Wethouder Plomp opende Dansschool Slingerland bic bie 50 jaar geleden in Soest SCHOIhUilKIült heeft ze! onze uitschieters... Leden hockeyclub willen op de baricades "7" Scho&Schijf: HYPOTHEKEN Haarproblemen EEG ziet Turken liever gaan dan komen Fraai danscentrum aan de Weegbreestraat: H Honderd Soester kinderen volgend jaar op Zomerkamp in Appelscha foto heRrrun v<\n öam Vergadering is het trainerende gesjacher van gemeente meer dan beu In augustus 61 aanrijdingen en 3 doden 24 september 1926 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 TOT ZONDAG NOG MANIFESTATIE SOEST Cantatedienst in de kruiskerk te Baarn Jeugddienst Emmakerk KAPSALON HANS WEWER Bezoekuren Ziekenhuizen Soes ter Courant van donderdag 23 september 1976 Het afhouden van de Turkse boot is een taak die voor de EEG uitgevoerd wordt door Nederland dat dit half jaar het voorzitterschap van de raad van minis ters vervult. Vandaar dat minister Van der Stoel nogal melancholiek uit Ankara terugkeerde waar men hem verteld had dat de gemeenschap lang niet zo royaal voor de dag was gekomen als men had verwacht. Het gaat erom dat Turkije lid 'wenst te worden van de EEG. net als Griekenland trouwens. Een overgang die in etappes moet verlopen omdat aan de economie van nieuwe leden wel enige eisen gesteld mogen worden waar bij enige hulp niet overbodig is. Het begint met een associatie waarvoor 1 december de begindatum is. Voor de Turken is uiteraard het aantrekkelijkst in de EEG dat die grenzen wijd open gesteld worden voor de produkten die zij hebben aan te bieden. Dat dit omgekeerd ook moet gelden is niet zo'n geweldige zorg want het opnemingsvermogen van de Turkse markt is niet zo geweldig groot zodat men in Ankara niet ongerust hoeft te zijn dat de handelsbalans naar de verkeerde kant helemaal scheef komt te hangen. Maar om meer te exporteren dan te importeren - de manier om beter te worden van de associatie of het lid maatschap - moet men wel iets aan te bieden hebben. En daar wringt de schoen. Wanneer de Turken bepleiten hun landbouwproduk- ten wat meer toegang te geven en ze een betere kans te geven dan dezelfde pro dukten uit landen die geen associatie verdrag hebben, is er niets aan de hand. Dat kan de EEG wel dragen al moet ze er wel rekening mee houden dat de con currentie in de typische voortbrengselen van de Middellandse-Zeelanden groot wondt. De Turken vragen ook om samen- werking op industrieel gebied en ze laten daarbij duidelijk blijken geen prijs te stellen op de vestiging van filialen die alleen maar komen om van lagere lonen te profiteren. Wat ze willen is zodanige samenwerking dat ze een eigen industrie kunnen opbouwen die in de wereld mee kan concurreren. Dat zijn allemaal verlangens waarvan de redelijkheid niet wordt bestreden in Brussel of de hoofdsteden van de nu negen lidstaten. Een vraag is alleen hoe veel geld de gemeenschap zich kan ver oorloven erin te steken. Te weinig, zeg gen de Turken. De EEG echter zit al met het probleem dat diverse posten toch al razend snel tot een hoogte zijn gestegen zodat vooral de grote betaler Duitsland al zijn mis noegen toont en zeker weinig animo het EEG-budget nog zwaarder te belasten. Maar het meest hikt de EEG aan tegen het thans voornaamste Turkse export- produkt: arbeidskracht. In alle landen van de gemeenschap zijn indertijd de gastarbeiders binnengehaald toen er voor allerhande werk geen eigen mensen voorhanden waren. Die situatie is in middels danig veranderd. Het aantal werklozen in alle EEG-landen is aan zienlijk en voorlopig is er weinig hoop dat de economie zich zodanig zal herstel len dat dit verandert. Weliswaar zijn er langzamerhand wel weer vele vacatures maar dan vaak juist zulke dat hetzij door de aard van het werk, hetzij doordat de noodzaak tot ver huizen eraan verbonden is, de animo van de eigen werknemers gering is. Iets waarbij komt dat door het gastarbei derssysteem bepaalde soorten werk als het ware beneden de waardigheid van de eigen mensen zijn gekomen. En ander zijds heeft menig EEG-land sociale voorzieningen die de dwang wegnemen om zo snel mogelijk welke baan ook te accepteren. In die sfeer zit geen land meer te sprin gen om nog meer gastarbeiders. Waar bij komt dat het al moeilijk is om ze kwijt te raken als ze uit landen komen buiten de EEG, maar helemaal onmoge lijk als ze komen uit lidstaten. In principe is het iedere burger van een EEG-land namelijk toegestaan te gaan werken waar hij wil binnen de gemeen schap en daar botst het Turkse belang ernstig tegen dat van de anderen, vooral de industrie-landen die toch al de groot ste contribuanten zijn voor de EEG-kas. Op de duur kan de EEG krachtens haar principes niet vermijden dat de Turken lid worden, maar voorlopig ziet men ze echt niet graag komen. Herman Het echtpaar Slingerland met de twee geitjes die zij cadeau kregen bij de opening van hun dansschool. Reeds vele jaren organiseerde de Stich ting Jeugdzorg Soest vanuit haar club huis ,,de Vangrail" zomerkampen voor haar clubhuisbezoekers. De ervaring hiermee en met het houden van de zomer- speelweken op de Eng heeft de leiding ertoe doen besluiten, om volgend jaar een zomerkamp te organiseren met vrije inschrijving. Om hieraan deel te nemen hoeft men dus niet persé bezoeker te zijn van de Praat paal of de Vangrail, maar mag elk kind in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar zich op geven. Het totaal aantal deelnemers mag de 100 niet overschrijden, aangezien de kam peerboerderij in Appelscha niet meer personen kan herbergen. De kampweek zal gehouden worden van zaterdag 31 juli tot zaterdag 6 augustus en kost 75.— per persoon all-in. Opgaven kunnen nu al gedaan worden via de Praatpaal, tel. 10546 of via de Vangrail tel. 17615, alwaar men ook nadere informatie kan verkrijgen. PRuiöscepoRtaqe I plmRepoRtAQe I kinöeRseRie stuöio-, peps- en DeöRIjfSfÓtOQRAfie Onderwijs wethouder Plomp viel vorige week de niet alledaagse eer te beurt de gloednieuwe dansschool van het echtpaar Slingerland te mogen openen. De wet houder beschikt over enige ervaring in het openen van scholen, maar het verzoek zijn speech te beëindigen met de kreet „Vooruit met de geit" moet ook hem vreemd voorgekomen zijn. Toch gaf hij daarmee het sein voor de aanbieding van twee geitjes, die heel beslist een hartewens van het echtpaar Slingerland vervulden. Toen de dieren zich nog al tegenstribbelend op de gladde dansvloer begaven, kon de heer Plomp zijn gelukwensen toepasselijk afsluiten met de hoop uit te spreken dat de leerlingen van het echtpaar Slingerland zich beter zouden laten leiden. De wethouder zal niet dikwijls meer in de gelegenheid zijn een dergelijke fraaie school te openen. Het is onge twijfeld één van de mooiste van Ne derland en zeker de mooiste van de re gio geworden. Begin van dit jaar werd met de bouw werkzaamheden begonnen en wat de Soester Bouwmij. in zo korte tijd aan de Weegbreestraat heeft weggezet, is fantastisch. Een pracht zaal met een geweldig mooie dansvloer en daarin een voortreffelijke geluidsinstallatie, die het evenwel tijdens de opening, omdat men de kneepjes nog niet hele maal onder de knie had, niet storings vrij deed. Ook aan de afwerking van het com plex heeft men niets te wensen over gelaten; een mooie entreehal, met rui me vestiaire en luxe toiletten; een ideaal directiekantoor en een ruime berging. Bovendien een gesloten tv- circuit op de ingang gericht. De zaal mét de vrijhangende dans vloer is een juweeltje en getuigt ook wat inrichting en kleuren betreft van zeer veel smaak. Op de geluidsinstal latie kunnen 8 boxen worden aangeslo ten en de discobar is van uiterst mo derne snufjes voorzien. In het plafond is de veelkleurige verlichting wegge werkt en tevens de airconditioning, waardoor het dansen een bijzonder prettige tijdspassering gaat worden. Wethouder Plomp memoreerde dat het echtpaar Slingerland zeven jaar gele den neerstreek in Soest na vele triom fen behaald te hebben in de dans- wereld. Liefst 9 maal werden zij kam pioen van Nederland Ballroom en Zuid- Amerikaans dansen en eens reikten zij naar de vierde plaats op de we reldranglijst. Toernee's voerde hen de hele wereld over en zij dansten in Amerika, Australië, Hongkong en Thai land en In de meeste Europese landen. Pas twee jaren geleden startten zij met het geven van danslessen In Soest en door overweldigende belangstelling moest al spoedig uitgekeken worden naar een eigen onderkomen. De hockeyclub heeft een zevenmans commissie benoémd ter voorbereiding van het 25-jarig bestaan, dat volgend jaar gevierd wordt. Vast staat wel dat dan niet gelijk tijdig een nieuwe accomodatie in gebruik genomen kan worden, al had de vorige week gehouden ledenvergadering daar grote moeite mee. Men voelt zich meer dan beduveld door het eeuwige gescharrel van de gemeente, waardoor de vereniging nu twaalf jaar aan het lijntje gehouden is. Niet verwonderlijk was het daarom dat er een sfeer van „op de barricades" heerste en kreten om harde akties niet van de lacht waren. Voorzitter Stroband slaagde er in dit vrij nutteloze en uitzichtloze geschreeuw te onderdrukken, maar hem werd wei de belofte afgedwongen voor de extra, in november te houden vergadering, de plaatselijke politieke partijen uit te nodigen. De jaarvergadering werd door ruim 40 leden bezocht en in een vrij vlot tempo werd de agenda afgewerkt. Lang stond men stil bij de begroting en het voorstel de contributie te verhogen. Eén van de aanwezige dames vond die verhoging maar absurd omdat het min of meer, naar haar mening, diende om het kapi taal op peil te houden. Dat kapitaal, zo redeneerde zij, werd steeds minder waard en daarvoor betalen had geen zin. Er waren twee economen aanwezig die haar trachten duidelijk te maken, dat re servering met het oog op toekomstige uitgaven, nodig bleef, maar geheel eens was zij het niet met hen. "Wel gingen er stemmen op het entree geld drastisch te verhogen en daarop komt men de volgende vergadering te rug. Duidelijk werd wel dat door het ontbreken van een goede accomodatie, de vereniging in ledental nauwelijks meer kan groeien en dat had weer zijn invloed op de begroting. Met minder leden zal men toch voor de kosten op moeten draaien. Het contrubutievoorstel haalde de eindstreep daarom met slechts 5 stem men tegen. De benoeming van de diverse commissies ging vrij vlot, alleen ontstond er enig geharrewar over de hulp aan de redactie van het clubblad. Men besloot bij toer beurt een compleet elftal in te schakelen. Daarbij werd gesproken van een ver plichting. maar dat werd geschrapt toen bleek dat men het ook had over „ver plichte training", „verplichting om scheidsrechter te worden"; de plicht om te spelen, de plicht om tijdig contributie te betalen enz. De „verplichtingen" re zen de pan uit en dat vond men minder juist. Daar kwam nog bij dat er een stem opging om zelf het zo broodnodige vierde veld aan te leggen; ieder lid had de „plicht" om daaraan mee te werken. Die opmerking kwam, na voorzitter Stro- band's verslag van zijn meest recente er varingen met de gemeente. Hij was de mening toegedaan dat men in ieder ge val bereikt had dat de gemeente doende was om grond aan te kopen voor de nieuwe hockeyvelden. De vergadering dacht er anders over. Alle alternatieven, zoals door de gemeen te aangedragen, vond men maar niets. Oud-voorzitter drs. W, v.d. Klink stelde .zelfs dat de gemeente het uitstekend deed met het aan een lijntje houden van de hockeyers". Men deed veel voor de Soester sportverenigingen, alleen met de hockeyclub wist men geen raad. „De ge meente maakt voortreffelijk gebruik van al haar mogelijkheden om de zaak te traineren", aldus v. d. Klink. Hij zag zijn stelling onderstreept, toen bekend werd dat de toezegging, dat het kre diet voor het vierde veld in september in de raad zou komen, weer niet gehono reerd was. Het maakte de vergadering balorig en de kreten om harde akties waren niet van de lucht. Er werd gevraagd om met een grote advertentie het publiek te informe ren over de schandalige handelwijze van de gemeente. Toen de gemoederen iets kalmeerden, werd de leden medewerking De heer Plomp meende dat het exclu sieve pand op een wel zeer centrale plaats in Soest terecht gekomen was en hij wenste de heer en mevrouw Slingerland daarmee veel geluk. Onder het motto „Vooruit met de geit" verklaarde hij de school voor geopend en toen werd onder grote hilariteit van de vele belangstellenden en tot grote vreugde van het echtpaar Slin gerland, door broer en zus Olthuis twee tegenspartelende geitjes aange boden. De geitjes krijgen een vaste standplaats op het terreintje bij de dansschool waar een weitje voor hen in gereedheid zal worden gebracht. Namens de dansvereniging Blau-Weiss uit het Duitse Soest bood voorzitter Karl Gartner gelukwensen aan, die hij vergezeld liet gaan van een album van de dansonknoeting in het kader van de 2-jaarlijkse sportuitwisseling Soest-Soest. De heer F. Hooydonk bood het echt paar Slingerland een keurig opge maakt paar oude wedstrijdschoenen aan, waarin zoveel suksessen behaald werden. Een groep leerlingen over handigde vervolgens een mooie draad plastiek met het embleem van de dans school. In zijn dankwoord richtte de heer Slin gerland zich allereerst tot architect D. Renooy, met wie hij, voor dat de school op papier werd gezet, vele dans instituten bezocht. Dank bracht hij hem voor het verbluffende resultaat, waar hij erg trots op was. De samenwerking met de Soester Bouwmij had gezorgd voor een uniek snelle bouwtijd en dank bracht de heer Slingerland aan de uitvoerder Van Doorn en in hem alle onder-aan nemers. Een dankwoord ook voor de vrijwilligers die hem in de laatste da gen voor de opening bijstonden met het schoonmaken van het gebouw. De heer Slingerland besloot met de toezegging dat hij en zijn vrouw hun best zouden doen van de dansschool een gezellig centrum voor de jeugd te maken en de wens dat de danssport een positieve bijdrage zou leveren aan de gezondheid van alle Soesters. Als herinnering aan de opening bood hij wethouder Plomp een tafelaansteker aan. In de maand augustus werden op Soester grondgebied 61 aanrijdingen gemeld, waarbij 3 doden te betreuren vielen, 5 zwaargewonden en 13 lichtgewonden. In 22 gevallen was er sprake van zware schade en in 39 gevallen van lichte schade. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID ledereen heeft last van dat kou de, gure weer. Wij hebben daar iets op gevonden. Onze zwarte joppers en rood zwart geblokte houthakkers- jassen zijn een ideale uitkomst vanaf f 89,00. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 gevraagd om, anders dan aktiegroepen laten blijken, duidelijk te maken aan ieder weldenkende inwoner, dat de hoc keyvelden, als ze op de Eng aangelegd worden, slechts zes van de tachtig hec taren in beslag nemen en dat sportvel den ook nog openheid en uitzicht garan deren. Er zou ook beslist een plaats te vinden zijn waar de velden niemand, noch het uitzicht zouden belemmeren. Ook werd toen gevraagd de politieke par tijen uit te nodigen voor een gesprek. Voorzitter Stroband wilde zich daarover beraden, maar de vergadering drong hem de toezegging met grote meerder heid op. Dat gesprek zal in de maand november plaats vinden als bekend is in hoeverre de gemeente geslaagd is met haar pogingen grond aan te kopen, dan wel besloten heeft de hockey-accomoda- tie elders te realiseren. De omgeving van het NS-station „Soest" in de twintiger jaren. Nog geen loodsen op het emplacement; slechts een stoomtrein. Rechtsboven de Soester Eng, met de akker waar in latere jaren de begraafplaats op aangelegd werd. OVER DE TROONREDE; Voor de rede, waarmede H.M. de Ko ningin Dinsdag j.1. de zitting van 't parlement heeeft geopend, was maar matige belangstelling. En zooals de verwachting was, is ook de uitkomst geweest; een zake lijke beschouwing over de positie van ons land temidden der volken. Nu is de inhoud van een troonrede altijd weloverwogen en vrij van bravour. Naarmate een kabinet de leiding van 's lands zaken heeft gehad, neemt de jaarlijk- sche troonrede in beteekenis af. De inleidende zinnen, „dat de toe stand van ons volk tot dankbaar heid stemt, al ontbreken de scha duwen niet", dat het economisch herstel zich niet dan zeer vol trekt; inzinkingen niet achter wege blijven; dat handel en scheepvaart nog steeds de on gunst der tijden ondervinden en land- en tuinbouw door invoer- belemmeringen ernstig geschaad worden, zullen bij niemand weer spraak vinden. Belangrijker is de koloniale paragraaf, waarin volle diger uitwerking der nieuwe In dische staatsregeling in uitzicht wordt gesteld en bevordering van het Hooger Onderwijs. En met een bede om Gods zege op dezen arbeid wordt gesloten. IN HONGARIJE: Oud-minister Colijn vertoeft op 't oogenblik in Hongarije en heeft daar de eerste christelijke school op Gerefor meerde grondslag geopend. Dat is daar een gebeurtenis geworden. Vele hooggeplaatsten in Honga rije woonden de opening bij. UIT DE RAADSZAAL: Bij de rondvraag deed de heer De Ko ning op vriendelijke wijze een ver zoek, hoe het stond met de eens gegeven belofte, dat de zetels van den Burgemeester en die der raadsleden zouden worden ver sierd met het wapen der gemeen te. Ongeveer drie jaar geleden had zelfs een demonstratie plaats gehad, door een aldus versierde stoel ter bezichtiging te stellen en de daarop betrekking hebbende oorkonde hangt steeds in de raadszaal, maar de wapens blij ven afwezig. Door de verschillen de dames, die er aan gearbeid hebben, zelfs in nachtelijke uren, wordt daarover met onstemming gesproken. De voorzitter heeft een onderzoek toegezegd; dus af wachten. Met ontstemming wordt gespro ken over een uitlating van een wethouder); „Ongepast vonden wij daarom de uitval van wethou der Van den Berg tot de heer Scheffers - „Ieder moet hier zelf zijn hersens meebrengen en niet op het oordeel van de commissies drijven", 't Maakte een indruk of de weihouder zelf de hersenen kwijt was." SOESTER-CHINEZEN: „Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden allen ingezetenen, kiezers en belasting betalers der gemeente Soest; dat zij hoe langer hoe meer gevoelen door de hooge regeering van Soest beschouwd te worden als onmon- digen, die alleen maar goed ge noeg zijn om ai en toe enkele per sonen op het groene kussen te hel pen en de zuur verdiende centjes op het belastingkantoor te bren gen; dat zij dus niet den Status hebben van Burgers der gemeente en dat zij zich daarom in vele op zichten voelen ten achter gesteld; dat dit gemis aan erkenning voor al gevoeld wordt door de wijze van vergaderen van Uw College, het welk hoe langer hoe meer in het geheim geschiedt, waardoor wel „bij ons, doch zonder ons, over ons" wordt beschikt; dat zulks vooral voor de meer belangstel lenden onder ons zeer onaange naam is, omdat uw College niet zorgt voor een welvoorzien buffet, waarbij de wachturen kunnen worden gesleten; dat het toch niet aangaat alle kiezers en belasting betalers over één kam te scheren en te houden buiten de ver- heven(?) politieke samenleving; dat 't ondergeteekenden vooral niet bevalt zooveel belastinggeld te moeten aandragen voor lawaai- sausjes, als daar zijn onvoldoend voorbereide voordrachten en voorstellen, die blijkbaar in ge heime vergaderingen worden af gewezen ais ongenietbaar; rede nen waarom adressanten Uwe Achtbaren, Edelachtbaren en HoogEdelachtbaren eerbiedig verzoeken het daarheen te willen leiden, dat de artikelen 6 der Kieswet en l der Belastingwet zoodanig worden toegepast, dat de inwoners van Soest niet langer als Chineezen worden aangemerkt". POSTERIJENMet ingang van 1 October a.s. wordt het port der binnenlandsche briefkaarten ver laagd tot 5 cent, der postpakketten tot resp. 30. 40 en 50 cent en der expressestukken (binnenland) tot 30 cent voor postpakketten en 20 cent voor de andere stukken. Het briefport van brieven en brief kaarten naar Oost- en West-Indië zal bedragen 10 en 5 cent, ook per landmail. UIT DE ADVERTENTIES: Te huur of te koop, halve landhuisjes, vlak bij 't station Soest, met aan- gel. voor- en achtertuin, schuur; bev. 2 kamers, keuken, kelder, gang, closet, waterleiding. Boven 3 kamers, vaste waschtafel, af voerbuis waterleiding, overal electr. licht, vliering. Koopprijs - 3600,-. Huurprijs 27,- per maand. Zuivelnotering: Volle melk, per liter 12 cent; Karnemelk, per liter 8 cent; Gortepap, per flesch 15 cent; Eieren, por stuk 9 cent. Melkgeit: Beste witte geit te koop, zoncjer horens. L, Brinkweg 31 A. -t DANCING QUEEN J- Abba - Polydor 2 SMILE Pussycat - Bovema 3 IN ZAÏRE Johnny Wakelin VIP 4 NOW IS THE TIME Jimmv James - VIP Q TANGO D'AMOR Vicky Leandros Phonogram MONZA Ferrari - Negram MY LOVE Rosy en Andres - CNR g MONZA y MY LOVE 8 5.05 P.M. Lia Velasco - Negram Q LE MATIN SUR LA RIVIERE EveBrenner-Bovema 1 n MON AMOUR B.Z.N.-Negram •f -J LET'S STICK TOGETHER Bryan Ferry - Ariola i 2 blue BROWN EYED LADY Jack Jersey-Bovema •f O DON'TTELL ME STORIES Saskla en Serge - Phonogram -J A PLAYABLANCA -1-* Afric Simone - CNR 1 K HEAVEN MUST BE MISSING ~LU AN ANGEL Tavares - Bovema i RHIANNON ■i-vJ Fleetwood Mac - WEA 1 7 YOU'LLNEVER FIND -L 4 ANOTHER LOVE LIKE MINE Lou Ra wis - CBS •1 O LONG MAY YOU RUN ■*■0 Stills Young Band - WEA "IQ OMEARIE -L*7 Conny Vandenbos - Basart Of) KISSANDSAYGOODBYE Manhattans - CBS o -j FLY LIKE AN EAGLE Steve Miller Band - Phonogram 99 AFTERNOON DELIGHT Starland Vocal Band - Inelco 90 WILDBIRD George Baker Selèction - Negr. 94, DADDYCOOL Boney M. - Dureco 9FC DON'T GO BREAKING MY HE ART Kiki Dee Elton John - Bovema 2g LET'EMIN Wlngs - Bovema MEMORY OF LIFE Albert West - CBS YOU ARE MY LOVE Liverpool Express - WEA 1 RING ET DING Michel Fugain - Inelco TEDDY BEER Gerardde Vries- BLINDED BY THE LIGHT Manfred Mann's Earth B. - Ariola I'D REALLY LOVE TO SEE YOU TONIGHT Engeland Dan John Ford Coley - WEA DR. KISS KI SS 5000 volt - Phonogram BABY I LOVE YOUR WA Y Peter Frampton - Ariola GETAWAY Earth wind and Fire - CBS YOU GOTME ANYWAY Sutherland Brothers and Quiver Ariola PLA Y THAT FUNKY MUSIC Wild Cherry - CBS TURN THE BEAT AROUND Vicky Sue Robinson - Inelco LOVE WAS IN YOUR EYES Maggi Macneal - WEA UNDER THE ROOF Rubettes - Polydor YOU CAN COUNT ON ME Sammy Davis jr. - Phonogram Van Weedestraat 80 - Soest - Telefoon 02155-10344 CONNY VANDEIMBOS Zo wil ik leven ABBA The best of Abba rente vanaf 9%% Wij zijn onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn. HYPOTHEEK MAATWERK Van der Lans Assurantiën 02155-16267 Op zondag 26 september a.s. om half acht des avonds is er een dienst in de Kruiskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn. Splisten, koor en orkest van de Bachcan- torij Baarn voeren uit cantate no. 78 „Dir du mein Seele". De dienst wordt geleid door pater Dr. H. Scholtens. Op zondag 17 oktober, 's middags om half drie, geeft deze cantorij een uitvoe ring van Bach's Hohe Messe. A.s. zondag 26 september om 19.00 uur is in de Emmakerk de eerste jeugddienst van dit seizoen. Het thema is: „Waarom zou je naar de kerk gaan!" De spreker is ds. J. y. d. Pol. De muzikale medewerking zal worden verleend door het jeugdkoor „Sjofar" uit Amersfoort onder leiding van P. de Vries, die tevens organist zal zijn. Na de dienst is er weer gelegenheid om nog wat na te praten bij een kopje koffie. Laat het onze zorg zijn I KONINGINNELAAN 9 SOEST TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Berber artikelen Dinsdags gesloten. zonnegloren, telefoon 19144. 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. 2e klasse A: dagelijks 13.15-14.80 uue en 19.00-19.48 uur. 2e klasse H dagelijks 13.15-14.00 uur en 19.00-20.15 uur. Ie klasse: 13.15-14.45 uur en 19.00-20.80 uur. Kraamafdeling: als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. Z3EKENFI7IS BAARN Teleroon «KIM) 7141 - 5031. Alle klassen: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur, Kraamafdellng: dagelijks 14.30-15,00 en 18.30-20.15 uur. Kinderafdeling: dagelijks 14."30-15.00 en 17.30-19.00 uur. DE LICHTENBERG, AMERSFOORT telefoon (038) 18341. dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 uur. 2e klasse: dagelijks 18.45-14.30 en 18.80-19.80 uur. 11.15-12.00 uur, 18.45-14.80 uur en 18.80- 19.30 uur. Kraamafdellng: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse- afdeling. Psychiatrie: dagelijks 18.45-19.15 uur en dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zon dag 13.45-14.15 uur. Hartbewaking: dagelijks 11.80-12.00 uur en 18.00-19.80 uur. 8T. ELI8ABETH, AMERSFOORT Telefoon (083) 22444. 3e klasse: dagelijks 14.00-14.80 en 19.00-19.45 uur. dagelijks ïl.OO-ll.SO, 14.00-14.30 en 19.00- 20.00 uur. Kraamafdellng: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 uur. Kinderafdeling: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 uur.

Soester Courant | 1976 | | pagina 5