e §te IJ MOSSELEN ETEN in I J3 LHPPER Agenda Soester Gemeenschap Elseviers Encyclopedie van het Occultisme en de Parapsychologie r Zolang de Rrr in de maand is I o no7olliril «ld ycZclliy! Bar gezellig! Uit roulatie nemen van oude kadobonnen Dierenleed Het gasbedrijf in de maanden augustus en september Lezing over Transcedente meditatie Monteur krijgt zwaar mes op zijn been Bromfietser breekt been en enkel Vernielingen in Soestdijk Hondje weg? Hondje terug! Geen commissie vergaderingen meer in gemeentehuis Voordracht over bemesting van „Stadstuinen" Lezing over de doodstraf CDA-kamerleden 15 november in Soest Informatie-avond in de St. Theresiaschool Eerste exemplaar van boekje over Eemland in Baarn uitgereikt Vergadering Schoolraad Vijf Chinezen aangehouden trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit W BLEYLE I tel. 03404-25734 Openbare bekendmaking VVV-nieuws Geldleningen Amersf. Radio- Storingsdienst Soester Courant - Reklame krant! model leren trimmen. Praktijkcursus ini. Mevr. van Luytelaar-Pouw Soester Courant van donderdag 4 november 1976 bar Elke donderdagavond van 18-24 uur. Geen trek in mosselen? Wij serveren op een plank een TOURNEDOS VARKENSHAASJE ENTRECOT T-BONE STEAK Bestel tijdig uw tafel. I Tot 17 uur tel. 11042 - na 17 uur 18252 1 De open haard brandt elke a vond! t/m 14 november: Expositie in het Arti- shockgebouw met een overzichtsten toonstelling van recent werk van leden Dagelijks van 14 tot 17 uur. Steenhoff- straat 46. 5 november: Bazar '76 in jeugdgebouw Emmakerk, Regentesselaan. Opbrengst ten bate van het jeugdwerk Vrijdagavond vanaf 19 uur en zaterdag middag en -avond vanaf 14 uur. 6 november: Koffieconcert door jeugd orkest P.V.O. Toegang gratis voor iede- re oudere bewoner van Honsbergen en omgeving. In dienstencentrum Hons bergen, Wiardi Beckmanstraat 475- aanvang 10.30 uur. 7 november: Kamerconcert in het Arti- shockgebouw met Mayke Suurmond, sopraan, Martine Visser, klavecimbel en Simon Schouten, blokfluit. Op het programma werken van o'.a.. Farnaby Dowland, Corelli, Telemann e.a.. Toe gang 3,50; leden, CJP en pas 65 2,50. Steenhoffstraat 46; aanvang: 14 uur. 8 november: Kontaktmiddag U.V.V. in het Oranje Hotel, Burg. Grothestraat 70; aanvang 14 uur. 9 november: Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer A. Wunderink houdt een voordracht over: „Bemesting stadstuinen". In de zaal van het Medisch centrum, Nieuweweg; aanvang 20 uur. -Het Humanistisch Verbond afd. Soest- Baarn en de Amnesty Werkgroep Soest organiseren een gezamenlijke avond over De Doodstraf. Spreker: de heer J. K. C. Postema uit Soest. De avond wordt gehouden in café-restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1, Soest; aanvang 20 uur. 11 november: Oriënteringskursus Ge zinshelpsters bij bejaarden. Onder werp: Levensvragen. Gespreksleiding: mevr. Eyhuisen. in dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstr. 475; van 13.45 tot 15.45 uur. -Dia-avond over Honsbergen, Soest en omgeving, verzorgd door de heer J. Turksma. Toegang gratis voor iedere oudere bewoner van Honsbergen en omgeving. Wiardi Beckmanstr. 475; aanvang 19.30 uur. 12 november: Dia-, film- en fotoavond NIVON, in De Rank, Soesterbergse- straat 18; aanvang 20 uur. Inlichtingen over alle NIVON-aktiviteiten bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 14270. - Verkoping Zonnebloem-welfare in be jaardencentrum Molenschot, Albert Cuyplaan 101van 19 tot 21 uur. 12 november: Soester dichters geven een voordrachtavond in het miniatuurteja- ter, Appelmarkt, Amersfoort; aanvang 20 uur. 13 november: Verkoping Zonnebloem welfare in bejaardencentrum Molen schot, Albert Cuyplaan 101; van 10 tot 15 uur. Om 15 uur trekking van de loten door een ambtenaar van de Soester poli tie. 16 november: Ledenvergadering Alge mene Bond van Bejaarden, tevens fees telijke bijeenkomst. In dienstencentrum Sinds 1 maart van dit jaar verstrekt de WV kadobonnen in een blauwe uitvoe ring. Er is echter nog een groot aantal „gele" in omloop, zowel bij de particu lier als bij de winkelier. Kadobonnen zijn een half jaar na aankoop geldig. Dit zou inhouden dat de oude „gele" kadobonnen niet meer verzilverd künnen worden. De VW heeft gemeend enige clementie in deze te moeten betrachten. Daarom kan men tot 1 januari 1977 de oude kadobon nog gebruiken. Na die datum vervalt de „gele"-uitvoering van de kadobon. De heer K. uit Amersfoort bracht 's avonds om half twaalf bij het politiebu reau een oudere hond binnen, die vastge bonden aan een boom, hij aangetroffen had op de Birkstraat, nabij restaurant De Korte Duinen. Het dier werd in het asiel opgenomen. De gasafgifte in de maand augustus was 1.509.840 m3. Ten opzichte van 1975 is dat een stijging van 28,92 procent. (338.710 m3) De gasafgifte in de maand septem ber was 2.705.651 m3. Ten opzichte van 1975 is dat een stijging van 36,03 procent (716.607 m3). In augustus 1974 was de gasafgifte 2.801.667 en in september 1975 1.989.044 m3. Het aantal verbruikers is in de maanden augustus en september geste gen van 12.805 naar 12.838. Was de verhuur van warmwaterinstallaties per 31 juli 6559, per 30 september was dat 6531. Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 14 uur. 16 november: Toegang alleen voor aan gesloten leden. Algemene leden vergadering Soester Gemeenschap in hotel van de Brink, Soesterbergsestraat 122; aanvang 20.15 uur. - Gespreks- en bezinningsavond Indepen dent Order of Odd Fellows. Thema: „Brengt materiële welvaart geestelijke armoede?". In gebouw De Rank, Soes terbergsestraat 18; aanvang 20.15 uur. Belangstelldenden zijn van harte wel kom. 18 november: Openbare gemeentever gadering in de brandweerkazerne, Lan ge Brinkweg; aanvang 19.30 uur. - Bijeenkomst Zomerfestival '77 in hotel Op woensdag 10 november a.s„ aanvang 20.00 uur, zal in de zaal van de Openbare Bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan een inleidende lezing worden gegeven over de transcendente meditatie-techniek. Transcendente meditatie is een volko men natuurlijke, eenvoudig te leren techniek, die tweemaal daags twintig minuten wordt beoefend. De techniek leidt tot een unieke rusttoestand, die een heilzame werking heeft op het geeste lijk-, lichamelijk- en sociaal functione ren. De lezing is vrij toegankelijk. De 42-jarige monteur H. D. uit Amster dam kreeg bij werkzaamheden in druk kerij Klomp aan de Parallelweg een dertig kilogram zwaar mes op zijn bovenbeen. Het mes veroorzaakte een diepe snijwond waarvoor D. naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht. De monteur was bezig nieuwe messen te plaatsen in een snijmachine. De messen zaten verpakt in een kist en toen D. de kist op een tafel wilde kantelen, viel één mes met de snij kant naar voren, eruit. De 16-jarige bromfietser Rob van H. verleende in de nacht van zaterdag op zondag op het kruispunt Weegbree- straat-Smitsweg geen voorrang aan de autobestuurder J. W. van B. (46) uit Baarn. Bij de aanrijding liep de brom fietser een enkel- en een onderbeenbreuk op. Hij werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Ook zijn duopassagier, de 17-jarige Ri- chard B. werd mee naar het ziekenhuis genomen. Hij bleek echter met de schrik te zijn vrij gekomen. In de nacht van zaterdag op zondag zijn op diverse plaatsen in Soestdijk vernie lingen aangericht. Van de telefooncel aan de Nieuwstraat werden twee ruiten kapot geslagen; bij het bejaardencen trum Nieuw Mariënburg aan het Nieu- werhoekplein werden twee buitenlam pen stuk getrapt; van een auto die op de Beetzlaan geparkeerd stond werd een portierraampje vernield en de zij-spie gel afgebroken en van een aan de Koninginnelaan staande wagen een zij raampje. Bovendien werden in deze auto diepe krassen in de zijwand aange bracht. VERMIST: 31-10. Reu, ruwharige tekkel, bruin/ grijs, 2 jr., halsband met bel; Muntinga, Emmalaan 6, Baarn, tel. 02154-13337. 20-10. Bastaard Riesenschnautzer, bruin/zwart; Van derPoppe, Kerkstraat 39, Baarn. 28-10. Poes, wit, boven de ogen enkele zwarte haartjes, 1 jr.Laar, Joh. Post- straat 47, tel. 10996. Sept. Poes, zwart, wit borstvlekje, kater, wit met zwarte vlekken, gecas treerd, z^us en broer, beide 1 jr; Bach, Varenstraat 192, tel. 20571. GEVONDEN: 29-10. Reu, bastaard Drentse Patrijs, bruin/wit, halflangharig, lange staart flaporen 29-10. Teef, Boxer, beige, grijze snuit, (Avia, Birkstraat); Beide honden: Dierentehuis, KI. Engen- daalweg, tel. 13583. 31-10. Kat, cypers met veel wit, 3 mnd., (Pijnenburg); Dammers, T. Brandsma- straat 52, tel. 10263. 31-10. Kater, wit, 1 jr.Voogd, Beetzlaan 89, tel. 20395. van de Brink. Soesterbergsestraat 122; aanvang 20.15 uur. - Vrouwencafé in de Molensoos 142; van af 20 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 10488. 19 november: Bingo-avond in diensten centrum Honsbergen. Toegankelijk voor iedere oudere bewoner van Honsbergen en omgeving. Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 20 uur. 19 november: Amerfoortse dichters in Artishock. Tevens een optreden van Pe ter Hendriks met klassieke gitaarmu ziek. Toegang 2,-. Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. Met ingang van 1 november worden er in het gemeentehuis geen openbare com missievergaderingen meer gehouden. In het vervolg vinden de vergaderingen van de commissies onderwijs, financiën en ruimtelijke ordening plaats in het ge bouw van de sociale dienst, Lange Brink weg 79. De commissie openbare werken vergadert in het gebouw gemeentewer ken, Lange Brinkweg 77. Elseviers Encyclopedie van het Occul tisme en de Parapsychologie geeft een nuchter, kritisch overzicht van dit ge hele, omstreden terrein. De encyclope die-vorm is gekozen om deze materie ge makkelijker toegankelijk te maken, ter wijl door een hecht systeem van onder linge verwijzingen het boek toch een or ganisch geheel vormt. Om een illustratie'te geven van de struc tuur van het boek: de gang door het boek van de lezer, die nu wel eens graag precies zoü willen weten wat er eigen lijk bedoeld wordt met een uitdrukking als „Ik heb vannacht een spook gezien", is als volgt. Bij het trefwoord „spoken" wordt hij verwezen naar „verschijningen". Daar vindt hij een artikel van de parapsycho loge Louisa E. Rhine, waaruit o.a. blijkt dat het „zien" van een spook een „ver schijningservaring" is en dat dit een ge val van ESP (buitenzintuiglijke waar neming) is. Wil hij dan nog dieper op de zaak ingaan dan wordt hij onder „ESP" verwezen naar het artikel „parapsycho logie", geschreven door de grondlegger en „doyen" van de experimentele para- pschychologie, professor J. B. Rhine. In dit zeer grondige en technische artikel laat prof. Rhine zien hoe de ESP weer een onderdeel vormt van het algemeen menselijk psi-vermogen. Tussen haakjes: prof. Rhine heeft de verantwoordelijkheid op zich genomen A.s. dinsdagavond, 9 november, aan vang 20.00 uur wordt in de zaal van het Medisch centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg een lezing gehouden over bemesting van stadstuinen, door de heer A. Wunderink. Het is een avond van de afdeling Soest van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde. Het Humanistisch Verbond afd. Soest- Baarn en de Werkgroep Soest en omstre ken van Amnesty International organi seren dinsdagavond 9 november aan staande om 20.00 uur een gezamenlijke avond in café- restaurant Darthuizen, Pr. Hendriklaan 1 te Soest. Spreker op deze avond is de heer J. K. C. Postema uit Soest, geboren in Amster dam, 1943, studeerde na zijn kweek schoolopleiding middelbaar Nederlands te Arnhem en Amsterdam. Thans is hij leraar aan een lyceum te Hilversum. Hij combineert zijn interesse voor alge mene taalkunde en Finland door de studie Finse taal- en letterkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Sinds vijf jaar is hij lid van Amnesty International en sinds zijn vestiging in Soest in 1974, lid van de plaatselijke werkgroep. Hij houdt zich binnen het werk van Amnesty International in het bijzonder bezig met de Rechten van de Mens en de doodstraf. voor de afdeling parapsychologie van de encyclopedie. De geschiedenis van het parapsycholo gisch onderzoek in Nederland en België wordt beschreven door degene, die daar in zelf de hoofdrol heeft gespeeld, maar bescheidenlijk anoniem wenst te blijven. Voor de student in de psychologie, die dieper op het onderwerp in wil gaan dan de minimum-eisen voor het tentamen parapsychologie en voor de occulte doe- het-zelver geeft prof. Rhine een uitge breide gebruiksaanwijzing hoe aan de hand van de encyclopedie het onderzoek aan te pakken. Voor de lezer die zichzelf in zijn enthou siasme „het boek uitleest" zijn er twee bibliografieën, een internationale en een, samengesteld door Jack van Belle, bestaande uit uitsluitend Nederlandse boeken. Het materiaal voor de encyclopedie is onder redactie van R. Cavendish, M.A. (Oxon.), door een twintigtal specialisten verzameld en is het resultaat van zes jaar voorbereiding. Dit oorspronkelijk Engelse materiaal is onder redactie van A. J. D. van Vessem, M.I.L., geschift, gewikt en gewogen door een team van Nederlandse linguisten en experts op filosofisch gebied, waaronder drs. M. J. C. Büchli, drs. E. de Heus, drs. -C. Keus, drs. C. Oberman, H. Reid, M.I.L., en J. Williams, M.A. (Oxon.). 15 november a.s. zullen CDA-Tweede Kamerleden een werkbezoek brengen aan de provincie Utrecht. Twee van hen. mevrouw Groensmit-Van de Kallen en de heer Van de Meij, komen naar Soest. Mevrouw Groensmit heeft als speciali teit ruimtelijke ordening en volkshuis vesting; de heer Van de Meij economi sche zaken. Het dag-porgramma wordt nader in overleg met het CDA-Soest opgesteld. Volgende week woensdagavond,v 10 no vember, aanvang kwart voor acht wordt er in de St. Theresiaschool een informa tie-avond gehouden voor de ouders van de leerlingen. Voor de ouders van groep 1 en 2 wordt ingegaan op de moeilijkhe den bij het leren rekenen; voor de ouders van groep 5 en 6 op de aansluiting bij de diverse soorten van voortgezet onder wijs. Na de pauze wordt de film over het schoolkamp 1976 vertoond. Aan burgemeester mr. J. P. Miedema van Baarn is het eerste exemplaar van een publicatie van de Vereniging Vrien den van Eemland uitgereikt. Het boekje werd samengesteld naar aanleiding van het congres van de vereniging over de toekomst van Eemland, dat a.s. zater dag in Hotel-Restaurant „De Mandema- ker" te Bunschoten wordt gehouden. De vereniging Vrienden van Eemland werd ongeveer drie jaar geleden in Baarn opgericht en telt circa 200 leden. De vereniging organiseert het congres in Bunschoten en heeft voor het komend jaar een aantal avondprogramma's en excursies op het programma staan. Het congres wordt geopend door de commis saris van de Koningin in Utrecht, mr. P. J. Verdam. Na vier inleidingen kan er gediscussieerd worden onder leiding van Koos Postema. De gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs in Soest verga dert maandagavond, 8 november, aan vang 20.00 uur, in het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst en maat schappelijk werk aan de Lange Brink weg. Op deze avond wordt afscheid genomen van de voorzitter, de heer Th. Holleman. Daarbij zal ondermeer de wethouder van onderwijs, de heer G. Plomp aanwezig zijn. Verder worden nieuwe leden van de schoolraad verwel komd en afscheid genomen van aftre dende leden en tenslotte is er als altijd in de vergaderingen van de schoolraad een rondvraag waarbij de publieke tribune aan de beurt komt. Vijf illegaal in ons land verblijvende Chi nezen werden in Soesterberg aangehou den in het pand Rademakerstraat 32. De vreemdelingendienst heeft zich over hen ontfermd. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modern I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 wl/oor geschenken aan denken. Pullovers Blouses H Rokken Pantalons I Japonnen j De grootste keuze i 1 vindt u bij uw modehuis. I Slotlaan 130, Zeist, van de Gemeentehof Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend dat hun college heeft besloten: 1. door plaatsing van borden volgens model 61 van bijlage 2 van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens ten aanzien van paden op of bij de volgende wegen in Soest voetpaden in te stellen: Enghenbergsteeg. Foekenlaan (tussen Foekenlaan en Her tenlaantje). Koningsweg (pad tussen Koningsweg en Obrechtstraat Kerkstraat (tussen Olijkeweg en Kerk straat Nieuweweg (tussen Nieuweweg en Weegbreestraat). Stadhouderslaan (langs één zijde). Veenbesstraat (achter flats Veenbes straat over bruggetje over vijver). 2. door plaatsing van borden volgens model 60 van bijlage 2 van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens ten aanzien van paden op of langs de volgende wegen in Soest onverplichte fietspaden in te stellen: Foekenlaan (tussen Foekenlaan en Spar renlaan). Kerkpad N.Z. Kerkpad Z.Z. Maarschalkersteeg. Witte Paardstraatje. Pad langs Witte Pompen. 3. door plaatsing van borden volgens model 59 van bijlage 2 van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens ten aanzien van paden op of langs de volgende wegen in Soest verplichte fiets paden voor fietsers en bromfietsers in te stellen: Beukenlaan (beide zijden). Beckeringhstraat (beide zijden). Dalweg (beide zijden). Gallenkamp Pelsweg (nabij Birkstraat). Jachthuislaan (tussen Jachthuislaan en Biltseweg). Koningsweg. Kerkstraat (beide zijden). Kerkplein (nabij aansluiting Steenhoff straat). Laanstraat (beide zijden), Nieuweweg (beide zijden). Nassauplantsoen (nabij aansluiting Van Weedestraat). Middelwijkstraat (beide zijden). Ossendamweg. Vondellaan (beide zijden). Vrijheidsweg (beide zijden). Vosseveldlaan (nabij uitmonding Von dellaan). Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van de provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie; Utrecht te utrecht, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Konink lijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereni- ging te Arnhem, de commissaris van de politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 3 november 1976. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, H. Borreman. Het Sociaal-Kultureel Centrum kinder boerderij „De Vrije Teugel", Vedelaars pad 53, te Soest, heeft ons een stapel boekjes gebracht betreffende het pro gramma voor 1976/77. Hierin kunt u alles lezen over de aktiviteiten, wat het kost, over de openingstijden enz. Haalt u even zo'n boekje en u weet er ook alles van (en uw kinderen, want daar gaat het om). Zaterdag 30 oktober zijn de eerste ski conditietrainingen weer begonnen. Er wordt l x per week getraind, ter keuze op zaterdagochtend van 9 tot 11 uur, zondagochtend 9 of 11 uur en dinsdags om 9.30 uur. Er wordt getraind in het heuvelachtige terrein van de Soesterdui- nen. De kosten bedragen t/m december 25,-. Een inschrijfformulier en verdere informatie kuntu krijgen bij Reisbureau Gerth, Laanstraat 66. De Bijenvereniging Soest organiseert een vlechtcursus voor dames en heren. De cursus is 22 oktober al begonnen, om half acht in de kinderboerderij, maar duurt totaal 10 lessen van 2 uur. De kosten zijn 40,- en 2,50 voor de vlecht- naald. Het materiaal is bij het lesgeld inbegrepen. U kunt zich opgeven onder tel. nummer 11381 of bij de kinderboer derij, tel. 18136. Wie erg van Folk-music houdt moet zich naar Huizen haasten. In de boerderij, Hellingstraat 9 te Huizen treedt vana vond Frank Quinlan Friends op. Deze groep bestaat uit twee Ieren, één Mexi caan en drie Nederlanders. Eén van de Ieren is Frank Quinlan. Naast Ierse balladen hoort u ook nummers van Dylan en Beatles. Aanvang 20.30 uur. Kaarten van 7,50. CJP 6,50. Pas 65 geldig. In sportpaleis „Ahoy" vindt op 30 no vember a.s. een Popconcert plaats door „Santana". Om teleurstellingen te voor komen maken wij u er op attent, dat nu reeds kaarten gekocht kunnen worden. Prijzen 10,-; 15,-; 20,- en 25,-. Aan ons kantoor zijn kaarten verkrijgbaar tussen 10 en 3 uur. Aanvang concert 20.00 uur, einde ca. 23.00 uur. Het lijkt nog erg ver weg, maar hier komt de aankondiging van het Kerstcir cus „Pretstad Ahoy 1976" is een combi natie van een internationaal circus en een lunapark. Er treden o.a. 10 clowns, 22 ijsberen, 12 olifanten, leeuwen, pan ters, 10 Marokkaanse springers en pyra- midebouwers op en er zijn vele andere komische variéténummers. Deze voor stellingen gaan van 21 t/m 30 december 1976. Prijzen: ƒ6,-; 10.-; 12,-; 16.- en 18,-. Jeugd t/m 14 jaar en 65 half geld. Kaarten zijn hiervoor ook reeds nu te reserveren. Een leuk uitje voor de Kerstvakantie Op zondagmiddag, 7 november, om 14.00 uur is in de tentoonstellingszaal van het Artishock ge bouw aan de Steenhoffstraat 46 weer een kamerconcert te beluiste ren. Op het programma staan werken van Farnaby, Dowland, Corelli, Tele- maan e.a.. De uitvoerenden zijn, Mayke Suurmond, sopraan; Martine Visser, clavecimbel en Simon Schouten, blok fluit. In de expositieruimte bij de VW, Klaas kampen la te Laren is van 8 november t/m 3 december een tentoonstelling: „De wereld van Paulus de Boskabouter". U ziet er poppen decors, aquarellen en pentekeningen van Jean Dulieu. De ope ningstijden zijn ma. t/m vr. van 10.00- 16.00 uur en woensdag van 10.00 tot 13.00 uur. Eveneens in Laren, maar in het Geolo gisch Museum Hofland, in de maand november een expositie: mineralen, fos sielen en half-edelstenen. De geïnteres seerden kunnen er van dinsdag t/m zaterdag, tussen 10.00 en 16.00 uur te recht. Het adres van het museum is Zevenend 8a. De kindertjes kunnen 6 november uit en wel naar het Theater Achterom, Groest 12, Hilversum. Om 14.30 uur begint daar, uitgevoerd door „Ars", de voorstelling van „Polletje Pak en de geheime op dracht". Totdat de Stadsschouwburg Utrecht ver bouwd is, vinden de voorstellingen in de Blauwe Zaal plaats, o.a. op 6 november, om 20.30 uur Dolf de Vries met Het Luisterrijk, muziek Ad Rooymans; op 9/11: Dagboek van een gek, door Dirk Celis; 10 en 11 november: Eventails, door Bart Stuyf en 12 en 13 november door toneelgroep Sater: Opkomst en neergang van een Hollands familiebe drijf (aanvang 20.30 uur). De kaarten zijn voor iedere voorstelling vanaf 6 dagen tevoren verkrijgbaar, kassa dage lijks van 10-15 uur, tel. van 11-15 uur (030-310241). In het restaurant van de Utrechtse Veemarkt, Sartreweg 1-3, vindt op 6 november a.s. van 10-17, uur een Postze gelruilbeurs plaats van „Midden"Neder land". Nog een uitje voor de kinderen. In Theater Piccola te Laren, 't Paadje 18, gaat op zaterdag 6, 13, 20 _en_ 27 novem- ber, om 14.30 het Sinterklaasspel, „De negertjes helpen wel". Misschien wel goed om telefonisch te reserveren, no. 02153-86731. Hebben alle deelnemers aan de kadobon- nen-aktie de Kadobon-sticker nog op de ruit? Mocht u niet meer in het bezit zijn van een sticker op raam en kassa, komt u dan even een nieuw exemplaar aan ons kantoor halen. Het zou jammer zijn. wanneer Sint Nikolaas uw zaak voorbij ging- MET OPEN VIZIER Snel, goedkoop en vertrouwelijk. Pers. leningen f 4.000,- 36 m. f 143,56 f 6.000,- 36 m. 210,52 f 8.000,- 48 m. 221,56 10.000,- 48 m. f 274,55 Wij vertegenwoordigen meerdere maatschappijen. Van der Lans Assurantiën Veenbesstraat 462 Soest - 02155 - 16267 Wij repareren iedere T.V. en iedere radio Vermeerstraat 81 Amersfoort Tel. 17177 PAULUS POTTERLAAN 6 ONAFHANKELIJK ADVIESBUREAU TEL. 16717, b.g.g. 13096 Iets wat U misschien altijd al graag had willen doen, uw eigen poedel in van 10 lessen. RUBENSLAAN 75 - SOEST /f.;#/'-'' damesjaponnen blouses rokken JEANS-SHOP voor dames, heren en kinderen o.a. Mustang Lois Wrangier Arow Ranger Bobos Smitshof - tel. 17832 v. Weedestr. 5 A-B - tel. 12504 BOEKHOUDKUNDIGE MEDEWERK(ST)ERS JEUGDIGE SECRETARESSES ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER RECEPTIONISTE TELEFONISTE/TELEXISTE PONSTYPISTE TYPISTE Hebt u een goede opleiding genoten? Zoekt u een tijdelijke baan? Bel ons eens. Mevrouw E. M. van Wayenburg-Veth zal u graag alle gemenste inlichtingen verschaffen. UITZENDORGANISATIE Faas Eliaslaan 26, Baarn Telefoon 02154 - 1 88 00 b.g.g. 02155 - 1 84 16 Sinds de publicatie in 1960 van „Le matin des magiciens" van Jacques Bergier en Louis F. Pauwels is er een stroom van occulte literatuur - rijp en groen - verschenen. Als uitgeefster van naslagwerken voor het Nederlands taalgebied achtte Elsevier nu echter het tijdstip gekomen om ook op dit „zwevende" gebied de zaak eens op een rijtje te zetten.

Soester Courant | 1976 | | pagina 17