bs Meubelfabriek Oisterwijk 50 jaar geleden in Soest "Ik groeide uit m'n jasje." "Doordat de NMB meer deed dan alleen financieren^ zit ik nu in een prima passend pand in het nieuwe centrum'/ Commissie beroepschriften verdeeld de Meubelmakers uit het zuiden des lands De NMB denkt met u mee. Probeer't. te Kuur gevraagd terrein voor caravans Aanvulling Raadsagenda Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. 22 October 1926 Vereniging ,onze Luchtmacht' en Prins Bernhard Prof. Dr. H. van Praag voor 't Nut In mijn pand kon ik geen kant meer uit. Het nieuwe centrum was mijn kans. Ik besprak dat met de man van de NMB die mijn branche goed bleek te kennen. Hij nam met mij de plannen door en maakte een financieringsopzet. Zo kreeg ik een krediet op maat. Bovendien stelde de NMB-man mij voor gebruik te maken van haar computerservice, om voortdurend een goed inzicht te krijgen in het bedrijfsverloop. Dat stelt me dan ook in staat m'n voorraadpositie beter te beheersen en met minder leverancierskrediet te werken. Nu zit ik in het nieuwe centrum. De NMB heeft me goed geholpen. Voor mij is het de bank die kreatieve oplossingen aandraagt voor de problemen van haar klanten. Praat ook NEDERLANDSCHE eens met de NMB. middenstandsbank nt- 'an en 14. llWU jdat doen n opeen irde voor-of 2 hypotheek Heen nuchtere ïn is altijd /en slechts advies coupon in. Assurantiën Met spoed Ligging liefst aan drukke weg. Aanbiedingen tel. 02155- 11752 of 19683 De agenda voor de raadsvergadering die vanavond gehouden wordt is aangevuld met de ondervolgende punten: 28. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer H. Otto ingesteld beroep tegen weigering van een bouwvergunning. 29. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door Jonker's Import B.V. ingesteld beroep tegen weigering van een bouwvergunning. 30. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. De beroepschriften commissie heeft geen eensluidend standpunt meer in het „geval Otto". Het gaat hier om de aan de heer H. Otto geweigerde bouwvergunning voor uitbreiding van zijn studio aan de Steenhoffstraat. De commissie schaarde zich aanvankelijk achter het standpunt van haar voorzitter, de heer J. Festen, en ver klaarde dat het weigeringsbesluit van het college niet juist was. In de september- vergadering van de raad, werd de mening van de commissie-leden aan het wankelen gebracht door de tegen-argumentatie van de burgemeester. Toen viel het besluit de beslissing aan te houden. Vanavond komt de kwestie weer in de raad. Een aantal leden van de commissie beroepschriften blijft op het standpunt staan dat de vergunning wèl verleend had moeten worden. Zij zijn van mening dat de jurisprudentie van de Kroon en Hoge Raad geen enkel bewijs oplevert voor hun ongelijk. De gevraagde achter uitbouw van het pand Steenhoffstraat 67 is naar hun inzicht dan ook niet in strijd met het bestemmingsplan en de bouw voorschriften en tast het karakter van het pand, als woonpand in geen enkel opzicht aan. Op zichzelf is het naar hun mening geen reden om de bouwvergunning te weige ren, nu dat pand in afwijking van de bestemming, anders gebruikt wordt. Daarvoor verleende het college van b. en w. immers een tijdelijke ontheffing. Enkele commissieleden stellen zich óók op het standpunt dat het straks, als de ontheffing verlengd moet worden, moei lijk zal zijn dat te weigeren. „Wanneer een afwijkend gebruik gedurende de thans lopende termijn blijkbaar verant woord is, dan zal zonder steekhoudende argumenten afwijzing van verlenging 'n vorm van onbehoorlijk bestuur en/of wil lekeur betekenen. Daartegen zou betrok kene zich met recht op de raad en in laatste instantie op de afdeling' Recht spraak van de Raad van State kunnen beroepen", aldus enkele commissiele den. Een en ander houdt evenwel volgens hen niet in dat dit een grond is om de gevraagde bouwvergunning te weigeren. Dat de heer Otto gevraagd heeft zijn „studio" (en niet een woning) te mogen vergroten mag naar de mening van de commissieleden geen invloed hebben op het besluit. Het pand ondergaat immers geen verbouwing, waardoor het karak ter als „woning" zou verloren gaan en bovendien menen die commissieleden dat, indien vergunning gevraagd was de „woning" te vergroten, de vergunning zonder meer verleend had moeten wor den. De raad neemt vanavond een be slissing. Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en velt' kleinmeufM'len waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. vitrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, CJtrecht-Centrum/Nieuweqein) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. Burg. Grothestraat 50 jaar geleden, gezien vanaf de Heuvelweg, richting Van Weedestraat. WEGVERBREEDING EN -VER- BETERING: Zooals velen reeds zullen hebben waargenomen, on dergaat de Torenstraat momen teel een groote verandering. In 't complex Winkelhuizen blijken flin ke winkels te komen en de straat zal er ongetwijfeld na de voorge nomen verbreeding zeer door ver beteren. Ook met de verbreeding is men reeds begonnen. De over eenkomst met den heer Van Is- selt, stelt de gemeente in staat een waardevolle verkeersverbetering tot stand te brengen. MENING VAN LEZER: Ons schoon dorp Soest is tijdens het kortstondig bestuur nog, van on zen hooggeachten Burgemeester Deketh, uitermate verfraaid. Die leelijke sta-in-den-weg, die tram remise, opgetrokken indertijd zonder eenig gevoel voor kunst, is verdwenen. Hoera. Waar de hoofdweg nu zijn zijtak in de Torenstraat afzendt, ligt een Keu rig mooi aangelegd plantsoen. Een sieraad voor het mooie Soest. Een lust der oogenzeer zekér een groote aantrekkelijkheid des te meer voor degenen, die ons dorp bewonen of wenschen te bewonen. Doch er dreigt gevaar van ont siering. Men wil daar huizen neerzetten. Waarom dan toch? Ja winkelhuizen. Zoo, hebben de win keliers in de Torenstraat dan zoo'n overrijk, ja zelfs rijk bestaan? Doe het niet, Gemeenteraad van Soest, ontsier uw schoon dorp toch niet opnieuw. Er is nog ruimte tot het bouwen van huizen te over. Leve uw nieuw keurig plantsoen. Maar laat het ook leven. GASVOORZIENING: Het Be stuur van „Soest Vooruit" heeft het gelukkige idee gehad plannen te maken voor het houden eener gastentoonstelling, zoo mogelijk in de a.s. maand December. Op verzoek van het Bestuur der ver- eeniging zijn de heeren J. van Elten, voorzitter der gemeente lijke Gascommissie, G. T. van Vliet, gemeente-architect en L. Visser, technisch ambtenaar bij het gasbedrijf, bereid gevonden zitting te nemen in de commissie van advies in deze aangelegen heid. Met het genomen initiatief kunnen we „Soest Vooruit" felici- teeren. Het is een goede gedachte ook op deze niet alledaagsche wij ze de belangen der gemeente te dienen: AANKLACHT: Door de afd. Ar menzorg is bij de politie een klacht ingediend tegen zekere B., wegens het trachten te verkrijgen van ondersteuning onder valsche voorwendselen. HUISSLACHTINGEN: Nu de huisslachtingen wederom aan de orde van den dag zijn, worden be langhebbenden eraan herinnerd, dat het bureau van aangifte voor het geslacht niet meer is geves tigd in het gemeentehuis, doch aan de gemeentelijke slacht plaats aan den Langen Brinkweg en wel bij voorkeur van 9 tot 10 uur voorm. TE KORT: Zoowel in den morgen als avonddienst in de Ned. Herv. Kerk werd aan de Gemeente me- dedeeling gedaan, dat er bij de diaconie een tekort dreigde van twee duizend gulden. Dringend werd gevraagd om meerdere ga ven af te zonderen voor de armen. Ook zijn deze week circulaires rondgezonden bij de leden ter in- teekening van een bedrag als wintercollecte. Waar de nood dringt, vergete men niet de be hulpzame hand te bieden. TWEE PREDIKANTEN: Wij ver namen, dat er bij den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente plannen bestaan tot het eerlang beroepen van twee predikanten, een van Geref. en één van Ethische rich ting. ONGELOOFLIJK: Wat een inzen der weergeeft in de Java-Post grenst aan het ongelooflijke. Die mijnheer vertelt van de Molukken, waar hij woont en waar de Cre- diet- en Handelsvereeniging Banda, een 20-tal vrouwelijke con tractkoelies van elders heeft aan gevoerd^ Deze Vereeniging heeft daar ondernemingen, waar zij blijkbaar niet voldoende arbeids krachten voor vinden kan. En nu heeft zij deze vrouwelijke con tractkoelies ingevoerd als lok vogels om zoodoende meer man lijke arbeidskrachten te verkrij gen. Men offert een heel volk op, om wat meer geld te verdienen. Het Bestuur staat vrijwel machte loos. 't Zou ook te mal zijn, als zulk een bestuur aan de handels- en cultuurondernemingen den voet dwars zou zetten. Dan kon den zij geen geld verdienen en dan zouden de dividenden en de tan tièmes zakken! Zou nu de regeering werkelijk niet de Handelsvereeniging een ern stig verzoek kunnen doen, om de toediening van vergif aan het ge- heele Tanimbareesche volk te sta ken. Het zal immers de genoemde Handelsvereeniging niet zijn, die later sommen gelds zal verstrek ken om hier het herstelwerk te doen, dat op Meranke zooveel geld gekost heeft en nog kost, maar wel de regeering. UIT DE ADVERTENTIES Daarom gas! Gas zal er spoedig komen; Allen willen het ook graag. Steeds al dat walmen en dat stoomen; Is voor iedereen een plaag. Straks zal men het merken; Gaat de roep van iedere vrouw; O, met gas is heerlijk werken; En wat zindelijk en gauw. Daar kan men alles mee bereiden, koken, braden en ook strijken; Ook geen roet meer aan de ketel; Of geen smerige pot of pan; Plezierig werken is het dan. DepartementSoest der Mij. tot Nut van 't Algemeen: Voordracht avond op vrijdag 5 Nov. 's avonds 8 uur, in 't gebouw voor Religie en Kunst, Rembrandtlaan, te geven door Frits Bouwmeester. Pro gramma voor de pauze „Koning Richard II" van Shakespeare; na de pauze verschillende kleinere voordrachten. Toegang voor leden 60 cent, bel. inbegrepen. Niet-leden 1,40. Verhuur en reparatie van auto mobielen. Iedere kooper van een Union Rijwiel met 3 jaar garantie, ontvangt een electrische lamp ca deau. Verhuring van Transport rijwielen 2,- per week. Repara tie vrij. Aanbevelend, L. L. van Batenburg, Middelwijkstraat 26 A, naast Soester Zuivelfabriek. Belangrijke houtverkooping op de houtwerf van den heer A, Butze- laar, Burg. Grothestraat 21, pu bliek om contant geld. 150 perc. planken, waaronder rib- en bad- dinghout, hekschrooten, latten, schalen enz.; 40 perc. eiken- en dennenpalen in diverse lengten; 20 perc, dennenschalen; 5 perc. oud brandhout; 5 perc. beuken en eiken ondereinden6 perc. wagen- buikdeelen. En hetgeen verder ten verkoop zal worden aange boden. Zegt het voort. Het bestuur van de Koninklijke Vereni ging „Onze Luchtmacht" roept al haar leden op adhesie te betuigen aan het bestuursvoornemen Prins Bernhard te verzoeken nog vele jaren beschermheer te blijven van de vereniging. De leden kunnen dat doen door hun handtekening te zenden aan de coördinator van de aktie, de heer R. R. Twijsel, voorzitter van de regio Soesterberg, Lindenlaan 3b te Soest. Aanleiding voor deze aktie is geweest de situatie rond Prins Bernhard, naar aan leiding van het rapport Donner. „Wij behoeven niet te-verhelen", aldus het bestuur van „Onze Landmacht" aan de leden, „dat de gebeurtenissen van de laatste maanden voor velen een schok hebben betekend". „Het is evenwel nog steeds volledig waar, dat de verdiensten van de Prins op het terrein van de oorlogvoering in de lucht tijdens Nederland's donkere jaren, van eminente betekenis zijn geweest. Als promotor van de militaire luchtvaart heeft Z.K.H. een door niemand geëve naarde plaats Ingenomen. De bijna on voorstelbare veelheid van zijn werk zaamheden en verdiensten op allerlei gebied behoeven geen nadere omschrij ving", aldus de convocatie. Het bestuur is van mening dat het thans wellicht het moment is om te wijzen op de „welhaast onmenselijke grote on evenredigheid tussen de vele verdien sten van Z.K.H. en het thans voor hem onstane leed". De vereniging wil haar positie tegenover de Prins duidelijk stellen met de bedoe ling dat blijvend gerekend kan worden op de steun van het beschermheerschap. De ingezonden handtekeningen worden gebundeld in een album en daarmee belast de heer Twijsel zich. De brief aan de leden is ondertekend door de voorzit ter van de vereniging, de heer J. L. Flin terman. de Internationale Universiteit te Manter- nach in Luxemburg. Deze spreekbeurt van Van Praag stond ook vorig seizoen al op het programma van 't Nut, maar moest toen in verband met privé-omstandigheden van de spre ker afgelast worden. Volgende week donderdag, 28 oktober, zal prof. dr. H. van Praag voor de leden van 't Nut een inleiding houden over parapsychologische zaken als spiritis me, excorcisme en hypnose. De avond wordt in De Open Hof gehouden en begint om 20.15 uur. Prof. van Praag is een internationaal bekend wetenschapsman en publicist en bij de gemiddelde Nederlander vooral bekend van zijn medewerking aan het T.V.-programma „Zienswijze". Van Praag studeerde pedagogiek, psy chologie, filosofie, godsdienstweten- schappen, taalwetenschappen, kuituur- geschiedenis en sinologie. Hij is hoogle raar in de sociale stromingen aan de landbouwhogeschool te Wageningen. Hij is voorzitter van de Anne Frankstichting en van de Stichting Leerhuis. Dr. van Praag publiceerde over vele onderwerpen en artikelen; was redaktie- secretaris van de Bijbelpockets, hoofd- redakteur van Studium Generale, weten schappelijk leider van Teleac en hij is nu hoofdredacteur van Prana, een tijd schrift over parapsychologie en bewust zijnsverruiming. Hij is ook kanselier van

Soester Courant | 1976 | | pagina 7