Stop, gooi niet weg! LANDING Me Me demonstreert bij de Gouden Snaar „Een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van de radio" S 1 Stanley Brown en Anton Heyboer exposeren in Artishockgebouw HAVE AHAPPY 6,90 boekhandel cDecKüj'kcDumttj Dus junior wil echte mannenkleren? Zomerfestival ondanks financieel tekort, geslaagd Pas op voor Huis-aan-huisverkoop door „Engelse studenten" Officiële mededelingen Meningen van lezers CDA-wijkraadsleden op cursus waar kleren kiezen kinderwerk is VOORDEEL AANBIEDING TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Bekendmaking Bekendmaking A.s. zondag kindertheater in Artishock VVV-nieuws Weet U de BAR op de M'76 te vinden Ja? Nou, daar staan we naast! Tot straks!! ffiQU© Soester Courant van donderdag 16 september 1976 Foto Herman van Dam In het Artishockgebouw opende de voorzitter van Artishock's tentoonstellingscom missie, Cor van Tol, de expostitie van werken van Stanley Brown en Anton Heyboer. Van Tol deed dat in het bijzijn ondermeer van onze kuituurwethouder mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg, die vergezeld was van haar echtgenoot. Zij hoorden Van Tol zeggen hoe verheugd Artishock was deze tentoonstelling binnen haar muren te hebben. Hij zei overigens meer moeite te hebben met de kunst van Brown, dan met die van Heyboer. Wel dacht hij dat Brown's werk „kunst" was. Iedere bezoeker zal het met Van Tol eens zijn. De „weldoordachte" spaarzame lijnen van Brown zullen lang niet ieder een aanspreken en mogelijk alléén aan i de insider „Brown" wat te vertellen heb- ben. Met Heyboer, die zijn grootste be kendheid kreeg door zijn tv-interview, ligt het wat duidelijker. Zijn ideeën om trent menselijke relaties zijn herken baar, Heyboer spreekt de bezoeker ook Cor van Tol, geflankeerd door rechts mevrouw Swagerman van Artishock en links wethouder mevrouw Van Stiphout- Croonenberg, voor een werk van Anton Heyboer. toe vanaf een filmscherm en dat werkt verhelderend. Van Brouwn zijn 12 werken tentoonge steld; van Heyboer 7. De tentoonstel ling is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur; de toegang is vrij. De expositie loopt tot 3 oktober. Onder het motto: Stop, gooi niet weg'., houdt de AROS, ziekenoproep, een actie in het kader van M'76. Het is de bedoeling, om de aanstaande bezoekers van de Mani festatie (en dat zullen er heel wat zijn) in de gelegenheid te stellen oude grammo foonplaten aan de plaatselijke ziekenomroep te geven. Er zijn genoeg Soestemaren te vinden die in hun discotheek platen hebben, die nog stammen uit de tijd, dat de ronde zwarte schijven van het zuurverdiende zakgeld betaald moesten worden. In de loop der jaren zal de kwaliteit van al die platen er niet op vooruit zijn gegaan en zijn de platen eerder een bron van ergernis, dan een bron van luister vreugde. Dat komt, omdat de hedendaagse appa- tuur elk krasje, tikje of spettertje tot een knal in de geluidbox omzet. En we mogen gerust aannemen, dat al die bijgeluiden zo langzamerhand de bo ventoon beginnen te voeren. Een reden temeer om die platen niet meer te draaien. Voor de AROS-medewer- kers, ook een reden om dan een beroep op U te doen. U kunt, als U dat wil tenminste, deze platen aan de ziekenomroep afstaan. Voor wat hoort wat Alle AROS-medewerkers hebben een verlanglijst van platen gemaakt. Een lijst van grammofoonplaten die zij graag in hun programma's wil len draaien, maar die er gewoon niet zijn. Wanneer U een aantal van die pla ten hebt en U wilt ze aan de AROS af staan en U brengt ze mee naar de M'76, dan loopt u kans een leuke AROS-sur- prise te ontvangen, mits één van uw platen op de AROS-verlanglijst voor komt. Op deze manier hebben uw afge dankte grammofoonplaten toch nog een goede bestemming en helpt U mee de ac tie tot een succes te maken. After duty it's nice to relax in our intimate restaurant. Enjoy our specialities! -'^2~ Nearby in Soest. !SjÜ5 BB PrTI'TTI"^—^" «t ,no cnceT no 1CC. 700 BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155- 17224/4 De vijf CDA-wijkraadsleden gaan deelne men aan de CD A-kadercursus, die door de landelijke partij in het vormingscen trum Contact der Continenten te Soester- berg wordt gegeven. Dit deelde wijkraads lid de heer C. van Rijthoven tijdens de maandagavond in Hotel v. d. Brink gehouden CDA-soos mede. Hij riep ande re CDA-ers op dit voorbeeld te volgen. Tijdens de cursus komen thema's aan de orde als „overheid en democratie", stro mingen in de politiek en spreek- en discussievaardigheid. Er zijn vier week- endbijeenkomslen gepland van vrijdaga vond cn een zaterdag (tot 15.30 uur). Het eerste cursusweekend is 15/16 oktober. Ach zo, hij wil 't echte stoeremannen- werk? Maar dat kan toch! Laat ie maar eens even rondneuzen bij Mikimo. Want daar hangen ze in alle smaken: Houthakkersruiten, Parka's, Joppers, blitse ribcordbroeken,Jeans met leren biezen en zeer, zeer sterke truien met kabels of strepen. Oh ja, en ook alle riemen en sokken die er bij passen natuurlijk! Voor de veeleisende jongemannen die toch ook wel mede lijden hebben met Moeder's portemonnee is dit hét adres: BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 Het Soester Zomerfestival, dat op drie achtereenvolgende woensdagen in de maand juni in het Openluchttheater ge houden werd, heeft ondanks een finan cieel tekort van 3000 gulden, een positief resultaat opgeleverd. Eind september vindt de eerste bijeenkomst plaats met de deelnemers om te bezien of ook vol gend jaar een dergelijk evenement geor- ganiseert kan worden. Volgens ir. E. Holtrop, voorzitter van de vereniging De Soester Gemeenschap, is het positief resultaat vooral gelegen in de aanzienlijke ledenwinst bij diverse deelnemende verenigingen. Naar zijn mening heeft het festival ook gunstig gewerkt op presentatiepeil van de ver enigingen, zij waren over het algemeen bijzonder ingenomen met de mogelijk heid zich aan de inwoners te kunnen pre senteren. Tegenvallend noemde de heer Holtrop uit ons „modern antiquariaat" M. C. ESCHER GRAFIEK EN TEKENINGEN De Duitse editie van het welbekende Escherboek. Nu spotgoedkoop! van f 19,50 voor GLUCK IM SPIEL ZU ALLEN ZEITEN In tekst en beeld worden gezinsspel letjes, buitenspelen, gokspelen, enz. sinds het begin van onze kuituur be schreven en geplaatst in de kontekst van de samenleving. Een kostelijk boek, grote gebonden uitgav^f <f Q vanf53,25voor ...f I Urüll WILLEM L. OLTMANS DEN VADERLAND GETROUWE Dagboeknotities van een overbekend journalist over zijn konflikten met ,,De Telegraaf", zijn kontakten met Soekar- no, de groep Rijkens, enz., enz. :Paperback met 680 blz. Van f 29,50 voor8,90 Soesterbergsestraat 53 Telefoon 12419 In meerdere plaatsen in ons land opere ren zich als studenten voordoende Engel se jongens, die pogen huis-aan-huis tijd schriften te verkopen. Zij zeggen te wer ken in opdracht van ready, reader Ser vice en Thames Circulation, beide geves tigd in de omgeving van London. Op deze manier zouden zij geld kunnen ver dienen om hun studie te bekostigen. Ze maken zich echter schuldig aan he overtreden van de colportagewet. Vol gens deze wet moeten huis-aan huisver kopers een contract met verkoopsvoor- waarden bij zich hebben en moeten zij de wettelijke afkoelingsperiode in acht ne men tussen koop, betaling en aflevering. In Soest opereerden zij in de omgeving van de Vosseveldlaan. De politie ving hen daar op en voorkwam dat zij hun aktiviteiten voortzetten. Er werd proces verbaal opgemaakt. Het is verstandig niet op dergelijke aanbiedingen in te gaan. /ISi 0 FASHIONGARDEN SOEST-ZUID Dames heeft U wel eens in een rechte midcord rok, in navy, bruin, zwart en grijs, met split van achteren van Bobos rond gestapt? Dames dan nu uw kans f 64,95. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 de publieke belangstelling en dan met name de belangstelling uit Soesterberg. Deze was geheel in tegenstelling tot de bijzonder hoog gekwalificeerde prestatie van de Soesterbergse gymnastiekvereni ging AG AVS. Overigens kwam de belangstelling in het algemeen voornamelijk uit de eigen kring van de deelnemers. Speciale cursussen: English in management English in marketing English in computing English in banking Francais dans Ie domaine du management Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch Inlichtingen 033 - 2 90 97 De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. J. Bouwmeester, Weegbreestraat 38 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Claroenstekerspad, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, nummer 6814 ged.; 2. J. Ipema, Plasweg 61 te Soest, ten behoeve van het vergroten van een woon huis op een terrein, gelegen aan de Plasweg 61, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3721; 3. de dames J. en M. van Leeuwen, Rademakerstraat 30 te soesterberg, ten behoeve van het bouwen van een magazijn en een erfafscheiding op een terrein, gelegen aan de Rademakerstraat 30, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2634; 4. G. A. Kandziora, Weegbreestraat 617 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Minstreelpad, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nummer6817 ged Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn va twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 17 september 1976 eventuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen,. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 15 september 1976 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver- Van Haaften. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de gemeenterekeningen de rekningen van de gemeentebedrijven over het dienstjaar 1972 aan de gemeenteraad zijn aangebo den en vanaf heden gedurende veertien dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest. 15 september 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De Burgemeester. Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Zondagmiddag 19 september a.s. geeft het kindertheater PUP een voorstelling in het Artishockgebouw voor de kinderen, Het is een musical-achtige poppenkast waarbij in afwisseling spelers en poppen een spannend verhaal tot een happy-end weten te brengen. Het kindertheater PUP geniet vooral veel bekendheid in Utrecht waar zij wekelijks optreedt in het „Schiller Theater". De voorstelling waaraan meegewerkt wordt door Yvonne Groeneveld, Dick Deutekom en Dick Voorst, duurt anderhalf uur en is voor kinderen uit de leeftijdsgroep van 4-10 jaar. De middag wordt geopend met „Annelies en het Kleinkruid van Mirella". Na de pauze wordt gespeeld „Bobo de Bos beer". Aanvang van de voorstelling is 14.30 uur. Toegangsprijs 3,-. In de pauze limonade voor een kwartje. In Baarn wordt door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde tussen 11 en 18 september een bijzondere manifestatie gehouden, waar aan ongeveer 20 verschillende verenigin gen, verband houdend met „Natuur en Milieu", meewerken. Veel kwekerijen en hoveniers verlenen eveneens medewer king. Deze manifestatie wordt gehouden in het Cantonspark, de botanische tuin te Baarn. Openingstijden 09.00-21.00 uur. De stichting Kunstijsbaan Utrecht stuur de ons een folder betreffende het seizoen 1976/77 waarin u alle gegevens kunt vinden over openingstijden, abonnemen ten, baanhuur. De folder kan gratis afgehaald worden aan ons kantoor. Het Opleidingscentrum Intendance, Ko lonel Palm kazerne te Bussum, houdt op 25 september a.s. een Open Dag. Deze dag is bedoeld om u een indruk te geven van hetgene wat het dienstvak der Inten dance in de Koninklijke Landmacht doet. Men vertelt u tevens over de ontwikkeling der Koninklijke Landmacht. Een brochu re, waarin het programma een informatie is opgenomen, ligt voor u klaar. Van 10 t/m 18 september is Baarn in feeststemming, ter gelegenheid van Cen trum Baarn Promenade. Op vrijdag, 17 september (koopavond) kunt u ca. 21.00 uur getuige zijn van een Brandweer Optocht door de Centrum-straten, daarna demonstraties op de Brink. Zaterdag 18 sept. om 11.00 uur Drumband-festival. Om 16.30 uur sluiting van het feest met Taptoe in de Pekingtuin. Vrijdag, 17 september opent de Manifes tatie '76 Soest haar poorten. U kunt iedere avond van 19 tot 22 uur, zaten* en woensdag van 14 tot 17 uur en dinsdagochtend van 10-12 uur terecht op het terrein aan de Talmalaan/hoek Engh weg. De entreeprijs is 2,50. Bij de kantoren van de Rabobank kosten de entreebewijzen slechts 2,-. Op het kermisterrein te Laren wordt van 27 september t/m 30 september de Manifestatie Laren '76 gehouden. Hier kunt u wijnproeven, een modeshow zien, van de produkten van de warme bakker genieten, een live-radio uitzending mee maken, enz. Optredende artiesten zijn: op maandagavond, het Cocktailtrio; dins dag, Ciska Peters; woensdagmiddag, Rini v. d. Lee; woensdagavond, Saskia en Serge en donderdagavond is de live-radio- uitzending. Volw. 2,50 en kinderen onder geleide 1,-. In de expositieruimte van 't Hoogt te Utrecht treedt zaterdag, 18 september a.s. het Miniatuurtheater van Ab Vissers op met „De Tondeldoos" van H. C. Andersen. Het max. aantal toeschouwers per voorstelling is 20. Aanvang 14 uur en 16 uur. Eveneens in Utrecht, maar dan om 14.30 uur in Tejater Kikker een Mee-Speel-Pro- gramma met Pantomime-Theater carrou sel. Wanneer u nog eens een flinke wandeling wilt maken, kunt u op 18 september meedoen met de Fruitwandeltocht in Wijk bij Duurstede. De start is in Park Kasteel „Duurstede" en de afstanden bedragen 5, 10, 15, 20 en 25 km. Aanvang: 14 uur. In het Museum voor Hedendaagse kunst, Achter De Dom 14 te Utrecht, gaat van 25 september '76 t/m 25 maart 1977 een tentoonstelling, die genoemd is: Spelen derwijs. U kunt hier verschillende vormen van het poppenspel zien, o.a. marionet ten, papieren schuiftheater, hand- en stokpoppenspel en schimmenspel. Ook na de zomer kunt bij goed weer nog best wandelen en ficlsen. Door de enorme belangstelling deze zomer waren we even door onze voorraad gestencilde tochten heen. Wij hebben ons echter gehaast een nieuwe voorraad te maken. Er zijn tevens leuke boekjes, uitgegeven door de Stich ting Fiets, verkrijgbaar, waarin u 11 fietstochten in de omgeving aantreft. Komt u even langs. De le Zandvoortse Autovierdaagse wordt georganiseerd door de Evenementencom missie VVV met goedkeuring en in samenwerking met de KNAC en is geïn spireerd op het succes van de Ned. Autovierdaagse, die jaarlijks te Doetin- chem wordt gehouden. Deze vierdaagse is geen sportevenement, wel een sportief recreatief gebeuren. Ieder, die een auto heeft, die aan de geldende verkeersvoor- schriften voldoet, kan meedoen. Alle inlichtingen, ook betreffende hotels, pen sions te Zandvoort, kunt u krijgen bij het VVV tel. 02507-2226. Deze vierdaagse wordt gehouden op 23 24 25 en 26 september a.s. Nu het herfstweer ons soms de trein doet nemen, zult u het spoorboekje weer nodig hebben. We hebben een beperkt aantal in voorraad. Prijs 3,80. De VVV-kadobon. die nu al enkele jaren als geschenkbon dienst doet, blijkt in een behoefte te voorzien. U kunt deze bon kopen bij de Soester VVV en bij de kantoren van de Rabobank te Soest en Soesterberg, zodat Soesterber- gers niet helemaal naar Soest hoeven voor de bon. U kunt de bon echter niet naar elders versturen, het besteden blijft be perkt tot Soest en Soesterberg. Op 6 en 7 september september j.1. wa ren wederom de „Zonnebloem"-boot- tochten voor zieken, gehandicapten en hoogbejaarden uit Soest. Deze traditioneel geworden boottochten waren weer bijzonder geslaagd, maar zeker zo belangrijk is ook de grotere bekendheid, waardoor deze twee dagen meer en meer aan het gestelde doel gaan beantwoorden, n.1. dat de „genodigden" bestaan uit diegenen, die er anders niet of nauwelijks uitkomen. De „Zonne bloem" was dan ook bijzonder verheugd door de aanwezigheid van gasten van „In de Ruimte" en „In de Ruivenhoek" met hun begeleiders t Een der opvarenden, mevrouw Kaal van „Molenschot" maakte het volgende bijzonder geslaagde, verslag op rijm van de gang van zaken op dindsdag. 7 september, weer het jaarlijks feest en we zijn met „de Zonnebloem" uitgeweest. Luxe auto's die ons naar Amersfoort brachten waar de „Alex van Wayenburg" reeds op ons wachtte en dat werd allemaal „pro-deo" gedaan, fijn dat er nog zulke automobilsten bestaan. Pluvius was ons gunstig gezind een stralende Zon, géén regen en wind. Toen we allen waren gezeten werden we door mevrouw Smit hartelijk welkom geheten Ze vertelde, dat mevrouV Westerveld er niet bij kon zijn en dat deed ons wel wat pijn want het is zeker en gewis dat „zij" altijd de ziel van alles is. Mevrouw Westerveld hier éne troost we hebben veel aan U gedacht en op U getoost en de dames van de Zonnebloem-schaar stonden al met koffie en cake voor ons klaar. Zo begon een fijne tocht die er werkelijk wezen mocht. Toen we de Eem af waren zijn we het IJsselmeer opgevaren en onder de Muiderbrug doorgegaan zagen we de nieuwe stad „Almere" in aanbouw staan 't Wordt te lang om te zeggen wat we allemaal zagen maar 't was wel interessant voor ons ouden van dagen. Ondertussen liepen ze maar af en aan en had je steeds weer één of ander lekkers voor je staan Als je werkelijk alles opat had je voor een week genoeg gehad. De dokter, broeder en pastoor waren ook aanwezig hoor! Dat was wel goed, want een mevrouw hield het niet uit en viel flauw. Even een spuitje en zie daar dat euvel was óók weer klaar. Mevrouw Rol maakte een praatje met ons ging op een tafeltje zitten en metéén een bons want voor haar „gewicht" was de tafel gezwicht. Gelukkig géén gebroken arm of been wel liep ze met een wit gezichtje heen. Mevrouw Rol, ik wil niet op U vitten maar stoelen zijn er om op te zitten. Van het rustuur opgesterkt werd het liedjesprogramma afgewerkt. We zongen keer op keer dat gaf aan boord een gezellige sfeer. Vóór het rusten broodjes en soep en voor de Kok van Braamhage maar één roep Beste manJe kan er wat van! En die sprits bij de thee.die men ons gaf daar likte je je tong bij af. Maar nu wil ik toch ook even onze dankbaarheid aan alle mensen geven die ons deze dag lieten beleven. Want er is heel wat werk ondernomen eer zo'n dag tot stand kon Komen. En zijn wij allen al weer naar huis gegaan is voor hen het werk nog lang niet gedaan. Het kost hun nog enige uren om die boot weer schoon te schuren want de volgende dag breeni weer aan dat er een ander gezelschap mee uit moet gaan. Dus is de eis van de Kapitein dat de boot weer keurig in orde moet zijn. Dan vraag ik U allen tot besluit stel het nu niet langer uit Geef U op als lid, 7,50 per jaar is voor niemand een bezwaar. En luistert U nu even, het adres, waar U zich op moet geven? Mevrouw Westerveld (tel. 15329), no. 22, Bilderdijklaan dan heeft U een goeie daad gedaan. C. A. Kaal-Ouwehand „Molenschot", Soest

Soester Courant | 1976 | | pagina 3