Eerste stand in de Soester Zonnebloemwedstrijd „Pieternels Damesmode" een nieuwe zaak in Soest Boek van de Maand: o rtmrri Klederdrachten van Nederland MUdmar Nüfl5,90. En in welke stijl had de jongedame 't gewenst? boekhandel Boek van de maand Speciale ochtend op M'76 voor bejaarden en gehandicapten waar kleren kiezen kinderwerk is Ruiter valt van paard Ruiter bekeurd Autodieven ontsnapt nieuwe mode binnen, r*2iiG O o TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Artishock start seizoen met klassieke avond Tentoonstelling van werk van Anton Heyboer Zondagmiddag concert in Artishockgebouw Bermbrandje Portemonnee gerold Hinderwetzitting H©FIM)^!M TTssyroGDteoD trouwkaarten Medailles van Kamer van Koophandel voor trouwe dienst trouwcirculaires Drukkerij Smit Voor het zevende jaar: V.V.V.-nieuws Soester Courant van donderdag 2 september 1976 Foto Herman van Dam Ze mag 't zeggen hoorKleren met Mexicaanse strepen. Jurken en kielen met Chinese motieven. Of moeten het Schotse ruiten worden, (een echte kilt bijvoorbeeld) die prima passen bij de lekkerlange loden jassen? Inklusief de leukste mutsen en sjaals. Speciaal gemaakt voor haar. Bij Mikimo mag ze kiezen uit een internationale kollektie. En voor moeder, die toch wel graag binnen de begroting wil blijven. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 Op een bospad nabij de Zuiderweg te Soesterberg viel de 70-jarige ruiter G. W. S. van zijn paard. Hij werd met de ambulanceauto naar ziekenhuis Zonne gloren gebracht. S. kwam te vallen doordat zijn paard schrok van een blaf fende hond. Dat dier behoorde toe aan de heer G. ter W. uit Amersfoort. Het ontsnapte uit de auto en stevende, voordat zijn baas hem te pakken kreeg, recht op het paard af. Door de bospolitie werd de 30-jarige ruiter F. B. uit Huizen bekeurd. B. reed op zijn paard door het bos zonder ruiter- kaart. Enkele mannen, die er in de nacht van zondag op maandag met een gestolen auto vandoor waren, zijn met achterlating van het voertuig aan de politie ontsnapt. De politie zette de achtervolging in, toen zij op de Vredehofstraat, waar met hoge snelheid gereden werd, geen gehoor gaven aan een stopteken. Op de Willem de Zwijgerlaan werd de beschadigde wagen even later aangetroffen, echter zonder inzittenden. Zij werden niet meer gevon den. Toen de eigenaar van de auto, v. d. M. van de Koninginnelaan, maandag morgen aangifte van de diefstal deed, stond zijn wagen reeds bij het politiebu- ELS JAN JOKE NIC en HENK Ook gestopt met roken? Veel de pest in, maar wel geld over! Er is weer zoveel niet te geloven. (9 s0e 9m HET INSTITUUT VOOR EFFECTIEVE TALENSTUDIE ENGELS FRANS - DUITS - SPAANS ITALIAANS - NEDERLANDS geniet meer van uw vakantie wees in staat uw schoolgaande kinderen te helpen begrijp uw buitenlandse collega's mis niets op internationale congressen wordt bij zakelijke besprekingen niet in beslag genomen door taalmoeilijkheden. SPREEK DE VREEMDE TAAL Door te studeren op het talenpraktikum, leert u de vreemde taal het snelst verstaan en spreken. Voortdurend hoort u de vreemde taal; het hele lesuur lang moet u hardop oefenen. U werkt individueel aan uw eigen les op uw eigen niveau op tijden die u zelf het best uitkomen, maar altijd met des kundige begeleiding. KURSUSSEN VOOR BEGINNERS, GEVORDERDEN EN VER-GEVORDERDEN. INTENSIEVE KURSUS 20 WEKEN Voor nadere inlichtingen: (033) 2 90 97 Talentvolle pianoleerlingen van de U- trechtse musikus en muziekdocent Joop Stringa, openen op 4 september a.s. het nieuwe Artishockseizoen met een voor drachtsavond van klassieke muziek. Op deze zaterdagavond spelen een achttal jonge pianisten m.m.v. Fr. Adriaanse [fluit], S. van Amerongen-Drost [viool], en B. R. Hessling [klarinet] werken van komponisten als Haydn, Mozart, Debus sy, Ravel, Saint Saens, Bartok en Flot- huis. Liefhebbers en fijnproevers van het klas sieke genre zal deze avond in het Arti- shockgebouw stellig tot de verbeelding spreken. De virtuoze techniek van de pianoleerlingen K. van Kooy, L. Mans, J. Udo de Haas, J. Dekker, H. v. d. Sluys, Fr. van Dam, J. Koek-Noorman en Th. Wakelkamp en de andere optredende musici zal een ieder ongetwijfeld een fijne muziekavond bezorgen. De aanvang is om 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 2,50. Voor leden, CJP- houders en 65-plussers is de toegangsprijs 1.50. TENTOONSTELLING. Op 10 september a.s. om 20.30 uur wordt in het Artishockgebouw een tentoonstel ling geopend van werk van Anton Heyboer en Stanley Brown. De tentoonstelling duurt tot en met 3 oktober en is dagelijks geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Diezelfde avond op 10 september start de filmklub van Artishock met haar maande lijkse filmavond. De toegang is uitsluitend voorleden en introducees. Aanvang 22.00 uur. De toegangsprijs is 4,50. Op zondagmiddag 12 september is er weer een kinderfilm. Dit in het verleden zo suksesvolle kinderspektakel wordt weer een regelmatig terugkerend verschijnsel. Dit keer een film met o.a. Willeke Alberti en Lex Goudsmid in de hoofdrollen. Aanvang 14.00 uur. Toegangsprijs 3,-. Voor groepen is de mogelijkheid voor reduktie. stal gaat. De tocht gaat van Apeldoorn naar Dieren, maar U hoeft de hele af stand niet af te leggen. U kunt ook tot Beekbergen, Loenen of Eerbeek mee rijden, een stuk door de bossen terug- wandelen en daarna het laatste eind met de trein weer afleggen. De trein ver trekt op deze data uit Apeldoorn om 13.50 uur en is om 15.15 uur te Dieren, terwijl U daar weer om 15.45 uur ver trekken kunt, en dan om 17.15 terug in Apeldoorn bent. Op 4 september Bloemencorso Aals meer-Amsterdam v.v. Op de dam te Amsterdam vindt om 16.00 uur het défilé plaats. De avond tevoren kunt U de wa gens bezichtigen. Voor verdere inlichtin gen kunt U V.V.V. Aalsmeer bellen, tel. 02977-24266. Hieronder treft U nog enkele suggesties aan voor een tochtje. Van 1 t/m 4 sep tember, Visserijdagen met o.a. vloot- schouw en ringrijden te Harlingen; 3 t/m 5 september, „Helmflora", bloe men- en plantenkunst. Thema: De Bakkerskunst, Kasteelraadhuis te Helmond. 4 september, kunst-, antiek- en vlooien markt op het Marktplein te Oirschot. Eveneens op 4 september te Jaarsveld/ Lopik, Nederlandse kampioenschappen pols9tokverspringen en te Oosterbeek in Sportpark Hartenstein de 30e airborne wandeltocht. We sluiten met een bloe metje en wel de Dahlia-tentoonstelling in het Waaggebouw op de Markt te Almelo op 4 en 5 september. A.s. zondag 5 september, aanvang 14.00 uur, wordt in de tentoonstellingszaal van het Artishockgebouw de serie kamercon certen hervat. Aan het eerste concert van dit seizoen werken mee de pianisten Thea. Wakelkamp en Joop Stringa. Zij zullen) werken uitvoeren van Franz Schubert, Johann Chr. Bach. Claude Debussy, Erik, Satie, Maurice Ravel, Wolfang A. Mo-* zart, Herman Strategier en Serge Rach- maninoff. Bij een bermbrandje op de hoek van de A. P. Hilhorstweg en de P. van den Breemerweg ging honderdvijftig meter ruigte verloren. De brandweer was snel genoeg ter plaatse om erger te voor komen. Mevrouw G. V. deed bij de politie aangifte van diefstal van haar portemon nee met een inhoud van honderd gulden. Het zou gebeurd zijn in het winkelcen trum de Smitshof. Dindsdag 14 september a.s. worden in het gemeentehuis zes openbare zittingen be treffende de Hinderwet gehouden. 09.00 uur: betreft een verzoek van B. C. J. Rademaker, Laanstraat 34 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een broodbakkerij op het perceel Laanstraat 34 te Soest. 09.30 uur: betreft een verzoek van Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20 te Rotterdam om een vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van een benzine-installatie op het perceel Kerk straat 58 te Soest. 10.00 uur: betreft een verzoek van de directie van „Auto-Service Eemland" B.V., Beukenlaan 80-82 te Soest om een vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor de opslag en het afleveren van motorbrandstoffen op het perceel Beukenlaan 80-82 te Soest. 10.30 uur: betreft een verzoek van C. N. van Logtenstein, Lange Brinkweg 67 te Soest om een vergunning tot het oprich ten. in werking brengen en in werking houden van een huishoudelijke technische installatie ten behoeve van een veehoude rij alsmede van een inrichting voor de opslag van mest en gier op het perceel Lange Brinkweg 67 te Soest. 11.00 uur: betreft een verzoek van How- son Algraphy B.V., Koningsweg 24 te Soest om een vergunning tot het uitbrei den en wijzigen van een inrichting be stemd tot het vervaardigen van galvani sche offset-drukplaten op het perceel Koningsweg 24 te Soest. 11.30 uur: betreft een verzoek van Gelko B.V., Westervoortsedijk 67i te Arnhem om een vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een inrichting voor de opslag en het afleveren van motorbrandstoffen op het perceel Eikenlaan 5 te Soest. De deelname is voor iedere inwoner van Soest vrijmen behoeft er geen lid voor te zijn van de één of andere vereniging. Wat de deelnemers slechts te doen staat is contact opnemen met de belangrijkste man van de organisatie, Chris Uiterwijk, Kerkpad 49 NZ, tel. 11381. Uiterwijk noteerde dit jaar tot nu toe de, volgende standen: „hoogste plant": le 4.80 meter, H. van Roomen, Nieuwstraat 40; 2e. 4.66V* meter, mevrouw J. van Arkel-Uiterwyk, Veenzoom 10. „breedste bloem": 1. E. Westerveld, Nieuwstraat 42,42,9 cm. „meeste bloemen": nog geen aanmeldingen ontvangen. Al wie hoger, breder of méér denkt te hebben, neme contact op met Uiterwijk. Eind september wordt de wedstrijd afge sloten met een feestavond. Voor de win naars zijn er leuke prijzen beschikbaar BETROUWBAAR GELDLENEN Nieuweweg 27 Soest telefoon 15459 gesteld door de Coöp. Landbouwvereni- ging, Torenstraat 16; Avicultura, G. J. Blom, Soesterbergsestraat 49; fa. Spruit, Beukenlaan 54; fa. J. Hilhorst, Steenhoff- straat 34, J. v. Westeneng, Nieuweweg 40 en het Tuinadviescentrum Vaarder- hoogt aan de Dorresteinweg. Ook de ge meente draagt een steentje in de prijzen- pot bij in de vorm van crocusbollen en de imkers stellen potten honing beschik baar. Toespraken waren er tijdens de fees telijke bijeenkomst in Restaurant Dart huizen aan de Prins Hendriklaan, van Replato-directeur H. Meintjes, van jhr. mr. L. A. M. van Sasse van Ysselt na mens de raad van commissarissen en van de heer Brekelmans van de Kamer van Koophandel. De heer Brekelmans spelde de medailles op. 2. De breedte van de bloem wordt geme ten dwars over het breedste gedeelte. 3. De bloemen moeten in bloei staan (die al zaad gevormd hebben tellen ook mee). 4. De planten in alle drie categorieën be horen in goede staat te verkeren, dus niet geknakt of gebroken èn nóg ter plaatse vast te staan. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! Drie werknemers van de naamplaten- industrie Replato te Soesterberg hebben van de Amersfoortse Kamer van Koop handel de zilveren draagmedaille gekre gen voor hun 25-jarig diens verband. Dat waren de heren J. Radder en B. Mulder, beiden uit Amersfoort en mevrouw T. Mol-Keijzer uit Soesterberg. Na afloop van het officiële gedeelte volgde een personeelsfeest. Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 Klederdrachten - een reis langs levende streekdrachten van Nederland, j Een boeiende historie van mode en folklore, rijk geïllustreerd met meer dan 400 foto's.de meeste in Na 2 oktober f27.50. Nu volop te koop bij Soesterbergsestraat 53 - Soest Steenhoff straat 13 - Soest Nieuwstraat 29 - Baarn Tel. 12419 Tel. 10115 Tel. 12301 Morgen officieel, maar vandaag met een „open huis", wordt aan de Kerkstraat 28, op de hoek bij de Veldweg (eind Torenstraat) een nieuwe damesmode zaak geopend, die de naam „Pieternel's Damesmode" gaat dragen. Het modewinkeltje is van de dames P. Knoppers-De Vries en S. Bloem-Muysson, beiden in Soest wonend. Zij gaan een collectie brengen voor de modebewuste hedendaagse vrouw. Het assortiment zal opgebouwd worden uit exclusieve Engelse-, Franse- en Duit se mode en bestaan uit de sportieve kleding voor overdag; na-middagkleding èn avondkleding. Daarbij fijne acces soires van shawltje tot corsage. In het gezellige, geheel zwart/wit gehou den winkeltje, kan reeds een fraaie herfst en wintercollectie getoond worden van de modehuizen (c.q. merken) Hein- zelmann, Lady Brax, Shubette of Londen, Heros, Baltrik, Erica Rössler Studio, Hasselbach, en Création Marcello, allen exclusief voor Soest. Gevoerd worden de maten 38 tot en met 44de prijzen zullen u meevallen. De verbouwing werd geheel in eigen beheer uitgevoerd; voor de aankleding zorgde Artihome. Het geheel mag uiter mate geslaagd genoemd worden. Een bezoekje aan deze smaakvolle zaak loont de moeite. Voor het zevende achtereenvolgende jaar wordt in Soest door de plaatselijke Imkers- vereniging en de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde de zonnebloemwedstrijd georganiseerd. Daarbij gaat het om drie categoriën: A. de hoogste zonnebloem- plant; B. de breedste zonnebloem en c. de plant met het grootste aantal zonnebloemen. De records zijn op dit moment wat de categorie „a" betreft in 1972 een plant van 5.22.3 meter; „b" een bloem van 45 cm breed in 1974 gemeten en „c" één plant met 100 bloemen, vorig jaar geteld. Wat het wedstrijd-reglement betreft het volgende: l.De hoogte van de zonnebloemplant wordt gemeten vanaf de aarde tot en met de in horizontale stand gehouden bloem of zaadkop-.' Het byzonder aardige interieur van „Pieternel's Damesmode" aan de kerkstraat. Eén van de honderden afbeeldingen uit het Boek van de Maand over „Klederdrachten" In de serie Boeken van de Maand is dit keer een boek verschenen over „Nederlandse Klederdrachten". Het is samengesteld uit foto's van de in 1975 overleden fotograaf Cas Oorthuys en van Willem Diepraam en van tekst voorzien door Constance Nieuw- hoffHet boek komt vandaag in de verkoop en kost in het raam van de aktie 15,90. Na 3 oktober wordt de prijs 27,50. „NATUURlijk m'n hobby" is de titel van een tentoonstelling, die van 10 t/m 18 september a.s. gehouden zal worden in het Cantonspark en De Speeldoos te Baarn. U kunt hier alles bewonderen be treffende vogels, bloemen, vissen, bijen, konijnen, planten, pluimvee enz. De ope ningstijden zijn: vr. 10/9 van 19-21 uur; za. 11/9 van 9-21 uur; zo. 12/9 van 9-17 uur; ma. 13 t/m vr. 17/9 van 9-21 uur en za. 18/9 van 9-16.30 uur. Op 5 september a.s. zal het eerste con cert in het nieuwe seizoen van de kamer muziekconcerten op de eerste zondag middag van de maand plaatsvinden. Dit eerste concert wordt verzorgd door Thea Wakelkamp en Joop Stinga, piano 4-| handig. Op het programma staan o.a. Mozart, Debussy en Ravel. De toegangs prijs is 3i50, 65+ en C.J.P.-houders 2,50. De gewijzigde aanvangstijd is 14.00 uur, in de tentoonstellingszaal van Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. Wanneer U een verwoed visser bent, zult U best eens willen vissen op de Grevelin- gen en de Oosterschelde. Deze vistoch- ten worden gemaakt met het m.s. „Diane". Gezelligheid en 'een goëdé vangst (platvis). Hengels aan boord te huur, aas op bestelling. U kunt een hapje eten aan boord. Op de Oosterschelde is geen visvergunning nodig, op de Greve- lingen moet U in het bezit zijn van een visakte met een dagvergunning van de Federatie van Deltavissers, die aan boord te krijgen is. Deelnemers 13,-, vrouw en kinderen 5,-. Vanaf oktober tot en met half april. Inl. en boekingen 010-328222, Rederij Feenstra. Nu maar plannen maken voor de herfstvakantie. Feest in Amersfoort. Zaterdag, 4 sep tember wordt de traditionele Keitrek- optocht gehouden, met aansluitend de officiële keilegging, 's Ochtends half tien is het Majorettenkorpsenfestival in de Sporthal begonnen, terwijl op de Groen markt 's avonds om half negen een concert wordt gegeven door de Windy City Jazz Band. Op zondag 5 september, om 19.30 uur wordt in 't Hoogt te Utrecht een pro gramma gegeven van en over H. C. Andersen: „Van de zwaan die eens een lelijk eendje was". Voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar. Het is met het oog op de komende herfst vakantie prettig te weten, dat de Recre- atiegids Zeeland weer binnen is, even als de gids van Twente, zodat U Uw plannen kunt maken. De Levade, al jarenlang hét evenement voor volbloed paardensportliefhebbers, staat dit jaar in een gouden lijstje. De organisatrice van dit kampioensevene ment, de Koninklijke Federatie van Lan delijke Rljverenigingen, bestaat vijftig jaar. Dit jaarlijks hoogtepunt voor de allerbesten uit de landelijke rijvereni- gingen en trekpleister voor duizenden kijkers, belooft een verrukkelijke paar densportdag te worden. Zaterdag, 4 sep tember, Berg en Bos te Apeldoorn. Van 4 t/m 26 september a.s. kunt U nog op zaterdag, zondag en donderdag een ritje met de Veluwsche Stoomtrein maken, voordat hij deze winter weer op Niet heel klederdracht dragend Neder land komt aan bod, maar mogelijk wel de belangrijkste en in ieder geval de be kendste plaatsen. Als uitgangspunt werd genomen, die drachten, die nu in 1976, nog in het dagelijkse leven in Nederland worden gedragen. Constance Nieuwhoff zegt met enige spijt dat tegenwoordig de kleding veel eenvormiger is en oma's dezelfde spijkerbroek dragen als hun kleinkinderen. Vroeger was dat immers anders. Toen werd met kleding rang of stand van de drager aangegeven en kon men ook aanduiden of men blijde of tries te dagen beleefde. Waar de klederdracht behouden bleef, is dat nog te zien en het boek maakt u daar bij wegwijs. Vrij uitgebreid wordt onze nationale trots, de Markers en Volen- dammers, behandeld, maar in ruime mate wordt ook aandacht besteed aan de klederdrachten van Katwijk, Schevenin- gen, Goeree-overflakkee en Hoekse Waard, Schouwen-Duiveland, Walche ren, Arnemuiden en Zuid-Beveland, Axel, Cadzand, Twente, de Veluwe, Staphorst, Urk en het Kampereiland, Bunschoten, Spakenburg, Huizen en ten slotte Amster dam. Amsterdam is een wat vreemde eend in deze bijt, maar er leven daar heel wat lieden, die zich door kleding onderschei den van de brave burgers, die op com mando van confectiefabrikanten zich in de „laatste mode" hijsen. Zij laten zich niet inpakken in het spijkerbroekenleger, maar behoren tot de individualisten die het staatbeeld opvrolijken, net als de klederdrachten dat doen. Overigens beperkt het boek zich niet tot een beschrijving van de kleding. Er wordt nogal wat van de geschiedenis verteld; de traditie en de betekenis, maar daarnaast ook wetenswaardigheden als musea waar de klederdrachten te zien zijn, marktdagen en winkels waar kleder- drachtstoffen nu te koop zijn. Een enkele aantekening hier en daar hoe deze stoffen voor „moderne" doeleinden te gebrui ken. Het boek telt 350 kleurenfoto's en 100 zwart/wit platen. Voor de speciale ochtend voor gehandicapten en bejaarden, dinsdag 21 september, heeft het organisatiecomité M '76 zich verzekerd van de onontbeerlijke steun van de Unie van Vrouwen Vrijwilligers en de Wclfarewerkers. Deze mensen zullen namelijk de bezoekers op dinsdagochtend tussen 10 en 12 uur behulpzaam zijn by de rondgang over de Manifestatie 1976. Indien bejaarden en gehandicapten hulp nodig hebben bij het vervoer naar de M '76, dan kunnen zij dit voor 10 september opgeven bij de administra tie van de M '76, Stcenhofstraat 8, tel. 17345. Vrijdag 24 september zal de M '76 's avonds in het teken staan van de folklore. Naast de Soester Boeren Dansgroep treedt dan namelijk ook een Friese groep op. Woensdagmiddag 22 september zijn de Soester Bejaardenkoren te gast op de M *76. De eerste aanmeldingen voor het solisten concours dat gehouden wordt door Mu- ziekzaak Schoemaker uit Laren zijn bin nen. Aanmeldingen kunnen nog tot 10 september bij de administratie geschie den.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3