Half miljoen voor grondaankoop hockey accomodat ie-Koningsweg Kortgeding tegen asfaltfabriek Almere van de Gemeentehof! Gemeenteraadsvergadering Wedgwood serviezen Lederwaren Giftshop Zicht op bungalowbouw rond Slangenbosje tijdloze tafelcultuur Gevraagd: Juiste secretariaats adressen Parkeerplaatsen Smitsveen Soester Courant van donderdag 25 november 1976 t hoe nu de verdere gang van zaken was, deelde de burgemeester mee, dat in de december-vergadering een voorberei- dingsbesluit genomen zal moeten wor den, dat er met G.S. gepraat gaat worden over de sportbestemming van het terrein en dat mogelijk dan snel, via de artikel 19 procedure (wet R.0.1 met de aanleg van de velden begonnen kan worden. ,,Als alles en ledereen meewerkt, hopelijk in de loop van 1977", aldus de burgemeester. Wethouder Plomp (sportzaken) sprak van een mijlpaal en hij hoopte ,,dat de hockeyclub nu snel uit de misere" kwam. Met de reeds in gemeentebezit zijnde grond is er nu circa 6 ha. beschikbaar, waarop begin 1979 de hockeyclub kan gaan spelen. Slangenbosje Als eerste werd vervolgens de interpel latie van de heer K. de Wilde (PvdA) betreffende het Slangenbosje behandeld. De heer De Wilde zette uiteen dat het hem ging om de interpretatie van de brief van G.S. Werd de medewerking (art. 19) door G.S. geweigerd omdat de verkaveling niet juist was óf omdat men de bouw van bun galows niet urgent vond. Als de urgentie belangrijker was, dan wilde hij geen nieuwe artikel 19 procedure aanhan gig maken, na een herverkaveling van de percelen. De Wilde voelde er dan meer voor te wachten op de Kroon be slissing, tenzij men alsnog tot overeen stemming met de omwonenden kwam. ,,Is het niet verstandig", zo vroeg hij, „om in dit stadium van het ontwikke lingsplan alle krachten te concentreren op het scheppen van een zo goed moge lijk klimaat om zo spoedig mogelijk het Centrum-plan en de Centrum-weg te rea liseren?" Wel verzocht hij voor de ge dupeerde adspirant-kopers van percelen in het Slangenbosje andere bouwterrei nen te zoeken. In het verloop van de discussie wees hij daarbij op de vrij komende hockeyvelden aan de Schriks- laan en het terrein tussen de (nieuwe, nog aan te leggen) Dalweg en de Verl. Talmalaan. De burgemeester zette de stand van za ken rond het Slangenbosje uiteen. Zij was met het nieuwe herverkavelingsplan in Utrecht geweest en had daar een willig oor gevonden, óók voor de urgentie van het plan. Zij hoopte met de omwonenden tot overeenstemming te komen, waarbij zij wees op een brief van de bezwaarden uit 1974. waarin akkoord gegaan werd gemeentelijke bouwplannen, indien het bosje behouden zou blijven. ,,De omwo nenden hebben nu overal gelijk in gekre gen, dus het moet wel lukken", aldus de burgemeester. De heer J. van Poppelen (CDA) merkte daarna op, dat de interpellatie niets nieuws aan het licht gebracht had, dat alles al besproken was in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en dat ,,zó werken geen zin" had, waar bij hij doelde op efficiënt vergaderingen. De heer De Lange (WD) constateerde dat de heer De Wilde met zijn inter pellatie bereikt had, dat zaken uit een besloten vergadering in de openbaar heid kwamen. Overigens begreep hij De Wilde's bedoeling, (met het oog op het Centrumplan), dat men er vooral op uit moest zijn om protestakties te voorko men. De interpellatie van de heer Goote (PvdA) betreffende de al dan niet aan wezige vrijheid van onderwijzend perso neel om de pers te woord te staan, liep vast op de vraag of er wel sprake van vrijheid was, als men eerst contact met de wethouder moest opnemen. Goote ging uit van het standpunt „dat uiteraard geen informatie aan derden verschaft wordt, waarvan het betrokken personeel weet of redelijkerwijs kan vermoeden dat de werkgever, i.c. de ge meente, daartegen rechtmatige bezwa ren heeft". Goote sprak in dat verband van „volwassen mensen, waaraan ver trouwen moest worden geschonken. Wethouder Plomp beaamde dat; hij had daarom zijn oorspronkelijke antwoord met alle betrokken schoolhoofden door gepraat en de schoolhoofden gingen er Uninaniem mee akkoord. Voor toetsing achteraf en voor op het matje roepen, zei de wethouder niet te voelen. Visser's interpellatie over het openbaar worden c.q. maken van „geheime stuk- len" werd vrij snel afgewerkt. HQ kreeg een „nee" op alle drie vragen. „Nee" op de vraag of voortaan gegevens voor geheime besprekingen naar buiten mochten worden gebracht; ook door raadsleden; „Nee", op de vraag of het gemeentebestuur voortaan positief zou reageren wanneer bepaalde groeperin gen zouden vragen om deskundige voor lichting in eigen kring over nog niet uitgekristaliseerde plannen en „Nee" op de vraag of alle raadsleden voortaan alle commissiestukken zouden krijgen, indien zij daarom vroegen teneinde de voor lichting zo goed mogelijk in eigen kring en politieke bijeenkomsten, te doen plaatsvinden. Visser stelde de vragen naar aanleiding van zijn ervaring, opgedaan bij een ver gadering De Soester Ondernemer. Daar was ook, zo zei hij, „de pers aanwezig en een vertegenwoordiger van de vereniging De Soester Gemeenschap. De burgemeester zette uiteen dat de Soester Ondernemer, als één van de belanghebbenden bij het nieuwe cen trum „een streepje voor had"; dat op de aanwezigheid van de pers niet gere kend was („anders hadden wij de teke ning niet laten zien") en dat inmiddels achteraf de kwestie met het bestuur van de Ondernemer doorgesproken was. Zij noemde de gang van zaken „een fout je". Visser besloot met de opmerking: „Jammer dat u zo reageert op een po sitieve ontwikkeling". Toen was het zo ongeveer 23.45 uur. hij zou blijven strijden voor het recht van interpellatie „in alle gevallen". De Wilde had het over „om zeep helpen van de democratie" (indien anders met interpellaties werd gehandeld) en daar wond mevr. Korthuis zich over op. Dat was een uitdrukking die hier niet paste, vond zij. Uiteindelijk constateerde de burgemeester dat de raad „geen moeite had" de interpellaties toe te staan. Grondprijzen In sneltreinvaart passeerden daarna een groot aantal agendapunten, om pas te stokken bij het voorstel tot verkoop van percelen grond. De CDA-er Menne vond dat er een richtlijn moest komen voor het vaststellen van grondprijzen. Niet bij ieder voorstel een apart verhaal tje, vond hij. Ook maakte hij, net als in de commissie financiën duidelijk, dat het vaststellen van een grondprijs thuis hoorde in de financiële commissie en dat ruimtelijke ordening noch het grondbe drijf, zich daarmee moest bemoeien. Menne vroeg bij de minister alsnog te proberen, via een ministeriële mutatie, de prijs voor de grond, verkocht aan de Stichting Meervoudig Gehandicapten, alsnog op 91.20 te krijgen, zoals officieel mocht en niet te verkopen voor 90,- per meter. Ondanks de opmerking van de heer Lange (WD) dat wij het dan toch be talen, bleef de heer Menne bij zijn ver zoek. Hij kreeg steun van de heer De Wilde, die opmerkte dat het om een ge meentebelang ging: „daarvoor zitten wij hier". Ruim 4 uren heeft de gemeenteraad afgelopen donderdag vergaderd. Dat lijkt niet veel voor een ge zelschap dat elkaar maar eens in de maand compleet ziet, maar het is wel heel wat langer dan we de laatste jaren van de novembervergadering gewend waren. Het leek dan altijd alsof de edelachtbare dames en heren zich even inhielden in verband met de algemene beschouwingen die begin december aan de orde komen. In 1972 duurde de vergadering 2 uur en 3 minuten (21.33 officieel)in 1973 2 uur en 27 minuten (21.57 uur); in 1974 twee uur en 25 minuten (21.55 uur) en vorig jaar 2 uur en 30 minuten (21.30 uur). In 1971 werden op 22 november al de algemene beschouwingen gehouden en toen mocht ieder al om 21.22 uur naar huis. Dit jaar derhalve een record en dat zou nog niet zo erg zijn, als het ook niet een record in langdradig heid geworden was. Ontstellend zoals er soms gezeurd werd of anders gezegd: formalistisch gepraat werd. Alleen al over het feit dat er 3 interpellaties aan gevraagd waren, sprak men een half uur. En daarbij ging het dan nog maar over de vraag of men zo op de goede weg was. CDA en VVD stelden: interpellaties alleen als het over werkelijk belangrijke zaken gaat en de PvdA stelde daar de vraag tegenover: wie bepaalt wat belangrijk is? Daar vloog men elkaar voor in de haren en dat leverde uit eindelijk ook nog een korte schorsing op. 't Was logisch dat de leerlingen van de St. Bonifaciusschool, die een deel van de vergadering bij woonden, daar niet rustig bij bleven. Nog nooit was er zo'n rumoerige klas aanwezig of het moet de klas-raadsleden zelf geweest zijn. Prachtig was overigens de opmerking van de burgemeester toen na de schorsing WD en CDA ver klaarden voor deze keer de interpellaties toe te staan: „Ik constateer dat u er géén moeite mee heeft en de interpellaties werden verschoven naar het slot van de avond. Met de ingekomen stukken, 13 in totaal, was men 5 kwartier bezig. In 2 minuten passeerden toen 9 agendapunten, waardoor de hamer van de voorzitter haast op „trommelen" leek. Vast liep men toen weer bij een voorstel om percelen grond te verkopen. De raad maakte kennis met de „econoom" drs. J. Menne. Hij gaat op de dubbeltjes letten en dat kan de gemeente wel eens duizenden guldens gaan schelen; als Menne dit keer gelijk krijgt, levert het de gemeente 6000 maal 1,20 op en dat is mooi meegenomen. Bij de vaststelling van de verordening Algemene Subsidievoorwaarden, praatte Menne zich nog eens in de belangstelling. Hij pleitte voor subsidie aan politieke partijen. Niemand, op Jan Visser na, was het met hem eens, óók niet zijn eigen CDA-fractie. Klapstuk van de avond was de aankoop van circa 41/* hectare grond aan de Koningsweg, hoek Dorresteinweg voor de hockeyclub. De grond, waaronder een perceel mét opstallen, kost bijna een half miljoen (481.950 gulden). De eerste spade kan, als alles meezit en niemand protesteert, volgend jaar de grond in. En als dan alles ('t weer en zo) blijft meezitten, kan de hockeyclub er het seizoen '78/'79 (begin '79) gebruik van gaan maken. Dan zitten ze alsnog zo'n 3 jaar zonder „vierde" veld, want het kwam er in de raadsvergadering niet uit, dat dat vierde veld met de meeste spoed vast aan de Koningsweg aangelegd zal worden. En daarover is met de hockeyclub toch wel gesproken. De interpellatie van de PvdA-fractie ging over het Slangenbosje en het resultaat ervan was, dat de kans op de bungalowbouw rond het bosje blijkbaar aanzienlijk gestegen is. Gedeputeerde Staten lijken met een nieuw verkavelingsplan akkoord te zullen gaan en bovendien bestaat er daar nu begrip voor de „urgentie" van de bouw. Tegen het bedrijf Almere, de asfaltfabriek aan de Koningweg, is een kortgeding aangespannen, dat v anmiddag, donderdag 25 november om 14 uur dient. Stil werd verder nog even gestaan bij het rapport van de Stuurgroep Welzijnswerk; de behuizing van Spullenhulp; het gesprek met de werkgroep Leef milieu Soest, maar daarvoor behoefde de vergadering niet zo lang te duren. Wat dat betreft mag men toch nog weieens denken aan een ooit gemaakte afspraak dat tot hooguit half 11-11 uur vergaderd moet worden. Door de tijdsoverschrijding jaagt men de mensen van de publieke tribune en wat erger is, ze gaan allemaal naar huis met het idee: wat onzettend zo'n gemeenteraad! En als er nu, omdat het zolangduurt en er zo weinig hartigs en pittigs gezegd wordt, wat „hartigs" uitgedeeld werd, dan was het misschien nog vol te houden. Een snack gaat er altijd wel in, als iets „snaaks" ontbreekt. En veel geld hoeft dat ook weer niet te kosten, want als daar na half 11 mee be gonnen wordt, dan is de publieke tribune toch al aardig leeg. Tenzij natuurlijk blijkt dat de „snacks" erg lekker zijn. Afgelopen donderdag werd begonnen met een aardig gevulde tribune; om kwart voor 12 zaten er nog 8 volhouders, waaronder liefst 5 ambtenaren, die overigens zover oiis bekend, uit vrije wil komen. Heel spoedig ziet men elkaar weer; maandagavond, 6 december voor de „algemene beschouwingen", waar de heer K. de Wilde (PvdA) het gaat hebben over het functioneren van de raad (dat heeft hij al aangekondigd)woensdagavond 8 december voor de tweede of derde ronde van de algemene beschou wingen en donderdag 9 december, de hele dag, voor de behandeling van de begroting. Iedereen blijft welkom. K. de Wilde (PvdA) dat het welzijnsbeleid geïncorporeerd zal worden in het ontwikkelingsplan, had de raad het wat moeilijk. Niet dat men er tegen was. maar men had begrip voor de teleurstelling die deze mededeling bracht aan de opstellers van het eindverslag. De dames Korthuis (WD).Greefhorst (CDA) en Van Gelder (PvdA) veronderstelden dat er met het eindverslag al gewerkt kon worden, en dat was ook zo, zei wethouder mevrouw Van Stiphout. Visser's benadering van het voorstel werd niet geaccepteerd door mevrouw Korthuis. Visser liet het tweede deel. de incorporatie, achterwege en zei de me ning van b. en w. bij het voorstel te- missen. Hij dacht dat alleen „voor ken nisgeving aannemen", de animo om In een werkgroep te gaan zitten, niet zou bevorderen. Mevr. Korthuis maakte duidelijk dat Vis ser het hele voorstel in zijn praatje moest betrekken. Naar aanleiding van het voorstel de brief van de heer Sweers, betreffende de Struc tuurstudie Eemland, te behandelen tege lijk met de structuurstudie, merkte de heer K. de Wilde op, dat hij het hart grondig oneens was met het standpunt dat de behandeling van 1 november naar een later tijdstip verschoven werd. En dat allemaal omdat één gemeente (Amersfoort) nog een gesprek met de minister had. De heer Van Poppelen (CDA) stelde zelfs, dat men moest oppas sen „dat Amersfoort niet de lakens ging uitdelen in de regio". De zaak lag echter vrij eenvoudig; Amersfoort kreeg dat gesprek min of meer opgedrongen, omdat de minister te kennen gegeven had (via G.S.) met het gemeentebestuur te willen praten. Het ging daarbij om de aantallen te bouwen huizen, waar de minister blijk baar anders was gaan denken en wat on dermeer in zou kunnen houden dat Soest en Baarn niet voor de bouw van 3000 tot 6000 huizen zouden moeten opdraaien. Wel was de burgemeester het met de heer De Wilde eens, dat het gesprek gevoerd zou moeten worden tussen het dagelijks bestuur van Eemland en de minister en niet met het bestuur van Amersfoort alleen. Overigens komt de struktuurstudie over Eemland uiterlijk januari in de Soester gemeenteraad. Interpellaties Bijna een halfuur werd daarna gesproken over het fenomeen „interpellaties". Het ging daarbij over de vraag of men met behandeling op de goede weg was. In het reglement van orde waren de voorschrif ten daarvoor, wel erg summier, vond de burgemeester. Dat was ook de mening van mevrouw Korthuis (VVDen van de heer Van Pop pelen (CDA). Mevrouw Korthuis meende dat een interpellatie alleen toegestaan moest worden als het over werkelijk urgente zaken ging en wat de interpella tie van de heer De Wilde over de ver kaveling van het Slangenbosje betrof, dacht zij dat alle gegevens al bekend wa ren. Er zou niets nieuws meer uit kunnen komen. De heer De Wilde (PvdA) liet, zoals hij opmerkte, de door mevrouw Korthuis gehanteerde criteria (urgent) voor haar rekening. „Wat is belangrijk; dat is een subjectieve mening". De heer De Wilde pleitte ervoor dat men elkaar in de raad toch ruimte gaf. Problemen ontstonden er toen mevrouw Korthuis op merkte dat men zo pas „be sloten" had het vragen halfuurtje af te schaffen. Er was echter niets besloten, temeer daar de heer De Wilde aangekon digd, er bij de algemene beschouwingen op terug te komen. Geschrokken werd gas teruggenomen en de heer Van Poppelen kwam al met het voorstel de interpellaties aan het eind van de agenda toe te slaan. De tweede interpellatie, die van de heer Goote (PvdA) betreffende het contact van onderwijzend personeel met de pers, werd evenwel door mevrouw Korthuis weer niet als belangrijk genoeg bestem peld. „De vraag hoort thuis in de onder wijscommissie". redeneerde zij. Daaren tegen werd de 3e interpellatie van de heer Visser, betreffende openbaar wor den van geheime stukken, wel als belang rijk genoeg bestempeld. Het gesprek werd erg verwarrend en stokte toen, waarop de burgemeester informeerde of er een minuut stilte in acht genomen werd, óf dat men wilde schorsen. Het werd schorsen, en vervolgens het stand punt; dat de interpellaties toegestaan werden. Mevrouw Korthuis volhardde in haar standpunt, alleen voor urgente zaken en zij deed het verzoek het reglement van orde aan te vullen of te verbeteren. De heer Van Poppelen was het met haar eens. De heer De Wilde echter hield mevrouw Korthuis voor „Iaat mevrouw Korthuis dat nu begrijpen"!) dat objectieve be oordeling van belangrijkheid uitgesloten was. Ook hij wilde het reglement van orde herzien, maar stelde wel vast dat Drs. J. L. Menne (CDA) Subsidievoorwaarden Lang werd daarna weer stilgestaan bij de „Verordening Algemene Subsidie voorwaarden". Volgens de heer Visser (PS) werd er teveel overgelaten aan het college van burgemeester en wethou ders; hij wilde een raadscommissie in geschakeld zien bij de beoordeling van de verzoeken om subsidies. Mevrouw J. Greefhorst van Overdam (CDA) wilde subsidies verlening aan na tuurlijke personen veilig stellen; de heer Menne brak een lans voor subsidiëring van politieke partijen, een standpunt dat de heer De Wilde en mevrouw Kort huis (en naar later bleek ook het CDA) niet deelde. De heer De Wilde (PvdA) noemde het stuk overigens „weinig voldoening ge vend", al was het feit dat de verorde ning er lag, wél een winstpunt. Na een zeer uitvoerige discussie werd hier en daar de tekst aangepast en gewij zigd, waarna de verordening werd vast gesteld. Hockeyvelden Voordat men tenslotte aan de interpel laties begon ging de raad akkoord met de verkoop van 3 percelen grond gelegen aan de Dorresteinweg, hoek Koningsweg. Ze zijn aangekocht voor „verbreding van de Koningsweg (doortrekking fiets pad), sportdoeleinden of uitbreiding van het industrieterrein, zoals bij de raam- struktuur voor het ontwikkelingsplan aangegeven". In feite gaat het om de aankoop van 3 percelen, samen groot 4.45.00 ha. voor een bedrag van 481.950 gulden, waarop de nieuwe hockey-accomodatie zal wor den aangelegd. Iedereen was blij, dat daardoor aan de zorgen van de hockey club nu een einde kwam. Op een vraag van de heer ir. M. A. van Ee (WD), Burgemeester mr. J. M. Corver-Van Haaften Tassen Riemen Portemonnee's Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters -en nog veeI meer leuke aan dat tegen de asfaltfabriek is aange spannen. Visser bleek overigens tegen het conceptantwoord aan mevr. Stiphout te zijn. Hij wilde eerst een onderzoek. Visser was ook wat sceptisch over de snelheid waarmee spullenhulp aan een nieuw onderkomen geholpen was. Het college deed het voorkomen alsof de brief van 24 september al op 4 oktober behan deld was, maar Visser zei dat het ging om een herhaling van een verzoek dat al op 17 februari gedaan was. Verder vond hij dat de oplossing te wensen overliet; er was geen licht en geen water. Die mening deelden mevrouw Korthuis (VVD) en de heer Van Poppelen (CDA)- Wethouder Hoekstra vertelde dat er aan de oplossing gewerkt werd. Ook was het zo, dat er al vóór de brief van 24 sep tember gezocht werd naar een ander onderkomen voor Spullenhulp. maar dat de onderhandelingen daarover even ge duurd hadden. De herziene begroting van het Waterlel- bedrijf werd voor kennisgeving aange nomen. Wel dacht de heer De Wilde (PvdA), dat gezien de winst die het bedrijf maakte, er gedacht moest worden over tariefverlaging en de heer Menne verzocht om een Instructieve voorlichting aan alle waterafnemers, hoe het water in de kraan thuis komt. Van het te arrageren gesprek met de werkgroep Leefmilieu Soest, heeft de VVD-fractie geen hoge verwachtingen. De fractie hoopt wel dat het verhelderend zal werken. Visser vond het jammer dat dat gesprek in beslotenheid gaat plaats vinden maar de heer De Wilde (PvdA) verklaarde dat beslotenheid juist goed was, in verband met alle emotionele kan ten die ongetwijfeld aanwezig waren. Hij wilde daarom het gesprek niet aan het college overlaten. De Wilde vertolkte daarmee ook de opvatting van het CDA. Beiden hopen op een positief resultaat. Welzijnsrapport Met het voorstel het eindverslag van de stuurgroep Welzijnswerk voor kennis geving aan te nemen en de mededoling Naast de Oude Kerk. TORENSTRAAT5 SOEST TEL. 02155 - 13473 Als eerste ingekomen stuk werd de con cept-brief van het college aan de raad behandeld, waarin werd meegedeeld, dat het college niet met een voorstel kwam het vragenhalfuurtje te handha ven. Dat werd in september voor het laatst gehouden, omdat de proef-periode toen afliep. Jan Visser (P.S.) vond het opheffen „een stapje achteruit". Hij miste de motivering voor het niet-voor- stellen en voorspelde de ene interpellatie na de andere. De heer K. de Wilde (PvdA) kondigde aan dat hij er bij zijn alge mene beschouwing op zou terugkomen. Mevrouw Korthuis van de WD en de heer Van Poppelen van het CDA ver telden dat zij niet voor continuering waren. Er waren mogelijkheden genoeg voor de raadsleden om vragen te stellen, vla interpellaties of schriftelijke vragen. Mevrouw Korthuis lanceerde wel het idee om na afloop van de vergaderingen ruimte te maken voor het stellen van spontane vragen en de heer Van Poppelen wilde die vele interpellaties maar af wachten en dan eens bekijken wat ermee gebeuren moest. Een en ander bleek ove rigens in het seniorenconvent, de verga dering van de 4 fractie-voorzitters, be sproken te zijn, en daar staakten de stem men. (VVD en CDA voor afschaffen en PvdA en PS voor handhaven). Visser constateerde daarom dat blijkbaar in het college nu de knoop doorgehakt was. Bij de beantwoording van de brief van mevrouw Stiphout-Kubicek, over stank overlast vanuit het industrieterrein, kwam ook nog eens de brief van de werkgroep „Soestdijk geen stankwijk" dan de orde. Aan mevrouw Stiphout werd meege deeld. dat de stank veroorzaakt werd door de zogenaamde „twist-of f' afdeling van de firma Lindner. De firma had in- Reeds een aantal jaren verstrekt de gemeente aan nieuwe ingezetenen een informatiepakket met allerlei informa ties over de gemeente, verenigingen en andere instellingen, opdat de nieuwe Soester ingezetene enigszins weet wat er allemaal te doen is. Het pakket is weer aan vernieuwing toe. Alvorens dit te laten drukken wil de gemeente gaarne de juiste secretari aatsadressen van de verschillende vere nigingen uit Soest en Soesterberg hebben (zang, muziek, toneel, sociaal-maat schappelijk etc.). Misschien zijn ze in de loop der tijd gewijzigd of zijn ze nooit doorgegeven waardoor ze niet op de lijst voorkomen. Tot 1 december a.s. heeft men de gele genheid de wijziging c.q. aanvulling door te geven aan bureau voorlichting, ge meentehuis, Steenhoffstraat 2, Soest. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) middels electro-statische filters besteld, waardoor de onschadelijke damp zou worden opgevangen. De heer J. van Poppelen (CDA) wilde wel weten „wanneer", omdat men, zoals hij zei, al eens meer van „beloften" van het bedrijf gehoord had. Een exact antwoord kreeg hij niet, wel de mede deling dat op 30 november een hoorzit ting gehouden wordt, ln verband met de aanvraag om een hinderwetvergunning door Lindner. Alle problemen zullen door het college in de nog te verlenen vergun ning betrokken worden. Wat de overlast van Almere betrof, kon digde de burgemeester het kort-geding Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten dat op de par keerplaatsen van de Veenbesstraat, Va renstraat, Smitsweg en Weegbreestraat het bord „Parkeerplaats", model 99 van de bijlage 2 van R.V.V. wordt geplaatst. De borden krijgen allen het onder schrift: „alleen in parkeervakken". WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT131)

Soester Courant | 1976 | | pagina 5