zaterdag: Prinsenbal Autobedrijf A. van der viert heropening met grote auto-show Lee Amersfoort boekhandel Soester dichters naar MUcL*yi& En in welke De Beaujolais-oogst belooft veel lekkers Jeugdorkest „PVO" gaf concert in Honsbergen I irfHw De Rietpluim met blijspel „Een beeld van een man" stijl had de jongedame 't gewenst? foto heRrmn van öam waar kleren kiezen kinderwerk is HUISWERKCENTRALE MEINERS voor HUISWERKCURSUS Beaujolais Primeur Beaujolais Primeur 1976 Slijter ij-Wijnhandel Van der Linden Aktuele boeken HUISWERKCENTRALE MEINERS voor BIJLES U OOK?? föfié De nieuwe Prins nog 'n vraagteken V ogeltentoonstelling 18 november: ouderavond in de kinderboerderij arabia/fins aardewerk Toneel: Soester Courant van donderdag li november 1976 VOOR UW. jac. vari lenneplaan 13 Baacn - telefoon 02154-17552 Vijf dichters van de kunstenaarsvereniging „Artishock" uit Soest zijn door de Dichterskring Amersfoort uitgenodigd op vrijdagavond 12 november a.s. om 20.30 uur voor te lezen uit eigen werk in het Miniatuur-theater aan de Appelmarkt in Amersfoort. Daar staat tegenover dat een aantal Amersfoortse dichters een week later optreedt in het Artischock-gebouw aan de Steenhoffstraat in Soest. Twee van de/ vijf Soester dichters ex poseren hun werk in het AS-bolwerk waar op dit ogenblik een ledententoon stelling wordt gehouden. Dat is aller eerst Bernard Daniels, die een drieta gedichtenbundels produceerde waar voor hij zelfs de illustraties verzorgde Samen met de tweede exposant Hans van de Wetering schreef hij de bundel ..Gedichten uit de samenleving". Van de Wetering begon in 1973 te publiceren in verschillende tijdschriften en droeg zijn werk voor 't eerst voor in de Vaart te Hilversum. Zijn eerste bundel was geti teld ..De Stilte". Wouter Kotte schreef in 1963 ..Verzen voor Mei-Han" en daarna .Vreemde ling in het duister", ..Achter de Hori zon", ..Afthenkt" en ..Zetstukjes voor Oogleden". Kotte zal voorlezen uit zijn pas verschenen bundel. Samen met Ton Luiting schreef hij ..Tweeschaar". Lui- ting is in Hilversum werkzaam als po ëziecriticus en producer van literaire radioprogramma's. Hij heeft verschil lende publicaties op zijn naam staan. Thans is hij vooral politiek actief als ge meenteraadslid. Zo ook zijn collega Jan Visser, die in 1972 zijn vijf bundels com primeerde totVerzamelde Gedichten". Hij zal de dichtersavond presenteren. Ze mag 't zeggen hoorKleren met Mexicaanse strepen. Jurken en kielen met Chinese motieven. Of moeten het Schotse ruiten worden, (een echte kilt bijvoorbeeld) die prima passen bij de lekkerlange loden jassen? Inklusief de leukste mutsen en sjaals. Speciaal gemaakt voor haar. Bij Mikimo mag ze kiezen uit een internationale kollektie. En voor moeder, die toch wel graag binnen de begroting wil blijven. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 „Soest groeit in snel tempo en de heer A. v. d. Lee, die zich een jaar geleden met zijn transportbedrijf vanuit Amersfoort in onze gemeente vestigde, heeft begrepen dat het openen van een garagebedrijf een aangelegenheid is, waarbij men in de toekomst moet zien. Daarom werd aan de Kerkstraat een hal van 36 bij 16 meter neergezet, zodat er ook ruimte genoeg zal zijn als Soest over een tiental jaren het dubbele aantal inwoners en een veel groter aantal auto's zal hebben", aldus onze krant van 21 april 1959. Het verhaal klopt nog, op het aantal inwonders na; toen ongeveer 28.000 nu „maar" ruim 40.000. Het aantal auto's zal echter mogelijk de verwachtingen van 1959 verre overtreffen. De heer Van der Lee sr. bleef en blijft in de toekomst zien, zo sterk dat hij nauwe lijks wil vergelijken met ruim 17 jaar ge leden. Toch is er heel wat veranderd; had hij toen 2 man personeel in de ga rage, nu werken er 10 man, waaronder zijn 4 kinderen; 3 zoons en 1 dochter. De dochter op de administratie, de zoons in de verkoop en in de technische kant van het bedrijf. Nu is er 1000 vierkante meter bebouwd met een nieuwe showroom, nieuwe kan toren, nieuw magazijn, kantine en een gerenoveerde werkplaats. Dat alles naar eigen ontwerp uitgevoerd door Bouw en Onderhoudsbedrijf Walet B.V. uit Soest, Electr. technisch bureau A. G. Hartman en loodgietersbedrijf J. Hil- horst. Opvallend en een aantrekkelijke blik vanger is zeker de grote showroom, die met zijn oppervlakte van 300 vierkante meter, een van de grootste van Soest is. Daarin wordt van zaterdag 13 november tot en met dinsdag 16 november het com plete Volvo-programma geshowd; van de exclusieve 260-serie tot de econo mische Volvo 66; de ultra-moderne Vol vo 343 met het unieke rijgemak van de continu variabele transmissie en de robuste veilige Volvo 240-serie. Trekkertje wordt de geheel opengewerkte 343, die voor deze gelegenheid aan Van der Lee ter beschikking werd gesteld. TELEFOON 17089 SOEST De wijnboeren van de Beaujolais zijn dit jaar zéér gelukkig, want zij hebben een schitterende oogst binnengehaald die in hoeveelheid en kwaliteit de voorgaande jaren veruit overtreft. Halverwege deze maand - om precies te zijn, na 15 november zal wijnminnend Nederland kennis kunnen maken met de eerste flessen van deze oogst. Want dan arriveert de Beaujolais Primeur, de Franse Nieuwe. Kerngezond. Terwijl men de afgelopen paar jaar in de Beaujolais veel last heeft gehad van hagel en regen, bleef dit de wijnbouwers in 1976 grotendeels bespaard. Ook de beaujolais kende een ongemeen lange hitte- en droogtegolf die resulteerde in vroegrijpe, kerngezonde druiven. De pluk vond enkele weken eerder plaats dan normaal en gaf voldoende druiven voor ongeveer 115 miljoen flessen wijn. Beaujolais past altijd. Men zegt wel dat de stad Lyon door drie rivieren wordt doorstroomd: de Rhöne, de Saóne en de Beaujolais. De voortekenen wijzen erop dat de vaderlandse slijter-wijnhande laar dit jaar een flinke zij stroom van die Beaujolais-rivier naar ons land zullen veroorzaken. [foto Herman van Dam] BRuiösRepoRtaqe filmRepoRtaqe kinöeRseRie stuöro-, pcRS- en BeöRijfsfotoqRafie; zowel In kleur als zwart-wil Bijzonder aantrekkelijk om eens te zien waar we ons dagelijks in voortbewegen. Men kan er van zaterdag t/m dinsdag terecht van 10 tot 21 uur. Voor de familie Van der Lee wordt het een waardige afsluiting van een opbouw periode, die de laatste 7 maanden met veel ongerief gepaard ging. Zolang duurde de bouw in totaal. Men ving de problemen op door inschakeling van het bedrijf van de heer Van der Lee in Driebergen en gezegd moet warden dat ook de weer goden enorm meegewerkt hebben. Daar door werd het mogelijk soms kleinere reparaties buiten te verrichten. Dat is nu niet meer nodig want met een werkplaats van 400 vierkante meter, ultra modern ingericht, kan men voor lopig uit de voeten. Het „voorlopig" is voor de heer Van der Lee sr. „langdurig", want naar zijn mening zal een werk plaats niet groter behoeven te zijn, omdat de onderhoudsbeurten van auto's, steeds verder uit elkaar komen te liggen. Toen hij 17 jaar geleden in Soest begon, was hij één van de eerste DAF-dealers in Nederland. De komst bij de opening toen, van de heer M. van Doorne, getuigt daarvan. Autobedrijf Van der Lee is ook nu nog Volvo-dealer voor 't Gooi. Aardig met het oog op de ontwikkeling van Soest is het nog te vertellen, dat 17 jaar geleden, de heer Van der Lee, de officiële tekeningen zag van de Cen- trumweg, toen zo niet geheten omdat de Weg-over-de-Eng toen nog aan bod was. Zowel de huidige Centrumweg als de toenmalige Weg-over-de-Eng hebben een tracé dat naast zijn bedrijf over, onder, of gelijkvloers, de Kerkstraat kruist. De heer Van der Lee maakt zich er niet druk over; toen niet en nu ook niet. ,,'t Zal me benieuwen of die weg er ooit komt!is zijn standpunt. Een deel van die wijn komt vanaf half november naar uw slijter-wijnhandelaar als Beaujolais Primeur, de rest in de loop van volgend voorjaar. De nieuwe Beaujolais zal veel kleur, geur en smaak hebben en al jong heel goed smaken. De wijn van 1976 kan men daarom het best drinken vóór de oogst van 1977 - met uitzondering van de negen „crus" die wel één tot drie jaar mogen rijpen. De namen van deze negen groten zijn: St. Amour, Juliénas, Chénas, Moulin-a- Vent, Fleurie, Chiroubles, Morgon, Brouilly en Cöte de Brouilly. Zeer fruitig. Vorig jaar importeerden wij 23.000 hl. Beaujolais, en het ziet ernaar uit dat dit jaar die importcijfers belangrijk hoger komen te liggen omdat alle vakmensen razend enthousiast zijn over de kwali teit. Dit hoge kwaliteitsniveau zal de populariteit van Beaujolais alleen maar ten goede komen en zijn goede naam evenzo. Waaraan men de wijn kan her kennen? Wie dat vraagt aan zijn slijter- wijnhandelaar, krijgt ongetwijfeld te horen: „aan de fruitige geuren smaak". Want ware Beaujolais ruikt en smaakt nog helemaal naar de druif - vooral de beaujolais Primeur. Het is net alsof je met neus en mond een fruitwinkeltje binnenstapt. Beaujolais is bovendien een wijn die vanwege zijn soepelheid en frisheid - want je schenkt 'm koel - bij heel veel dingen past. Bij vlees, bij wild, bij kip, bij kaas; noem maar op. De wijn kan ook bij tal van verschillende gele genheden worden geserveerd, of het nu de zakenlunch is of het vriendendiner, Op 15 november, om 00.00 uur, wordt door de Franse autoriteiten de vrijgegeven en zwermen vele vrachtauto's naar diverse landen om deze jonge wijn zo snel mogelijk op de plaats van bestemming te brengen. De Beaujolais Primeur is een fruitige, frisse en sappige wijn, die in ons land de afge lopen jaren steeds meer bekendheid heeft verkregen. Door de uitzonderlijk gunstige weersomstan digheden heeft men zelfs de oogst moeten vervroegen. Eind augustus ging men de druiven reeds verzamelen. Van ons huis QUINSOU IN FLEURI ver namen wij, dat kleur, geur en smaak voortreffelijk zijn. Maandag a.s. bieden wij U de Beaujolais Primeur aan om pl.m. 1 uur. BEAUJOLAIS PRIMEUR per flesf 6,50 bij 12 flessen, per fles f 6,25 bij 24 flessen, per flesf 5,95 Soesterbergsestraat 49 Tel. 12490 Burg. Grothestraat 6 - Tel. 12750 Morris West De Zeevaarder Een nieuwe Morris West die zich afspeelt in de Stille Zuid zee en zich laat lezen als een avonturenroman. f 27,50 Leonhard Huizinga Je leeft maar zo kort en je bent zo lang dood De naakte waarheid over Doornroosje en andere sprookjes voor volwassenen. f 16,50 Margrit Söderholm Rood kleurt de horizon Een echte Söderholm-roman spelend in Zweden begin 1800. f 28,90 Harold Robbins Eenzame vrouw De nieuwe superroman van een meesterverteller. f 28,50 (na 5/12 f 32,50) Nederland Toen en Nu Een lees- en kijkboek, een confrontatie'van verleden en heden. Nederland in de jaren 1900-1920 en anno 1976. f 24,50 Anton Pieck Zijn leven - Zijn werk Goedkope editie van een magistraal boek. Voordeelprijs f 58,-. (Na 1.1.77/ 78,-). Oorspronkelijke prijs f 149,-. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Het voltallige jeugdorkest van de Soester Harmonie „PVO" onder leiding van hun dirigent, de heer H. Wilderdijk, gaf zaterdagmorgen een prachtig concert in het dienstencentrum van Honsbergen, dat tot de laatste plaats bezet was met bewoners en bewoonsters van dit bejaardentehuis. Na een kort welkomswoord van de heer Wilderdijk, die mededeelde, dat dit voor de tweede maal is, dat het jeugdorkest voor de bejaarden van Honsbergen zal optreden. Hij hoopte nog menig keer dit te mogen doen. Het uitgebreide programma werd geo pend met een frisse mars. Daarna gaf de heer Wilderdijk een uiteenzetting over de bezetting van een fanfare- en harmoniekorps, zoals PVO is. Hij liet door de jeugdige muzikanten de verschillende instrumenten zien en daar na horen. Vervolgens werd een wals ten gehore gebracht en toen een zeer moeilijk nummer met als solisten Adri van Laan en Gita Metselaar. Daarna wederom een paar solisten met fluit en althoorns. Ook werd de moderne muziek niet vergeten en het was een lust om te zien en te horen, wat deze jeugdige muzikanten uit hun instrumenten weten te halen. Een dankbaar applaus weerklonk na ieder nummer, maar het werd tenslotte een staande ovatie. De leider van Hons bergen, de heer A. F. van de Genugten, bracht namens alle bewoners een dank woord uit voor het gebodene. Hij hoopte, dat PVO nog dikwijls in Honsbergen zou willen komen, want het wordt feitelijk ons huisorkest. Vele inwoners gaven zich als donateur op. TELEFOON 17089 SOEST Ik ben Gerardus (roepnaam Gerard) Ik koop mijn kleding bij RENÉ ^d, so« Zoals ieder jaar gebruikelijk wordt ook nu in Soest weer op of rond de 11e (dag) van de 11e (maand) het Prinsenbal gehouden, een gezellige feestavond van de Soes ter Karnavalsvereniging „De Narre Knollen", waarnaar vele Soesters, die graag karnaval vieren, steeds weer uitzien. Op deze avond wordt dan ook de njeuwe Prins voor het Karnaval 1977 bekend gemaakt. Hij maakt op het Prinsenbal van zaterdagavond zijn opwachting in gezelschap van zijn Raad van Elf en de dansmariekes. De „Narre Knollen", een vereniging met meer dan 350 leden, maakt er ook dit jaar weer een ware happening van. Een groot deel van de leden zal za terdagavond om 8.30 uur in de zaal van het Natuurbad-restaurant dan ook wel aanwezig zijn om de presentatie van de nieuwe Prins met zijn Raad van Elf mee te maken. Ook het binnenkomen van de Prins zal wel weer iets bijzonders zijn, iets waar over hij zelf de grootste zwijgzaamheid betracht. Dat er ieder jaar weer iets bijzonders van deze binnenkomst wordt gemaakt, weten wij nog van vorig jaar, toen de toenmalige Prins Wulf I in eqp grote kist binnen werd gebracht. Aan dit Prinsenbal wordt medewerking verleend door het muziekgezelschap van Siem Haaswinkel, terwijl bij het binnen komen van de nieuwe Prins dit jaar de Boerenkapel van Soesterberg zal deel nemen. De veel gevraagde borrelbus rijdt ook nu weer na afloop. Dit Prinsenbal wordt de leden van „De Narre Knollen" door het bestuur van de vereniging aangeboden, zodat uitsluitend leden met hun dames of introducees toegang hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart. Wilt U dit feest ook meemaken, meldt U zich dan als lid bij één van onderstaande adressen: A. J. v. d. Berg, Buntweg 11, tel. 15561 en A.Snijders, Birkstraat 43, tel. 18735. Zoals hieronder afgebeeld komt de nieu we Prins ook voor in de officiële uit nodiging voor het komende Prinsenbal. Vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 november wordt in het Verenigingsge bouw aan de Steenhoffstraat de jaarlijk se tentoonstelling gehouden van de ver eniging „De Soester Vogelvrienden". Donderdag 18 november wordt er in de kinderboerderij, uitgaande van de Stich ting Kinderboerderij De Vrije Teugel een ouderavond georganiseerd. De be doeling van deze avond is het kontakt met de ouders van kinderen die de boerderij regelmatig bezoeken, iets meer gestalte te geven. Deze avond begint om 20.00 uur. Om die ouders, voorzover daarvan nog niet op de hoogte, wat meer inzicht te geven in de aktiviteiten van de kinder boerderij, is in de wijk Overhees een boekje met informatie verspreid. Daarin is uiteengezet hoe de boerderij functio neert; wie er werkt; wie er komen mag en wat het kost en wat de openingstijden zijn. Donderdag 18 novembev wordt er allemaal nader op ingegaan VERKRIJGBAAR BIJ WINKELCENTRUM VAN WEEDESTRAAT (31) Gratis kleurenfolder beschikbaar Ken vrolijke opname van het Karnaval van vorig jaar. Drie generaties Prinsen zijn bijeen. Links de heer W. A. Butzelaar die jarenlang als Prins heeft gefungeerd, rechts de heer E. Kerkhof, die 3 jaar heeft „dienstgedaan" met in hun midden de heer Frans Bosman, de Prins van de laatste 2 jaren. Het is nog steeds de grote vraag, wie er dit jaar de moed durft op te brengen om als nieuwe Prins het Karnaval 1977 in te gaan, want hiervoor is wel moed nodig. Dinsdagavond 16 en vrijdagavond 19 november a.s. brengt de Soester toneelver eniging „De Rietpluim" het blijspel van J. Hemmink-Kamp, „Een beeld van een man". De uitvoeringen worden gegeven in de grote zaal van het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. De regie is in handen van de heer J. Bosch. „De Rietpluim" is voorgekomen uit de buurtvereniging „De Kerkebuurt". Toen de vereniging in 1972 werd opgeheven, besloten de toneelspelers door te gaan. Er werd gerepeteerd op de deel bij het rietdekkersbedrijf v. d. Pol aan de Eem- straat en daar is de naam „De Riet pluim" geboren. Overigens beschikt de toneelvereniging nog steeds niet over een repeteer-gele- genheid en zij houdt zich, zoals begrij pelijk is, voor suggesties aanbevolen. De repetities zijn elke dinsdagavond en vooral de heren-leden zijn als aanvulling op het ledental, hartelijk welkom. Tweemaal per jaar brengt het gezel schap een nieuw stuk, waarmee ook bui ten Soest wordt opgetreden. Het blijspel dat nu op het programma staat kent tal van komische situaties. Het gaat over een excentrieke barones, die zich een groot beeld van Napoleon heeft aangeschaft. De levering van het beeld valt samen met de komst van de nieuwe huishoudelijke hulp. Hoe het dan uit de hand loopt en hoe het toch alle maal weer goed terecht komt, moet u gaan zien. Kaarten voor de beide voorstellingen zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de fam. J. Hagen, Henr. Blaekweg 6, tel. 16293 (na 6 uur 's avonds) èn aan de zaal. Na afloop van de voorstelling op vrijdagavond is er een zogenaamde vrije dansavond, waarbij de muziek ver zorgd wordt door Ton Steenbeek.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3