HOF Meubelfabriek Oisterwijk Nieuwe Bijbelboetiek in Soest geopend flER FOTO-KOPIEËN ,One-woman-show' van Vlaamse kunstenares voor 't Nut Actief met „stomatiek" in winkelcentrum Van Weedestraat Open huis voor stotteraar en luisteraar de Meubelmakers uit het zuiden des lands I Burgerlijke Stand Addertjes onder het gras in nieuw plan ,,Soest-Midden,, ts te geef? INTJE! Bestemmingsplan „Zwarte wegje" te Soesterberg Stotter-in: Spreekuur burgemeester In gewest Amersfoort arbeidsreserve gedaald ófide tlotlaoK 50 jaar geleden in Soest Commando wisseling marechaussee Soester Courant van donderdag 18 november 1976 ners zoeken wij iche. Heer Van Ee, V. - Soest SLEUTELBAR VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155- 13917 PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN-Tel. 02154-13387 Maandags gesloten Begin deze week werd er een nieuwe Bijbelboetiek geopend door Stichting „In de Ruimte aan de Klein Engendaalweg. Reeds jaren heeft In de Ruimte als verzend- boekhandel mensen in geheel Nederland van christelijke lektuur voorzien. Nu echter kunnen ook de inwoners van Soest hun keuze maken uit een grote verscheidenheid van boeken in de gezellige nieuwe winkel vooraan op het terrein van In de Ruimte. De indeling van de Bijbelboetiek maakt het mogelijk om rustig eens rond te kijken en zich te oriënteren op de laatste uitgaven. Deskundig advies kan gegeven worden door het winkelpersoneel. Het bestuur van de Stichting is er zeker van dat hiermee in een behoefte wordt voorzien. De bijbelboetiek heeft veel boeken die in de gemiddelde boekhandel vaak niet voorhanden zijn. Het betreft vooral christelijke romans, Studieboe ken, Bijbels en aanverwante artikelen. „Tenslotte zijn wij al jaren lang een volledig erkende boekhandel en daarbij nog een uitgeverij. Het werd tijd dat wij onze diensten ook in Soest aan zouden bieden!", aldus de heer H. H. ter Welle, directeur van ,,In de Ruimte". Op de vraag of het enigszins afgelegen terrein aan het eind van de Klein En gendaalweg geen bezwaar zou zijn voor het goed functioneren van de winkel, antwoordde hij ontkennend. ,,De Bijbelboetiek ligt vooraan bij onze poort en is direkt te zien. Echter belang stellenden zullen het wel weten te vinden. Uiteindelijk bereiken wij natuurlijk maar een bepaalde markt. Vooral de mensen die een geloof in God hebben of hier meer van willen weten. Voor hen is er in Soest bijna niets op dit gebied. De min der goede conditie van de Klein Engel- daalweg lijkt ons niet een te groot ob stakel". In de Ruimte hoopt dat Soest zijn weg zal leren vinden naar de Bijbelboetiek. Ge zien de komende feestdagen verwacht men goede zaken. Het aantal woningen in Soesterberg zal met 14 uitgebreid worden als het be stemmingsplan „Zwarte Wegje" wordt aangenomen. In het plangebied, gelegen tussen de Kampweg en de Gen. Winkel manstraat, stelt de gemeente veertien kavels ter beschikking voor particuliere bouw, die de door de gemeente georga niseerde hoorzitting bijwoonden, waren het overigens meer met het CDA-raads- lid Verheus eens, dat uitvoering zoals de gemeente zich dat voorstelt, dat de kavels ten deel zullen vallen aan de beter gesitueerden. Naar de mening van de heer Verheus zal de doorstroming meer bevorderd worden, door meer huizen op de grond te bouwen. Dit ondanks de mededeling van wethouder Hoekstra, dat de grond daardoor niet goedkoper zal worden. De wijkraad zal de door de heer Verheus aangedragen gedachte, die veel sympathie had van de veertig bezoekers, meenemen in haar advies aan de raad. Komt u maar eens kijken bij uw Modehuis. Slotlaan 130 - Zeist - Tel. 03404-2 5734 De vereniging Demosthenos organiseert zaterdagmiddag 20 november een Stotter- in. Dit is een informatieve bijeenkomst over de problemen rond het stotteren. De landelijk bekende stomerij „Actief", sinds zeven jaar in Soest gevestigd in het winkelcentrum Van Weedestraat, opent vandaag, donderdag 18 november, „offi cieel" in het zelfde pand een zogenaam de „Stomatiek". Dit is een aanzienlijke" aanwinst voor Soest, dat nu in het drukke winkelcentrum een „klaar terwijl u wacht"-service rijker geworden is. Het is een één-uurs-service, van razend snel reinigen en persen; een dienst die Actief reeds in vele andere plaatsen in Nederland op touw heeft gezet. Zeven jaar geleden opende Actief in Soest een „koude winkel" waarin te stomen kle ding kon worden gebracht. Na de reini ging, die in Amersfoort plaatsvond, kon den de goederen dagen later weer afge haald worden. Deze toch enige dagen durende wachttijd is nu voorbij. Terwijl u elders in het winkelcentrum uw bood schappen doet, wordt uw kleding gerei nigd en geperst. Daarvoor werd in het pand een reini gingsmachine geplaatst en het interieur aangepast, een werk dat circa twee en een halve maand in beslagnam. Vanaf morgen, vrijdag 19 november, kan men in de „Stomatiek" terecht, waar de heer en mevrouw Zeilstra de best mogelijke service bieden. In ver band met de opening worden introductie prijzen berekend, waarvoor wij verwij zen naar de advertentie elders in deze krant. De vereniging Demosthenes is een ver eniging van stotteraats, die elkaar hel pen bij het oplossen van de moeilijk heden, die het spreken hun oplevert. Het doel van de vereniging is ook om meer openheid te brengen over het stot teren. Het stotteren is al te lang een onderwerp geweest, waarover niet ge praat werd, niet door de stotteraar zelf, en ook niet door de luisteraars. Het stot teren wekt spanning op, ook bij degene, die luistert. Vaak weet men niet hoe men daarop moet reageren en wat men eraan kan doen. Daarom wordt deze Stotter-in georgani seerd. De bijeenkomst is ook bedoeld om stot teraars met elkaar in kontakt te brengen. Op deze middag zal het volgende aan de orde komen. Er zal gepraat worden over de achtergronden van het stotteren en wat er aan gedaan kan worden. De stotteraar zelf kan al veel aan zijn eigen stottergedrag veranderen. Vaak speelt het stotteren ook een rol in het kontakt met andere mensen, en in de school- en beroepskeuze. Ook aan deze onderwerpen wordt aandacht be steed. Enkele stotteraars zullen hun eigen er varingen vertellen. Er is volop gele genheid om met stotteraars te praten en vragen te stellen. Stencilmateriaal en boeken zijn te verkrijgen. Stotteraats, ouders, vrienden, hulpverle ners, (a.s.) onderwijzers en leraren, lo-- kettisten, winkeliers, personeelchefs, enz. zijn van harte welkom op zaterdag middag 20 november van half 2 tot half 5 in het gebouw van SSR, Bemuurde WeerdWZ 3. Utrecht. Parkeergelegenheid is in de buurt. Toe gang gratis. Voor meer inlichtingen: Voorlichtings kommissie Vereniging Demosthenes, Postbus 119, Utrecht. De Vlaamse kunstenares Tine Ruysschaert Fvnnslties in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. jt kW I 1 JW \l fltrprhL Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslaq E36, (Jtrecht-Centrum/Nieuwegein) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. I W -Sr MM[/j GEBOREN: KWALITEIT GRUnDIG Officieel hoofddealer: Fa. Audio, Kerkstraat 3-5, Soest, Tel. 02155 - 15677 (Showroom, demonstraties, technische dienst) is uw eerste wens. DRAAGBARE MODE is de tweede wens. Onze kollekties BONNETERIE MANTELS KOSTUUMS JAPONNEN en LINGERIE voldoen aan üw wensen en tonen wij dan ook in een zeer groot assortiment. Op donderdag 25 november a.s., aanvang 20.15 uur, organiseert 't'Nut-Soest in De Open Hof een voor iedereen toeganke lijke avond, waar de Vlaamse voor drachtkunstenares Tine Ruysschaert haar programma „Woorden Wisselen" zal brengen. Tine Ruysschaert is lerares aan het Koninklijk Muziekkonservatorium te Gent en verzorgt „muziek- en taal- konserten". In België geniet zij grote bekendheid. In „woorden wisselen" pra ten mensen met elkaar in gedichten en proza. Zij zeggen elkaar de waarheid met zachte, harde, lieve, bittere en tede re woorden, maar altijd de waarheid. Deze „one-woman-show" heeft tekst bij gedragen van vele Nederlandse en Vlaamse schrijvers en dichters; de mu zikale omlijsting bestaat uit piano en slagwerk. De burgemeester is verhinderd dinsdag 23 november spreekuur te houden. In de maand oktober is het aantal werk lozen, dat ingeschreven staat bij het ge westelijk arbeidsbureau te Amersfoort, zowel bij de mannen als bij de vrouwen flink gedaald. Vergeleken met de maand september bij de mannen van 1013 tot 927 en bij de vrouwen van 518 tot 468. De vraag naar werkkrachten nam toe: bij de mannen van 785 tot 1057 en bij de vrouwen van 368 tot 375. Ook het aanbod van beneden 23-jarigen daalde; er staan er thans nog 246 man nen ingeschreven in deze leeftijdsgroep, 35 minder dan in september, en van de 246 zijn er 83 schoolverlaters. Ook daar zijn er 19 minder dan vorige maand. In deze leeftijdscategorie staan nog 222 vrouwen ingeschreven, waarvan 112 schoolverlaters. Ook hier aanzienlijk minder dan vorige maand (44) toen het aantal nog 156 was. Vergeleken met provincie en rijk is het werkloosheidspercentage mannen in het gewest Amersfoort laag: Amersfoort 2, l; Provincie Utrecht 2,7 en Nederland 5,1. Wat Soest betreft daalde het aantal werkzoekende mannen van in september 207 tot 180 in oktober (vorig jaar okto ber was het aantal ingeschreven mannen 196). Bij de vrouwen daalde het aantal ingeschreven van 101 tot 89. Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland GRUNDIG! Gun Uzelf toch ook die uitzonderlijke kwaliteit die door Uw Grundig-dealer Fa. Audio extra gehonoreerd wordt met 3 jaar volledige garantie. ^5^ Door de internationale vakpers unaniem gekozen als de kleuren T.V. die door zijn uitzonderlijke kwaliteit en bijzondere eigenschappen een absolute éérste en ereplaats inneemt... De krant van 19 november 1926 ont breekt in ons archief. Daarom dit keer geen,50 jaar geleden in Soest' De bijbelboetiek aan de Klein Engendaalweg. Maarten, zoon van A. Leschot en M. L. M. van Bemmel. - Esther, dochter van R. Waterreus en M. M. Vreeswijk. - Ilona Ida Cornelia Maria, dochter van M. G. de Peijper en A. M. A. Broere. - Hendrik Willem, zoon van H. C. Vos en P. M. C. Fugers. - Richard Hans Martin, zoon van D. Overeem en G. E. Randewijk. - Peter Johan, zoon van H. J. Onderdelinden en G. H. van Rhee. - Erik Rudolf, zoon van A. J. van Essen en C. van Leeuwen. - Hendrik, zoon van J. W. Vleming en C. Boshuis. ONDERTROUWD: Jacobus Johannes van den Breemer en Anthonia Hendrina van Kempen. - Mar- tinus Gerardus den Hollander en Maya Numans. - Jan van de Luitgaarden en Irene Frieda Maria Reismann. - Pleter Willem Zonneveld en Johanna Meerveld. GEHUWD: Hendricus Hilhorst en Antje Adriana Dijkman. - Albertus Antonius Sandbrink en Anna Josephina Schoonderbeek. - Jan van Santbrink en Cora Helen Hagg. - Garrelt Dirk Gerhardus Folkers en Isa- bella Mirjam Maria Spoorenberg. - Arie van Bruggen en Maria Hendrika Muis. OVERLEDEN: Adriaan Augusteijn, echtgen. van J. M. van Dierendonck. - Jan Poel, echtgen. vanN. Schouten. - Maria Johanna Schol ten, wed. van J. F. W. Dettmer. Iedere donderdagavond MOSSELAVOND Als het bestemmingsplan Soest-MJdden, zoals het thans in concept gereed is, zal worden aanvaard, dan zal op den duur Soest-Midden een „woonwijk" zijn. Voor de boeren aan de Lange Brinkweg dreigen dan problemen omdat Hinderwetver gunningen moeilijker verleend kunnen worden. Volgens een richtlijn van het minis terie mag binnen 200 meter van woonbebouwing bijvoorbeeld geen mestopslag aanwezig zijn en zo dringt het plan, waarin meer woonbebouwing is voorzien, de autochtone Soester boeren de polder in. Ook daar worden zij In hun bestaansrecht bedreigd door aktiegroepen, die het weidevogelgebied niet (verder) aangetast wil len zien. drukke rijksweg dwars door de ge meente. Daarmee rekening houdend willen de plannenmakers de huidige winkelbe stemming van de Steenhoffstraat en Middelwijkstraat, vanaf de Raadhuis straat tot aan de Kerkebuurt, opheffen. Dit betekent dat. als het plan eenmaal aangenomen is, wanneer een winkel zijn huidige functie verliest, er niet later opnieuw een winkelbedrijf in gevestigd kan worden. Het gaat in dit geval om 33 winkels, die dan t.z.t. als het pand als zodanig buiten bedrijf gesteld wordt, in woonhuizen getransformeerd zullen moeten worden. Wat de problemen voor de boeren be treft, werden deze nog eens extra onder streept door de natuurvoorvechter Chris Uiterwijk. „We moeten niet aan dat wei degebied gaan kluiven", stelde hij, waar bij hij ook doelde op eventuele industri ële vestigingen aan de Lange Brinkweg. De boeren willen de problemen in een aparte besloten vergadering met de ge meente nog wel eens nader bespreken. Zij gaven zich bovendien met zo'n 30 andere inwoners van het plangebied op voor de te vormen inspraakgroepen. van 18.00 tot 24.00 uur. Tijdig reserveren. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Een en ander is duidelijk geworden tijdens de informatieavond, die door de gemeente in de brandweerkazerne ge organiseerd werd. Zoals de burgemeester meedeelde houdt het gemeentebestuur rekening met de realisering van de Cen- trumweg, de verbinding door Soest van de Koningsweg met de Birkstraat over de Zuidhelling van de Eng. Aanleg daar van betekent een ontlasting van de (over) De brigadecommandant van de Konink lijke marechaussee te Soesterberg, de adjudant A. Schep neemt vrijdag 26 november afscheid in verband met zijn pensionering. De receptie wordt om half vier die dag gehouden in de onder officiersmess op het Kamp van Zeist. Adjudant Schep wordt opgevolgd door de huidige plaatsvervangend commandant, de adjudant M. van Lienden. HAKKEN ft KLAAR TERWIJL U WACHT Koninginnelaan 24 - Tel. 13426 i

Soester Courant | 1976 | | pagina 7