Schoolverlaters hebben het moeilijk Broekie Japie aap» Kruiswoordpuzzel <2)e óterren voorópellen 4 ft* *3 t i*fv u Aanwinsten openbare bibliotheek Koffiebar-avond Soest for Christ J «van Zal ZIEKENAUTO tel. 12727 BRANDWEER tel. 13333 Burgelijke Stand KLEDING iCENTROMl SNACKBAR IVI Al II1IAnI«A# rrl«ICUWCIIIUCIV NIEUWERHOEKPLEIN 7 - SOESTDIJK TELEFOON 02155 - 1 2 9 6 4 Donderdag HALVE KIP van/3,50 voor f 2,50 Vrijdag SATÉ van 3,50 voor f 3,00 Alleen de beste kwaliteit ft**#*******###***####*#**** Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt Medische dienst Predikbeurten CSJOF Ö^AR •_J R.Kkerkdiensten Fancy fair voor Waldheim-mavo te Baarn Oplossing Kruiswoordpuzzel Soes ter Courant van donderdag 23 september 1976 topte, werd daar met open armen ontvangen. De schoolverlater van vandaag heeft set wat dat betreft heel wat moeilijker. Want het bedrljlsleven heelt zo z n pro- blemen, waardoor een fors aantal schoolverlaters er niet in zal slagen een werk- kring te vinden. Op dit moment ziet het er naar uit. dat zo'n 50.000 schoolverlaters de kennis- making met de wereld van bedrijf en be roep voorlopig nog zullen moeten uit stellen. Er zal voor hen geen werk zijn. Enerzijds als gevolg van de heersende economische omstandigheden, ander zijds omdat het bedrijfsleven hen geen passende arbeid kan aanbieden. De schoolverlaters van vandaag hebben het dus duidelijk moeilijker dan hun col lega's van zo'n tiental jaren terug. Een paar oorzaken Er zijn, naast de verslechterde economi sche omstandigheden, nog een aantal oorzaken te noemen die tot deze situatie hebben geleid. De belangrijkste oorzaak ligt misschien wel bij het onderwijs zelf. Zonder moeite kan worden vastgesteld, dat dit aanvankelijk vrijwel uitsluitend functioneerde als toeleverancier van ar beidskrachten voor het bedrijfsleven. Niemand stond stil bij de vraag, of het onderwijs niet vooral aandacht zou moe ten schenken aan de ménselijke ont plooiing van de leerlingen. Totdat zo'n tiental jaren geleden de doelstellingen van het onderwijs in discussie werden gebracht. En uit die discussie - met enorm veel onrust, betogingen, en zelfs echte studentenopstanden - over heel de wereld een vernieuwing van het onder wijs voortkwam, die nog tientallen jaren lang alle bij het onderwijs betrokkenen zal bezighouden. De „school" heeft het aangedurfd de eigen doelstellingen ter discussie te stellen. Met als gevolg - denk aan de Contourennota - dat bij een na dere uitwerking van die vernieuwende gedachten, vrijwel geen steen op de andere blijft staan. Bedrijfsleven Het bedrijfsleven is op die ingrijpende vernieuwing nog lang niet ingespeeld. Evenals vroeger verwacht het ook nu nog arbeidskrachten aan te kunnen trekken, die zonder al te veel moeite in GEBOREN: Brechje Martine, dochter van G. W. BuxtorffenJ. G. G. van Breukelen. - Igor Wladimir, zoon van W. W. G. Steitner en A. Jongerden. - Quinten Ernst Jan, zoon van H. E. Berg en M. J. de Gilde. - Eduard Dieter, zoon van J. A. van Hattum en H. Kruitbos. - Erica, dochter van W. Koedijk en J. Bettings. - Roberto Benjamin, zoon van C. Gabriël en J. H. van Os. - Patrick, zoon van G. Homan en J. C. Giele. - Steven Vincent, zoon van H. J. Hunnegoen D. M. Oranje." - Christiaan Frederik, zoon van C. F. de Glint en G. de Klimpe. - Sander, zoon van A. Kerkhoff en E. G. Visser. - Daniël, zoon van P. Vermeij en H. J. Meijer. - Tineke Adriana, dochter van A. J. Gebbink en H. V. M. v. d. Linden. - Sanna, dochter van K. Koppenaal en M. Overhoff. - Patricius Loijsius, zoon van E. Breeschoten en J. S. Koopmanschap. ONDERTROUWD: Simon Bonny David en Arina Dorothea Maria van der Laan. Garrelt Dirk Gerhardus Folkers en Isabella Mirjam Maria Spoorenberg. GEHUWD: Ariën van Schalm en Elisabeth Johanna Willems. - Eric Anton Maria Manning en Charlotte Johanna Slotboom. - Jan van Driel en Jacoba Maartje Johanna van Raamsdonk. OVERLEDEN: Francisca Catharina Johanna Gielen, wed. van W. P. Verhpeks. - Grietje van Veenschoten, echtgen. van F. W. Wijn man. - Barbara Rosa Müller, wed. van F. A. Furer. - Louwrens Martin Hendrik Blok. - Jan Zwartendijk, echtgen. van E. M. Christianus. het arbeidsproces kunnen worden op genomen. En daarmee gaat het bedrijfs leven voorbij aan een van de belangrijk ste veranderingen die het onderwijs doormaakte. Want dat onderwijs leidt niet langer meer uitsluitend op voor de uitoefening van een beroep, maar richt zich op een zo volledig mogelijke ont plooiing van de leerling als mens. Kortsluiting dus. Want het bedrijfsleven is er in het algemeen niet op ingesteld om in te spelen op de in het onderwijs gelegde basis. Het sluit - weer in het al gemeen - de ogen voor de toenemende vraag naar zinvol werk, waarin degene die het verricht bevrediging kan vinden. In plaats daarvan worden veelal de eisen omhoog geschroefd en een devaluatie van de „schoolse" kennis in de hand ge werkt. Een m.a.v.o.-diploma is vaak al het min ste dat voor zeer eenvoudig werk wordt gevraagd. In diezelfde lijn ligt de vraag naar „ervaren" personeel, maar er varing is nu juist wat de schoolverlaters nog missen. Onderwijs en bedrijfsleven lijken op die manier steeds verder van elkaar af te groeien. Oplossingen Het zoeken van een oplossing voor dit probleem is verre van eenvoudig. Er zijn dan ook nogal wat belangen in het spel. Maar nu het onderwijs niet langer als „leverancier" van arbeidskrachten voor het bedrijfsleven fungeert, zal het be drijfsleven een eigen aandeel in de vor ming en scholing van de werknemers moeten gaan leveren. Dat ligt dan ook helemaal ln de lijn van de gedachten rondom education-permanente, her- en bijscholing, recurrent-education en bij voorbeeld educatief verlof. Zaken, die véél méér aandacht verdienen dan zij nu nog krijgen. Daarin past ook een voor ziening, waarin onderwijs en bedrijfs leven nauwer met elkaar worden ver weven. Opdat schoolverlaters sneller en gemakkelijker een arbeids- of leerplaats in het bedrijfsleven zullen kunnen vin den dan nu het geval is. Pas dan zullen de schoolverlaters met wat meer ver trouwen de toekomst tegemoet zien. ROMANS: Allbeury, Operatie Sneeuw bal. - Bernlef, Meeuwen. - Berthold, Terreur in de lucht. - Blickensdörfer, De man met de baskenmuts. - Carmiggelt, Ongeordend lezen. - Docter, Droeve poedel in Delfshaven. - Docter, Koude vrouw in Kralingen. - Dyson, Het jacht van de premier wordt vermist. - Van Eijk, Het ulevellenlaatje. - Farmer, De poorten van de hel. - Francis, Doodklap. - Gardner, De duivelbanner. - Hagen, De mustangjager. - Harris, Zwarte zondag. - Heam, Kwaidan; spookverhalen oiit het oude Japan. - Heerkens, de wolwevers. - Herbert, De ratten. - Herzberg, Drie rode rozen. - Hidding, Stormen aan de Rivièra. Hoppen, Wist ik het maar. - Conrad Kobbe, Trixi. - Konsalik, Dromen van goud. - De Lange Praamsma, In weer en wind. - Laumer, Ruimte-odyssee. - Lei- ber. Zwaarden in de mist. - Van Loveren, Kleine mensen hebben grote dromen. - Mather, Gevaarlijk intermezzo. - Meinke- ma, En dan is er koffie. - Monsarrat, Verborgen onheil. - Morrison, Sula. - Moyes, Moord op de ambassade. - Nol- thenius. Weekend op Waldegg. - Philipe, Hier, ginds, elders- Prochézka, Milena. - Quentin, Puzzel voor pelgrims. - Roth, Mijn leven als man. - Scott, Klinkende munt. - Slaughter, Zwoele tropische nachten. - Solzjenitsyn, De Goelag archipel. - Spinrad, Pak Jack Barron. - Mustard Stewart, De magnaten. Sugar, Operatie Vuurbol. - Venema, Het leven, een bries. - Van Vogt, Kinderen van morgen. - Wahlöo, De moord op de eenendertigste verdieping. - Walton, Het lied van Rhiannon. - Woodiwiss, Waar heen de storm ons voert. DISCOTHEEK: KLASSIEK: Bruckner, Symfonie no. 6. - Gretry, Danssuites. - Mozart, Pianoconcert no. 20 en 24. - Penderecki, Dies irae. - Prokofiev, Piano concert no. 2. - Rachmaninov, Rapsodie over een thema van Paganini. - Saint Saens, Le carnaval des animaux. - Beet hoven, Ballades. - Gounod, Petite symfo nie. - Mendelssohn Bartholdy, Strijk kwartet no. 2 en 3. - Gibbons, Praise the Lord. - Pergolesi, Stabat mater. - Gersh- win, Porgy en Bess. - Couperin, 2 Piêces de violes. - Haydn, - Celloconcert. - Haydn, Strijkkwartetten. - Korngold, The sea hawk. - Mahler, Kindertotenlieder. - Mendelssohn-Bartholdy, Symfonie no. 1 en 2. - Mozart, Klarinetconcert. - Pergo lesi, La serva padrona. - Prokofiev, De stenen bloem. - Telemann, 12 fantasieën. POPULAIR: Bots, Voor God en vader land. - Cox en Halsema, Wat je zegt dat ben je zelf. - Don Quishocking, Zand in je badpak. - List en Shaffy, Samen. - Nijgh, In het teken van de ram. - Aznavour, Je m'voyais déja. - Mouskouri, 1976. - Peyrac, D-ou venez vous. - Mey, Ikarus. - Bassey, The fabulous Shirley Bassey. - Baez, Joan Baez sings Dylan. - Lucky Lady. - Nashville. - Profondo Rosso. - Alquin, Best kept secret. - Bay city Rollers, Saturday Night. - Beatles, Beatles greatest. - Beatles, Let it be. - Black Sabbath, We sold our soul for rock 'n roll. - Bowie, The man who sold the world. - Bowie, Station to station. - Brotherhood of man, Love and kisses. - Chapman, Pleasures of the street. - Coltrane, The best of Chi Coltra^e. - Creedence Clearwater Revival, The 20 greatest hits. - Denver, Live in London. - QML> De grootste en best gesorteerde zaken^A in Hilversum, Amersfoort en Zeist. Dylan, Lily of the west. - Gentle Giant, Interview. - Golden Earring, Rock of the century. - Hansson, Attis thoughts. - Jethro Tuil, Too old to rock, too young to die. - John, Here and there. - KC and the sunshine band, Get down tonight. - Led Zeppelin, Presence. - Ozark Mountain Daredevils, Country girl, - Pink Floyd, Ummagumma. - Poco, Live. - Procol Harum, Rock of the century. - Riopeüe, Saving grace. - Stills, Illegall Stills. - Stevens, The world of Cat Stevens. - Spooky Sue, You talk too much. - Uriah Heep, Salisbury. - Weather Report, Tale Spinnin'. Op vrydag 24 september start het inter kerkelijke evangelisatieteam Soest for Christ haar winteraktiviteiten met het houden van een open avond. Het juiste programma blijft nog even een verrassing, maar men wil in ieder geval graag bfj een kopje koffie napraten over het tentweek end en bü voldoende belangstelling de mogelijkheid bekijken voor het oprichten van een bijbelgespreksgroep. Soest for Christ wil graag zo'n groep oprichten, maar men kan ook inlichtingen krijgen over bestaande groepen. Het interkerkelijke evangelisatieteam Soest for Christ is een werkgroep met deelnemers uit verschillende plaatselijke kerken. Zij hebben de wens om iedereen beter en blijvend met de bijbel en het christelijk geloof in contact te brengen. Bent u hierin geïnteresseerd, dan bent u van harte welkom. Vrijdagavond staat V DlnAinn^A \fim CWI in nlln 1/im i,nn Bloeiende VIOLEN in alle kleuren, slechta15 cent (geen handelaren) Er valt alleen maar „Hoera" te roepen over ons assortiment HEIDE, minstens 60 soorten zware kwaliteit slechts 1f75 per stuk. CONIFEREN volop verplantbaar, 100 soorten, moeten weggaan voor onze prijzen. SIERKOOL, bijzonder mooi, in kleuren. Maak haast anders vindt u toch de hond in de pot. BLOEMBOLLEN, wegens schaarste duur, wij houden het redelijk voor u. Groene KAMERPLANTEN groot assortiment, ongelooflijk slechts 1 gulden. DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 12883 Na dergelijke aankopen kunt u de handjes tevreden dichtknijpen, Horizontaal: Verticaal: 1. Kindergroet. 1. De dato (afk). 3. Streep. 2. Zangstuk. 6. Boom. 3. Onderricht. 8. Rang in het leger afk 4. Keizer van Rome. 10. Telwoord. 5. Lidwoord. 11. Bijwoord. 6. Zijrivier van de Donau. 14. Windrichting. 7. Stoot. 15. Gedroogde halmen. 8. Eur. hoofdplaats. 17. Bijwoord. 9. Jongensnaam. 19. Waterkering. 12. Gebogen. 21. Telwoord. 13. Hetzelfde. 23. Zeedier. 16. Jongensnaam. 25. Groet. 18. Stand. 27. Onverstandig. 19. Kledingstuk. 28. Aanzien. 20. Bericht. 30. Kleverige stof. 22. Landelijke plaats. 33. Plakken. 23. Droom (fr). 35. Opstootje. 24. Waardebriefje. 36. Breedvoerig. 26. Tevreden. 39. Vallei. 29. Schappelijk. 40. Zangnoot. 31. Zetel. 41. Kostbare. 32. Myth. figuur. 42. Gemanierde vrouw. 33. Geluid. 43. Pers. vnw. 34. Keur. 44. Familielid. 37. Onbep. vnw. 46. Incasseren. 38. PI. in Gelderland. 48. Bestemming. 45. Vogel. 50. Geestig. 47. Deel v.h. hoofd. 52. Nijpen. 49. Niet dicht. 55. Fr. lidwoord. 50. Treiter. 56. Strik. 51. Hoofddeksel. 58. In orde. 53. Maatstaf, richtsnoer. 59. Ongemanierd. 54. Voordeel. 61. Vr. munt. 56. Deel v. d. kast. 64. Vochtig. 57. Deel v. e. boom. 66. Slot. 60. Verbond. 67. Behoeftige. 62. Schrijfbehoefte. 69. Vuil. 63. Delfstof. 70. Vorm van kermen. 65. Koraaleiland. 72. Vadsig. 66. Europeaan. 74. Als eerder (afk). 68. kostbare ^tof. 75. Voorzetsel. 69. Familielid. 76. Zeepwater. 71. Godsdienst (afk.). 77. Chin. maat. 73. Zangnoot. De oplossing van deze kruiswoordpuzzel vindt U elders in dit blad. voor jong en oud een kopje koffie klaar in de Open Hof om 20.00 uur, op de hoek van de Veenbesstraat en de Dalweg. Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen in Soest 18376 en 17786. SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen 10.00 uur tot zondagavond 24.00 uur dokter J. Overbeek, Burg. Grothestraat 65, tel. 12333 en dokter H. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 12388. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst op bellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dokter A. v. d. Vet, Baarnseweg 50°, Bosch en Duin; tel. 030-780626. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Ingaande vrijdag 17.30 uur, alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgende vrijdag 17.30 uur apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn; tel. 02154-12137. Extra apotheekdienst zaterdag a.s. van 8.30 tot 12.30 uur apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. DIENSTEN GEZAMENLIJKE' KRUISVERENIGINGEN SOEST en SOESTERBERG Vrijdag 17.30 uur tot en met maandag morgen 7 uur: zuster M. van Loon, Van Marnixlaan 26, Amersfoort, telef. 033-17172 en zuster J. van Drunen, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-2729. Weekavonddienst: zuster C. Bijlard, Ru benslaan 97, tel. 15425 en zuster C. Veke- mans, Simon Stevinlaan 3, Soesterberg, tel. 03463-1540. In het medische Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770, zijn de wijkverpleegkundigen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur. Tevens worden op deze uren verpleeg- artikelen uitgeleend. ZW AN GERSCH APG YMN ASTEEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13 tot 14 uur in het Medisch Centrum, tel. 18770. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. M. van Wijck. Lunteren Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. G.S.Alma 19.00 uur ds. Jac. Smit „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. Jac. Smit Ichtuskerk, Albert Cuypluan 10.00 en 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur R.K.-dienst pastor De Groot In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagscholen 10.00 uur Groen v. Prinstererschool Interkerkelijk 10.00 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 9.30 uur dr. J. Rinzema 17.00uur drs. P. Pool, Woerden Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur ds. D. Land 17.00 uur dr. J. Rinzema „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur drs. P. Pool 17.00 uur ds.D.Land GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 en 14.15 uur ds. G. Hagens CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9.30 en 17.00 uur ds. W. Heerma GEREFORMEERDE GEMEENTEN Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 en 14.30 uur Leesdienst VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink Braamhage: 19.00 uur ds. W. Leerink EVANGELIEGEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 Geen dienst Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52 Geen dienst SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10.00 en 17.00 uur Diensten Hervormde Kerk 10.00 en 17.00 Dienst 10.00 uur Jeugdkapel Sterrenberg 10.30 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B, Baarn 10.30 uur ds. A. Broer, Hilversum Geref. Kerk „Vrije kerken" Nassaulaan 12, Baarn 10.30 en 17.00 uur ds. H. Kiezebrink Evangelische Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn 10.30 uur ds. C. Pel, Soest HAKKEN SLEUTEL Klaar terwijl u wacht Koninginnelaan 24 tel. 13426 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00,9.30(Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H.Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdyk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9. 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soesl-Zuid, Sl. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30( Hoogmis) en 11.00 uur. Maandag.dinsdag en donderdag 8.30 uur Woensdag en vrijdag 19.00 uur. De Open Hof, Dalweg hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdagavond 19.00 uur. Zondag 9.30 en 11.30 uur. Voor de aanschaf van „extra-aankle ding" van het in begin oktober te openen nieuwe gebouw van de Waldheim-mavo te Baarn, organiseren de ouders een fancy-fair met rad van avontuur, een Waterlooplein-markt, verkoop-blj- opbod, een fiets- en autorally, een boe- kenmarkt enz. Van de daarmee bijeen te zamelen gelden wil het actiecomité spullen aanschaffen, die voor het goed functioneren van de school nodig zijn; de leefbaarheid vergroten, maar die niet gefinancierd worden door de overheid. Men denkt daarbij aan zaken als een oproep- en communicatiesysteem, wandklokken, benodigdheden voor de toneelaccomodatie, wandversieringen, plantenbakken enz. Over plaats en tijd volgen nadere mede delingen. Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 \w 'ïL'.VU !ba -69 "89 usa "99 iloiB '99 :s}J9 '89 iW*ï '29 :anm '09 !unns '19 :apBi '99 rinu f-s tuuou -gQ Itdoïf '19 '.jbs 09 !uodo ïsnau 'if tMnud 'gt- '.apa •88 :uaui 'ig lama 'fZ iJfuvpi 'SS "28 uoo.il IS :>lfTT9P9J '62 luuepiOA •93 tuoq fz ;aA9J -8Z :daop -ZZ i 02 :sép -ex tiapB '8i :o9uj, '9i :uiapi '81 ;puoJ zi '-10 '6 '-OISO '8 ijod 'i :jbsi •9 :ap 's '-OJ9N 'ï- :s9i '8 ibjjb z :pp 'i :proogj9A 'TI '11 '.dos '92, '22. '-mooi "21 -ïuiJaJl '0Ï !s9(a '69 :auuB '2,9 Ipma '99 Ubu •f-9 tjajsBid '19 :mui *69 '-9JIO '89 :sn[ 99 :aun '99 '.uadpunj -39 Jsjïbbus '09 riot '8* :u9uuj -qï indo -ff :in '8k ïaurep zf '.s.mp •if :op 'Ok :iap '68 :i8dum *98 iibj se U9A91H '88 :dooj}s '08 '82 '.uiop LZ t9AB '93 '-QOH '82 ip-iapuoq '13 '.uiup '61 ÏJBBp '2,1 IOJIS '91 risoo -fl :S19J9 'II :anp '01 :oo '8 idai 9 lufn '8 !bp 'i :ibbiuozijoh Ram. 21 maart-20 april. Deze week kan de omgang met derden belemmerd worden door misverstanden. Het zit erin. dat u zelf niet weet te luiste ren en achter uw eigen opinies aanholt. Houd dus een open oog voor wat er wer kelijk omgaat en kom anderen tegemoet in hun ideëen. Lukt u dat, dan blijft een bepaald succes niet uit! Dit geldt even zeer voor uw gevoelsrelaties. Oppassen in het verkeer, niet van trappen hollen! Stier. 21 april-20 mei. Over het algemeen een week, waarin u in menselijk opzicht winst maakt. U ziet kans een zwakheid in uw eigen karakter te overwinnen, waardoor een bepaalde situatie niet alleen verheldert, maar waardoor ook uw omgang met derden veel fijner en opener wordt. Houden zo! Laat u niet meer in een hoek drukken, die u niet bevalt en waar u ook niet thuishoort! Tweelingen. 21 mei-20 juni. Als het om belangrijke dingen gaat, moet u deze week uw tong in bedwang zien te houden. U voelt een bepaalde neiging, om er alles maar eens uit te gooien en ook, om nogal wat te beloven. U bedoelt het best, maar u kunt ermee in de prut komen. Uw werk geeft u de no dige voldoening, omdat een idee van u inderdaad goed blijkt te functioneren. Een oudere, die op u steunt, is u heel dankbaar voor een door u opgeloste moeilijkheid. Kreeft. 21 juni-20 juli. Het kan zijn, dat u deze week een be richt van enig belang ontvangt. Kijk dus goed uw post na, ook de advertenties die I u aangaan en luister goed wanneer er ge sprekken van voor u interessante aard, worden gevoerd. U heeft kans op een ple zierige ontmoeting, waarbij u dingen hoort, die u genoegen doen. Niet te zwaar eten en op tijd eens de lucht in! Leeuw. 21 juli-20 augustus. Het is mogelijk, dat u deze week vrij wat medewerking ondervindt op allerlei ge bied. U heeft een gevoel, dat er vaart ln de dingen komt en krijgt er zelf ook weer schik in! Een bepaalde, moeilijke kwes tie blijft nog haperen. Daarbij is meer dan een persoon geïnteresseerd en men kan het niet goed eens worden over de te volgen gedragslijn. Op gevoelsgebied een goede kans. Maagd. 21 augustus-20 september. Laat u deze week niet bedriegen door de schone schijn. Sommige mensen en din gen komen u rooskleuriger voor dan ze in werkelijkheid zijn. Een bepaalde fi guur in uw omgeving is weinig sportief van innerlijk en doet niet gauw iets voor niets. Blijf dus rustig bij uw eigen koers en laat u door niemand van de wijs brengen. Oppassen voor scherpe voor werpen. Weegschaal. 21 september-20 oktober. Geen week voor speculatieve onder nemingen. Ook zogenaamde inside ad viezen moeten met een korreltje zout ge nomen worden. Zakelijke aangelegen heden kunnen beter even op een zacht pitje gezet worden, als ze van groot belang zijn. Op gevoelsgebied is het aan u, om meer begrip te tonen en eens los te komen van uzelf en uw problemen. Dat kan verhelderend werken Schorpioen. 21 oktober-20 november. Langzamerhand ziet u weer kans, de dingen wat filósofischer te bekijken. Nu moet u nog uw gevoel voor humor weer eens oppoetsen! Dat is toch altijd uw steun en toeverlaat geweest. Degenen, die daar een grote klap op hebben ge geven, krijgen hun trekken thuis, reken daar maar op! U heeft een paar goede invallen en bent bij de uitwerking daar van echt in uw schik Boogschutter. 21 november-20 december. U heeft nog aldoor zin, om lekker nijdig na te sudderen op voorbije dingen. Als u dat een goede tijdsbesteding vindt, moet u het doen, maar u kunt er een po sitieve week van maken, door uit te zien naar de dingen die komen. En dan zelf ook uw bijdrage te leveren. Iedereen heeft weieens een teleurstelling te slik ken en hard werken helpt dan het beste! Dat weet u ook wel. Buitenkansje moge lijk. Steenbok. 21 december-20 januari. Deze week moet u nu en dan het hoofd schudden over de gecompliceerdheid van sommige toestanden. De mensen maken er soms zo'n broddelwerkje van, dat een verstandig mens er niet meer bij kan! Toch zit er verandering in de lucht en u kunt het beste zo maar eens stille tjes bijsturen! Uw woord heeft gezag, dat weet u. Laat het zo nu en dan maar eens horen en houd de deksel op de pan! Waterman. 21 januari-20 februari. Beetje drukke week. Een schorpioen, die u telkens op de zenuwen pleegt te gaan, heeft weer eens een beste inval! U heeft betere dingen aan uw hoofd en u kunt heel veel goeds doen in verband met iemand, die momenteel lichamelijk niet te best is. U krijgt een fijne brief en eind van de week is uw stemming 100%. Vissen. 21 februari-20 maart. Over het algemeen een prettige week. hoewel u op zakelijk gebied nu en dan stuit op een zekere starheid bij uw mede werkers. U ziet de dingen vlotter dan zij. Maar daar valt wel over te praten. Op gevoelsgebied is alles veel warmer en zonniger en blijken er dingen mee te vallen, waar u een tijdlang over heeft lopen piekeren. Een interessante ont moeting doet u veel genoegen en geeft een nieuwe impuls ook.

Soester Courant | 1976 | | pagina 19