SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Me Me Loting volleybal-bekerwedstrijden Door wethouder Plomp BDC-heren kansloos tegen Aalsmeer m Najaarscompetitie teneinde le damesteam SVV/ Stam loot tegen eredivisionist Vierhout/Valbovol Red Stars heren winnen van Luba uvv-oazar bracht bijna 1800 op Bestuur wijkver. „Overhees" diep teleurgesteld Druk weekend voor ,Duinkikkers' zwemploeg trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Olympia-heren uitgebekerd Atleet Piet Majoor derde van Nederland Tafeltennis: Goede prestaties Eemland- schaatsers SVV-miniteams stevenen af op kampioenschap Bert v. d. Broek weer op eigen terrein verslagen Minder kostbare versiering nodig Doorrijders Jongens junioren deklasseren Tetra Devils DTY- Soester Schaakclub 4-6 Verdacht van inbraak Handhal: Soester Courant van donderdag 2 december 1976 De bazar die door de UW, Unie Vrouwe lijke Vrijwilligers, in het dienstencen- trum Honsbergen is gehouden heeft bij na 1800 opgebracht. Gezien de korte tijd van voorbereiding een zeer mooi resultaat. De UUV ziet met groot genoegen op deze succesvolle dag terug en dankt allen die meewerkten aan het welslagen. Na een ochtend van intensief werken in de mooie zaal, die voor dit doel belangeloos was afgestaan, stond alles opgesteld en kon na een openingswoord van mevr. Oranje en een weerwoord van de heer Van de Genugten, het grote aantal be zoeksters om twee uur worden toegela ten. De geschenkentafel, de planten, de boe- kenafdeling, de kwartjeshoek, de koffie bar, bemand door vrijwilligsters van Honsbergen, overal ging alles vlot over de toonbank. Menigeen ging met een koopje naar huis. Er werd druk geraden naar het aantal centen (die hierna in omloop zullen worden gebracht) het aantal stuivers, meters wol, en de stand van de wekker, om werkelijk fantastisch mooie prijzen. Deze konden om vijf uur aan de gelukki gen worden uitgereikt. Tot algemene vreugde won mevrouw de Graaf van Honsbergen, op no. 28, dus voor 28 cent de kleurrijke gebreide deken. De Unie Vrouwelijke Vrijwilligers die in Soest al 22 jaar in alle bescheidenheid hulpverlenend werkt, trad bij deze gele genheid even voor het voetlicht om zelf een beroep op de gemeenschap te doen. Voor de bejaardensoos in de Emmakerk zal heel intiem nog een nabloeiertje van deze bazar gehouden worden om nie mand teleur te stellen. Het bestuur van de wijk vereniging „O- verhees" is danig teleurgesteld in het gemeentebestuur. Niet alleen werden zij niet expliciet uitgenodigd voor de hea ring met wijkbewoners, die op 9 novem ber gehouden werd, maar erger is, dat de gemeente nog nooit geantwoord heeft op één van de vragen die aan haar door het bestuur van de vereniging gesteld werden. Nog slimmer vindt men het, zo zegt het bestuur in het verenigingsblad ,,De Wijkdirigent", in het/voorjaar in de krant gelezen te hebben, ,,dat ons ge vraagd zou worden om in de wijk te kijken hoe er door de leden gedacht werd over bouwsels in de tuin. Na die publika- tie in de krant hebben we in spanning naar de brievenbus zitten kijken; maar al wat kwamgeen brief, telefoontje of iets dergelijks van de gemeente". Er werd vooraf reeds, in afwachting van de brief van de gemeente, binnen het bestuur beraadslaagt, hoe de vraag van de gemieente aan te pakken. Nu het „officiële" verzoek is uitgebleven, is de verbazing ten top gestegen, doordat men wéér uit de krant vernam „dat het gemeentebestuur vóór, of uiterlijk in januari antwoord wil". De teleurstelling is groot! Het afgelopen weekend is voor de zwem- ploeg van „de Duinkikkers", de zwem en waterpolovereniging uit Soest, erg druk geweest. De leden hebben zich twee dagen enthousiast met hun sport bezig gehouden en het leverde bovendien een aantal prijzen op. Zaterdagavond werd in Veenendaal deelgenomen aan de door de KNZB- kring B georganiseerde wedstrijden. De Duinkikkers wisten daar drie prijzen in de wacht te slepen. Een eerste plaats voor Jaques van Brussel die honderd meter voor jongens onder de twaalf jaar, aflegde in 1.43.4 min. Adriana Jonkheim werd tweede op de honderd meter rug slag voor meisjes onder de zestien jaar in de tijd van 1.38.3 min. Frits Schneider werd derde op de honderd meter rugslag voor jongens onder de zestien in de tijd van 1.22.3 min. Zondag kwam de Duinkikkers-afvaardi ging aan de start te Bussum. Hier werden acht medailles weggehaald. Frits Schneider werd derde op de 200 meter schoolslag in de tijd van 3.04.3 min.; Karin van Breukelen en Gerda Bloemer zwommen zich in de prijzen op de 100 meter met de tijden 1.25.5 min. en 1.19.8 min. Robert de Brauwer werd op de honderd meter rugslag eerste met 1.23.6 min., een nieuw clubrecord. Ro bert viel ook in de prijzen op de honderd meter vrije slag, waar voor hem de tijd 1.17.4 min. genoteerd werd. Gerda Bloemer deed over de 100 meter vrije slag 1.08.3 min. en Ada Kievit 1.17.5 min. Beiden kregen een prijs. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! lil r ié' Klassiek en modern I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 foto Herman van Dam Met onvermoede vakkundigheid heeft wethouder Plomp zaterdagavond in de sportzaal De Bunt de loting verricht voor de vol gende ronde van de volleybalwedstrijden om de NeVoBo-beker. De wethouder werd daarbij geassisteerd door de bondsvoorzitter F. Drubbel en SVV's secretaris de heer J. C. van Kleef. Wat Soest betreft „trok" de wethouder een thuiswedstrijd voor het enige Soester team dat de volgende ronde haalde. De dames van SVV/Stam komen op 29 januari a.s. in de Buntzaal uit tegen de in de ere-divisie spelende dames van Vierhout- Valboval uit Woerden. Direct na afloop van die wedstrijd wordt, weer in Soest, de trekking verricht voor de kwartfinales. Op de foto v.l.n.r. bondsvoorzitter Drubbel, wethouder Plomp en de heer Van Kleef. Volleybal: Het eerste herenteam van de volleybal- vereniging Olympia is uitgebekerd; de wedstrijd tegen het twee divisies hoger sj^lende Vierhout-Valboval uit Woerden werd met de setstanden 15-12; 15-7 en 15-13 verloren. Toch moet het verlies in de eerste plaats toegeschreven worden aan eigen falen en zeker niet aan subliem spel van Vierhout. Geen van beide ploegen wist overigens te imponeren in deze voor het publiek weinig aantrekkelijke wedstrijd. In de eerste set zag Olympia kans een achterstand om te buigen in een 10-8 voorsprongVierhout won echter vrij simpel met 15-12. In de tweede set leek Olympia op weg naar winst want"al vrij spoedig was de stand 6-2 in het voordeel van de Soesters. Daarna kwamen zij echter nauwelijks meer aan bod en met 15-7 ging ook deze set verloren. In de derde set liep Olympia zelfs uit tot 10-4; Vierhout haalde vervolgens op tot 9-11 en bij de stand 13-11 in het voordeel van de Soesters, bleek het plotseling te veel voor hen ook de laatste twee punten in de wacht te slepen. Eindstand derde set: 15-13. Overige uitslagen: dames: Olympia 3- Vios 3 2-1 setstanden 15-67-15 en 15-10 Olympia 9-Olympia 8 0-3 (setstanden 4-15, 0-15 en 4-15). Heren: Olympia 3- Vios 2 3-0; BG SV 3-Olympia 5 3-0. Piet Majoor Met groot sukses heeft de Soester atleet Piet Majoor j.1. zondag te Tilburg deel genomen aan de nationale crosskampi oenschappen voor veteranen. Hij bereik te uiteindelijk een zeer eervolle derde plaats in het veld van circa 200 deelne mers. Door deze geweldige prestatie kan eens te meer met groot optimisme zijn deel name aan de wereldkampioenschappen voor veteranen, volgend jaar augustus in Göteborg, tegemoet gezien worden. Van Majoor mocht zondag, gezien zijn uitstekende prestaties in Harderwijk en Rhenen, een goede wedstrijd verwacht worden. Na de eerste ronde kwam hij in gezelschap van Vink en Jansen, vlak na een leidend viertal door. De kopgroep gevormd door een buiten mededinging lopende Belg (die later als eerste door de finish ging), Dirk de Bruin uit Rotter dam, Verkerk uit Alphen aan de Rijn en de in een andere categorie gestarte Piet van Alphen. De strijd in het tweede groepje was ongemeend boeiend. Vink en Jansen liepen van Majoor weg, bij een tussen- demarage, waarop de Soester blijkbaar geen antwoord had. Maar Majoor liep zijn eigen race en kwam in de laatste ronde 'terug. De achterstand op Vink werd omgebogen in een voorsprong en meteen fenomenale eindsprint werd ook Jansen op vijftig meter achterstand gezet. Dat leverde Majoor de derde plaats op, een prestatie die door het talrijke publiek met een geweldig ap plaus begroet werd. Het eerste deel van de landelijke tafeltenniscompetitie zit er op. Eind januari 1977 wordt een begin gemaakt met het tweede deel: de zgn. voorjaarscompetitie. Vorige week hebben de verschillende Shotteams hun laatste wedstrijden gespeeld. Het 5e en 8e team dienen komende week nog een beslissingswedstrijd te spelen om uit te maken wie zich kampioen mag noemen. Hun tegenstanders zijn respectievelijk Huizen 9 en Vitus 6. Mochten deze wedstrijden gewonnen worden dan komt het aan tal gepromoveerde teams daarmee op 3. Shot.1, waarvan wij reeds vorige week konden melden, dat zij kampioen gewor den waren, moest haar laatste wedstrijd spelen tegen het Bussumse BTTC. Shot deed haar sportieve plicht en won ge makkelijk met 8-2. Shot 2 stelde de eer volle tweede plaats op de ranglijst veilig In het afgelopen weekeinde hebben di verse leden van de schaatsvereniging Eemland, ondanks slechte weersom standigheden, goede prestaties op het ijs gelegd. Zo verbeterden Hans Dijs, Hans Richter, Raam van Willigen en Ron Ottenhof persoonlijke records. Hans Kaats kwam niet op het ijs in verband met een blessure, daarentegen reed Hans Dijs in Amsterdam bij de selectie-wed strijden van junioren. Dijs verrichtte 'n redelijke prestatie; de 500 meter legde hij af in 46.4 sec., de 1000 meter in 1.37 min. In Utrecht reed hij over deze afstanden respectievelijk 45.3 sec. en 1.30.4 min. ën met deze laatste wedstrijd verbeterde hij zijn persoonlijk record op deze afstand met een halve seconde. Bij de meisjes reed Corine v. d. Meyden de 500 meter in 62.2 sec., de 1000 meter in 2.19 min. Yvonne Dijs respectievelijk 55.9 sec en 2.00.1 min; Martin Putter 56 sec. en 2.21.9 min. Hans Richter nam evenals Hans Dijs deel aan de clubkompetitie. Hij reed de 500 meter in 53.4 sec. (verbetering 1.3 sec.) en de 1000 meter in 1.55 min. (verbetering 0.5 sec.). Raam van Willi gen noteerde respectievelijk 46.7 sec. en 1.37.3 min. (verbetering 3 sec.) en Ron Ottenhof 46.3 sec. (verbetering 0.5 sec) en 1.34 min. (verbetering 1.6 sec.). De miniteams van de Soester Volleybal Vereniging lijken af te stevenen op de kampioenschappen in de 6 verschillende klassen, waarin de SW-teams uitko men. Afgelopen zaterdagochtend kwa men 5 van de 6 SVV-teams weer in aktie in de Amersfoortse Sporthal Schuilen- burg. Vooral de prestaties van de jongens a zijn opvallend. Dit team blijkt in de kompetitie tot het meest komplete vol leybal te zijn gekomen, waarbij ook de aanval zeer effectief is. Voor het publiek zijn deze prestaties zeer attraktief, waarbij vooral de wedstrijd tegen Impa la uit Leusden een publiektrekker is geworden. Dit team is de zwaarste tegenstander in de kompetitie, maar ook deze keer hadden deze jongens weinig in te brengen tegen de SVV-prestaties. Het werd een duidelijke 2-0 overwinning voor SVV. De tweede tegenstander was Spirit a. Deze zag zelfs geen kans om tot een goede tegenstand te komen. Verder werden door SVV b, BG SV en NVC met een 2-0 verlies naar huis gestuurd evenals Spirit c en Olympia b door SVV c en SSS b en Spirit d door SW d. De meisjes van SVV behaalden over winningen op BG SV a en Olympia a. Alle teams hebben hierdoor de hoogste plaats ln hun klasse behaald en zullen waarschijnlijk op een van de volgende ochtenden dat er kompetitie is, kampi oen worden. In totaal komen niet minder dan 30 volleyballers en volleybalsters van SW in de mini-kompetitie uit. In het volgend seizoen zullen hier velen van naar de adspirantenkompetitie gaan, die be stemd is voor volleyballers in de leeftijd van 13 en 14 jaar. door met 6-4 te winnen van Roter 1. Geen enkel senioren team degradeerde. Het eerste juniorenteam heeft de pro motiekansen laten liggen. Zaterdag j.1. verloor het van kampioen Wibats uit Scheveningen in eigen zaal kansloos met 2-8. Dirk Schuiling en René Daselaar wonnen beiden een partij. Het tweede ju niorenteam zorgde weer eens voor een verrassing. Het haalde in Huizen een punt weg bij nummer 2 op de ranglijst. Marcel Vrakkirg en Remco Visser wonnen ieder 2 partijen, Nicky Baba 1 partij. Overige uitslagen: Senioren: Shot3-Good Luck 3 2-8, Shot 4-Huizen 5 2-8, De Furs 5- Shot 6 0-10, Shot 8-Vitus 6 5-5, Victoria 11- Shot 910-0. Junioren: Huizen 2-Shot 2 5-5, Elan 2- Shot 3 3-7, Shot 5-Good Luck 2 6-4, Shot 7- Huizen 8 2-8, Victoria 10-Shot 8 0-10. Informatie over het tafeltennissen bij Shot kunt u inwinnen bij mevr. R. Haak, Titus Brandsmastraat 43 te Soest, tel. 18055. De wielercrosser Bert van den Broek is afgelopen zondag weer op eigen terrein verslagen door Gerard Looyenstein uit Noordwijkerhout. Vorige week nog was Van den Broek in Anna's Hoeve ritwin naar en bleef hij Looyenstein ruim voor, maar in Soestduinen lijkt Van den Broek niet te mogen winnen. Van de vijf crossen, die in de Midden-Nederland competitie nu verreden zijn, won Bert van den Broek er nu drie, maar uitgere kend in de twee „thuis"wedstrijden moest hij de zege laten aan zijn rivaal uit N oord wijkerhout. Ruim zeventig renners verschenen zon dag aan de start van deze door Tempo georganiseerde rit. Bert van den Broek kwam de eerste twee ronden op kop door, maar in de derde ronde moest hij zijn plaats afstaan aan Looyenstein. Hij zag hem niet meer terug en de Soester moest ook nu weer genoegen nemen met de tweede plaats. Jaap Bon van Tempo werd derde; 4. Dick Willigenburg, Leus den; 5. Evert Smit, Amersfoort; 6. J. Schaafsma, Tempo. Jaap van den Broek kwam als elfde over de streep na Hennie Dijkstra eveneens van Tempo. Bij de veteranen won Gerrit Ruttenberg gevolgd door de Hilversummer Van Tol. G. Brouwer van Tempo werd vijfde. Bij de liefhebbers kwam het eerste Tempo lid G. v. d. Hoef als derde binnen. In deze categorie ging de zege naar de Utrechter A. den Braver. De tweede plaats was voor G. van 't Klooster uit Amersfoort. Aart van Moorselaar van Tempo legde beslag op de zege bij de nieuwelingen en zijn clubgenoot John Broers werd win naar bij de junioren. De straatversiering, die de gemeente op nationale feestdagen hier en daar in de gemeente plaatst, de masten met wim pels, kost de gemeenschap liefst 40.000 gulden per jaar aan „onderhoud". Met het oog daarop voelt het dagelijks be stuur van de gemeente er alles voor om wat minder dure versiering aan te schaf fen. De culturele commissie kreeg het ver zoek over een oplossing te denken en dat gaat nu gebeuren. Als eerste idee werd al direct aangedragen, alle bewoners te „bewegen" op nationale feestdagen de vlag uit te steken. Een andere „goedko pe" suggestie was, net als diverse ande re gemeenten maar niets meer te doen. Ieder lid van de commissie heeft als huiswerk meegekregen de volgende ver gadering met bruikbare voorstellen te komen. FASHI0NGAR0EN SO EST-ZUID De treffer van de week: Onze nieuwe Shetlandtruien in de kleuren ecru, grijs, blauw, camel, bruin. Maar f 35,95. Voor deze prijs krijgt u ze nergens. Bij busstation waar het zo ge makkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 De Amsterdammer A. C. J., die zijn personenauto- aan de Koninginnelaan parkeerde, kwam bij terugkeer tot de ontdekking, dat er een forse deuk in het •portier van 2ijn wagen was gereden. Op de Varenstraat reed de chauffeur van een vrachtwagen een lantaarnpaal om ver. De man reed door maar het was gezien door een toevallige toeschouwer. Na winst op Vios: Vorige week werden de landelijke bekerwedstrijden verspeeld. SW 1 dames, nog als enige overgebleven van de Soe9ter clubs op Olympia heren na [die nu ook uitgeschakeld zijn], behaalde een regelmatige overwinning op het Amersfoortse Vios, uit dezelfde le divisie. Als volgende tegenstandster werd het Woerdense Vierhout§Valbovol getrokken, ais 7e geplaatst in de eredivisie. Deze 5e ronde zal gespeeld worden op 29 januari a.s in de Bunthal te Soest. In de regionale competitie werden ook enkele wedstrijden gespeeld. Beker. Ondanks het ontbreken van spelverdeel- ster Lidy v. Herwaarden en aanvalster Hilde Inklaar liet SVV 1 toch zien, meer talent te hebben dan tegenstander Vios. Met bij vlagen knappe combinaties wis ten de Soester dames het Keistadteam dat vooral moeite had met de pass, een 3-0 overwinning af te dwingen. Setstan den: 15-10, 15-11 en 15-13. Competitie. Het wordt tijd dat het 2e herenteam zich over kritieke momenten heenzet door gebruik te maken van intelligent en gevarieerd spel. Zowel in de 2e als de 3e set tegen Set Up traden deze momenten op. Mochten enkele drastische ingrepen Herman Spelmoment uit de dames-basketbal wedstrijd Red Stars tegen Jugglers. Afgelopen weekeinde hebben de ware basketballiefhebbers kunnen genieten van basketbal op bijzonder goed niveau met vreselijk veel spanning. De heren wisten via een verlenging in De Bunt het Leidse Luba te verslaan en de jongens junioren versloegen het autoritaire jongensteam van Tetra Devils uit Haarlem dat vorig jaar nog zeer simpel landskampioen kon worden, maar nu in Soest geen voet aan de grond kon krijgen. Jammer was hierbij het verlies van de dames, die onnodig de twee punten aan Jugglers heeft gegeven. voordeel van Tetra, die in de tweede helft werd omgezet in een kleine voor sprong, net genoeg om Tetra ontluisterd naar Haarlem terug te sturen en Red Stars definitief op een tweede plaats te zetten, achter het ongeslagen Noordkop. Basketbal het komend weekeinde. Zaterdagmiddag is er weer basketbal in sporthal Beukendal. Om één uur spelen de jongens adspiranten a, hierna de adspiranten b, c en d. Om half vijf de enige landelijke wedstrijd, namelijk de meisjes junioren A tegen Zoebas uit Zoe termeer. Dames 1 is voorlopig uitgespeeld en de jongens junioren A zijn eveneens vrij. Alleen het eerste herenteam gaat zater dag naar Maassluis om daar aan te treden tegen Van de Bosch Eagles. Een verwachtingen. Red Stars - Luba. Vorig jaar had de Soester formatie met dit Leidse team nog bijzonder weinig moeite, maar ook de Leidenaren zijn duidelijk in kracht toegenomen, waar door dit zeer sportieve duel toch weer veel spanning met zich mee bracht en de score in de eerste helft gelijk opging. Bij de rust leidde het Red Stars herenteam met 42-39. Drie minuten na rust leek de strijd beslist en had Luba, door slordig spel van Red Stars, een tien punten voor sprong genomen. Het Soester team vocht overwinning ligt in verbeten terug. Uiteindelijk was bij het laatste fluitsignaal de stand gelijk 87-87 en een verlenging noodzakelijk. Met een geweldige inzet wisten de Soester heren deze verlenging te winnen en zodoende een verdiende 97-93 te bewerkstelligen. Red Stars - Jugglers [dames]. Onnodig was het verlies van de Soester dames tegen het Enschedese Jugglers, dat met een 57-60 overwinning weer terug kon naar Enschede. Bij de rust had de Enschedese formatie al een 22-20 voorsprong, maar in de tweede helft ging bij Jugglers steeds meer het aantal persoonlijke fouten een rol spelen, waar door uiteindelijk in de laatste tien minu ten van de tweede helft Red Stars nog met vier speelsters speelde tegen Jugglers met drie. Desondanks wist de Soester formatie hiervan geen gebruik te maken en moest toezien dat de Jugglers dames alsnog de twee winstpunten volkomen verdiend mee naar huis namen. Red Stars A - Tetra Devils A. De jongens junioren van Red Stars hebben weer voor een sensatie gezorgd en in een fraaie wedstrijd het Haarlemse Tetra met een 52-48 nederlaag naar huis gestuurd. De Soester spelers hielden het hoofd koel en via zeer tactisch spel wisten zij steeds meer vat te krijgen op het irritante spel van de Haarlemmers. Bij de rust was de stand nog 26-27 in het in de 2e set wel een setwinst opleveren, in de 3e set hielpen deze niet meer. Desondanks kwam er een fraaie 2-1 overwinning op het formulier te staan (15-4, 15-13 en 10-15). Dames. Nadat in de beginfase de service over en weer was gegaan, maakte SVV 3 snel korte metten met Set Up '69. (15-2). Ook de 2e en de 3e set waren nauwelijks een probleem. (15-3 en 15-4). Meisjes. Met uitzondering van de D-melsjes, wer den alle wedstrijden van onze junioren ln een 2-0 overwinning omgezet. In een zeer matige wedstrijd, waarin SW A duide lijk overheerste, liepen de meisjes door een goede opbouw en aardige smashes gemakkelijk over Olympia B heen. De setstanden (5-15 en 4-15) wijzen dit ook uit. SW B was in het duel tegen DeVu niet helemaal compleet, maar niettemin werd gevarieerd spel vertoond. De servi ce bezorgde het B-team veel punten, aangezien de DeVu-verdediging enige gaten vertoonde. (6-15). De 2e set ging weliswaar in het begin vrij moeizaam, maar daarna was er voor Olympia geen houden meer aan (6-15). De D-meisjes begonnen hun wedstrijd tegen Olympia met frisse moed, maar een keiharde service bracht de meisjes uit hun con centratie, wat verlies in beide sets ople verde. Evenals in de openingswedstrijd van het schaakseizoen '76-'77 hebben de twee Soester schaakteams ook in de tweede ronde van de Stichts Gooise schaak competitie wisselende resultaten ge boekt. Kwamen in de eerste ronde alleen de Soester reserves tot winst, nu waren de rollen omgedraaid en zegevierde alleen de Soester toptien. In een thuiswedstrijd werd de tweede keus van DTU uit Utrecht met 6-4 aan de kant gezet. Ook voor het tweede team komen waar schijnlijk dezelfde cijfers op het score bord. De bij een 5-3 achterstand afge broken ontmoeting tegen Doorn/Drie bergen 2 krijgt naar alle waarschijnlijk heid een 6-4 eindstand. Weliswaar heeft Soest in een van de twee hangpartijen (die van Van Ee) een licht overwicht maar of dat voldoende zal zijn voor de winst valt te betwijfelen. Ook Detmers brak zijn partij na de tijdcontrole af. Zijn partij lijkt niet meer dan een remise te zullen opleveren aangezien beide par tijen nog een bord vol stukken en pion nen hebben. Voor de enige overwinning aan de zijde van Soest 2 zorgde nog Bervoets terwijl vier ontmoetingen in remises verzanden (Huyser, Van Vlier- den, Van de Berg en Vennik). Neder lagen kwamen op naam van Zwiers, Blankenstein en eerste bordspeler Bal vers. Soest 1 bracht het er in een wed - strijd voor de eerste klas B beter van af. In tegenstelling tot in de eerste wedstrijd behoefde wedstrijdleider Samson nu geen beroep te doen op vier reserves. Soest trad nagenoeg op z'n sterkst aan. Alleen de jonge Muis moest invallen aan het tiende bord. De jeugdkampioen wist z'n partij naar winst te voeren evenals Schilder, Samsom, Henze en C. van Dijk. Ook Braf leek lange tijd op winst af te stevenen echter tegen de tijdcontrole vergiste de derde bordspeler zich wat hem uiteindelijk de partij kostte. Ook Van Zijtveld had meer verdiend dan een nederlaag. Halverwege de avond sloeg hij een remise-aanbod van zijn tegen stander af in de veronderstelling dat zijn stelling betere perspectieven bood. De derde nederlaag aan de Soester zijde kwam van Goes die lange tijd het beste van het spel had gehad maar niet de juis te winstvoortzetting wist te vinden en prompt verloor. Van Vliet kwam aan bord negen tot een puntendeling. Ook de eerste bordspeler Vegter moest genoe gen nemen met dat resultaat. Het posi tionele voordeel dat de oud-kampioen lange tijd heeft gehad bleek net niet voldoende voor de winst. Op verzoek van de Zeister politie werden op de Amersfoortsestraat te Soesterberg aangehouden de 22-jarige karate instruc teur M. M. en de evenoude werkstudent M. J., beiden uit Joegoslavië afkomstig. Ze worden verdacht van inbraak in Bosch en Duin. Het eerste herenteam van BDC is kansloos ten onder gegaan tegen kampioenskan didaat Aalsmeer. Weliswaar was de eindstand 13-9 nog dragelijk te noemen, maar het door de Soesters vertoonde spel had nauwelijks kwaliteit. Dames-junioren won nen met 6-1 van HHC te Hilversum. De BDC-heren konden in Aalsmeer nau welijks een vuist maken tegen de a.s. kampioenen. Aanvallend was het eerst nog wel aardig, maar Aalsmeer rondde de zaken beter en ook sneller af. Na 20 minuten spelen stonden de gastheren al met 6-0 voor. Nog voor de rust bracht BDC de achter stand tot 6-4 terug, maar in de tweede helft bleek duidelijk dat de Soesters nauwelijks gevaarlijk waren. Aalsmeer overspeelde de van goede wil zijnde BDC-ers, die met te ruw spel hun gebrek aan techniek wilde compenseren. Dat leverde hen strafminuten op en met de eindstand 13-9 kregen de Soester heren eigenlijk meer dan hen toekwam. Het dames-junioren team, maakte na een vrij spannende eerste helft, toch nog korte metten met HHC uit Hilversum. Bij de rust stonden de Soester dames met 1-0 voor, via een hard schot van Ine Meerhof. In de tweede helft verhoogden de Soester dames het tempo en met twee doelpun ten van Astrid Wijnhof en nog een van Ine Meerhof, liep men uit tot 4-1. HHC had er geen antwoord op en volkomen verdiend wonnen de BDC-junioren, door 2 doelpunten van Patty Leeman Zondag a.s. aanvang 13.15 uur spelen de dames-junioren tegen het Amsterdamse Nlloc en de heren een uur later (aanvang 14.15 uur) tegen Ymond uit Beverwijk.

Soester Courant | 1976 | | pagina 17