Recreatieve sport weer op gang gekomen 0 i* Me Me DE SPIEKERSJOP" Kans op weren sluip- verkeer over A. P. Hilhorstweg toegenomen Vrienden van Eemland organiseerd congres Geerlof Stam ondanks overwinning net geen Nederlands Kampioen sco* Loco-burgemeester Ebbers erelid van Broederschap van Wijnvrienden Nu het kouder gaat worden: Dames- en herenteam van Duinkikkers wint Eerste teams verliezen op 't nippertje SNACKBAR Soest wil meer gegevens over militaire radartoren m, Soesterbergers de straat op voor veilig verkeer Goede prestaties van Menno Lievers in de jeugdinterland Shot nog steeds ongeslagen Directeur bejaardencentrum Molenschot overleden W Houthakkersjacks - Parka's Joppers NATO-jacks Kinderspijkerbroeken vanaff 39,90 ^5^ Weekeindtip: y2 KIP en PATAT f5,-. Maandagavond weer klaverjassen bij VVZ m Jassen gestolen Oktober-programma clubhuizen praatpaal en vangrail Succes voor dames van Sportschool Pouw Soester Courant van donderdag 7 oktober 1976 voorgeschreven. ..Mijn kennissen benij den mij dan ook om zo'n arts, van wie er niet veel zijn'aldus de heer Ebbers. Loco-burgemeester J. Ebbers is benoemd tot erelid van de Confrérie des Vinophiles Pays Bas, de Nederlandse Broederschap van H'ijnvrienden. Hij kreeg de bij deze onderscheiding behorende versierselen aangeboden ter gelegenheid van het UO-jarig bestaan van de zaak van Hofleverancier Joh. Mets, dat gevierd werd in restaurant Boerderij t Hoogje aan de Neerweg. Onder de vele bloemstukken die werden aan gedragen, was er een van de koninklijke familie. De Confrérie, zo werd gezegd, strooit niet met onderscheidingen, maar het UO- jarig bestaan van de zaak van Mets. rechtvaardigde de aanwijzing van een nieuw erelid. Hoewel in Soest en omstre ken talloze promimente figuren wonen, was de keuze van de heer Mets op de heer Ebbers gevallen, omdat deze een echte vriend van de wijn is. Van hem wordt verwacht dat hij de kennis en de liefde van de wijn bevordert, haar goede naam verdedigt en een band smeedt tussen gastronomie en wijn, de gezondste aller dranken. ..Wijn verdrijft spanningen en zorgt voor een goede dialoog", zo kreeg de loco-burgemeester te horen. ,,De wijn zal u sterken om uw taak voor de gemeente Soest nog jaren lang uit te oefenen". In zijn dankwoord zei de heer Ebbers, de opname in de Confrérie, die in 1952 in Arnhem werd opgericht als eerste buiten Frankrijk (en door dat land er kend), bijzonder op prijs te stellen. Hij noemde het een voorrecht, dat zijn arts hem voor elke dag een glas wijn heeft Maandagmorgen is in het Utrechtse Sint Antoniusziekenhuis onverwachts de di recteur van het bejaardencentrum Mo lenschot. de heer H. Streef, overleden. De heer Streef volgde vorig jaar novem ber mevrouw Koestal op als directeur van Molenschot. Hij was voordien reeds twee jaren als administrateur bij Molen schot werkzaam. Twee weken geleden werd hij met hartklachten naar het ziekenhuis gebracht. De heer Streef werd 41 jaar. Zijn stoffelijk overschot is vanmiddag in zijn woonplaats 's Grave- 'and ter aarde besteld. i 'i ff STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST Telefoon 10880 (Waar Japie buiten hangt, U weet wel waar Zaterdagavond hebben de dames van De Duinkikkers uit Soest, in het prachtige Heren Olympia 1 Niroc: 2-3. Zaterdag j.1. heeft het eerste herenteam van Olympia een begin gemaakt met de kompetitie 1976/77. Wegens het zich terugtrekken uit de 3e divisie van ASVU hadden de heren vorige week nog een vrij weekend. Deze eerste wedstrijd, die meteen een thuiswedstrijd was, moest gespeeld worden tegen Nivoc uit Nieu- wegein. In de eerste set liep Nivoc in korte tijd uit naar 12-3, voordat Olympia in de gaten had, dat ze uit een ander vat moest tappen. Men wist de winst op te halen tot 13-9, maar verder kwamen ze niet. Nivoc werd in de 2e set vanaf het begin bestreden. In deze set behaalde Olympia de setwinst met 16-14. De 3e set leverde Olympia een gemakke lijke overwinning op: 15-7. In de 4e set had Olympia al snel een voorsprong van 12-5, maar daarna stokte de aanvalsma- M f JU\ Jlll Kostveriorenweg-hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. chine, zodat Nivoc alsnog kans zag deze set op haar naam te brengen (15-17). De beslissende laatste set leverde na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd een setwinst op van 10-15 voor Nivoc, die daarmee de wedstrijd won (2-3). Dames Olympia 1 - USS: 2-3. In deze wedstrijd wisten de Olymp dames in een spannende eerste set de winst te behalen (15-13). Er werd in de tweede set aan de Olympia-zijde goed gespeeld, waarbij vooral de verdediging voortreffelijk draaide. Deze inzet werd dan ook met winst beloond (15-11). In de 3e set kwam Olympia met 9-5 voor, maar moest USS de winst laten (12-15). Bij de stand van 8 punten voor USS in de 4e set liep het even niet zo vlot, zodat Olympia kon inhalen tot 8-8, maar USS kon toen snel uitlopen naar 9-15. De beslissende 5e set werd uiteindelijk door USS gewonnen met 12-15. Promotieklasse Dames Olympia 2 SSS 1: 0-3. De wedstrijd van het sterk verjongde damesteam tegen SSS 1 is geëindigd in een verdiende 3-0 zege voor SSS. In het vertoonde spel van Olympia, dat aan een moeilijk seizoen begonnen is, komt wel steeds meer lijn. Promotieklasse Heren Olympia 2 - SSS 1: 0-3. Het tweede herenteam heeft in de le set de winst laten liggen. In de sets die volgden konden ze op geen enkel mo ment het peil benaderen van de eerste set, hetgeen in een verdiende 3-0 zege voor SSS resulteerde. Indien ze in de komende wedstrijden op de beslissende momenten de setwinst kunnen grijpen, liggen er zeker punten op hen te wach ten. Dames 5 - Voleem 1: 2-1. In deze wedstrijd hebben de dames, na twee gewonnen sets in de 3e set gemerkt, wat er gebeurt als ze hun tegenstandster de gelegenheid geven in hun spel te komen. Deze set ging dan ook verdiend verloren. Overige uitslagen: H 3 - Surf 71 (0-3). I D 3 - Surf 71 (1-2). H 5 - Foxboro 1 (0-3)| D 8 - Devu 2 (1-2). De leden van de commissie Ruimtelijke Ordening willen in meerderheid meer in formatie hebben over de te bouwen radartoren op het vliegveld Soesterberg, voor aleer medewerking zal worden verleend. De toren moet blijkens de beschikbare summiere informatie 29 meter hoog wor den en dat impliceert een wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Ge bied. Daarin werd opgenomen dat bouw werken b.v. (ten dienste van de land bouw) niet hoger mochten worden dan 20 meter. In de raad leverde dat inder tijd redelijk veel discussie op, omdat de heer Van Poppelen (CDA) toen pleitte voor een andere hoogte in verband met landbouw-silo's. De heer K. de Wilde (PvdA) vond het merkwaardig dat Gedeputeerde Staten van Utrecht de beslissing over de bouw van de toren naar Soest terug verwezen. G.S. had naar zijn mening ambtshalve de goedkeuring aan een deel van het plangebied kunnen onthouden. Dat had alsnog gekund, ook al diende Defensie (genie) te laat bezwaren in tegen het Soester plan Landelijk gebied. De heren Lange en Blaauw van de WD distancieerden zich min of meer van het commissie standpunt. Naar hun me ning was de bouw van de toren urgent. omdat anders Defensie de aanvang niet ingediend zou hebben. De heer Lange vond het een vreemde zaak dat Defensie met de gemeente Soest ging praten omdat het zijns inziens om belangen gaat, die de belangen van de gemeente Soest verre overtreffen. Met de burgemeester verwacht hij dat het op een „aanwijzing" zal aankomen. Maandag 11 oktober, 's avonds om 20.00 uur, gaan de leden en donateurs en natuurlijk niet te vergeten de talrijke damesschare van WZ weer aan de tafels zitten, voor de tweede klaverjas- wedstrijd in dit winterseizoen. De evene mentencommissie heeft weer voor prachtige prijzen zorg gedragen. Dankzij particulier initiatief van vier gymnastiekleraren is maandag in Soest de mogelijkheid tot sportieve recreatie in een gymnastiekzaal weer op gang gekomen. De eerste avond in de gymzzal aan de Hartweg, bij de Groen van Prinsterschool werd bezocht door tein dames en dertien heren De tweede avond in de gymzaal van de R.K. Mavo aan de Steenhoffstraat trok aanzienlijk minder belangstellenden. Er kwamen slechts drie dames en vier heren, maar mogelijk is dit slechte bezoek te wijten aan de moeilijk vindba re ingang van de zaal. Men moet daar voor helefnaal langs de school lopen, tot aan de spoorlijn, en dan naar rechts. Gisterenavond werd in de zaal van de LTS gesport. De indruk, dat de f2,50 per keer geen bezwaar is, is wel bevestigd. Met deze wijze van sport beoefenen wordt dan ook doorgegaan. Iedere maandagavond kan men terecht in de gymzaal aan de Hartweg (van 8 tot 9 uur dames; van 9 tot 10 uur heren); iedere dinsdag in de zaal bij de R.K. Mavo en iedere woensdag in de zaal bij de LTS. De openingstijden zijn steeds gelijk. r oto Herman van Dam Dertien sportieve recreanten in de gymzaal aan de Hartweg. zwembad De Kwakel te Utrecht, met 3-6 gewonnen van USSC 2. In de eerste periode kwam USSC al snel op een 1-0 voorsprong, maar kort daarna werd het door Ans Egbers 1-1. No. 8 van USSC was de snelste en gevaarlijkste tegenstand ster voor Duinkikkers, want zij zorgde er voor dat voor het ingaan van de tweede periode de stand 2-1 werd. Els Wijnmalen bracht terstond na de hervat ting 2-2 op het scorebord, doch het was weer de vlugge no. 8 die haar club weer de leiding brzorgde. 3-2. In de daarop volgende korte rust, gaf coach Jan Vrakking de opdracht om de reeds genoemde no. 8 van USSC geen centimeter ruimte meer te geven en dat gelukte ruimschoots. Onder luidde aan moedigingen van de talrijke meegeko men Duinkikker-supporters, begonnen de dames iets meer aan hun kleine achterstand te doen. Door Jetty Spetter werd het 3-3, waarna in de vierde periode Meta Vreeken de stand op 3-5 bracht en tenslotte maakte Ans Egbers aan alle onzekerheid een einde, door er 3-6 van te maken. De heren van De Duinkikkers speelden zondagavond in het zwembad van Baarn een wedstrijd tegen De Dolfijn uit Am sterdam. Duinkikkers begonnen zeer goed en het was Henk Wijnmalen die voor 1-0 zorg droeg. De Amsterdammers kwamen echter snel terug en brachten de stand op 1-1. Doordat Jean Thie uit het water werd gestuurd, moesten De Duinkikkers met één man minder spelen en daarvan profiteerden de Amsterdammers en za gen kans een 1-2 voorsprong te nemen. Na dit doelpunt waren De Duinkikkers weer compleet en in de tweede periode wist Gerard Vet de partijen weer op gelijke voet te brengen. 2-2. In de derde periode mistte Dolfijn een vier-meter- worp. Even later zwom Gerard Vet zich vrij en scoorde onhoudbaar. 3-2. Ook Henk Wijnmalen mocht het genoegen smaken om zich geheel vrij op te stellen en hij maakte er 4-2 van. De Dolfijn gaf zich nog niet gewonnen en in de vierde periode kwamen zij terug en verkleinden de achterstand tot 4-3. Kort voor het einde wist Bert v. d. Weyer aan alle onzekerheid een einde te maken, door het vijfde doelpunt voor Duinkikkers te scoren. Doordat Soest niet over een behoorlijk winterbad beschikt, hopen De Duinkik kers, die al hun wedstrijden in Baarn, Amersfoort of Utrecht moeten spelen, dat het Soester gemeentebestuur, binnen niet al te lange tijd, zal besluiten ook een dergelijk bad te laten bouwen. Als het een beetje meezit dan zal tot genoegen van veel Soester boeren het sluip- verkeer over de A. P. Hilhorstweg t.z.t. gaan verdwijnen. Daarvoor is slechts een goed overleg nodig tussen de gemeente Soest, de gemeente Amersfoort en provin ciale waterstaat. Gedeputeerde Staten van Utrecht is het met Soest eens dat de A. p. Hilhorstweg oneigenlijk gebruikt wordt en daardoor zou het probleem opgelost kunnen worden. Een en ander deelde burgemeester dinsdagavond mee tijdens de vergade ring van de commissie Ruimtelijke Or dening. Het Soester standpunt, dat voor voorkomen van sluipverkeer, het ver lengde van de Peter van de Breemer- weg, tussen Middelhoefsteeg en Helium- weg, voor doorgaand verkeer moet wor- den afgesloten, wordt door G.S. onder steund. Omdat het af te sluiten gedeelte op ge bied van de gemeente Amersfoort ligt, moet er nog gepraat worden. Dat zal on dermeer moeten gaan over een vrij- stellings mogelijkheid voor de aan de Peter van de Breemerweg en A. P. Hilhorstweg wonenden agrariërs. In de commissievergadering bleek de di recteur van gemeentewerken, de heer H. v. d. Dussen, die namens Soest de gesprekken met Amersfoort gaat voeren, daar geen voorstander van. De heer J. van Poppelen (CDA) en steeds een ijveraar voor het weren van het sluipverkeer over de A. P. Hilhorstweg, was uiteraard verheugd met de ont wikkeling, die overigens pas na twee jaar „vragen" in dit stadium gekomen was. Hij hoopte op een snel overleg en gaf in overeenstemming ook de direct belanghebbenden daarbij te betrekken. In die richting dacht ook de WD-er Hilhorst, die echter op voorhand meende dat de betrokken boeren nog wel kri tiek op de nu aangedragen oplossing zouden hebben. Het laat zich aanzien dat het gesprek over de verkeerstechnische problemen van de afsluiting, spoedig op gang zal komen. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID Heeft u onze collectie T-shirts lange mouw en onze pulli's al gezien. Nee? Kom dan even langs! Vanaf f 14,95. In alle kleuren. Bij busstation waar het zo gemakkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 Twee aangiften werden er bij de politie gedaan van diefstal van jassen. Beide voorvallen vonden plaats in het Dorps-' huis te Soesterberg. Aangevers waren de 16-jarige André T. en de 18-jarige Johan R. Ruim vierhonderd Soesterbergers zijn zaterdag de straat op gegaan om de onhoud bare situatie op de rijksweg rond het dorp onder de aandacht te brengen. De spandoeken met: Stop de kindermoord; Geen geklungel, geef ons een tunnel; Gemeenteraad het is bijna te laat, en Van Zuid naar Noord is kindermoord, lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Ook werd loco-burgemeester Ebbers, zelf inwoner van Soesterberg. een petitie overhandigd, waarin de verontrusting over de levensgevaarlijke rijksweg 223 werd uitgesproken. De vereniging Vrienden van Eemland organiseert op zaterdag 6 november in Bunschoten-Spakenburg een congres over de toekomst van het Eemland. Het is de bedoeling, dat op deze dag achtergronden van enkele voor het gebied belangrijke ontwikkelingen worden belicht. Daarna zal er onder leiding van tv-presentator Koos Postema worden gediscussiëerd. Gorter, directeur van de Vereniging tot Behoud van natuurmonumenten spreekt over bescherming van natuur en land schap in agrarische gebieden, drs. A. F. Vermeer, burgemeester van Amersfoort praat als voorzitter van het Samenwer kingsorgaan Eemland over de stedelijke ontwikkeling en tenslotte houdt het Am sterdamse gemeenteraadslid drs. F. van der Ven een beschouwing over het over- loopbeleid. Voor het congres is een groot aantal groeperingen uitgenodigd. De dag is opgezet voor een zo breed mogelijk publiek. Naast de genodigden zijn daar om ook belangstellenden niet-leden van de vereniging welkom. Het congres, dat wordt gehouden in hotel-restaurant De Mandenmaker begint 's morgens om half 10 en zal tot omstreeks 3 uur 's middags duren. Ir. J. L. F. Overbeek, de hoofddirecteur ingenieur landinrichting van de provincie Utrecht houdt een inleiding over de land bouwkundige ontwikkelingen, mr. H. P. Het werd een goed in de hand gehouden protestmars, waardoor evenwel ver keersopstoppingen op de drukke weg niet konden worden voorkomen. Dat was overigens ook niet de bedoeling van de organisatoren. In de stoet liepen mee de gemeenteraadsleden C. Verheus van het CDA en Jan Visser van Progressief Soest. De petitie werd overhandigd door het wijkraadslid F. J. Hagmeijer van de WD. De aanleg van een veilige oversteek plaats tunnel, brug of wat dan ook, is al enige jaren het onderwerp van een uitvoerige brief wisseling tussen rijkswa terstaat en de gemeente. De aanleg van een veilige oversteekplaats wordt drin gend nu in de naaste toekomst voetbal liefhebbers, waaronder veel jeugd, de weg over moeten om het sportcomplex van De Vereniging Soesterberg te kun nen bereiken. Voor de clubhuizen Praatpaal aan de Molenstraat en Vangrail aan de Beetzlaan van de Stichting Jeugdzorg Soest is voor de maand oktober, waarin de herfstvakantie valt, een uitgebreid programma samengesteld. Per week en per dag is er een andere aktiviteit. In de Praatpaal wordt van 4 t/m 8 oktober een „Derde Wereldweek" gehouden; van 11 t/m 15 oktober een „Huisdieren- week"; van 18 t/m 22 oktober een „Lucht- vaartweek" en van 25 t/m 29 oktober een „Herfstweek". De Vangrail begint met de Huisdieren- week, daarna de Luchtvaartweek, dan de Herfstweek en tenslotte de Batavie- renweek. De aktiviteiten zijn aangepast aan de Nederland - Rheinland/Westfalen op Papendal Tijdens de op zondag 3 oktober gehouden jeugdinterland Nederland - Rheinland/ Westfaien op Papendal, verbeterde Menno Lievers voor de tweede keer in dit sei zoen het clubrecord 1500 meter steeple-chase. Hij bracht het deze keer op 4.35.4 sec. hetgeén hem een tweede plaats opleverde met slechts 0.1 sec. achterstand op num mer 1, de Nederlander Barthelson van Nea-Volharding. Dankzij deze dubbele overwinning won Nederland deze interland met de cijfers 76-74. horden -100 meter - ver - kogel - hoog - discus - speer - 1500 meter) won Marcel Klarenbeek alle 8 nummers en werd hiermede uiteraard eerste met 4629 pun ten. Robert van 't Wout werd 2e met 3286 punten en Jim Hasenaar 3e met 2457 punten. Bij de B meisjes (4 kamp; 80 meter horden - hoog - kogel -100 meter) werd Pauline Groen eerste door alle nummers te winnen en vergaarde 2528 punten. Arja Greefhorst werd 2e met 2096 punten en Nelleke Uyland 3e met 2073 punten. Overige uitslagen: Jongens C (100 meter - ver - kogel -100 meter horden - hoog - 800 meter), le. Rolf van Kouwen2812 punten. Meisjes C (60 meter horden - 80 meter - kogel - hoog), le. Ardi Brouwer met 2740 punten. Jongens D (80 meter - ver - hoog - kogel - 1000 meter), le. Arnoud Klarenbeek met 3242 punten. Meisjes D (60 meter - kogel - hoog), le. Jacintha van Kouwen met 1805 punten. Jongens pup. A (ver - 60 meter - kogel), le. Marcel Bouwmans met 2224 punten. 20 fietsers op ue DOn Meisjes pup. A (kogel - 60 meter - ver). le. Leoni Ros met 1556 punten. Oor Coster volbracht marathon. Na amper uitgerust te zijn van de vorige week gelopen 100 km. wegwedstrijd, waagde veteraan Cor Coster zich aan de volgende marathon. Hij liep de ruim 42 kilometer in 3 uur en 18 minuten en werd hiermede 8e vete raan en 40e in totaal. Clubkampioenschappen Atletiek S.O. Soest. De jaarlijkse clubkampioenschappen van deatletiekafdelingS.O. Soest gehou den bij GAC te Hilversum zijn een groot sukses geworden. Mede dankzij de medewerking van vele ouders en kaderleden, die twee en vijftig atleten moesten vervoeren, is deze wed strijd volledig geslaagd. Eindelijk ook konden de atleten en atletes voor de eerste keer een volledig meerkamp kampioenschap afwerken, verdeeld over twee dagen. Bij de jongens (8 kamp: 100 meter Twintig wielrijders kregen een bon om dat zij zich niet stoorden aan het rode stoplicht. De politie controleerde gedu rende twee uren bij de verkeerslichten op de kruising Vondellaan-Birkstraat en het leverde bovengenoemd resultaat op. Jongens pup. B (ver - 40 meter - kogel), le. Vincent Klarenbeek met 1886 punten. Meisjes pup. B (ver - 40 meter - kogel), le. Gisela van Kouwen met 1502 punten. Jongens pup. C (ver - 40 meter - kogel), le. Arnoud Banda met 1487 punten. Het seniorenteam heeft in de tafeltenniscompetitie nu de 3e overwinning in successie behaald, zodat het er naar uit ziet dat het verloren terrein snel herwonnen gaat worden. Het le jeugdteam wist in de landelijke competitie andermaal tot winst te komen. Het le seniorenteam voert nu ongesla gen de ranglijst aan in de 3e klasse. Nu werd Vitus probleemloos verslagen. Hoewel het team met een invaller speel de, verloor het geen enkel punt aan de tegenstander. G. Leeflang, B. v. Velzen en G. Asyee waren allen goed voor 3 overwinningen en wonnen met de maxi male cijfers: 10-0. Het le jeugdteam had het aanmerkelijk moeilijker.tegen zijn naamgenoot Wage- ningen. René Dasselaar opende de score door een overwinning, maar de volgende 3 partijen, inclusief het dubbel (normaal altijd een winstpunt) werden ongelukkig verloren, zodat Shot tegen een 3-1 ach terstand aankeek. Na 6 partijen stond het nog met 4-2 achter, maar daarna toonde het team karakter door terug te vechten en alsnog een nipte 6-4 overwin ning uit het vuur te slepen. René Dasse laar. Dirk Schuiling en Wouter Engels hoven zegevierden elk 2 maal. leeftijden van de bezoekertjes; te weien 6 t/m 15 jaar. De jongsten kunnen van maandag t/m vrijdag terecht van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. In „Den Hommel" te Utrecht werden afgelopen zaterdag dames-judowedstrij- den van Midden-Nederland gehouden. Drie dames, Wendy Kraan, Roberta Snor en Nelly Dorresteyn van Sport school Pouw, deden mee aan deze wed strijd. De dames die de eerste en tweede plaats bereikten in hun gewichtsklasse werden uitgenodigd voor de nationale judodag die 17 oktober a.s. gehouden wordt in Oss. Wendy Kraan en Roberta Snor behaal den de eerste en derde plaats, en mogen beiden deelnemen aan deze nationale judodag Helaas maakte Nelly Dorresteyn weinig kans, doordat er een tekort aan dames in haar gewichtsklasse was. Zij moest uit komen tegen dames in een hogere ge wichtsklasse. Desondanks maakte Nelly mooie partijen. Afgelopen zondag was de slotrace van de Renault 5 Gordini's een zeer spannende aangelegenheid. Onze plaatselijke coureur won deze slotrace zeer overtuigend en miste op een haar na het Nederlands Kampioenschap, door 2 punten achter te blijven op de uiteindelijke winnaar Frans de Vos. Geerlof Stam kon volgens kenners al len nog maar theoretisch kampioen worden, zijn achterstand was 11 punten en een vijfde plaats was voor Frans de Vos al voldoende om kampioen te wor den, dit moest voor een oude crack als Frans geen probleem zijn. Maar het pakte anders uit. Na een goede start kwam Geerlof Stam na één ronde als vierde door en de Vos als negende. Geerlof wist door weer als laatste te remmen in de tarzanbocht vooraan te ko men en bleef daarna overtuigend op kop terwijl Frans de Vos ver achter lag. Hierdoor steeg de kans voor onze plaat selijke coureur om alsnog kampioen te worden. Maar helaas voor Geerlof moesten enkele koplopers tegen het einde van de race het strijdtoneel verlaten. Ron Kluit door een lekke band en Gerrit de Vries door dat hij van de baan afraakte in de pa norama-bocht. Hierdoor schoof Frans de Vos 2 plaatsen op van de achtste naar de zesde plaats. De Vos wist nog net op de finish-lijn zijn voorloper te passeren en werd daar door vijfde, voor hem voldoende om Nederlands Kampioen te worden met maar twee punten voorsprong op Geerlof Stam. een minimaal verschil over 10 races. Onze plaatsgenoot behaalde de tweede plaats, een fantastisch resultaat waar Soest trots op mag zijn. Het volgend seizoen zal hij ongetwijfeld weer van zich laten horen.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13