Me Me Ruim 160 bezwaren tegen bedrijf Lindner HQF van de Gemeentehof Militairen assisteerden bij opruiming geschoonde heideveldjes Meningen van Lezers Bedrijf deed weinig om overlast te voorkomen gemeente faalde. Het oog gericht op de Sowjet-Unie Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. „Ontvoerder" voor de rechter Rommelmarkt voor Turkije Vergadering commissie maatsch. werk Te veel op Bekendmaking Onteigening Openbare bekendmaking Hinderwetzitting Bekendmaking HINDËRWET HINDERWET HINDERWET HINDERWET HINDERWET Soester Courant van donderdag 2 december 1916 Sinds de ondertekening van de verkla ring van Helsinki, waarmee vorig jaar de conferentie voor veiligheid en samen werking in Europa werd afgesloten, zijn er in de Sowjet-Unie meer dan dertig mensen om politieke redenen gearres teerd. Zij zouden in gevangenissen of psychiatrische inrichtingen zijn opge sloten. Dat is niet een bericht dat de 8 miljoen lezers in hun krant hebben kunnen lezen, maar een bekendmaking, die in Moskou werd gedaan door een groep dissidente Russen, die zich speciaal bezighoudt met de vraag in hoeverre de Sowjet-Unie zich houdt aan de humanitaire bepalingen van het genoemde verdrag van Helsinki. Deze moedige verklaring maakt weer eens duidelijk dat een deel van de Rus sische intelligentsia zich met grote hard nekkigheid blijft verzetten tegen de taaie resten van het stalinisme, dat in Rusland nog steeds niet dood is. Dit ver zet is al jarenlang aan de gang maar blijft beperkt tot een kleine groep arties ten en intellectuelen. Enkele gerucht makende schrijversprocessen zijn hier van het gevolg geweest en enkele voor aanstaande Russen zoals de schrijver Amalrik en de cellist Rostropovitch hebben na veel moeite hun vaderland kunnen verlaten, vermoedelijk dankzij het feit dat de Sowjet-machthebbers be seft hebben dat zij de gehele wereld opinie tegen zich zouden krijgen, wan neer zij deze beroemde persoonlijkheden zouden interneren. Overigens ontkent de Sowjet-Unie cate gorisch het bestaan van politieke ge vangenen en stelt ze dat iedereen die in de gevangenis zit daar vertoeft wegens „gewone" misdrijven. Deze verklaring is dan wel geheel in strijd met de inhoud van de brieven, die kortgeleden uit de kampen in de Oeral, Centraal-Rusland en uit de Wladimir-gevangenis naar het Kremlin gesmokkeld zijn en waarin meer dan 100 gedetineerden aandringen om als politieke gevangen erkend te worden. Het is geen wonder, dat juist vanuit de hoek van intellectuelen en artiesten fel wordt geprotesteerd tegen het Sowjet- bewind. Geestelijke vrijheid en per soonlijke overtuiging zijn een absolute voorwaarde om b.v. artistieke of andere geestelijke prestaties te kunnen leveren, maar binnen de tot het uiterste doorge voerde Sowjet-bureaucratie is voor deze waarden geen plaats. De huidige Rus sische leiders mogen dan wat mense lijker en lankmoediger zijn dan de oude Sowjet-vejeranen van Stalin, qua men senbeschouwing huldigen zij dezelfde opvattingen als hun voorgangers. Zij ge loven nog steeds in de „nieuwe mens", die noch spontaan, noch vanzelf ont staat. Het nieuwe mensentype, dat de rode leiders voor ogen staat, is een schepping van de communistische partij zelf. Scholieren en studenten moeten de communistische ideologie bestuderen. Een enorme propagandaapparaat brengt het aan het gehele volk. Met zijn bureaucratie, zijn vijfjarenplan en zijn organisatiesystemen lijkt de U.S.S.R. op één reusachtig opvoedingsgesticht waar ieder individu niet meer is dan een nietig onderdeeltje in een enorm bureaucra tisch technisch raderwerk. Het is belangrijk dat juist de intelligent- sten en meest begaafden onder de Rus sische bevolking zich beginnen te verzet ten tegen de dressuur van een op con formisme gebouwde ideologie. In hun kontakten met westelijke intellectuelen en kunstenaars hebben zij geleerd, dat in de westelijke democratieën een stuk geestelijke vrijheid is, die zij node ontberen. Vandaar dat een deel van deze groep Russen zich ideologisch steeds onhandel baarder gaat gedragen en de moedig sten onder hen zich openlijk gingen ver zetten tegen de partijbonzen. Hierin mag men een symptoom zien van geduchte interne spanningen, die in de nabije toekomst wel eens politieke betekenis kunnen krijgen. Dat zal zeker het geval zijn wanneer de ideeën van de „nieuw lichters" overslaan op andere bevol kingscategorieën, die toch eens tot het inzicht zullen komen dat de'z.g. klasse loze maatschappij een utopie is gebleken en dat een socialistische maatschappij die alleen met behulp van geheime politie, censuur en bureaucratie in stand kan worden gehouden, geen ideaal levensklimaat te bieden heeft. KANTMAN J. A. Smorenburg Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458. OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassestysteem) De 32-jarige in Naarden wonende Marok kaan M. H., die enige weken geleden veel politie in den lande op de been bracht in verband met zijn ontvoering van de Baarnse mej. A. C. heeft inmiddels voor de rechter gestaan. Daar werd duidelijk gemaakt dat van „ontvoering" nauwelijks sprake ge weest was. Een verregaande genegen heid, die afgewezen werd omdat hij getrouwd was, leidde er toe, dat hij mej. C. dwong in Soest in zijn auto te stappen. Hij toerde vervolgens enige uren met haar rond, om de zaak uit te praten. Halverwege de rit kreeg mej. C. zelfs de toestemming haar werkgever op de hoogte te stellen van de situatie. Die werkgever bleek Paleis Soestdijk te zijn en daarom werd indertijd zelfs de bin nenlandse veiligheidsdienst bij de zaak betrokken. De hele ontvoering werd door de Soester politie serieus genomen, omdat gebleken was dat H. zijn slachtoffer al eerder met de dood bedreigd had. De escapade, die overigens goed afliep, moet- volgens de officier „beloond" worden met vier maanden cel, waarvan drie voorwaarde lijk met aftrek van voorarrest en een proeftijd van twee jaar. De verdediger van de Marokkaan, mr. D. van Schieveen, vond dat te zwaar, waarbij hij wees op de gevolgen van de straf: de mogelijke intrekking van de verblijfsvergunning. Het verzoek om onmlddelijke invrijheidstelling werd af gewezen; de uitspraak is bepaald op 10 december. '#v- De drietonner met korporaal Zielenko op een Soester heideveld. foto Herman van Dam Chris Uiterwijk is niet alleen in Soest een bijzondere natuurbescherming, hij is dat ook vóór Soest. Hij had al heel wat verdiensten voor de gemeente met zijn aktie voor het knotten van de wilgen, vorig najaar; deze herfst wist hij weer velen warm te maken voor het schonen van Soester heideveldjes. In totaal waren daar zes za terdagen circa 185 man mee bezig. Er kwam een enorme hoeveelheid hout vanaf; forse stammen, die keurig op maat gezaagd werden ten behoeve van de papierindus trie waar de gemeente dit hout aan verkoopt, maar ook formidabele stapels takken, waardeloos en alleen goed voor de brandstapel. Uiterwijk zou Uiterwijk niet zijn, als hij voor het vervoer van de takken óók niet een oplossing gevonden had. Hij wist het militair apparaat te bewegen enkele wagens af te staan, onder het motto: „U maakt toch ook gebruik van de heide?" Een zaterdag kreeg hij enkele uren 2 wagens, met chauffeur ter beschikking, en omdat dat niet genoeg was, toog hij nog eens naar de provinciaal comman dant, de majoor Groen, en hij wist ook hem te bewegen om 2 grote drietonners een hele dag beschikbaar te stellen. Maandag waren zij bezig en de beide chauffeurs W. Zielenko en P. Boef, had den het uitermate naar hun zin. Zij be horen tot het bewakingsbatiljon Van Heutsz en vonden dit werk een prettige afwisseling in hun militair bestaan. Uiterwijk nam hen tussen de middag mee naar Het Witte Huis, waar de twee militairen van de directie een lunch aangeboden kregen. Ook daar had Uiter wijk de (ongewilde) hand in. Naar aanleiding van 'tprojekt „licht" en de feesten St. Nicolaas en Kerstmis op welke dagen wij in 't bijzonder aan elkaar denken, kwamen de leerlingen van de hoogste klassen op 't idee ook iets voor 'n ander te doen. En wat licht er meer voor de hand dan de ramp in Turkije, De rommelmarkt zal plaats vinden op zondag 19 dec. a.s. in de Theresiaschool te Soestdijk, en wel van 12.00 tot 16tOQ uur. Mocht u nog goederen voor de markt hebben, dan kunt u deze afgeven aan de school, of even bellen naar 02155- 14065. Dan wordt 't opgehaald. Bij goede ren denken wij aan: speelgoed-boeken- sportartikelen-huishoudelijke artikelen- kinderkleding-sieraden enz. De opbrengst is geheel bestemd voor Turkije, hetgeen we doen via het Rode Kruis. Alvast hartelijk dank. Namens de klasAlice Rademaker Dorien Rademaker Marion van Dorresteijn De commissie maatschappelijk werk c.a. vergadert vanavond, donderdag 2 december, 's avonds om half acht in het gebouw van de G.S.D., Lange Brinkweg 79. De vergadering is openbaar. Op de agenda staat o.a. gezondheidsvoorlich ting op scholen, collectenplan 1977, ge meenschappelijke regeling Regionaal Woonwagencentrum regio Amersfoort en gemeenschappelijke regeling Regio naal Werkplaatsschap Amersfoort en Omstreken. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID Waarom broeken met strakke pijp zoveel verkocht worden? Nou gewoon, omdat het mode is. Wij hebben ze zowel in corduroy als spijker. In de kleuren zwart, bruin, grijs en blauw, vanaf f 59,95. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 Mevrouw M. H. C. (44) uit Soest werd in de nacht van zaterdag op zondag, om 03.00 uur op de Beckeringhstraat aange houden in haar personenauto, omdat haar rijgedrag voor veel uitleg vatbaar was. Zij bleek te veel aan Bacchus geofferd te hebben. Mevrouw weigerde zowel blaas- als bloedproef en kreeg daarom twee processen-verbaal. Het kost de gemeente allemaal niets; het vrijwilligers werk niet; de hulp van de militairen niet. Wel zorgde de gemeen te ervoor dat de heer Kaats, normaal voor de gemeente in de bossen werk zaam, ter plaatse was met een grijper en een trekker om de wagens te laden en de takken er weer af te halen. En Uiter wijk zelf werd bijgestaan door een andere natuurliefhebber, de heer A. Dijkstra. Overigens heeft de gemeente een hoogst merkwaardige bijdrage geleverd, door de weg langs het heideveld en door het bos, geheel te asfalteren. „Hoogst merk waardig" omdat er nu een uitstekende „sluipweg" is, voor allen, die komen van Soesterberg met bestemming de Soesterkant van Amersfoort. Een aardige weg, dwars door de natuur, niet gehin derd door stoplichten en nog aanzienlijk korter ook. De asfaltering zal er wel niet voor bedoeld zijn, maar wie dat nu bedacht heeft? Er zullen wel verkeers borden komen t.z.t. en het is na de A. P. Hilhorstweg nu de volgende probleem- weg voor Soest. De burgemeester van Soest brengt ter kennis dat gedurende het tijdvak van 6 december 1976 t/m 6 januari 1977 ter gemeentesecretarie, (afdeling I, op de werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur), ter inzage ligt een uitgewerkt plan met bij behorende bescheiden tot onteigening ten name van de gemeente Soest van vier, ter uitvoering van het bestemmingsplan „Overhees", vastgesteld door de ge meenteraad bij besluit van 16 mei 1974, afdeling I, nummer 6323 en goedgekeurd door gedeputeerde staten van Utrecht bij besluit van 4 juni 1975, afdeling 5, nummer 1095/29, doch wegens ingesteld beroep op de Kroon nog geen defini tieve rechtskracht bezittend, door de ^gemeente benodigde grondpercelen, waarvan er twee zijn gelegen aan de Boerenstreek, één aan het Oude Grachtje en één aan de Eigendomweg ter hoogte van de kruising met de Koningsweg. Belanghebbenden kunnen tot uiterlijk veertien dagen na verloop van de boven genoemde termijn hun bezwaren schrif telijk aan het gemeentebestuur 'kenbaar maken. Soest, 1 december 1976 De burgemeester voornoemd, J. J. Ebbers, l.b. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hiermede, zulks ter voldoening aan artikel 12, lid 2 van de Wegenwet ter 140 schriftelijke bezwaren, 11 persoonlijke- en 10 machtigingen, uit de omgeving van het aan de Dorresteinweg gelegen bedrijf Lindner BV, geven duidelijk aan hoe veel hinder en overlast het bedrijf teweeg brengt. Alle persoonlijk op de Hinderwet zitting verschenen bezwaarden stelden hun eventueel beroep op de Kroon veilig, maar of het zover komen zal, is de vraag. Lindner, vertegenwoordigt door de heer W. P. H. Bos en door de heer J. H. de Wit, deed een poging hen gerust ce stellen met toezeggingen dat hard gewerkt wordt om alle euvels nu eindelijk opgelost te krijgen. Maar voor de milieugroep „Soestdijk geen Stankwijk" was dat nauwelijks voldoende, al beoordeelde men Lindner's toezegging positief. Het verleden had hen echter ge leerd daar niet al te veel waarde aan te hechten, want men ligt nu al zo'n 6 jaar in de clinch. En hoe verwarrend dat nu allemaal wel gewerkt heeft, werd nog eens dui delijk, toen bleek dat de in een brief van de gemeente aangekondigde bestelling van filters (door Lindner) niet waar bleek te zijn. Lindner wist van niets! Tijdens de hinderwetzitting, die dinsdag morgen in het gemeentehuis gehouden werd, zette mevrouw E. Rademaker- Beuken, namens de milieugroep in het kort de lijdensweg die men tot nu toe had afgelegd uiteen. Vanaf 1970, toen 300 handtekeningen van bezwaarden door de gemeente van de tafel geveegd waren, omdat er geen adressen bij stonden, was men doende om met allerlei rapporten aan te tonen dat er wel degelijk sprake van stank en geluidsoverlast was. Daar werden door de tegenpartij andere' rapporten tegenovergesteld, maar voor de milieu groep werd nooit duidelijk wie namens het bedrijf het onderzoek deed. Wel stond vast dat er in werkelijkheid niets gebeurde om een eind te maken aan de ziekmakende stank. Met de vage toezeggingen, zoals nu weer van de in Frankrijk bestelde filters (die zouden overigens eerst uit Amerika komen, toen uit Duitsland) schoot men niets op en als het bleef zoals het was, dan mocht geen hinderwetvergunning afgegeven worden. ,,'t Is toch te gek, dat zo'n kleine groep, zoveel slachtoffers kan maken", vond mevrouw Rademaker. „Het wordt tijd dat de gemeente nu naar ons luistert. Met alle begrip voor de werkgelegen heid, mag er toch geen hele woonwijk aan ten offer vallen." Mevrouw Rade maker merkte op dat de milieugroep bij de bouw van woningen aan de Wiardi Beckmanstraat al gewaarschuwd had voor de stankoverlast. Hoe juist dat ge weest was, werd nu wel bewezen door de vele klachten van de bewoners. Zij meende dat de gemeente valse voorlich ting gaf, door te stellen dat Soest alleen maar „schone" industrie had. „Alleen maar vuile industrie", constateerde mevrouw Rademaker. £ij merkte ten slotte op dat de in het verleden verrichte meetingen op het moment geen waarde meer hadden en zij dacht ook dat de gemeente Soest niet in staat was om een onderzoek te doen naar het ingewik kelde chemisch proces dat er bij Lindner plaatsvond. Haar klachtën werden door alle rrieegeko- men bezwaarden onderschreven. De heer F. Flokstra voegde eraan toe (hij woonde pas enkele maanden In Soest) „dat Lind ner één van de Stinkers was". Hij had gedacht in een prettige omgeving te ko men wonen, maar maakte al spoedig kennis met de misselijk makende stank. „Waarom", zo vroeg hij. „was er in al die jaren nooit gebruik gemaakt van de technische mogelijkheden die er toch waren?". De heer B. Jansen noemde nog een se- rietje „stinkers": Abbel, Menning, Lind ner, Sinclair and Valentine en zelfs de SRV. Hij moest met de ramen dicht slapen. De wijkverpleegster mevrouw W. Blees, had zelf geen klachten, maar wel haar patiënten, vooral de astma- tischen. Waar de stank vandaan kwam, wist zij niet; zij had er zich niet in ver diept, maar wel vond zij het vreemd dat van „schone" industrie gesproken werd, terwijl er soms dikke, vieze rookwolken te zien waren. Naar dp mening van de heer M. A. Rademaker moesten er toch technische mogelijkheden zijn om de stank af te breken. Mevrouw P. v. d. Sanden-Jansen wees ook op de geluidshinder; een hoge zoemtoon vooral 's nachts. Zij hadden dubbele deuren in de slaapkamer aange bracht, maar het was niet afdoende ge bleken. Haar echtgenoot, de heer A. v. d. Sanden had zelf geconstateerd dat de geluidsoverlast voor het personeel van Lindner ook hinderlijk moest zijn. „In de zomer zetten ze de deuren open en dan is er een heks kabaal te horen. Hij veronderstelde overigens dat het werk niet altijd op „normale wijze" verricht werd. „Ik denk dat sommige ploegen een aanjager gebruiken om de platen sneller te laten drogen. Misschien weet de directie van Lindner daar niet eens wat van af", aldus de heer v. d. Sanden. Spijt Namens Lindner betuigde de heer W. Bos spijt dat overlast bezorgd werd. Er was voor 1977 geld gevraagd (bij de hoofd directie) om de overlast te beëindigen. Maar omdat zij niet wisten waaraan men moest voldoen, werden de bepalin gen van de hinderwetvergunning afge wacht. Ook de heer De Wit, bij Lindner werk zaam, constateerde veel goede wil bij zijn werkgever. „We doen alles om de overlast te beëindigen. Er lopen nu in genieurs rond om de hinderlijke zaken op te sporen". De opmerking van de beide heren vielen slecht bij de bezwaarden, al beoordeelde men de instelling positief. Maar ontevre den was men, dat eerst nü, na 6 jaren wat gedaan werd. Hoe was het in 's he melsnaam mogelijk dat men nü nog ging wachten op de normen van de gemeente? Duidelijk werd ook, dat er van bestel ling van filters in Frankrijk geen sprake was en de verbazing was alom, dat de gemeente die bestelling vermelde in haar brief aan mevr. Stiphout-Kubicek. Duidelijk werd verder dat Lindner een onderzoek (voor intern gebruik) had la ten verrichten door Civo in Zeist, maar toen rees weer de vraag hoe de gemeente daar dan naar verwijzen kon. Opgemerkt werd verder dat mogelijk de compressoren op het dak van Howson Algraphy ook geluidsoverlast kon ver oorzaken. Voor de bezwaarden was dat evenwel niet doorslaggevend, omdat het reëel ging stankoverlast van drogende lak van Lindner en daaraan moest en kon iets gedaan worden. De heer Flokstra bracht de teleurstelling tenslotte nog eens onder woorden. Hij vond het verbazingwekkend dat de af deling hinderwetzaken van de gemeente nooit ook maar iets ondernomen tegen het bedrijf. En dat temeer nu het bedrijf zelf verklaarde nauwelijks iets gedaan te hebben en eigelijk afwachtte welke voorschriften de gemeente zou opstellen. Was het dan niet eerder mogelijk geweest voorschriften te geven. Dat er nu geld beschikbaar kwam bij Lindner om on derzoekingen te doen lostte naar zijn mening nog niets op. Want het ging niet om een onderzoek, maar om de op lossing en hij vreesde dat die weer jaren uitgesteld zou kunnen worden. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: 1. A. van Marle, Oude Utrechtseweg 22 te Soest, ten behoeve van het uit breiden en verbouwen van een woon huis op een terrein, gelegen aan de Oude Utrechtseweg 22, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2853; 2. Mejuffrouw Th. T. van de Berg, Wil lem de Zwijgerlaan 18 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Choristenpad, kadastraal bekend Soest, sectie G, nummer 6817 ged. 3. N.W. Tramper, Van Hamelstraat 49 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Claroenstekerpad 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie Gnummer 6814 ged. 4. A. B. Ekeler, Colenso 42 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan Colenso 42, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A. nummer 3952; 5. H. J. Goote, Gerrit van der Veenstraat 3 te Soest ten behoeve van het bouwen vari een bungalow op een terrein, gelegen aan het Claroenstekerpad, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nummer 6814 ged. 6. J. M. Heymans, Joh. Poststraat 426 te Soest ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Choristenpad 79, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nummer 6817 ged. 7. R. J. Schiffart, Kerkpad Z.Z. 14 te Soest ten behoeve van het bouwen van een garage met berging op een terrein, gelegen aan het Kerkpad Z.Z. 14, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3652. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 3 december 1976 bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00) ter gemeentesecretarie, afdeling 1, ter inzage. Soest, 1 december 1976 De burgemeester voornoemd, J. J. Ebbers, l.b. openbare kennis dat het besluit van ge deputeerde staten van Utrecht van 10 november 1976, afdeling 2, nummer 1669 W.V/2478 tot goedkeuring van het be sluit van de raad dezer gemeente d.d. 16 september 1976. afdeling I, nummer 9788, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Rade- makerstraat, gelegen tussen het perceel plaatselijk bekend als Rademakerstraat 68 en de Versteeghlaan, gedurende 14 dagen na heden ter gemeentesecretarie ter inzage ligt. Van de beslissing van gedeputeerde sta ten staat voor iedere belanghebbende uiterlijk tot op de dertigste dag na dag tekening van deze bekendmaking beroep open bij Hare Majesteit de Koningin. Het beroepschrift, dat moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, behoort te worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin van de pro vincie Utrecht te Utrecht. Soest, 1 december 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, l.b. J. J. Ebbers De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b. der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Scholtens Constructiebedrijf B.V., Postweg 64 te Soesterberg om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een constructiebedrijf, hoofdzakelijk be stemd voor de vervaardiging van onder delen voor grondverzetmachines, op/in het perceel Postweg 64 te Soesterberg kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie E, nr. 2809. Gedurende 4 weken te rekenen vanaf vrijdag 3 december 1976 bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 21 dec. a.s., des voormiddags 09.30 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa- ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 1 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Centrilab B.V., Koningsweg 8 te Soest, om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van labora toria ten behoeve van chemisch, biolo gisch en technisch onderzoek, op/in het perceel Koningsweg 8, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 5852 ged. Geduren 4 weken, te rekenen vanaf vrijdag 3 december 1976 bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 21 dec. a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 1 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1. sub b. der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van het Insti tuut voor Wegtransportmiddelen T.N.O., Schoemakerstraat 97 te Delft om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een zijwindsimulator voor beproeving van personenauto's op een perceel grond, gelegen op de Vlasakkers nabij de Van Weerden Poelman weg, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D., nr. 1306. Gedurende 4 weken, te rekenen vanaf vrijdag 3 december 1976, bestaat voor een ieder de gelegenheid schrifteHjlTBe- zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 21 dec. a.s., des voormiddags 10.30 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zónder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 1 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van J. A. Tam mer Nieuw Loosdrechtsedijk 191 te Nieuw Loosdrecht om vergunning tot het op richten, in werking brengen in in werking houden van een onderhouds- en repara tiewerkplaats voor motorvoertuigen en wegenbouwmaterieel alsmede van een inrichting voor de opslag van motor brandstoffen op/in het perceel Baten- burgweg 1 te Soesterberg kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E., nr. 3468. Gedurende 4 weken te rekenen vanaf vrijdag 3 december 1976 bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 21 dec. a.s.,, des voormiddags 11.00 uur, in het ge-1 meentehuis een openbare zitting worden' gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter geme'entesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 1 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Watts Regulator (Nederland) B.V., de Beau-» fortlaan 24a te Soestduinen om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een assem blage-werkplaats annex kantoor- en ma gazijnruimte op/in het perceel de Beau- fortlaan 24a kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 3413. Gedurende 4 weken te rekenen vanaf vrijdag 3 december 1976 bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 21 dec. a.s., des voormiddags 11.30 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die. zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 1 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester. Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman

Soester Courant | 1976 | | pagina 13