Ueannet modes h perkhof Spelers Nederlands elftal in Darthuizen w Werk Stichting* Jeugdzorg Soest in drie jaren belangrijk toegenomen Bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker STRO-VLECHTCURSUS EN IMKERLES Geen aftakeling van natuur door crosswedstrijden Verordening toepassing woonruimte wet opnieuw in studie Soester brandweerlieden bevorderd Drie theatervoorstellingen voor de jeugd in De Open Hof Uitblijven bouw clubhuis op De Ena wordt betreurd Schrijven voor gevangenen Overtreding vogelwet Unieke koorzang in R.K. kerk Nieuwerhoekplein N Vrijdag 15 oktober OPENEN S h wij een DAMES MODEZAAK op de 9 4 Koninginnellan 42 - Soest s Openingsaanbieding BROEKPAKKEN 2 g 2-delig, 3-delig /&,- (j Algemene vergadering Rabobank Soest VVD-er Nijpels voor J.O.V.D. trouwcirculaires trouwkaarfen - i<sTTfi Drukkerij Smit Binnenkort aanleg fietspad Koningsweg Straatversiering voor Nationale feestdagen BB-medaille voor J. F. Kole Aanleg vijverpartij bij Kinderboerderij Vleesverkoop Amnesty klank beeld in Medisch Centrum De Stichting Jeugdzorg Soest heeft een verslag uitgebracht hoHnn in de laren 1973. 1974 nn iatg ""geDracnt Onder dit motto introduceerde de Werk groep Soest en omstreken van Amnety International, als eerste, circa een jaar geleden de maandelijkse schrijfavond waar men brieven en kaarten kan schrij ven voor hen die gevangen zitten wegens hun geloof, mening of huidskleur. Sinds dien zijn er vele honderden brieven en kaarten in Soest naar de post gebracht. Ook is sinds kort een groep schrijvers" in Bilthoven aan de slag gegaan. Het voor beeld heeft veel navolging gekregen. Overal in het land organiseren werkgroe pen nu schrijfa vonden. De NOS-radio zal op vrijdag 15 oktober aanstaande op Hilversum II een pro gramma uitzenden over de Amnesty schrijfavonden. Tijdens het programma ,,»meer over Minder" dat van 11.03 tot 12.30 uur uitge zonden wordt, zullen enkele medewerkers van de werkgroep Loosdrecht van de Am nesty International iets vertellen over deze aktiviteit. Zij die aan het schrijven voor gevangenen willen medewerken of nadere informatie wensen te ontvangen, kunnen zich in ver binding stellen met Mevr. L. Keizer, Joh. Poststraat 458, Soest, tel. 02155-18588. Voor Soesterberg: Mevr. M. Sluis-Spaan Banningstraat 7, tel. 03463-1940. Tegen H. C. van de B. te Soest werd proces-verbaal opgemaakt wegens het bezit van wettelijke beschermde vogels. De vogels, twee goudvinken en één keep, werden in beslag genomen. Aanstaande zaterdag 16 oktober zal in de R.K. Kerk aan het Nieuwerhoekplein een groot koorfestijn plaatsvinden. Dan zul len namelijk in de dienst, die om 19.00 uur begint, twee kerkkoren, het koor ..Cantate Domino" van de r.k.-parochie Soest-Zuid en het koor van de parochie Soestdijk, een uitvoering geven van de Missa Maria Maryrum van Refice; en kele motetten [o.a. Salutaris en Panis Angelicum van Nieland] en als slot het Ave Verum van Mozart. Het is een vrij uniek gebeuren in Soest en ieder die van goede kerkmuziek houdt, mag dit gezamenlijk optreden niet mis sen. De beide koren, samen zestig zan gers en zangeressen, staan onder leiding van de bekende dirigent Joh. v. d. Camp. De heer Chr. van Schaik bespeelt het orgel. Op zondag 17 oktober zullen de twee koren, op uitnodiging van een jubileren de vereniging, dezelfde gezangen uitvoe ren tijdens de dienst die om 11.30 uur begint in de kerk van St. Petrus Banden te Diemen. Mocht u na het horen van deze uitvoerin gen lid willen worden van een van beide koren, dan kunt u zich opgeven bij mevrouw R. Korte, Duinweg 3, tel. 13960 of bij W. Dijkman, Krommeweg 23. over haar werkzaam- is ook de financiële verantwoording slag, ,,is de Stichting de ontwikkelingen blijven volgen, die naar het zich laat aanzien in 1977 zullen leiden tot het aan gaan van een volledige fusie van de stichting Evangelisch Herstel en Opbouw met Salco, de landelijke organisatie voor wijk-, buurt- en clubhuiswerk. Wij zijn van mening, dat bij een dergelijke vol ledige fusie de vorming van een werk groep Evangelische Inspiratie" binnen Salco gewenst is, terwijl zekere waar borgen dienen te worden geschapen voor een integrale werkbegeleiding op basis van het evangelie aan die instellingen, die hiertoe de wens uitspreken". heden in de jaren 1973, 1974 en 1975. Daarin opgenomen, waarnlt dnideUJk blijkt we.ke De leiding van het werk beruste gedu rende de verslagjaren in handen van de heer R. van Dijkhorst. die per 1 sep tember 1973 assistentie kreeg van de heer D. v. d. Brink. In de loop van de jaren werd de staf echter verder uit gebreid. Ook het bestuur onderging een wijziging door het in stellen van 5 werk groepen, waarin steeds tenminste 3 be stuursleden zitting hebben en waarvan er dan weer één lid moet zijn van het dagelijks bestuur. Aan het eind van 1975 worden blijkens het verslag, door 4 beroepskrachten en 45 vrijwillige medewerkenden, gemiddeld per week ruim 900 bezoekers ontvangen en begeleid. ,,Op deze wijze", zo zegt het verslag. ,.weet de Stichting Jeugd zorg Soest zich bezig met een belang rijk stuk buitenschoolse vorming op ge bieden van sociale, culturele en geeste lijke ontwikkeling van het kind, ten dien ste van het kind zelf èn van de samen leving waarin het verkeert' Werd aanvankelijk slechts beschikt over het gebouw De Vangrail aan de Beetz- laan, in maart 1973 werd het gebouw De Praatpaal aan de Molenstraat offi cieel in gebruik genomen. Het wachten is nu op de bouw van een clubgebouw op de Eng; de grond is reeds in bezit, maar de toestemming om te bouwen ontbreekt nog. Andere aktiviteiten welke gemeld wor den in het overzicht zijn de tent-bijeen komsten van de actie Soest for Christ" het optreden van de Amerikaanse zang groep ,,The Continental Singers" in het Openlucht theater en de start van de werkzaamheden bij het pension Het Witte Huis voor de opvang van Surinamers. Ook de Rommelmarkt wordt gememo reerd en wisselingen in de organisatie. Toekomst „Met belangstelling" zo besluit het ver- 0 9 2 Iedere klant ontvangt van ons deze week een ff M GRATIS JUTE DRAAGTAS. Voor het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, dat van maandag 25 oktober t/m vrijdag 5 november wordt gehouden, worden thans de oproepingskaar- ten verzonden. Opgeroepen voor het onderzoek worden dit jaar de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1950 1947 - 1944 - 1941 - 1938 - 1935 - 1932 - 1929 1926 - 1923 - 1922 - 1920 en 1917. Het onderzoek vindt plaats in het Medisch Centrum, Nieuweweg hoek Smitsweg. En wel op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag telkens van 13.30 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Op de beide vrijdagen kan men er van 9.30 tot 11.45 uur en van 13.30 tot 16.45 uur terecht. Voor dit onderzoek dient men de oproepingskaart mee te nemen. De Staatssecretaris van Volksgezond heid en Milieuhygiëne heeft besloten, dat een bevolkingsonderzoek naar kanker aan de baarmoederhals zal worden opge zet in een drietal rayons, te weten Nijmegen, Rotterdam en Utrecht. De gemeente Soest wordt gerekend tot het rayon Utrecht. Door het Rijk wordt het onderzoek gesubsidieerd dat verricht wordt bij dames van 35 tot 55 jaar met een herhalingsonderzoek om de drie jaar. In Soest vindt ook (en tegelijkertijd) een aanvullend onderzoek plaats. De reden daarvan is, dat in deze gemeente het onderzoek naar baarmoederhalskanker reeds een aantal jaren heeft plaatsge vonden bij vrouwen van 25 tot 60 jaar. Zou het Rijk géén experiment zijn ge start, dan had dit (plaatselijke) onder zoek gewoon doorgegaan. Op grond daarvan wil het gemeentebestuur van Soest dat de dames van 25 tot 35 jaar en van 55 tot 60 jaar ook in de nieuwe opzet in de gelegenheid worden gesteld aan het onderzoek te blijven meedoen. In de jaren 1977 en 1978 zullen de vrouwen van de niet-genoemde geboor tejaren worden opgeroepen, zodat in een periode van drie jaar de gehele vrouwe lijke bevolking van Soest en Soesterberg in de leeftijd van 25 tot 60 jaar een uitnodiging voor het onderzoek heeft ontvangen. Uit statistische gegevens blijkt, dat in Nederland ongeveer 400 vrouwen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een strijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwijking wordt gevon den, kan een behandeling volledige gene zing brengen. Voor die vrouwen, die aan de baarmoeder zijn geopereerd, is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven. De uitstrijkjes zullen worden afgenomen door een daartoe speciaal opgeleid team van het Centraal Bureau voor Keuringen te Den Haag. Het afnemen van het uitstrijkje duurt slechts enkele minuten. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het universitaire laboratorium Cyt: U-Universitair te Utrecht. Dit onderzoek neemt enige tijd in beslag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de huisarts medegedeeld. Aan elke onderzochte vrouw wordt een stencil uitgereikt waarop vermeld staat op welke wijze het bekend worden van de uitslag zal plaatsvinden. Aan dit onder zoek zijn voor de opgeroepenen van 35 tot 55 - de deelneemsters aan het zogenaam de rijksonderzoek - door de subsidiëring géén kosten verbonden; de opgeroepe- nen van 25 tot 35 jaar en van 55 tot 60 jaar zijn een eigen bijdrage van 15,- ver schuldigd. Een grote opkomst is niet alleen van belang voor de opgeroepen vrouwen zelf, maar zal ook een stimulans zijn om van overheidswege een bevolkingsonderzoek naar kanker aan de baarmoederhals te blijven subsidiëren en wellicht uit te breiden. Indien men om welke reden dan ook niet wenst deel te nemen aan het onderzoek, wordt men verzocht dit óf teleonisch (16744, toestel 411] óf schriftelijk (d.m.v. het strookje dat onder aan de uitnodi gingsbrief zit] kenbaar te maken. UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 15963 De Bijenvereniging Soest en Omstreken organiseert bij voldoende deelname weer een vlechtcursus voor beginners en gevorderden. Onder de deskundige leiding van de heer G. Leferink worden de beginselen bijgebracht van het vlechten met stro. De cursus begint volgende week vrijdagavond, 22 oktober, om half acht in de Kinder boerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad 53 in de wijk Overhees. De cursus bestaat uit 10 lessen van ieder twee uur; de kosten zijn 40 gulden met nog eens 2,50 voor de vlechtnaald. Alle te gebruiken materialen zijn bij het lesgeld inbegrepen. Coördinator van het geheel is Chris Uiterwijk. Aan de cursus kan zowel door dames als door heren worden deelgenomen. Na het aanleren van de grondbeginselen, kan ,,vrij" gevlochten worden; dat wil zeggen men kan naar eigen idee fruit schalen, aardappel- of kattemandjes, siervazen of wandversiering enz. gaan maken. De leiding blijft u deskundig bijstaan en adviezen geven. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij G. Leferink, P. C. Hoóftlaan 4, tel. 19473; de Kinderboerderij, Vedelaarpad 53, tel. 18136 of bij Chris Uiterwijk, Kerk- pad NZ 49. tel. 11381. Opleiding imker Ook is het de bedoeling in het voorjaar te starten met een imker-cursus voor be ginners. Deze cursus wordt geleid door Rob Veldhuizen, die zijn sporen op dit terrein reeds verdiend heeft. Ieder die interesse heeft voor het wonderlijke le ven van bijen kan zich nu reeds opge ven bij Chris Uiterwijk. Op de oproepingskaart staat duidelijk waar en wanneer men verwacht wordt alsmede enkele aanwijzingen ten behoe ve van het onderzoek. Tot slot, als iemand die geboren is in de genoemde jaren op vrijdag 15 oktober nog geen oproepingskaart heeft ontvangen, kan zij zich alsnog opgeven via telefoon 16744, toestel 411. Op vrijdag 22 oktober, aanvang 20.00 uur, wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat 18 de algemene ver gadering gehouden van de Rabobank Soest. De agenda vermeldt ondermeer een bestuursverkiezing en een verkie zing van een lid van de Raad van Toezicht. Aftredend als bestuurslid is de heer F. de Zoete. Hij stelt zich herkies baar. Kandidaat voor de Raad van Toezicht is de heer J. Ph. Wassenaar. In het uiterst sober gehouden jaarver slag wordt een toename vermeld van de spaargelden met ruim 7% miljoen gul den. De toename zit voornamelijk in de direct opvraagbare spaargelden en is vergeleken met 1974 gestegen met ruim 6 miljoen. Het winstsaldo bedroeg vorig jaar 304.450 gulden; in 1974 was dat 217.330 gulden. Naar de mening van het college van burgemeester en wethouders is er geen sprake van aftakeling van de natuur in de zandafgravtngen waar het Cross Team Soest wedstrijden organiseert. „Volgens ons ten dienste staande gegevens heeft de ver eniging CTS na afloop van de wedstrijden het terein ontdaan van afval", aldus b. en w. aan raadslid Jan Visser in antwoord op diens schriftelijke vragen. gegeven voor het houden van enkele wedstrijden en daaraan de voorwaarde verbonden dat aanwijzingen van de po litie stipt moeten worden opgevolgd en dat voor wedstrijden waar publiek bij toegelaten wordt, vooraf contact met de politie opgenomen moet worden. Wat de door Visser gevraagde „afslui ting" betreft, zegt het college dat de provincie een rapport opgemaakt heeft met betrekking tot motorisch verkeer op de boswegen in de Utrechtse Heuvel rug. „Door ons worden op dit moment de mogelijkheden onderzocht om door middel van de onttrekking van een aan tal boswegen aan het openbaar verkeer, te komen tot een betere bescherming van de natuur", aldus b. en w. in haar antwoord aan Visser. Visser stelde in de maand september 4 vragen over de „onrustbarende aftake ling van de natuur" in de zandafgra- vingen, waar van tijd tot tijd, crosswed strijden georganiseerd worden. Hij wilde ook weten of de politie op zulke dagen het verkeer in het bos regelde en of het college niet bereid was de bospaden af te sluiten ter bescherming van de jeugd en de natuur. Visser's vragen werden ingegeven door een artikel in een dagblad, waarin een inmiddels uit Soest vertrokken natuur- wachter, zijn verontrusting over de gang van zaken uitsprak. Daarop ingaand zegt het college dat hij de opmerkingen van de natuurwachter geheel voor zijn rekening laten. De cross- wedstrijden, waarover het hier gaat, heb ben plaatsgevonden op de bodem van de zandkuil, op het meest westelijk gedeelte en aan de rand van een nog niet vol tooide afgraving. Naar de mening van het college is dit „een kaal, zanderig, volkomen onbe groeid terrein". Op 23 september, ruim 10 dagen na de in september gehouden wedstrijd, is het terrein geïnspecteerd. „Van enige vervuiling is geen sprake", aldus b. en w. Een en ander klopt met de afspraak die met de vereniging gemaakt werd. Na af loop van de wedstrijden moeten zij alle eventuele afval van het terrein en om liggende wegen verwijderen. Wat het politie-toezicht betreft, zegt het college, dat de politie het verkeer in de bossen niet regelt. Wel wordt tijdens de wedstrijden waar publiek bij aanwe zig is, op de Zandlaan en de weg langs de spoorlijn een tijdelijke verkeersmaat regel genomen. De wegen worden dan af gesloten voor doorgaand verkeer en er wordt een parkeerverbod ingesteld voor één zijde van de weg. Dit om de toe gang tot het bos vrij te houden voor de brandweer. Het college heeft dit jaar toestemming Herman De voorbereiding van het Nederland elftal, dat gisteravond in de voorronde voor de wereldkampioenschappen uitkwam tegen Noord-Ierland, werd even onderbro ken voor een partijtje kegelen in het restaurant Darthuizen aan de Prins Hendrik laan. Trainer Jan Zwartkruis kende het gerenomeerde restaurant ongewijfeld vanuit zijn functie als trainer van S.O. Soest. Op de foto van links naar rechts: Rob Rensenbrink, een ober van Darthuizen, Johan Cruyff en assistent trainer Arie de Vroet. De commissie maatschappelijk werk gaat de concept verordening, houdende regelen omtrent de toepassing van de Woonruimte wet 1947 opnieuw bestudéren. In de vergadering van de commissie werden zoveel onduidelijkheden opgespoord dat het op dit moment niet verantwoord werd geacht, het door het college van burgemeester en wethouders gevraagde advies, uit te brengen. De verordening heeft tot doel de beschikbare woningen zo goed mogelijk te verdelen. Diegene, die een woongelegenheid wenst te betrekkon, moet de aanvraag voor de woonvergunning indienen. Indien het een gezin betreft, of een aanstaand gezin, dan moet aanvrager hoofd van dat gezin zijn of worden. Daarbij plaatste mevrouw A. van Gel de r-Cornelissen (PvdA) de vraag wat verstaan moet worden onder een „aan staand gezin"; is dat een echtpaar in ondertrouw, verloofden of mensen die besluiten te gaan samenwonen? Het antwoord van de heer Schröder van huisvesting bracht geen duidelijkheid; de term „hoofd van het gezin" was reeds jaren geleden uit de wet geschrapt. Een probleem werd voor de commissieleden óók de bepaling in de verordening, dat b. en w. een vergunning mogen weigeren „indien naar hun oordeel de huurprijs te hoog of te laag is ten opzichte van het inkomen". Moet onder „inkomen" het bedrag verstaan worden dat twee men sen uit één gezin bijeenbrengen en wat gebeurt er als een van beiden ophoudt met werken? Men struikelde ook over de passage: een vergunning kan worden verleend aan hen die niet of niet meer duurzaam aan het arbeidsproces kunnen deelnemen, waartoe in ieder geval gerekend wor den: gepensioneerden, ernstig invaliden en langdurig werklozen. Men vond de begripsomschrijving wat al te vaag. Vaag werd ook de omschrijving „over wegend economisch gebonden" ge noemd. Slechts de VVD-er Lange keek tegen een aantal zaken wat anders aan. Naar zijn mening diende de woonruimte-verdeling te geschieden „naar billijkheid en urgen tie" en hij wilde dat graag ter beoorde ling laten aan het college. Verder stelde hij dat de verordening van hogerhand werd opgelegd, maar dat Soest er weinig „schade" van zou ondervinden omdat er hier toch een tekort aan huizen was. Hij maakte deze opmerking ook in ver band met het feit, dat „in principe" alle gepensioneerden, alle werklozen en alle langdurig invaliden, aanspraak kunnen maken op een woning in Soest. Gevoelig was de commissie voor de verzuchting van wethouder Van Stip hout, dat er in het college niets moeilij ker was dan het toewijzen van woon ruimte. Eens was men het ook met de opmerking van mevrouw Van Gelder dat men moest proberen door de verordening de Soester bevolking zoveel mogelijk rechtszeker heid te bieden. Daarom ook moesten vage begrippen beter omschreven wor den, zonder daardoor de flexabiliteit van de verordening aan te tasten. Het con cept wordt daarom aan een nadere studie onderworpen. De jongeren Organisatie Vrijheid en De mocratie, afdeling Soest e.o. houdt op dinsdag 19 october 1976 in Hotel van den Brink, a/d Soesterbergsestraat 122 te Soest een openbare bijeenkomst, waar zij als spreker heeft uitgenodigd de heer E. H. T. M. Nijpels, die zal spreken over Al gemene Politiek. De afdeling Soest wil proberen in de tijd voor de verkiezingen zoveel mogelijk kan didaat-kamerleden de gelegenheid te geven zich aan de Soester bevolking be kend te maken. Het ligt in de bedoeling iedere maand een kandidaat een spreek beurt te laten houden Gezien het belang van deze avonden stelt het bestuur van de J.O.V.D. afd. Soest e.o. het op prijs als ook ouderen deze avonden bezoeken. Aanvang van deze openbare bijeenkomst is om 20.30 uur. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! I I r i6t Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 -14152 Over een goede week is de firma Almere gereed met het bergingsriool Konings weg. Aansluitend gaat deze firma begin nen aan het fietspad dat moet komen tussen de Dorresteinweg en de Eigen domweg. Het fietspad wordt 2,40 meter breed en wordt zodanig aangelegd dat straks eventueel de tweede rijbaan van de Koningsweg zonder problemen aan gelegd kan worden. Wanneer het werk gereed is kan men dus aan twee kanten van de Koningsweg fietsen. Alleen tussen Beckeringhstraat en Dorresteinweg ligt dan nog aan één kant een fietspad. In de toekomst hoopt men ook dit te veranderen. Bij de Dorresteinweg komt een duidelijke over steekplaats voor de fietsers. De aanneemsom bedraagt 18.500,-. De werkzaamheden vragen ongeveer vier tot vijf weken. Aan de leden van de culturele commissie is gevraagd suggesties te doen voor een andere straatversiering dan al jaren in Soest gebruikt wordt bij nationale feest dagen. In de brief aan de commissie schrijft het college van b. en w.: „Ter verbetering van de sfeer worden bij het plaats vinden van volksfeesten door de dienst van gemeentewerken op diverse plaatsen in de wijken, versieringen aangebracht. Deze materialen zijn echter vaak aan kritiek onderhevig". Het college blijkt aan het uitschrijven van een prijsvraag gedacht te hebben om wat alternatieve ideeën binnen te krijgen en aan de culturele commissie wordt nu gevraagd wat zij daarvan vindt en eventueel welke andere mogelijkhe den nog open staan. Het punt staat op de agenda van de commissie, die vanavond in de verga derruimte van de afdeling Welzijn, aan de Lange Brlnkweg 79, in openbare vergadering bijeen komt. Tot de jaarlijks terugkerende feestavonden behoort ook het „oktober-avondje" voor de leden van de vrijwillige brandweer Soest. Dan worden in een vrij informele sfeer de bevorderingen bekend gemaakt en als dat zo uitkomt, onderscheidingen opgespeld. De geüniformeerde leden zijn van hun vrouwen vergezeld, maar van enig militaristisch gedoe is geen sprake. De wijze waarop aan de „pet getikt" wordt is hartverwarmend. Het bluswerk en alle werkzaamheden welke de vrijwilUgers in Soest verrichten zal nooit te lijden hebben van een tè formele instelling van de leden van het corps. Opvallend was overigens dat slechts 24 van de ruim 40 man de bijeenkomst bijwoonden, maar daar stond de komst tegenover van een deputatie van de brandweer uit het Duitse Kevelaer met districtscommandant Schwartges. Zoals gebruikelijk deelde de burgemees ter, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, de bevorderingen mee, nadat zij de hoofdbrandwacht J. F. Kole de koninklijke onderscheiding voor vijftien jaar BB-dienst had opgespeld. Zoals gebruikelijk ook roemde de burge meester, terecht overigens, de voortref felijke inzet van de vrijwilligers, die het afgelopen jaar nogal wat bermbranden moesten doven. De waardering van het gemeentebestuur kreeg het corps ook voor alle andere werkzaamheden, vanaf vastgelopen liften tot bevrijden van ge wonden uit autowrakken, die zij verricht hadden. De voorzitter van de vereniging, de heer R. Buss, sprak van een „vrij rustig jaar", maar maande zijn leden wel enige voorzichtigheid in het verkeer te be trachten en ook daar de regels in acht te nemen, bij hun „enthousiasme een brand te bereiken". De heer Buss con stateerde verder dat het ambulancever voer (dat via de brandweercentrale geregeld wordt) in Soest perfect en verantwoord functioneerde. „Soms hoor je dat men in Nederland wat wil wijzigen aan het ambulancevervoer; maar als je dan de eisen ziet, dan vraag je je af: waar haal je ze vandaan". Hij vond dat die eisen te ver opgeschroefd werden, dit te meer omdat men toch nooit hoorde, dat het zo beroerd ging. Wat de contacten met het brandweer corps van Kevelaer betrof, merkte de voorzitter van de vereniging op dat een enquete onder de leden geleerd had, dat men de relatie wel wilde bestendigen. Het zal echter een aangepast contact worden; aangepast aan de tijdsomstan digheden en in dat verband beperkt blijven tot eens in de twee jaar. Nog dit jaar, op 27 oktober gaan de Soester brandweerlieden naar Duitsland voor een bezoek aan de beroeps-collega's in Düsseldorf en op 13 november komt het corps uit Kevelaer naar Soest. Bevorderingen. Commandant J. Groart, die het wel komswoord sprak, assisteerde burge meester bij het bekend maken van de be vorderingen en het uitreiken van behaal de diploma's. Tot adspirant-brandwacht werden be noemd de heren A. v. d. Baan, C. T. J. de Bruin, F. J. Groart, D. A. Teitsma en R. v. d. Kolk. Bevorderd tot brandwacht 2e klas werden P. Meijer en A. M. P. Scholt- meijer; tot brandwacht le klas E. v. d. Heuvel, F. P. M- van Leek, W. B. van Moorst en C. J. Olieman. De heer Van Leek kreeg bovendien het diploma voor hoofdbrandwacht uitgereikt. Tot hoofdbrandwacht werd bevorderd T. P. Zwalve en tenslotte werd het diploma pompbediende uitgereikt aan H. v. d. Baan en A. van Dasselaar. In de loop van de avond werd verder dank gebracht aan de heer R. B. J. Nieuwenhuis, die in de periode dat hij bij Radio Holland werkte, onschatbare diensten bewees aan de brandweercorp sen van Baarn en Soest. Hij bemiddelde bij de reparatie van verbindingsmidde len, die dankzij zijn inzet formidabel snel weer beschikbaar waren. De heer Nieuwenhuis werd bedacht met een brandblusapparaat voor de auto, een platenbon en het brandweerschildje. Zijn echtgenote kreeg een keurig opge maakte plantenbak. Ook werd de uitslag bekend gemaakt van de jaarlijkse brandkranentocht. Dit jaar eindigden twee leden met een gelijk aantal punten op de eerste plaats. Na een extra kwis werd de wisseltrofee door mevrouw Luyben uitgereikt aan F. van Leek; 2. D. Overeem en 3. J. Dorrestein. De muziek op deze feestavond werd verzorgd door de Pacemakers uit Zeist. Soesterberg In Soesterberg werd vorige week even eens een brandweeravond gehouden. Daar werden door de burgemeester de heren J. van Ginkel, H. van Ginkel en A. Blokzijl onderscheiden voor twaalf-en- een half jaar trouwe dienst, terwijl de heer A. Bleukens onderscheiden werd voor 25-jarig dienstverband. Ook in Soesterberg sprak de burgemees ter haar waardering uit voor het werk van de vrijwilligers. De avond werd daar muzikaal opgeluisterd door The Rain- drops uit De Meern. Eind volgende week gaat de Dienst Gemeentewerken beginnen met het aan leggen van de vijver rondom de Kinder boerderij. Dit is de laatste vijver in de eerste fase van Overhees. Ook deze vijver is nodig in verband met de water beheersing in het Soesterveen. Ook in de tweede fase van Overhees komt een aantal vijvers om dezelfde reden. Voor de werkzaamheden zijn ongeveer drie maanden uitgetrokken. Het hangt natuurlijk van het weer af, of inderdaad de drie maanden haalbaar zijn. Dinsdag 19 oktober: In het kader van het jaarlijks festival van de Vereniging van Nederlandse Theatergezelschappen voor de jeugd worden op dinsdag 19 oktober in De Open Hof drie voorstellingen gegeven van bekende theatergezelschappen, voor kinderen van diverse leeftijdsgroepen. De toegangsprijs per voorstelling bedraagt 3,50; per twee voorstellingen 6,- en voor drie voorstellingen 7*50. De VNTJ brengt jaarlijks in de herfst maanden in 33 verschillende plaatsen in Nederland dit festival om te laten zien welke positieve ontwikkeling het jeugd theater doormaakt. Dankzij de kunstenaarsvereniging Arti- shock vindt dit theatergebeuren ook in Soest plaats en men is er in geslaagd een dag in de herfstvakantie daarvoor in te ruimen. A.s. dinsdag, 19 oktober, wordt 's mor gens om 10.00 uur begonnen met het bekende poppentheater van Francine Abbing en Theo Terra uit Amsterdam. Zij geven een voorstelling van het prach tige spel „Kapers op Pinkstereiland". Kinderen van vijf tot twaalf jaar zullen er een uur lang enorm veel plezier aan beleven. Om 14.00 uur, 's middags kan dezelfde leeftijdsgroep een voorstelling zien van het Haags kindertheater „PSSSTT" on der leiding van Jan Monhof. Gebracht wordt „Piccolo en de Zwartmaker". Daarin wordt de milieuverontreiniging aan de orde gesteld en voor de kinderen begrijpelijk gemaakt. „PSSSTT" speelt regelmatig op scholen en het eind van het stuk is steeds dat de spelers in samenwerking met de kinderen een brief opstellen voor de regering waarin ge vraagd wordt milieuverontreiniging en geluidshinder tegen te gaan. 's Avonds om 19.00 uur geeft Rob van Reyn met andere pantomimespelers een voorstelling voor kinderen vanaf 7 jaar. Opgevoerd wordt „Harlekinade"; het verhaal van de mooie Colombine, de Zaterdagmorgen, negen uur. zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats heb ben aan de houders van groene kaarten genummerd van 1 tot en met 130. dromerige Pierrot, de gierige Pantalone en de vrolijke Ariecchino. Het speelt op een jaarmarkt met koorddansers, een berentemmer en muzikanten. De Harlekinade wordt gespeeld met de kinderen; zij beelden de kooplieden en de artiesten uit totdat de toneelspelers komen en het spel overnemen. Ook volwassenen zullen aan deze Voorstelling veel genoegen beleven. Als tweede van een serie voorllchtings- en Informatieavonden over het werk van Amnesty International zal op dinsdag avond 19 oktober om 8 uur een klank beeld vertoond worden in de zaal van het "Medisch Centrum" hoek Smitsweg- Nieuweweg. De werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International heeft het voorne- men in de komende maanden in verschil lende delen van de gemeente dit in eigen produktie vervaardigde klank beeld te vertonen. Doel van deze avonden is meer bekend heid aan het werk van Amnesty Interna tional, het bestrijden van vervolging en de bescherming van de vrijheid van me ningsuiting te geven Als tweede, na de Klaarwaterwijk, is nu deze avond voor het Soesterveen georga niseerd. De buurtbewoners zullen even- eens met behulp van huis-aan-huis ver spreide folders op deze avond attent wor den gemaakt. Nadere informatie verstrekt het secreta riaat van de werkgroep, Wiardi Beek- manstraat 320, Soest, tel. 02155-17001.

Soester Courant | 1976 | | pagina 7