LOTTON POMPOSmON sk Met Raad en Daad ubtte SöEdAtt Exclusieve gordijnstoffen GRATIS GRAT'S LRPPER 3.75 KOLBERT BROEK JURK 3.50 4.25 MANTEL/JAS 6.25 JUMPER SCHOON 1.75 AGENDA SOESTER GEMEENSCHAP Soester vloer- en tegelbedrijf cementdekvloeren en tegelwerken ZWERFWACHT BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERK(ST)ER delta keukencentrum «w Soe.ster Van der Linden Courantenreklame is niet te vervangen! Aanrijding op parkeerplaats Snelheidscontrole Doorrijder na aanrijding bedreigd achtervolger met riem Pan met peren drooggekookt Lederen jasje gestolen Radarcontrole Inbraak tijdens vakantie van de bewoners Kostbare Mercedes en kostbare racefiets gestolen Inbraak in Molensoos Man met hand tussen wals St. Elisabeth Ziekenhuis Amersfoort Een nieuwe naam. Uniek en hoog van kwaliteit. Gordijnstoffen met tweezijdig patroongeweven dessin; vraag erom bij: Iets te koop - Iets te geef Plaats een KLEINTJE Tijdens de M76 GRATIS En ook nog de oprechte jBi' kruidenbitter Slijterij-Wijnhandel Ook uw andere kledingstukken razendvoordelig schoon: Soesterbergsestraat 10 Tel. 13068 Van Weedestraat 40 Tel. 15558 Winkelcentrum „De Smitshof- Tel. 18940. r Soester Courant van donderdag 23 september 1976 ZONNEBLOEM—AKTIVITEITEN Welfare: Iedere donderdagmorgen In „Honsbergen" van half 10 tot half 12. iedere donderdagmiddag in „Molen schot" van 2-4 uur. Iedere vrijdagmiddag in „Nieuw-Marien- burg" vanaf half 3 handwerken, maar ook kaarten, dammen, domino etc. Hier bij Is iedereen welkom voor een gezel lige middag. Invaliden of ouderen kun nen evt. gehaald en gebracht worden, opgeven: Mw. Westerveld. Bilderdljk- laan 22, tel. 15329. Iedere woensdagmiddag van 2-4.30 uur in gebouw aan de Parallelweg. Bejaar den-Sociëteit. Ook hier is iedereen van harte welkom. Invaliden en ouderen kun nen gehaald en gebracht worden. Opgeven voor Soestdijk: mw. Rol. tel. 15227. voor Soest: Mw. Hom, tel. 18072. Voor Soest-Zuld: Mw. Kandelaar, tel. 16741. Tot en met 3 oktober: Expositie in het Artishockgebouw met werken van Anton Heyboer en Stanley Brouwn; dagelijks van 14-17 uur. Steenhoff- straat 46. t/m 25 september: „Manifestatie '76 Soest", onder het motto: Wonen, leven en werken in Soest, op het terrein Talmalaan/hoek Engweg. 23 september: In het kader van de Vre- desweek organiseert de Nestlè-groep Soest een filmavond in de Openbare Leeszaal, Albert Cuyplaan. Vertoond wordt de film „Bottle bables" van het Koninklijk Instituut voor de tropen, waarin informaties wordt gegeven over de praktijken van melkpoederfabri kanten ln de derde wereld. Na afloop van de film is er gelegenheid tot na praten met mevr. Chris de Vreese van het K.I.T. en mevr. Cath. Wennen- Van der Mey. arts in de tropische kin derverzorging; aanvang 20 uur. 23 september: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Huma nistisch Verbond; aanvang 20 uur. Inl.: bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 25 september: Kermis t.b.v. de clubhui zen van de kabouter- en padvindsters- groepen „De Fakkeldraagsters" aan de Bosstraat, in 't St. Josephgebouw aan de Steenhoffstraat, van 14 tot 16.30 uur. 26 september: Het NJVON verzoret een midgetgolf-ochtend Lage Vuursche. Verzamelen op het parkeerterrein ach ter restaurant „De Lage Vuursche" om 10 uur. Inlichtingen over alle akti- viteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, telef. 14270. 27 september: Openbare vergadering onderwijscommissie, in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 14 uur. Openbare vergadering commissie open bare werken. In het gebouw van Ge meentewerken, Lange Brinkweg; aan vang 16 uur. 28 september: Openbare vergadering Commissie ruimtelijke ordening, in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19,30 uur 30 september: Openbare vergadering financiële commissie, in de dependan ce van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 5 oktober: Verkoop Welfare-artikelen Zonnebloem in Dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat; aanvang 14 uur. - Schrijven voor gevangenen door de Schrijfgroep van Amnesty Interna tional. Geïnteresseerden zijn welkom in het Amnesty Centrum, Middelwijk straat 72 (zij-ingang)aanvang20 uur. 6 oktober: Lezing Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde Over: „Vaste planten" door de heer M. Sentner. Nadere gegevens volgen. 7 oktober: Bijeenkomst van de vrouwen- gespreksgroep van het Humanistisch Verbond, spreekster mevr. Ila Schou ten, onderwerp: „humanisme als uit daging". Inl.: bij mevr. L. Becker, tel. 14889; aanvang 14 uur. - Oriënteringskursus Gezinshelpsters bij bejaarden. Thema: Veroudering van het menselijk lichaam (I). Inlei der: dr. Kingma. In dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat; van 13.45 tot 15.45 uur. - Openbare vergadering commissie maatschappelijk werk, in de depen dance van het gemeentehuis; aan- vank 19.30 uur. 9 en 10 oktober: Weekend NIVON in het NV-huis „De Hondsrug" in Noord laren (Gr.), bij het Zuidlaardermeer. Inl.: over alle aktiviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange brinkweg 10, tel. 14270. 10 oktober: Kamerconcert in het Artis hockgebouw met het trio Bonsel, be staande uit Adriaan Bonsel. fluit, Hans Bonsel, cello en Bouke van der Meer, piano. Op het programma wer ken van Joseph Haydn, Ferd. Ries, Dimitri Sjostakowitsj en Gabriel Pierné. Steenhoffstraat 46; aanvang 14 uur. - Jaarlijkse modeshow Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. In De Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dal- weg. 11 oktober: Kontaktmiddag UW in het Oranje Hotel, Burg. Grothestraat70; aanvang 14 uur. 13 oktober: Modeshow in dienstencen trum Honsbergen met aansluitend verkoop kleding geschikt voor oudere Op de parkeerplaats bij het duivenzaaltje aan de Schrikslaan botste de bromfietser A. v. d. B. (18) tegen de personenauto, bestuurd door mevrouw E. S. (25). De autobestuurster kwam vanaf het terrein van het Van Arkelinstituut en merkte de bromfietser niet op, die plots van achter het verenigingsgebouwtje te voorschijn kwam. Aan de botsing hield de bromfiet ser wat schaafwonden aan zijn hals over. De beide voertuigen werden flink bescha digd. Op de Soesterbergsestraat werd snelheids- controle gehouden. Tijdens dé ochtend controle passeerden 1628 voertuigen de radarapparatuur. Daarvan waren slechts 17 bestuurders in overtreding. Ook de middagcontrole leverde weinig overtreders op. Van de 1673 passerende voertuigen re den er ook 17 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 140 km.p.u. op een traject waar 80 km. gereden mag worden. mensen. Toegankelijk voor alle oude re bewoners in en rond Honsbergen. Wiardi Beckmanstraat; aanvang 10.30 uur. 14 oktober: Oriënteringskursus Gezins helpsters bij bejaarden. Thema: Veroudering van het menselijk li chaam (II). In dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat; van 13.45 tot 15.45 uur. 15 oktober: Bingo-avond in dienstencen trum Honsbergen. Toegankelijk voor iedere oudere bewoner van Hons bergen en omgeving. Wiardi Beck manstraat; aanvang 20 uur. - Opening expositie ln het Artishock gebouw met werk van leden/Dage lijks geopend van 14-17 uur. 19 oktober: VNTJ-Jeugdfestival met 3 voorstellingen: om 10 uur: Francine Abbing met „Kapers op Pinkster eiland", voor de leeftijdsgroep van 5-11 jaar; om 14 uur: Theatergroep Pssstt. voor de leeftijdsgroep van 4-12 jaar; om 19 uur: Rob van Reyn met „Het mysterie van Prof. Palet", voor de leeftijdsgroep van 6-14 jaar. In De Open Hof, Veenbesstpaat/hoek Dalweg. Toegangsprijs per voorstel ling 3,50, per 2 voorstellingen 6,- en per 3 voorstellingen 7,50. 30 september: Vergadering Zomerfes tival '77 in hotel van der Brink, Soes terbergsestraat 122. Belangstellenden die hieraan willen deelnemen zijn van harte welkomaanvang 20 uur. Op de Eng heeft een nog onbekende doorrijder, na een aanrijding, zijn achter volger afgebluft door hem met een riem te dreigen. De gedupeerde, de 20-jarige G. v. d. B., gaf onder die bedreiging zijn achtervolging op. Hij meldde het voorval bij de politie. Op de Steenhoffstraat wrd zijn auto aangereden, door een automobi list die voorgesorteerd stond bij de Raad huisstraat, maar plots toch zijn weg rechtdoor vervolgde. Toen de veroorzaker doorreed, ging hij hem achterna. De achtervolging eindigde op de Eng. Op de Schoutenkampweg raakte een huis vol rook, doordat de bewoonster, me vrouw D. boodschappen ging doen en vergat de vlam onder de pan met peren uit te doen. De pan kookte droog en door de hevige rookontwikkeling leek het alsof het huis in brand stond. De buurman, de heer A. W. van Logten- stein, waarschuwde de brandweer en toog op onderzoek uit. Hij sloeg een ruit in van de achterdeur en gooide vervolgens de drooggekookte pan naar buiten. De brandweer behoefde niet in aktie te komen; de schade bleef beperkt tot een gebroken ruit en een huis vol rook. G. K. uit Baarn deed bij de politie aan- gifte van diefstal van zijn lederen jasje uit de garderobe bij een bar aan de Koninginnelaan. P. G. B. deed aangifte van diefstal van een verrekijker en een koffer met scha kelmateriaal. De spullen zaten in zijn auto, die geparkeerd stond aan de F. C. Kuyperstraat. Tijdens een radarcontrole op de Amers- foortsestraat te Soesterberg, passeerden in een tijdsbestek van zes uren, 4671 voertuigen. Daarvan waren 128 bestuur ders in overtreding. Zij reden harder dan de toegestane 80 km. per uur. Gedurende hun vakantie is ingebroken ln het huis van de familie H. aan de Mariastraat. De onbekende dader ver schafte zich toegang tot de woning door het forceren van de achterdeur. In het huls richtte hij een grote ravage aan. Alles werd overhoop gehaald en onder meer werd van een antieke kast een lijst afgebroken. Vastgesteld kon wor den dat er in ieder geval zilverwerk is meegenomen, maar wat er verder wordt vermist zal eerst kunnen worden opge maakt als de familie terugkomt. Van de parkeerplaats aan de Veenbes straat werd een vrij nieuwe Mercedes gestolen met in de koffer van het voer tuig een racefiets ter waarde van 2600 gulden. A. B. deed er aangifte van bij de politie. B. leende de auto van C. B. uit Kwaden- damme. Hij parkeerde de wagen bij de flats aan de Veenbesstraat en consta teerde de volgende morgen dat het voer tuig verdwenen was. Buiten de dure fiets verdwenen het kentekenbewijs van de auto, alsmede het rijbewijs en het paspoort van de eigenaar. Ingebroken werd in de „Molensoos" aan de Molenstraat. De onbekende daders verschaften zich toegang via een dak raam, dat ingetrapt werd. De achterzijde van het gebouw werd geheel overhoop gehaald. Vermist wordt een bedrag van 300 gulden uit een geldkistje en verder werden twee speelautomaten opengebro ken, de koffieautomaat vernield, wat glaswerk stuk gesmeten en enige bedra ding losgetrokken. Bij het bedrijf Lindner op het Soester industrieterrein, raakte de 41-jarige lak ker F. M. V. met zijn hand tussen een wals. Doktor Rip verleende eerste hulp en liet de man daarna naar het ziekenhuis Zonnegloren brengen. Erfgenaam. Een broer van mij is in Canada overleden en ik kreeg nu een overlijdensakte, zijn pas, zijn rijbewijs enz. toegestuurd. Nu wilde ik zijn gled van de bank halen, maar dat kreeg ik niet. Hoe kan ik dat in handen krijgen? Antwoord. U moet een notaris inschake len. Deze kan aan de hand van de verstrekte gegevens en de documenten een zg. verklaring van erfrecht opmaken, als u de notaris kunt aantonen dat u de (enige) erfgenaam bent. Met die verklaring kunt u dan naar de bank gaan en bewijzen, dat u recht hebt op de nalatenschap. Schijndood. Kan'iemand werkelijk schijn dood zijn en zo worden begraven of zijn dat maar fabeltjes? Antwoord. Medisch bezien is de schijn dood een vorm van zo diepe bewusteloos heid, dat geen teken van ademhaling of hartslag meer kan worden aangetoond zonder speciale onderzoekmethoden, ln de regel gaat deze toestand na korte of lange tijd óver in de dood, omdat de hersenen al na enkele minuten door 'zuurstofgebrek onherstelbaar worden be schadigd. De patiënt kan slechts in leven worden gehouden, indien een zeer snel herstel van de ademhaling kan worden bewerkstelligd. Hieruit kunt u al zien, dat de verhaaltjes over begraven en wederop- staan uit een graf of kist van een schijndode praktisch onmogelijk zijn. Betalen in pasmunt. Een huurder met kleine zaak betaalt de huur altijd in klein geld. Mag dat zomaar? Antwoord. Dat behoeft u helemaal niet te accepteren. Een grote som mag gedeelte lijk slechts in pasmunt voldaan worden en wel met maximaal 50 rijksdaalders, 50 guldens, tot 10,- kwartjes, tot 5,- dubbeltjes, tot 2,- stuivers en tot 0,50 centen. Verder kunt u als ontvanger verlangen, dat het kleine geld in rolletjes is afgepast. Diepvriezers. Je hoort veel over de voorde len van diepvrieskisten. Maar zijn er ook nadelen en moeilijkheden bij te verwach ten? Waar moet ik op letten bij de aankoop? Antwoord. Het zelf invriezen vereist veel werk en uiterste nauwkeurigheid en hy giëne. Blijkens een onderzoek van de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek (VWO) kan een aantal diepvriezers min der invriezen dan de leveranciers opgeven. Grote stukken vlees vergen een lange ontdooitijd. Bepaalde produkten als var kensvlees en gehakt kunt u er niet zo lang in bewaren. Vreemde munt: Ik heb een eigenaardige munt uit 1826, waarvan ik u potloodver trekjes van voor- en achterkant toezend. Is die nog wat waard? Antwoord: Dit is het zilveren vijflirestuk van het toenmalige stadsstaatje Genua, met beeldenaar koning Carlos Felix van Sardinië, die regeerde van 1821 tot 1831. Genua maakte destijds deel uit van het koninkrijk Sardinië. Uw munt dateert dus van de tijd vóór de eenwording van Italië (1861). De munten werden in Genua of in Turijn geslagen (muntletters resp. G of T). Als uw munt uit 1826 in goede staat bewaard bleef, kan ze circa 2.000,- a 2.500,- opbrengen en bij mindere kwali teit naar verhouding minder. Papieren bewaren? Ik heb mijn zaak moeten opheffen. Moet ik nu toch de boekhouding met alle kasbewijzen dertig jaar blijven bewaren voor de belasting? Antwoord: Volgens de wettelijke bepalin gen moeten facturen, kwitanties e.d. van een bestaande zaak tenminste twintig (geen 30) jaren, en van een opgeheven zaak nog tien jaren worden bewaard. Daar staat geen strafbepaling achter als u het niet doet, en de belastingdienst kan slechts geld vorderen over vijf verstreken jaren, maar toch is het veiliger uw kasbewijzen zo lang mogelijk te bewaren in verband met mogelijke, abusievelijk toegezonden rekeningen van leveranciers. U moet dan toch kunnen bewijzen al betaald te hebben, indien dat binnen de wettelijke periode valt. Miete. Hoe komt men eigenlijk aan die eigenaardige uitdrukking „dat is geen mieter waard"? Antwoord: Die dateert uit de jaren, dat een stuiver nog verdeeld was in 48 mijten. Eén mijt(e) was dus een achtenveertigste deel van zo'n middeleeuwse stuiver en omdat men in die tijd sprak van miete, zei men al gauw van iets dat weinig waarde had: dat is geen miete waard. Duur rtfbew(js. Is het waar, dat ik in Den Haag een rijbewijs kan kopen voor 1000,- en dan geen rijexamen hoef af te', leggen? Antwoord. Als iemand u werkelijk een adres zou noemen, waar men rijbewijzen verkoopt voor veel geld, doet u er goed aan dit onmiddelijk aan de politie te melden. In dat geval gaat het namelijk om) vervalste documenten. Tndïen u later bij controle in het bezit blijkt te zijn van een| vals of vervalst rijbewijs, kan dit een hoge' boete of zelfs gevangenisstraf kosten. Hetj is voordeliger het normale rij-examen af te leggen! voor al uw VARENSTRAAT 180 - TELEFOON 20087 De kinderafdeling van ons ziekenhuis telt 72 bedden en bestaat uit de afdelingen boxen, kinderzalen én zuigelingen. Ter ontlasting van onze verpleegkundigen willen wij een aanstellen. Deze verpleegkundige (met kinderaantekening) zal uitsluitend in de nachtdienst werkzaam zijn en o.m. worden belast met het toezicht op en de begeleiding van de leerling- verpleegkundigen Het is mogelijk om deze functie PART-TIME (dus een beperkt aantal nachten per periode) te vervullen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door zr. W. Koot, hoofd van de kinderafdeling, tel. (033) 5 04 44. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de heer H. C. Rietsnijder, hoofd personeels zaken van het ziekenhuis. Ringweg Randenbroek 110 te Amersfoort. Woninginrichting Wijnands b.v. Soesterbergsestraat 37 Soest Telefoon 02155 - 13097 In opdracht van diverse bedrijven in Hilversum en Baarn zoeken wij regel matig invallers voor bovenstaande functie. P.D.-niveau alsmede eventueel M.B.A. en goede referenties zijn natuurlijk noodzakelijk. Wilt u meer weten over deze vacature of andere tijdelijke banen die wij kunnen aanbieden, belt u dan eens en vraagt u naar mevrouw E. M. van Wayenburg-Veth. Zij zal u graag alle inlichtingen verschaffen. UITZENDORGANISATIE Faos El las laan 26, Baarn, tal. 02154-18800 eervolle laatste verzorging de 'verzorgingsverzekering' van de Monuta Stichting geeft zékerheid in onzekere dagen De Monuta Stichting onderscheidt zich door zorgvuldigheid Meldingsadressen in uw omgeving: Soest-, Valeriaanstraat 11,telefoon02155-16710 Utrecht: Rouwcentrum Biltstraat 25-27, telefoon 030-310238 Amersfoort: Rouwcentrum Bergstraat 7, telefoon 033-12661 ovens - wasemkappen - koelkasten - vaatwasmachines - enz. Een greep uit onze M'76-aanbiedingen: AANBIEDING NR. 1 Bij aankodp van een keuken ter waarde van f 3.000,- een „GAGGENAU" luxe wasemkap (winkelwaarde f 455,-) AANBIEDING NR. 4: Bij aankoop van een keuken ter waarde van f 7.000,- een 180 liter „BAUKNECHT" koelkast |J D AT IQ (winkelwaardef854,-)UlinlIO AANBIEDING NR. 7: Bij aankoop van 'n keuken ter waarde van f 10.000, een „BAUKNECHT" vaatwasmachine (winkelwaarde f 1299,-) Alleen geldig tijdens M'76 van 17 t/m 25 sept. BIRKSTRAAT 50a TELEFOON (02155) -1 99 79 SOCSÏ ONAFHANKELIJK ADVIESBUREAU PAULUS POTTERLAAN 6 TEL. 16717, b.g.g. 13096 Getrokken van talrijke natuurzuivere kruiden volgens grootmoeders recept en wordt ge bracht in 'n originele aardewerken kruik. KRUUKJEMELM is uitsluitend verkrijgbaar bij: Soesterbergsestraat 49 Burg. Grothestraat 6 Tel. 12490 Tel. 12750 schoon van-2%56-voor SCHOON SCHOON SCHOON SCHOON

Soester Courant | 1976 | | pagina 9