"Berkhof B fcOMPOSITION y Met Raad en Daad vubite Zo ophoog De Ruijter (De Broodversierder) zoekt h prima assistent. AKKER SVV 1 en 2 dames houden verlies beperkt moeilijk te lezen uw fiat agent Exclusieve gordijnstoffen Ledenvergadering S.V. „Eemland" Bezoek P.T.T.- tentoonstelling Modeshow van en voor huisvrouwen Autoradio ontvreemd Bromfietser van het rechte pad Maaswinkel's boomstam woog 970 k.g. Drie inbrekers aangehouden Auto's trekken verkeerde aandacht Controle zwaar vervoer met ontstellend resultaat Jongen op gestolen brommer veroorzaakt aanrijding Geldkistje met 280 gulden weggenomen Kinderen lieten kleding achter in zandgat Bromfietser licht gewond Geen uitbreiding clubhuis LTC Soest Inbraak en diefstallen Lawaaierige motoren van de weg gehaald Bromfiets in beslaggenomen Twee vlaggen ontvreemd Ecodisbv jaarrapporteurifrice) „INSPRING" kantoorpersoneel Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur voor plaatsing donderdag d.a.v. Te huur gevraagd opslag- of bedrijfsruimte bril-centrum ii AUTOBEDRIJF De Ruijter De Broodversierder Salontafels Schommelstoel Doe Het Zelf Centrum Een nieuwe naam. Uniek en hoog van kwaliteit. Gordijnstoffen met tweezijdig patroongeweven dessin; vraag erom bij: Woninginrichting WijllBIldS b.V. Soester Courant van donderdag 7 oktober 1976 Dames 1 en 2 van de volleybalvereniging SVV/Stam hebben weliswaar geen over winning behaald, maar debutantes zijnde, haalden zij toch verdiend 1 punt uit hun resp. duels tegen lnterlance Zaan 1 en US, belden uit gespeeld. Het eerste herenteam kwam niet in hun ritme en verloren met miniem verschil van Dindoa. Dames Eerste divisie SVV 1 heeft een prima prestatie gele verd tegen het Zaanse lnterlance. Ver rassend werd de eerste set met 12-15 in SVV's voordeel beslist. Na verlies in de 2e en 3e set (16-14 en 15-5), was in de vierde set de inzet van de Soester dames beslissend (11-15) en 1 punt was binnen. Gebrek aan doorzettingsvermogen was de oorzaak van het nipte setverlies in de 5e set met 15-13. Derde divisie Na de ietwat rommelige wedstrijd vori ge week tegen Bruinsma 2, heeft debu tante SVV 2 l puntje weten af te snoepen De trainers zijn met de leden van de Schaatsvereniging Eemland" al sinds mei bezig aan het opvoeren van de conditie voor het nieuwe schaatsseizoen. In de komende week zal de kunstijsbaan in Utrecht haar poorten weer openen. Om de plannen voor het nieuwe winter seizoen te bespreken is er a.s. vrijdag om 8 uur een ledenvergadering in één van de zalen van ,,De Rank". Op dit ogenblik ligt de varende PTT-ten- toonstelling, genaamd De Ark, in Amers foort aan de Kleine Koppel. Ook de Soester basisscholen brengen vanaf heden tot en met vrijdag 15 oktober een bezoek aan deze tentoonstel ling. waar de kinderen alles wordt ver teld over de PTT. De modeshow van en voor de leden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen wordt volgende week donder dag, 14 oktober gehouden in de Open Hof aan de Veenbesstraat, hoek Dalweg. De middagshow begint om kwart over twee, de avondshow om acht uur. Deze jaarlijkse modeshow organiseert de vereniging in samenwerking met modehuis Adama en kapsalon Wewer van de Koninginnelaan. De middagshow is bedoeld voor de leden van de Huis vrouwenvereniging; de avondshow voor de klantenkring van modehuis Adama. van het Amsterdamse US. De combina ties liepen dermate gesmeerd, dat winst in de 2e en 4e set onontkoombaar was. Dat de 5e verloren werd, is mede te wijten aan het late uur op de zaterdagavond in Amsterdam, nl. 11 uur. Eerste klasse Enigszins mat spelend heeft het 3e damesteam ook haar derde wedstrijd met 3-0 gewonnen. Tegen Vios 4 uit in Amersfoort werd het geen al te moeilijke partij. Alleen de 2e set moesten de SVV 4 dames prijs geven aan Vios 3. De overi ge twee eindigden met ruim verschil in het voordeel van het Soester team. Tweede klasse SVV 6 bleek als team nog te weinig inge speeld. Het ontbrak nog te veel aan een goede opbouw, waardoor de aanval totaal verloren ging. Foxboro profiteer de met 2-1. Heren Promotieklasse De heren hebben het deze keer af laten weten. Tegen een niet imponerend Dindoa werd dermate slecht spel ver toond, mede door invloed van de scheids rechter, dat SW l de overwinning niet verdiende. Slechts de tweede set was ruim voor de toen soepel draaiende Soester ploeg, 6-15. De overige drie ein digden in 3 x 13-15. Eerste klasse Woudenberg l-SVV 2 was een in de le 2 sets goed gespeelde wedstrijd van SVV- zijde, waarbij het Soester team uit stekend weerstand bood aan het aanval lende spel van Woudenberg, maar des ondanks geen kans zag, l set te winnen. Derde klasse Ondanks enige misverstanden in het team slaagde SW 6 er toch in, BG 8 SV 3 op 3-0 te houden. Vooral de tweede set gaf veel spanning 18-16 Door een goede inzet en kien spelen gaf SVV 7 Limvio 3 geen kans. Uiterst ge makkelijk werden de drie punten bin nengehaald (15-1,15-9,15-5). Ook SVV 8 behaalde een overwinning en wel op BG SV 4 met 2-1. Het duel op zich was een tamelijk matige vertoning, waarin SW 8 wel het beste van het spel had. Wedstrijdprogramma deze week Vanavond ontvangt SVV's eerste heren team Spirit uit Amersfoort dat nog geen wedstrijd verloren heeft. Degradant uit de derde divisie. A.s. zaterdag in de Bunthal spelen dames 1 om 16.30 uur tegen Vios, Amers foort. Daarna SVV 2 dames tegen Spirit 2, eveneens een Amersfoortse ploeg. Uit de aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan te Soesterberg geparkeerde personenauto van de heer J. van der S. werd een autoradio met luidspreker ontvreemd. De wagen werd ervoor open gebroken. Op het fietspad langs de Beukenlaan miste de 19-jarige bromfietser C. N. L. een bocht. Hij kwam in het grind terecht en viel. L. werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De boomstam in de stand van de firma Maaswinkel op de M'76, woog precies 970 kg. Men kon dat raden en daar is zeer veel gebruik van gemaakt. Exact werd het gewicht geraden door mevrouw Hil- horst, W. Beckmanstraat 161 en door Hubert van Zouwen, Birkstraat 124a. Elk krijgen zij vijftig gulden, die thuis zullen worden bezorgd. Het aantal deelnemers bedroeg circa 8000. Drie jongens uit Soest, de 16-jarige H. J. D., de even oude S. L. en de 18-jarige J. G. M. van B. werden door de politie aan het begin van het weekend aange houden in verband met een door hen gepleegde inbraak. In de woning van de familie Van D. aan de Eigendomweg. Daar werden zij overlopen door een viertal knapen die zich in de schuur bij het huis ophielden. Aan de hand van het signalement dat gegeven kon worden, werden de drie knapen enkele uren later aangehouden. Een uit de woning meege nomen scheerapparaat en wat los geld, was nog in hun bezit. Zij bekenden en zijn inmiddels op vrije voeten. Op de Dalweg werd de geparkeerde auto van de heer T. M, de V.(37) door een onbekend gebleven coureur aangereden. Uit de aan dezelfde weg geparkeerde auto van de heer A. werd de cassette-re corder gesloopt. Daarbij werd het dash board grotendeels vernield. De heer B. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn autoradio. B. parkeerde zijn wagen aan de Ereprijsstraat. De Baarnaar J. v. d. L. deed aangifte van diefstal van zijn personenauto, die hij geparkeerd had op het terrein van garage Van der Lee aan de Kerkstraat. Door de Soester politie is j.1. dinsdag een controle gehouden op het zwaar wegver keer. Dat leverde een ontstellend resul taat op als men bedenkt dat van de 25 gecontroleerde wagens er liefst 13 tech nische gebreken vertoonden, dan wel dat er een loopje was genomen met de voorschriften. Zo was een vrachtwagen met oud ijzer liefst 113% overbeladen; 113% boven het toegestane gewicht. Verder blijkt dat er nogal eens gereden wordt met gescheurde onderdelen, zoals velgen, veerhanden; met ondeugdelijke stuurinrichtingen en losse bouten. Exact was het resultaat als volgt: a. overbeladen 51%, 2 gebroken volgbla- den en lengte combinatie 18.20 meter; b. gebroken hoofdveerblad; c. losse veer- stroppen, ondeugdelijke band, steun cen trale as gescheurd; d. twee gescheurde velgen, totale lengte combinatie 18.48 meter; e. ondeugdelijke stuurinrichting; f. losse bouten koppelingsschotel, 20% overbeladen, verkeerde koppelingsklas se; g. gescheurde veerhand; h. gebroken volgblad; i. te zwaar beladen 113%; j. gescheurde velg; k. koppeling trekker verplaatst; 1. onberemd wielm. overbe laden en gescheurd chassis op vier plaatsen totaal 37 cm. Een chauffeur kon het deel 3 van het kentekenbewijs niet laten zien; bij een wagen was een onvoldoende vervoers- vergunning en een chauffeur kon slechts een fotocopie van het registratiebewijs tonen. De 15-jarige Jan S. uit Amersfoort ver oorzaakte op de Weegbreestraat een aanrijding met een personenauto. Hij stak plotseling de weg over voor een auto, bestuurd door G. B. (25). S. liep verwondigen op en werd door een passe rende automobilist naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Vandaar mocht hij naar huis. Later bleek dat de brom fiets waarop hij reed, van diefstal af komstig was uit Amersfoort. Drie onbekend gebleven mannen hebben uit een vliegtuigrestaurant van Avio- Resto aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg een geldkistje met 280 gul den weggenomen. De bedrijfsleidster, mevrouw C. van D. die van het voorval aangifte bij de politie deed, had de drie mannen nog in een auto zien wegrijden. De politie is geruime tijd in het zandgat aan de Beukenlaan bezig geweest twee kindertjes op te sporen, die er kleding achterlieten. Daarbij werd een speur hond ingeschakeld evenwel zonder di rect resultaat. De kleding, waaronder een jack je, een paar laarsjes en sokjes en ook een kin derfietsje werd gevonden door enkele leerlingen van de LTS. Zij waarschuw den de politie die op onderzoek uitging. Het hele zandgat werd afgezocht. Aan de afdrukken van laarsjes werd vastgesteld dat er twee kinderen gelopen hadden. De kinderen werden echter niet meer ge zien. De gevonden spullen zijn mee naar het politiebureau genomen. De kleding is inmiddels opgehaald door de vader van de twee kinderen, de heer D. van het Saenredamplantsoen. Bij een botsing met een personenauto op het fietspad van de Burg. Grothestraat werd de 17-jarige bromfietser W. B. licht gewond. Hij werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. B. botste tegen de personenauto, be stuurd door mevrouw W. van der P. toen zij achteruit rijdend vanuit een garage bedrijf op het fietspad kwam. De leden van de Lawn Tennis Club Soest hebben maandagavond tijdens de bui tengewone ledenvergadering het be stuursvoorstel het clubhuis uit te breiden weggestemd. De jaarlijkse, daarmee verband houdende contributie-verhoging werd als een groot bezwaar gevoeld. Het bestuur lichtte de leden verder in over het beëindigen van het dienstver band met trainer Otto Zoetelief, waarna gekeken en geluisterd werd naar een dia-lezing over tennishallen. Mevrouw V. dé P. - V. deed bij de politie aangifte van diefstal van een radio ter waarde van 300 gulden. Het toestel was door haar zoon achtergelaten op een werk in Hilversum. In de leegstaande fabriek van Kat-emaille te Soestduinen werd het afgelopen week end ingebroken. De onbekende daders verdwenen met medeneming van een koffiezetapparaat, een omroep-installatie, twee hamers en twee kombinatietangen. Mevrouw A. H. deed aangifte van diefstal uit haar auto van een schapevacht. Het voertuig stond geparkeerd voor haar woning aan de Joh. Poststraat in de wijk Klaarwater. Oud schilderij. Ik ben in het bezit van een oud schilderij van L. Stuchanny. Graag zou ik iets weten van deze schilder en of het schilderij waarde heeft Antwoord Het door u gezonden fotootje is wat onduidelijk en erg klein, maar desondanks blijkt er uit dat het schilderij van zeer goede kwaliteit is. De naam die u opgeeft kunnen wij echter in onze naslagwerken niet vinden. Daarom advi seren wij u: laat uw schilderij eens door een deskundige bekijken. Daarnaast is het misschien ook wel goed om eens na te gaan hoe u in het bezit ervan bent gekomen. Kan het soms uit de oorlogs tijd dateren? Dan denken wij aan een kopie van een oude meester, maar met een fantasienaam. Zo te zien moet de kopieïst dan wel een vakman zijn ge weest. Maar controleert u eerst nog even of het een schilderij is (verf) of een reproduktie. GELE HULST. Het hulstboompje in onze tuin is na tien jaar voor het eerst zover dat het bessen draagt. Maar die zijn geel. Wat is er aan de hand? Antwoord: Wij vermoeden dat zich in uw tuin een Ilex aquifolium bacciflava bevindt. Dat is een soort gecultiveerde hulst met gele in plaats van rode bessen. Het is overigens niet zo verwonderlijk, dat dit alleenstaande boompje voorheen geen bessen kreeg. De hulst is namelijk eenslachtig en om bessen te verkrijgen moet u zorgen, dat er manlijke en vrou welijke exemplaren dicht bij elkaar wor den geplaatst. Er zijn bomen met meel- draadbloemen nodig om de bomen met stamperbloemen te bestuiven. In dit ge- De 21-jarige T. K. en de 18-jarige M. H. raakten hun motoren aan de politie kwijt omdat de apparaten niet in goede techni sche staat waren. De uitlaten produceer den een hoeveelheid geluid, dat ver boven het toegestane maximum was. De scholier M. A. van E. (18) zag zijn brommer, waar hij met een snelheid van 60 kilometer op de Stadhouderslaan mee reed, door de politie in beslaggenomen. De jongeman poogde aan aanhouding te ontkomen, door met grote snelheid het Baarnse bos in te rijden. Bij het Baarns lyceum kwam hij echter weer tevoorschijn. De heer Van R. deed aangifte van diefstal van twee vlaggen; een Ameri kaanse- en een Nederlandse vlag. Met stok en al werden de dundoeken van de gevel van de zaak van de heer Van R. aan de Koninginnnelaan weggenomen. val is toevallig wat stuifmeel uit een an dere tuin naar uw hulstboompje over gewaaid. Daarop kunt u echter niet ieder jaar rekenen. SCHIMMEL OP MUREN. De. muren van onze douche zijn beschimmeld. Kunt u ons daar tegen een afdoend middel verschaffen? Antwoord: Op een stenen muur groeit vrijwel nooit schimmel en zeker niet binnenshuis. Wat u voor schimmel aan ziet, zijn zouten die op de muur uit kristalliseren. Ze vormen een soort haren, die aan schimmel doen denken. De oorzaak schuilt in verkeerde prepa raten, die vermoedelijk in de loop van jaren op die muren gesmeerd zijn. Wij kunnen van hieruit niet beoordelen, wélk middel zich zó op deze verkeerd be handelde muren zal hechten dat het niet loslaat en tevens een gladde wand vormt. Wij raden u aan, de muur te laten betegelen. Als dit vakkundig gedaan wordt, hebt u nergens meer last van en kunt u de wand ook gemakkelijk schoon houden. Afsteken en witten kost welis waar minder, maar dat zult u steeds moeten herhalen. LEGPUZZEL BEWAREN. - Ik heb na lang puzzelen eindelijk een fraaie leg puzzel in elkaar gekregen. Nu vind ik het zonde om hem weer af te breken. Hoe kan ik er het beste een schilderij van maken? Antwoord: U kunt de stukjes aan elkaar lijmen met zo'n nieuwe hobbylijm, die in grote of kleine flesjes met spuitdop verkrijgbaar is bij grote hobbyzaken en boek- en kantoorboekhandels. U begint in het midden van de puzzel en bevoch tigt de zijkanten van de stukjes door ze even los te nemen en daarna weer op hun plaats te drukken. Goed aandrukken, zo dat de puzzel niet gaat uitdijen in for maat. Als de gehele plaat gereed is hardboard of dik karton er achter, glas er overheen en een lijst er om en u hebt de wandversiering die u wenst. Wilt u een eenvoudiger oplossing, dan gebruikt u de voorbeeldplaat van de doos om in te lijsten. STEM GEVRAAGD. - Ik was een groot bewonderaar van Cor Ruys. Ik zou zo graag zijn stem nog eens beluisteren. Zijn er ergens opnamen van hem be waard en te koop? Antwoord: Er is een grammofoonplaat (e.p.van Cor Ruys te koop bij „Theater Klank Beeld", Herengracht 168 te Am sterdam. De prijs is ongeveer 6,- en u kunt de plaat schriftelijk bestellen. LANTAARNPALEN GEZOCHT. Ik wil bij de oprit in m'n voortuin een ouder wetse lantaarnpaal plaatsen. Bij welke gemeente kan ik die loskrijgen? Antwoord: De gemeenten kopen zelf hun moderne en ouderwetse lantaarnpalen bij de fabrieken. Wij kunnen u het best naar zo'n metaalwarenfabriek ver wijzen, die dgl. lichtornamenten in aller lei vormen levert. Wendt u zich bv. eens tot Pako, Utrechtsestraatweg 149 te Rhenen, tel. 08376-9012. Deze firma heeft tientallen antieke modellen. GDS Eén van de werkmaatschappijen van N.V. Gebr. D. Schui- tema zoekt ten behoeve van haar Accountantskantoor Ecodet te Utrecht een die zelfstandig periodieke en jaarresultaten, alsmede ba lansen kan opstellen t.b.v. detailhandelsbedrijven w.o. de meest moderne supermarkten. Voor deze functie, waarbij doorgroei naar andere afdelin gen tot de mogelijkheden behoort, denken wij aan een jongeman of vrouw tot 26 jaar, die in het bezit is van het diploma MEAO of MBA, of zich op examenniveau MBA bevindt. Belangstellenden zullen wij in een oriënterend gesprek graag informeren over het gunstig te noemen salaris en de aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties kunt u richten aan: ECODIS B.V. - Accountantskantoor Ecodet (t.a.v. de heer J. G. Logemann) Rachmaninoffplantsoen 66b - Utrecht - Tel. 030 - 932345. Ten behoeve van onze opdrachtgevers in Soest, Baarn, Hilversum en omgeving zoeken wij regel matig gekwalificeerde medewerkers(sters) die tijdelijk kunnen assisteren. Wij hebben onder andere banen voor directie secretaresses, afd. administrateurs, receptionis tes en typistes. Natuurlijk vragen wij een goede opleiding en referenties. Werktijden van 30 tot 40 uur per week, kunnen in overleg geregeld worden. Om slagvaardig te kunnen handelen is telefonische bereikbaarheid gewenst. Voor inlichtingen over onze „inspring"-banen kunt u tijdens kantooruren bellen met Mevr. E. M. van Wayenburg-Veth. Zij zal u graag alle inlichtingen verschaffen. UITZENDORGANISATIE Faes Eliaslaan 26, Baarn Telefoon 02154 -1 88 00 b.g.g. 02155-1 8416 Om plannen te verwezenlijken heb je goede en enthousiaste mensen nodig! Wij zijn daarom benieuwd naar de juiste man als: 1) Ervaren kantoormachine/meubelvertegenwoordigers 2) Junior vertegenwoordiger De goede mensen bieden wij uiteraard een goed salaris. Uw sollicitaties gaarne richten aan de heer A. Grootemaat. VAN HELSDINGEN KANTOORINSTALLATIES B.V. Langestraat 84 Telefoon 033-13113 - Amersfoort Kamp 58 Telefoon 033 - 22249 Amersfoort voor zo spoedig mogelijk pl.m. 80 m2 of meer. Offerte onder letter W 14 bur. Soester Courant. -f ®-f Tja, hoeveel mensen hebben dat niet7 Dat het lezen een stuk moeilijker wordt maar 'n lees- toch eigenlijk te lastig is vanwege 't steeds maar op- en afzetten. Kent u dat probleem? 'Gelukkig voor u bestaat er Varilux. Een glas waarmee u moeiteloos kunt zien op elke afstand, 'n Esthetisch, glas. Jeugdig door 't ont breken van halve maantjes.Egaal glas dus. dat heel geleidelijk overgaat van lees- sterkle naar verte i sterkte. Natuurlijk hebben wij Varilux. En de apparatuur om perfekt voor u te plaatsen in uw favoriete montuur. Vraagt u naar dit meest doordachte korrektieglas.'t Begin van komfortabel kijken loos lezen. 't meest doordachte korrektieglas. WINKELCENTRUM VAN WEEDESTRAAT 17A TELEFOON 02155 - 17120 LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN LAAN STRAAT 82 SOEST - TELEFOON 02155 - 15963 De Broodversierder zoekt 'n zakelijk en administratief assistent omdat zelfs die overheerlijke chocolade vlokken, chocolade hagel, chocolade pasta, gewone en gestampte muis. niet van zelf in de winkels komt te liggen. Wat gaat hij doen? Dit: hij onderhoudt kontakt. per brief of telefoon, met tal van afnemers, hij behandelt de dagelijkse orders en verder alle daarbij te pas komende administratieve werkzaamheden. De Ruijter vraagt van z'n nieuwe assistent: een mavo-diploma, een zorg vuldige manier van werken, zelfstan digheid en (zo mogelijk) enige ervaring in een bedrijf dat aan de levens middelenhandel levert. Leeftijd: jonger dan 25 jaar. De Ruijter biedt: een interessant salaris, waarvan de hoogte afhankelijk is van leeftijd, opleiding en ervaring, plus een nogal dynamische werkkring. Belangstelling? Graag een kort. infor matief briefje dan aan: d'AulnisIaan 15. Baarn. Ter attentie van de heer L. W. R. Felleman. Afdeling Verkoop. van vurenhout 80 x 80 cm en 120 x 60 cm81,- Zolang de voorraad strekt. Ledikant vurenhout QQ _n 1-persoons, 90 x 190 cmt «iDf/U 2-persoons, 140x200 cmf 170,48 Beukenhout 91,50 HOEK MOLENSTRAAT- STEENHOFFSTRAAT SOEST - TELEFOON 02155-17875 POTTON Soesterbergsestraat 37 - Soest Telefoon 02155 -13097

Soester Courant | 1976 | | pagina 6