rebo FOTO STRIP. VER HAAL van de Gemeentehof U kunt niet alles weten Vrij korte raadsagenda Asfaltfabriek Almere draait nog steeds Herhaling uitvoering gezamenlijke kerkkoren SM*® Gemeente Soest: Bekendmaking: HINDERWET HINDERWET Snelheidscontrole Afdelingsonderzoek begroting volgend jaar anders? Bekendmaking Onteigening CDA-tweede kamer leden in Soest Spreekuur burgemeester Géén verkoop huurwoningen Overhees N atuurwandeling vrouwengilde Regionale brandweeroefening totaal mislukt Overdracht auto voor Stichting Jeugdzorg Creativiteits- tentoonstelling in Van Arkel Instituut CDA-kamerleden 15 november in Soest Cor du Buy Sport BV vestiging in Soestduinen Eerste prijs op solistenconcours Trein zoek Pri j suitreikin g zonnebloemwedstrij d Maandelijkse wandeling van I.V.N. „Eemland" Tweede man aangehouden Rijverbod genegeerd Inbraak opgelost Bedrijfsongeval Gereedschap uit auto gestolen 625 p.v.'s in de maand oktober Uit verkeer genomen Portemonnee gestolen Diefstallen uit auto's Kruiwagen gestolen Ruit vernield Politie leverde benzine Soester Courant van donderdag li november 1976 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 21 oktober 1976 medewerking ex artikel 50 I van de Kleuteronderwijswet heeft ver leend aan: het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen te Soest, ten behoeve van het aanvullen van spel- en ontwikke- I iingsmateriaal voor de Van der Hucht- school, Paulus Potterlaan 15, alhier, en: medewerking ex artikel 72 van de Lager- Onderwijswet 1920 heeft verleend aan het bestuur van „De School met den Bijbel" te Soest, ten behoeve van het verbouwen van de Groen van Prinsterer- school voor gewoon lager onderwijs, Groen van Prinstererstraat 28 te Soest. Tegen het verlenen van de vermelde medewerking, kan iedere ingezetene binnen een termijn van 30 dagen na dagtekening van deze bekendmaking, beroep aantekenen bij het college van gedeputeerde staten van Utrecht. Soest, 3 november 1976. burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, H. Borreman. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9. lid 1, sub b. der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de directie van Lindner Industrie B.V., Koningsweg 20 te Soest om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een inrichting bestemd tot het vervaardigen van schroefdoppen en deksels voor flessen en potten op/in het perceel Koningsweg 20 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nrs. 5045, 6487 en 6488. Gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 30 nov. a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest. 10 november 1976 Burgenieester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid l, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de direc tie van „Auto-Service'Eemland" B.V. Beukenlaan 80-82 te Soest om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor de opslag en het afleveren van motor brandstoffen op/in het perceel Beuken laan 80-82 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 6738 en 6739. Gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 30 nov. a.s, des voormiddags 09.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die ln persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 10 november 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Met de miniradar werden snelheidscon troles gehouden. Op de stadhouderslaan werden 97 passerende voertuigen gecon troleerd en daarvan waren 8 bestuurders in overtreding. De hoogst gemeten snel heid was 97 km. p.u. in plaats van de toegestane 50 km. Op de Burg. Grothestraat passeerden 525 voertuigen de radarapparatuur en daar van reden 14 bestuurders te hard. Er werd op beide plaatsen gelijk afgere kend. De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad, die a.s. donderdagavond gehouden wordt telt slechts 17 punten. Daaronder bevinden zich de 13 Ingekomen stukken, die als punt 2 op de agenda opgevoerd zijn. Bij de ingekomen stukken de concept brief van het college aan de raad, met de mededeling dat niet voorgesteld zal wor den het vragenhalfuurtje te handhaven. Bij de ingekomen stukken zal ook ge sproken (kunnen) worden over het voor stel van de commissie ruimtelijke orde ning, de 3 heren van de werkgroep Leefmilieu Soest uit te nodigen voor een gesprek. Niet bespreekbaar zijn de brieven van mevrouw Bergefurt, inzake de onveilige kinderspeelplaats aan de Joh. Poststraat; de brief van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg met een verzoek om een garantie voor een geldlening en de ver hoging van de exploitatiesubsidie: de brief van de Vereniging voor Openhaar Onderwijs inzake de sluiting van de Margrietschool en de brief van de 14 demonstranten over het optreden van politie en marechaussee tijdens de Open Dag op de vliegbasis. Voorgesteld wordt steeds deze brieven om advies in handen te stellen van het college van burgemees ter en wethouders. Wat de rest van de agenda betreft gaat het om ontheffingen zone-verordening Hinderwet: aankoop- en verkoop van grond: een voorstel tot ruiling van gron den; verpachting van gronden; kredie ten voor sportverenigingen; wijziging van de statuten van de Sportstichting en de voorlopige vaststelling van de uit gaven over 1975 van het openbaar on derwijs. Ongetwijfeld zal wat uitgebreider gedis cussieerd worden over het voorstel tot vaststelling van een „Verordening Alge mene Subsidievoorwaarden". Wat de statuten wijziging van de Sportstichting betreft gaat het om een aanvulling van artikel 11 en dat vanwege een minis teriële goedkeuring met het oog op CRM- subsidie en een wijziging van artikel 14 betreffende de rechtspositie en arbeids voorwaarden van het bij de Stichting aangestelde personeel. Als de heer K. de Wilde, fractie voorzit ter van de PvdA in de gemeenteraad, zijn zin krijgt, zal het begrotingsonder- zoek volgend jaar anders gebeuren. Aan het slot van de tweede onderzoekingsdag merkte de heer De Wilde op dat hij zich zorgen maakte over het functioneren van de raad en van de raadsleden. „Als het zo door gaat zullen nog maar zeer weinigen zich beschikbaar stellen voor het raadslidmaatschap". Er wacht de raadsleden dagelijks teveel werk; in de leeskamer van het gemeen- De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan: 1. J. Andriessen, Soesterbergsestraat 33 te Soest, ten behoeve van het aanbou wen van een bijkeuken op een terrein, gelegen aan de Soesterbergsestraat 33, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3390; 2. Mevrouw N. Onkenhout-Schots, Ir. Menkolaan 65 te Soest, ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Ir. Menkolaan 65, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, num- mer3464; 3. H. Vaessen, Pr. Hendriklaan 26 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van 2 woningen, gelegen aan de Pr. Hendriklaan 26 en 28, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie K, num mers 1540 en 1541. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van 2 weken, te re kenen vanaf vrijdag 12 november 1976, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 10 november 1976 De burgemeester voornoemd, Mr. J. m. Corver-Van Haaften De burgemeester van Soest brengt ter kennis, dat gedurende het tijdvak 10 november t/m 3 december 1976 ter ge meentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit d.d. 21 oktober 1976, afdeling I, nummer 9924 met bijbehoren de bescheiden tot onteigening, ten name van de gemeente Soest, van de ter uit voering van het bestemmingsplan „Soest- Zuid" door de gemeente benodigde grondpercelen, gelegen aan de Blrk- straat te Soest. Het voormelde bestemmingsplan is op 31 oktober 1973 door Gedeputeerde Sta ten van Utrecht goedgekeurd, doch nog niet onherroepelijk geworden door inge steld beroep. De gemeente dient over deze gronden te beschikken om tot een vlotte en veilige verkeersafwikkeling te geraken. Soest, 10 november 1976 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften A.s. maandag 15 november, aanvang 20.15 uur, wordt de gebruikelijke maan delijkse CDA-soos in De Open Hof gehou den. Daarbij zullen dit' keer, en van daar de grotere ruimte van De Open Hof. aanwezig zijn de CDA-2e kamerle den mevr. A. Groensmit-v. d. Kallen en de heer drs. D. v. d. Mei. Beiden zijn op werkbezoek in de provincie Utrecht. Mevr. Groensmii's specialiteiten zijn Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting en van de heer Van de Mei middenstandszaken. Deze specialiteiten zullen veel Soesters aanspreken, omdat men ook hier met problemen rond ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en middenstandszaken te maken heeft. Bovendien is er, zoals gewoonlijk gele genheid met de CDA-raadsleden van ge dachten te wisselen over allerlei andere Soester aangelegenheden. Iedereen is van harte welkom. tehuis soms een tafel vol dossiers, ,,'t Lijkt wel of daar de gedachte achter zit; je zoekt het maar uit", veronderstelde de heer De Wilde. i Hij wilde vastgesteld zien wat de taak van de ambtenaren was: Staan zij uit sluitend ten dienste van b. en w. of ook van ieder individueel raadslid? De heer De Wilde vond dat de raadsleden zich uitsluitend bezig moesten houden met essentiële zaken; in dit verband noemde hij het werk van het afdelingsonderzoek van de begroting een vrij overbodige zaak. Temeer daar de begroting, hoofd- stuksgewijs, ook al in de diverse com missies b esproken was. Op voorstel van de VVD-^r Lange, waar alle aanwezige raadsleden zich bij aan sloten, zal aan deze kwestie een extra raadsvergadering besteed worden. Het spreekuur van .de burgemeester op dinsdag 16 november wordt van half twee tot twee uur gehouden. HARTMANLAAN 30 SOEST TEL 02155-16941 voor lichtdrukwerk en afwrijf letters In de nieuwste wijk van Soest, Overhees, wordt de laatste tijd het gerucht ver spreid, dat de verschillende huurwonin gen verkocht zullen worden aan de bewoners. Dit is niet waar. De betreffen de huurwoningen blijven gewoon huur- woningen. De novemberwandeling van het vrou wengilde zal bij redelijk weer gehouden worden op woensdag 17 november a.s. (anders de volgende dag). Om precies 9.15 uur wordt vertrokken vanaf de oprit bij het ziekenhuis Zonnegloren aan de Soesterbergsestraat. De asfaltfabriek Almere aan de Koningsweg draait nog steeds. Dit ondanks dat in de oktober-vergadering van de gemeenteraad gezegd werd, dat het bedrijf aanzegging gekregen had, de werkzaamheden per 1 november te staken. Reeds toen merkte de burgemeester op, dat sluiten niet zo'n eenvoudige zaak zou zijn. Dat is nu wel ge bleken. Het bedrijf kreeg enkele jaren geleden een tijdelijke vergunning voor vestiging van de fabriek op Soester grondgebied aan de Koningsweg. Een en ander had te maken met de uitvoering van de wijk Overhees. De vergunning liep 1 januari van dit jaar af. Almere verzocht vorig jaar november deze vergunning te verlengen, maar ver der dan een uitstel tot 1 juli 1976 ging het college niet. Op 1 juli vroeg Almere weer uitstel en alhoewel dat met zoveel woorden niet verleend werd, kreeg het bedrijf toch tot 1 november gelegenheid om het in ge bruik zijnde perceel weer schoon op te leveren. Daar heeft men zich kennelijk niets van aangetrokken. Het college won daarop advies in van een advocaat en wacht, blijkens een mededeling van de voorlich tingsambtenaar. nog op diens bericht. Saillante bijkomstigheid: Almere draai de na i november ondermeer voor leve ringen aan de gemeente Soest. Dit leve ringscontract is uiteraard niet gehouden aan een plaats; belangrijk is slechts voor de afnemer, i.c. de gemeente Soest, dat er geleverd wordt. Zo zal de fabri kant. i.c. Almere, ook zijn leverings plicht willen nakomen. Maar toch De regionale brandweeroefening, die dinsdagavond in Baarn werd gehouden, is vanwege het falen van de verbindingen, een euvel waarmee men al sinds de prille start van dit soort oefeningen te maken heeft totaal mislukt. Bij deze oefening werd verondersteld, dat een vliegtuig was neergestort op 2 paviljoens met geestelijk gehandicapten; de gebouwen moesten worden ontruimd. Dan kwam er brand enz. één motorrijder aanwezig was. Was deze loods weg, dan was er niets meer en restte de te hulp schietende wagens slechts: wachten. De Baarnse brandweer kon het karwei niet aan en riep de hulp in van de korpsen van Lage Vuursche, Hilversum, Eemnes, Bunschoten, Soest, Soesterberg, Amers foort. Hoevelaken, Leusden en Nijkerk. Daarnaast werd het Rode Kruis en de ambulancediensten uit de omliggende gemeenten ingeschakeld voor het verzor gen en vervoer van gewonden. Na het verzoek om assistentie arriveer de de eerste niet-Baarnse brandweer wagen pas na 3 kwartier. Één en ander was mede te wijten aan het feit dat op elk van de twee loodspunten, slechts De heer Wiersema, commandant van de Baarnse brandweer, constateerde na af loop toch van de oefening geleerd te hebben. Mogelijk zal dat dan zijn, dat men dergelijke (tè grote) oefeningen ach terwege laat, om eerst een perfect ver bindingsschema op te stellen en daarmee te gaan oefenen. Zo doorgaan heeft geen zin en maakt slechts de burger ongerust. Op veler verzoek zal a.s. zaterdag in de r.k.-kerk te Soest-Zuid een herhaling te beluisteren zijn van het gezamenlijk op treden van de kerkkoren van de paro chies Soest-Zuid en Soestdijk. De beide koren verzorgden op 16 oktober de gezangen tijdens de avondmis in Soestdijk. Uitgevoerd werd de Missa Martyrum van Refice, terwijl ook het Panis Angelicus van Nieland en het Ave Verum van Mozart tot het programma behoorden. Met het optreden van de ko ren a.s. zaterdag hoopt men tegemoet te komen aan de stoom van verzoeken, die na 16 oktober gedaan werden. De dienst begint om 19 uur precies en men wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Dirigent is de heer Johan v. d. Camp; or ganist de heer Chr. van Schaik. De plechtigheid duurt circa één uur. A.s. zondag 14 november zijn de koren weer te beluisteren in de r.k.-kerk te Hoogland, waar de H. Mis die om 9.30 uur begint muzikaal wordt opgeluisterd. Vanmiddag, donderdag 11 november, om drie uur, vindt in garage Stam aan het Nieuwerhoekplein de overdracht plaats van dè Renault-Saviem vracht wagen aan de Stichting Jeugdzorg Soest. Het is een gesloten vrachtwagen, die dienst gaat doen als trekker van het mobiele jeugdhuis van de stichting. Bo vendien is deze vrachtwagen zodanig ingericht dat hij zelf ook als extra- jeugdhuis( je) kan worden gebruikt. Van 17 tot en met 20 november a.s zal in het gebouw de „Eekhoorn" op het Van Arkelinstituut een creativiteitstentoon- stelling worden gehouden van het werk dat door personeelsleden is vervaardigd. De ruim 20 inzenders hebben een collec tie van meer dan 100 werken bijeen gebracht. Daaronder schilderijen, teke ningen, wandkleden, modelbouw enz. De openingstijden zijn 17,18 en 19 november van 19 tot 23 uur en zaterdag 20 novem ber van 14 tot 17 uur. 15 november a.s. zullen CDA-Tweede Kamerleden een werkbezoek brengen aan de provincie Utrecht. Twee van hen, mevrouw Groensmit-Van de. Kallen en de heer Van de Meij, komen naar Soest. Mevrouw Groensmit heeft als speciali teit ruimtelijke ordening en volkshuis vesting; de heer Van de Meij economi sche zaken. Het dag-porgramma wordt nader in overleg met het CD A-Soest opgesteld. De leegstaande Kat-Emaille fabriek te Soestduinen is aangekocht door Cor du Buy Sport BV te Baarn. Het sinds begin 1958 in Baarn gevestigde bedrijf zal geleidelijk aan overhuizen naar Soest. In totaal zijn, verdeeld over verschillen de vestigingen in ons land, meer dan honderd werknemers in dienst van Cor du Buy. Alleen in Baarn telt het bedrijf bijna 45 werknemers. Zij zullen de ver huizing meemaken. Cor du Buy was oorspronkelijk in Am sterdam gevestigd, maar betrok op 11 januari 1958 een geheel nieuw pand aan de Baarnse Nieuwstraat. Behalve in de Nieuwstraat waren ook in Baarn in gebruik panden aan de Nieuw Baarn- straat, aan de Turfstraat, de voormalige badinrichting aan de Eem en ruimten achter de hoofdvestiging. Pogingen om deze decentralisatie op te heffen met één vestiging op het Baarnse industrieterrein mislukten, omdat er geen plaats meer was. Met de verhuizing naar Soestduinen zal de centralisatie alsnog bereikt worden. De in Soest wonende Carola Cuypers heeft op het in Utrecht door Viva la Musica georganiseerde solistenconcours een eerste prijs behaald met lof van de jury. Zij zag haar optreden beloond met 192 punten en bereikte daarmee in het totaal van de 70 deelnemers de derde plaats. Carola Cuypers speelt alt-saxo foon. Op verzoek van de spoorwegrecherche te Utrecht spoortje de Soester politie een trein op, die zoekgeraakt was op het baanvak Soestduinen-Den Dolder. De trein bleek er te zijn blijven steken in verband met een technisch mankement. Vlees dat kort moet worden gebakken geeft een mooie jus, als u bij de uitge bakken boter, druppelsgewijs ongeveer del. melk toevoegt. Daarna de jus op de gewone manier afmaken. Gebakken vis is smakelijker, als hij van tevoren even in koude melk wordt ge legd. Echter niet kletsnat bakken, dus even laten uitdruipen. Braadworsten springen niet stuk, als ze van tevoren in het warme water worden ondergedompeld of dat er van tevoren met een vork is ingeprikt. Over het algemeen wordt er teveel vloei bare afwasmiddelen in het water ge daan. Dit is erg slecht voor de maag. als de vaat tenminste niet wordt nage spoeld. Verstandig is het daarom, de substantie in twee flessen te verdelen, de rest met lauw water bijvullen. Deze ver menging is precies voldoende voor een schone vaat. Tevens milieuvriendelijk. Als u twee dagen, plakken ui in de over gebleven gekruide azijn van augurken e.d. legt is dit bijzonder smakelijk; bij voorbeeld bij vlees of tesamen met to maten en komkommer op het brood. Wringt u lusjesweefsel met de hand. dan kan dit het beste diagonaal gebeuren, omdat badstof in die richting het sterkst is. U pakt een punt uit de teil of emmer, en één er schuin tegenover, vouwt de doek eventueel dubbel en wringt 'm zo uit. Draak een kostuum nooit langer dan 2 a 3 dagen achtereen. Ook kledingstukken hebben rust nodig. Morgenavond, vrijdag 12 november, wordt in gebouw De Rank aan de Soes terbergsestraat de Zonnebloem wedstrijd 1976 afgesloten met de prijsuitreiking. Deze zal geschieden door onderwijs-wet- houder Plomp. De avond is georganiseerd door de Ver eniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, afdeling Soest en begint om 20.00 uur. Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, afdeling „Eemland" houdt de maandelijkse wandeling, onder leiding van natuurgidsen, ditmaal op het Land goed „Buitenzorg" te Baarn, en wel op zondag 14 november. Gestart wordt in kleine groepjes vanaf de parkeerplaats aan de Ravensteinselaan tussen 14.00 en 14.30 uur. Eventuele honden aan de lijn. Een ideale wandeling voor paddestoelen en herfsttinten in een mooi bosgebied! In verband met de inbraak in het bedrijf van Klöckner Bamaco, waar reeds de Utrechter V. was aangehouden, is ook de 30-jarige J. R. gearresteerd. Ook R. is uit Utrecht afkomstig. De 47-jarige directeur H. A. J. M. C. uit Hilversum kreeg in de nacht van zater dag op zondag op de Steenhoffstraat een rijverbod opgelegd. Hij liet zijn wagen in de berm achter en werd door de beman ning van de surveillancewagen naar kennissen aan de Dokter Rupertlaan ge bracht. Twintig minuten later echter zag de politie hem weer bij de auto, waar hij instapte en vervolgens richting Amster dam mee reed, C. werd opnieuw aange houden en verklaarde op weg te zijn geweest naar de Dokter Rupertlaan om daar de nacht in zijn auto door te brengen, omdat hij bij zijn kennissen niet kon overnachten. Kreeg hij aanvan kelijk geen procesverbaal omdat de blaasproef in zijn voordeel uitviel, voor het wegrijden met zijn auto werd hij nu wel bekeurd. De vorige week in het bedrijf Klöckner Bamaco aan de Koningsweg gepleegde inbraak, waarbij ondermeer 29 autora dio's werden weggenomen is opgelost. In Utrecht werd aangehouden de 20-jarige opperman J. V., die de diefstal heeft bekend. Bij het bedrijf Lindner raakte de 34-ja- rige W. S. bij het schoonmaken van een snijmachine met zijn rechterhand onder een pers. Zijn hand werd enigszins platgedrukt en een nagel van een vinger gerukt. S. werd voor de behandeling naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Druiven blijven langer goed, als u ze niet op de fruitschaal legt, maar ophangt. Tafelzeiltjes verslijten erg vlug op de hoeken. Plak daarom aan de onderkant van het zeiltje een stukje van een oude regenjas of badmuts. Rood en wit leer kunt u schoonmaken met een in tetra gedrenkt en goed uit geknepen watje. Daarna weer glanzend maken met rode of witte was. Fijn gemalen eierdoppen kunt u zeer goed gebruiken als meststof voor pot planten. De heer G. A. uit Amsterdam deed aangifte van diefstal uit zijn auto van gereedschap. De wagen stond gepar keerd en de onbekende dader sloeg om bij de buit te komen een portierraam stuk. In de maand oktober maakte de politie 625 processen-verbaal op in verband met verkeersovertredingen. Daarvan waren er liefst 253 voor te hard rijden met een auto en 14 voor te hard rijden met een brommer. 95 verkeersdeelnemers werden betrapt op door rood licht rijden 64 op foutief parkeren: 33 voor ondeugde lijke verlichting en 24 voor verkeerd voorsorteren. 20 autobestuurders reden in verboden richting; 7 overschreden de doorgetrok ken streep; 6 droegen geen autogordel; 6 hadden ook geen geldig deel 3 van het kentekenbewijs. Eén bestuurder negeer de het inhaalverbod en één liet het contactsleuteltje in zijn onbeheerde wa gen achter. 15 voertuigen vertoonden technische gebreken en 7 bestuurders hadden geen rijbewijs. Wat de brom mers en fietsers betreft reden er 4 links; droegen er 10 geen helm; hielden er 3 het stuur niet vast; volgden er 12 het fiets pad niet en fietsten er 11 op het voetpad. De Amerikaanse militair R. E. F. (21) uit Huis ter Heide, die diep in de nacht met zijn auto door Soest reed, zag zijn voertuig door de politie in beslag geno men omdat er technische gebreken ge constateerd werden. S. C. (30) uit Soest deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn portemon nee met 135 gulden. Hij liet hem tijdens een voetbalwedstrijd achter in de kleed kamer bij de voetbalvereniging SEC. In het Smitsveen waren weer enige personenauto's doelwit van gauwdieven. Van een aan de Weegbreestraat gepar keerd staande auto werd het dak open. gesneden waarna uit de wagen de cas- sette-recorder werd meegenomen. Uit een niet-afgesloten wagen aan de Ere- prijsstraat werd een autoradio wegge haald en uit een eveneens aan de Ere prijsstraat geparkeerde, maar wel afge sloten auto, werd eveneens een cassette, recorder gehaald. Uit een vijf minuten onbeheerd gelaten personenauto aan de Vosseveldlaan werd een actetas ontvreemd. Uit een tuinhuisje aan de A. P. Hilhorst- weg van de heer G. van den H. uit Amersfoort werd een kruiwagen gesto len. Het hangslot van het huisje bleek geforceerd te zijn. Aangifte van vernieling van een ruit van zijn café aan de Koninginnelaan, deed de heer R. J. de B. Er was een fiets door naar binnen gegooid. De schade is 600 gulden. Op de Amersfoortsestraat te Soester. berg voorzag de politie in de nacht van zaterdag op zondag een uit Utrecht af komstige ambulance-auto van benzine. Met de ambulance was een couveuse kindje uit Enschede opgehaald en op de terugrit raakte men in Soesterberg zon der benzine. De chauffeur stopte bij het B.P.-benzinestation, maar dat was ge sloten. Toen kwam de Soester politie te hulp. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Al ccn tijd loop ik met ogen vol verlangen langs hel huis van mensen in onze straat, die drie jonge poesjes hebben. Maar het staat wat gek om zomaar aan te hellen om te vragen of je de poezen mag fotograferen. Gelukkig zag ik de "bazin" laatst in de tuin aan het werk. We maakten een praatje en toen was het snel bekeken. Die mevrouw vond het zelfs leuk dal haar kleine poesjes op de foto zouden komen. En zo krijgt u ditmaal een katterig verhaal in drie foto's. Elke foto is tegelijk een tip over het fotograferen van kleine huisdieren. Want dat is dan meteen ai het eerste probleem; hoe krijg je zo n klein en springerig beest duidelijk en groot op de foto.? Als het even kan heeldvullend? Het advies is: zo dicht mogelijk bij het beest komen en geduld hebben. Dan lukt hef. zeker als u een voorzet- ïensjé op uw kamera zet. Met zo'n lensje, dat ver krijgbaar is voorde meeste kamera-typen, kun je erg dicht bij je onderwerp komen. De tweede mogelijk heid is: de foto maken van de minimum afstand (meestal zo'n anderhalve meter) en dan een vergro ting laten maken. Van die vergroting kun je desge wenst een deel wegsnijden, zodat alleen de poes overblijft. Dat gebeurde met de eerste toto. De tweede foto is genomen vanaf de grond. De leuk ste dierenfoto's krijg je namelijk als je de foto maakt op ooghoogte van het dier. Dikwijls moet je dan wel met de kamera plat op de grond werken. Derde punt: een klein huisdier wordt op een foto vaak onzichtbaar door een verkeerde achtergrond. Daar kun je bij de opname veel aan doen. Door voor een donker poesje een lichte achtergrond te nemen. Of voor een kleurige lapjeskat een rustige achtergrond. f

Soester Courant | 1976 | | pagina 7