SPORT-SPORT-SPORT Me Me Achttien van de 2149 inzendingen goed f Eerste herenteam SVV/ Stam verrassend naast Spirit maaswinkel Recreatief zwemmen in De Turf Gedeelde winst voor heren en meisjes Red Stars Eemvogels nog steeds ongeslagen Shot behaalt royale 8-2 zege VVV-nieuws Kontaktavonden „Kerkenmanifestatie Soest" Radarcontrole Verkeerskwis M'76 me/f Bekendmaking Bekendmaking Oefening Vliegbasis Soesterberg Clubkampioen schappen Sportschool Pouw Volgende week eerste thuiswedstrijd Bentinck Stars Soest wint massa schaakkamp van Baarn Ledenvergadering NCVB-Soestdijk boutique kleding Winst voor heren Olympia-Parade A. van der Weerd Jongens bekerronde verder Bingo-avond bij SEC SEC jun. Al- Zuidvogels jun. Al 4-3 Voor contactlenzen contactlens specialist in Soest Ringenoldus b.v. Soester Courant van donderdag 14 oktober 1976 Het Vocaal- en Instrumentaal koor van de Baarnse Bach Cai^torij, dirigent Lou is Mol, zal op zondag 17 oktober a.s. om 14.30 uur in de Nicolaaskerk te Baarn Kerrkstraat, een uitvoering geven van de Hohe Messe van Joh. Seb. Bach De toegangsprijs is 8,50, CJP en 65 5.-. Kaarten in de voorverkoop bij Lis- sone-Lindeman, Laanstraat 20, Baarn. Geen problemen voor verjaardagviering op zaterdag, 16 oktober a.s. In Theater Kikker, te Utrecht gaat om 14.30 uur een kindervoorstelling: „Allee in Wonder land". Op zondag, 17 oktober in de Blauwe Zaal. poppentheater Marius Prein, met Repel steeltje, aanvang: 15.00 uur. Van 12 t/m 16 oktober wordt in de Jaarbeurs te Utrecht de Vakbeurs Tuin en Park gehouden. Deze beurs, welke wo. do. en za. geopend is van 9-17 uur en vrijdag van 9-22 uur, is voor het publiek alleen geopend op 15 en 16 oktober. Van 16 oktober t/m 28 november wordt in de Zonnehof, Zonnehof 8 te Amersfoort grafiek en tekeningen van M. C. Escher geëxposeerd. De openingstijden zijn ma. t/m za. van 10-17 uur en zo. van 13-17 uur. Van 16 oktober t/m 14 november kunt u in Soest, Artishockgebouw, werk van leden van Artishock gaan bekijken. Ope ningstijden Artishock ma. t/m zo. van 14-17 uur. In Sportpaleis ,,Ahoy" te Rotterdam vindt op maandag, 18 oktober a.s. een Vechtsportgala plaats. Het Nederlands kampioenschap Full contact karate, Rol- ler-ball en Karate. De toegangsprijs is 15,- en 50.-. De aanvang is 20.00 uur. zaal open 19.30 uur. Kaarten kunt u eventueel aan ons kantoor komen kopen. Als u er een dagje opuit wilt, denkt u misschien wel eens aan een fietstocht. Een vouwfiets is makkelijk mee te nemen in de auto, maar met de trein levert dat wel problemen op. Huurt u liever ter plaatse een fiets en trek er op uit. Op de Veluwe, in Twente enz. kent men ook het rent-a-bike systeem. Voor Twente inlichtingen bij WV Twenthe te Almelo, tel. 05490-18765. De VVV-kanto- ren in deze streken (Gelderland, Overijs sel of Drente) kunnen u aan een folder van de Rent-a-bike-fietsverhuurders hel pen. „Kostwinner, wat is dat pa?", is de titel van een toneelstuk dat op 15 oktober in de Blauwe Zaal in Utrecht gaat. De Nieuwe Comedie voert het uit. De voor stellingen beginnen om 14 uur (U ziet dan fragmenten, prijs 2,50) en om 20.30 uur (hele voorstelling) 5.-. Kaarten dagelijks aan de kassa van 10-15 uur en telefonisch van 11-15 uur, tel. 030-310241. Eveneens in de Blauwe Zaal, maar dan op 16 oktober door „Fact", m.m.v. Betsie Smeets, Kommer Kleyn, Tom van Beek en Flip van Duyn: „De rotzak op de trap" en „Begrafenisvermaak". Aan vang: 20.30 uur. Kaarten 9,-, CJP en 65+ ƒ5,-. Het Christelijk Gemengd koor „Juliana" geeft op vrijdag, 22 oktober a.s. een Concert in de Petrus en Pauluskerk, Kerkplein te Soest. Uitgevoerd worden o.a. Laudate Pueri van Giovanni Battis- ta Pergolesi en het Te Deum Laudamus van Mare Antoine Charpentier, met een Haags begeleidings Orkest. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Carel van de Camp. Toegangskaarten a 5,- verkrijgbaar bij koorleden, aan het WV-kantoor en aan de ingang van de kerk. Van 16 oktober tot en met 14 november dagelijks van 2-5 uur (behalve zondag 7 november) is in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46 een Over zichtstentoonstelling van recent werk van leden. Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, afdeling Eemland, belegt op dinsdagavond, 19 oktober a.s. in De Rank, Soesterbergsestraat 18. een open bare discussieavond over natuur en landschap in Soest. Er wordt een forum gevormd, ten behoeve van deze discussie bestaande uit de inleiders (drs. P. Kant, bioloog; ing. P. H. Veen, ecologisch medewerker en ing. H. Kampf, natuur- technikus) en onder voorzitterschap van de burgemeester mevr. mr. J. M. Cor- ver-Van Haaften. Iedereen is welkom. Van 10 t/m 31 oktober in het Hoofdge bouw van het Zeister Slot een tentoon stelling gehouden over de geschiedenis vanZeist: „Hoe oud is Zeist?". Open: di. t/m vr. van 10-17 uur, za. en zo. van 14-17 uur. Om nog eens over de kadobon te spre ken. De geschenktijd breekt aan, maar denkt u er wel om, dat deze bon besteed moet worden binnen een tijdsbestek van 6 maanden. Dat is ruim voldoende voor een keus dunkt ons. WESr SAMEN ONDER WEG Op dinsdag 19, woensdag 20 en donder dag 21 oktober a.s. worden, respectieve lijk in „De Open Hof"; „De Rank" en in de „Emmakerk" aan de Regentesselaan, de kontaktavonden gehouden in het kader van „Kerkenmanifestatie Soest". Het doel van deze avonden is, om na een korte inleiding, in kleine groepen, die uit de verschillende geloofsgemeenschap pen zijn samengesteld, te komen tot een onderling informatief gesprek; geen discussie maar een brede en persoon lijke informatie aan elkaar over vragen als: „Wat verstaat men bij u in uw ge loofsgemeenschap onder een bepaald ge bruik? Hoe denkt u over de stof, aan gedragen met de inleiding?" Na het gesprek in groepen, volgt een korte rapportage aan de gehele vergade ring en kan op sommige punten nader ingegaan worden. Geen theologische debatten derhalve, maar een poging om eens naar elkaar te luisteren om tot be ter begrip voor elkaar te kom.en. Voor het eerst werd een snelheidscontro le gehouden met gebruikmaking van de mini-radar. Het leverde 14 overtreders op. Op de Middelwijkstraat werden ge durende 50 minuten 364 voertuigen ge controleerd en daarvan waren 6 bestuur ders in overtreding; op de Beukenlaan werd 35 minuten gecontroleerd en van de 163 passerende voertuigen waren 8 be stuurders in overtreding. T£ f>£&(cC/9 r/*r Viïtifi3'wfz> #tkwaa ■sïyjrstrx Slechts 18 van de 2149 deelnemers aan de door de afdeling Soest van Veilig Verkeer Nederland, tijdens de Manifestatie '76 georganiseerde verkeerskwis blijken de tien vragen goed beantwoord te hebben. Alle achttien krijgen een prijsje; vijf ervan zijn hoofdprijzen, die a.s. maandag tijdens de tweede verkeersles van de af deling worden uitgereikt. Dit opvallende slechte resultaat is ge volgd door een haast nog slechtere op komst op de eerste les, die maandag Op de foto de oplossing van de kwis j.1. gegeven werd in de dependance van het politiebureau aan de Steenhoff straat. Niet meer dan 12 man verscheen op deze herhalingscursus, die blij kens het resultaat van de verkeerskwis, toch voor 99,2% van de verkeersdeel nemers nuttig zou zijn. Maandagavond om 20 uur begint de twee de les: 't is vrij eenvoudig er nu nog in te stappen. van de Gemeentehof. De voorzitter van de commissie voor beroepschriften maakt ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening voor de Commissie voor de Bereopschriften be kend, dat op woensdag 27 oktober 1976 te 16.30 uur in het gemeentehuis van Soest, een openbare vergadering van de com missie zal worden gehouden, waarin het beroepschrift zal worden behandeld van H. Verhoeff, Foekenlaan 4 te Soest, tegen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor het bouwen van 12 paardeboxen op een terrein, gelegen aan de Birkstraat 122b, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 2800. Soest, 13 oktober 1976. De voorzitter voornoemd; J. J. J.M. FESTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: l^A. C. Houtschild, Ereprijsstraat 9 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Choristenpad 51, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6817 gedeeltelijk; 2. P. Bakkum en H. Jansen, Koninginne- laan 42 en Eikenlaan 77 te Soest, ten behoeve van het bouwen van twee semi- bungalows op een terrein, gelegen aan het Claroenstekerpad 11 en 13, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6814 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 15 oktober 1976, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren 09.00-12.00 uur ter gemeentesecretarie, afdeling 1, ter inzage. Soest, 13 oktober 1976 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. Op 17, 20 en 21 oktober a.s. wordt op de Vliegbasis Soesterberg een gecombi neerde grond- en luchtoefening gehou den. In het kader van deze oefening zijn er op deze dagen verhoogde vliegactiviteiten (op woensdag en donderdag tot 20.00 uur) waarbij de vliegtuigen de vliegba sis in andere richtingen en op andere hoogtes overvliegen dan gebruikelijk. De dichtbevolkte gebieden zullen echter zoveel mogelijk worden vermeden. Deze vluchten zijn gepland in de basisoefening en worden gecontroleerd zodat de evt. overlast voor de omwonenden tot een minimum wordt beperkt. Voorts zal tijdens de oefening het lucht- hoorn-alarmeringssysteem worden ge bruikt. Zondag zullen de inmiddels traditionele jaarlijkse clubkampioenschappen van sportschool Pouw gehouden worden. Verschillende takken van sport worden die dag beoefend o.a. jeugd-judo, meisjes judo, senioren-judo en boksen. Het dames-judo is tot latere datum ver schoven, omdat er enkele dames naar de Nederlandse kampioenschappen in Oss gaan De belangstelling voor het meisjes-judo is in deloop der jaren aanzienlijk groter geworden zodat er nu gewerkt kan worden in twee gewichtsklasse. Door het grote aantal deelnemers wordt er op drie matten ge werkt. Dit jaar zijn er 5 prijzen per gewichts klasse beschikbaar, o.a. een stijlprijs per gewichtsklasse, waar iedere deelnemer kans op maakt. Het gaat hierbij niet om de winnaar, maar om de judoka die het mooiste judo laat zien. Verder is er voor iedere deelnemer een leuke herrinnering. Ook zijn er dit jaar weer de gebruikelijke demonstratie's om het publiek kennis te laten maken met de Budo-sporten die sportschool Pouw geeft. Deze keer wordt er aandacht besteed aan het Kime-no-kata, uitgevoerd door Joop van Diermen en Hans Fugers, een verplicht onderdeel voor het behalen van de 4e Dan. Het Kime-no- kata is een gevecht met zwaard (bokuta) en dolk (tanto). (aanvang 10.00 uur). De middag is gereserveerd voor het seni oren-judo en boksen. Deze kampioenschappen vinden plaats in sporthal „Beukendal" aan de Beuken laan. Aanvang 10.00 uur. Dames 2 ongelukkig ten onder tegen Spirit 1 Het afgelopen weekeinde heeft, naast de successen van heren 1, dames 1 en 2 tegen resp. Spirit, Vios en nogmaals Spirit, toch een trieste balans opgeleverd voor dames SVV/Stam 2. In het duel tegen Spirit 1 n.1. ging spelverdeelster Mia Giebel zo ongelukkig door haar voet, dat zij wellicht maanden uit de roulatie zal zijn. Dit gebeurde in de 5e set tegen Spirit, die dan ook prompt verloren werd. Heren. In een uitermate spannende wedstrijd heeft SVV/Stam 1 met 2-2 gelijkgespeeld tegen het uit de 3e divisie gedegradeerde Spirit. De eerste set leek al snel een voor SVV bekeken zaak: 14-6. Maar door gebrek aan concentratie kon Spirit inlo- pen tot 14-10. Toen maakten de Stam- boys het toch uit via 15-10. In de 2e set bleef het reeds genoemde concentratie gebrek doorwerken, met als gevolg een 15-6 verlies. In de 3e set kon Spirit uitlopen door fouten van de Soesters. SVV zette echtereen eindsprint in tot een gelijke stand van 15-15 was bereikt. Deze stand bleef zeker 10 minuten gehand haafd. In een spannende eindfase won Spirit tenslotte met 17-19. In de 4e set zakte Spirit in elkaar en SVV won vrij gemakkelijk met 15-7. SSV 4 toonde veel inzet tegen Olympia 6, maar kon niet het juiste antwoord vinden op de van routine getuigende aanvallen van Olympia. Alle 3 sets vertoonden hetzelfde beeld, waardoor Olympia ver diend 3 punten veroverde. Dames. Het dermate verzwakte Vios 1 was in werkelijkheid geen partij voor de niet eens optimaal draaiende SW-ploeg. Via 15-6 en 15-12 werd al snel de winst in set 1 2 binnengehaald. Vooral Kathinka Korsloot was in deze periode goed op slag. Na een grote voorsprong in de 3e set was SVV 1 iets te overtuigd van winst Dit brak hen op (12-15). In de 4e set werden de zaken echter weer rechtge trokken (15-5). De eerste westrijd van het Soester zitvol- leybalteam „Bentinck Stars" tegen het Bussumse Olie B is met 3-0 verloren gegaan. Het was een spannende wedstrijd waar bij onervarenheid bij het competitiespe- len de Bentinck Stars wel enigszins parten speelde. Men had bijvoorbeeld nog nooit met officiële scheidsrechters gespeeld. Toch was het een leuke wedstrijd. De setstanden waren 17-15, 15-8 en 15-7. Vooral de eerste set gaf voor het Soester gehandicapten-team wel mogelijkheden. Volgende week woensdag 20 oktober vindt 's avonds om 8 uur de eerste thuiswedstrijd plaats in de gymzaal van de openbare mavo aan de Valeriaan straat. De tegenstander is het eerste team van KIS uit Beverwijk. Vooraf gaande aan deze wedstrijd krijgt het team om half acht uit handen van S. P. Baron Bentinck de trainingspakken en wedstrijdkleding officieel uitgereikt. De Bentinck Stars, die voor het vervoer naar haar wedstrijden gebruik maakt van het busje van de Stichting Bentinck Fonds, is een afdeling van de volleybal vereniging Olympia. Mensen die geïnteresseerd zijn in zitvol- leybal voor minder-validen kunnen vol gende week woensdagavond dus kennis maken met het zitvolleybal. Misschien dat dit leidt tot een tweede team in het volgende seizoen. Wel is er al een recreatie-zitvollybalteam, doch deze spelen alleen voor de ontspanning en nemen niet deel aan de competitie. I den blieklaan 35 soest tel. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Voor de vierde maal in totaal en voor de tweede maal in successie heeft de Soes ter schaakclub de vijf jaar geleden in het leven geroepen massaschaakkamp tegen Baarn gewonnen. Net als vorig jaar was deze schaakhappening die dit jaar door de Baarnse schaakvrienden georganiseerd was, tot het laatst span nend. Uiteindelijk bleek Soest wat meer in haar mars te hebben waardoor de wisselbeker weer mee ging naar Soest. Soest won deze ontmoeting aan de 27 borden met 14*6-12%. De gedetailleérde resultaten: W. Zalsman-H. Schilder 1-0; W. Hak- voort-K. Vegter 0-1; C. Repelaer van Driel-C. Samsom 0-1; Van de Hoorn-S. Mohlman %-%; A. Majoor-F. Braf 0-1; R. Meijer-R. Henze 0-1; P. Mohlman- J. K. van Zijtveld 1-0; W. Bos-C. van Dijk 0-1; H. Wieske-W. Huiser %-%J. Jacobs-B. van Vliet 1-0; B. Portier-E. Balvers 1-0; Verwey-Van de Burg %-%; Schuier-Van Ee 0-1; Wustefeld-Holle- man-%-%; Minks-Muis 0-1Hut-Kok 1-0; Pater-Blankensteijn 1-0; Hut-mej. Suyk 1-0; Van Hall-Fugers 0-1; Eisses-Van Bakel 1-0; Allema-Dettmers 0-1; mej. Zalsman-Vennik 0-1; Boelsma-Koper 0-1; Beerens-Beernink 0-1; Hut-Abrahamsen 1-0; Blaeser-Hasenaar %-*,6; Bach-Gerth 1-0. Totaal 12 %-14%. De N.C.V.B. afdeling Soestdijk houdt vanavond, donderdag 14 oktober, aan vang 20.00 uur, haar ledenvergadering in het wijkgebouw achter de Emmakerk aan de Regentesselaan. Op het program ma staat een lezing over kastelen te houden aan de hand van dia's door de heer Schellart uit Muiderberg. SVV 2 zette zich snel over de tegenslag in de le set heen (11-15). Door alert aan- valsspel haalden zij de winst in de 2e set, tegen Spirit binnen met 15-8. Spirit sloeg zich naar een 6-15 winst in de 3e set, terwijl dames 2 in een spannende slotfa se van de 4e set een 16-14 setoverwinning behaalde. Na ruim 2 uur spelen was Spirit tenslotte de gelukkige ploeg die de 5e set op haar naam schreef. Voor het jonge, onervaren team van SW 7 was de wesdstrijd tegen BG SV 2 het eerste duel deze kompetitie. Zenuwen speelden nog een grote rol. Wat meer routine zou hen een heel eind op weg helpen (4-15, 7-15, 7-15). SVV 8 behaalde een vrij gemakkelijke overwinning op DeVu 2. Programma deze week: dames SW/ Stam 1 gaan op bezoek bij SEC in Emmen. SVV 2 dames) maken de uitreis naar Chicopae/AEC. BURG. GROTHESTRAAT 30 SOEST TELEFOON 02155-18046 Ook voor uw Volleybal: In een bijzonder spannende wedstrijd heeft het eerste herenteam van Olympia- parade gezegevierd over Ever Ready uit Vlijmen. De dames daarentegen verlo ren duidelijk van Alterno. Dit keer moest Olympia naar Vlijmen voor de ontmoeting met het voor iedere tegenstander moeilijke Ever Ready. Vóór de wedstrijd begon kregen de Soesters bovendien de tegenslag te ver werken dat één van de opgestelde spe lers zich ernstig blesseerde en uitgescha keld werd voor deelname. De eerste twee sets werden door het goed spelende Olympia gemakkelijk gewon nen; 10-15 en 5-15. In de derde set kwam Ever Ready met 3-0 voor te staan en de Olympianen lieten zich wegspelen. Zo wel de derde (15-6) als de vierde set (15-4) gingen verloren. Het begin van de vijfde set deed het ergste vrezen voor de Soesters; Ever Ready liep uit naar 9-2, maar toen kwam de ommekeer. Dankzij een geweldig slotoffensief wist Olympia de set toch met 15-13 op haar naam te brengen. Zaterdag spelen de heren om half vijf in de Bunthal tegen Olly B uit Bussum. De Olympia-dames wisten helaas het spelpeil van de vorige week niet te halen, zodat zij zonder winstpunten bleven. De eerste set in de wedstrijd tegen Alterno gaf aanvankelijk een gelijkopgaande strijd te zien, maar na de stand 8-8 was het met de Soester dames gedaan. 15-9. De tweede set gaf geen verbetering te zien en ging ook verloren. In de derde set liep Olympia snel uit naar 6-3; Alterno kwam bijna langszij (8-6) maar daarna liepen de dames weer snel uit naar 14-f Met 10-15 werd gewonnen. In de vierde set liet Olympia zich eerst volledig overspelen (14-4), kwam nog terug tot 14-8 maar verloor uiteindelijk met 15-8. Zaterdag om half zeven ontmoeten de dames Dynamo 2 in de Bunthal. Heren 4 verloor onnodig van Voleem; setstanden 10-15; 4-15; 15-1. Olympia 6 versloeg SVV 4 met 0-3; setstanden 1-15; 2-15; 4-15. Het negende damesteam ver loor met 3-0 van BG en SV. Setstanden 4-15; 2-15; 4-15. Overige uitslagen: Dames: Olly B Olympia 2 3-1; Olympia 4 - Olympia 6 3-0; Foxboro - Olympia 5 2-1; Olympia 8 Foxboro 2 2-1. Heren: V. en S. - Olympia 2 3-0; Olympia 7 - Devu 1 3-0. HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST Tijdens herfstvakantie: In verband met de herfstvakantie geldt komende week (18 t/m 24 oktober) het volgende rooster voor recreatief zwem men in het instructiebad De Turf. Maandag: 8.00-9.00 9.00-10.00; 11.00- 12.00; 13.00-14.00; 14.00-15.00; 19.00-20.00; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 8.00-9.00; 9.00-10.00; 10.00- 11.00; 11.00-12.00; 13.00-14.00; 14.00-15.00 uur. Woensdag: 14.00-15.00; 15.00-16.00; 16.00- 17.00; 17.00-18.00; 19.00-20.00; 20.00-21.00; 21.00-22.00 uur. Donderdag: Als dinsdag. Vrijdag: Als Maandag. Weekend: Als gebruikelijk Voor de Soester basketbalvereniging The Red Stars is het weer een enerverend weekeinde geworden. Beker- en competitiewedstrijden wisselden elkaar af en de resultaten waren ook van verscheidenen aard. De heren moesten zowel een competitie-wedstrijd spelen als de return voor de beker. Dit laatste heeft het Soester team er niet slecht afgebracht. Was de vorige wedstrijd tegen Hoofd dorp een ware nachtmerrie en werd er met vijftig punten verschil verloren; in dit duel thuis in Beukendal vonden de heren het ritme weer terug en wisten zelfs bij de rust nog een 52-48 voorsprong te creëren. Toch moest in de tweede helft de overwinning aan Hoofddorp gelaten worden met 82-98, zodat dit team in de volgende bekerronde zit. Voor de competitie moest Red Stars het opnemen tegen Midland uit Utrecht en dit werd een 88-74 overwinning voor het Soester team, dat hierdoor vier punten heeft behaald uit drie wedstrijden. De meisjes junioren troffen dit week einde twee maal Merkasol uit Leiden. Eerst voor de competitie en dit werd een overwinnning van maar liefst 21 punten verschil en voor de tweede keer om de beker en dit werd wederom een over winning met achttien punten verschil, doch dit was net niet voldoende om deze bekerronde verder te komen wanr het Soester team had eertijds met 22 punten verschil verloren. Dames 1 speelde alleen competitie en moest tegen het gerenommeerde Blue Stars in Amsterdam een forse nederlaag incasseren. De jongens junioren A hebben met Dunckers A uit Hilversum ook in de return geen enkel probleem gehad. Het werd ook in dit duel een ruime overwin ning van 91-68, zodat alleen de jongens junioren een ronde verder zijn en als tegenstander het zeer sterke Sperry Remmington uit Den Bosch krijgen. Komend weekeinde Voor aanstaande zaterdag staan er weer diverse competitiewedstrijden op het programma. Er zal gebasketbald wor den vanaf 's middags één uur tot 's avonds elf uur, met onder meer de wedstrijden van dames l tegen Voor burg om half acht. Heren 1 tegen OSG om negen uur en daarvoor om half vijf de meisjes junioren A tegen Hugo Grotius uit Delft en om zes uur de jongens junioren A tegen het Amsterdamse The Wolves. Ook zondagavond staat er basketbal op het programma met onder andere heren 2 en 3 van Red Stars om half tien tegen resp. DD'69 en Crackerjacks. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID llm Nummer één in de top tien van fashion garden Bie-Bie. De Bobos-broek met strakke pijp. Spijker en corduroy. In de kleuren zwart, bruin, camel, blauw en grijs. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 Ook in de vierde wedstrijd van dit seizoen bleven de rood-zwarten ongeslagen. Op doeltreffende wijze werd in Groenekan Kameo bestreden hetgeen een 7-2 overwinning opleverde. Al na een kwartier leidden de Eemvogels met 2-0 door doelpunten van Corrie van Herwaarden en Leendert van den Berg. Na de vakwisseling toonde Gert Nijhof al snel, dat hij er geen gras over wilde laten groeien en scoorde tweemaal, zodat het 4-0 werd. De Eemvogels moesten in deze fase wel een enkele maal aan de noodrem trekken wat Kameo twee strafworpen oplever den, beide echter werden gemist. Inmid dels zorgde Toos 't Hart voor 5-0 en kon met een fantastische stand gerust worden. In de tweede helft liet Kameo het er niet bij zitten. Integendeel ze kwamen met een enorm offensief en wisten in te lopen tot 5-2. Wim van Rheenen bewees nu ook nog een goed schot in huis te hebben, want op fraaie wijze scoorde hij 6-2. Een toegewezen strafschop werd helaas gemist maar Gert Nijhoff deed dit snel vergeten door zijn derde en Eemvogels' zevende goal aan te laten tekenen. Na deze 7-2 was een ieder uitgeblust en uitgespeeld en zonder opwindende ge beurtenissen werd deze zeer sportieve wedstrijd uitgespeeld. In Groenekan speelde ook het tweede te gen Kameo en had een erg moeilijke middag. Kameo was bijzonder op dreef en de ene na de andere goal werd geno teerd. Toch speelde Eemvogels een be tere wedstrijd dan de uitslag van 16-2 doet vermoeden. Zeker in de tweede helft kon den positieve punten gesignaleerd wor den. Het was ook in deze fase dat de eer gered werd door doelpunten van Joop Roels en Dick Maris Het begint er op te lijken dat de Eemvo gels geteisterd worden door een knie epidemie, in deze wedstrijd moest de hard werkende en goed spelende Leo de Haan uitvallen en ook hij zal voorlopig niet kun nen spelen. De uitwedstrijd tegen het Baarnse Elan bleek voor het eerste seniorenteam geen problemen op te leveren. Toch leverde Elan meer twgenstand dan verwacht werd. De overige senioren teams speelden met wisselend succes: zo inkasseerden het 3e en 6e team hun eerste competitie nederlaag. De jeugd was dit keer zeker niet succesvol: slechts 2 teams wisten de volle winst te pakken. Shot 1 toog met een invaller voor R. van Heeren naar Baarn om daar Elan te be strijden. Veel tegenstand werd er niet verwacht en de wedstrijd werd ook met een ruim verschil gewonnen, maar B. van Velsen en invaller W. van Doorn kwamen nog voor onverwachte moeilijkheden te staan en moesten belden eenmaal een te genstander feliciteren. G. l^eeflang bleef ook ditmaal ongeslagen, zodat de eind stand op 8-2 bepaald werd. Schot 1 blijft daarmee royaal aan kop in de derde klas se. Het le jeugdteam. tot nu toe verdienste lijk opererend in de landelijke A-klasse, ging op bezoek bij de tafeltennisgigant Wibats in Den Haag. Schot had één punt voorsprong op de ranglijst op deze tegen stander, zodat deze uitwedstrijd bijzon der lastig beloofde te worden. De start was zeer goed; zonder al te veel inspan ning werd een 2-0 voorsprong genomen. Toen bleek alle kruit reeds verschoten te zijn, want daarna werd op overtuigende wijze Shot op een kansloze 6-2 nederlaag gezet. Uiteindelijk werd het verlies be paald op 7-3. waarbij de punten gemaakt werden door René Daselaar (2x) en Dirk Schuiling (lx). Morgenavond, vrijdag 16 oktober, wordt door de evenementencommissie van de voetbalvereniging SEC in de kantine bij de velden aan de Bosstraat een bingo avond georganiseerd. De leiding is in handen van bingo-master Wout de Bruin. Hij heeft een groot aantal fraaie prijzen te vergeven. A.s. zaterdag moet het eerste twaalftal het nog eveneens ongeslagen Spirit be strijden in Voorthuizen een zeer belan- rijke wedstrijd dus. Het 2e twaalftal moet naar Hilversum om in het strijdperk te treden tegen Zwalu wen. De in de competitie nog ongeslagen ploeg van SEC moest zaterdag aantre den tegen Zuid vogels. Al vanaf het eerste fluitsignaal nam SEC het initiatief in handen. Reeds in de 5e minuut kon René Ribberink een aanval fraai met het hoofd afronden. 1-0. In de 15e minuut trok Wim Altenaar de bal van rechts voor, waar Jos van Rouwendaal de bal in de touwen kon schieten. 2-0. Zuidvogels kon daar slechts enkele aanvallen tegenover zetten. Door het aanvallende spel van SEC werden vele kansen geschapen. Halverwege de le helft trok Jos van Rouwendaal de bal schuin terug op Wim Altenaar, die suc cesvol inschoot. 3-0. Tegen het einde van de eerste helft kon Zuidvogels tegen scoren. 3-1. De tweede helft gaf een geheel ander spelbeeld te zien. Zuidvogels kwam in de aanval. Dit resulteerde in een doelpunt toen de SEC-achterhoede slecht reageerde op een diepte pass. 3-2. Een kwartier voor het einde taste de SEC-achterhoede mis bij een hoge voorzet van Zuidvogels waarna het 3-3 werd. De SEC-formatie bundelde wederom de krachten om als nog een overwinning te bewerkstelligen. Na enige aanvallen wist Wim Altenaar het vierde doelpunt op zeer beheerste wijze te scoren en de eindstand te bepalen op 4-3. naar de enige gediplomeerde HORLOGER-JUWELIER VAN WEEDESTRAAT12 SOESTDIJK TEL 02155-16372 Lid van de N.O.V. en A.N.V.C.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13