Meubelfabriek Oisterwijk Me Me de Meubelmakers uit het zuiden des lands k Vanaf 4 oktober weer sportieve recreatie in Soest Geen bungalows „in het Slangenbosje Realisatie plan „Albert Cuyplaan" op zijn vroegst eind 1977 A. van der Weerd Hondje weg? Hondje terug! Meningen van lezers SNACKBAR Quartz horloges vanaf 139,- FOTO-KOPIEËN Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. 99 Op last van Gedeputeerde Staten: Minder woningen er rondom heen Weekeindtip: HEERLIJKE SALADE Ledenvergadering PvdA afd. Soest Kunstwerk op Nassauplantsoen Soester inspraak VW-nieuws Soester Courant van donderdag 23 september 1976 Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele klelnmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, Ütrecht-Centrum/Nieuwegein) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. De vier gymleraren: v.J.n.r. Rob La Rose, Hans Dreef, Jos van den Brink en Rob Duit. Dankzy particulier initiatief en dan met name van de plaatselijke gymnastiekleraren Jos van den Brink, Rob Duit, Hans Dreef en Rob La Rose, zal er vanaf maandag 4 oktober driemaal per week weer aan „sportieve recreatie" gedaan kunnen worden. Daarvoor zjjn in principe beschikbaar de gymzalen aan de Hartweg, de Steenhoffstraat van de R.K. Mavo en de zaal van de LTS aan de Molenstraat. Er zy'n voor de deelnemers kosten aan verbonden, die per keer 2,50 gaan bedragen. De vele vlaggen die zaterdag uitgestoken waren aan de Ir. Menkolaan en bij het bejaardencentrum Braamhage, waren evenzovele getuigen van de blijdschap van de omwonenden, dat het Slangenbosje nu naar alle waarschijnlijkheid geheel behou den blijft. De werkgroep, die zich nu al jaren beijvert voor het behoud van dit stukje natuur, meent dit te mogen concluderen uit het standpunt van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dat vooralsnog niet tot afgifte van de door de gemeente Soest gevraagde verklaring van „geen bezwaar" zal worden overgegaan, zolang de Kroon geen uit spraak heeft gedaan op bij haar ingediende bezwaarschriften. Bovendien wijst G.S. het door de gemeente ingediende verkavelingsplan af, omdat dat een ernstige aantasting van het Slangenbosje inhoudt. Reden te over voor het werkcomité om de omwonenden uit te nodigen de vlag uit te steken. In de conversatiezaal van Braamhage zetten de heer E. D. Conseheim en mej. C. Burgerman, de huidige stand van za ken uiteen. Hun gehoor bestond uit de in groten getale opgekomen omwonen den; de statenleden mevrouw mr. A. Hol leman-Straatman (PKU) en de heer dr. Ir. P. L. Walraven (CDU); het gemeente raadslid Jan Visser van Progressief Soest en de bioloog dr. J. Voute die een groot aandeel had in de Inventarisering van het Slangebosje. De heer Consenheim vertelde zijn ge hoor, dat juist de boosheid van Soest's burgemeester over het uitblijven van een standpunt van G.S. inzake de verkla ringen van „geen bezwaar", aanleiding geweest was voor een versnelling van de procedure. Het bezoek van de leden Ko«tveriorenwog-hoek Laanstraat Telefoon 14913 o.a. Russisch el, Huzarensalade. Werkelijk iets fijns. ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en pertijen. van gedeputeerde staten Van der Sluis en Hofman had geresulteerd in het stand punt, dat de bouw van de bungalows een ernstige aantasting zou inhouden van het Slangenbosje. G.S. beroept zich daarbij op een brief van de directeur van de Soester gemeen tewerken, waaruit blijkt „dat alleen al de realisering van de bungalows aan de Insp. Schreuderlaan in feite het kappen van een bosstrook van 230 bij 30 meter zal betekenen". Naar de mening van G.S. kan door ver schuiving van de kavels tot de Insp. Schreuderlaan, het bestaande bosgroen praktisch geheel behouden blijven. Aan de gemeente is gevraagd een nieuw ver kavelingsplan in te dienen, „waarbij geen bungalows op het middenterrein zijn ge projecteerd". Eén en ander was voor de heer Consen heim voldoende reden om te mogen vaststellen dat „ons" Slangenbosje ze ker voor enkele jaren behouden zou blij ven. Naar zijn mening had ook het sinds mei op gang gekomen vrijwilligerswerk, waardoor het bosje een heel ander aan zicht gekregen had („er stroomt weer helder water") veel bijgedragen aan het standpunt van G.S. Hij riep de aanwezi gen op met het schoonmaken van het gebiedje door te gaan, dit ook al in ver band met de beslissing die de Kroon nog moest nemen. Mej. Burgerman gaf daarna een bondig overzicht van de inmiddels verrichte werkzaamheden en alle correspondentie die met de gemeente, de bond Heem schut en Natuurvrienden gevoerd was. Zoals de heer Consenheim verteld had dat de werkgroep in feite de gemeente tweemaal, in 1973 ter voorkoming van de bouw van een flat en nu in verband met de bungalowbouw, ..voor schut gezet had", zo zei mej. Burgerman dat de komst van de burgemeester met de ge deputeerdeneen ..tamtam-effect" gehad had. Met onbegrijpelijke snelheid werd het werkcomité daarvan op de hoogte ge steld, zodat de heer Consenheim de af vaardiging in het bosje te woord kon staan. Het was naar haar mening wel tekenend voor de stemming van de om wonenden. Al had aanvankelijk de gemeente iedere medewerking geweigerd, omdat het bouwkrediet niet verleend werd, later stelde men regelmatig vrachtwagens ter beschikking om het uit het bos ge haald hout af te voeren. Vanaf mei hadden gemiddeld iedere za terdag 5 man in het bos gewerkt, waar van het grootste deel uit dames bestond. Na het stoppen van het door het ministerie van CRM gepropageerde en gesubsidieer de experiment, waaraan naast Soest ook in Utrecht de gemeenten Bunnik, IJssel- stein en Nieuwegein deelnamen en ook de extra termijn in Soest voorbij was, lag de sportieve recreatie geheel stil. Dit tot grote spijt van de enthousiaste deelnemers, die zich daardoor de kans zagen ontglippen in een zaal iets aan lichaamsbeweging te doen. Ook de leiders betreurden dit einde en na veel wikken en wegen hebben zij besloten de organisatie zelf ter hand te nemen. Met ingang van maandag 4 oktober gaat de sportieve recreatie „verder" in Soest. Het viertal heeft de drie gymnastiekzalen gehuurd van de sportstichting; op maan dagavond de zaal bij de Groen van Prinsterschool aan de Hartweg; op dins dagavond de gymzaal van de R.K. Mavo aan de Steenhoffstraat en op woensdaga vond de sportzaal van de LTS aan de Molenstraat. Op maandagavond is de gymzaal aan de Hartweg van acht tot negen uur beschik baar voor dames en van negen tot tien uur voor heren. Rob La Rose heeft er de leiding. Op dezelfde uren op dinsdaga vond kan men terecht in de zaal van de R.K. Mavo en daar is de leiding in handen van Jos van den Brink; terwijl woensdagavond eveneens tijdens dezelfde openingsuren Rob Duit de leiding heeft. Hans Dreef is algemeen reserve, waardoor de continuiteit van de „sportieve recrea tie" gewaarborgd is. In principe staan de zalen open voor dames en heren vanaf achttien jaar. Zij kunnen alle zaalsporten beoefenen zoals volleybal, basketbal, zaalvoetbal en zaal hockey, handbal, softbal, badminton enz. Natuurlijk is er ook gelegenheid de eigen conditie op te voeren met andere oefenin gen. Zoals ook de vorige keer het geval was, is de sportieve recreatie voornamelijk be doeld voor allen, die normaal niet toeko men aan enige sportbeoefening. Het gaat daarom niet direct om leden van sportver enigingen, maar om de grote groep die best eens, zonder verplichting wat wil doen aan lichaamsbeweging. Hoewel er oorspronkelijke plannen waren om een kwartaal-abonnement in te stel len, is terwille van de onafhankelijkheid gekozen voor een „bedrag per keer". Na enig cijferwerk, want de onkosten moeten er natuurlijk wel uitkomen, werd het bedrag bepaald op 2,50. De zaken rond deze sportieve recreatie worden-gecoördi neerd door mevrouw H. La Rose-Roest, Heuvelweg 27, tel. 18884 die alle gewenste informatie verstrekt. De paden waren nu redelijk begaanbaar; er werd een bruggetje over één van de waterlopen gebouwd en de jonge eenden en kikkers voelden zich er best in thuis. Er zouden ook nog nieuwe kikkers aan gevoerd worden. Ook zij spoorden aan met het werk door te gaan. Tenslotte feliciteerde raadslid Jan Vis ser, namens zijn politieke vrienden, al len met het bereikte resultaat. Hij sprak zijn bewondering uit voor wat er ge daan was en constateerde dat niet alleen de jeugd, maar ook vele anderen op de bres stonden voor het behoud van het natuurschoon. ,,Ik hoop dat u het ook bij de Kroon zult winnen", aldus Jap Visser. Tegen het bestemmingsplan Albert Cuyplaan zullen, zoals hot er nu uitziet, niet veel bezwaren worden ingediend. Het gaat uiteindelijk ook om de verbetering van een oud plan waardoor binnen het plangebied vier- en er vlak bij nog eens drie flats gebouwd hadden kunnen worden. Daarvoor in de plaats komen nu circa 200 woningen, waarvan ongeveer de helft voor bejaarden. Bovendien gaat het om een hoogst noodzakelijke uitbreiding van de LTS met enkele klaslokalen en een gymnastiekzaal. Toch blijft het vreemd dat het nu nog geldende plan, en het ongetwijfeld op de gemeentelijke tekentafels al lang klaarliggende nieuwe plan, niet tijdens alle voor overleg en discussies rond het raamstructuurplan, ooit vermeld is. Het gaat uit eindelijk dan toch om 200 woningen en minimaal zeker 400 a 500 inwoners. De ruim dertig belangstellenden en de zeven gemeenteambtenaren werden op de informatie-avond, die vorige week gehouden werd, welkom geheten door de burgemeester. Zij gaf daarna een bondig overzicht van het nieuwe plan. Hoe noodzakelijk de uitbreiding van de LTS was, vertelde de adjunct-directeur van de school de heer P. Hamoen. De school werd gebouwd voor 300 leerlingen en wordt nu al door 400 jongens bezocht. Daar komen nog eens 100 meisjes bij in verband met de enkele jaren geleden plaats gehad hebbende fusie met de huis houdschool. Overigens zaten de uitbrei dingsplannen nog wel in een wijde zak; vijf jaar geleden had men plaatsing op het scholenplan. gevraagd en nog steeds had Den Haag daar niet positief op ge reageerd. Desondanks was het nood zakelijk dat men de plannen gereed had liggen. De gemeenteambtenaar Hullegie ver telde tenslotte dat de goothoogte van de LTS-nieuwbouw niet meer dan negen meter mocht zijn en van de eengezins huizen niet meer dan 6% meter, terwijl die hooguit in twee woonlagen gereali seerd zouden worden. Uit de antwoorden op de daarna ge stelde vragen bleek dat de eengezins huizen mogelijk in de premiekoop-sfeer terecht zullen komen; dat er bij de be jaardenwoningen, die rond het bejaar dencentrum Groot Engendaal gebouwd worden ook tuintjes komen „om nog wat te rommelen", zoals dat werd uitge drukt; dat het bestuur van Groot Engen daal waarschijnlijk minder bejaarden woningen mag gaan bouwen, dan waar aan zij behoefte heeft; dat Groot Engen- Volgende week woensdag 29 september, aanvang 20 uur, wordt in Hotel van de Brink aan de Soesterbergsestraat de jaarvergadering gehouden van de afde ling Soest van de PvdA. De agenda vermeldt ondermeer een jaarverslag en het verslag van de kascommissieeen bestuursverkiezing en kandidaatstellin gen voor het gewestelijke bestuur; ge westelijke afgevaardigden en de partij raad. Ook zal het aktiviteitenplan 1976/ 77 besproken worden. Voor het plaatselijke bestuur staan kan didaat Frans Kingma (voorzitter)Hans Hansen (secretaris); Piet de Roos (pen ningmeester); Kim Hamburger, Mick Leyendekker, Betty Kleinegris, Hans Hamburger, Martin de Jong en Daan Warners. De nieuwe voorzitter en de secretaris volgen respectievelijk op Raymond van Gelder en Cees Strobosch. De afdeling telde op 15 september 1975 228 leden; thans zijn het er 208. door bedanken (12); verhuizen (6) en overlij den (2). -h'H H9RLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST daal mogelijk omgeturnd wordt tot dienstencentrum; dat de gemeente mo gelijk een deel van de kleine bejaarden woningen gaat exploiteren onafhanke lijk van de kerkelijke signatuur van Groot Engendaal en dat (èn dat is mis schien wel een van de belangrijkste mededelingen van de avond) „de Weg- over-de-Eng" er nooit meer komt. Dat zei de burgemeester in antwoord op een vraag van het oud-bestuurslid van de woningbouwvereniging St. Joseph de heer J. Wanders. Het heeft wel wat per spectieven voor de bewoners van het zogenaamde „bovengedeelte" van de Molenstraat. Oud-raadslid Gerth kwam met zijn vraag op het terrein van het LTS-school bestuur. Hij vond dat het nodige gym nastieklokaal maar ondergebracht moest worden in de gemeenschaps ruimte. Nog afgezien dat het een onmogelijk voorstel was, heeft de gemeente daar nauwelijks iets mee te maken en paste de vraag in het geheel niet in het doel van de avond. Iets gerichter was de vraag of voor de bejaarden niet ook een winkeltje in het plan opgenomen moest worden; even tueel wat soepelheid betrachten om zo'n geval in het centrum Groot Engendaal onder te brengen. Terecht zei de burmemeester, dat dat a. meer een kwestie is voor een onder nemer die er „brood" inziet en b. even tueel voor het bestuur van Groot Engen daal. Van die kant vertelde men al snel dat er ooit in het centrum zo'n winkeltje geweest was, maar dat het initiatief mis- Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Amivedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. Het verdient aanbeveling steeds vermis sing en vondst van huisdieren zo spoedig mogelijk te melden bij de politie, het Dierentehuis en/of Amivedi. Telefoonnummers zijn: Politie 19444. Dierentehuis 13583 en Amivedi 10667. VERMIST: 14-9. Kater, zwart, witte vlek onder kin en in kruis, bruin halsbandje; De Pater, Pr. Bernhardlaan 48, tel. 16119. 12-9. Kater, Siamees, choclatpoint, 1 jr, „Beertje"; Bakker, Hildebrandlaan 32, tel. 11758. GEVONDEN: 18-9. Reu, Herder, lichtbruin, zwarte snuit, bruine halsband, gewond aan poot en oor; (Luitenaarpad). 17-9. Kater, donker cypers; (Laanstraat); (aangereden). 18-9. Poes, lapje; (Hartmanlaan). 16-9. Poes, licht cypers, pas jongen gehad, (Birkstraat); Dierentehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. 19-9. Bouvier, gec. oren. 2 jr; (vliegveld); Jansen, Postweg 47, Soesterberg, tel. 03463-1520. 11-9. Boxer, gestroomd, 6 jr; Keppel, Beukenlaan 19, Baarn, tel. 02154-14084. 14-9. Kater, cypers met witte en zwarte vlekken, dood; Soesterbergsestraat/Van Beuningenlaan. 14-9. Kat. wit met rode vlekken, manke achterpoot, rood halsbandje; Verburg, Bisschopsweg 212, Amersfoort, tel. 033- 26528. 14-9. Kat, Siamees, sealpoint, 4 wk; Van Veenendaal, Korte Brinkweg 8, tel. 12483. Parkiet, blauw; Camping kennels, Birkstraat, tel. 033-19425. lukte door gebrek aan belangstelling van de kant van de bewoners van het huls. Gevraagd werd ook waarom een ge deelte van de Talmalaan moest worden afgesloten en waar in de toekomst de kermis en manifestaties als de M'76 zouden gehouden worden. Gevreesd werd dat daaraan de speelweide zou op geofferd worden, maar dat werd door de gemeente ontkend. Met het gereed komen van een nieuw centrum zou dat probleem opgelost zijn. De heer Zweers van de werkgroep Leefmilieu Soest, maakt de burgemees ter attent op het ontbreken van dit plan in het raamstruktuurplan voor het toe komstige Soest. Hij hoorde dat het ging om een ,,oud"-plan dat nu vernieuwd en aangepast werd. Het had, naar de me ning van de burgemeester, niets te maken met de visie op de toekomst. Verder bestond er nog steeds grote be langstelling voor woningen in de premie- verkoopsector. Er zouden er in dit plan circa 100 gebouwd kunnen worden, ter wijl er aanvragen waren van ongeveer 350 belangstellenden. Wat de realisatie van het plan betrof, rekende de burgemeester voor dat daar op zijn vroegst eind 1977 mee begonnen kon worden. Dat had te maken met alle ambtelijke instanties (23 stuks) die hun licht over het plan mochten laten schij nen. Eind '77 zou lukken, indien er geen of weinig bezwaren werden gemaakt. Met een oproep zich aan te melden voor een werkgroep ter nadere bestudering van het plan werd de informatie-avond besloten. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID De herfst staat weer voor de deur. Regen, regen en nog eens regen. Maar dat Is nu geen probleem meer als u onze regenjassen aan heeft. In de kleuren blauw, zwart, beige en groen voor f 79,00. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren Is. TÈLEFOON 11636 Op woensdag 8 september heeft onze burgemeester een klein, bronzen stand beeld onthuld. Als u het kunstwerk wilt gaan zien moet u het zoeken tussen de beplanting op het Nassauplantsoen nabij flatgebouw Hoog Soestdijk. Is het de bedoeling geweest dit weinig bezochte zitgedeelte wat aantrekkelijker te maken? Het leek erop dat er een mensenfiguur tevoorschijn zou komen, echter, toen mevrouw Corver het beeld uit de doeken had gedaan, trokken de omstanders de wenkbrauwen op. Het was een samenstel van horizontale vlakken en oprijzende sprieten. Gelukkig was de kunstenaar zelf aanwezig om op zijn beurt uit de doeken te doen wat hij ermee heeft bedoeld. „Kiemkracht" is de betekenis. De sprieten zijn stengels en de vlakken stellen zaaddozen voor. Het beeld gaat als een kameleon in zijn omgeving op inplaats van die te accentue ren. Het is er nu al mee versmolten. Men zou deze bescheidenheid een verdienste mogen noemen, want dikwijls dringen non-figuratieve scheppingen zich brutaal op terwijl niemand kan raden wat ze voorstellen, al zou er goud mee te verdienen zijn. Zou bij een volgende gelegenheid zo'n bedrag van 35.000 gulden eens in overleg met de burgerij besteed mogen worden. Door middel van een prijsvraag bijvoor beeld? P. RADEMAKER-DUUTS. Aan mevrouw A. Blommers-Biezeno, die zo vriendelijk was te reageren op mijn stukje over de Soester inspraak, zou ik twee vragen willen stellen. 1. Als mevrouw nu eens niet maanden achtereen alternatieven had afgewogen, ideeën had uitgewisseld en verslagen had gemaakt, was dan de zogenaamde beslis sing van de gemeenteraad veel anders uitgevallen? 2. Vindt mevrouw het erg democratisch (om van fatsoenlijk maar te zwijgen) om 4000 bezwaarschriften en 400 enquêtefor mulieren onder de tafel te werken omdat er een handvol insprekers is, dat er anders over denkt? Soest, 18 september 1976 Parklaan 47 Mr.H.H. HOUTMAN. Rr>Pr< r——.r~\ WWW W TT VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155 - 13917 Het komende uitgaansseizoen biedt tal van aantrekkelijke programma's. Zo zal op donderdagavond 23 september in de Blauwe Zaal van de Utrechtse Schouw burg een programma gaan met als titel: „Scherts, Satire en Ander Snoepgoed". Medewerkenden zijn: Jenny Arean, Ro- bert Long, Jéröme Reehuis en Dimitri' Frenkel Frank. Kaarten 15,-. CJP en 65 9,-. Aanvang: 20.30 uur. Nu het weer, meer dan in de warme periode, tot wandelen noodt, is het misschien nuttig u attent te maken op het wandelgebied in de Koninklijke Domei nen. Om hier te mogen wandelen heeft u een wandelkaart nodig, die aan ons kantoor gekocht kan worden voor 1,25 per stuk. U kunt hiermee met uw gezin een jaar lang in het Domeingebied wande len. De ANWB maakt.ook weer prachtige tochten, o.a. op 10, 16 en 17 oktober a.s. de Looboswandeling vanuit de Harskamp (Veluwe), Vertrekpost, kantine kampeer terrein De Harskamperdennen, Houtves-' ter van 't Hofweg 1, Harskamp. Routes afhalen van 9.00-14.30 uur. Tevens op 9, 10, 16 en 17 oktober de Amerongse Bergwandeling. Vertrekpost hierbij is Uitspanning Het Berghuis, Veenseweg 28, Amerongen. Voor deze serie nieuwe wan delroutes door het heuvelachtige bosge bied kunt u eveneens tussen 9.00 en 14.30 uur routebeschrijvingen afhalen. Op 25 september a.s. wordt in Hamdorff te Laren een expositie geopend van nieuwe werken van Jan Rijlaarsdam. U kunt deze tentoonstelling dagelijks bezoeken van 10-17 uur, ook zondags en tot 11 oktober 1976. Op zaterdag, 25 september is in de Markthal te Amersfoort aan de Breestraat een Hondenshow van de Nederlandse Pointerclub. Openingstijden: 10-18 uur. Zondag, 26 september in dezelfde hal een hondenshow van de Nederlandse Gordon- Setterclub, met dezelfde openingstijden. Op dezelfde datum, maar dan van 14- 16.30 uur is in Soest Kermis in het St. Joseph-gebouw aan de Steenhoffstraat, ten behoeve van de kabouter- en padvind- stersgroepen „De Fakkeldraagsters". Wanneer u zaterdag 25 september eens een fijn eind wil wandelen, kunt u met de Heuvclrugwandeltocht meedoen. De af standen bedragen 5, 10, 15, 20 en 25 kilometer. Het startpunt ligt in Wouden berg, De Heygraaf, Zeisterweg. In de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht, in de Margriethal, wordt van 30 september t/m 3 oktober a.s. een Jongdierententoonstelling gehouden. Donderdag en vrijdag van 10-22 uur, zaterdag en zondag van 10-17 uur. Herfsttinten/wildspeurtocht. Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid aan een gecombineerde herfsttinten-wildspeur tocht deel te nemen. Dit is dagelijks mogelijk (behalve op zondag) van 4 oktober t/m 6 november (beh. 20/10 en 5/11). Deze tochten vertrekken om 15.30 uur vanaf het Stationsplein te Apeldoorn. Prijs 8,- inclusief de entree voor de Kroondomeinen. De Luchtvaartexpo „Aviodome" is een boeiend reisdoel voor een dagje uit. Het werd opgericht ter gelegenheid van het vijftig jarig jubileum van „Fokker", KLM en Luchthaven Schiphol. Echte vliegtui gen, modellen, filmvoorstellingen en de monstraties geven zowel kinderen als volwassenen een leerzaam beeld van de ontwikkeling van de ruimtevaart en lucht vaart. Het is gevestigd op de wereldlucht haven Schiphol, waar de wandelpieren, restauraties en promenades van het sta tionsgebouw, tegen inlevering van het Aviodome toegangsbewijs, gratis toegan kelijk zijn. Open: 1/4 -1/11, ma t/m za. 10.00-17.00; zon- en feestdagen 12.00- 17.00 uur; 1/11 - 1/4 di t/m za. 10.00-16.00 uur, zo. 12.00-17.00 uur. Gesloten op maandagen in de periode 1/11 tot 1/4. Folder bij ons kantoor verkrijgbaar. Dit jaar zal de traditionele Herfstflora in het Singer Museum te Laren worden gehouden van 1 t/m 10 oktober, onder de titel „Singer in Bloei". Men geeft over zicht van 4000 jaar bloemsierkunst. Hierna volgen nog enkele korte tips voor trips. Op 25 en 26 september de 13e internationale kattententoonstellingKat- expo '76 te Leiden in de Groenoordhal; op 25 september in Brakel (G.) op héo j Marktplein een Pony- en veulenmarkt; een pasar malara in de Veilinghallen te Alkmaar op 25 en 26 september; en eindig september te Den Haag in de Houtrust-1 hallen de 106e Daraesbears. De kadobon blijft het goed doen. Hij js in zeer veel Soester en Soesterbergse zakeni besteedbaar en bespaart u het lange zoeken naar een passend geschenk. Ver- krijgbaar aan ons kantoor k 5,-; 10, f 15,-;/ 20, -en 25,-.

Soester Courant | 1976 | | pagina 15