maaswinkel B dactyk) O VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN kramer onuofoto^ Howson Algraphy AKKER aankomende en gevorderde assistent-accountants Agenda Soester Gemeenschap Artishock betreurt standpunt Stichting Jeugdzorg SECRETARESSE ml Collecte voor lichamelijk gehandicapte kinderen Schrikhek omvergereden Bromfietster keek niet uit Aanhanger met suikerbieten gekanteld Goede prestaties Eemland- schaatsers Auto beschadigd meubelmaker/ machinale boutbewerker Traphekjes Bedplaten op maat gezaagd Wandplaten Louvre deuren Salon deuren Hubo boxen Doe Het Zelf Centrum KRAMER BOUWMAATSCHAPPIJ HILVERSUM B.V. ®b.v. mercurius HUISHOUDELIJKE DIENST VOOR UW timmer-meubelmaker Aannemersbedrijf Frank Het Dienstencentrum van de Gereformeerde Kerken gemeubileerde woonruimte portiers Herken de voortekenen van een hartinfarcten reageer onmiddelijk Symptomen Eerste hulp Sinclair and Valentine BV administratief medewerker(ster) Sinclair and Valentine Holland BV MENGERS AGAM b v. - UTRECHT m Soes ter Courant van donderdag 11 november 1976 t/m 14 november: Expositie in het Arti- shockgebouw met een overzichtsten toonstelling van recent werk van leden. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Steenhoff- straat 46. 11 november: •Dia-avond over Honsbergen, Soest en omgeving, verzorgd door de heer j. Turksma. Toegang gratis voor iedere oudere bewoner van Honsbergen en omgeving. Wiardi Beckmanstr. 475; aanvang 19.30 uur. 12 november: Dia-, film- en fotoavond NIVON. in De Rank, Soesterbergse- straat 18: aanvang 20 uur. Inlichtingen over alle NlVON-aktiviteiten bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 14270. Verkoping Zonnebloem-welfare ln be jaardencentrum Molenschot, Albert Cuyplaan 101van 19 tot 21 uur. 12 november: Soester dichters geven een voordrachtavond in het miniatuurteja- ter, Appelmarkt, Amersfoort; aanvang 20 uur. 13 november: Verkoping Zonnebloem welfare in bejaardencentrum Molen schot, Albert Cuyplaan 101; van 10 tot 15 uur. Om 15 uur trekking van de loten door een ambtenaar van de Soester poli tie. 16 november: Ledenvergadering Alge mene Bond van Bejaarden, tevens fees telijke bijeenkomst. In dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 14 uur. Toegang alleen voor aangesloten leden. Algemene leden vergadering Soester Gemeenschap in hotel van de Brink, Soesterbergsestraat 122; aanvang 20.15 uur. - Gespreks- en bezinningsavond Indepen dent Order of Odd Fellows. Thema: „Brengt materiële welvaart geestelijke armoede?". In gebouw De Rank, Soes terbergsestraat 18^ aanvang 20.15 uur, Belangstelldenden zijn van harte wel kom. 18 november: Openbare gemeentever gadering in de brandweerkazerne, Lan ge Brinkweg; aanvang 19.30 uur. - Bijeenkomst Zomerfestival '77 in hotel van de Brink, Soesterbergsestraat 122; aanvang 20.15 uur. - Vrouwencafé in de Molensoos 142; van af 20 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 10488. 19 november: Bingo-avond in diensten centrum Honsbergen. Toegankelijk voor iedere oudere bewoner van Honsbergen en omgeving. Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 20 uur. 19 november: Amerfoortse dichters in Artishock. Tevens een optreden van Pe ter Hendriks met klassieke gitaarmu ziek. Toegang 2,-. Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 20 november: Eerste wandeltocht uit de serie wintertochten van wandelsportver eniging Olympia. Start voor 6 of 12 km. naar keuze vanaf De Rank, Soesterberg sestraat 18; aanvang 14 uur. Inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Birkstraat 50a, tel. 19979 en W. A. Suman, Van Goyen- laan 242, tel. 13269. 21 november: Wandeling NIVON in ..De Treek". Vertrek om 10 uur bij station Soest-centraal. Inlichtingen over alle NIVON-aktivitei- ten bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10. tel. 14270. 22 november: Openbare vergadering on derwijscommissie. aanvang 14 uur. - Openbare vergadering commissie openbare werken, in het gebouw van ge meentewerken; aanvang 16 uur. 23 november: Openbare vergadering commissie ruimtelijke ordening; aan vang 19.30 uur. 24 november: Koffiemorgen KVG in ho tel van de Brink. De heer J. W. Veraar zal deze morgen leiden met als onder werp: „Ouders en Onderwijs". Soester bergsestraat 122; aanvang 9.30 uur. 25 november: Het Nut-Soest verzorgt een avond met Tine Ruysschaert-solo- toneel. Deze avond brengt zij het pro gramma brengt zij het programma „Woorden wisselen". De muzikale om lijsting wordt verzorgd met piano en slagwerk. In De Open Hof, Veenbesstr./ hoek Dalweg; aanvang 20.15 uur. - Oriënteringskursus Gezinshelpsters bij bejaarden. Onderwerp: Plaats en taak van de gezinshelpster. Gespreksleiding: docent MSPO. In dienstencentrum Hons bergen, Wiardi Beckmanstraat 475; aan vang 13.45 tot 15.45 uur. 26 november: Sintekraam in het ArLis- hockgebouw. Opening om 20.30 uur door de Sint persoonlijk. Steenhoffstraat 46. 1 december: idem. 25 november: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis- tisch Verbond. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843; aanvang20uur. 2 december: Openbare vergadering com missie maatschappelijk werk, in het gebouw van de sociale dienst, L^nge Brinkweg 79; aanvang 19.30 uur. - Vrouwencafé in de Molensoos, Molen straat 142; aanvang 20 uur. Inl.: bij Joke Kruytzer, Stadhouderslaan 126, tel. 10488. 9 december: Schrijven voor gevangenen door de Schrijfgroep van Amnesty In ternational. In het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang); aan vang 20 uur. - Bijeenkomst van de vrouwengespreks groep van het Humanistisch Verbond; aanvang 14 uur. Spreker de heer G. v. d. Veer. Onderwerp: „Bejaardenzorg in maatschappelijk perspectief". Inl. bij mevr. L. Becker, tel. 14889. In de week van 15 t/m 19 november houdt de Nationale Federatieve Vereni ging tot Ontspanning en Recreatie voor Lichamelijk Gehandicapte Kinderen een collecte in Soest. Er hebben zich reeds een aantal collectanten aangemeld, maar de organisatie kan er meer gebruiken. Daarvoor kan men contact opnemen met Walter Wensveen, tel. 02152-56103. De landelijke vereniging stelt zich tot dbel lichamelijk gehandicapte kinderen in de leeftijd van 6 tot 20 jaar ontspan ning te bieden. Dat gebeurt ondermeer met dagtochten, ontspanningSweekein- den, sinterklaasmiddagen, carnavals viering en andere uitstapjes. Het werk wordt door talloze vrijwilli gers gedaan, maar alle aktiviteiten kos ten geld. De financiën van de vereniging komen uit donaties, lidmaatschapsgel den en een geringe subsidie. De rest moet komen uit de opbrengst van de collectes. De komende week kunt u in Soest op deze manier de vereniging steunen. De Hagenaar P. H. J. M. H. (32) reed bij de overweg nabij station Soestduinen een schrikhek en een ahob-paal omver. Hij meldde zich vanuit Den Haag bij de politie. Hij was in het nachtelijk duister met zijn auto geslipt en vond op dat tijdstip van de nacht nergens gehoor, om het ongeval door te geven. Op de Koninginnelaan lette de 17-jarige bromfietster Jeanette den O. niet op het haar achterop komende verkeer, toen zij linksaf de Regentesselaan in reed. Zij werd geschept door de automobilist W. A. van de H. (35), die de aanrijding niet kon voorkomen. Mej. den O. werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders, aan de gemeente raadsleden én aan het bestuur van de Stichting Jeugdzorg, reageert Artishock op de brief die Jeugdzorg aan de raadsleden zond met het oog op de subsidieverlening. Artishock schrijft: „Wij betreuren het bijzonder dat de Stichting Jeugdzorg, moge lijk door onvoldoende informatie, zich gepasseerd of zelfs gedéklasseerd voelt' Daar is naar de mening van de kunstenaars geen reden voor. Artishock zegt dat een belangrijk deel van hun werk bestaat uit het organiseren van kursussen in het kader van de kre- atlviteitsontwikkeling. Daarvoor ont vangt men subsidie van CRM en van de gemeente, waarbij echter bepaald is. dat de aktiviteiten begeleid moeten worden door „volledig bevoegde medewerkers", zowei op vaktechnisch gebied als op het pedagogisch-didaktisch vlak. De aktivi teiten worden globaal onderscheiden in kursorische aktiviteiten; diensverlenen- de aktiviteiten en incidentele aktivitei ten, en over de „dienstverlenende" akti viteiten zouden dan de misverstanden met de stichting jeugdzorg zijn ontstaan. In dit verband verwijst Artishock naar de nota „kreativiteitscentra in Neder land", waar ondermeer over kadervor ming wordt gezegd: „Door de kwali teit van de medewerkers kan ook kader vorming worden verzorgd o.a. voor on derwijzers, jeugdleiders enz.". Ook wordt in de nota gesteld dat. de krea tiviteitscentra deskundige hulp kunnen verlenen bij het uitvoeren van speciale projekten, waaronder het organiseren van kinder-doe-feesten en vakantiewerk. Voor de dienstverlenende taken heeft Ar tishock ten koste van de kursorische aktiviteiten, ruimte geschapen; in totaal circa 1100 uren. Een groot deel daarvan komt ten goede aan de reeds bestaande aktiviteiten zoals tentoonstellingen, be- jaardenwerk en kadertraining voor het Grote ravage ontstond er woensdagmor gen vroeg op de Amersfoortsestraat ter hoogte van de Veld. Montgomeryweg. toen daar een aanhanger van een vracht wagencombinatie, geladen met suiker bieten, kantelde. De combinatie werd be stuurd door de uit Emmen afkomstige chauffeur L. W. (30). Voor het schoon maken van het wegdek werd de Soester- bergse brandweer ingeschakeld, terwijl ook de firma Tammer met een mecha nische schop assistentie verleende. De aanhanger werd in verband met een tech nisch onderzoek, in beslag genomen. onderwijs. Rekening is er in gehouden met de organisatie van het projekt werk lozen en voortgezet onderwijs. Met klem wijst Artishock erop, dat een en ander mogelijk is vanuit de „deskundigheid" die Artishock kan bieden. Wat betreft de stellingname van de stichting Jeugdzorg, zegt Artishock: „Een kadercursus voor beroepskrachten en vrijwilligers in het jeugdwerk zal. indien de ruimte in onze begroting dit toestaat, te zijner tijd worden aangebo den, na uitvoerig vooroverleg met de betrokkenen". De kunstenaarsvereniging zegt tenslotte dat samenwerking tussen de diverse in stellingen in de welzijnssector een zaak is van het grootste belang. „Wij hopen dat dit in de toekomst dan ook een steeds duidelijker gezicht zal krijgen, hetgeen o.m. in de overleggroep sociaal-cultureel werkenden zeker tot de mogelijkheden behoort". Zij hopen dat „kommunikatie- stoornissen als deze" dan achterwege zullen blijven. Tijdens de vorige week in Utrecht ge houden wedstrijden hebben de leden van de schaatsvereniging Eemland, weer goede tijden op het ijs gelegd. Bij de D-junioren noteerde Yvoruie Dijs op de 1000 meter de tijd van 1.57 min; Corine van der Meyden deed er 2.15.2 min. over. De A-junior Hans Kaats reed over de 500 meter 42.4 sec. Hij was daarmee sneleer dan menige senior. De 1500 meter reed hij in 2.13 min. De B-junior Hans Dijs noteerde op de 500 meter 44.9 sec. en verbeterde daarmee zijn persoonlijke record met 0.2 seconden. De 1500 meter legde hij af in 2.23.1 min. Vermoedelijk een bromfietser heeft de auto van mevrouw A. M. B. uit Amers foort beschadigd. De wageh stond gepar keerd aan de Burg. Grothestraat; toen zij er mee wilde wegrijden bleek er een deuk te zitten in de zijkant van de wa gen aan de zijde van het fietspad. Met spoed gevraagd den bliek laan 3 b t tel 13991 of 14550 Scharnierend,a 18.-20 en thuis bezorgd. in prachtige houtkleuren vanaf Z.UfOU Gratis op maat gezaagd. Het volledig programma leverbaar. HOEK MOLENSTRAAT- STEENHOFFSTRAAT SOEST - TELEFOON 02155-17875 Orionlaan 62 - Tol. 02150-52541 - Postbus 342 (na 18.00 uur 02155-18579) Voor onze afdelingen renovatie en bungalow- bouw zoeken wij op korte termijn Sollicitaties gaarne te richten aan bovenstaand adres. Voor nadere inlichtingen en afspraken kunt u zich telefonisch met ons in verbinding stellen. golfkartonindustrie - SOEST koningsweg 26, tel. 02155-19544 zoekt een mannelijke kracht voor haar Hoewel ons bedrijf wordt schoongehouden door een schoonmaakbedrijf, blijven er nog diverse te verrichten werkzaamheden over, zoals het: zetten van de koffie schoonhouden van enkele ruimtes onderhoud van sanitair wassen van de bedrijfsauto's. Wij zoeken iemand die deze werkzaamheden kan verrichten tussen 7.00 en 12.00 uur. Heeft U belangstelling, kom dan eens langs. Wij zijn dagelijks bereikbaar van 8.00-17.00 uur. Wij willen graag in kontakt treden met een (20-URIGE WERKWEEK) voor onze afdeling EXPORT. Wij zijn een im- en exportfirma van wfc- reldbekende fotografische artikelen (o.a. Praktica camera's). Wij vragen: - een goede beheersing in woord en ge schrift van de Nederlandse, Engelse en Duitse taal (steno!); - leeftijd tot 30 jaar; - verantwoordelijkheidsgevoel, i.v.m. regel matige afwezigheid van de verkoopleider. Wij bieden: - afwisselende functie in een bedrijf waar veel waarde wordt gehecht aan een pret tige sfeer; - 20 dagen vakantie, 8% vakantietoeslag; - een 13e maand salaris. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te rich ten aan: Franciscusweg 341, Hilversum. N.B.: de sollicitatie-gesprekken zullen plaatsvin den in de 3e week van november. Voor informatie over uitzend krachten kontakt opnemen met Mevr. E. den Heijer-Blom Wiardi Beckmanstraat 519 Soest - Telefoon 02155 - 13106 Mevr. Baruch, Kampstraat 2 Baarn - Telefoon 02154 - 17700 In onze nieuwste collectie 'brillen vindt U een keuze voor Uw persoon lijke smaak. CNOUCKAERTLAAN 14.16 t Makelaarskantoor in onroerende goederen Vredehofstraat 7, Soest. Tel. 02155 - 1 77 74* na 19.00 uur 1 21 09 Gevraagd een in de leeftijd van pl.m. 30 jaar. Na 18.00 uur telefoon 11066 in Nederland zoekt voor zendingsarbeider met verlof voor de periode van 1 december 1976 - 1 maart 1977 t.b.v.: een gezin: man, vrouw en 4 kin deren. Graag omgeving Baarn. Opgave aan bovenvermeld centrum, afd. bureausecretariaat, Postbus 202, Leusden, tel.: 033 - 43244, toestel 130. KM Wegens uitbreiding van onze ploegendiensten van semi- continu naar vol-continu vragen wij voor spoedige indienst treding enige Tot hun taakgebied behoort o.m.: bewaking, controle, kantinebeheer, veiligheid- en serviceverlening aan onze medewerkers. Vereisten voor deze funktie zijn: betrouwbaarheid verantwoordelijkheidsgevoel bij voorkeur een E.H.B.O. en/of brandweer-opleiding in het bezit van rijbewijs B-E goede omgangsvormen en contactuele eigenschappen. Wij bieden een goed salaris met prima secundaire arbeids voorwaarden waaronder een premievrij pensioenfonds en i :n aantrekkelijk werkrooster. Sollicitaties kunt u richten aan de afdeling personeels zaken, t.a.v. de Heer G. Overbeek. HOWSON ALGRAPHY B.V., KONINGSWEG 24, SOEST, TEL 02155-18944. Veel voorkomende pijngebie- den vooreen infarct: middenvoor in de borst één of 1. Hevig samentrek kende pijn midden voor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijk heid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfarct. 1. Bel onmiddelijk de arts, de GG GD of het ziekenhuis. 2. Patiënt rustig laten liggen in afwach ting van medische hulp. Kortademige pa tiënten kunnen het best wachten in zithouding. 3. Vermijdt emotie of inspanning. 4. Belangrijk is een zo spoedig moge lijke opname een ziekenhuis met een hartbewakings- afdeling. Drukinktfabriek gevestigd in een modern kantoor op het Industrieterrein in Soest vraagt Zijn/haar taak zal bestaan uit: het voorbereiden tot fakturering van pakbonnen - fak- tureren pl.m. halve dag - boeken van de grootboek administratie op een boekhoudmachine. De voorkeur gaat uit naar iemand met MAVO-opleiding en type-diploma, die reeds enige kantoorervaring heeft opgedaan en zelfstandig kan werken. Leeftijd tot pl.m. 25 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: POSTBUS 36 - SOEST - T.a.v. Mevr. W. Th. Bongers-Zandwijk POLAK'S FRUTAL WORKS, B.V. Ons bedrijf, gevestigd te Amersfoort, is ruim 60 jaar gespecialiseerd 'n de ontwikkeling en fabrikage van parfums en aroma's. Deze produkten worden als grondstoffen geleverd aan o.a. de zeep- en kosmet'sche-, zowel als aan de voedingsmiddelen- en genotm«ddelen-industr«ën in de gehele wereld. Door de verder toenemende toepassingsmogelijkheden van onze produkten en de uitbreiding van ons werkgebied over de gehele wereld bestaan er in ons snel groeiend bedrijf vakatures voor in de onlangs gemoderniseerde fabrieksafdelingen. Voor deze verantwoordelijke funktie, waarbij vooral nauwkeurigheid en netheid van groot belang zijn, is een L.T.S. of gelijkwaardige opleiding tenminste vereist. Ervaring met weeg- en mengtechnieken strekt tot aanbeveling, maar ook zij die onder deskundige leiding willen worden opgeleid tot menger kunnen solliciteren. Wij willen u in een persoonlijk onderhoud graag meer over de functie en ons bedrijf vertellen en nodigen u uit, schriftelijk of telefonisch kontakt op te nemen met de afdeling Personeelszaken. Ons adres luidt: Nijverheidsweg Zuid 7, Amersfoort. Telefoon (0331-30444. AGAM B.V., importeur van Mercedes-Benz personenwagens heeft een twintigtal over het gehele land verspreide filialen en dochterondernemingen. De onderneming, die goede arbeidsvoorwaarden heeft, is nog steeds groeiende. Vandaar de verdere uitbouw van de Interne Accountantsafdeling en de behoefte aan Als de onderneming en de branche U aanspreekt en U zoekt een funktie op dit terrein dan verzoeken wij U zich met ons in verbinding te stellen. Het hoofd van de afdeling. Drs. M. Alkema R A zal U graag alle verlangde informatie geven. Neemt U gerust kontakt met hem op Het adres is Reactorweg 25 te Utrecht. Tel. 030-4514 70. 's avonds 03451-4925. importeur van Mercedes-Benz personenwagens

Soester Courant | 1976 | | pagina 9