PWA-school leerlingen „wandelden" 1700,- bijeen Publiek bewees door slechte opkomst dat programma niet voldeed Maatschappelijk Werk m. Me Me Pronk: „Hun bestaan een stukje van ons bestaan" Eindverslag organisatieteam Zomerfestival: Obstinate autobestuurder kreeg rijverbod Diefstal uit auto's Wijkvereniging „Overhees" Weduwen- en Weduwnaarsbond Het Gooi en omstr. Regionale schoolraad voorziet geen uitbreiding aantal VWO-scholen Openbare commissie vergaderingen 18.000 gulden krediet voor onderzoek naar aanwezigheid van honden Ontwikkelingshulp Grootste zonnebloem nu meer dan halve meter Geerlof Stam kans op Nederlands Kampioenschap Renault 5 Vleesverkoop Kleinveedierenmarkt Hilversum Volksdansen in Baam Onbestuurbare driewieler richt forse schade aan Soester Courant van donderdag 23 september 1976 Q Foto Herman van Dam Foto Herman van Dam| De 39-jarige autobestuurder J. van L. uit Hooglanderveen, die op de Amersfoortse- straat te Soesterberg met zyn wagen tegen de achterzijde van de auto van W. G. den H. [22] uit Amersfoort aanreed, kreeg mede een rijverbod door zyn recalcitrante gedrag. Van L. en zijn passagier verzetten zich hevig tegen de tussenkomst van de politie. Zij werden uiteindelijk bedwongen in hun vechtlust met hulp van twee agenten van de spoorwegrecherche, die met hun hond toevallig passeerden. In het politiebureau onderging Van L. de blaasproef en toen deze ongunstig voor hem uitviel, werd ook de bloedproef genomen. Hij kreeg uiter aard een rijverbod. De diefstallen uit de geparkeerde auto's houden aan. De heer K. F. D. deed aangifte van diefstal van een portemonnee met honderd gulden uit zijn aan de Regentesselaan geparkeerde wagen en mevrouw C. R. de B. deelde aan de politie mee, dat uit haar op de parkeerplaats aan de Foekenlaan geparkeerde auto. haar tas gestolen was met haar rijbewijs, kenteken bewijs van de wagen, een bril en een portemonnee met honderd gulden. In het kader van het driemaandelijkse evenementenprogramma organiseert de evenementencommissie - bij voldoende belangstelling - op zaterdagmiddag 2 oktober, aanvang 15.00 uur, een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd voor dames. Enkele leuke prijzen staan ter beschik king plus voor alle speelsters een herinne ringsmedaille. De wedstrijd zal worden gespeeld op het sportveld gelegen aan de Willaertstraat, hoek Koningsweg. Opge ven, liefst zo spoedig mogelijk, bij de volgende adressen: B. Koelewijn, Min streelpad 24, P. du Prie, Minstreelpad 53, C. Sneijders, Choristenpad 23 en W. Janssen, Harperpad 24. Op een onlangs gehouden ledenvergade ring werd besloten deze winter een proef te nemen met wekelijkse kontaktavonden. Daar echter'een groep van 34 leden in de eerste week van oktober een reisje langs de Rijn gaat maken, zal men eerst 12 oktober hiermee beginnen. De administratie (02150-12906) en het adviesburo (02155- 14843) zijn in de week van 2-9 oktober dan ook niet bereikbaar. Mocht u inlich tingen omtrent de bond wensen, dan zal men u vóór 2 oktober of nè 9 oktober graag te woord staan. Naar de mening van de leden van de regionale schoolraad zal nagenoeg geen enkele gemeente in Eemland nog in staat z(jn zelf een school voor voortgezet onder wijs te stichten. De oorzaak is naar de mening van een studiegroep gelegen in het feit dat de scholen in de grote gemeenten gevoed worden door de kleinere omrin gende gemeenten. Dit voedingsgebied wordt groter, zo was de mening, naarmate de gezinnen kleiner worden. Alhoewel er wel behoefte bestaat aan plaatselijk georiënteerde VWO-scho len, zal realisering nauwelijks haalbaar zijn gezien het vereiste voorzieningen pakket. Overigens besloot de regionale schoolraad, die maandagavond in de Soester brandweerkazerne vergaderde een werkgroep in het leven geroepen, die zich gaat verdiepen in de regionalisatie proble- Voor volgende week staan vier openbare commissievergaderingen op de agenda; op maandag 27 september onderwijs, aan vang 14.00 uur en openbare werken, aanvang 16.00 uur; op dinsdag 28 septem ber Ruimtelijke Ordening, aanvang 19.30 uur en op donderdag 30 september financiën, aanvang 19.30 uur. Op de vergadering van de commissie openbare werken na, die in het kantoor van gemeentewerken aan de Lange Brink weg gehouden wordt, vinden de vergaderingen in het gemeentehuis plaats. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Soms krijgt een mens wel eens een artistieke bevlieging. Dan vindt-ie al die foto's van gewoné onderwerpen niet meer bijzonder genoeg en gaat-ie op zoek naar Iets Heel Moois. Zo'n bui had ik plotseling deze zomer toen we buiten zaten. Mijn oog viel op een palm, die op ons terras staat. Daar zit een mooie foto in, dacht ik. Die sierlijke bladeren tegen een lichte luchtik zag het voor me. En ik maakte deze foto. Eerlijk gezegd viel hij me tegen. Het lijkt net of er iets aan mankeert. Een beetje grijs en weinig sprekend. Ik ging er toch nog eens mee" naar de fotovakman en vroeg, of er niet meer uit deze foto gehaald zou kunnen worden. Ik had wel het negatief mee genomen. Voor de aanschaf van een zogenaamde „inbrander", een apparaat waarmee fo to's op stencils kunnen worden overge bracht. hebben de 140 leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan din ;dagmiddag precies 1687,10 bijeen gewandeld. Daar is nog een bedrag van 45 gulden bijgedaan door de leerlin gen van de 5e klas, zijnde de opbrengst van de verkoop van oude-kranten, waar door voor de inbrander in totaal 1732,10 bijeen werd gebracht. Het systeem berust op medewerking van ouders en familieleden van de leerlingen, die hun kind „belonen" voor het afgeleg de aantal kilometers; per kilometer een bedrag. Gemiddeld heeft dat de school per kind ruim twaalf gulden, opgeleverd. Leerlingen van de PWA-school werden met bloemen ontvangen na de wandeling. Al naar gelang hun leeftijd liepen de kinderen dinsdagmiddag een parkoers van 5 tot 10 kilometer. Het voerde hen achter het paleis langs en door het Baarnse bos. Er waren geen uitvallers en mede door het prachtige weer was het voor hen „een van de betere schooldagen". Burgemeester en wethouders stellen de raad voor 18.000 gulden beschikbaar te stellen om uit te zoeken of iedere honden bezitter wel voldaan heeft aan de verplich ting hondenbelasting te betalen. Men heeft de indruk dat dat niet het geval is. Verwacht wordt dat door het onderzoek, de opbrengst van de hondenbelasting aanzienlijk zal stijgen en dat de kosten van het onderzoek binnen enige jaren door de hoger© opbrengst gedekt zullen zijn. Een groot gedeelte van het onderzoek kan plaats vinden via het geautomatiseer de bestand van de reinigingsrechten. Minister J. Pronk tijdens zijn inleiding in De Open Hof. De grootste zonnebloem tot nu toe geme ten, heeft een diameter van 50,4 centime ter. Het is dezelfde bloem, die vorige week 46,9 cm breed was, maar doorgroeide naar deze ongekende breedte. Deze gigan tische bloem groeit in de tuin bij Evert Westerveld, Nieuwstraat 42. Ook de nummer 2 in deze categorie nadert de halv$ meter. Bij de heer J. van Doorn, Ferd. Huycklaan 3, groeit een bloem die nu 49,1 cm. breed is. Verwacht mag worden dat in bovengenoemde stand nog een wijziging komt. Bij de familie Weyermars aan de Ver meerlaan 27 is een plant met in totaal 55 bloemen. Hier wordt de tweede plaats ingenomen door Evert Westerveld met een plant met 52 bloemen. In de stand van de „hoogste" plant is geen wijziging geko men. Met 4.87V2 meter staat de heer H. Stoel, Thorbeckestraat 19 op de eerste plaats en met 4.80 meter, de heer H. van Roomen, Nieuwstraat 40, op de tweede plaats. Door afgelopen zondag op Zandvoort in de race van de Renault-5 klasse om de „Trophy of the Dunes" als tweede te eindigen, heeft Geerlof Stam, de sukses- volle autoracer uit Soest, zijn kansen op het Nederlands kampioenschap behou den. Er resten nog twee races; a.s. zondag op Zolder in België en de slotrace op 3 oktober in Zandvoort. Leider in het klassement is Frans Vos uit Amstelveen. Stam startte afgelopen zondag op de twee de rij dankzij" goe'de trainingstijden. Na de eerste ronde kwam hij als derde door, maar reeds in de tweed ronde nestelde hij zich aan de kop. Met grote stuurmans kunst slaagde hij erin om in de Tarzan- bocht voor te komen. Elf ronden lang streed hij met Sanders uit Emmen om de eerste plaats. Daarbij werd de rest van het veld eenvoudig losgereden. Op de finish kwam Stam enkele centimeters te kort. De eervolle tweede plaats was zijn deel. „De bedreiging van de Derde Wereld is eerder toe- dan afgenomen. Wij (de rijke landen) ziillen meer dan ooit moeten beseffen, dat onze vanzelfsprekende machts positie aan het veranderen is. Europa zal zich minder star moeten opstellen, meer vertrouwen moeten hebben en daarmee risico's moeten lopen. Deze risico's mogen we niet vanuit onze zekerheidspositie vermijden", aldus minister Pronk van ont wikkelingssamenwerking dinsdagavond in de Open Hof te Soest. De minister sprak in het kader van de Vredesweek: „Bedreigd bestaan". De avond werd georganiseerd door de Raad van Kerken en Amnesty Interna tional. Pronk kwam niet zozeer als „minister", meer als ex-medewerker van het Interkerkelijk Vredesberaad. Zijn verlate komst excuserend: „Ik wist vanaf het station wel waar het was, maar Soest heeft vier stations. Wanneer je vanaf het verkeerde station vertrekt vind je geen uitkomst. Europa moet daarom ook niet kiezen voor een econo mische en politieke vuist, maar voor het weggeven van een stukje macht", aldus de minister. Gelukkig, aldus de minister, groeit het besef dat bedreiging niet geïsoleerd kan worden. Vijftien jaar geleden leefde deze bewustwording niet. Nu zien we in toenemende mate in, dat Europa sterk betrokken raakt bij de problemen in de Derde Wereld. Tientallen vragen kreeg hij na afloop te beantwoorden. Cuba en ook Peter Cus- ters, de vrijwilliger in Bangladesj kwa men daarbij aan de orde. Pronk ant woordde samenvattend, maar zijn ant woorden waren voor leder duidelijk. Ds. P. Kloek sloot de avond, die een sukses genoemd mag worden. Hij vertel de zij gehoor dat op donderdag 14 ok tober Dr. v. d. Heuvel, de eerste secreta ris van de Wereldraad van Kerken een inleiding komt houden in de Oude Kerk te Soest. Dat zal dan gaan over het ver zet tegen de werkzaamheden van de Wereldraad. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats heb ben aan de houders van groene kaarten, genummerd van 1 tot en met 125. Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Soest. Afdeling gezinsverzorging en bejaarden hulp. Burg. Grothestraat 51, Soest, tel. 19004. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 u. Afdeling algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 uur; donderdagavond 19.00-19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorps huis aan het Dorpsplein: iedere donder dagmorgen 9-10 uur, afd. gezinsverzor ging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afd. algemeen maatschap pelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amersfoort en omgeving. Telefoon 033-10441. ADRESSEN TE SOEST Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155-18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper; dins dag t/m vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afdeling Gezinsverzorging en bejaardenhulp: Kantoor: Braamweg 34 - tel. 02155-18140. Spreekuur van Mej. A. Braggaar: iedere dinsdagmiddag van 14.00-14.30 uur. Gemeentelijk Sociale Dienst: afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werkenden, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Soesterberg, dinsdag 14.00-15.00 uur hulpsecretarie Dorpsplein. Moeders voor moeders: Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoor straat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BE JAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Federatieve Raad van de Bejaardenwerk, Middel wijkstraat 36, Soest. Spreekuur: dinsdag t/m vrijdag 9-10.30 uur. Projektleidster: mevr. J. I. Hukema, telefoon 19289. „De Drie Eiken" Dienstencentrum: Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463-1402. Spreekuur maandag t/m vrijdag 10.00- 12.00 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" Dienstencentrum: Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10.30 uur A. F. v. d. Genugten. Warme maaltljdenvoorziening: Informaties bij de navolgende contact adressen: Centrale administratie: Mevrouw M. O. Mulders-De Klerk, Kerkpad Nz. 54, tel. 13662. „Honsbergen": A. F. v. d. Genugten, leider dienstencentrum, W. Beckman straat 475, tel. 10607. Soestdijk: Mevrouw G. Mick-Luypen, Nassaulaan 4, tel. 15592. Soest-midden: Mevrouw M. A. Jansen- Moesenbroeck, Kerkpad N.Z. 57,~telef. 15588. Soest-zuid: Mevrouw S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeel, Veen besstraat 430, tel.14782. Soesterberg: Mevrouw N. van Dijk-De Waal, Moerbessenberg 7, tel. (03463)-2322, b.g.g. (03463)-1710. Hulpdienst Soesterberg: Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8.00 tot 10.00 uur. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de telefoonnummers: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pedi- curedienst, koffie-ochtenden, zangkoor, zwemuur, gymnastiekcursussen, soci ëteiten, kaart middagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi: telefoon 02150-45555.24 uur per dag. Hulpcentrale Soest: tel. 19999 's morgens tussen 9 en 12 uur. Stichting rechtswinkel, Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort Geopend: maandagavond 19.00-21.00 uur, donderdag 15.00-21.00 uur. Meezorgende gesprekshulp: F. J. Wertwijn, cur.-psycholoog. Spreek uur volgens afspraak. Walraven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Vertrouwenspersoon Stichting organisatie Gescheiden Mensen, Soest Spreekuur volgens afspraak. Walraven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Nieuwe- weg-hoek Smitsweg, van 20.00-21.00 uur. Zaterdag 25 september a.s. organiseert de Konijnensportvereniging „Het Rasko nijn" traditiegetrouw weer haar jaarlijkse „Kleinveedierenmarkt" in haar vereni gingsgebouw aan de Groest 106 te Hilver sum. Een „Dierenmarkt" waarvoor de dieren liefhebber van alles is te vinden, er zijn raskonijnen, kleinere konijnensoorten louter voor liefhebberij, of kinderen. Er zijn sierduiven, vogels van allerlei pluima ge, kleurmuizen, hamsters en gerbils. Voor behuizing zijn er diverse hokken en kooien te zien. De verkoop der dieren begint om 12.00 uur v.m., zij die ook dieren willen verkopen kunnen deze 's morgens tussen 9.30 uur en 11.30 uur inbrengen. Op 15 september j.1. zijn twee volksdans groepen gestart in de KOMzaal van de Kennedy MAVO in Baarn. Ook Soestena- ren zijn er welkom. Groep 1 is bestemd voor jongeren en danst van 19.30-21.00 uur. In acht veertien daagse lessen leert men o.a. dansen uit Amerika, Israël, West- en Oosteuropa. In groep 2, van 21.00-22.30 uur, worden de dansen en hun achtergronden wat verder uitgediept. Deze groep is bestemd voor de wat ouderen. U hoeft echter niet „gevorderd" te zijn! De leiding van beide groepen is in handen van Renee ter Braake, gediplomeerd volksdansleidster. De kosten voor de lessen tot Kerstmis zijn 25,-. In januari kunt u opnieuw inschrijven. De eerstvolgende dansavond is 29 septem ber, de volgende lessen op 13 en 27 oktober, 10 en 24 november, 8 en 15 december. Toen ik thuiskwam, zat daar toevallig een goede vriend, die zelf een donkere kamer heeft. Hij zei: Als ik die palmtak nou eens helemaal in zwart en wit zou afdrukken! Zou dat niet nog mooier zijn? En dat heeft-ie voor me gedaan, 't Is een heel werk, wantje moet er echt een beetje mee experimenteren, maar het resultaat is precies, zoals ik het in gedachten had gezien: een volkomen zwarte palmtak tegen een witte lucht. Een mooie vlakvulling. Een beetje artistiek. En 'n leuk effekt. Mede dankzij steun, in de vorm van lage rekeningen voor geleverde diensten, van Soester bedrijven hebben de organisatoren van het Zomerfestival in het Openlucht theater binnen het budget kunnen blijven dat ervoor beschikbaar was. Toch is men van mening, dat ondanks het geringe aantal bezoekers, het Soester Openluchttheater in stand gehouden moet worden en dat de organisatie van een festival mogelijk is, mits uiterlijk in de maand oktober van het voorafgaand jaar met de organisatie gestart wordt. Een en ander schrijven de drie leden van het organisatieteam, de heer G. Kok en de dames G. van Wandelen en Z. van der Have in een brief aan het bestuur van de ver eniging De Soester Gemeenschap, waarvan copiën gezonden werden aan B. en W. en de culturele commissie. Het organisatieteam is enigszins teleurgesteld, maar geeft ook aan hoe verbeteringen kunnen worden aangebracht. De Soester Gemeenschap deelt die teleurstelling niet omdat aan de doelstelling het stimuleren van de ver enigingen en het opvoeren van hun prestatievermogen, wel werd voldaan. Het organisatieteam zegt allereerst dat door het schromelijk tekort aan tijd en door de afhankelijkheid van de adviezen van vakkundigen buiten het team, diver se organisatieonderdelen niet die aan dacht kregen, welke voor de opzet van het festival eigenlijk wel noodzakelijk was. Twee maanden voor de voorberei ding wordt veel te kort geacht. „Het geringe aantal toeschouwers heeft laten blijken dat het geboden program ma niet voldoet aan de huidige rekrea- tiebehoeften van de Soester ingezetenen. Een meer afwisselend programma, bij voorbeeld aangevuld met bekende radio of tv-artiesten is gewenst", aldus het team. Zij menen ook dat de woensdagavond niet geschikt is voor der uitvoeringen en dat mogelijk een betere opkomst ver wacht mag worden op de zaterdagmid dag en of -avond. Tevens is het gewenst voor een uitwijkmogelijkheid te zorgen, eventueel met een ander programma. Omdat de publieke belangstelling in het algemeen, ondanks grote publiciteit, te genviel, lijkt het de organisatoren ge wenst een volgende keer hier en daar spandoeken op te hangen en een geluids wagen door het dorp te laten rijden. Een nadelige invloed op de organisatie ter plaatse noemt het team het feit dat het vervoer van de deelnemers stroef verliep. Men kwam op zeer uiteenlopende tijdstippen binnen, waardoor dikwijls personen in de kleedkamers rondliepen ffie er niet thuis hoorden en bovendien wensten familieleden geen intree te be talen. Dat gaf allemaal de nodige irrita tie. De voorverkoop van entreebewijzen bleek overbodig; mogelijk zal daar een volgende keer alleen het VW-kantoor voor ingeschakeld worden. Wat het theater zelf betreft zegt het team dat een plankier van 10 bij 10 meter node gemist werd, evenals een buiten verlichting bij de artiesteningang en een aantal klapstoelen voor de deelnemers aan programma's. Overigens zag het theater er goed verzorgd uit. Het organisatieteam beveelt voor een volgende gelegenheid een aantal ver beteringen aan. Dat zijn ondermeer de verlichting in de kleedkamers en het aanbrengen van meer kledinghaken; de aanschaf van voetverlichting voor het toneel; het opstellen van een volledig draaiboek en hulp van deskundigen tij dens de voorbereiding. Wat dat laatste betreft denkt men aan een elektrotech nicus, een publiciteitsman of vrouw, een penningmeester en iemand, die be kend is met werkzaamheden die uitge voerd moeten worden bij de exploitatie van een theater. Bovendien is beter contact gewenst met de verenigingen en last but not least: goede organisatoren. Inmiddels is voor volgende week donder dag, aanvang 20.15 uur, in Hotel van de Brink aan de Soesterbergsestraat, een gesprek belegd met vertegenwoordigers van de deelnemende verenigingen. Mo gelijk zal het, zoals het organisatieteam dat ziet, de start betekenen van de or ganisatie van het Zomerfestival 1977. Dat kon best. zei mijn foto-adviseur. In de donkere kamer kan een afdruk worden gemaakt, die meer kontrasten geeft. Dat noemen ze: een harde afdruk en die krijgen ze door gebruik van speciaal papier, dat weinig tussentinten weergeeft en met een bepaalde ontwikkelmethode. Nou ja, al die technische toestan den zeggen mij ook niets, maar het resultaat is toch wel duidelijk in de goede richting. Mijn fotohandelaar zei me nog wel. dat zoiets niet kan worden gedaan met kleurenfoto's. Doordat zijn driewielig voertuig, een zogenaamde „ijzeren hond" door het breken van de gaskabel plots onbe stuurbaar werd en daardoor flinke scha de veroorzaakte, draait de eigenaar, de 60-jarige J. P. voor de aanzienlijke kosten op. P. reed op de Beckeringhstraat toen de gaskabel het begaf. Volgas vervolgde het voertuigje zijn weg daarbij in cirkels over de rijbaan draaiend. Tijdens de eer ste ronde botste het tegen de geparkeer de wagen van W. H. K. aan. De schade was aanzienlijk. In de tweede ronde ging het apparaat de berm in, het fiets pad en het voetpad over om vervolgens 'tegen het hek van TBS te rammen en daarna de rit te beëindigen tegen een lichtmast. P. viel tijdens de manoeuvre uit de wagen. Hij klom er opnieuw in, maar werd weer „afgeworpen". Om standers brachten hem later naar huis. Het voertuigje was niet verzekerd en werd door de politie in beslag genomen. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID Te gekke spijker- en corduroy- rokken, fantastisch te combine ren met onze nieuwe collectie truien, vanaf f 29,00. Te veel om op te noemen dus kom even kijken. U weet wel, in die winkel op de hoek. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636

Soester Courant | 1976 | | pagina 13