concours waren 588 duiven. De lossing vond plaats om 7.30 uur, bij N.O. Wind. Aankomst eerste duif 9.57.52 uur. Snelheid: 1056.87 meter. Gedetailleerde uitslag: C. Bokma 1 7 23 40 62. A. van Dorrestein 212 17. G. Rijksen 3 4 8 10 11 14 27 28 29 31 32 33 34 41 47 48 52 53 61 64 70. J. van de Brakel 5 65 72 75 96. B. Roest 6 15 66 95 100 108. H. den Dekker 9 67 77 102. L. van 't Klooster 13 92. W. Grift 16 30 69. J. van de Belt 20 21 38 55 57 74 87 99 101 106 116. H. Woudstra Zn. 19 25 91 97. J. van Blokland 19 73 81 85. R. Voskuilen 22 39 45 88 89 93. W. Voskuilen 24 49 54. H. de Bree 26 44 46 60 105 111. C. de Goede 35 59 83. B. van de Deyssel 36. C. van de Hoek 37 58 115 118. G. Visser 42 80 98. Th. Wigtman 43 56 76 79 86 113. A. van Ginkel 50 103 104 117. A. de Bes 51 84 90 109 112. A. Hilhorst 63 71 82. C. van Veen 68. J. Rams 78 110. Mevr. Groenestein Croon 94. G. Hogenbeuk 107. B. Huizinga 114. Ook de vereniging De Vriendschap nam deel aan de wedvlucht vanaf Strombeek. In concours waren 605 duiven. De eerste duif kwam aan om 9.57.55 uur, de laatste om 10.14.26 uur. Gedetailleerde uitslag: J. Stalenhoef 1 9 104. W. v. Breuekelen 2 28. C. Vaessen 3 46 54 64 73. D. de Zoete 4 8 33 39 43 48 80 110. W. Veenendaal 5 14. A. Kok 6 30 118 121. J. Ruttenburg 7 11 49 94. Mevr. Reyerse 10. Altenaar-Reyerse 12 15 45 62 65 109. J. Koster 13 20 21 23 41 42 5 3 89. B. Schimmel 16 58 69 70 85 96. J. Piepenbroek 17 83 84. J. Kamerbeek 18 22 29 47 55 88 90 108. J. Kruseman 19 26 51 67 72 77 82 93 95: A. Grift 24 35 36. C. Kaats 25 59 99. E. Veerman 27 75 115 120. v. Dijken-Lijnsvelt 31 50 60 79 86 92 101 106. Sukel-v. Klooster 32 63 66 105 111. A. Snijders 34 40. J. v. Klooster 37. E. Daatselaar 38 78. A. de Kruyf 44. Foekens-Diepgrond 52. Comb. Wester- veld 57 117. M. Uhl 61 100. F. Limburg 68. T. Kok 71 76. J. v. Wijk 74 98. J. Rijnders 81 91 97 102. B. Oprins 87. P. Rauch 103. H. v. Broek 107 112 113. A. Stolker 114. Mevr. Ottens 116. F. Groe nestein 119. EDO - VVZ EDO2 -VVZ2 Montfoort 4 - VVZ 3 Unicum Hees SEC - Veensche Boys VOETBAL V.V.Z. Senioren 16.30 uur 13.30 uur 14.15 uur HEES Senioren 14.30 uur S.E.C. Senioren 15.00 uur SOESTERBERG Senioren 16.15 uur DEV - Soesterberg VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur SEC - Soest 12.00 uur Soest 2 - Scherpenzeel 2 SEC. 14.30 uur SEC - Soest SEC 2- 't Gooi 2 11.00 uur KVVA 2 - SEC 3 SOESTERBERG 14.30 uur RUC - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 2 - DEV 3 SPORTHUiS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Alle sportverenigingen hebben te lijden van de droogte. Niet zozeer omdat er nog niet gespeeld mag worden, maar destemeer omdat de kantine-opbrengsten wegvallen. En juist door de opbrengst van de kantine-verkopen kunnen sport verenigingen de exploitatie financieel rond krijgen. Wat de voetbalvereniging SEC betreft gingen in de afgelopen maand diverse toernooien niet door; de „zekere" inkom sten vielen weg. Om deze financiële strop ten aanzien van het kantine-gebeu ren op te vangen wordt de eerste kom petitiezondag uitgeroepen tot „SEC-dag". Dit houdt in, dat a.s. zondag 5 september, ieder die de kompetitiewedstrijd SEC- Soest bezoekt, entreegeld moet betalen. Volwassenen betalen 1,50; 65 -ers en de jeugd tot en met 12 jaar, halfgeld. Verder zullen die dag de consumptie prijzen iets verhoogd zijn. Het SEC-bestuur hoopt door deze maat regel de inmiddels opgelopen achter stand iets te kunnen inlopen. SOESTERBERGSESTRAAT 2 Carboleumvlekkcn - Is er een middel om carboleumvlekken uit de kleren te verwij deren? Antwoord: Dat hangt er van af. U schrijft er niet bij, in welke soort stof die vlekken zijn gekomen. Wij nemen nu maar aan, dat het wol of katoen betreft en dan is aceton of benzol het beste. Toch waarbor gen wij u niet dat het lukt, omdat carbolineum (carboleum bestaat niet) verbindingen aangaat met organische stoffen. Denkt u maar aan hout, dat met carbolineum is behandeld: dat kunt u nooit meer goed schilderen. Aceton en benzol moet u na elkaar gebruiken en beslist niet binnenshuis, want het is heel gevaarlijk. Deppen met een vochtig lapje, zo min mogelijk vloeistof erop en de fles onmiddelijk goed afsluiten! Houd vuur uit de buurt! Belasting - In hoeverre is men in Neder land nog belastingplichtig (t.a.v. A- en B-biljet), indien men als gepensioneerd rijksambtenaar in België of Spanje gaat wonen? Antwoord: Woont men in het buitenland dan is men voor de Nederlandse inkom stenbelasting belastingplichtig als men z.g. binnenlandse bronnen van inkomen heeft. De meest voorkomende zijn: op brengst van arbeid, verricht in Nederland, dus uw rijkspensioen, opbrengst van onroerend goed of van een hypotheekvor dering op een in Nederland gelegen onroerend goed, winst uit een binnenland se onderneming, e.d. ofwel op grond van de verdragen ofwel op grond van interna tionaal gebruik wordt voor deze inko mensbestanddelen in nagenoeg alle ande re landen vrijstelling ter voorkoming van dubbele belasting toegepast. Helemaal sluiteijd is dat vaak niet, ook al doordat sommige heffingen min of meer worden gedeeld en doordat de belastingstelsels niet overal gelijk zijn. In de grote lijn loopt het echter aardig rond. a

Soester Courant | 1976 | | pagina 15