Ruim een ton voor vierde hockeyveld beschikbaar gesteld; besteding een andere zaak Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek S J2J Oisterwijk Milieugroep ..Soestdijk geen stankwiik" niet met een kluitje het riet in Gemeenteraadsvergadering van de Gemeentehof boutique kleding de Meubelmakers uit het zuiden deslands Soester Courant van donderdag 28 oktober 1976 De herfstvakantie had duidelijk invloed op de raadsvergadering die vorige week gehouden werd. Niet dat er bijzonder weinig gezegd werd en het vlug atgelopen was, oh nee, tot bijna halt 12 duurde het. Maar er wkren vijf raadsleden en een wethouder afwezig en van de 11 wijkraadsleden woonde slechts de heer Koch de vergadering bij. De agenda zag er vrij onschuldig uit met slechts een paar punten waarover de discussie uit zou kunnen lopen. Dat waren de brief van de aktiegroep „Soestdijk geen stankwijk"; het vierde veld van de hockeyclub; de fotogrammetische kaartering van de gemeente en de zaak Otto, de Studie aan de Steen- hoffstraat. Daar werd nog een CDA-interpellatie aan toegevoegd over krotopruiming. De aktiegroep en de hockeyclub kregen wel de meeste aandacht. Het antwoord aan de aktiegroep, dat al in concept gereed was, moet herschreven worden; het was wel al te summier. Vooral de heren Van Poppeten (CDA), v. d. Brakel (PvdA) en Visser (PS) stonden op de bres voor de geplaagde wijk, terwijl de heer Blauw (WD), de middag vóór de vergadering door de groep benaderd, te weinig tijd had gehad om de zaak nog even te bestuderen. De deur van het gemeen tehuis was al dicht. Blijkbaar had de hele VVD-fractie de kwestie en het summiere antwoord over het hoofd gezien. De hockeyclub kon tot haar verbazing weer eens horen dat de CDA-er Van Poppelen de schuldvraag, zo die al interessant is, bleef afschuiven op het clubbestuur. Zij had met alternatieve plaatsen moeten komen aandragen, vond hij, terwijl hij nog geen minuut later constateerde, dat de gemeentelijke plan nen (Noorderweg en Jachthuislaan) helaas geen doorgang konden vinden. Als nou de gemeente in al die jaren, en dat zijn er 12, niets weet, wat moeten de hockey-ers dan? Lange van de WD leek de spijker op de kop te slaan met de opmerking dat, toen een gedeelte van het hoofd- veld afgestaan werd, er wel een belofte tegenover gestaan zal hebben. En mag nou de hockeyclub op het nakomen van beloftes door de overheid rekenen? Uiteindelijk is het krediet van 105.000 gulden nu beschikbaar gesteld, maar of het ooit besteed zal wor den hangt af van het al dan niet snel vinden van terrein voor een geheel nieuw complex. De discussie over het verhogen van de leges was uitermate verwarrend. Leuk was het te horen dat de gemeente bijvoorbeeld de leges voor een copie van een rekening van een tak van dienst met 2 gulden verhoogde, ondanks de wetenschap dat er in al die jaren, waarschijnlijk tientallen van jaren, slechts één keer iemand om geweest was. En dat was dan nog in de afgelopen maand geweest. Er werd een soort automatisme verondersteld; het ambtenaren apparaat krijgt de opdracht de rech ten en belastingen te verhogen en doet dat dan zéér nauwgezet, zonder te kijken welk effect het heeft. Goote van de PvdA kon wel eens gelijk hebben, verlaag de prijs eens drastisch, misschien komen de kosten van het drukken er dan uit. Maar dat is een zakelijk inzicht, dat niet verondersteld mag worden aanwezig te zijn. Het geven van een straatnaam, leverde zoals gebruikelijk weer een gesprekje op. Het ging om de naamApollo" voor de wijk in Soesterberg, waar 192 huizen voor Amerikanen gebouwd worden. Visser vond Apollo maar niks; hij sprak van een „prestige object uit de jongste ruimtevaart geschie denis", en van een „degradatie van menselijke waarden, cultuur, beschaving, historie en naamge ving". „Maarten Luther King-straat" was zijn keus, die evenwel door de raad niet overgenomen werd. De luchtkaartering bracht de heer Van Aalst van de WD in stelling. Van het kadaster had hij verno men dat de 300.000 gulden in Soest ervoor beschikbaar stelt, slechts Va van de totale kosten zullen blijken te zijn. Wethouder Hoekstra ontkende dat en het zal interessant zijn te volgen wie ei?nu gelijk heeft. Als de gemeente voor 3 ton kan, waar de provincie een miljoen voor nodig heeft, dan wordt het tijd dat de heer Hoekstra „hoger op" gaat en om te beginnen lid van Gedeputeerde Staten wordt. Uit het debat over „Studio Otto" kwam de juriste mevr. mr. J. M Corver-Van Haatten zegevierend te voorschijn. Zij kreeg voortreffelijke steun van het CDA-lid de heer J. Menne. Menne is lid van de be roepschriften commissie en hij was het niet eens met de voorzitter van de commissie, die de gewei gerde vergunning wél verleend wilde zien. De heer J. v. d. Brakel, ook lid van de commissie, was het met zijn voorzitter eens, maar zijn argumenten schoten te kort tegen het juridisch-geweld van de bur gemeester. Blijft de vraag: als de heer Otto uitbreiding van de „woning" gevraagd had in plaats van uitbreiding van de „studio", wat was er dan met de vergunning gebeurd? Het slot van de vergadering was de interpellatie van het CDA over de opruiming van mogelijke krotten in verband met de wet op de stadsvernieuwing en de rehabilitatie van woonwijken. Het CDA stelde daar 21 september schriftelijke vragen over, maar hoorde nog niets. Omdat de heer Menne wist dat het rijks-potje op dreigt te raken, verzocht hij om enige spoed. Zo tussen de regels door hoorde men van de wethouder, overigens met veel omslag van woorden, dat er eigenlijk nog niets gebeurd was. Het grote struikelblok bleek te zijn, de moeilijke definitie van een krot en de bepaling dat zo'n krot een „gat" in de bebouwing moest zijn. Lang niet ieder krot komt voor de rijks regeling in aanmerking, „want" zei de burgemeester, „gewoon opruimen en een plantsoen aanleggen, zou in de Soestersituatie wel eens een betere oplossing kunnen zijn. Wethouder Ebbers dacht overigens in januari met de inventarisatie rond te zullen zijn. En Menne dacht nog wel dat de wethouder met een middag fietsen de zaak bekeken zou kunnen hebben. De interpellatie leverde de heer Van Poppelen een terechtwijzing van de burgemeester op. Zij vond dat alleen zij de normen kon stellen of een interpelletie al dan niet toegestaan zou worden. En wij maar denken, dat de raad (in vergadering bijeen) de baas is. Verjaard Aan het begin van de vergadering ver klaarde de burgemeester dat de gerucht makende verontreiniging van de water putten te Soestduinen een verjaarde zaak bleek te zijn en dat van strafver volging niets kon komen. De overtreding had plaatsgevonden in de jaren 1965 tot 1968 toen het bedrijf Index er gevestigd was. De firma Index werkte met een uit 1948 stammende Hin derwetvergunning. Die vergunning werd in 1965 herzien i.v.m. het gebruik van pro- paangas. In de vergunning was echter niet begrepen het bad met 300 liter tri- chloor. waarvan de gemeente niet op de hoogte was. Het bad werd éénmaal in de 3 weken geschoond, door het te laten leeglopen in het bos. „Het is diep te betreuren dat het gebeurd is", zei de burgemees ter. Het waterleidingbedrijf verrichtte nu boringen om te achterhalen hoever het chloor de bodem in gedrongen was. Het betekende in ieder geval dat de waterputten lange tijd gesloten zouden moeten blijven. De raad had er geen vragen meer over. Visser (P.S.) informeerde daarna waar om de structuurstudie van Eemland niet op de agenda stond. Dat was toch afge sproken? „Nee", zei de burgemeester, „dat is niet afgesproken, maar omdat Amersfoort een gesprek had met de mi nister en de provincie over de verstede- lijkingsnota en men nog niet wist wat de resultaten daarvan zouden zijn, had het dagelijks bestuur van Eemland bespro ken de termijn waarbinnen de Eemland- gemeenten hun visie op de studie moes ten geven, te verdagen van 1 november tot 1 februari van het volgend jaar". Aktiegroep Lang werd daarna gesproken over het antwoord dat burgemeester en wethou- J. van Poppelen (CDA) ders hadden opgesteld voor de milieu groep „Soestdijk geen stankwijk". Het college wilde volstaan met te verwijzen naar het verslag dat de groep reeds kreeg toegezonden van de op 26 mei gehouden hoorzitting met de directies van de be drijven Menning en Lindner. De raad vond dat wel al te summier. De heer J. van Poppelen (CDA) merkte op nog maar zelden zo'n mager ant woord gelezen te hebben. De fractie ging er dan ook niet mee akkoord. „Wat weten de raadsleden nu van die hoor zitting. 't Komt zo niet eens in de notulen te staan. Hij herinnerde eraan dat de commissie openbare werken jaren gele den een bezoek aan het bedrijf Lindner gebracht had en dat er toen door het be drijf toezeggingen gedaan waren, die nu nog niet nagekomen bleken te zijn. Naar zijn mening moest de gemeente in grijpen en mocht het niet aan initiatie ven de milieugroep overgelaten worden of er iets gebeurde. Van Poppelen was ook nieuwgierig naar de stand van zaken met de asfaltfabriek Almere aan de Ko ningsweg. De tijdelijke vergunning was allag verlopen. Visser (P.S.) was het geheel met de heer Van Poppelen eens. Het door het college opgestelde antwoord stelde niets voor. Ook hij wilde weten waarom Al mere nog niet weg was. 1 juni was, voor zover hij wist, de definitieve datum geweest. Van de Brakel (PvdA) was eveneens niet gelukkig met het antwoord. Hoe was de stand van zaken op dit moment. „Is er nog niets aan gedaan, dan is het helemaal treurig". De heer W. Blaauw (VVD) had, dankzij een telefoontje begrepen dat de groep niet gelukkig was met het antwoord, Hij had nog een poging gedaan er ach ter te komen wat er in het verslag stond maar dat was mislukt, omdat het ge meentehuis al gesloten was. Hij kon er daarom verder niet over meepraten. Wethouder Hoekstra's verdediging van het concept-antwoord ging de mist in, toen zijn bewering dat de milieugroep niet gereageerd had op het toegezonden verslag, gepareerd werd vanaf de pu blieke tribune met de opmerking dat dat verslag nooit ontvangen was. Verder vertelde de wethouder dat de nieuwe hinderwetvergunning aan Lind ner nog steeds niet verleend was, omdat de vereiste verklaring van de arbeids inspectie pas sinds enkele dagen binnen was. Hij wist overigens dat de laatste Lindner-stankbron verdwenen zou zijn, zodra het bedrijf de nieuwste vinding op het gebied van luchtzuivering had aan gebracht. Wat Almere betrof, deelde de wethouder mee, dat het bedrijf een half jaar uit stel verleend was, in verband met moei lijkheden rond de verplaatsing van de asfaltfabriek. Op 1 november a.s. liep de verlenging af. Het antwoord stelde niet iedereen gerust, zeker niet wat Almere aanging. Van den Brakel informeerde of Almere nu op 1 november gesloten werd en Van Pop pelen vroeg het antwoord aan de milieu groep aan te houden en te herschrijven. Dan wist men ook meer over de situ atie rond Almere. Erg eenvoudig bleek dat niet te liggen, omdat het bedrijf in beroep kon gaan en er gedurende de beroepsprocedure niets te sluiten viel. Op het voorstel van de heer R. van Logtenstein (CDA) „de gas kraan maar dicht te draaien"antwoord de de burgemeester dat dat wel pret tig zou zijn, maar dat het nu eenmaal niet mocht. Wethouder Hoekstra nam het CDA-voorstel over het antwoord aan de milieugroep aan te houden en er in november opnieuw mee te komen. Een verwarde discussie leverde het voor stel op diverse belastingen en rechten te verhogen, daarbij ging het vooral om de leges en dat met name over de verhoging van het abonnement op de raadsvoorstellen en de raadsnotulen en de begroting en rekening. H. Goote (PvdA) Vooral de heren Goote (PvdA) en Visser (P.S.) voelden er niets voor, ook niet na het betoog van mevr. Korthuis (WD) dat een en ander steeds gratis ter in zage lag in de bibliotheek. De CDA-er Van Logtenstein bleek ook te voelen voor verlaging van de bedragen, maar het haalde niets uit en met de stemmen van de PvdA-fractie en van Visser tégen, werd het hele voorstel aangenomen. Op verzoek van het hoofd van de Rinke- Tolmanschool werd vervolgens het voor stel aangehouden een krediet beschik baar te stellen voor de aanschaf van aanvullende leer- en hulpmiddelen. Het schoolhoofd meent te weten dat de ge vraagde rekenmethode teruggetrokken wordt. Aangehouden werd opk het voorstel grond aan de Weegbreestraat te verkopen aan de architect D. Renooy. Visser kreeg geen steun voor zijn straatnaam „Mar tin Luther King"; ook niet van de heer Goote (PvdA) die met een hele lange aanloop vertelde niet zo gelukkig te zijn met deze Amerikaanse „wijk" „straatnaam". Hockeyveld Er bleek aan het nu al jaren lopende ge sprek een nieuw element te zijn toe gevoegd, nl. een brief van de Mecklen- burglaan-bewoners, waarin zij wezen op de strijdigheid met het bestemmings plan om een veld aan te leggen op de Lazarusberg. Het mocht van de brief schrijvers wel, indien tenminste de bo- menwal achter hun woningen behouden zou blijven. De heer Van Poppelen (CDA) vond dat de gemeente ten onrechte de schuld in de schoenen geschoven kreeg, dat de hockeyclub in zo'n benarde situatie ver keerde. Hij vond het jammer dat er van gemeentewege niets gedaan was, maar hij vond ook dat de hockeyclub in gebreke gebleven was, door in al die jaren nooit met voorstellen gekomen te zijn. Van Poppelen erkende dat het aantal velden nu niet toereikend was en hij vroeg zich af waarom de kostprijs voor een nieuw veld in een jaar tijds een 50.000 gulden (1975 50.000; 18 maart ,76 76.000; 19 april '76 82.500; sep. '76 ƒ105.000) tot 105.000 gulden gestegen was. Als het ging om een tijdelijk veld, vond hij dat bedrag toch wel erg hoog. Jammer vond hij het dat er geen ver gelijkende offertes waren, zoals hij het ook betreurde dat de gemeente niet ge lijktijdig over de verschillende vesti gingsmogelijkheden aan het praten was. „Ik weet er althans niets van", aldus de heer Van Poppelen. Ook wilde hij weten, wanneer het tijdstip van de drie maanden (voor besteding van het krediet) inging en hij drong aan op uiterste voorzichtigheid bij het beste den van het bedrag. De heer P. Lange (WD) vond de schuld vraag niet interessant meer; hem ging het om het helpen van de hockeyclub. Naar zijn mening waren bij het afstaan van het hoofdveld aan de tennisclub, beloften gedaan en die waren niet na gekomen. Lange wees ook op het feit dat de ge meentelijke plannen voor de hockeyac- comodatie aan de Noorderweg en Jacht huislaan niet doorgingen en wilde nu een oplossing op korte termijn; „hopenlijk nog deze raadsvergadering' De heer Lange merkte op dat de hockey- verenigingen in Amersfoort en Bilthoven verbaasd waren over het aantal leden uit Soest dat bij hen hockeyde en hij zei dat men zich realiseren moest dat het besteden van het krediet wel weggooien van geld was, maar dat aanleg en ge bruik van een nieuw complex toch altijd 4 a 5 jaar zou duren. Zolang mocht men de hockeyclub niet in de steek laten. De heer Goote (PvdA) had moeite met het voorstel, ondanks dat de belangen van de hockeyclub de fractie ter harte gingen. Hij betreurde dat er nu sinds een jaar weer niets gebeurd was; dat men geen stap verder gekomen was en hij had niet de indruk dat een besluit om de hockeyclub elders te huisvesten hoogste prioriteit kreeg. „Hoe is de stand van zaken nü", wilde hij weten. „Wat gaat er nu gebeuren met de 3 maanden termijn? Wordt het veld dan aangelegd of wordt eerst met de diverse commissies gesproken?" Naar zijn mening zat het verschil in de aanlegkosten vooral in het „grondver zet" en niet zoals men in de commissie r.o. verteld had, in de prijs van de graszoden. Een simpele bestudering van de beschik bare gegevens had hem geleerd, dat de graszodenprijs gedaald was van E tot 5,-. De fractie steunde het voorstel, zo als het ingediend was, niet. Eerst moest er meer duidelijkheid zijn over de verplaat sing en dan mocht het bedrag niet hoger zijn dan 80.000 gulden. De heer R. van Logtenstein (CDA) was het met Goote eens en bovendien wilde hij weten waarom een toegezegd ge sprek met de hockeyclub niet had plaats gevonden. Hij wist dat de hockeyclub uiteindelijk akkoord zou gaan met vel den aan de Koningsweg, „maar wat gaat u nu doen?". BURG. GROTHESTRAAT 30 - SOEST TELEFOON 02155-18046 Ook voor uw drs J. L. Menne (CDA) Van Logtenstein vreesde net als de be woners van de Mecklenburglaan, dat er planologische bezwaren waren tegen aanleg van het vierde veld op de La zarusberg. De burgemeester deelde die bezwaren niet, maar Van Logtenstein liet zich niet overtuigen. Later zou hij als enige tegen het voorstel stemmen om het krediet van 105,000 gulden be schikbaar te stellen. Visser (P.S.) zat de schuldvraag wel dwars. Die lag naar zijn mening duide lijk bij de gemeente. Hij begreep Van Poppelen's opmerking, over het ontbre ken van voorstellen van de hockeyclub, niet en Visser drong aan het vierde veld nu aan te leggen, maar dan voor 80.000 gulden. De WD-er Hilhorst viel zijn fractie genoot Lange af. Hilhorst wil over het gebruik van het krediet pas beslissen als bekend is, waar en wanneer de nieuwe hockeyaccomodatie komt. Wethouder Hoekstra legde uit waar het verschil in aanlegkosten in zat. Dat had te maken met gewijzigde plannen van de hockeyclub; eerst dwars over een veld, twee nieuwe velden, waardoor er minder grond verzet behoefde te worden en nu een vraag om een compleet nieuw veld. Overigens vond hij, dat de hockey club in ieder geval aan een goed veld geholpen moest worden. Wethouder Ebbers verklaarde namens zijn afwezige collega Plomp, dat men druk doende was om de hockeyclub elders aan een nieuwe accomodatie te helpen. Er was enige stagnering ont staan, door ziekte van een ambtenaar, maar de raad zou regelmatig op de hoogte gehouden worden. Niet iedereen was tevreden met de ant woorden van de wethouders en met name begreep men niet wanneer de 3-maanden termijn nu inging. Van den Brakel (PvdA) zette het even duidelijk op een rijtje: We babbelen nu gezellig, maar het is al 21 oktober. In augustus was het in de commissie r.o. Als het goed gaat komt het op 22 februari weer in de commissie r.o. en dan is het 17 februari weer in de raad. De tijd dringt, wil de hockeyclub volgend jaar het veld kunnen gebruiken", aldus de heer Van den Brakel. Na de verklaring van wethouder Hoek stra dat hij hoopte binnen 3 maanden de zaak te kunnen afronden, en nadat wethouder Ebbers verklaard had, dat hij niet wist of wethouder Plomp met de hockeyclub gesproken had, werd het krediet goedgekeurd, met de stem van de heer Van Logtenstein tegen. Luchtkaartering De heer G. van Aalst (WD) had nogal wat problemen met de 300.000 gulden voor de fotogrammetische kaartering van de gemeente. Hij noemde het „goed maken voor wat in het verleden niet is gedaan" en hij dacht dat de begToting er heel anders uit gezien zou hebben, indien het werk altijd bijgehouden was. Van Aalst wilde daarom weten of de nieuwe kaarten straks dan wel bijge werkt zouden worden. Hij informeerde ook of de gemeente over de negatieven kon beschikken en hij wees er op dat ook het kadaster met luchtkaarteerings- plannen rond liep. Van het kadaster had hij overigens gehoord, dat met 3 ton, slechts een derde van de kosten gedekt zouden kunnen worden Van Aalst maakte ook attent op een re- Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Exposities in toonzalen Amsterdam, 1 t-idsi- Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (t>i| V.icU- HU Inaast ljd» xloVbi) Lenlsepletn) tel. atslog E36. UttccMCcnUum fkwwzegcwl D202U9I7 Ma' m'a9 18uur dondrrdaq IcL030683762.Mat/mza9-18uur. don avi ind lot 21 J0 uur derdagavond tot 21 uur geling, waarbij 25% van de kosten door het kadaster; 25% door de gemeente en straks 50% van de kosten door de ge bruikers van de kaarten betaald zou wor den. Visser (P.S.) was tégen het voorstel; hij vond het een „brokje luxe" en me vrouw Van Gelder (PvdA) vroeg of ge lijktijdig (al fotograferend) de toestand van de bomen bekeken kon worden. Dat kon niet vertelde Hoekstra, want dan ging het om een ander systeem van fotograferen. Wethouder Hoekstra betreurde het dat niet alle raadsleden een bezoek aan de gemeente Bussum gebracht hadden waar men reeds beschikt over de foto kaarten. Hij was er bijzonder enthousiast over. Ook wees hij erop, dat luchtfoto's een landelijke eis zouden worden; geen be stemmingsplannen meer zonder lucht kaartering. Als de raad nu besloot het krediet beschikbaar te stellen, dan kon in het voorjaar gevlogen worden (er mo gen geen bladeren aan de bomen zitten) en dan zouden direct maatregelen geno men worden, waardoor straks bijwer king van de kaarten verzekerd was. Wat de kosten betrof hield Hoekstra vast aan de 300.000 gulden; meer was niet nodig. De wethouder overtuigde iedereen, behalve Visser die tegen bleef Visser was ook tegen de verhoging van de abonnementsprijs voor de bibliotheek. Het ging slechts om één gulden per jaar, maar voor Visser was het een principiële zaak. Studio Otto Met de stemmen van de PvdA-fractie en van Visser tégen, werd besloten als nog geen bouwvergunning te verlenen aan de heer Otto, voor de verbouwing van zijn studio aan de steenhoffstraat. De heer J. Menne, lid van de beroepen- commissie, was het daarmee eens, in tegenstelling tot de heer J. van den Bra kel, ook lid van de commissie, die van mening was dat de eigenlijke bestem ming van het pand niet veranderde door de uitbreiding. De heer Otto kreeg indertijd een ver gunning voor 5 jaren, om in het woonhuis een studio in te richten. Die vijf jaren lopen volgend jaar af en de heer Menne stelde zich op het standpunt, dat men de burger „moet beschermen" omdat vol gend jaar de vergunning wel eens niet verlengd zou kunnen worden. Menne ging er van uit, dat de heer Otto van plan was door te gaan met het huidige ge bruik en hij meende dat de raad ookt vastlegde dat men bedrijven e.d. uit de woonwijken wil weren en elders concen treren. eerste kwaliteit eikehout #goed uitgewerkt in eigen droog- kamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland P. Lange (WD) Lange van de WD wilde het al dan niet investeren voor de uitbreiding, overlaten aan de heer Otto en van meerder kan ten werd gevraagd, waarom indertijd de ontheffing was verleend. Welke mo tieven lagen daaraan ten grondslag? Een heel exact antwoord kwam er niet, maar de burgemeester merkte op, dat het opstellen van bestemmingsplannen door de raad. dan gevoeglijk achter wege kon blijven. Het college kon im mers altijd 'n ontheffing verlenen, maar door deze aan tijd te binden werd de bevoegdheid ingedamd. Zij wees op het bijna analoge geval met de asfaltfabriek Almere, waar eerder in de vergadering over gesproken werd. Er was wel een nieuw bestemmings plan Soest-Midden in voorbereiding, maar al dan niet inpassen van het bedrijf kwam pas bij de vaststelling, volgend jaar december, aan de orde. Wel kreeg mevr. Korthuis (WD) gedaan dat de ont heffing gecontinueerd zou worden, zolang de definitieve bestemming van het plan niet bekend was. Met de stemmen van PvdA en Visser tegen, werd het standpunt van b. en w. overgenomen; geen bouw vergunning. Nadat de raad ook akkoord was met de weigering van de bouwvergunning aan Jonker's Import B.V. aan de Amersfoort- sestraat te Soesterberg (een nieuw be stemmingsplan hangt bijna geheel af van de plannen van rijkswaterstaat), werd de CDA-brief over de krotoprui ming bespreken. „Waarom", zo vroeg de heer Menne (CDA) had de gémeente de brief van 21 september nog niet beantwoord". Hij dacht dat de „rijkspot" waaruit gesub sidieerd werd langzamerhand leeg was en het was toch in het belang van de woningbouw? Wethouder Ebbers zei dat de gemeente bezig was met de inventarh satie van de Soester krotten. Waarom het zolang duurde wist hij niet, maar in ja nuari hoopte hij zover te zijn. Daar nam de raad genoegen meer

Soester Courant | 1976 | | pagina 5