Parkgarage Baarn b.v. perlzhof Japievoor Japie achter r J. secretaresse/administratieve kracht Internationale kinder evangelisatie konferentie in >>In de Ruimte" een sukses Alle drie Red Stars teams bekerronde verder Vervolg inspraakprocedure Ontwikkelingsplan Soest maaswinkel Autorijschool Los helpt I.V.N. ,,Eemland" aan beursstand VOLVO FINANCIERING AMALIALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 AUTOBEDRIJF Burgerlijke stand tvetai 6ooi uom cd&z 'S K^d^qamM^ 'tkewA rmfato Zondag a.s. jeugddienst Red Stars in de breedte sterker Weer een kostbare klok gestolen Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt Eindtoernooi tennisvereniging „Soest-Zuid" Wandelen voor onderwijsmateriaal: De Prins Willem Alexanderschool zet z'n beste beentje voor Geld uit tas gestolen Orgelconcert in Nicolaaskerk te Baarn Medische dienst CSJOE A oBAR Statenvragen over milieubelasting inning Predikbeurten van R.K. kerkdiensten Wat doet JffKk Veilig Verkeer w%W Nederland 14 oktober jaarlijkse modeshow van Ned. Ver. van Huisvrouwen Zoekt U een baan waar muziek in zit Kom werken bij de AMERSF00RTSE CULTURELE RAAD als Wat doet de A.C.B.? Jan Jansen zaterdagmiddag in Utrechtse Domkerk Soester Courant van donderdag 16 september 1976 VT' gtiuTBnAc een konferentie voor kinderevangeli- o o f gehüUlien in ",n de Ruimte aan de Klein Engendaalweg. Het doel van de konferentie was onderwijs betreffende hot bereiken van kinderen met het evangelie Gezien de moderne ontwikkelingen in opvoeding en onderwijs op school acht „In de Ruimte" de noodzaak hiervan groot. Deelnemers aan de konferentie kwamen uit vele Europese landen, zoals o.a Duitsland, Noorwegen, IJsland, Enge land, België en Frankrijk. In Europa al leen al zijn er miljoenen kinderen die nog nooit met de Bijbel zijn gekonfron- teerd. Onder leiding van Rev. Dan Jackson uit Amerika, mej. Clair-Lise de Benoit uit Zwitserland en anderen, werd besproken hoe een zondagsschool of kinderclub goed kan funktioneren en attractief is voor de kinderen. Per leeftijdsniveau zal dit verschillen en zo ook de wijze waarop een kind geaktiveerd kan wor den om uit het evangelie te leren. Veel aandacht werd besteed aan de leer- cycles van een kind en een leerplan. Daarnaast werd in verschillende work shops het kinderwerk praktisch onder wezen, door de deelnemers te laten toe passen wat geleerd was. Een onderdeel van het programma was een kinderdienst in de Gereformeerde Patmos Kerk te Marken. De kinderen hebben blij gezongen en hoorden een verhaal, „Wil, de tuinman", verteld door evangelist H. H. ter Welle. Zaterdag 4 september werd de kinder evangelisatie konferentie besloten. Ver schillende deelnemers spraken hun waardering er over uit. In een terugblik mag gezegd worden dat het zeer doel treffende studieweken waren met als doel het welzijn van het Europese kind. AC LEASING INRUIL UW FIAT AGENT LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 GEBOREN Susanna Melissa d.v. H. J. H. Muijsert en M. Verwoerd. - Mariska d.v. P. E. van Groeningen en G. C. A. M. van Bakel. - Rianne d.v. K. F. Druijff en R. Tak. - Petrus Wouter z.v. J. A. Rost en G. G. R. van Wijngaarden. - Eveline d.v. R. J. Nijhuis en E. Libbenga. - Kazim z.v. S. Öztoprak en M. A. Kozan. - Mare Victor z.v. J. W. R. Alexander en J. Ang. - Kristiaan z.v. A. Smits en A. M. van Rooijen. - Claudia d.v. G. Stigter en M. van Harten. - Hendrikus Dirk z.v. J. A. van Bennekom en C. H. Ceelen. - Remco z.v. W. M. Bron en W. A. J. van Hal. - Abigal d.v. A. Jacobs en H. W. Duit. - René Johannes Franciscus z.v. J. M. Waare en L. M. Stokvis. - Martijn Huber- tus Victor z.v. V. M. M. Jasperse en M. E. Kop - Ruth d.v. J. M. Bijpost en G. Tromp - Arendina Hendrika d.v. G. van Zijtveld en G. Boom. - Simone Engelina Maria Petronella d.v. M. H. Besters en A. M. A. van de Boogaard. GEHUWD: Johannes Christoffel Tolboom en Anna Yvonne Maria Musolf. - Johannes Al- phonsus Portefies en Joyce Ellen te Boek horst. - Antonie Reinaldus Corbee en Ma ria Ignatia van Oijen. ONDERTROUWD: Gerardus Albertus Wilbrink en Michelin Marie Artinnian. OVERLEDEN: Jan van Schie e.v. D. van Kooten - Adria- na Margaretha Versloot, w.v. W. A. Veld huizen. - Anna Henrica Jacoba dap pers e.v. C. H. de Jong. - Petrus Maria van Angeren w.v. S. A. Vunderink. De grootste en best gesorteerde zaken in Hilversum, Amersfoort en Zeist. Zondag 19 september organiseren de Hervormde- en Gereformeerde jeugd dienstcommissies gezamenlijk een jeugd dienst. In deze dienst hoopt ds. Hans Brok te spreken over het thema: „Geloof in geweld". Dit onderwerp sluit nauw aan bij het thema van de vredesweek: „Be dreigd bestaan". De dienst zal muzikaal omlijst worden door Diana Vredenberg. Het orgel zal door Gerard Wilschut bespeeld worden. Iedereen is om 19.00 uur van harte welkom in de Open Hof. Na afloop is er gelegenheid tot napraten onder het genot van een kopje koffie. Voor de diverse Red Stars teams is afgelopen weekeinde het competitiegebcuren weer begonnen. Alleen de vier standaardtcams, uitkomend in de landelijke afdeling hadden dit weekeinde nog vr(j van competitie, doch drie ervan moesten hun eerste bekerronde spelen. Heren Red Stars-Rebound: Het eerste herenteam moest het opnemen tegen Rebound uit Harderwijk. De eerste ont moeting was reeds een duidelijke overwin ning geworden voor het Soester team en ook in deze thuiswedstrijd waren de Red Stars spelers oppermachtig. De eindstand werd in deze ontmoeting, na een wervelen de eerste helft. 92-49 voor Red Stars dat hiermede een ronde verder is in de beker. Red Stars A-Jumpers A: De jongens junioren behaalden afgelopen vrijdag in Den Haag een benauwde 64-63 overwin ning en moesten daarom in het tweede duel goed op hun tellen passen. Thuis echter werd Jumpers duidelijk verslagen met 70-47, waardoor ook de Red Stars jongens een ronde verder kwamen en in oktober het zullen moeten opnemen tegen Dunckers uit Hilversum. Red Stars MA-Olympia MA: Dit werd een te eenzijdige vertoning, aangezien de meisjes van Olympia helemaal niets voor stelden en het Red Stars team zodoende over dit Groningse meisjesteam kon heen lopen. Via een 48-9 ruststand werd een ruime 86-17 overwinning behaald, het geen ook de volgende ronde betekende. COMPETITIE Red Stars 2-Top Stars: Het belangrijke treffen tussen heren 2 en het Baarnse Top Stars is geëindigd in een overwinning voor het Soester team met slechts één punt, 35-34, waarbij het geluk wel aan de Soester zijde lag. Want in de laatste seconde mocht een Top Stars-speler nog twee vrije worpen nemen doch hij miste beiden. Het is een spannend duel gewor den waarbij beiden elkaar geen duim breed toegaven. De rust was dan ook gelijk 17-17. Via een enorme inzet wist het Red Stars team deze overwinning te bewerkstelligen. Overige uitslagen: Ook in de breedte ziet de vereniging, dat dit jaar met 25 teams aan de competitie deelneemt een duidelij ke vooruitgang. Bij de meisjes junioren boekten D meisjes een overwinning op Flux A met 39-31 en moesten de E en C meisjes genoegen nemen met een kleine nederlaag, respectievelijk van Irene B met 16-40 en BZ A met 25-32. Bij de jongens junioren een fraaie over winning voor B en C. De B-junioren versloegen OSG B met 66-36 en de C-jongens zegevierden over Cangeroes B met 65-26. Overwinningen waren er ook voor de a-jongens adspiranten op Crackeijacks a van 50-39 en de d-adspiranten op Irene a met 38-16. Voorts wonnen de jongens welpen cc en de meisjes welpen aa hun eerste competitie wedstrijd. Competitie komend weekeinde: Voor za terdag staan er in sporthal Beukendal weer veel interessante distriktswedstrijden op het programma. De eerste wedstrijden worden reeds gespeeld om één uur 's middags. Het eerste herenteam gaat naat Abphen aan de Rijn waar het uitkomt tegen BVO. De jongens junioren spelen tegen Noord- kop in Den Helder. Voorts moeten het eerste damesteam en de meisjes junioren A ook hun eerste competitiewedstrijd uit spelen. De specialist in sport/racefietsen. Voor renners, trimmers en groot toerist en dus gesorteerd in alle onderdelen en toebehoren. Ook trainingspakken, regen- pakken, shirts, schoe- nen etc. Kom maar eens langs, 't is in de W buurt. r&r Vrijdagavond koopavond. Uit de woning van de heer A. W. de R. aan de Foekenlaan werd een Friese stoeltjesklok, ter waarde van 4500 gulden, gestolen. De onbekende dader verschafte zich toegang tot het huis door het openen van een raam aan de achterzijde. Daar voor werd een gat van 12 mm in het kozijn geboord. In de woonkamer werden alle kasten doorzocht; de klok werd meegeno men. W, E. de B. (18) deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn lederen jack. Het werd ontvreemd uit de garderobe bij de bar „Queensclub" aan de Koninginne- laan. in Nederland, in Nederland stond eens het wiegje mijn. Waar vrolijk spelemeien, door vette klaverweiden de Schelde, Maas en Rijn En daar staat ook nog; Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt, Waar u direct en tastbaar voordeel krijgt. Oordeel VIOLEN, volop bloeiend, in alle kleuren, alleen bij 't Vaarderhoogt 15 cent (geen handelaren). GRASZODEN - mirakelse aanbieding, nog altijd f 2,75 per m2 Bloeiende FUCHSIA'S voorbuiten50 cent VASTE PLANTEN, in pot, minstens 350 soorten f 1,50 Volop verplantbare CONIFEREN, minstens 80 soorten tegen bijzonder lage prijzen. Prachtige sortering groene KAMERPLANTEN voor slechts 1 gulden per stuk. DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 12883 Veel haarkens maken de borstel en door het kleine gewin hoort u Vaarderhoogts gespin. Dit weekend werd op de tien tennisbanen van de LTC „Soest-Zuid" begonnen met wat het eindtoernooi 1976 wordt genoemd. Mochten de weergoden j.I. zaterdag nog trachten roet in het tennisdiner te gooien, op de tweede dag liet Pluvhis verstek gaan en scheen een fraaie najaarszon. Profiterend van de twee overdekte banen, liep het geplande schema niet in de war en kon geanimeerd worden getennist. Grote verrassingen vielen niet te noteren, hoewel met name de junioren zich buitengewoon manifesteerden. Bij de heren wisten de vier geplaatste spelers Ad Vreeswijk, Jerry Teunissen, Adse Ros en Frits Gerth zich moeiteloos een ronde verder te werken, terwijl ook de geplaatste dames Truus Tourné, Jet Vis ser, Valerie Winkel en les Cijfer geen problemen van betekenis ontmoetten. De junioren zorgden voor fantastisch vuurwerk bij de herendubbel en de mixed. Won zaterdagavond het junior-kam pioensduo Otto van Bentum-Robert Mee- der nog min of meer moeiteloos van voorzitter Henk Vink en Ton Hasenaar, op zondag moesten Kees Kijzer en Edwin Abbring duidelijk buigen voor de routi- nees Ros-Gerth. In verband met de verwachte slechte weersomstandigheden worden enkele par tijen nog deze week in de hal afgewerkt. A.s. weekend zullen de bezoekers weer kunnen genieten van sprankelend wed- strijdtennis. De Raamstruktuur van het Ontwikkelingsplan Soest 1976, welke op 23 juni j.I. door de gemeenteraad is behandeld, zal nu nader uitgewerkt worden. Het college van burgemeester en wethouders wil ook bij deze fase van het Ontwikkelingsplan gaarne iedere Soester gelegenheid tot inspraak geven door middel van een inspraak procedure. Daarom wordt donderdag 23 september, om 19.30 uur, in de Instructiezaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg 65 een openbare bijeenkomst gehouden. Op deze avond zal van gedachten gewisseld worden over de opzet en het verloop van deze inspraak-procedure van het defini tieve ontwikkelingsplan. De werkgroepen, die betrokken zijn ge weest bij de inspraak-procedure van de Raamstruktuur, alsmede een groot aan tal plaatselijke organisaties zijn afzon derlijk reeds voor deze avond uitge nodigd. Op dinsdag de 21 ste september gaan de leerlingen van de openbare P.W.A.- school geld verdienen met wande len! Nu de school helemaal verbouwd is en voorzien van nieuwe meubelen en leermidd !en, is er een nog onvervulde wens: een zgn. Inbrandapparaat, dat kan bijdrage tot verdere modernisering van de lessen, d.m.v. het overnemen van artikelen, foto's, kindertekeningen enz. De klassen 1 en 2 gaan 5 km wandelen. 3, 4. 5 en 6 zelfs 10 km. De bedoeling is nu dat elk kind aan z'n ouders, verdere familieleden, vrienden en buren een be drag per km vraagt. Men hoopt op deze sportieve manier het geld voor dit mo derne hulpmiddel gauw bijeen te hebben. Mevrouw A. M. G. (39) hoofd van de huishouding bij het Kontakt der Konli- nenten, deed bij de politie aangifte van diefstal van een bedrag van 45 gulden. In de serie orgelconcerten op vrijdag avond in de Nicolaaskerk te Baarn, kunt u op 17 september a.s. luisteren naar de Duitse organist Ralmar Kannengieszer, die momenteel een toernee door Neder land maakt. Raimar Kannengieszer is cantor organist van de St. Jürgenkerk in Heide (Holstein). Daar leidt hij eveneens de Heider Kantorei waarmee hij regel matig oratorium-uitvoeringen geeft in samenwerking met de Hamburger Symphoniker. Als organist heeft hij o.m. het volledige oeuvre van Bach op zijn repertoire. Vrijdag 17 september om 20.00 uur ppeelt hij werken van Seeger, Bach, Brahmo, Mendelssohn en Dupré. Op het fraaie orgel zal hij vier eeuwen orgelmuziek voor u laten klinken. Het belooft een bijzondere avond te worden. SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen 10.00 uur tot zondagavond 24.00 uur dokter D. van Dorssen. Wiardi Beekman- straat 302, Klaarwater. tel. 15631 en dok ter J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 13322. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst op bellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dokter A. Hagedoorn. Oude Tempellaan 6. tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur A. Janus, de Genestetlaan 15. Apotheek Ingaande vrijdag 17.30 uur. alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgende vrijdag 17.30 uur Wolverlei apoteek. Weegbreestraat 56. tel. 19646. Extra apotheekdienst zaterdag a.s. van 8.30 tot 12.30 uur apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40. Baarn; tel. 02154-12137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST en SOESTERBERG Vrijdag 17.30 uur tot en met maandag morgen 7 uur: zuster A. Kulik, Dal- weg 46, tel. 13703 en zuster M. Kroon, Dol- lardstraat 76. Amersfoort, tel. 033-14288. Weekavonddienst: zuster M. van Loon. Van Marnixlaan 26. Amersfoort, telef. 033-17172 en zuster J. van Drunen, Simon Stevinlaan 7. Soesterberg, tel. 03463-2729. In het Medisch Centrum. Nieuweweg 14, tel. 18770, zijn de wijkverpleegkundigen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur. Tevens worden op deze uren verpleeg- artikelen uitgeleend. ZWANGERSCHAPGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13 tot 14 uur in het Medisch Centrum, tel. 18770. t/ hakken SLEUTEL Klaar terwijl u wacht Koninginnelaan 24 tel. 13426 De heer B. J. Schreiders, lid van pro vinciale staten voor de Communistische Partij Nederland, heeft een viertal vra gen gesteld naar aanleiding van het voornemen van gedeputeerde staten, de milieubelasting-weigeraars te dwingen tot betaling. De heer Schreuders vraagt ondermeer of het middel van boedelbeslag niet erger is, dan de kwaal van het niet-betalen. Hij is verder van mening dat de gelden nodig voor de bestrijding van de veront reiniging van het oppervlaktewater, mede gelet op de grote verontreiniging van dit water vanuit het buitenland, niet op de burgerij verhaald zou moeten worden, maar uit de algemene rijksmid delen betaald zou moeten worden. Als GS dat standpunt delen, dan zag hij graag dat daartoe bij de rijksoverheid met klem op aangedrongen werd. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur dr. E. Schroten. Doorn „De Open Hof", Dalweg/Yeenbesstraat 10.30 uur ds. Jac. Smit 19.00 uur ds. H. Brok. Driebergen, Herv. Ger. Jeugddienst Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur drs. M. v. d. Velden, Doorn 17.00 uur ds. C. Hooykaas. Zeist Zonnegloren 10.00 uur ds. P. van Harten In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagscholen 10.00 uur Groen v. Prinstererschool: Interkerkelijk 10.00 uur Da Costaschool. Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 9.30 uur ds. H. Engelkes, A'foort 17.00 uur ds. M. Wilschut Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. H. Engelkes „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur ds. M. Wilschut 17.00 uur dr. J. Rinzema GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 en 14.15 uur ds. G. Hagens CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9.30 en 17.00 uur ds. W. Heerma GEREFORMEERDE GEMEENTEN Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. van Haaren DONDERDAG 7 OKTOBER 19.30 uur ds. J. van Haaren (bidstond) VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. A. Broer, Hilversum EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 10.00 uur Heilig Avondmaal Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52 15.45uur ds. J. Lukasse, Genk (België) SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10.00 en 17.00 uur Diensten Hervormde Kerk 10.00 en 17.00 Dienst 10.00 uur Jeugdkapel Sterrenberg 10.30 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B, Baarn 10.30 uur ds. J. Hilverda, Hilversum Geref. Kerk „Vrije kerken" Nassaulaan 12, Baarn 10.30 en 17.00 uur ds. H. Kiezebrink Evangelische Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn 10.30 uur dr. G. Fafiè Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 11018 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00.9.30(Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H.Missen te 8.30en 19.30 uur. Parochie Soc&tdijk, Burg. Grothcslraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9. 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30(Hoogmis) en 11.00 uur. Maandag,dinsdag en donderdag 8.30 uur Woensdag en vrijdag 19.00 uur. De Open Hof, Dalweg hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. Sl. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdagavond 19.00 uur. Zondag 9.30 en 11.30 uur. 1 dtn bli#kl««n 36 aoaat tal. 13001 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR MATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur WSigVferkeer Nederland afdeling Soest? Ze tracht o.a. door akties het verkeers- klimaat voor ALLE weggebruikers te verbeteren. Ze signaleert gevaarlijke verkeerssitua ties. Ze geeft adviezen op gebied van ver keersveiligheid. Ze neemt deel aan landelijke voorlich tingscampagnes op verkeersgebied. Aansluitend op de Veilig Verkeers-Aktie van deze maand: „Help ze een handje" (verkeersveiligheid van het jonge kind) „Helpt" de afdeling Soest iedereen graag een „handje" door het organiseren In de komende maanden van een verkeers- cursus onder het motto: „Zorg dat je erbij blijft!" Voor deze cursus kan men zich opgeven in de Veilig Verkeer-Stad op de M'76 of bij het secretariaat: Duinweg 3, tel. 13960. Vanzelfsprekend kan men voor alle an dere vragen op Verkeersveiligheid- gebied in de stand terecht. Donderdag 14 oktober organiseert de afdeling Baarn, Soest en Omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, samen met modezaak Adama en kapper Wever (van de Koninginne laan) de jaarlijkse modeshow. Gratis toegang hebben alle leden en introdu- cées zijn van harte welkom. De show wordt gehouden in De Open Hof. Getoond wordt de uitgebreide wintercol lectie van de firma Adama. Die bestaat niet alleen uit mantels, japonnen, rokken en blouses maar nachtkleding en fantas tische dusters. Mannequins zijn de leden. Zij krijgen van kapper Wever assistentie bij het in vorm houden van de kapsels. qJ De A.C.R. organiseert o.a, symfonie-, kamermuziek-, koffie- en schoolconcerten; tentoonstellingen, toneel-, ballet- en jeugdvoorstellingen komen ook via ons bureau tot stand. Dit alles kunt U lezen in het winterprogramma, waarin alle activiteiten die op (sociaal-) cultureel terrein in Amersfoort plaats vinden, worden opgenomen. De functie houdt in dat U: informatie verstrekt, typewerk verricht, archief- en administratieve werk zaamheden, meewerkt aan het culturele programma, moet kunnen werken in een klein teamverband. U moet ook af en toe 's avonds en in de weekenden werken. Gevraagd wordt: een Havo, M?ao of gelijkwaardige opleiding, type-diploma. Steno-diploma strekt tot aanbeveling evenals praktijk-ervaring in een andere functie. Rechtspositieregeling gemeente Amersfoort. Salaris afhankelijk van opleiding, praktijkervaring en leeftijd - minimum f 1.230,- (20 jaar) met toeslag f 27,75 voorts nader overeen te komen. Schriftelijke sollicitatie binnen 14 dagen te richten aan de directeur van de A.C.R.Zonnehof 8, Amersfoort, tel. 033 - 33034, op de enveloppe vermelden sollicitatie. Autorijschol Los heeft het IVN „Eemland" gratis en voor niets aan een stand op de M'76 geholpen. Los had tijdig standruimte ingehuurd, maar was door drukke werk zaamheden en het feit dat een nieuwe lesauto niet tijdig geleverd werd, in moeilijk heden gekomen. Om daaruit te komen en de stand niet leeg te laten staan, maakte de heer Los het bijzonder genereuze gebaar ten opzichte van IVN „Eemland". „Eemland" dat tijdens de M'74 wél een stand bezette, kon dat dit jaar niet in verband met de voor de verenigingskas onverantwoord grote uitgave voor de standhuur. Door de geste van de heer Los. heeft het bestuur van het IVN „Eemland" ook andere natuurbe schermers uitgenodigd de stand mede te gebruiken. In ieder geval zullen daarvan gebruik maken het Wereldnatuurfonds, afdeling Soest; de Vogelbescherming en de nog nieuwe Bomenstichting. Onderhande lingen lopen nog met ondermeer Staats bosbeheer en de Stichting Natuur en Milieu. „Eemland" levert de mankracht en zorgt voor doorlopende bezetting van de tentoon stellingsruimte. Aandacht zal ondermeer besteed worden aan de heide- schoonmaakaktie en aan het knotten van de Soester wilgen. Te elfder ure is ook nog een klein gedeelte van de stand afgestaan aan een firma uit Amersfoort, die de gehele stand wil overnemen van autorijschool Los. Om dat „Eemland" echter inmiddels zover gevorderd was met de bezetting van de stand, zag Los geheel af. van deze voor hem voordeliger oplossing. Het IVN op haar beurt, bood de Amersfoorse firma toch „onderdak". Onder het motto „houdt mijn wereld schoon" organiseert het ivn Eemland' een tekenwedstrijd voor de Soester schooljeugd. In de stand op de M.76 zijn' deelnameformulieren te verkrijgen. De winnaars wacht een leuke prijs. Op zaterdagmiddag 18 september a.s. om 3.30 uur zal de volgende muziek ten gehore worden gebracht in de Utrechtse Domkerk: Clavecimbclconcert g moll en sinfonie no. 3 beiden van Carl Ph. E. Bach. Clavecimbel: Jan Jansen. Het ge heel staat onaer leiding van Maarten Kooy. De toegang is vrij.

Soester Courant | 1976 | | pagina 15