Maatschappelijk Werk W i> pas 65 voor wie, wat, hoe, waar U kunt niet alles weten! Agenda Soester Gemeenschap Dokter Looyen verlaat Soest Snelheidscontrole Chauffeur verliest oplegger Verkeers ongevallen Onderdelen mistlamp gestolen Jagende honden Hondje weg? Hondje terug! trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit 72 aanrijdingen in september Auto tegen lichtmast; bestuurder zwaar gewond Alcoholcontrole Bachconcert in de Oude Kerk Autodief op heterdaad betrapt Auto leeg gestolen KRUUKJE MELIV1 Q( Slijterij-Wijnhandel Van der Linden 1800 gulden van gestolen spaarbankboekje opgenomen Brand aan de Beckeringhstraat 23 deelnemers aan vlechtkursus Inbraak in Soest-kantine opgelost Weer twee diefstallen uit auto's opgelost Rijke buit aan vleeswaren Soester Courant van donderdag 28 oktober 1976 In verband met het aanvaarden van een functie aan het Bergweg-opleidingszie kenhuis te Rotterdam, verlaat dokter S. G. Looyen met ingang van begin volgend Jaar Soest. Dokter Looyen was vanaf 1968 als chirurg verbonden aan het ziekenhuis Zonnegloren. Op de Amersfoortsestraat te Soester- berg werd een snelheidscontrole gehou den. 3200 voertuigen passeerden de ra- darapparatuur en daarvan waren 160 bestuurders in overtreding. De hoogst gemeten snelheid was 136 km. p/u. Op de Birkstraat verloor de vrachtwa genchauffeur A. J. K. (21) uit Soest zijn oplegger. Het gevaarte sloeg om en veroorzaakte een aanzienlijke verkeers opstopping. K. kreeg een proces-ver- baal; hij had de oplegger niet goed aan de truck bevestigd. Op de Beckeringhstraat werd de 84-jari ge wielrijder J. van den B bij het oversteken van de rijweg, geschept door de automobiliste mevrouw J. R. (30). Van den B. werd met hoofdletsel naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Hij had het ongeval aan zichzelf te wijten omdat hij zonder uit te kijken, komende vanaf de Krommeweg overstak. Op de Den Blieklaan reed de 53-jarige mevrouw C. van der Z. uit Utrecht dinsdagavond tegen een stapel stenen. Zij liep een hersenschudding en een gebroken neusbeen op en zij werd naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De stapel stenen staat er in verband met herbestratingswerkzaamheden en het obstakel werd met een knipperlicht aan gegeven. Mevrouw J. H. H. deed bij de politie aangifte van diefstal van onderdelen van de mistlamp van haar auto. De wagen stond geparkeerd voor haar woning aan de Ir. Menkolaan. De bospolitie bekeurde de heren H. M. (60) en A. van denB. (19), die beiden hun hond los in het veld en bos lieten lopen. De honden zaten achter het Wild aan en een had reeds een fazant doodgebeten. Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Amivedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. Het verdient aanbeveling steeds vermis sing en vondst van huisdieren zo spoedig mogelijk te melden bij de politie, het Dierentehuis en/of Amivedi. Telefoonnummers zijn: Politie 19444. Dierentehuis 13583 en Amivedi 10667. VERMIST: 22-10. Bouvier, zwart, V6 jr., halsband; Huemper, Wieksloterweg W.Z. 3, tel. via 18917. 19-10. Teef, Poedel, zwart, loops, groene halsband; Veenbesstraat 94. 23-10. Kater, zwart met iets wit op de buik, op neus kaal, ongecastreerd, 6 jr.; Rijper, Puntenburgerlaan 64, Amers foort, tel. 033-17856. 13-10. Poes, zwart, met hier en daar een wit haartje, rechteroor beschadigd, 4Vé jr., „Dropje"; Van de Brink, Braamweg 106, tel. 11874. GEVONDEN: 18-10. Teef, Riesenschnautzer met jong, zwart, gec. oren en staart, halsband met ketting; Dierentehuis, KI. Engendaal- weg, tel. 13583 Kater, plm. 3 jr., dood; Garage Van Dolderen, tel. 12330. Poes, lapje, 2 jr.Dierenarts Komijn, Wilhelminalaan 6, tel. 15215. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! Klassiek en modern I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 In de maand september vonden in de gemeente Soest 72 aanrijdingen plaats. Daarbij waren vier doden, 10 zwaar- en 12 lichtgewonden te betreuren. Achttien voertuigen werden zwaar beschadigd en 54 wagens liepen lichte schade op. Zwaar gewond en in kritieke toestand werd de 37-jarige autobestuurder G. J. van E. uit Utrecht naar het Amersfoort- se ziekenhuis De Lichtenberg gebracht, nadat hij zondagnacht op de Amersfoort sestraat tegen een lichtmast op de ver keersgeleider nabij „Ons Belang" was gebotst. Zijn naast hem zittende verloof de. mej. E. H. (24) eveneens uit Utrecht, kwam met de schrik vrij. Van E. reed richting Utrecht. Op het gedeelte Amersfoortsestraat bij „Ons Belang", waar de tweebaansrijbaan, vierbaans wordt, reed hij de verkeersge leider op. Frontaal botste hij tegen de daar staande lichtmast; raakte vervol gens met de flank de tweede lichtmast en kwam 85 meter vanaf het begin van de verkeersgeleider, dwars op de rijbaan, tot stilstand. De auto was total-loss. De In de nacht van vrijdag op zaterdag gehouden alcoholcontrole leverde aan vier autobestuurders een rijverbod op. Tien andere autobestuurders kregen een proces-verbaal in verband met andere overtredingen, zoals het rijden met een verlopen deel 3, het rijden op gas in plaats van op benzine e.d.. De controle werd op de Amersfoortse straat te Soesterberg gehouden. Zaterdagavond 30 oktober zal er in de Oude Kerk te Soest een concert worden gegeven, dat geheel bestaat uit werken van J. S. Bach.. Jan Jansen speelt op het orgel de prelu dium em fuga in E moll en twee koraal voorspelen, op het clavecimbel speelt hij de eerste partita in Bes dur. De fluitiste, Ingrid Dey, hoofdlerares aan het Utrechts Conservatorium, speelt een tweetal sonates met obligaat clave cimbel. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is 4,-. Zomergoed, dat voor lange tijd opgebor gen moet worden, moeten we wel wassen. In gedragen kleding komt eerder de mot. Hebt u moeilijk schuivende laden, be strooi de glijkanten met talkpoeder en het leed is geleden. Kreukels in wollen stoffen verdwijnen als u deze stoffen „uithangt". Gun uw kleding derhalve af en toe wat rust en ze blijft langer goed. Plaats een piano nooit te dicht voor een warmtebron. De warme stralen zullen van nadelige invloed zijn op uw piano niet alleen, maar ook op eventuele an dere kostbare meubelstukken. De leren rug van (oude) boeken, maakt u schoon met een mengsel van benzine en terpentijn. Nabehandelen met was. Appelen en peren kunt u bewaren in de kelder, mit u ze met de steel naar boven legt. Wollen sjaals moeten gewassen worden in een sop van synthetisch wasmiddel. De sjaal door het sop kneden. Naspoelen in water, waaraan eventueel wat azijn is toegevoegd. Uitdrukken in een bad handdoek. Vervolgens drogen en aan de verkeerde kant srijken. Begint uw „ficus" te kwijnen, dan vraagt ze meestal een grotere pot, zodat ze meer voedsel kan krijgen uit de grotere hoe veelheid aarde. Verpotten in goede bloe- mistenaarde. Eens per week een beetje kunstmest. Kleurstofvlekken in niet of moeilijk was- bare stoffen moet u betten met alcohol (kleurloze) of spititus indien de kleur ditr toelaat. Appellimonade is eenvoudig te bereiden door de appelen met schil, klokhuis en al te raspen en het moes door een doek te persen. Het verkregen sap vermengen met suiker en citroensap naar smaak. U neemt twee moesappelen per glas limo nade. Aardbeienplanten die geen vruchten ge ven, zijn erfelijk belast en moeten ver wijderd worden. Een palm wordt elke week met spons en zeem afgenomen. Verder elke week een morgen in een emmer lauw water plaat sen. Indien de soep te zout is uitgevallen, kunt u er een paar stukken rauwe aardappelen in leggen. Hebt u rafelende ceintuurs, smeer er wat nagellak op en het rafelen is voorbij. Wrijf de Ieren zolen van uw nieuwe schoenen even met schuurpapier, het voorkomt uitglijden. Doorgezakte zittingen van rieten stoelen worden weer strak als u ze aan de onder kant goed nat maakt met heet water en azijn. Naspoelen en in de open lucht en zon laten drogen. Leidingwater voor het begieten van planten moet u eerst enige tijd laten staan, liefst in de kamer. Het komt dan op kamertemperatuur. Glazen stoppen, iets vochtig gemaakt met olie, gaan niet meer vastzitten. Petroleumvlekken in gemakkelijk han teerbare voorwerpen verdwijnen sneller, indien u ze in de stoom van een ketel kokend water houdt. Transpiratievlekken in kleding kunnen, zolang ze nog vers zijn, met warm water uitgewassen worden. Daarna inwrijven met een watje met benzine. Als u appels wilt bewaren gedurende de wintermaanden neem dan present van Engeland, goudreinetten, lunterse pip pelingen, brabantse bellefleur. Twijfelt u of een gerecht nog wel goed is, gebruik het dan liever niet. U voorkomt dan wellicht heel wat narigheid. Honing moet bewaard worden in porce- leinen of glazen potten. Levertraanvlekkcn krijgt u uit een wol len rok door deze te behandelen met sodawater en azijn. Zolang herhalen, tot dat de vlekken volkomen verdwenen zijn. Iedere donderdagavond MOSSELAVOND van 18.00 tot 24.00 uur. Tijdig reserveren. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Bij het garagebedrijf Van der Lee aan de Kerkstraat werd de 23-jarige A. K. uit Soest op heterdaad betrapt bij een po ging een daar geparkeerde auto weg te nemen. K. werd ingesloten, maar is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Geslaagd Voor rijbewijs A-B/E-C/E D/E slaag den onderstaande dames en heren. Voor A: Y. M. Bos, L. M. de Haay en G. J. Koot. Voor B/E: P. L. B. M. de Bes-Albers van der Linden, T. de Bes, M. R. Braspen ning-Schaap, G. E. Bilek-Poulsen, C. R. Bikker, M. C. van den Breemer, J. C. M. Brouwer, I. Doornekamp, A. M. Hoegen- dijkhof, A. M. J. van Hengstum, K. J. de Jong, A. Jansen, A. C. Kops-Nelis, G. J. Koot, P. Klomp, W. C. Kok, M. A. Klein, B. A. Limbeek, G. H. M. van Logten- stein, J. van de Mijl-van de Heuvel, J. Nijssen-Bouwer, J. M. Roest, M. A. Rademaker, R. A. M. Schalkx, J. A. Schalkx, J. G. Spijker, M. Strumpel, C. E. Timmers, A. G. Tammer-Kock, H. H. van Tricht-Vogel, J. Verlinden, W. Visser, T. T. J. Weber-Hoveling, C. Waterreus-Holster, P. van Woerden, W. S. M. IJsselmuiden en A. J. Zwart. Voor C/ D/E: P. H. van Asch en F. A. J. Roest. Zij werden opgeleid door autorijschool M. Los. F. B. deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn personenauto van de accu, de autoradio, de cassetterecorder, schapevachten, een aansteker, de brand blusser, gereedschap, een lampje, kaar ten en de tunnel-console. De wagen stond aan de Alb. Cuyplaan geparkeerd; het scheerraampje was vernield. Originele Soester Kruidenbitter l£fuü Uitsluitend verkrijgbaar bij Slijterij van der Linden WHISKY, White Label per fles12,95 Plantinga „BOEREN BERENBURG" per liter11,95 Mispelblom CITROEN-BRANDEWIJN per liter9,95 BOURGOGNE PASSETOUTGRAINS per fles 6,25 BOURGOGNE ALÉGOTÉ Droge witte Bourgogne 6,65 Dit alles bij: Soesterbergsestraat 49 - Tel. 12490 Burg. Grothestraat 6 Tel. 12750 28 oktober: Openbare vergadering finan ciële commissie in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. Bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond; aan vang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. Oriënteringskursus Gezinshelpsters bij bejaarden. Thema:.„Omgang met bejaarden". Inleider: mevr. Eyhuisen. In dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat; van 13.45 tot 15.45 uur. Het Nut-Soest organiseert egn avond met prof. van Praag over: „Spiritis- me/Excorcisme/Hypnose". In De Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dal- weg; aanvang 20.15 uur. 29 oktober: Literair café-chantant in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 30 oktober: Jaarlijkse feestelijke Prijs uitreiking Postduivenhoudersvereni- ging „De Vriendschap", in het club gebouw aan de Nachtegaalweg. 1 november: Politiek café Proest. Spre ker: Steven Schepel uit Delft. Onder werp: „Woonerven". In Hotel v. d. Brink, Soesterbergsestraat 122; aan vang 20 uur. 3 november: Schrijven voor gevangenen door de Schrijf groep van Amnesty International. Geïnteresseerden zijn welkom in het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat72 (zij-ingang); aan vang 20 uur. Openbare vergadering Soester Gemeen schap ten huize van Trudie Bijlenga, Weegbreestraat 80; aanvang 20.15 uur. 4 november: Openbare vergadering commissie maatschappelijk werk in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. Bijeenkomst van de vrouwengespreks groep van het Humanistisch Verbond. Aanvang 14 uur. Spreekster: mevr. Vonhoff-Luyendijk. Onderwerp: „niet trouwen, niet scheiden" (prof. Hoef nagels). Inlichtingen bij mevr. L. Bec- ker tel. 1 48 89. Oriënteringskursus Gezinshelpsters bij bejaarden. Onderwerp: Omgang met bejaarden. Gespreksleiding: mevr. Eyhuisen. In dienstencentrum Hons bergen, Wiardi Beckmanstraat; aan vang 13.45 tot 15.45 uur. 6 november: Koffieconcert door jeugd orkest PVO. Toegang gratis voor iedere bewoner van Honsbergen en omgeving. In dienstencentrum Hons bergen, Wiardi Beckmanstraat; aan vang 10.30 uur. 8 november: Kontaktmiddag UW in het Oranje Hotel. Burg. Grothestraat 70; aanvang 14 uur. 9 november: Bijeenkomst Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer A. Wunderink houdt een voordracht over: „Bemesting stadstuinen". In de zaal van het Medisch Centrum, Nieuwe- weg; aanvang 20 uur. Het Humanistisch Verbond afd. Soest- Baarn en de Amnesty Werkgroep Soest organiseren een gezamenlijke avond over de Doodstraf. Spreker: de heer J. K. C. Postema te Soest. De avond wordt gehouden in café-restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1, Soest; aanvang20 uur. 11 november: Oriënteringskursus Ge zinshelpsters bij bejaarden. Onder werp: Levensvragen. Gespreksleiding: mevr. Eyhuizen. In dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat: aanvang 13.45 tot 15.45 uur. Dia-avond over Honsbergen, Soest en omgeving, verzorgd door de heer J. Turksma. Toegang gratis voor iedere bewoner van Honsbergen en omgeving. Wiardi Beckmanstraat; aanvang 19.30 uur. 12 november: Dia-, film- en foto-avond NIVON, in De Rank, Soesterbergse straat 18; aanvang 20 uur. Inlichtingen over alle NIVON-aktiviteiten bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10. tel. 1 42 70. Verkoping Zonnebloem-welfare in be jaardencentrum Molenschot, Aibert Cuyplaan 101; van 19 tot 21 uur. De goederen werden vervaardigd door zieken en bejaarden thuis. 13 november: Verkoping Zonnebloem welfare in bejaardentehuis Molen schot, Alb.Cuyplaan 101; van 10 tot 15 uur. Om 15 uur trekking van de lo ten door een ambtenaar van de Soes ter politie. 16 november: Ledenvergadering Alge mene Bond voor Bejaarden tevens Feestelijke bijeenkomst. In dienstencen trum Honsbergen, Wiardi Beckman straat; aanvang 14 uur. Toegang al leen voor aangesloten leden. 16 november: Algemene ledenvergade ring Soester Gemeenschap in hotel Van de Brink, Soesterbergsestraat 122, aanvang 20.15 uur. 18 november: Openbare gemeenteraads vergadering in de brandweerkazerne. Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 18 november: Bijeenkomst Zomerfesti val '77 in hotel Van de Brink, Soes terbergsestraat 122, aanvang 20.15 uur. 19 november: Bingo-avond in diensten centrum Honsbergen. Toegankelijk voor iedere oudere bewoner van Hons bergen en omgeving. Wiardi Beckman straat aanvang 20 uur. 20 november: Eerste wandeltocht uit de serie Wintertochten van wandelsport- vereniging Olympia. Start voor 6 of 12 km naar keuze vanaf De Rank. Soes terbergsestraat 18; aanvang 14 uur. Inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Birkstraat 50a, tel. 19979, W. A. Suman, Van Goyenlaan 242, tel. 13269. 21 november: Wandeling NIVON ln „de Treek". Vertrek om 10 uur bij station Soest-centraal. Inlichtingen over alle aktlviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 14270. 22 november: Openbare vergadering onderwijscommissie in de dependance van het gemeentehuis: aanvang 14 uur. Openbare vergadering commissie openbare werken in het gebouw van gemeentewerken, Lange Brinkweg; aanvang 16 uur. Mevr. v. d. V.-H., die enige weken ge leden door de politie gehoord werd in verband met diefstal van enige honder den guldens uit de woning van haar vriendin, blijkt nu ook twee spaarbank boekjes weggehaald te hebben uit an dere huizen. Zij nam in totaal 1800 gulden op en besteedde het geld. Toe gang tot de woningen verschafte zij zich door vla het balkon door een open staand raam naar binnen te klimmen. Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Soest. Afdeling gezinsverzorging en bejaarden hulp. Burg. Grothestraat 51, Soest, tel. 19004. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 u. Afdeling algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 uur; Spreekuur te Soesterberg in het Dorps huis aan het Dorpspiein: iedere donder dagmorgen 9-10 uur, afd. gezinsverzor ging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afd. algemeen maatschap pelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amersfoort en omgeving. Telefoon 033-10441. ADRESSEN TE SOEST: Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34. tel. 02155-18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper; dins dag t/m vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afdeling Gezinsverzorging en bejaardenhulp: Kantoor: Braamweg 34 - tel. 02155-18140. Aan de Beckeringhstraat ontstond door oververhitting van een vat met vet brand in het bedrijf van de N.V. Tech nische Handelsonderneming J. V. Mey- er. Personeel van het bedrijf slaagde er niet in met poederblussers de vlammen te doven, waarna de brandweer werd gewaarschuwd. Deze rukte met drie wagens uit en was de brand spoedig meester. Omdat ook een gedeelte van het dak van de loods, waarin de brand woedde, doorbrandde, is de schade toch opgelopen tot een bedrag van circa 10.000 gulden. De verzekering dekt de schade. Het vet werd gebruikt voor vetbanden, die gebruikt worden voor isolatie van ondergrondse leidingen. Het brandje ging met veel rookontwikkeling gepaard. 23 deelnemers, waaronder 14 dames, hebben zich vorige week gemeld voor de eerste stro-vlechtkursus die in de kinder boerderij De Vrije Teugel gegeven werd. Zij werden welkom geheten door de heer S. Nieuwenhuis, voorzitter van de imker vereniging, waarna hen door de heer Leferink de eerste beginselen van het werken met stro werden bijgebracht. De kursus wordt steeds op de vrijdag avonden gehouden en duren van 19.30 tot 21.30 uur. Liefhebbers kunnen a.s. vrij- iag nog aansluiten. Met de aanhouding van de 18-jarige A. B. D. van N., de 15-jarige W. L. en de evenoude B. E. H. allen uit Soest, is de vorige week gepleegde inbraak in de kantine van de Sport Organisatie Soest opgelost. De jongens namen 48 pakjes sigaretten, pakjes shag, bier en chips mee. In verband met diefstallen uit auto's werd door de politie aangehouden de 18-jarige J. G. H.. Uit een aan de Soesterbergsestraat geparkeerde wagen nam hij een regenjas en autopapieren weg en uit een aan de Hartmanlaan staande auto een verbandtrommel en een cassetterecorder. De beide diefstal len werden vorige week gepleegd. Een rijke buit aan vleeswaren namen de onbekende inbrekers mee. die de slage rij van de heer K. aan de Dalweg bezochten. Zij verschaften zich toegang tot het pand via een bovénlicht van het toilet. Meegenomen werd 5 kg. slavin ken, 14 kippen. 6 kg. rosbeaf en een tableau met paprika-schnitzels. In het gebouw De vangrail aan de Beetzlaan werd ingebroken, maar daar lieten de inbrekers het bij het leegdrin ken van wat frisdrank-flessen. Het ge bouw werd betreden via een lichtkoepel. v—z~~\ PAS 65: Voor wie, wat, waar, hoe? Wellicht is het voor alle duidelijk heid nog eens nuttig drie vragen rond de PAS 65 naar voren te halen: Vraag 1Wie kan de PAS 65 krijgen? Antwoord: Alle bejaarde inwoners van Nederland, dat wil zeggen alle 65+-ers die in een Nederlands Be volkingsregister zijn ingeschreven, en hun huwelijkspartner, mits deze tenminste 60 jaar is. Vraag 2: Waar haalt men de PAS 65? Antwoord: de enige instantie die de PAS 65 kan uitgeven is de Ge meente, afdeling Bevolking, waar men is ingeschreven in het register van de Burgerlijke Stand. Voor het verkrijgen van de PAS 65 is een goedgelijkende pasfoto nodig. Men moet persoonlijk naar het Ge meentehuis gaan, want de handte kening moet geplaatst worden. De PAS 65 hoeft niet meer vernieuwd te worden, maar blijft altijd geldig. De uitreikingskosten zijn normaal f 6,50. Vraag 3: Welke faciliteiten en mogelijkheden biedt de PAS 65? i Wat kun je ermee doen? I Antwoord: De volgende voordelen I gelden in het hele land; Openbaar vervoer per tram, bus of metro, ongeveer 50% korting, dus 'halfgeld' op enkele reis- en retour- biljetten. Voor het stadsvervoer zijn alleen meerrittenkaarten ver krijgbaar met PAS 65-reductie; in de grotere steden kan men deze meerrittenkaarten uitsluitend ko pen op de voorverkoopadressen. Voor dit stadsvervoer kan men ook gebruik maken van de nationale vierrittenkaart PAS 65, die momen teel f 1,30 kost, op de stations van de Ned. Spoorwegen verkrijgbaar is, en geldig is op alle stadslijnen in geheel Nederland. Vooral als men slechts een enkele keer in een be paalde stad reist, zal deze Nationa le 4-rittenkaart PAS 65 veel prakti scher zijn. (Let bij stadsvervoer op: 1. Men krijgt geen PAS 65-reductie op enkele reis- en retourbiljetten die U bij de chauffeur/conducteur koopt; 2. tijdens de 'spitsuren' in Den Haag, Nijmegen, Rotterdam en Utrecht geldt de PAS 65-reduc- tie niet.) Stichting Openbaar Kunstbezit (Ruysdaelstr. 96 te Amsterdam- 1008) geeft reductie aan PAS-65- houders. De meeste openbare bi bliotheken hebben een speciale lidmaatschapsprijs. Alle Rijksmu sea en veel particuliere musea ge ven korting op de toegangsprijs. Bij bioscoopbezoek op bepaalde dagen/tijden krijgen 65+-ers toe gang tegen gereduceerde prijs. Veel leraren in stijldansen en volksdansen kennen een speciaal bejaardentarief. De Ned. Bond van Correspondentieschakers heeft een gereduceerde lidmaatschapsprijs voor PAS 65-houders. Bij actieve en passieve sport worden kortingen gegeven op de normale prijzen. De vormingscentra en volkshoge scholen geven voor bepaalde acti viteiten/cursussen korting aan de PAS 65. Wanneer U geld moet wis selen, doen de Grenswisselkanto ren dit voor PAS 65-houders zon der omwisselingskosten te bereke nen. Door veel instellingen is de PAS 65 erkend als legitimatiebewijs, bijv. door de PTT en de banken in Ne derland (uitgezonderd wanneer een door die instelling uitgegeven documentatiebewijs vereist is, bijv. giropas of bank-betaalpas). Naast deze landelijke faciliteiten zijn er nog veel meer regionale en plaatselijke, die door de Gemeen ten en het Particulier Initiatief ge boden worden aan de PAS 65-hou ders, zoals bijv. bij toneel, muziek, sport, hobby, vakantiehuisjes, hen gelsport, taxivervoer, discotheek en artotheek, dierentuin, rondvaar ten, schaken, bridgen enz. Deze mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Voor Uw woon plaats kunt U informeren op het Gemeentehuis, afdeling Voorlich ting of Welzijnszorg/Maatschappe lijke Dienstverlening. Elders is het raadzaam de PAS 65 dikwijls te to nen en te vragen of er speciale faci liteiten gegeven worden. Let op: Om moeilijkheden te voor komen dient U altijd eerst Uw PAS 65 te tonen, en dan pas Uw deelna- me/toegangskaart te bestellen. fpfj Spreekuur van Mej. A. Braggaar: iedere dinsdagmiddag van 14.00-14.30 uur. Gemeentelijk Sociale Dienst: afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744. toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werkenden, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Soesterberg, dinsdag 14.00-15.00 uur hulpsecretarie Dorpsplein. Moeders voor moeders: Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoor straat 9, Baarn, tel. 02154-5802. „De Drie Eiken" Dienstencentrum: Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463-1402. Spreekuur maandag t/m vrijdag 10.00- 12.00 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" Dienstencentrum: Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10.30 uur A. F. v. d. Genugten. Warme maaltijdenvoorziening: Informaties bij de navolgende contact adressen: Centrale administratie: Mevrouw M. O. Mulders-De Klerk, Kerkpad Nz. 54, tel. 13682. „Honsbergen": A. F. v. d. Genugten, leider dienstencentrum, W. Beckman straat 475, tel. 10607. Soestdijk: Mevrouw G. Mick-Luypen, Nassaulaan 4, tel. 15592. Soest-midden: Mevrouw M. A. Jansen- Moesenbroeck, Kerkpad N.Z. 57, telef. 15588. Soest-zuid: Mevrouw S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. vanScherpenzeel, Veen- besstraat 430, tel.14782. Soesterberg: Mevrouw N. van Dijk-De Waal, Moerbessenberg 7, tel. (03463)-2322, b.g.g. (03463)-1710. Hulpdienst Soesterberg: Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8.00 tot 10.00 uur. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de telefoonnummers: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pedi- curedienst, koffie-ochtenden, zangkoor, zwemuur, gymnastiekcursussen, soci ëteiten, kaart middagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi: telefoon 02150-45555.24 uur per dag. Hulpcentrale Soest: tel. 19999 's morgens tussen 9 en 12 uur. Stichting rechtswinkel, Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort Geopend: maandagavond 19.00-21.00 uur, donderdag 15.00-21.00 uur. Meezorgende gesprekshulp F. J. Wertwijn, cur.-psycholoog. Spreek uur volgens afspraak. Walraven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Vertrouwenspersoon Stichting organisatie Gescheiden Mensen, Soest Spreekuur volgens afspraak. Walraven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Nieuwe- weg-hoek Smitsweg, van 20.00-21.00 uur. Zonnebloem-aktiviteiten Iedere donderdagmorgen in „Hondsber- gen" van 9.30 -11.30 uur iedere donderdagmiddag in .Molenschot" van 14.00 -16.00 uur Iedere vrijdagmiddag in Nieuw - Ma- riënburg" vanaf 14.30 uur handwerken, kaarten, dammen, domino enz. Hierbij is iedereen van harte welkom. Invaliden of ouderen kunnen eventueel gehaald en gebracht worden. Opgeven bij Mevrouw Westerveld, Bilderdljklaan 22, tel. 15329. Iedere woensdagmiddag van 14.00 uur - 16.30 uur in het gebouw aan de Paralel- weg: Bejaardensociëteit Ook hier is ieder een van harte welkom. Invaliden en ouderen kunnen gehaald en gebracht worden. Opgeven voor Soestdijk: Mevr. Hilhorst, tel. 15227, voor Soest: Mevrouw Hom, tel. 18072 en voor Soest-Zuid: Mevr. Kandelaarr, tel. 16741. OPEN BEJAARDEN WERK Uitgaande van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk, Middel wijkstraat 36, Soest Spreekuur: dinsdag t/m vrijdag 9-10 00 uur. Projektleidster: mevr. J.l.Hukema, telefoon 19289

Soester Courant | 1976 | | pagina 9