Middelman moderniseerde dameszaak aan Torenstraat r Me Me FEESTIE Sportverenigingen wijzen passé partout-systeem af H0F 1 boekhandel Kinderen tot 15 jaar krijgen hun eigen kiesrecht Prijswinnaars RABO-geld- cycloon van M'76 EEN GEZELLIG BOUWEN? Gemeente gaat diverse belastingen en rechten verhogen TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT KURSUSSEN SPREEKVAARDIGHEID V.V.V.-nieuws Bekijk de „nieuwe maatstaf" voor perfektie bij Gebr.VanKooij. Spreekverbod personeel open bare scholen Rien Poortvliet „Leven en werken van de kabouter Deelnemersvergadering Sportstichting: Burgerlijke stand waar kleren kiezen kinderwerk is Sorry Tot straks Soester Courant van donderdag 30 september 1976 Foto Herman van Dam Een gedeelte van het nieuwe interieur van Mlddelman's dames-mode. Regelmatig verschijnt de firma Middelman in het nieuws en altijd is het goed nieuws. Wekelijks zijn er aantrekkelijke aanbiedingen, maar zo nu en dan is er iets extra's in verband met de een of andere heuglijke gebeurtenis. Altijd laat Middelman daar zijn publiek van profiteren. Dat is ook nu weer het geval en het profijt is voor de cliënt zelfs tweeledig. De damesafdeling van de modezaak aan de Torenstraat is gemoderniseerd en reeds dat alleen al is ten faveure van de bezoeker. Kort samengevat zou men kun nen zeggen dat door een verbouwing de sfeer in de zaak gezelliger geworden is. Men creëerde kleine afdelingen door de .maten" van de artikelen in totaliteit bij elkaar te hangen. Het bevordert rustig kiezen en passen. Bovendien werd de zaak geheel voorzien van alr-conditioning en dat maakt een verblijf in de modezaak tot een zeer aangename bezigheid. Middelman zou Middelman niet zijn als de feestelijke heropening, na enige we ken van behelpen, niet gepaard ging met een geschenk. Het bestaat dit keer in een „rode roos" èn een aantrekkelijke feestkorting op alle dames- en heren kleding. Tot zaterdag loopt deze „feest viering" dan gaat Middelman weer over tot de orde van de dag. Officieel dealer Mercedes-Benz voor het Gooi, Amersfoort en omstreken. Amersfoort, Balladelaan 208 Tel: 033-26844 Hilversum, Lage Naarderweg 38 Tel: 02150-16057 Naarden, Cort v.d. Lindenlaan 46 Tel: 02159-43525 In de stand van de Rabobank op de M'76 stond een geldcycloon opgesteld waarin bankpapier rondvloog. De waarde daar van moest geraden worden. In de eerste periode, van 17 tot en met 21 september was dat 2395 gulden en gedurende de tweede periode, van 22 tot en met 25 september, 2720 gulden. In totaal werden 4000 inzendingen ont vangen. Het bedrag van de eerste pe riode werd exact geraden door Erwin Swets, Varenstraat 23. Het bedrag van de tweede periode werd op tien gulden na geraden door A. Gljtenbeek, Kamp weg 6 te Soesterberg. Hieronder volgt de volledige uitslag: Prijswinnaars eerste periode: Erwin Swets, Varenstraat 23, le prijs 100,-, geraden bedrag 2.395,-: J. S. Groen veld, O. Utrechtseweg 30, 2e prijs 75,- 2.403,-); J. Schuitema. Vinkenweg 1 3e prijs 50,- 2.355,-): Mw. Koppen, Wilhelminalaan 32 4e pr. 50.- 2.435,-) G. J. Schimmel, Birkstraat 110 5e prijs 25,- 2.345,-); J. Grift, Merelweg 5 6e prijs 25,- 2.350,-)Tonny van Steen, Hartweg 36a 7e prijs 25.- 2.455,-); A. Gijtenbeek, Kampweg 6, Soesterberg 8e prijs 25,- 2.445,-). Prijswinnaars tweede periode: A. Gij tenbeek. Kampweg 6, Soesterberg 1ste prijs 100,-, geraden bedrag 2.730,- (deze prijswinnares heeft dus 2 prijzen) A. Rijkhoek, Nassauplantsoen 1 2e prijs ƒ75,- (ƒ2.735,-); J. A. van Asch, Vedelaar- pad 3e prijs 50,- 2.700,-): Coert van Kooy, Van Hamelstraat 71, 4e prijs 50.- 2.690,-); F. W. Beyen, Meidoornweg 36 5e prijs 25,- 2.685,-); Arnoud Kla- renbeek, Braamweg 160 6e 25,- 2.685,-); Carola Epping, J. v. Looylaan 10 7e prijs 25,- 2.684,-); M. C. Schothorst, Dorresteinweg 95 8e prijs 25,- 2.675,-). /gSi FASHIONGARDEN SOEST-ZUI D Houthakkerjassen en joppers zijn weer mode. Let op mensen een nieuwe rage! Zorg dat u de eerste bent!! Bij busstation waar het zo gemakkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 Naar aanleiding van een artikel in een dagblad, betreffende een door onderwijs wethouder Plomp opgelegd spreekverbod aan personeel van de plaatselijke open bare scholen heeft het PvdA-raadslid, de heer H. J. Goote een drietal schriftelijke vragen ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Goote vraagt of dat bericht wel juist is en zo ja, of de regeling dan geen be perking Inhoudt van de vrijheid van meningsuiting. Als de wethouder het daarmee eens is, dan verzoekt de heer Goote hem de afspraak ongedaan te maken. Ook feesten en partijen voor grote gezelschappen kunt u in Soest houden.! Vanaf 8 uur 's avonds staan onze uitstekende keuken en gezellige restaurant tot üw beschikking. Natuurlijk ook voor onze uitgebreide aïJBÊE- Fondue Bacchus. -$22* BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-1722ifjj Zojuist verschenen: Het nieuwe weergaloze boek van Over de kabouter in de natuur. Hoe en waar de kabouter. Hoe lang is het kaboutervrouwtje in verwachting. Verschillende soorten kabouters. Kabouters en geneeskruiden, enz. enz. Kortom, het groot volkomen kabouter boek ook voor mensen die er niet in geloven. Want kabouters bestaan écht, dat zult U na lezing van dit boek moe ten beamen. Nu als primeur x AQ CA direkt leverbaar! T H5J/OU Haal snel een exemplaar bij: Soesterbergsestraat 53 Telefoon 12419 GEBOREN: Jeroen Petrus, zoon van R. P. H. van Dorresteijn en A. C. M. Dorenbos. - Monique, dochter van A. Regtop en J. M. Kalse. - Chantal Elisabeth Engelina, dochter van J. H. W. van Bergen en E. T. Janssen Daalen. - Errol Hendrik martinus, zoon van R. F. Scheffer en J. Ramselaar. - Jeroen, zoon van A. Westerveld en J. M. Stoltz. - Claudia Susanne, dochter van L. J. van Kerckhoven en J. van Duinkerken. - Meta Angela, dochter van G. Berendseen A. C. Kaspers. - Franciska Pietronella, dochter van W. J. Eijlders en C. C. M. Smit. Sigrid, dochter van P. Ellens en G. J. Sikkens. - Sebastiaan, zoon van A. A. de Kruijf en M. H. van Essen. - Dennis Virgil, zoon van H. J. Ippel en E. C. M. van Jalleveen. - Jessica, dochter van N. J. M. van Westen en H. Hoekmeijer. - Tamara, dochter van E. Boekhout en A. G. Hoffman. - Denise Chantal, dochter van J. M. van Remmerden en C. van Marle. - Mare, zoon van P. M. van Boeijen en B. J. Werst. - Arjan, zoon van A. Baak en N. Pranger. - Inge José, dochter van J. Pelt en E. M. Jansen. ONDERTROUWD: Hermanus Johannes van Beem en Everdina van de Kuit. - Elbertus Jacobus Giele en Thelma van den Broek. - Hendrik Cornelis Top en Jentje Riezebos. - Otto Rijntalder en Lucienne Balvers. - Peter Cornelis Renooij en Carolina Francisca Blok. - Johannes Jacobus Jagtman en Elisabeth Brigitta Maria Adelaar. - Soogrim Thakoerdat en Oermiela Kalidien. - Hendrik Voigt en Yvonne Huisman. - Arie van Bruggen en Maria Hendrika Muis. GEHUWD: Petrus Herdricus Fredrik Heuts en Margaretha Maria Hartman. - Adrianus Hendrikus van Wegen en Mar garetha Johanna Wolfsen. OVERLEDEN: Adriana Maria Tersteeg. - Wilhelmus Petrus Marie van Haas trecht. - Bernhardine Johanna Ketelaar, echtgen. van Rickelt Korf. William van den Heuvel. - Machteltjc Dijkstra, wed. van W. B. Busch. - AIbcrt Joost Willem Arthur Noordhoek Rcgt. - Willcmpje van Norden, echtgcn. van C. van den Broek. - Simon Jan Koogcr, echtgcn. van T. Nauta. - Cornelia Mounicr. De jaarlijkse deelnemersvergadering van de sportstichting wordt steeds minder een formaliteit. Jaarlijks wordt er wel iets afgeknabbeld aan het bestuursbastion, zoals zich dat sinds de oprichting manifesteerde. Dit jaar werd een forse stap op de weg naar méér inbreng van de deelnemers gezet. Zij slaagden er gezamenlijk in het bestuur haar voorstel tot invoering van een passé partout voor de gebruikers van de sportaccomodaties, te laten terugnemen. Het komt vast nog eens zover dat er ge woon democratisch overleg met de verenigingen zal plaats vinden en ooit zal eens de hele stichtingsvorm op de helling gezet worden. Daar streven de deelnemers naar, want dan pas zullen zij weten dat hun inbreng serieus genomen wordt. De kritiek die vorige week op het stich tingsbestuur werd losgelaten was niet mals. Allereerst betrof die de malle si tuatie dat de deelnemers hun goedkeu ring moeten hechten aan de balans en jaarrekening van twee jaar geleden, 1974, zonder dat iemand de cijfers heeft kunnen controleren. Dat gebeurt pas achteraf, als b. en w. daartoe opdracht geven. De vergadering maakte wéér eens duidelijk, want voorheen gebeurde dat ook al, dat zoiets nu toch echt niet meer kan. De voorzitter van de tennis vereniging Soest-Zuid, de heer Wasse naar, was hun woordvoerder en zijn betoog over deze absurde situatie werd ondersteund door de heer H. Teeuwen van de Sprinkbokken, die sprak van een „onmogelijke procedure". Er werd een compromis bereikt, waar bij de vergadering de balans van 1974 goedkeurde, mits het verificatiebureau dat ook deed. De wethouder van sport stichting, de heer G. Plomp, kreeg van de vergadering wel de boodschap mee, dat het het volgend jaar anders moest. Plomp zegde dat toe „mits het mogelijk was'en toen ontspon zich een discussie over de gemeentelijke boekhouding en de boekhouding van een bedrijf. Er bleek nauwelijks een vergelijking moge lijk. Naar alle waarschijnlijkheid zal de discussie volgend jaar opnieuw gevoerd worden. Passé partout Heftig was het verzet tegen het voorstel een passe-partout in te voeren voor alle gebruikers van gemeentelijke sport accomodaties. Het voorstel was de vrucht van een jaarlang commissie- beraad en heeft tot doel de ongelijke behandeling van de sportbeoefenaren in de gemeente weg te werken. Vorig jaar, tijdens de deelnemersvergadering, boog zich daar een werkgroep over en zij kwam tot de aanbeveling dat daarbij uitgegaan moest worden van de directe kosten zoals gas, water en electra, als mede de algemene kosten van de stich ting. Verworpen werd toen een alter natief voorstel uit te gaan van gelijke vergoeding c.q. bijdrage van de sport beoefenaar, ongeacht de beoefende tak van sport. Ondanks dat kwam de commissie na een jaar vergaderen tóch daarmee; een vast bedrag per sporter, te innen via een passe-partout. De heren Ankone van de Sport Organi satie Soest en Teeuwen van De Spring- bokken verzetten zich fel. Ankoné stelde direct al voor het voorstel maar terug te trekken; naar zijn mening moest de zaak bekeken worden in samenhang met het conclusie-rapport van de werk groep „basis voorzieningen" en de con clusie van de werkgroep die zich bezig houdt met het gemeentelijk subsidie beleid. Ankoné zei meer dan verbaasd te zijn, dat het advies van de vorig jaar gehou den ledenvergadering niet overgenomen was; sterker, er was zelfs geen overleg en contact meer met de leden daar over geweest. Hij had, zoals ook later de heer Teeuwen, alles tegen de té late toezending van het voorstel, temeer daar men het toch ook in eigen bestuurskring wilde bespreken. Onduidelijk bleef ook wat de stichting dacht te doen met de verbeteringen die de clubs zelf aan de accomodaties had den aangebracht. Werd dat terugbetaald en hoe zou een vereniging nog leiders voor de jeugd kunnen aantrekken, als het hen geld zou gaan kosten om de ac- comodatie te betreden. Naar de mening van de heer Ankoné trachtte het be stuur van de sportstichting veld-, zaal- en overige sporten onder een noemer te brengen, en dat was niet mogelijk. De heer H. Teeuwen verklaarde bij voorbaat dat hij in ieder geval niet met het voorstel accoord ging. Hij sloot zich aan bij de heer Ankoné en vroeg zich af hoe de gemeente in de toekomst ging handelen met de zaalhuur. Betekende de duur van het gebruik niets meer na de invoering van het passe-partout? Wie controleerde overigens het gebruik en hoe dacht het stichtingsbestuur over tussentijds ledenverloop? Had men eigenlijk wel rekening gehouden met de consequenties voor de ledenadmini straties van de verenigingen. Teeuwen Zei dat hij er graag nog over praten wilde; hij was er blij mee, dat de tarife ring eindelijk aangekaart was, maar accoord gaan met het voorstel zo als het er lag, kon niet. Het stichtingsbestuur trok zich daarop, voor intern overleg, terug en kwam na tien minuten met het voorstel de be spreking aan te houden. Over het voor stel zal verder gepraat worden als de conclusies van de twee andere werk groepen bekend zijn. leder werd wel uitgenodigd zijn bezwaren tegen het nu voorliggende passe-partout systeem, schriftelijk in te dienen. Ook kwam de toezegging dat nu al gepraat kon worden met de tariferings-commissie. Het was alles bij elkaar niet zo'n mak kelijke vergadering voor voorzitter Plomp. Hij huldigde aan het begin van de vergadering de kampioenen met een envelop met inhoud. Dat waren eerste zaterdag-senioren team van de tennis vereniging Soest-Zuid; het dames- en het heren polo-zevental van De Duinkikkers en het dames softbalteam van de Knickerbockers. In zijn welkomstwoord vertelde de heer Plomp dat in regionaal verband overleg gaande was over de aanleg van een atieteik-accomodatie in Soest. Wat de si tuering betrof, volgde het stichtings bestuur de wens van de atleten van „Soest" en koos zij ook voor de Bos straat. De hockeyclub zou spoedig aan een vier de veld geholpen worden en wat de lan gere termijn voorziening betrof werd naarstig gezocht naar een complex waar zes tot acht velden gerealiseerd kon den worden. Plomp zei wel dat rekening gehouden moest wordpn met vele zaken: de ruim telijke ordening, de financiën, de wensen van de club, het behoud van de natuur, de omwonenden en de grondbezitters. De gemeente was bezig nu een oplossing voor de hockeyers te vinden. Ook voor de honkballers breken betere tijden aan- het ontwerp voor een nieuwe accomodatie was op tekening gereed. De eerst volgende bestuursvergadering kwam de kwestie aan de orde. Tenslotte constateerde de heer Plomp dat op de begroting voor het volgend jaar 1,25 miljoen was uitgetrokken voor de sport en dat betekende bijna 31 cent per in woner. Sportieve recreatie De afloop van het (overheids) experiment met de sportieve recreatie leek de leden van de sportstichting niet zoveel pijn te doen. Wel kwam er verzet tegen het zo juist gestarte „particulier initiatief". Voorzitter Plomp verklaarde dat de sportieve recreatie een taak was voor de overheid en verenigingen samen. In overleg diende men problemen als acco modaties, leiding, medische keuring, uren en voorlichting aan te pakken. De heer Teeuwen van de gymnastiek vereniging De Springbokken wees op het pas gestarte particulier initiatief (van de vier gymleraren). Hij vreesde con currentie voor de verenigingen en vond het. na het overheids-initiatief. wel erg onduidelijk worden voor de burger. Hij hoopte dat er geen „wildgroei" van kwam. Overigens mocht óók de overheid geen mededinger zijn in het veroveren van de gunst van vrijetijds recreanten. Voorzitter Plomp betoogde dat daar ook geen vrees voor behoefde te bestaan en de heer H. Duit van VVZ zette later uiteen, dat het particulier initiatief ge start was op verzoek van particulieren; sportbeoefenaars overigens, die toch geen lid van een vereniging willen wor den. Duit was voorstander van overleg; ook met de vier initiatiefnemers. De heer Ankoné informeerde naar het standpunt van de stichting in verband met de verhuur van de gymnastiek lokalen. Dat kon voorheen uitsluitend aan rechtspersoonlijkheid bezittende groeperingen. Was daarin nu verande ring gekomen? Dat bleek dan, want voorzitter Plomp merkte op dat verhuur te maken had met exploitabel maken van accomoda ties. De discussie werd afgesloten met de vorming van een overlegorgaan waaraan gaan deelnemen De Spring bokken, S.O. Soest, WZ, de Knicker bockers, de voetbalvereniging Soester berg en Shot-tafeltennissers. Zonder veel op of aanmerkingen werd daarna de begroting goedgekeurd en de rondvraag leverde geen problemen meer op. Welzeker. Aangezien velen van onze kleine medemensen al verdraaid goed weten wat mooi staat en lekker zit en wat niet krijgen ze bij MIK1MO het aktieve kiesrecht Dóór kunnen ze spelenderwijs uit de voeten. Daar hangen die stoeisterke prachtkleren van Olly, Dombo, Louis London en Absorba voor groeigrage kinderen tot 15 jaar. Op kijk&keur-hoogte, zo voor 't kiezen. Eji meestal voor prijzen die 't moeder- en vaderschap ook nog weer even verlichten. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 Met ingang van 1 januari, wanneer de door de regering voorgeschreven tarie- venstop afloopt, wil de gemeente een aantal belastingen en rechten verhogen. Het gaat daarbij met name om de leges en de leges voor bouwvergunningende rechten voor het verwijderen en bewa ren van voertuigen; de slacht- en keur lonen; de rechten voor het ziekenver- voer; de aansluitkosten op de gemeen telijke riolering; de marktgelden; van de begraafrechten; de rechten voor het ledigen van beer- en zinkputten; het schooiinstructiezwemmen; de tarieven PIEDRO - BUIMIMIES REINIATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten voor de zwembaden en de huur van gaswarmwaterapparaten. Met 7% gaat omhoog de leges en de leges voor bouwvergunningen; de begraaf rechten; de tarieven voor de zwembaden en de huur van de gaswarmwaterappa raten. Het slacht- en keurloon wordt ver hoogd ven 14 naar 15 cent per kg en het doorvoerkeurloon van 7 naar 8 cent per kg. De rechten voor het verwijderen en bewaren van voertuigen kunnen verhoogd worden met 6,25%, maar er ligt ook een voorstel om de verhoging 20% te laten bedragen. Ook voor de verhoging van de marktgelden zijn twee voorstellen inge diend; het een met 7,14% en het ander met 26.67%. Voor het ziekenvervoer gel den eveneens twee voorstellen, namelijk 7% en 20%. Deze dubbele voorstellen hebben te maken met de tarievenstop van de regering. Daardoor ging een toen voorgestelde verhoging niet door. De „achterstand" mag van de minister in gehaald worden. Tenslotte wordt voorgesteld de aansluit kosten op de riolering te verhogen van 165 tot 175 gulden per woning, mits de aansluiting wordt gemaakt tegelijk met de aanleg van het riool. Voor alle andere aansluitingen worden reeds de werkelijk gemaakte kosten in rekening gebracht. Het schooiinstructiezwemmen gaat dit schooljaar 18.70 kosten en volgend schooljaar 21.50. Het voorstel komt vanavond in de com missie financiën het eerst ter sprake. HET INSTITUUT VOOR EFFEKTIEVE TALENSTUDIE ENGELS DUITS FRANS SPAANS ITALIAANS NEDERLANDS Individuele talenpraktikumkursussen (10, 40, 60 of 100 uur) voor beginners gevorderden vèrgevorderden algemeen, toeristisch, commercieel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond lessen. GESPECIALISEERDE KURSUSSEN INTENSIEVE S P O E D K U R S U S S E N BEDRIJFSKURSUSSEN INLICHTINGEN: 033 29097 als wij U op de M'76 niet hebben kunnen helpen in ons standje. Ons winkeltje is niet veel groter, daar zit het verschil niet in. Alleen de collectie wel. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting in Hotel van der Brink, Soesterbergse straat 122 alhier. De gereformeerde Oratoriumvereniging „Magdiël" uit Amersfoort geeft op vrijdag, 1 oktober 1976 een uitvoering van het Oratorium „Elias" van Mendels- sohn-Bartholdy in de St. Joriskerk te Amersfoort. Een Haags begeleidings orkest, het geheel onder leiding van Jaap Zwart. Aanvang 20.00 uur. Entree 8,50, C.J.P. 6,-. Kaartverkoop Amers- foortse Culturele Raad, Zonnehof 8, bij leden en 's avonds aan de kerk. Nog meer muziek, hoewel u er iets verder voor moet reizen. Het Concert gebouworkest, onder leiding van Bernard Haitink speelt op zaterdag, 2 oktober, om 8.15 uur en zondag, 3 oktober om 2.15 uur in het Concertgebouw, werk van Mozart (pianoconcert) en Brahms. Solist is Emii Gilels, piano. Vanaf 1 oktober treedt Paul van Vliet met zijn one-man-show op in Theater Carré, samen met het Rob van Kreeveld trio. De regie is van Nick van den Boe zem. Plaatskaarten hiervoor kunt u aan ons kantoor komen halen tussen 10 en 3 uur. Prijzen van de plaatsen zijn, inkl. bespreekgeld en vestiaire 17,50; 15,-; 9,50; 8,50; 7,50 en 5,-. Aanvang der voorstellingen 20.15 uur. In Tivoli vindt op zondagochtend 12.00 uur het eerste in de serie koffieconcerten plaats. De dirigent is Lex Veelo en de Solist George van Renesse. Er worden werken van Mozart, Beethoven, Bizet,, Litoff en een improvisatie door George van Renesse uitgevoerd. Kaarten 4,50 vanaf 1 oktober verkrijgbaar. Op donderdag 7 oktober om 20.15 uur het eerste promenadeconcert met het pro menade-orkest van de NOS, dirigent Jan Stulen. Solisten Karin Ostar, sopraan en Henk Smit, bariton. De uit te voeren werken zijn van Rodgers, Loewe, Porter en Berlin. De kaarten hiervoor kosten 5,25 en deze zijn vanaf 5 oktober ver krijgbaar aan ons kantoor o.a. N.B. Na afloop van de concerten staat een GEVU-bus gereed richting C.S. Deze zomer is bij ons een tocht per fiets of auto door Soest verschenen. Deze tocht vertelde u al fietsende veel van de historie van Soest en andere, interes sante wetenswaardigheden. Dat deze toer een sukses was, bleek uit het feit, dat hij binnen enkele maanden uitver kocht was. We hebben ons gehaast nieu we te maken, zodat U nu voor 0,50 het stencil van drie kantjes weer aan ons kantoor kunt kopen. Nu de drukke zomermaanden voorbij zijn, is ons kantoor op zaterdagmorgen, vanaf 2 oktober gesloten. De Kinderboerderij Malkenschoten, Arnhemseweg 355 te Apeldoorn, is een van de eerste kinderboerderijen in ons land, die gericht is op zowel de kinderen als hun ouders. De kinderen kunnen in stallen en hokken, op het erf en in de wei vriendschap sluiten met lammetjes, kalveren, geiten, schapen, konijnen en ganzen. In de vijver, waarin een wandel- pier, zwemmen de watervogels. Er is hatuurlijk ook een lekker grote speeltuin met een grote verscheidenheid aan speeltoestellen. Geopend: van l oktober tot 1 april dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Van 1 november tot 1 maart in de weekends en op feestdagen gesloten. Een leuk uitje voor de kleintjes. In de Blauwe Zaal van de Stadsschouw burg te Utrecht treedt op 1 en 2 oktober a.s. Het Penta Theater op. Op 3 oktober in hetzelfde theater „Teatro 7 Milano (Le Farse della Commedia dell'Arte) met de lotgevallen van honger en liefde en De klucht van het wandelende lijk. De kaarten voor deze voorstellingen zijn al leen aan de kassa van het theater te verkrijgen. De vooretellingen beginnen om 20.30 uur. In het Kultureel Centrum De Speeldoos te Baarn, Rembrandtlaan 35, vindt op donderdag 7 oktober a.s. een optreden plaats van Caro van Eijck met haar soloprogramma „allemaal mensen". Dit is een reeks verhalen over mensen die met het theater te maken hebben: de mens achter de souffleur, de kleedster, de figurant, de kritikus, de acteur enz. Ruim twee uur laat zij al deze mensen aan ons voorbij trekken. Toegang 5,-, C.J.P. en Pas 65 3,50. Tel. 02154-18050. Van 1 t/m 4 oktober vindt de 49e Bra bantse klompenbeurs plaats op de Markt in St. Oedenrode in Noord-Brabant. Van 1 t/m 3 oktober in Arnhem „Floriant '76", 10e bloemenshow, Rijnhal, Arn hem. Van 1 t/m 10 okt. in Rotterdam, Ahoy- hallen „Fenüna", de 29e internationale consumentenbeurs. Leidens ontzet wordt op 4 oktober ge vierd met o.a. lunapark en op 2 oktober taptoe. Bollotongcrsdei of te wel stierendonder dag kunt u meemaken in Bolsward op 7 oktober a.s. Dit folkloristisch gebeuren vindt plaats met traditionele jaarmarkt, standwerkereconcours en ringrijden. En wanneer u de smaak hiervan te pakken heeft, rijdt u even door naar Beetster- zwaag, waar op dezelfde «dag de „Swcachstor merke" (jaarmarkt) ge houden wordt.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3