Me Me Agenda vol kinderfoto's allmilmö sfr?Oïma£L Bestuur Soester Ondernemer kreeg nieuw mandaat van de leden „DE SPIEKERSJ0P" f 25,-. OPGELET! 4 dea, WetyileWuiiWvM INDIA FLANELLENBLOUSES Depilatron-apparaat voor pijnloos ontharen Onderwijzeres J. de Haan nam afscheid van Da Costaschool BENÉ. U OOK??? röfié IblonóE' apuiNEks Vergadering zag als eerste in Soest kaart Dorpscentrum DE FANTASTISCHE KEUKEN J!r.&vgs voor heren en dames. Deze week bij VVV-nieuws Boekhandel Soesterbergsestraat 53 Tel. 12419 Steenhoffstraat 13 Tel. 10115 foto heRrrun van öami Op veler verzoek weer twee Verkade albums herdrukt I BLONDE DUINEN DE BONTE WEI Ruim 6000 gulden: Bromfietser botst Tentoonstelling in Molenschot tegen auto 8000 kilo kleding voor „Mensen in Nood" Marokko in stereo üERRassinc uar7 Unicef •aktiviteiten rond de feestdagen Cursus sierknippen Soester Courant van donderdag 18 november 1976 Ik ben Jurgen Ik koop mijn kleding bij l^^arn 52 [[fotojlerman^van Dam] VOOR UW: Ijac. van lenneplaan 13 (Baacn - telefoon 0215.1-175 FASHIONGARDEN SOEST-ZUI D Wij volgen de mode op de voet, daarom verkopen wij Bobos overalls. Zowel spijker als corduroy, in zwart, grijs, blauw en bruin. Volgt u ons? Dan weet u dat u waar krijgt voor uw geld. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 De bekende bureau-agenda van Unicef bevat nu eens niet, zoals meestal, repro- dukties van kunstwerken; voor 1977 heeft men een keus gemaakt uit foto's van kin deren uit de hele wereld. Kinderen in Europa, Azië, Noord- en Zuid-Amerika, Afrika, gefotografeerd door beroepsfotografen van overal. Daar is ook een Nederlandse fotograaf bij, Paul Huf, die een groepje jongens in een duinpan op een foto in mooie kleuren heeft vastgelegd. Het zijn allemaal kinderen van deze meling kinderfoto's is geworden, die de eeuw, in vroege en latere jaren en vaak gebruiker een jaar lang plezier geeft, kenmerkend voor hun land. Dit ken- Er staat bij elke week een foto afge- merkende en de kunstzinnige visie van beeld. de fotografen maken dat het een verza- De agendabladen, waarop de data staan Het bestuur van de Soester Ondernemer heeft van de 24 leden die de werkvergadering van de vereniging bezochten, opnieuw mandaat gekregen voort te gaan op de ingeslagen weg. Daardoor werd de goedkeuring uitgesproken over alle tot nu toe door het bestuur verrichte bezigheden in verband met het ontwikkelingsplan van Soest. Hoezeer de Soester ondernemers zich daarmee bezighouden bleek wel door het grote aantal vragen dat na de inleiding van de heer Hulsbergen, de gemeentelijke projectcoördinator, gesteld werd. Vooral het „wanneer" en „hoe groot" waren be langrijk, maar ook werd geïnformeerd of de nu nog geldende belemmeringen voor uitbreidingen elders in Soest opgeheven zouden worden. De voorzitter van de Soester Onder nemer, de heer G. Verkade, heette zijn gehoor welkom. Hij zette in het kort uiteen wat het bestuur met het in fe bruari verleende mandaat gedaan had; hoe men bezig geweest was in de in- spraakgroepen en waar dit alles toe ge leid had. Hij zei dat hij als bestuurslid van de Soester Ondernemer niet de hand naar het stuur van de gemeente had uit gestoken, maar dat wel nieuwsgierig het compas in de gaten gehouden werd. De heer Hulsbergen liet daarna aan de hand van nieuw kaartenmateriaal zien, waar de gemeente zich het nieuwe cen trum gedacht heeft. Het komt volgens dit plan in het gebied tussen de Klein Engendaalweg en de Bosstraat over de Nieuweweg met als noordgrens de hout wal achter de woningen aan de Parklaan bij de Enghelling. Volgens de kaart komen de centrale voorzieningen aan de Bosstraat, terwijl het winkelcentrum gepland is op de Nieuweweg tot en met de Parklaan. Het winkelcentrum heeft een oppervlakte van 4 hectare en daarvan zal 10.000 vier kante meter bestemd worden voor (bruto) bedrijfsvloeroppervlakte. Zoals de heer Hulsbergen opmerkte, streeft de gemeente niet zozeer naar ver meerdering van het winkelareaal, maar naar kwaliteitsverbetering. Hij om schreef dat met de opmerking: Tot nu toe doet men in Soest boodschappen en winkelt men elders. Straks moet er in Soest ook gewinkeld worden. Duidelijk stelde hij dat er geen sprake zou zijn van een hoofdwinkelcentrum; het nieuwe centrum zou gelijkwaardig zijn aan het Winkelcentrum Van Weede- straat. In deze vergelijking legde hij evenwel niet de relatie met zijn op merking over het.winkelen" Wel werd hem de vraag gesteld, dat als het bruto bedrijfsvloeroppervlak in Soest niet vergroot behoefde te worden en er toch een landelijke tendens was, dat zaken zouden verdwijnen en boven dien in Soest, de nu in gebruik zijnde winkelpanden achter de hand gehouden zouden worden om die ondernemers op te vangen, die de stap naar het nieuwe centrum niet aandurfden, of dan het centrumplan niet erg ambitieus was? Een duidelijk antwoord werd niet ge geven, al vond de heer Hulsbergen wel, dat als het centrum eenmaal gereed was, alle belemmeringen voor uitbrei ding van winkels, voorzover dat planolo gisch verantwoord was, opgeheven moesten worden. In antwoord op andere vragen vertelde de heer Hulsbergen, dat per bedrijfs vestiging één woning in het centrumplan gerealiseerd mag wordendat men aan de 10.000 m2 genoeg denkt te hebben, ge zien de relatering aan een inwonertal van 18.000; dat het bestemmingsplan centrum januari 1978 in de raad komt en dat de gemeente dan hoopt met de artikel 19 procedure in augustus met de bouw van de overheidsgebouwen te kunnen starten. Vragen werden ook gesteld over over- heids-financiering bij en voor verplaat sing van bedrijven; over koop, huur en leasing. Voor beantwoording van deze vragen waren vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en van de overkoepelende middenstandsorgani saties aanwezig. In dit verband viel het woord project ontwikkelaars of zoals de heer Hulsber gen dat noemde beleggers, al dan niet met een bouwmaatschappij achter zich. Er bleken zich al enkele gegadigden te hebben aangemeld. De heer Keizer van de middenstands organisaties wees er daarbij op, dat men zonder hulp van zo'n projectontwikke laar moeilijk aan de slag zou kunnen, maar de heer Verkade stelde velen ge rust door op te merken dat in commis sieverband met de projectontwikkelaar samengewerkt zou worden. In die com missie zou de Soester Ondernemer een plaats krijgen, waardoor de belangen van de ondernemers veilig gesteld zou den zijn. Gesproken werd verder nog over de ver keersafwikkeling rond het centrum, maar verder dan een gewenste tunnel onder de spoorlijn door en een ongelijk vloerse verbinding over de nog aan te leggen Centrumweg kwam men niet. Veel zaken moeten nog uitgewerkt wor den. De Soester Ondernemer zal deze uitwerking van dichtbij volgen. gedrukt in de aantekeningenruimte, zijn ma's, voedingsprojecten en drinkwater voorzieningen uitvoeren, waardoor mil joenen kinderen een kans krijgen op een betere toekomst. De wereldwijde ver koop van agenda's en wenskaarten brengt een deel op van het geld dat Unicef voor de kinderen nodig heeft, gemaakt van kringlooppapier, dat is papier dat van oud papier is gemaakt en een beetje grauwig van kleur is, maar heel goed te beschrijven. Hierdoor draagt ook de wereldorganisatie Unicef bij aan het natuurbehoud. Door een Unicef-agenda aan te schaffen of kado te geven kunt u bijdragen aan het hulpwerk voor kinderen in de derde wereld. Met hulp van Unicef kunnen ont wikkelingslanden gezondheidsprogram- Agenda's, wenskaarten en ook het nieuwe bouwspel Educoll zijn nu verkrijgbaar bij het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat; firma De Ster aan de Van Weede- straat 5a; Ton Beuken, Soesterbergse- straatöla; mevrouw Weitzel, Van Strae- lenlaan 44; mevrouw Van Zoest, Spar renlaan 4; mevrouw Vermeulen, Insp. Schreuderlaan 4 en de Ned. Credietbank, Torenstraat 47. SHOWROOM Torenstraat 45 - Soest Telefoon 02155 -18009 STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST - TELEFOON 10880 Waar Japie buiten hangt, U weet we! waarll) Een „vogelshow met verkoopklasse" van de Soester Vogelvrienden wordt gehouden op 26, 27 en 28 november in het Verenigingsgebouw, Steenhoffstraat 30, Soest. Openingstijden: vr. van 20-22 uur, za. van 10-22 uur, zo. van 10-17 uur. Entree 1,50, kinderen onder 12 jaar 0,75. Holiday on Ice. Een unieke gelegenheid voor een dagje uit. In Utrecht komt de show van 23 t/m 28 november, iedere avond 20 uur, behalve zondag. Matinees zaterdag 16 uur, zondag 12.30 uur en 16 uur. Kaartverkoop vanaf 8 november aan de kunstijsbaan van 10-18 uur. Tele foon 030-621144. Toegangsprijzen van 8,- tot 20,- per stuk. 65-plussers hoeven op zondag maar de helft te betalen en kinderen t/m 15 jaar betalen altijd de helft van de prijs. Vanaf 22 november kunt u in gebouw Kunst en Ambacht, Vinkenlaan 2a te Bilthoven bekijken: moderne gouden en zilveren sieraden, bestek, palisander houten met zilver ingelegde dozen van Hans Hansen en geweven wandkleden van Rijke Jurriën en miniatuur-appli- qué's van Ria Fortuin. Deze tentoonstel ling duurt tot 30 december. In de Gem. Hogere Zeevaartschool „Noorder Haaks" en School voor de Zeevisvaart, Ankerpark 27, te Den Hel der, wordt op 20 november a.s. van»l0-4 uur een open dag gehouden, onder de titel: ,,Op en om de Zeevaart". U wordt hier voorgelicht over stuurliedenoplei ding, scheepswerktuigkundigeopleiding, visserijopleiding, watersport, rijkspoli tie te water enz. Er is ook bezichtiging van het loodswezen en betonning. Een dag, waarop veel te zien en te leren valt. Mocht u nog meer willen zien van alles, dat met de zee te maken heeft, dan hoeft u maar naar Rotterdam te reizen. In het Maritiem Museum Prins Hendrik aan het Burg. 's Jacobsplein 8, wordt een expositie gehouden, getiteld: „Negen maal De Ruyter". Dit is een tentoonstel ling aan de hand van schilderijen, pren ten, foto's en scheepsmodellen, de 9 schepen te zien zijn, die naar Michiel De Ruyter genoemd zijn. Tot 29 november. Tot begin januari wordt in Tilburg een interessante tentoonstelling gehouden, n.1. „Een autoband wordt een schoen". Deze tentoonstelling betreft het tweede gebruik van Westerse goederen in de Derde Wereld. Volkenkundig Museum, Kloosterstraat 24, Tilburg. De herfst is al een heel eind gevorderd. Bekruipt u ineens wel eens het gevoel er een paar dagen tussenuit te willen? Voor deze mensen is er de brochure ,,Er op uit in eigen land" samengesteld door het nationaal Bureau voor Toerisme. Maar liefst 69 tips voor fijn wegwezen zijn in dit boekje opgenomen. Een vijfdaagse f ietstrek tocht door Drente, drie dagen surprising Amsterdam of een culinair weekend in Maastricht, u vindt het in deze brochure, die onder meer verkrijg baar is bij onze VW Soest. In de Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 3 te Soest, zal op 30 november a.s. door de Soester Orkest Vereniging een concert worden gegeven. De solist is Bas Prin sen, hoboïst. Er zullen werken van J. Chr. Bach, Franz Schubert en Georg Friedrich Handel worden uitgevoerd. De aanvang is 20.30 uur. Kaarten verkrijg baar aan ons kantoor, Steenhoffstraat 9a. In de Blauwe Zaal van de Stadsschouw burg te Utrecht wordt op 23 november door Toneelgroep Centrum gepresen teerd: „Hoten tot", toneelherinneringen door Sara Heyblom. Kaarten vanaf 6 dagen tevoren a 5,-. Op 24 november komt in dezelfde zaal Cabaret Vangrail met „Nieuwe avontu ren". De aanvang voor beide voorstel lingen is 20.30 uur. De plaatskaarten voor het cabaret kosten ƒ9,-, CJP en 65 ƒ5,-. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers organiseert op dinsdag, 23 november a.s. van 14-17 uur in „Honsbergen", Wiardi beckmanstraat een Bazar. Zij nodigt u hiervoor allen uit. Er op uit in eigen land. Onder dit motto stuurt het Nationaal Bureau voor Toeris me ons een aantal boekjes met gegevens betreffende „gezellig uit met kerst en jaarwisseling". Met dit drukwerkje heeft u een overzicht van het landelijk aanbod aan Kerst- en Nieuwjaarsarran gementen. In enkele gevallen is reserve ren mogelijk t/m 30 november. Wacht u dus niet te lang, wanneer u de feestdagen niet thuis wilt doorbrengen, met het bespreken. Het Internationaal Concours Hippique „Jumping Amsterdam", zal op 25, 26, 27 en 28 november a.s. in het Rai-gebouw te Amsterdam worden gehouden. Kaart verkoop hiervoor is op 16 november begonnen, en is dagelijks mogelijk van 10-15 uur, tel. 020-448651. 't Nut te Soest, brengt u op donderdag 25 november in De Open Hof, Dalweg, hoek Veenbesstraat de One Woman show „Woorden wisselen" van de voordracht kunstenares uit Gent, Tine Ruysschaert. Aanvang: 20.15 uur, entree 3,50; CJP en 65 2,50, Nutsleden gratis. Een kadobon is een ideaal St. Nikolaas- geschenk. Voor St. Nikolaas zelf, en voor degene die de bon ontvangt. Wij hebben allerlei kaarten, zoals monumenten- kaarten, Eemlandkaarten, ANWB-rou- tes. provinciekaarten en boekjes met fietsroutes en wandelingen in voorraad, die ook uitstekend als St. Nikolaaskado kunnen dienen. Te kijk en te koop bij Evenals bij -I Si de jaar- getijden- albums Lente",' „Zomer", „Herfst" en „Winter" (totale oplaag nu al 100.000 ex. per album!), zijn bij „Blonde Duinen" en „De Bonte Wei" de kleurenplaatjes weer los, in sets, bijgevoegd. Prijs per album f 19,50. DRUlÖSRÊPORtAQe fiVmHepoRt.\qe kinöepseRie stuöio-, pcrs- en oeöRijfsfotoqRAfie zowel in kleur als zwart-wit Vrijdagavond en zaterdag j.l. vond in „Molenschot" aan de Albert Cuyplaan 101 te Soest de traditionele tentoonstelling/verkoop plaats van door de bewoonsters van „Molenschot" en bedlederigen thuis vervaardigden handwerken en handarbeid- artikelen. Mevrouw G. Alting-Ambrosius opende deze tentoonstelling met een har telijk woord van welkom aan alle aanwezigen en herinnerde eraan dat deze verkoop- dagen nu al voor de zevende maal in successie plaatsvonden. Zij uitte haar grote gewondering voor alles wat de dames van „Molenschot" in het afgelopen jaar weer gepresteerd hadden. Het aangebodene werd ieder jaar nog mooier en uitgebreider en zij wenste een goede verkoop toe. Op het fietspad langs de Blrkstraat botste de 17-jarige bromfietser mej. I. L. tegen de auto. bestuurd door mevr. M. van R.-N. uit Bunnik. Mej. L. werd vermoedelijk met een gebroken been naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Het ongeval ge beurde doordat mevr. Van R. op het fietspad achteruit reed om in de berm haar wagen te parkeren. Tijdens de afscheidsreceptie kreeg mej. De Haan vele geschenken aan geboden. Uiterst rechts haar aanstaande echtgenoot, de heer A. Spoelstra. De afgelopen zaterdag in Soest gehouden kledinginzameling voor „Mensen in Nood" heeft in totaal 8000 kilo kleding opgeleverd. Vorig jaar was de opbrengst 7000 kilo. Volgens de woordvoerder van de organisator, de Raad van Kerken Soest, van dit jaarlijks terugkerende evenement, was er dit jaar sprake van bijzonder fraaie en goede kwaliteit. Er waren hoegenaamd geen goederen bij, die gekwalificeerd konden worden als „lompen". De ingeleverde goederen zijn zaterdag nog met drie vrachtwagens afgevoerd naar het centraal magazijn van de aktie, Den Bosch. Alle gevers en allen die meewerkten aan dit mooie resultaat, worden hartelijk bedankt. Op dinsdag 23 november verzorgt de afdeling Soest van de Nederlandse Reis- vereniging een avond over Marokko. De heer De Wijs uit Vianen verzorgt een voordracht met stereoscoop - drie di- mensionaalbeelden - over dit nieuwe vakantieland. De voordracht wordt ge houden in gebouw „De Rank", Soester bergsestraat 118. Aanvang 20.00 uur. Entree 2,- voor leden van de N.R.V. en 3,- voor niet leden. i€ns ocvo// m<2\5 De scoura de helë hrxaaned. hoUem uccR t<ind. Jii--: rfstSupant IHI KE91AUKATN I BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224,4:4 C'. Na ruim 23 jaar (sinds september 1953) als onderwijzeres aan de Da Costaschool verbonden geweest te zijn, nam mej. J. de Haan, in verband met haar a.s. huwelijk en vertrek naar Amsterdam, tijdens een drukbezochte receptie afscheid van het onderwijs in Soest. De meesten die haar de hand kwamen drukken, kwamen niet met lege handen, waardoor haar tafel al snel vol stond met bloemen, fruit en ge schenken. Nadat aanvankelijk de bewoonsters van „Molenschot" zelf eerste keus bij de verkoop hadden volgde een overweldi gende toeloop door koopsters van buiten af. De opbrengst van de eerste avond was dan ook maar liefst 4700,-. De totaal-opbrengst van beide dagen be droeg 6218,95! Een rekord-bedrag. Zaterdagmiddag om 3 uur, bood mevr. Westerveld-Higler, als voorzitster van de Zonnebloem-Soest een enveloppe met 1000,-, zijnde de gehele winst van beide verkoopdagen, aan. Mevrouw Alting-Ambrosius in haar func tie van voorzitster van het Bestuur van „Molenschot" nam dit in ontvangst. In haar begeleidende toespraak herdacht mevr. Westerveld met grote warmte de heer Streef, de inmiddels helaas over leden directeur van „Molenschot". Behalve dit bedrag bood de Zonnebloem voorzitster de bewoners en bewoonsters van „Molenschot" een genoeglijke mid dag aan ter inwijding van de nieuwe vleugel (piano). De middag is gepland in januari en zal worden gevuld door de van radio en tv zo bekende Connie Vink (uit Soest) met haar gezelschap. Het restantbedrag van de opbrengst zal, zoals gebruikelijk, worden besteed om nieuw materiaal aan te schaffen. De uitslag van de Zonnebloem-loterij is alsvolgt: ie prijs, tafelkleed Lotnr. 2494; 2e prijs wandkleed nr. 541; 3e prijs een gobelin schilderij in eikenh. lijst nr. 1778; 4e prijs gobelin schilderij in smeedijz. lijst nr. 1258; 5e en 6e prijs Stola's nrs. 1214 en 2014; 7e prijs een grote haas nr. 1023; 8e, 9e en 10e prijs shawl en muts nrs. 724/1983/1150; 11e t/m 10e prijs kruissteek-kussens nrs. 1466/2364/2255/ 1102/931/2077/1055/1416/859/2418. Deze prijzen zijn op vertoon van het betreffende lot te bekomen bij „Mo lenschot" aan de Albert Cuyplaan 101 te Soest. De naam van de pop was Annelies. Deze werd niet geraden. Door mevr. Alting-Ambrosius werd hierna de naam uitgetrokken van Maaike en werd de prachtige pop op het bewuste adres thuisbezorgd. Sinds enige weken beschikt de esthéti- cienne Gerda Rosman te Soest over een depilatron-apparaat, een geheel nieuwe, uit Amerika afkomstige vinding om haar te verwijderen. De tot nu toe gebruikte middelen, zoals crème, spray en epileren, waren pijnlijk, ingewikkeld en soms niet geheel ongevaarlijk en bij een gevoelige huid niet bruikbaar. Bovendien duur, omdat de behandeling steeds herhaald moest worden. Zowel voor de schoonheidsspecialiste als voor de cliënte, was haarverwijdering een onprettige aangelegenheid, waar men tegen op zag. Met het depilatron- apparaat is daar een eind aan gekomen. De haarverwijdering is nu volkomen pijnloos en bovendien is het effect duur- Niets anders dan woorden van lof had hij voor de scheidende onderwijzeres, voor de bijzonder enthousiaste en energieke wijze waarop zij met veel plichtsgetrouw heid haar taak had vervuld. Zij ging niet alleen met de kinderen, maar ook met de ouders op plezierige en hartelijke wijze om en hij bood haar namens de ouders een nest. vuurvaste schalen en een pe daalemmer aan. Onder aanvoering van schoolhoofd H. Boor, zong het schoolteam „onze Co" daarna uit. Bij de tekst werden tekenin gen getoond en het schoolteam stelde zichzelf voor als „trieste collega's", van wege het vertrek van „Ons haantje". „Onze sterke verhalen haalden het nooit bij die van Co, die we graag nog zouden willen houden", zong het team. Overigens wenste het team juffr. De Haan en haar a.s. echtgenoot, de heer A. Spoelstra, een fijne tijd „ook al zijn wij een fijne collega kwijt". Van de collega's kreeg zij een boek en een cadeaubon. Namens het schoolbestuur roemde de heer J. Hagg de kwaliteiten van mej. De Haan, wier vertrek hij betreurde. Wel was hij verheugd over de reden waarom zij de school verliet en hij dankte haar voor haar inzet gedurende de 23 ja ren aan de Da Costaschool. zaam. De huid zelf wordt niet aange raakt en een irritatie, verbranding of zwelling is uitgesloten. Het Depilatron-apparaat werkt met een afgeschermd pincet, die het haar boven de huidoppervlakte vastklemt. Door het indrukken van een pedaal, wordt een elektronisch gestuurde stroomkring ge sloten, die de haar-papil losmaakt. Dit losgemaakte haar, kan nu gemakkelijk en pijnloos verwijderd worden. Het gebeurt zo veilig en huidsparend, dat de methode op het gehele lichaam kan toegepast worden. Mevrouw Gerda Ros man, Anna Paulownalaan 40, zal u er graag alles van vertellen. Zij is telefo nisch voor afspraken bereikbaar onder nummer 13803. In gebouw Credo, waar de receptie ge houden werd, werd juffr. De Haan met bloemen verwelkomd in de door haar leerlingen versierde zaal. Namens de ou ders sprak de voorzitter van de ouder commissie, de heer J. van den Heuvel. In Amersfoort organiseert de Volksuni versiteit Eemland een cursus sierknip pen. De cursus duurt 6 avondlessen en die worden gegeven in het gebouw van de volksuniversteit aan de Bergstraat 30. Voor inlichtingen tel. 033-33178.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3