3 Maatschappelijk Werk 50 jaar geleden in Soest Ondanks regen toch 600 wandelaars bij Olympia's Paleis Soestdijktocht De Soester adoptiegroep van Amnesty International Nieuwerhoek GRflïlZ PO/TER! 85,75 195,50 len bril-centrum HYPOTHEKEN Orgelconcerten in Baamse Nicolaaskerk SNACKBAR Officiële opening dansschool Slingerland A. van der Weerd 10 september 1926 Spreekuur wethouder Hoekstra Kompostbedrijf aan Maatweg kan werk niet meer aan Slechts twee rijverboden tijdens alcoholcontrolle Ruime keus in zowel klassiek als modern. Soes ter Courant van donderdag 9 september 1976 16246 18.00 u. 12.30 u. imen) iijzeren ïl, rook- 379,- 440,- 444,- 494,- 494,- 570,- vast te 17,50 >orsteen -per ml 1, 20 cm, kkap, in 182,- nbachte- rerkings- ■te lever- enorme iel warm 21-22 mm duurder) 2), zolang ance fijn, r pak van a warmte ,55 per m2 jootje voor per meter voor uw 1 per meter K) cm lang, uken 43,- n. 8,40 p.m. f 11,20 p.m. rente vanaf 93/4% Wij zijn onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn. HYPOTHEEK MAATWERK Van der Lans Assurantiën 02155-16267 VEENBESSTRAAT 462 SOEST In de maand september zullen in de Nico laaskerk te Baarn iedere vrijdagavond orgelbespelingen te beluisteren zijn, die door diverse organisten worden uitge voerd. Morgen start de cyclus met de cantor-organist van de kerk Louis Mol met werken van Frescobaldi, Noordt en Buxtehude. Vrijdag 17 september speelt de duitse organist Raimar Kannengieszer werken van Seeger, J. S. Bach, Brahms, Mendelssohn en Dupré. Vrijdag 24 sep tember soleert de organist Rien Voskuilen met werken van Sweelinck, Van Kerckho- ven, Buxtehude en J. S. Bach. Hij zal met medewerking van een blokfluitspeler enige Italiaanse sonate's ten gehore bren gen. De concerten worden besloten met een optreden van Arie Vonk, organist van de Schaapskooikerk te Amersfoort. Met me dewerking van de trompetist Henk Vonk voert hij werken uit van J. S. Bach, Brahms, Mendelssohn en Krebs. Behalve een werkgroep heeft Amncsty International in Soest een adopticgrocp, die de belangen behartigt van gevangenen in de Sowjct-Unie, Hatti en Syrië. Deze mensen z[jn „gewetensgevangenen", d.w.z. ze zfjn gearresteerd wegens hun godsdienstige of politieke overtuiging en zitten al geruime tijd gevangen, enigen zonder officiële aanklacht of uitzicht op een proces. De adopticgrocp schrijft geregeld brieven aan de autoriteiten van de desbetreffende landen, waarin gevraagd wordt naar de juridische situatie van de gevangenen, de reden waarom ze gearresteerd werden, hun gezondheid, behandeling enz. Tevens wordt steeds aangedrongen op vrijlating of tenminste op een spoedig en eerlijk openbaar proces. Hierbij wordt gewoonlijk verwezen naar de universele verklaring van de rechten van de mens v&n de Verenigde Naties, waarvan deze landen lid zijn. Ook bepaal de artikelen in de grondwet van het land bieden vaak goede aanknopingspunten voor een verwijzing naar de rechten van de mens. Het spreekt vanzelf dat het werk van een adoptiegroep zeer verantwoordelijk is. Niets minder dan het lot en de belangen van een afhankelijke medemens staan immers op het spel. Dit noodzakelijke en veel geduld vergende werk wordt dan ook met veel takt en omzichtigheid verrricht. In „Wordt Vervolgd", het orgaan van de Nederlandse afdeling van Amnesty Inter national, wordt maandelijks melding ge maakt van nieuwe adopties en van de aantallen in de hele wereld vrijgelaten geadopteerde gevangenen. Al geruime tijd geleden is het de Soester adoptiegroep gelukt in kontakt te komen met het gezin van een Russische gevange ne en dank zij uw financiële bijdragen kon ze dit gezin een pakket zenden met o.a. Dit is het gezin van Veniamin Mikhailo- vich Vatulko, een 38-jarige Rus uit een dorpje bü de Chinese grens. H(j is Baptist, werd eind 1973 gearresteerd en tot 5 jaar strafkamp met zwaar regiem veroordeeld, omdat hü zijn geloof wil uitdragen en er zijn kinderen in wil opvoeden. breiwol en lappen stof. Uw verdere bijdragen zijn natuurlijk steeds welkom op rekening 553510533 bij de Algemene Bank Nederland te Soest, ten name van Amnesty International, onder vermelding van „Adoptiegroep 152". Maar hoe be langrijk geld ook is, we hebben niet minder behoefte aan serieuze medewer kers voor de adoptiegroep. Zij die aan dit belangrijke werk willen meedoen, kunnen zich voor vrijblijvende inlichtingen wen den tot mevr. G. Kooi. Prunuslaan 20, tel. 16084; Mevr. K. Veldhuis, Juliana- laan 13. tel. 14053 en de heer F. Munniksma, Plasweg 18, tel. 10478, allen te Soest. Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Soest. Afdeling gezinsverzorging en bejaarden hulp. Burg. Grothestraat 51, Soest, tel. 19004. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 u. Afdeling algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 uur; donderdagavond 19.00-19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorps huis aan het Dorpsplein: iedere donder dagmorgen 9-10 uur, afd. gezinsverzor ging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afd. algemeen maatschap pelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amersfoort en omgeving. Telefoon 033-10441. ADRESSEN TE SOEST: Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155-18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag t/m vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afdeling Gezinsverzorging en bejaardenhulp: Kantoor: Braamweg 34 - tel. 02155-18140. Spreekuur van Mej. A. Braggaar: iedere dinsdagmiddag van 14.00-14.30 uur. Gemeentelijk Sociale Dienst: afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744. toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werkenden, maandag t/m vrijuag 8.30 tot 10.00 uur. Soesterberg, dinsdag 14.00-15.00 uur hulpsecretarie Dorpsplein. Moeders voor moeders: Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoor straat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Federatieve Raad van de Bejaardenwerk, Middel- wijkstraat 36, Soest. Spreekuur: dinsdag t/m vrijdag 9-10.30 uur. Projektleidster: mevr. J. I. Hukema, telefoon 19289. „De Drie Eiken" Dienstencentrum: Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463-1402. Spreekuur maandag t/m vrijdag 10.00- 12.00 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" Dienstencentrum: Wiardi Beckmanstraat 475, Soest. tel. 10607. Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10.30 uur A. F. v. d. Genugten. Warme maaltijdenvoorziening: Informaties bij de navolgende contact adressen: Centrale administratie: Mevrouw M. O. Mulders-De Klerk, Kerkpad Nz. 54, tel. 13662. „Honsbergen": A. F. v. d. Genugten, leider dienstencentrum, W. Beckman straat 475, tel. 10607. Soestdijk: Mevrouw G. Mick-Luypen, Nassaulaan 4, tel. 15592. Soest-mldden: Mevrouw M. A. Jansen- Moesenbroeck. Kerkpad N.Z. 57, telef. 15588. Soest-zuid: Mevrouw S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeel, Veen besstraat 430, tel.14782. Soesterberg: Mevrouw N. van Dijk-De Waal, Moerbessenberg 7, tel. (03463)-2322, b.g.g. (03463)-l710. Hulpdienst Soesterberg: Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1686 ^J280 op werkdagen van 8.00 tot 10.00 uurH Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de telefoonnummers: 15127 - 12947 - 18202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pedi- curedlenst, koffle-ochtenden, zangkoor, zwemuur, gymnastiekcursussen, soci ëteiten, kaart middagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi: telefoon 02150-45555.24 uur per dag. Hulpcentrale Soest: tel. 19999 's morgens tussen 9 en 12 uur. Stichting rechtswinkel, Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort Geopend: maandagavond 19.00-21.00 uur. donderdag 15.00-21.00 uur. Meezorgende gesprekshulp: F. J. Wertwijn, cur.-psycholoog. Spreek uur volgens afspraak. Walraven van Hallhof 26. tel. 02155-10923. Vertrouwenspersoon Stichting organisatie Gescheiden Mensen, Soest Spreekuur volgens afspraak. Walraven van Hallhof 26. tel. 02155-10923. Nieuwe- weg-hoek Smitsweg, van 20.00-21.00 uur. ff' NIEUWERHOEKPLEIN 7 - SOESTDIJK TELEFOON 02155 - 12964 Donderdag HALVE KIP van/3,50 voor 2,50 Vrijdag SATÉ van 3,50 voorf 3,00 Alleen de beste kwaliteit Wethouder D. Hoekstra is verhinderd woensdag 15 september spreekuur te houden. Hiervoor komt op donderdag 9 september van 14 tot 15 uur een extra spreekuur in de plaats. Voor het spreek uur van de wethouder dient men vooraf een afspraak te maken via het directiese cretariaat van de dienst gemeentewerken. Vrijdag 17 september a.s., 's middags om vier uur, zal wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp aan de Weegbreestraat de nieuwe dansschool van het echtpaar Slingerland openen. De volgende dag, zaterdag 18 september wordt 's avonds een openings-instuif ge organiseerd voor oud-leerlingen. HORLOGER JUWELIER De Rademakerstraat te Soesterberg 50 jaar geleden waarvoor blijkens onderstaand uittreksel toen de rooilijn werd vastgesteld. Links op de voorgrond het „Huis ten Halve" thans een deel van de bekende meubel- handel „Meubidick". Uit het hoofdartikel:(over de school strijd) 't Is anders geloopen, toen en nu. De liberale partij is door de schoolkwestie ten grave gedaald. Nu noemen ze zich „Vrijheids"-- bonders; „Vrij"-zinnig-democra ten, maar 't zijn armzalige resten van de eens zoo machtige liberale partij, die hier in 't land regeerde en de minderheden naar hartelust onderdrukte. Maar al hebben die partijen een deel van hun haren verloren, de streken zitten er nog even diep in als toen. O zeker, er is wel ruimte gekomen, ons christen volk heeft de knoet aan de liberale handen ontwrongen, maar zooals ik al zeide, de streken zijn er nog niet uit. (Over de socialisten). De Heer v.d. Veen schreef voor enkele weken in 't populair wetenschappelijk bij voegsel van „Het Volk" over socia- listischè moraal in het algemeen". Hij wees daarbij op de geheel verschillende standpunten van de partijgenoten Thijsen en Bonger. De eerste als tolk van 't meest extreme individualisme en de ander sprak met de kracht van overtui ging voor de sociale gebondenheid. De Heer v.d.Veen kwam tot de conclusie, dat het geen kwaad kon, als over zoo fundamenteele zaken als 't vrijheidsprobleem in de SDAP wat meer eenheid kwam en dat de zware meubelen in 't socia listisch huis wel eens op hun plaats mochten worden gezet, zoodat het den indruk maakt van „bewoon baar" te zijn. Is het nu genoeg? Vorige week bracht de staatscourant de mede- deeling dat Ged. Staten van Utrecht en in dit geval ook B: en W: van Soest, in het ongelijk zijn gesteld en de besturen van de Chr. en R:K: scholen eindelijk recht is Vergadering Bijenhouders: De af deling Soest van de Nederlandsche Vereeniging tot Bevordering van Bijenteelt, hield vrijdag 3 septem ber j.1. des avonds half acht een vergadering in de zaal van „Religie en Kunst" aan de Rembrandtlaan. Alle aanwezigen, het waren er helaas slechts elf van de zevenen twintig leden, bestelden suiker. Sommigen het volle kwantum 7,5 KG per opzetter, andere een min dere hoeveelheid. De prijs werd 21 Vi cent per KG. De leden, die de vergadering niet bezochten,moeten zich wenden tot het Bijenhuis te Wageningen en zullen 26 cent per KG moeten betalen. Een der nieuwe leden maakte de opmerking, dat in Soest zoo zelden wordt vergaderd en stelde daarom voor meerdere malen, bijv. eens per 2 maanden by elkaar te komen en dan een of ander onderwerp, de bijen betreffende, te behandelen. Om de gezelligheid te verhoogen, zal men uitzien naar een zaaltje waarin ook eenige consumptie is te verkrijgen. Wij vernamen nog, dat de heer Joustra uit Amersfoort in den a.s.winter een lezing zal hou den over het onderwerp: „Hoe voorkomt men het zwermen". Radio-uitzending: In het gebouw „Religie en Kunst" kan zondag avond 7 uur de uitzending worden gehoord van de V:P:R:0: Spr. Ds. L. de Baan te Dragster-Compagnie Onderwerp: God?! D.w.z.: Twijfelt gij aan God? Neemt gij zijn bestaan zonder meer aan? Of is God uw dagelijksche vreugde? Toegang vrij voor ieder. Postzaken: De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Sofcst, brengt ter kennis, dat in met wijkkantoor Soestdijk is gevestigd een publieke telefoon-cel. Dierenbescherming: Maandrap- port van den Inspecteur, Schriks- laan 51, Soest. Aan een hondekar- bestuurder werd de plaats op de kar ontzegd, daar de kar zijn evenwicht hierdoor verloor; tevens de buikriem, welke tegen 't zachte deel der buik drukte, doen ver plaatsen. Het paard van een land bouwer een hoefijzer doen aan brengen. Aan een vischvrouw het gebruik van haar hond, welke kreupel was, ontzegd, totdat hij geheel hersteld is. Een geit, welke in een zak gepakt, tusschen dierlijk afval op een wagen vervoerd werd, doen afladen en loopend naar huis laten brengen. Door een lid van de dierenbescher- ming een poesje tegen een hond in bescherming genomen en van een eigenaar voorzien. Een zaak betref fende dierenmishandeling (eek hoorn) met den commissaris van politie te Baarn behandeld. Uit de raadsagenda: Adres van de bewoners van Vosseveld, verzoe kende bepalingen in het leven te roepen ter voorkoming van kleinen bouw enz.; Voorstel van Burge meester en Wethouders tot vast stelling van de rooilijn der Toren straat en de Rademakerstraat. Schrijven van H. Arkes alhier, in verband met de spoortarieven Soest dijk-Soest-Nieuwegein-Utrecht. Uit de advertenties: De Heer en Mevrouw Deketh-Putman Cramer zullen gaarne eiken derden Woens dag van de maand, van 3-5 uur, ontvangen. Hoogachtend GDeketh HONING: Zuivere heide-raat ho ning vanaf heden verkrijgbaar in secties of uitgesneden. Adres: Praamgracht 15, Soestdijk. H.H. ZANGERS: Ernstige zanglief hebbers welke zich wenschen aan te sluiten bij 't Klein-Koor Zang- lust", gelieve schriftelijk naam en adres op te geven bij den Heer Wiersma. Torenstraat 8. HET STAPHORSTER BOERTJE houdt, geassisteerd door een Arts, zitting te Amersfoort op dinsdag 14 september in Hotel „De Vergulde Wagen" (van voorm. 9 uur tot nam. 2 uur). DEVOTIE-LICHTEN: Zindelijker en voordeeliger dan Patentolie. Brandduur 12 uur. i Prijs per doosje 35ct. Rode glaasjes 15 ct. Drogisterij Theod. Wagner, Steenhof f straat. De regen was zaterdagmiddag de grote spelbreker tijdens de negentiende Paleis Soestdijktocht, georganiseerd door de christelijke wandelsportvereniging Olympia onder auspiciën van de Ned. Chr. Wandelsport Bond (NCWB). Toch kwamen bijna 600 wandelaars naar Soest, waaronder de groep Calimero, Meppel. Zij wonnen voor de derde achtereenvolgende maal de wisselbeker. Vanuit het Verenigingsgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan kon 's morgens al vanaf half elf gestart wor den. Hiervan werd volop gebruik ge maakt, veelal door de individuelen. Deelnemers waren er o.a. uit Bussum, Zaandam, Barneveld en Laren, 's Middags van half twee tot twee uur startten de groepen die voor beoordeling in aanmerking wensten te komen voor de 6, 12, 18 of 25 kilometer. De parkoer sen voerden voornamelijk door de bos sen van het landgoed Pijnenburg, de Staatsbossen in de Lage Vuursche en de Koninklijke Domeinen. Men kon genieten van de natuur, o.a. van de in volle bloei staande heide en men kwam langs de achterzijde van kasteel Drakensteyn en alle deelnemers gingen uiteraard langs het Koninklijk Paleis terug naar de finish. Langs de ruote's stond een jury opge steld, bestaande uit mevr. Baas, Maars- sen en de heren E. Hoek, Buurmalsen en X. Rosenkrantz, Hilversum. Zij letten in het bijzonder op het zingen, het in de pas lopen, verkeer, leiding, orde en net heid. De verwachte strijd tussen Prinses Marijke op de 18 km. senioren en Cali mero op de 12 km. junioren bleef helaas uit. Het oordeel van de jury luidde: 6 km. (aspiranten) 1. Wandelvreugd, Wijk en Aalburg 599 punten, 2. Prins Bernhard, Leerdam 594 pnt. 3. Prinses Marijke, Geldermalsen 583 pnt. Op deze afstand wandelden zes groepen. 12 km. (junioren) met vier groepen: 1. Calimero, Meppel 652 pnt. 2. Wandel vreugd, Wijk en Aalburg 609 pnt. 3. Prinses Marijke, Geldermalsen 598 pnt. en 4. Dynamo, Ede 588 pnt. 12 km. (senioren) 1. Prinses Marijke, Geldermalsen, 630 punten. 18 km. (senioren) 1. Prinses Marijke, Geldermalsen 630 pnt. Zowel op de 12 km senioren als de 18 km wandelden twee groepen. De groep gehandicapten Helpt Elkander, Vlaardingen ontving een aanmoedigingsprijs. De destijds anoniem geschonken wissel beker van bijna 50 cm. werd gewonnen door de groep met het hoogste aantal punten van de dag en dat was op de 12 km (junioren) Calimero, Meppel. Aan gezien dit de derde achtereenvolgende keer was kan de groep, die in een nieuw uniform was gestoken, de wisselprijs definitief in bezit houden. De heer Hoek reikte namens de jury de prijzen uit en bracht hierna dank aan de heren W. A. Suman en D. W. Brood die met medewerking van de senioren, en- kele junioren, ouders en overige mede werkers voor een goede organisatie zorgden. In zijn dank betrok hij ook de leden van het Ned. Rode Kruis, afdeling Soest-Soesterberg en zijn mede jury leden. Iedere deelnemer ontving de speciaal ontworpen medaille met lint met de af beelding van de Oude Kerk, Soest. Voor iedere vereniging was er een vereni- gingsprijs. Ondanks de slechte weersomstandig heden kan Olympia terugzien op een ge slaagde wandeltocht. „Door de jaarlijkse toename van de hoeveelheid huisvuil, is de capaciteit van het kompostbedrijf aan de Maatweg onvoldoende geworden om liet aangevoerde vuil uit Baarn en Soest te kunnen verwerken", aldus het jaarverslag over 1975 van gemeentewerken te Soest. Gebleken is dat de afgehaalde hoeveelheid huisvuil in het jaarverslag met ruim 7Vi% toenam, zodat de noodzaak om over een andere aanvullende stortplaats voor het huisvuil te beschikken, steeds groter is geworden. Ais voorlopige oplossing worden vrachten huisvuil afgevoerd naar het overslagbedrijf te Hilversum; voor Soest was dat in 1975 505.800 kg. In totaal werd in 1975 8.778.930 kg huisvuil opgehaald, waarvan het grootste deel, 8.258.130 kg afgevoerd werd naar het kompostbedrijf aan de Maatweg. Buiten de bijna 506.000 kg die naar Hilversum werd gebracht ging er, in verband met technische storingen aan het eigen bedrijf, 15.000 kg naar Amersfoort. Moeilijkheden waren er bij de afhaal- dienst, doordat nog steeds inwoners het huisvuil aanboden in plasticzakken, die in het kompostbedrijf niet te verwerken zijn. In het kader van het streven naar hergebruik van afvalmaterialen werden vuilniscontainers voor het storten van glas geplaatst bij een aantal grootwinkelbe drijven in Soest en Soesterberg en op de stortplaats aan de Schans. 908 keer werden deze grote containers geledigd en in totaal werd 640 m3 glas afgevoerd. In totaal werd in het verslagjaar 1452 ton grofhuisvuil in diverse wijken opgehaald en afgevoerd naar de stortplaats van de firma Tammer te Soesterberg. Naar deze stortplaats werden ook 810 vrachten puin, straatvuil e.d. afgevoerd, alsvolgt ver deeld: plantsoenvuil 288 vrachten; straat- vuil 213 vrachten; slib uit de zuiveringsin stallatie Soesterberg 93 vrachten; rioolslib 59 vrachten; aanleg nieuwe wijken 48 vrachten; onderhoud wegen 46 vrachten; sportvelden 15 vrachten; diversen 48 vrachten Vanaf de stortplaats aan de Schans werden 355 containers van 25 m3, van de stortplaats te Soesterberg 281 containers van 9 m3 en 211 containers van 5 m3 afgevoerd. De markten te Soest en Soester berg leverden 104 containers van 9 m3 op. In totaal werd per container 2144 ton grof vuil afgevoerd. De totale afvoer grof vuil uit wijken en containers bedroeg 3596 ton. De reinigingsdienst ledigde ook nog 1083 beer- en zinkputten, waarvan 913 in Soest en 170 in Soesterberg. Voor het vrijhouden van verharde wegen en voetpaden van onkruid, werd „gespo ten".Het gebruikte middel heeft echter een zeer geringe dieptewerking, waardoor geen schade aan het milieu ontstond. In totaal werd 179 kg van dit middel verwerkt. Voor gladheidsbestrijding werd slechts 40 m3 zand, vermengd met zout, verbruikt. Rattenbestrijding vond plaats op 24 objecten; verbruikt werd 130 kg haver en 7 kg cumarine. De verkeerscontrole, die landelijk gezien een aanzienlijk groter aantal alcoholgebrui ken te zien gaf, had in Soest een redelijk [negatief] resultaat. Gedurende de controle- uren, van 's avonds elf tot 's nachts drie uur, werd slechts tweemaal een rijverbod opgelegd. In totaal werden 75 autobestuurders gecontroleerd. SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 SPECIAAL OPTIEK VAN WEEDESTRAAT17 A SOEST - TEL. 02155-17120 SOEST Vijf minuten na drie uur kreeg wel de 35-jarige Soester R. S. een rijverbod omdat de blaasproeven teveel alcoholge bruik uitwezen. Er werd ook een bloed proef genomen. S. werd op de Smitsweg aangehouden Om half vijf, die zelfde nacht, kreeg ook nog M. van der S. (19) een rijverbod. Hij werd op de Birkstraat staande gehouden. Zaterdagnacht werd op de Stadhouders laan dë motorrijder W. B. (20) een rijverbod opgelegd, ook in verband met alcoholgebruik. B. was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. een bril is best leuk

Soester Courant | 1976 | | pagina 7