SPORT - SPORT - SPORT - SPORT SEC en Soest delen de punten allmilmö V.V.Z. '49 zette nieuwe competitie goed in Unicum 1 - Hees 1 1-1 Springbokken Drie Eemland-schaatsers uitgenodigd voor selectie Goede prestaties van S.O. Soest atleten Ondanks 5-0 achterstand Gerrie Ter Meulen toch nog clubkampioen L.T.C. Soest op de Jazz-toer! Wintersport- en Winterzongidsen Reisbureau Gerth Eemvogels 2 - Huizen 3: 4-5 Weer klaverjassen bij V.V.Z. '49 foto heRnun van öam DE FANTASTISCHE KEUKEN Zo vlogen de duiven Sportprogramma Zaterdag 11 sept. Zondag 12 sept. VOOR AL UW SPORTEN Bespeling sportterrein aan de Staringlaan Bert v. d. Broek wint Ronde van Maarssen Grote belangstelling voor Starlift" - „Resovia" Atletiek: Tennis: ESploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Ton Beuken Eerste prijzen voor Red Stars heren en junioren SiH'sIt r ouraul tan donderdag 9 september 1976 Onder tegenvallende belangstelling begon met goed weer de derby SEC-Soest. De eerste tien minuten gat een sterker Soest te zien met kansen voor Gelderblom en Van Aseh. In de dertiende minuut, bij een uitval van SEC kopte Bosman op de lat. Na een geweldige warme zomer, waarvan de voetbalvelden veel hebben geleden, ging zaterdag 4 september de geschiedenis in met een dag regen, die we in een tijd lang niet hadden meegemaakt. Voor velen zeer welkom, maar voor anderen juist niet gewenst. De KNVB had voor het „Noorden" alle amateurswedstrijden afgelast, maar in het „Westen" kon alles doorgaan. Op deze eerste competitie-zaterdag waren er 2 zaken die er direct al uitsprongen, nml.: Ie een regenbui die het grootste deel van de wedstrijd aanwezig was, en 2e: er werd op een grasveld gespeeld, zoals wij ons slechts uit „langvervlogen tijden" kun nen herinneren. Na een kwartier spelen werd een goede aanval van Soest afgerond met een schit terend doelpunt van Van Asch. Vanaf dat moment werd SEC sterker en vooral het goede stuwende werk van de terugge keerde Van Boeyen viel op. Na 30 minuten spelen resulteerde dit in een prachtig doelpunt van de opgekomen Ries Hoed. De resterende vijftien minuten tot de rust gaf een wisselend spelbeeld te zien. Na de rust een meer aanvallend SEC maar de voorwaartsen wisten met de hun geboden kansen geen raad. Van een derbysfeer was geen sprake meer en de wedstrijd sleepte zich naar het einde. Beide ploegen konden met de puntenver deling tevreden zijn. We zullen het er maar op houden dat alle begin moeilijk is. De eerste zijn verschenen Vraagt gratis toezending. Soest - Laanstraat 66 Telefoon 02155 -12683 of 10653 De lessen staan o.l.v. een speciaal hier voor opgeleide vakleerkracht en zullen na een korte aanloopperiode wellicht Een enthousiast en goed spelend Eemvo gels kwam tegen de Huizer korfballers net iets te kort en moest de zege aan Huizen laten. In het begin ging het allemaal erg goed en al na 10 minuten scoorde Leo de Haan meteen schitterend afstandschot 1-0. Een kwartier lang kon men deze voorsprong vasthouden, totdat een klein foutje zeer attent werd benut door Huizen: 1-1. Nog dezelfde minuut scoorde Mariet #Boelhouwer 2-1, een stand waarmee de pauze werd ingegaan. Na de thee pakte Huizen de zaken rigoureus aan en in 5 minuten werd de 2-1 achterstand omgebogen tot een 2-3 voor sprong. Dick Maris wist toch nog gelijk te maken waarna Huizen uitliep tot 3-5. In de slotfase bracht Koos Sommer de spanning nog even terug door erg fraai 4-5 te scoren. Huizen hield echter de verdedi ging goed gesloten en daardoor werd de eindstand 4-5 en een spannende wedstrijd beëindigd. De wedstrijd Eemvogels 1 - Mia 2 werd afgelast. A.s. zaterdag gaat het tweede team op bezoek bij Excelsior, het eerste team is vrij. 'Rn van de vele corners op het Soest- doel, weggekopt door Robert VVestbroek. Door het gebruik van een telelens lijkt het doel meer op het goal van een hand balwedstrijd. maar het gaat om de voet balwedstrijd SEC-Soest. kunnen worden uitgebreid en gespreid over de andere gymzalen, die de vereni ging in gebruik heeft. Voor nadere informatie kunnen de da mes en meisjes te rade gaan tijdens de lessen en op 't kantoor van „De Spring bokken", gevestigd in Gebouw „Elthe- to" en daartoe voor het publiek toegan kelijk is op maandag, woensdag en vrij dag in de morgeuren van 9-12 uur Telefonisch kan men op dezelfde tijden te recht op alle werkdagen. Naast de vele andere mogelijkheden die de vereniging de vrouwelijke bevolking van Soest biedt, is dat soort lessen tegen het normale contributietarief een aan trekkelijk alternatief! De evenementencommissie van VVZ '49, heeft voor het winterseizoen 1976/77, we derom een klaverjastoernooi georgani seerd, dat zal bestaan uit negen wedstrij den, met als inzet het kampioenschap, waarvoor het makelaarskantoor van de heer H. A. Butzelaar, een grote wisselbe ker ter beschikking heeft gesteld. In tegenstelling tot vorige seizoenen, zal ditmaal, op velerlei verzoek, een nieuw spelsysteem worden gespeeld volgens de regels van de Nederlandse Klaveijasfede- ratie. De spelers hebben nu dc mogelijk heid om één keer te passen. Wanneer iedereen past, is degene die links naast de jac. van lennepLaan U Baaon telefoon Q2ii4-t7in Het eerste en tweede elftal van VVZ '49 moest naar Utrecht, om aldaar het eer ste en tweede team van EDO te bekam pen voor de competitie. De grasmat was uitstekend, maar de steeds aanhoudende regen, maakte het spelen erg moeilijk. Windvoordeel was er niet. VVZ kwam met een geheel vernieuwd elftal binnen de lijnen, dank zij de vele nieuwe leden. Vanaf het begin van de wedstrijd nam VVZ het heft in handen en reeds na zes minuten wist Rikkert Hees uit een voorzet van linksbuiten Hooft keeper Boon van EDO, het na kijken te geven. VVZ leidde dus al vrij spoedig met 0-1. VVZ kon deze overmacht ongeveer een half uur volhouden, maar doelpunten bleven uit. Toen werd EDO sterker en Henk Post moest menigmaal ingrijpen. Vijf mi nuten voor rust werd hem dat noodlottig, toen hij inliep op de rechtsbuiten van EDO en deze het scoren belette. Post werd daarbij geblesseerd en moest zich de tweede helft laten vervangen door Hans v. d. Veen, die zijn mannetje wel stond en menig doelpunt voorkwam. De strijd ging in de tweede helft tamelijk gelijk en VVZ bleef voorstaan met 0-1, maar EDO wilde meer en begon ruw te spelen, hetgeen de goed leidende scheidsrechter spoedig verhielp en een paar waarschuwingen uitdeelde. Na twintig minuten spelen werd links buiten Hooft vervangen door Leo de Vroet en er kwam meer vaart in het spel. Er was precies een half uur ge speeld, toen Leo de bal doorgaf aan Rikkert Hees, die zich geen moment In dit verband vestigen wij uw aandacht op het grote aantal internationals bij „Starlift" en de vele prominenten bij „Resovia". Vooral de laatste ploeg be schikt over spelers van wereldnaam zoals Wlodzimierz Slefanski en Marek Kar- barz, twee spelers die meespeelden in de Poolse formatie die op de Olympische Spelen in Montreal goud veroverde. Wilt u dit topvolleybal zien dan raden wij u aan ten spoedigste naar een van (Ie volgende voorverkoop-adressen te gaan: VVV-kantoor, Steenhoffstraat 9a, Soest; Fa. Wijnands, Soesterbergsestraal 37, Soest; Banketbakkerij Oudwater, Ooster straat 36, Baarn; VVV-kantoor, Stations plein 8a, Amersfoort; VVV-kantoor, Sta tionsplein I, Hilversum en VVV-kantoor, Slotlaan 321, Zeist. U kunt ook telefo nisch kaarten bestellen bij Fa Wijnands, tel. 02155-13097. De specialist in sport/racefietsen. Voor renners, trimmers en groot toerist en dus gesorteerd in alle onderdelen en toebehoren. Ook - trainingspakken, regen pakken, shirts, schoe Ak nen etc. Kom maar eens langs, 't is in de buurt. Vrijdagavond koopavond. gever zit, verplicht te spelen cn troef te maken. Mochten de aanwezige spelers niet ac- coord gaan met deze nieuwe spelwijziging, dan kan vóór de eerste wedstrijd daarover gestemd worden. Gaat men ermee ac- coord, dan blijft dit systeem het gehele seizoen gehandhaafd. Dc eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen vindt plaats op maandagavond 13 septem ber a.s. om 20.00 uur, in het clubhuis aan de Eemweg. Unicum uit Lelystad speelt n,l. haar le officiële wedstrijd op een prachtig door het Rijk aangelegd sportcomplex Reeds direct na de aftrap bleek dat de geringe voorbereiding van beide teams, bedacht en de bal keihard langs keeper Boon schoot. VVZ had de voorsprong verhoogd naar 0-2. EDO bemerkte wel, dat het een ver loren wedstrijd was, daar de nieuwe verdediging van VVZ, met Siem Opmeer aan het hoofd, geen krimp gaf. Ondanks de steeds aanhoudende regen, hetgeen goed voetbal onmogelijk maakte, wist VVZ de 0-2 voorsprong te behouden en had de eerste twee punten in de wacht gesleept. EDO ii-vvzno-i Het terrein voor de reserves van beide verenigingen was ook prima. Er was weinig verschil in kracht, maar de VVZ'ers trokken tenslotte toch aan het langste eind, door de vlugge Eric Ter- voert, die de kans schoon zag en het enigste doelpunt van de gehele wedstrijd kon scoren. De reserves van VVZ gingen dus ook met twee punten huiswaarts. SHOWROOM Torenstraat 45 - Soest Telefoon 02155 -18009 i.v.m. de „droogte", het spelbeeld zou gaan bepalen. Ook het gladde veld verg de veel van het technisch kunnen van de spelers, zodat er soms foute passes en misverstanden ontstonden, Hees dat technisch wat beter uit de voeten kon, had toch veel moeite met de soms wel wat te harde inzet van de vooral wat „oudere" spelers van Unicum. De eerste helft werd dan ook, nadat er aan beide zijden wat scoringskansen waren geweest, afgesloten met 0-0. Na de thee was het wederom Hees dat het initiatief nam en het doel van Uni cum onder druk ging zetten. Na een goede solo van Van Dijk werd deze in het strafschopgebied op onreglementaire wijze gestopt en kreeg Hees hiervoor een strafschop. Deze unieke kans werd ech ter door een te slap schot en door een goede reactie van de Unicum-doelman, niet benut. 5 minuten later werd een hoge voorzet van de Unicum-rechtsbui ten niet ver genoeg weggewerkt en kon de snelle linksbuiten van Unicum met een hard en zuiver schot de bal in het Hees-doel schieten. Hees liet het er ech ter niet bij zitten en ging het Unicum- doel nog sterker onder druk zetten en het was dan ook geen wonder dat Van Dijk er in slaagde om met een hard en zuiver schot het zo verdiende tegenpunt te scoren. Beide teams probeerden nog wel om de balans in hun voordeel te doen over slaan, maar mede door goed verdedigen van beide teams kwam er geen verande ring in de stand. Indien beide teams de vorm van van daag weten te behouden en zelfs nog weten op te voeren, zullen zij zeker hoge ogen gaan gooien in deze competitie. Het eerste herenteam wist in het toernooi te Voorburg in haar poule eerste te worden. De kruisfinale legen Midland werd gewonnen, waarna de finale werd gespeeld tegen Voorburg, dat ook nog geen verliespunten had. Hierin werd direkt in de eerste helft al duidelijk dat het Soester team over meer inhoud beschikte. Hierdoor werd de eerste plaats behaald. Het damesteam kwam in dit toernooi niet verder dan een vijfde plaats. Zondag speelde het jongens juniorenteam in Den Haag bij het goed bezette toernooi van Jumpers. De eerste wedstrijd tegen Akrides uit Velzen werd gelijk: 25-25 en alle overige poulewedstrijden werden met ruime cijfers gewonnen, waardoor ook het jongensteam de eerste plaats voor zich opeiste. Het tweede herenteam werd in het door Crackeijacks georganiseerde toernooi te Amersfoort vierde. Eerste bekerwedstrijd gewonnen. Het eerste serieuze werk is begonnen. Afgelopen weekeinde moesten de heren naar Harderwijk om daar de eerste wedstrijd te spelen in de bekercompetitie tegen Rebound '73, terwijl de meisjes de verre rit naar Groningen moesten maken om het tegen Olympia op te nemen.Deze rit naar Groningen is bijzonder succesvol geworden en het meisjesteam heeft deze eerste ontmoeting al een veilige voor sprong, namelijk 64-24. Carolien van Elferen (34 punten) en Marijke Roest (19 punten) zorgden voor een ruime score. Olympia komt uit in de regionale compe titie A. De heren hadden met Rebound '73 ook niet veel moeite. Het technisch sterkere Red Stars moest het opnemen tegen het soms veel te hard spelende Rebound, dat niet opgewassen bleek te zijn tegen de Soester formatie. Bij de rust leidde Red Stars al met 40-28 en in de tweede helft maakt het herenteam het karwei af door een verdiende 80-54 overwinning te beha len in deze eerste ontmoeting. De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Strombeek, een afstand van 157 km. In concours waren 588 duiven, de lossing vond plaats om 8.00 uur, bij N.W.-wind. Aankomst eerste duif 9.57.02 uur. Snelheid 1337.47 m. Gedetailleerde uitslag: G. Rijksen 1 3 7 8 9 12 1618 22 27 29 32 36 40 45 48 52 54 57 58 64 74 76 79 85 88 96 100; H. de Bree 2 15 20 23 26 30 39 49 56 66 67 72; A. v. Dorrestein 4 42 71 97; J. v. d. Brakel 5 14 41 86 95; L. v. 't Klooster 6 19 34 83 102; A. de Bes 10 43 50; H. Woudstra Zn. U 37 103; A. Hilhorst 13 44; R. Vos kuilen 17 55 62 63 84 93 101104 106; C. Bok- ma 21 31 35 47 51 77B. Roest 24 99 105J v. d. Belt 25 46 78 9194 98; C. v. d. Hoek 28 89; C. v. Veen 33 61; H. den Dekker 38 60 90; B. Huizinga 53 65; A. v. Ginkel 59 68 73; W. Grift 69 92; J. Rams 70 81; G. Visser 75 87; Th. Wigtman80; J. v. Blok land 82. Ook de postduivenhoudersvereniging „De Vriendschap" nam deel aan de wed vlucht vanuit Strombeek. In concours 482 duiven. Eerste duif 9.58.18 uur, laat ste duif 10.09.55 uur. Uitslag: J. Kamerbeek 1 13 30 31 42 48 51 57 69 73 76 81Altenaar-Reijerse 2 21 26 61 75 82; J. Ruttenberg 3; A. Kok 4 19 45 79; J. Koster 5 7 12 14 15 47 50 58 60 63 66 89; E. Veerman 6 62 64 77; C. Vaessen 8 9 17 59 90; H. v. d. Broek 10 11 20; W. v. Breukelen 16 39; 1. Kok 18 22; Foekens- Diepgrond 23 53; J. Kruseman 24 71 91; B. Oprins 25; v. Dijken-Lijnsvelt 27 33 46 49 54; M. Uhl 28; Sukel-v. Klooster 29 32 36 37 40 56 67 92; D. de Zoete 34 35 41 72; J. Huurdeman 38; H. Voerman 43; Comb. Westerveld 44; B. Schimmel 52 85 87; A. Stolker 55; C. Kaats 65; J. Piepen broek 68; P. Rauch70 84; F. Limburg 74; J. v. Dijk 78 86; J. v. Klooster 80 88; Mevr. Ottens 83. Zaterdag en zondag beker- en competie- wedstryden. Zowel zaterdag als zondag is er van een uur tot elf uur 's avonds volop basketbal in sporthal Beukendal. De Soester vereni ging heeft met 25 teams ingeschreven in de competitie en dit weekeinde komen er ongeveer veertien aan bod. Naast deze competitie waarbij zaterdagavond o.a. de wedstrijd tussen het tweede Red Stars herenteamen Top Stars uit Baarn, spelen zondag de meisjes junioren A, jongens junioren A en heren 1 hun tweede wedstrijd om de beker. De jongens junioren A zullen vrijdagavond de eerste ontmoeting spelen in Den Haag tegen de junioren van Jumpers. VOETBAL WZ Senioren 14.30 uur VVZ-Hoogerheide 12.00 uur VVZ 2-Desto 2 16.15 uur WZ 3-Bloemenkwartier 4 HEES Senioren 14.30 uur Eemnes-Hees SEC Senioren 16.15 uur Hoevelaken-SEC SOESTERBERG Senioren 16.15 uur Soesterberg-De Glind VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur Soest-Muiderberg 11.30 uur Baarn 2-Soest 2 SEC 14.30 uur 'sGraveland-SEC 12.00 uur BFC 2-SEC 2 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg-Unitas 12.00 uur Odijk 2-Soesterberg 2 SPORTHU/S D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi In verband met de extreem droge periode van de afgelopen zomer is de toestand van het sportterrein van de korfbalvereniging „De Eemvogels" aan de Staringlaan dermate slecht dat er voorlopig niet op gespeeld kan worden. Daar de nieuwe korfbalcompetitie binnenkort begint, be tekent dit problemen voor De Eemvogels. Pogingen worden nu ondernomen om met de handbalvereniging BDC een regeling te treffen om de thuiswedstrijden van de Eemvogels voorlopig op het terrein aan de Henriëtte Blaeckweg te spelen. Op deze akkomodatie kan een korfhalveld uitgezet worden van 80 bij 40 meter. Wel zal ontheffing gevraagd moeten worden, daar de afmetingen in de wedstrijdreglementen van de korfbalbond anders zijn. De Soester amateur Bert van de Broek heeft de wielerronde van Maarssen op zyn naam geschreven. Met nog twintig kilometer voor de boeg deed hij een geslaagde ontsnapping. Hy bouwde een voorsprong op van 20 seconden en behield die tot de finish. Onder zeer slechte weersomstandigheden gingen zaterdagmiddag 90 renners van start voor de honderd kilometer van de Ronde van Maarssen. Reeds na tien kilometer sprongen drie man weg, te weten Ab Nederlof, Ben Lambo en Theo Noy. Zij namen een minuut voorsprong die echter verloren ging toen Nederlof te vallen kwam. Hij kon weer mee met het peloton, maar de beide andere uitlopers zagen hierdoor geen kans hun voorsprong te handhaven. Bert van de Broek deed daarbij zeer veel werk. Deze inspanning had geen invloed op zijn prestatie toen hij even later lek reed. Op zijn reserve-fiets had hij de kleine achter stand spoedig goedgemaakt, daarmee bewijzend in uitstekende vorm te verke ren. Het aantal uitvallers was legio en toen de slotfase van de wedstrijd aanbrak zaten nog maar zestien renners in de koers. Met nog twintig kilometer te gaan sprong de Soester weg. Het sterk gedunde peloton Drie pupillen van de bekende schaatstrainer Dick Vervloet en lid van de Schaatsen rijdersvereniging Eemland, zijn door de schatsbond uitgenodigd deel te nemen aan de centrale training van het gewest Noord-Holland/Utrecht. Dat zijn de senior Miel Govaerts uit Amersfoort; de A-junior Hans Kaats uit Soest en de B-junior Hans Dijs eveneens uit Soest. Kaats en Dijs zullen evenwel van de uitnodiging geen gebruik maken. Zij hebben daar diverse redenen voor, ondermeer de studie en de toekomstige maatschappelijke positie, die zeker met schaatstraining niet is veilig te stellen. Trainer Vervloet heeft alle begrip voor dit standpunt van zijn pupillen, waar hij overigens vanaf mei al druk mee aan het ,,droog"-trainen is. Schaatsen is ook voor hem niet alleen zaligmakend, terwijl hij de overtuiging heeft dat deze 2 juni oren toch de Nederlandse top zullen weten te behalen. Nu zij evenwel niet in de selectie op genomen worden, zullen zij zich moeten „bewjzen tijdens normale- en districts kampioenswedstrijden. Ook daar heeft Vervloet alle vertrouwen in. „Wat goed is, komt toch wel", is Vervloet's stand punt. reageerde niet en van de Broek ging met twintig seconden voorsprong als eerste door de finish. De uitslag was: 1. Bert van de Broek, 100 km. 2.24.12 uur; 2. op 20 sec. Peter Noy, Amstelveen; 3. Jos Nederlof, Maarssen; 4. Piet Zijderveld, Kwakel; 5. Piet Nederlof; 6. Piet Koeleman, Uithoorn; 7. Herman Noy; 8. Gijs Nederlof; 9. Theo Noy; 10. Ben Lambo, Breukelen. Fffl De belangstelling voor de jubileumwcdstryd van de 25-jarige volleybalvereniging „Olympia" tussen landskampioen „Starlift" en de sterke Poolse crcdivisieplocg „Resovia" is zó groot, dat men het aantal verkooppunten heeft moeten uitbreiden. Begrijpelijk want zowel „Resovia" als „Starlift" kunnen in de Soester sporthal „Beukendal" zondagmiddag 19 september a.s. voor volleybal van grote klassen zorgen. Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan organiseerde de Atletiekvereniging Tempo te Bussum op zaterdag jubilcumwedstryden voor junioren en pupillen. By de pupillen B won Vincent Klarcnbeek van S.O. Soest niet minder dan alle nummers in zyn afdeling, n.l.: balwerpcn: 21.50 meter; de 40 meter in 7.0 sec. en het verspringen met 3.37 meter. Arnoud Klarenbeek (jongens D) werd met een goede hoogtesprong van 1.40 meter derde. Bij de jongens B zorgde Marcel Klaren beek voor twee tweede plaatsen en wel met speerwerpen met een worp van 40.54 en discuswerpen met een worp van 31,79 meter. Bij dc meisjes C stootte Ardi Brouwer de kogel 8,52 meter en Winny Beers 8,52. terwijl Juliette Wildenburg op het num mer 600 meter 3e werd. Mil/y Renooij tenslotte bezette bij dc meisjes D een tweede plaats op het nummer kogelstoten met een worp van 8.62 nieter. Als enige afgevaardigde van de Soest atleten nam Menno Lievers zaterdags deel aan wedstrijden op Papendal, georgani seerd door A.V. '36. Hij slaagde erin het toch al zeer scherpe clubreeord op de 800 meter van Marcel Klarenbeek, te verbete ren tot precies 2 minuten rond. Zondag organiseerde dc A.V. Hellas te Utrecht een aantrekkelijk programma met incourante nummers en driekampen. Bi| dc lieren B leverde dit een derde plaats op voor Frans van der Eist. Hij liep de 300 meter in 39.7 sec. Marcel Klarenbeek werd in zijn groep (jongens B) eerste op dit nummer in 37.4 sec. Ronald van Dijk werd 5e in 44.0 sec. en Jim Hazenaar 6e in 44.9 sec. Rob Jansen liep de Engelse mijl (ruim 1600 meter) in 5.06.9 sec en werd hiermede tweede. De 400 meter jongens B liep Menno Lievers in de tijd van 1.00.7 sec. Bij de spring-driekamp plaatste Robert van "t Wout zich als tweede: hoog 1.55 mtr; ver 5.98 mtr; hink-stap-sprong 11.72 meter. Menno Lievers werd met zijn prestaties 4e: hoog 1.60 mtr.. ver 5.69 mtr.. hink-stap-sprong 11.09 meter. De meisjes B moesten deze middag een worp-driekamp verwerken. Paulien Groen werd 3e met 1777 punten, direkt gevolgd door Arja Grccfhorst met 1741 punten. Ncllekc Uyland werd 6e met 1599 punten en Lonny Kievit 7e met 1540 punten. Soester atleten zaterdag naar Sagilta in Amsterdam. Veertien icugdlcdcn van de atletiekafde Dit toernooi heeft met name in de eerste rondes bol gestaan van verrassingen. Rob Oosterman die toch sterker werd geacht dan Jos Meesters verloor in drie sets. en Jos meesters op zijn beurt moest zijn meerdere erkennen in Ab Koppenaal die op het mppertie Jan Smit de baas kan blijven. Peter Bake deed ook nog eens een duit in het zakje door van de in dit De afgelopen week zijn op de tennisbanen aan de Schrikslaan opnieuw de clubkampioenschappen van de LTC Soest gespeeld. In dit zo verrassend verlopen toernooi mag Gerrie ter Meulen zich clubkampioen noemen van het jaar 1976 na winst op Henk Korvinus, Rob de Vos en in de finale op [trainer] Otto Zoetelief. Maria Schothuis ging by de dames met dc hooglse eer stryken na een overwinning op de als eerste geplaatste Jeanet Luten. toernooi tegenvallende Paul van der Ham men te winnen. De laatste sensatie bij de herenenkel A poule deed zich voor in de finale waarin Otto Zoetelief met veel machtsvertoon was binnengetreden. Zowel Peter Bake als Ab Koppenaal konden met veel moeite slechts één game uit het vuur slepen. Gerrie ter Meulen daarentegen had drie sets nodig tegen Henk Korvinus die wel degelijk winstkansen had. In nog geen kwartier spelen had Otto Zoetelief een 5-0 voorsprong te pakken, maar Gerrie ter Meulen die tot op dat moment nog geen backhand had terugge slagen kwam terug. Zoetelief zag zijn voorsprong slinken bemachtigde nog twee setpoints maar het laatste stootje ontbrak. Een vanaf dat moment geforceerd spelen de Zoetelief zag Ter Meulen de eerste set pakken. Ter Meulen heeft in die tweede set grandioos gespeeld, zijn forehand was ongenaakbaar, en zijn zo gevreesde drop shot lukte in die tweede set voortreffelijk. Otto Zoetelief nam wraak op zichzelf door de herendubbelfinale samen met Rob Oosterman te winnen. Hun tegenstanders waren Max en Paul Haal die verrassend maar niettemin volledig terecht een finale plaats veroverden. Ook de mixeddubbel ging naar Otto Zoetelief samen met Maria Schothuis die het echtpaar Ter Meulen versloegen. Bij de dames single moet jammergenoeg gesteld w orden dat de jeugd heeft teleur gesteld. Ellen Luten verloor van Wietske Tromp, Maya Heemskerk ging ten onder tegen Gré Groart en Teresa von Bönning- hausen gaf niet de verwachte tegenstand aan Jeanet Luten. Suzanne Steendijk verraste door Astrid van Vugt te kloppen en het had weinig gescheeld of ze had ook Maria Schothuis achter zich gelaten. Ook de finale damesenkel A had een merkwaardig verloop. Maria Schothuis had in de eerste set geen kind aan Jeanet Luten maar de tweede set waren de rollen omgedraaid, jaenet Luten kwam terug en leek ook zonder moeilijkheden de partij naar zich toe te trekken, tot op 4-2 in de derde set in het voordeel van Jeanet Luten. Vanaf dat moment gaf Müria Schothuis op iedere service van Jeanet een drop-shot. en met succes. Door haar op dat moment volledig falende backhand kon Jeanet nog twee games veroveren. De partij ging echter naar Mória Schothuis die het slaan van een drop-shot consequent doorvoerde. De damesdubbel tenslotte ging naar Jeanet Luten en Henny Koster die weinig moeite hadden met To Felix en Yvonne Hofman. interieurverzorging Soesterb.straat 51, Soest t.o. busstation, tel. 12180 ling van de S.O. Soest nemen zaterdag a.s.. 11 september deel aan wedstrijden georganiseerd door de Amsterdamse vere niging Sagitta. Op dc 100 meter en het verspringen in de klasse voor jongens B komen uit Marcel Klarenbeek, Robert van 't Wout, Joost Kok. Jim Hasenaar en Ronald van Dijk. Op de 1500 meter komen uit Dennis Pereboom. Rob Jansen en Menno Lievers. Lievers is ook ingeschreven voor de 100 meter; Pereboom voor het speerwerpen en Jansen voor het kogelstoten. Rolf van Kouwen komt bij de jongens C uil op de 100 meter en bij het kogelstoten. Wat de meisjes betreft nemen Pauline Groen en Arja Greefhorst deel aan het speerwerpen; Pauline Groen bovendien aan het hoogspringen en Aija Greefhorst aan dc 100 meter. In de klasse meisjes C lopen Ardi Brouwer cn Winny Beers de 80 meter. Ardi Brouwer loopt ook de 600 meter en Winny Beers neemt deel aan het verspringen. Tenslotte is Juliëtte Wildenburg inge schreven voor de 600 meter en het kogelstoten In het jongste clubblad van „De Springbokken" lazen we, dat de gymnastiekver eniging met ingang van donderdag 2 september a.s. nieuwe lessen heeft gecreëerd in jazz-gymnastiek. Belangstellende meisjes en dames kunnen voorlopig terecht in Soest-Zuid, Margrietschool - ingang Heideweg op donderdagavond en in Soestdijk, v. d. Huchtschool, Paulus Potterlaan op dinsdagavond. De laatste toernooien voor de aanvang van de competitie zitten er op. Het heeft de Red Stars in dit afgelopen weekeinde meegezeten, naast uiteraard een minder- opvallcnde plaats voor diverse teams hebben de jongens junioren en de heren 1 wederom een eerste plaats weten te behalen op een toernooi.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13