rebo Grote Najaarsshow bij Autobedrijf Berkhof Expositieruimte uitverkocht met ruim 70 deelnemers Gymzaal aan Paulus Potterlaan zonder officieel vertoon in gebruik genomen Jan Visser niet eens met de wijze van begrotingsbehandeling Zondag a.s. sluit het natuurbad A. H. F. Smit neemt afscheid beroepschriftencommissie Nieuwe stand Zonnebloemwedstrijd Werkgroep „afbouw- woningen Soest" wacht op verdeling Overhees 2 és$s£ Zwemmen voor minder-validen Raadslidmaatschap niet on-lucratief Openbare vergadering kulturele commissie Op verzoek CRM: Soest schakelt organisatie-adviseur in bij bouw wijkcentrum Vleesverkoop A.s. zaterdag autocross in Soest Openbare vergadering schoolraad lichtdrukwerk Ledenvergadering Tennisvereniging Soest-Zuid Afspraken worden niet nagekomen I.V.I\I. „Eemland" op excursie naar de Peel Dit seizoen nog geen 200.000 bezoekers Briljantringen M'76 groter dan ooit: Baadsagenda telt 21 punten Openbare vergadering Sportstichting Wijziging spreekuur Wethouder Geparkeerde auto aangereden Jeugd vernielde maisveld Socslcr Courant van donderdag 9 september 1976 roto lierman van Dam Voor het eerst in de na-oorlogse jaren is een met gemeenschapsgeld gebouwd gebouw zonder officiële toestanden als sprekers e.d. in gebruik genomen. Als dat een bij drage is aan zuiniger omspringen met ons geld, dan is dat een aardige bijdrage, al kost zo'n receptie nou ook weer niet zoveel. Het achterwege blijven van het officiële gedoe zal echter wel meer te maken heb- - ben met het feit, dat er van het gebouw eigenlijk niets nieuws meer te vertellen is. Het gaat om de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan bij de Van der Huchtschool. Het is een zaal zoals er nu drie in Soest staan; aan de Smitsweg; bij de Groen Van Prinstererschöol en nu deze. Alle drie gebouwd volgens een in middels beproefd ontwerp van onze eigen dienst van gemeentewerken. De opdrachtgever was, evenals in de an dere gevallen, de Stichting voor Licha melijke Opvoeding en Sport Soest. De werkzaamheden werden in recordtijd, 2 weken sneller dan gepland, uitgevoerd door het aannemersbedrijf E. A. v. d. Hengel uit Soest. De loodgieterswerk zaamheden werden uitgevoerd door het Soester bedrijf Reyerse en het schilder werk door gemeentewerken. De zaal werd maandagmorgen voor het eerst gebruikt door de kinderen van de Van der Huchtschool. Overdag is ze be schikbaar voor de scholen en in de avond uren zullen sportverenigingen er gebruik van kunnen maken. De oppervlakte van de vloer is 12x21 meter; de hoogte 5,5 meter. Verder zijn er 2 kleedkamers, een wasruimte die door een schuifdeur in tweeën gedeeld kan worden, met open douche, doucheca bines en toiletten; een hal met perso neelsruimte, een toestellenberging, een werkkast en een c.v.-ruimte. De warmte in de zaal komt vanuit het plafond. )e gymnastiekzaal aan de Paulus Pot- erlaan; deze week zonder officeel ver toon in gebruik genomen. Nu de zomervacantic 1976 weer tot het verleden behoort, bestaat er voor de minder-va liden weer de mogelykheid om elke zaterdagochtend tussen 9 en 11 uur te zwemmen in het verwarmde [byna 30 gr. C.] overdekte zwembad Eemeroord in Baarn. Reeds ruim een jaar maakt de Stichting Bentinck Fonds gebruik van het speciaal voor gehandicapten aangepaste bad in Baarn, welk men kan bereiken door vanaf Soest langs het Koninklijk Paleis naar hotel Groeneveld, richting Amsterdam, te rijden; bij het hotel gekomen niét de auto snelweg op te gaan, maar gewoon recht door te blijven rijden richting Hilversum; na verloop van tijd vindt men aan de rechterkant duidelijk aangegeven het complex Eemeroord. Zij die geen eigen vervoer hebben kunnen gebruik maken van een busje van de Stichting Bentinck Fonds dat speciaal voor het vervoer van gehandicapten is aangepast. Een telefoontje om zich op te geven dat men gehaald wil worden, moet naar mevr. J. de Zoete, Staringlaan 24, telefoon 14453. De Soester fysiotherapeuten(es) verlenen belangeloos medewerking aan dit zwem gebeuren. Zij helpen, waar nodig, min- der-valide met de therapie in het water. Vorig jaar bestond er een grote animo bij minder-validen voor dit zwemmen. In goed verwarmd water komen namelijk de veelal stijve spieren tot een goede ontwik keling. Toch is het een feit dat nog veel meer Soesters gebruik zouden kunnen maken van deze toch wel unieke zwemmogelijk- heid. Doch om een of ander reden gaan ze niet. Misschien een soort drempelvrees of een angst. De Stichting Bentinck Fonds nodigt hen daarom uit gewoon eens een kijkje te komen nemen. Dat zal bij hen al veel problemen oplossen. Het zwemmen is voor velen een goede therapie gebleken; ook voor mensen die tijdelijk minder-va- lide zijn doordat zij een operatie hebben moeten ondergaan. Te denken valt hierbij aan hernia-patiënten. Het is echter aan te raden eerst de arts te raadplegen en hem te vragen of zwemmen goed is en kan. Vanzelfsprekend wordt op het eerder genoemd adres ook andere inlichtingen verstrekt over het Bentinck Fonds. Ook in de beroepschriftencommissie is afscheid genomen van het raadslid de heer A. H. F. Smit, die om gezondheidsredenen zyn taak neerlegde. De voorzitter van de commissie, de heer J. Festen, noemde het raadslidmaatschap tegenwoordig een niet on-lucratieve functie" en juist met het oog daarop prees hy de heer Smit dat hy niet wilde aanblyven, toen dat niet meer verantwoord was vanwege de gezondheid. „Ik kan me voorstellen dat er zich gevallen gaan voordoen, waarbij men anders redeneert", aldus de heer Festen, die de heer Smit dankte voor zijn positieve bijdrage aan het werk van de commissie. De heer Festen betreurde het vertrek, dat mogelijk niet zou hebben plaatsgevonden, indien de leden van de commissie, op de voorzitter na, niet tevens lid van de gemeenteraad dienden te zijn. In zijn dankwoord zei de heer Smit te vertrouwen dat de salariëring van de raadsleden in de toekomst niet door de heer Festen gedachte gevolgen zou hebben. Overigens vond hij de betaling aan de raadsleden niet meer dan redelijk in verhouding tot het door hen verzette werk. Smit dankte zijn collega-commissieleden, de secretaris van de commissie en de voorzitter voor de prettige samenwerking en de voorzitter voor zijn uitmuntende objectieve leiding. Vanavond, donderdag 9 september, aan vang 19.30 uur, vergadert in het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst, de kulturele commissie. De agenda telt ne gen punten, waarvan de laatste, de behandeling van de begroting voor het volgend jaar, niet door het publiek bijgewoond mag worden. Aan de orde komen verder het advies van de commissie aan b. en w. over de welzijnsnota; het programma voor de kunstzinnige vorming op de lagere scho len en een verslag van de aankoopcommis sie kunstwerken. Op verzoek van CRM, weliswaar niet van de hoogste top van het ministerie, zal de gemeente Soest deelnemen aan een experiment om bij de bouw van het wijkcentrum Overhees een organisatie-adviseur in te schakelen. Na de financiële commissie is ook de commissie Maatschappelijk Werk daarmee accoord gegaan. De bezwaren van mevrouw J. van Gelder- Cornelissen (PvdA) dat het „normale" werk van een architect nu wordt overgeno men door een (volgende) controlerende in stanties, werd door wethouder mevrouw van Stiphout weggeredeneerd. Het gebeurde immers op „verzoek" van CRM, dat daarmee het „voorbeeld" van volkshuisvesting volgde. Volkshuisvesting werkte al langer met deze extra controle rende instantie; had daar goede revarin- gen mee en voor Soest gold bovendien, dat CRM de helft van de kosten (totaal 20.000 gulden) voor haar rekening nam. 't Kon ook geen kwaad in dit geval, wani hoe meer interesse en betrokkenheid van CRM bij dit project, hoe beter, vond wethouder van Stiphout. Overigens had het (reeds) meedenken van deze organisa tie-adviseur reeds een „goedkopere kegel baan" opgeleverd. Jan Visser (PS) liet nog een waarschuwend geluid horen; „we gaan toch geen gebouw wegzetten, omdat de exploitatie rond is"? Dat was niet zo; er was behoefte aan, maar wel vond men het streven naar een sluitende exploitatie correct. In de stand van de zonnebloemwedstrijd 1976 is een wijziging gekomen. Wat de hoogste plant betreft wordt de eerste plaats nog steeds ingenomen door de heer H. van Roomen, Nieuwstraat 40 met een plant van 4.80 meter. Op de tweede plaats staat nu Jaap Hissing, Birkstraat 78 (Malva Hoeve) met 4.68 meter. contact op te nemen met Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 49, telefoon 11381. Daar moet ook gemeld worden de plant met de meeste bloemen. Zaterdagmorgen 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden voor alle nummers. De breedste bloem is gemeten bij J. van Doom, Ferd. Huycklaan 3. De breedte is 43.9 cm. De tweede plaats wordt ingeno men door E. Westerveld, Nieuwstraat 42 met 42,9 cm. In de catagorie „meeste bloemen aan één plant" zijn nog geen meldingen binnen gekomen. Allen die „hoger" of „breder" hebben dan bovenvermelde metrages, dienen Op zaterdag 13 september, aanvang 13.00 uur, worden er in de zandafgraving achter het pension Het Witte Huis aan de Birkstraat, autocross-wedstrijden geor ganiseerd. Het wedstrijdterrein is te be reiken via de Zandlaan, langs Het Witte Huis en vanaf het NS-station Soestduinen via de weg langs de spoorlijn richting Amersfoort. Het bestuur van het Cross Team Soest, dat de wedstrijd organiseert, is er ten ge rieve van het publiek in geslaagd de beste „speaker" van Nederland naar Soest te krijgen. De schoolraad van het openbaar onder wijs vergadert op dinsdag 14 september in het, gebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Lange Brinkweg. De verga dering begint om 19.45 en is openbaar. Na afhandeling van de agenda krijgt het publick op de tribune gelegenheid om vragen te stellen. De voor vanavond, donderdag 9 septem ber, uitgeschreven vergadering komt hier door te vervallen. HARTMANLAAN 30. SOEST tel:16941 VOOR Voorafgaand aan de ledenvergadering van de tennisvereniging Soest-Zuid, die uitge schreven is voor maandag 27 september, wordt vanavond in het clubhuis aan de Bosstraat een „hoorzitting" gehouden. Alle leden zijn daarop welkom. De vergadering van 27 september staat grotendeels in het teken van de wijziging van het huishoudelijk reglement en van de wi|/iging van het baanreglement. Jan Visser, gemeenteraadslid voor de politieke combinatie Progressief Soest, is het niet eens met de wijze waarop door het college de begroting wordt voorbereid. Zo oneens is hy het met de gang van zaken, dat hy voortydig de vergadering van de commissie Maatschappelyk Werk verliet en niet het besloten deel van de vergadering bywoonde, waarin de begroting van het komende jaar aan de orde kwam. Visser beriep zich op schriftelijk vastge stelde afspraken uit het senioren-convent, de vergadering van de fractievoorzitters met de burgemeester. Men kwam overeen dat de ontwerp-begroting met de „ont- werp-toelichting en aanbiedingsnota" be handeld zou worden in besloten vergade ringen van de daarvoor in aanmerking komende commissies. Hij had inmiddels twee commissie-vergaderingen bijge woond en daaruit kunnen concluderen dat de afspraak niet werd nagekomen. Het had zijnsinziens geen zin nu over cijfers en getallen te gaan praten, omdat deze gegevens nog tweemaal besproken zouden worden in een besloten en in een openbare vergadering Ter ondersteuning van zijn opvatting ci teerde Visser uit een brief van de VVD- fractievoorzitter. Mevrouw Korthuis, waarin zij kenbaar maakte dat haar fractie bijzonder in genomen was met het feit „dat de ontwerp-cijfers vergezeld zullen gaan van een ontwerp-toelichting". Visser kreeg enige steun van het PvdA-lid, mevrouw J. van Gelder-Cornelissen, die evenwel vond dat de kwestie vóór de vergadering al, gezien Visser's ervaringen in anderen commissies, door gesproken had moeten worden. De WD-er Lange en ook mevrouw J. Greefhorst-van Overdam van het CDA vonden Visser's verlangen onlogisch, om dat het college toch niet vooraf haar aanbiedingsnota kon laten bespreken, die naar men veronderstelde ook nog niet gereed zou zijn. Wethouder mevrouw M. van Stiphout- Croonenberg schoof de hele kwestie van zich af met de mededeling dat zij niet op de hoogte was van wat er in het senioren convent besproken werd. Zij meende dat Visser zijn standpunt in dat seniorencon vent behoorde duidelijk te maken. Dat wijzigde Visser's standpunt niet; hij voelde er niets voor „zinloos en overbodig werk te verrichten" en verliet de vergade ring na afhandeling van het openbare gedeelte. Het Soester Autobedrijf Berkhof aan de Laanstraat 82 organiseert vanaf vandaag donderdag 9 september t/m zaterdag 11 september een grote najaarsshow. Met de Fiat 128 als middelpunt wordt een overzicht gegeven van het omvangrijke pro gramma van Fiat-, Seat- en Auto Biachi-automobielen. Iedere koper van een van deze merken tijdens de show, ontvangt 150 liter benzine gratis. De nieuwe Fiat 128 is met recht het mid delpunt van deze expositie. In zeven jaar, in 1969 werd de eerste „128" geïntrodu ceerd, is de wagen ingrijpend veranderd en zijn er vele verbeteringen aange bracht. Hij is nu zuiniger; geruislozer; kan langer mee; schakelt gemakkelijker; heeft een nauwkeuriger stroomvoorzie ning en heeft op vele plaatsen een extra anti-roestverf laag bijgekregen. Een groot aantal verschillen vertoont het model nu met het vorige type 128. We noemen daarvan als voorbeelden de voor- en achterruit zonder mylar strip; de knipperlichten op de voorschermen; de afdichting bij de portierramen; de gro tere achterlichten; de ingebouwde ach- teruitrijlampen en de grotere achterlich ten. Het interieur heeft een groter dashboard en een instumentenpaneel met grotere cijfers. Het kunststofstuur heeft brede spaken; het handgas is vervallen en ver der een betere vulling en bekleding van de achterbank. De veiligheidsvoorzieningen (de veilig- heidskooi) zijn niet ten koste van de inzittenden gegaan; het komfort is ge handhaafd. De uitstekende vering zorgt voor een prettige wegligging en de venti latie is, ook als de raampjes gesloten blijven, optimaal. Door een gescheiden luchtcircuit kan de verwarming uitslui tend op de voeten gericht worden. De topsnelheid van de wagen is ongeveer 140 km p/u; de kilometer met staande start kan worden afgelegd in 37,8 sec. Het benzine-verbruik is bij 120 km/u gemid deld 12 km per liter; bij 100 km/u circa 15 km per liter. De tankinhoud is 38 liter Aan de kleurenreeks van de 128, wit, bril jant-groen. donkerblauw en oxyderood, zijn drie nieuwe kleuren toegevoegd: geel, lichtrood en lichtgroen. Er is nog veel meer van deze „familie wagen" te vertellen; de sh^ bezoeken is eenvoudiger. Dan kunt u ook de „124" even zien, die standaard nu zoveel extia's heeft, dat het toch ook een begerens waardig bezit is. Op zaterdag 25 september a.s. gaat de afdeling Eemland van het IVN op excursie naar het natuurreservaat „De Groote Peel", op het grensgebied van Brabant en Limburg. Het reservaat bestaat uit de Ospeler Peel aan de Limburgse kant en de Astense Peel aan de Brabantse kant en vormen tesamen het natuurgebied ,,De Groote Peel". Het is eigendom van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelyk Werk en is on geveer 900 ha. groot; byna net zo groot als de boswachtery De Vuursche, Er valt zeer veel te vertellen over de Peel, zijn flora en zijn fauna en de problematiek van dit moment. De deelnemers aan de excursie zullen ervan horen middels de natuurgidsen van het IVN afdeling Asten/ Someren. Na een lunchonderbreking zal een bezoek gebracht worden aan het natuurstudie centrum van Jan Vriends te Asten. Een zó grote en uitgebreide collectie vogels en dieren treft men maar weinig aan in Nederland en het bezoek aan het centrum zal dan ook een bijzondere ervaring voor dedeelnemers zijn. De excursie staat onder leiding van de natuurgidsen uit het Peelgebied; óók de middagwandeling langs de Astense Aa. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij het sekretariaat van Eemland. Schouten kampweg 101, tel. 10506. Voor leden zijn buskosten circa 18 gulden; voor niet-leden circa 20 gulden. A.s. zondag, 12 september, 's middags om 18 uur, gaat het natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg dicht. Het (openlucht)zwemseizoen zit er dan weer op. Het bad werd tot en met eind augustus door bijna 198.000 zwemmers bezocht. Dat is enigszins tegenvallen, gezien de warme zomer. Vorig jaar kwamen er in totaal 210.275 zwemlustigen en tijdens de zeer slechte zomer van '74 toch altijd nog 130.231. De 67.000 méér van dit jaar is vergeleken met '74 dan ook tegen vallend. De 100.000ste bezoeker passeer de in 1975 op 24 juli de kassa; dit jaar reeds op 27 juni. Vorig jaar kwam de 200.000ste bezoeker echter op 17 augus tus en dit jaar afgelopen weekend nog niet. Het kunnen er evenwel nog 200.000 worden, als de laatste dagen van dit seizoen erg warm worden. Gespecificeerd zijn de bezoekersaan tallen dit jaar: april 445; mei 28.750; juni 81.600; juli 51.950 en augustus 35.000. Iedere ring een stukje vakwerk. Q-cuufL (Tjacltniakjejt HORLOGER - JUWELIER Winkelcentrum „Smitshof" - Soest De vorig jaar gevormde werkgroep „afbouwwoningen Soest" zit met grote spanning te wachten op de verdeling van de bouwpercelen in de wijk Overhees 2. Bij de werk groep meldden zich liefst 300 gegadigden, die stuk voor stuk voldeden aan de gemeentelijke eisen; economisch gebonden aan Soest, óf in het bezit van een huur woning in Soest, óf ingeschreven bij de gemeente Soest als woningzoekend. De lijst met de namen van de 300 kandidaten is inmiddels ten gemeentehuize bezorgd en afgewacht wordt nu hoeveel bouwpercelen voor hen beschikbaar komen. In Soest werden reeds 45 afbouwwonin gen gerealiseerd in de wijk Overhees 1. Ook toen was de animo bijzonder groot en overtrof het aantal kandidaten verre de uiteindelijk beschikbare bouwper celen. Vorig jaar startte een nieuwe werkgroep die op 4 juli 1975 aan het gemeentebestuur verzocht bouwgrond beschikbaar te stellen. Ook deze werkgroep is in zee gegaan met de bouwgroep afbouwwoningen ge vormd door de Baarnse architect J. F. L. M. van Klooster en de firma A. A. van Breukelen b.v. van de Nieuwstraat. De bouwgroep heeft grote ervaring met dit soort woningen, die vroeger niet ge heel terecht de naam „kasko-woningen" droegen. Er zijn inmiddels 20 afbouw woningen gebouwd in Harmeien; 78 in IJsselstein; 28 in 's Heerenberg; 10 in Kamerik; 30 in Baarn (45 in Soest) ter wijl er op het moment 58 in Woerden en 36 in Kockengen in aanbouw zijn. Nog dit jaar wordt gestart met 32 stuks Huizen, 31 in Kamerik, 20 in Woerden, 13 in Zevenhuizen en 30 in 's Heerenberg. Uit financieel oogpunt zijn dit soort hui zen erg aantrekkelijk. De totale stich- tingskosten van de traditioneel gebouw de afbouwwoning met aangekapte ber ging bedragen nu 90.000 gulden, inklusief de btw. Daarin zijn de grondkosten in begrepen. Van belang is ook dat voor deze woningen de maximale rijksbij drage wordt gegeven; het eerste jaar 5200 gulden; in totaal in tien jaar 28.600 gulden. De bouwgroep heeft inmiddels ook ande re typen ontworpen, waarbij een front breedte van 5.40 meter als basis is aan genomen, in tegenstelling tot voorheen toen de frontbreedte 4.80 meter was. Er zijn nu vele variaties mogelijk: mét of zónder serre; mét of zónder aange bouwde berging; mét of zónder caiport. Door het toepassen van deze variaties wordt de wijk aanzienlijk aantrekke lijker. Wat het interieur betreft zijn vijf inde lingsvarianten mogelijk op de begane grond en op de slaapverdieping bestaat de mogelijkheid voor drie slaapkamers of twee, door het erbij trekken van de kleinste kamer. Ook op de zolderver dieping kan nog een grote slaapkamer gemaakt worden. De bouwgroep hoopt ook straks in de wijken Overhees 3 en 4 aan bod te ko men. Gezien het groot aantal inschrij vers bij de huidige werkgroep is te ver wachten dat er belangstelling voor blijft bestaan. Alhoewel er in Soest nog geen sprake is van realisering van de wijken Overhees 3 en 4, is de bouwgroep „in" voor het geven van informatie. Men moet daar voor kontakt opnemen met de firma van Breukelen, Nieuwstraat 17 te Soest. Er is voor de M'76, die vanaf vrijdag 19 september a.s. t/m zaterdag 25 september op het terrein aan de Soesterengweg/Talmalaan gehouden wordt, geen meter expo sitieruimte meer te krijgen. De Manifestatie is „uitverkocht". Het betekent een Manifestatie met en van ruim 70 deelnemers, een aantal dat in deze omgeving nog nooit werd gehaald. Wat de standhouders betreft zijn er 25 „ondernemers", waarvan 21 uit Soest en één uit Soesterberg. Eén ondernemer komt uit Hoogland, één uit Achterveld, één uit Laren en één uit Eemnes. De overheid of semi-overheid bezet vier standste weten de gemeentelijke voor lichting, de gemeente politie, brandweer en de Puem. Vier stands worden be mand door meerdere ondernemers, zoals de Coöperatieven langbouwvereniging. de WISO, de verenigde makelaars en het gasbedrijf. Dan zijn er twee dagbladen; de Gooi- en Eemlander en de Amersfoortse Courant; twee banken, de Rabo-bank en de Bonds spaarbank en tenslotte nog negen ver enigingen. Dat zijn de Zonnebloem; de Soester Harmonie P.V.O.Veilig Ver keer; de EHBO; de vogelvereniging „De Soester Vogelvrienden"; de ziekenom roep AROS; het Rode Kruis; de gymnas tiekvereniging „De Springbokken" en he.t Groot Gaesbeeker Gilde. Het organisatiecomité is er in geslaagd om voor de modeshow op dinsdag 21 en donderdag 23 september, de bekende televisie-presentatrice Sonja van Proos dij als lady-spaeker te krijgen. Zij zal die avonden ook als gastvrouw optreden. Elke avond zal er een Amerikaanse ver koop worden gehouden, waarbij één groot of meerdere klachten artikelen bij opbod verkocht zullen worden. De opbrengst gaat naar een „goed doel" in Soest. Voor het solistenconcours, dat georgani seerd wordt door de Larense muziek- zaak Schoemaker, kan men zich nog opgeven bij de administratie van de M'76, Steenhoffstraat 8, tel. 17345. Daar kunnen zich ook gehandicapten en minder-validen melden voor de speciale ochtend op dinsdag 21 september. Voor hen zal via de administratie een afhaal- dienst geregeld worden met hulp van de UW en de Welfare. Plannen zijn er, in zeer ver gevorderde staat ook al, om weer net als twee jaar geleden een keuring te houden van huis dieren. Wat dat betreft kunnen de vier voeters opgepoetst worden. De openingstijden worden: iedere avond van 19 tot 22 uur; zaterdag en woensdag van 14 tot 17 uur en dinsdagmorgen van 10 tot 12 uur. Zondags gesloten. De entreeprijs is 2,50; in de vóórver koop bij plaatselijke kantoren van de Rabo bank echter 2,— De agenda van de raadsvergadering, welke volgende week donderdag 16 sep tember gehouden wordt, telt 21 punten. Als eerste punt is opgenomen de be ëdiging van het CDA-raadslid drs. J. L. Menne. Hij volgt de heer A. H. F. Smit op, die om gezondheidsredenen zijn taak neerlegde. De heer Menne zal benoemd worden tot lid van de volgende commissies: financiën, onderwijs, beroepschriften en woonruimtebeleid en tot bestuurslid van de stichting openbare leeszaal en "Mio- theek. De CDA-er Stam volgt de heer Smit op in de politiecommissie en in de contact commissie middenstandszaken. Voorts ligt er een voorstel de kluis onder het pand Van Weedestraat 11, waarin de afdeling bevolking, burgelijke stand en militaire zaken is gevestigd, aan te wij zen als gemeentelijk archief. Dat gebeurt met toestemming van de rijksarchivaris, inspecteur der gemeente-, waterschaps- en veenderijarchieven, die de bewaar plaats persoonlijk is komen bekijken. Aan de orde komt ook een voorstel de wijkraadverordening Soesterberg te wij zigen. Dat betreft het punt opvulling van vacatures. Voortaan moet zo'n open plaats binnen twee maanden bezet zijn door een andere afgevaardigde van de partij waartoe het vertrekkende lid be hoorde. Gebeurt dat niet, dan vervalt de plaats aan die politieke groepering wel ke bij de laatstelijk gehouden gemeente raadsverkiezing de grootste rest aan uit gebrachte stemmen had. Tijdens deze zitting van de wijkraad duurde het bijna twee jaren voordat de PvdA haar fractie van twee leden op volle sterkte bracht. Woensdag 22 september a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg, de jaarlijkse en enige openbare deelnemersvergadering gehouden van de Soester Sportstichting. De agenda telt tien punten, waaronder een voorstel tot wijzi ging van de statuten; de tarifering van de sportakkomodaties; de begroting voor 1977 en de sportieve recreatie. De statutenwijziging betreft het aantal leden van een vereniging dat de deelne mersvergadering bijwoont. Dat aantal was bepaald op één. Die afgevaardigde had één stem. Thans wordt gesteld dat het „uiteraard geen bezwaar is, dat elke vereniging door meerderen wordt verte genwoordigd", het zal echter op prijs gesteld worden de afgevaardigden te beperken tot maximaal drie personen. Weihouder J. J. Ebbers is verhinderd op maandag a.s. 13 septemb», zijn gebrui kelijk spreekuur te huod^i. Het is in verband daarmee verschoven naar de volgende dag, dinsdag 14 september van 15 tot 16 uur. Op de Lange Brinkweg werd de daar geparkeerde personenauto van A. M. (25) aangereden. De dader reed aanvankelijk weg, maar meldde zich later toch bij de politie. Het was de 37-jarige P. R. B„ wiens rijbewijs verlopen was. De agrariër A. W. van de H. deed bij de politie aangifte van vernieling van een maisveld. De op de akker op de Soester- eng staande mais werd grotendeels ver trapt en is daardoor onbruikbaar. De strop voor de eigenaar is aanzienlijk. De daders zijn onbekend.

Soester Courant | 1976 | | pagina 11