AUTOCROSS Winnaars van de grote Boekenwurm"-wedstrijd bekend rebo Bouwvergunning op onjuiste gronden geweigerd Groot Gaesbeeker Gilde bezocht jubileumfeest van Grosse Westhofe in het Duitse Soest A.s. zaterdag, 11 september, 13.00 uur. r"i m,» Kampioenschap van Midden-Nederland boekhandel A.s. zaterdag begint schoonmaak-aktie Soester heide veldjes 80 deelnemers Zandafgraving langs spoorlijn Soestduinen-Amersfoort W': - pM Aktueel Agenda Gemeenteraadsvergadering donderdag 16 september INSTITUUT HULSCHER En wat gaat u doen op die lange winteravonden? Lederen jasje gestolen Vrijwilligers voor: vinyl Auto uit verkeer genomen Verkeer in Soesterberg wordt acht weken geteld Hondje weg? Hondje terug! spijkerstof Voorzitter beroepschriftencommissie Handvaten schoten los Soester Courant van donderdag 9 september 1976 Gratis parkeren bij het terrein VOLWASSENENf 4,- KINDERENf2,- -r. - w> De uitslag van de wedstrijd, die door boekhandel Van de Ven werd georganiseerd ter gelegenheid van de heropening aan de Soesterbergsestraat, is bekend. Onder het motto: ,,Maak je eigen boekenwurm" moest er iets cratiefs vervaardigd worden rondom het thema boekenwurm. Een flink aantal inzendingen, waaronder ook van in Soest verblijvende vakantie gangers, werd in de afgelopen weken ingeleverd. Verdeeld in drie leeftijdscategorie en werden de knutselcreaties geselecteerd. De oudste deelneemster is maar liefst 87 jaar, de jongste deelnemer 6 jaar. De deskundige jury bestond uit Rien Poortvliet, schilder en illustrator, Garol Voges, tekenaar van o.a. Donald Duck en Pa Pinkelman, Mej. I. Addens, lerares creatieve vorming. Na serieus wikken en wegen werden ten- 'T KOFFERTJE VAN WIM KAN Een boek, 2 langspeelplaten en een krant samen in een koffertje. Nu slechts 49,50 (Na 15okt. f 59,50) HET RAPPORT DONNER De volledige editief 15f- KLEDERDRACHTEN „Boek van de Maand" Nu slechtsf 15,90 later f 27,50 DIE STAMPENDE STOMENDE LOCOMOTIEVEN Voordeelprijs f 19,50 Na 1 oktober f 27,50 Soesterbergsestraat 53 Telefoon 12419 slotte de prijzen in de verschillende leef tijdsgroepen toegekend. Groep A tot 10 jaar: le prijs Marlouk Strietman, 9 jaar; 2e prijs Annemieke Zeegers, 10 jaar; 3e prijs Maybrit Hes- terman, 9 jaar. Groep B 11 t/m 16 jaar. le prijs Karen Plomp, 12 jaar; 2e prijs Eva en Peter- Paul van der Molen 13 en 15 jaar; 3e prijs Renee van de Burgh. Groep C17 jaar en ouder; le prijs Mevr. Herman van Dam Rien Poortvliet met zijn mede jurylid Carol Voges bij de beoordeling van Van der Ven's „boekenwurmen". S. Jansen-Tuma; 2e prijs de heer K. Stulp; 3e prijs de heer G. Maris De eerste prijs bestaat uit 100 gulden aan boekenbonnen. De tweede prijs uit 75 gul den boekenbonnen. De derde prijs uit 50 gulden boekenbonnen. De overige deelnemers ontvangen een boekenbon ter waarde van 15 gulden. De boekenwurmen zijn nog te bezichti gen bij boekhandel Van de Ven t/m za terdag a.s. Daarna kunnen de deelnemers hun wurmen terughalen. De Soester gemeenteraad komt in open bare vergadering bijeen op donderdag 16 september a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beëdiging van het nieuw-benoemde raadslid J. L. Menne. 2. Verdeling van de raad in twee af delingen voor de behandeling van de begroting. 3. Notulen van de raadsvergadering van 19 augustus 1976. 4. Ingekomen stukken. a. Brief van mevrouw A. Stad- Meyer, Baarsjesweg 181-hs te Amsterdam, waarin verzocht wordt toe te staan dat de stand plaatsvergunning voor het ge meentelijk kampeerbedrijf wordt overgeschreven op de naam van haar dochter, met voorstel deze brief conform de beetreffende ontwerp-brief te beantwoorden. b. Brief d.d. 31 juli 1976 van de heer M. J. Kranenburg en zes andere bewoners aan de Plesmanstraat te Soesterberg inzake het afslui ten van de open trapportalen, met voorstel deze brief overeen komstig bijgaande concept brief te beantwoorden. c. Ontwerp-begroting van het Gas bedrijf Centraal Nederland voor 1977, met voorstel met dit ont werp akkoord te gaan. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel tot het aanwijzen van de kluis onder perceel Van Weedestr. 11 te Soest tot gemeentelijke archief bewaarplaats. VERENIGDE 1 NEDERLANDSE 0N0ERWIJS INSTELLINGEN MOLENSTRAAT 11 TELEFOON 02155 -12900 Alleen maar kastje-kijken? Of ook iets nuttigs? Gaat u b.v. wat studeren? Maar dan moet u wel zorgen dat u er tijdig bij bent! Wij hebben nog enkele plaatsen vrij Typen - maandag- en donderdagmiddag maandag-en woensdagavond dinsdag- en donderdagavond dinsdag- en donderdagavond donderdagavond dinsdag- en woensdagavond Steno - Boekhouden Middenstands - Ned. bedrijfs- correspondentie AJg. ontwikkeling - Engels - maandag- en dinsdagavond dinsdagavond - maandagmiddag maandagavond, dinsdagavond, woensdagavond en donderdagmiddag Duits - woensdagavond Frans - woensdag- en donderdagavond, donderdagmiddag Spaans - maandagavond De lessen worden gegeven in KLEINE CLUBS in een gezellige omgeving. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van een sportveldencomplex aan de Kerklaan te Soesterberg. 8. Voorstel tot het benoemen van een lid in een aantal commissies en in een stichting. 9. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Ferdinand Huycklaan aan de heer J. Brons te Soest. 10. Voorstel tot hèt verlenen van een zakelijk recht aan het Waterleiding bedrijf Midden-Nederland voor het leggen, hebben, onderhouden en eventueel wegnemen van een water transportleiding in gemeentegrond. 11. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting voor Huisvesting van Be jaarden te Soest (bejaarden centrum Molenschot) te sluiten rekening-courant-krediet van 400.000,-. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van meubilair en materialen ten behoeve van de Min. de Visserschool voor g.l.o. en de aan deze school ge bouwde kleuterschool. 13. Voorstel tot het vaststellen van een besluit tot wijziging van het besluit tot herziening van de voorschriften van een viertal bestemmings plannen. 14. Voorstel betreffende onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Rademakerstraat. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het vestigen van een zakelijk recht voor de aanleg en instandhouding van een gastran- sportleiding met de heer P. Kuyer ten laste van hem in eigendom toe behorende grond. 16. Voorstel betreffende wijziging van de Wijkraad verordening Soester berg. 17. Voorstel tot verhoging van het aan loopkrediet voor de architectskos- ten ten behoeve van de voorberei dende werkzaamheden in het kader van het realiseren van een wijk (diensten)centrum te Soesterveen. 18. Voorstel tot het nemen van een prin cipe-besluit inzake de inschakeling van een organisatie-adviseur in het kader van de realisering: van het wijk( diensten )centrum Soesterveen. 19. Voorstel tot het opheffen van de openbare lagere Margrietschool en het verlenen van eervol ontslag aan het hoofd van die school. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het instellen van een onderzoek naar de huis vestingssituatie van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. 21. Voorstel tot herziening van het raadsbesluit d.d. 18 september 1975, afdeling I, nummer 8344, tot ver koop van een perceel grond aan de Noorderweg aan de Stichting Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs in de regio Baarn-Soest voor de bouw van een school voor voortgezet onderwijs. Uit een Soester pension werd ten nadele van mevrouw E. M. B.-S. een lederen jas je, ter waarde van enkele honderden gul dens, weggenomen. Mevrouw B. deed er aangifte van bij de politie. Een brok werk ligt te wachten op de echte natuurliefhebbers in verband met het noodzakelijke „schonen" van Soester heideveldjes. Die heideveldjes, gelegen aan de Zandlaan achter het pension Het Witte Huis aan de Birkstraat, zijn sinds kort ge meente eigendom. Het „schonen" zal door vrijwilligers moeten gebeuren omdat overheidsgelden er niet voor beschikbaar zijn en door het uitstellen van het werk, de heide voor Soest dan met enkele jaren voorgoed verloren zal zijn. Het aktiecomité, dat vorig jaar ondermeer de wilgen te lijf ging, rekent op aller inzet. Zij deden reeds een beroep op de stichting milieu-defensie te Amersfoort en op de af deling Amersfoort van het IVN, dit met het oog het belang van het behoud van de op de grens van Amersfoort en Soest gelegen veldjes. Een heide kan heel groot zijn, maar dat is dan een kultuurverschijnsel, een door de mens in stand gehouden halfnatuur- lijke vegetatie. Worden de velden echter aan hun lot overgelaten, en dat gebeurde met de Soester heideveldjes, dan krijgt het bos de overhand. Vroeger zorgden schapen ervoor, dat het zover niet kwam. Een schaap is niet erg kieskeurig in het zoeken van zijn voedsel. De heidestruiken zelf tasten ze niet aan, maar alles wat er tussen groeit nemen ze voor hun rekening. Nu de schapen er ech ter niet meer zijn, zal de mens het „schonen" moeten doen. Het is ech ter zeer arbeidsintensief en te kostbaar om het in loondienst te laten uitvoeren. Vrijwilligershulp is daarom noodzakelijk geworden. Inmiddels zijn de voorbereidende werk zaamheden zover gevorderd, dat a.s. zaterdag 11 september met het vrijwil ligerswerk begonnen kan worden. Het werkterrein is bereikbaar via de Zand laan, dit is de weg tussen Het Witte HARTMANLAAN 30. SOEST tel: 16941 VOOR l-LETTERS dlg 1'/m15cm levertijd Huis (aan ae Birkstraat) en het sport park Birkhoven. Ook kan men er komen door vanaf het N.S. station Soestduinen langs de spoorlijn richting Amersfoort te rijden. Materiaal in de vorm van een motorzaag en bijlen is aanwezig; het werd ook ge bruikt bij het knotten van de wilgen. Vanzelfsprekend wordt de assistentie met een andere motorzaag zeer op prijs gesteld. Dankzij het Stichts Landschaps beheer zijn er gelden aanwezig voor een collectieve verzekering van de vrijwil ligers. De organisatie is in handen van het ak tiecomité „Bijltjesdag"; het IVN Eem- land; de Vrienden van Eemland en de Soester imkers. Coördinator van de aktie is Chris Uiterwijk. Hij woont aan het Kerkpad N.Z. 49 en is bereikbaar onder telefoonnummer 11381. Uiterwijk nam reeds maatregelen voor de verzorging van de inwendige mens en kreeg daarbij de hulp van een in Soest gevestigde frisdranken fabrikant. Overigens ligt het in de bedoeling met het „schonen" door te gaan op de zater dagen 25 sept. en 9 en 23 oktober. Door de politie werd een bestelwagen, bestuurd door J. N. E. (27) uit Utrecht uit het verkeer genomen. E. werd op de Birkstraat aangehouden. Zijn wagen bleek niet verzekerd terwijl ook het kentekenbewijs ontbrak. In het kader van het verkeersonderzoekmodel Soesterberg-Dorp wordt - aansluitend op het deelonderzoek 1975 - deze week begonnen met het sluitstuk onderzoek 1976". Gedurende ongeveer acht weken zal met visuele verkeerstelapparaten en telslangen het verkeer geteld worden. Met dit onderzoek worden vergelijkbare gegevens verkregen, waardoor onder an dere continuïteiten en tendensen worden opgespoord. De verkeersbewegingen op kruispunten worden geregistreerd, kruis punt-belastingen worden vastgesteld en het verkeer op aansluitende wegvlakken wordt hieruit berekend. Het gehele onder zoek geeft een duidelijk inzicht in de wensen van de verkeersdeelnemers. Daar om worden niet alleen de motorvoertuigen in het onderzoek betrokken, maar ook de fietsers èn de bromfietsers. Het doel van het onderzoek is om door toetsing van verkeersplannen tot standpuntbepaling te komen, waardoor de huidige tekortkomingen in de verkeers afwikkeling van Soesterberg wordt wegge werkt. De wegenstruktuur van Soester berg wordt dan bepaald en vastgelegd in het Ontwikkelingsplan Soest 1976. VERMIST: 28-8. Reu, lichtbruin, halflang haar, flaporen, 10 jr., ketting-halsband; Inl. AMIVEDI, tel. 10667. 25-8. Reu bastaard herder, klein, bruin/ zwart, 8VS jr., rode halsband met pen ning, (Hilversum); Van de Berg, Fazan tenhof 95, Eemnes, tel. 02153-89456. 29-8. Teef Dalmatiner, zwart/wit, over wegend witte kop; Marcel, Kampweg 9, Doorn, tel. 03430-2830. 29-8. Kater, cypers, zwarte snuit, gecas treerd, 1 VS jr.; Bos, Vedelaarspad 33, tel. 11158. 1-9. Poes, cypers, witte voetjes, wit vlekje onder kin, steriel, 4 jr.; Smit, Trekvogel- weg 163, Amersfoort, tel. 033-28279. 30-8. Parkiet, mnl., groen/geel, 5 wk., ring om poot; Vodegel, Minstreelpad 40, tel 11672. Gevonden: 5-9. Hond, zwart, pluimstaart, hangoren, krullend haar, kaal op rug; Dierenbe scherming Baarn, tel. 02154-14434. 30-8. Bastaard herder, zwart, witte borst, bruin boven ogen, halfbruine pootjes; Dierenbescherming Baarn, tel. 02154- 14434. 4-9. Bastaard tekkel, bruin; Dierenbe scherming Baarn, tel. 02154-14434. 2-9. Rode Cocker Spaniel, verwaarloosd (Soest-Zuid); 2-9. Kat, wit, cyperse vlek op kop en rug, jong; (Van Goyenlaan); 31-8. Schildpad, (Zoom); Schildpad, (Industrieweg); 28-8. Konijn, wit met bruine vlekken; Wespen overal, Ze steken als de Trek iets van aan, daar komt de wesp „bijna" niet door. Allen Dierentehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. 30-8. Kat, zwart, dood, (Nieuweweg). Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt' door de post Soest van de (landelijke) Stichting Avimedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. Het verdient aanbeveling steeds vermis sing en vondst van huisdieren zo spoedig mogelijk te melden bij de politie, het Dierentehuis en/of Avimedi. Telefoonnummers zijn: Politie 19444. Dierentehuis 13583 en Avimedi 10667. De voorzitter van de Soester beroepschriftencommissie, de heer J. Festen, is van mening dat het college van burgemeester en wethouders op onjuiste gTonden een bouwvergunning weigerden aan de heer H. Otto. De heer Festen stelt zich op het standpunt dat gebruiksvoorschriften niet gehanteerd mogen worden bij het al dan niet verlenen van een bouwvergunning zoals bij de heer 'Otto wel het geval is. Wethouder D. Hoekstra, die het college vertegenwoordigde, merkte op dat de advo caat van de heer Otto de gemeente, uit juridische overwegingen, wel gelijk geeft omdat het gaat om een woning die als bedrijfspand in gebruik is. Overigens had hij weinig tegen de opvatting van de heer Festen in te brengen, zoals ook de meerder heid van de commissieleden duidelijk het standpunt van haar voorzitter overnam. De commissie behandelde het beroep- Foto Fred van Dijk Bij het passeren van de vendeliers van het Groot Gaesbeeker Gilde brengt schutterskoning Toon Hilhorstde groet. De leden van het Groot Gaesbeeker Gilde brachten afgelopen weekend een bezoek aan de schuttersvereniging Grosse Westhofe in het Duitse Soest. Zij waren niet de enige Nederlanders, want tot de gasten van de Duitse schut ters behoorden ook de hereboerenkapel De Biemeewes uit Breda. Reden van het bezoek was het gouden jubileum van Grosse Westhofe en de Nederlandse bij drage aan de feestvreugde was groot. Het Soester Gilde kreeg met name veel belangstelling tijdens de optocht door de stad. In de kleurrijke uniformen waren korps en vendeliers alsmede het konings paar Hilhorst een dankbaar onderwerp voor fotografen en filmers. Tijdens de officiële ontvangst bood ouder man W. Schimmel namens het Groot Gaesbeeker Gilde een fraaie verzilverde standaard met inscriptie aan, terwijl van Duitse zijde, een schild aan de Neder landse gasten ten geschenke werd gege ven. Er werden meer onderscheidingen uitgereikt; zo kregen alle nog in leven zijnde schutterskoninginnen sinds 1926, de speciale ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan geslagen ere- daille. Ook het nieuwe Duitse koningspaar, Henni Hopper en Silo Rosenkranz werd ingehuldigd en bij verdienstelijke leden van Grosse Westhofe werden onder scheiden opgespeld. De belangstelling van de zijde van de bevolking wels enorm. Duizenden bezoch ten de feesttent en genoten van een lang durig avondprogramma, waaraan diver se topartiesten hun medewerking ver leenden. schrift van de heer Otto, die zich niet neerlegde bij het weigeringsbesluit van het college waardoor hij zijn studio aan de Steenhoffstraat 67 niet mag uitbreiden. Het pand heeft een woonbestemming, geheel conform het geldende bestemmingsplan, zij het dat de heer Otto met vergunning van het gemeentebestuur tot 28 no vember 1977, het als bedrijfspand mag gebruiken. Het college weigerde de vergunning voor het veranderen en vergroten van de „studio" omdat het de „af wijking" met het bestemmingsplan zou vergroten. Dit nu kan volgens de heer Festen niet, omdat bij de beoordeling van de vergunning slechts „bouwvoor schriften" en niet „gebruiksvoor schriften" gehanteerd mogen wor den. Commissielid Van den Brakel meen de dan ook, dat de vergunning ge vraagd had moeten worden voor een „woonhuis" en dat dan van een weigering geen sprake geweest zou zijn. Overigens vroeg Van den Bra kel zich af waarom er in het pand geen bedrijf gevestigd mocht zijn. In de directe omgeving waren immers winkels e.d. Hem werd duidelijk gemaakt dat het ging om overgangsrecht, maar dat het huidige en ook toekomstige be stemmingsplan vestiging van be drijven daar onmogelijk maakt. Wethouder Hoekstra vond dat het ge bruik duidelijk was en dat, blijkens de tekeningen, het ook duidelijk was dat het pand aan bewoning onttrok ken werd en geheel werd ingericht als kantoor. Hij vond de heer Festen op zijn weg, die star vasthield aan het feit dat het pand een „woning" bleef, wat er intern en door uitbreiding ook ge beurde. Eens was men het dat nu niet kon vaststaan dat de ontheffings vergunning verlengd zou worden, al dacht de heer Festen dat het voor het college bijzonder moeilijk zou zijn, dat niet te doen. Het ging immers om „broodwinning" en naar zijn mening zou alleen het motief „woningnood" gebruikt kunnen worden. De heer Otto, noch zijn advocaat, de heer Luyckx uit Amersfoort, woon den de zitting van de commissie bij en dat werd door de commissieleden betreurd. Doordat de handvaten van het stuur van zijn fiets losschoten, kwam de 12-jarige Pieter van Dijk uit Maartensdijk op de Verlengde Talmalaan te vallen. Hij hield aan de val een hersenschudding over en werd daarvoor met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. 4

Soester Courant | 1976 | | pagina 3