24ste Vogelshow van Soester Vogelvrienden een sukses Horlogerie Colitico uitgebreid met een afdeling antiek AANBIEDINGEN meubelJPcity rans Mikimo 7MEUBIDICK\ Boekhandel Soest wil starten met een project voor werkelozen Agenda begrotingsvergaderingen Gemeenteraad Soest Legershirts 25, Spreekuur wethouder Ebbers Spreekuur burgemeester heeft momenteel erg leuke in truien, blouses, vesten, broeken en jurken. waar feleren kiezen kinderwerk is Spijkerrokken 40,- Corduroy rokken en broekrokken 45,- Terlenka en flannel rokken Oud-brigade- commandant paleiswacht overleden Koopavond op 30 december Programma's clubhuizen Vangrail en Praatpaal Staande ovatie voor Tine Ruysschaert Soesterbergsestraat 53 Tel. 12419 VVV-nieuws Postduiven- tentoonstelling Soester Courant van donderdag 2 december 1976 waaronder krijtstreep foto Herman van Dam foto Herman van Dam prachtige kast, een kabinet, een kap tafel. bureau, hoekkastje, een secretaire, een magnifiek buffet, een ladenkast enz. Het is alles „antiek" al kan het niet altijd de criterium-toets (het jaartal) doorstaan, maar het zijn wel zaken, die niet meer gemaakt worden en der halve „straks" toch onder de grote noe mer „antiek" zullen vallen. Van Wijngaarden reist er half Europa voor af, maar constateert iedere reis opnieuw dat „de spoeling steeds dunner wordt". Naar zijn mening is de belang stelling voor antiek toegenomen uit een oogpunt van geldbelegging, maar óók omdat nieuw soms duurder is dan oud en dan nog niet, kwalitatief gezien, bij oud in de schaduw kan staan. „Zo dege lijk als vroeger wordt het niet meer gemaakt", aldus Van Wijngaarden. Buiten dat is natuurlijk de belangstelling voor „grootmoederstijd" toegenomen; een kwestie van nostalgie. Voor de heer Littooij is de ingebruik neming van dit verlengstuk van de win kel ook een oplossing van een ruimte probleem. Aanvankelijk startte hij enkele jaren geleden bij de opening van zijn zaak aan de Van Weedestraat met een bescheiden collectie oude uurwerken in het sousterrain, direct aansluitend en met een open verbinding met de winkel. Door gestage groei van de verkoop en door het groter worden van de voorraad, was uitbreiding van de verkoopruimte voor deze specifieke artikelen noodzake lijk geworden. De oplossing die ervoor gevonden is, is alleraardigst; de collectie is bijzonder overzichtelijk opgesteld en dat verge makkelijkt de keuze. Het winkelcentrum Van Weedestraat is er completer door geworden. Wethouder Ebbers is verhinderd maan dag 6 december in Soest en Soesterberg spreekuur te houden. Ter behandeling van de begrotingen 1977 voor de gemeente Soest komt de gemeente raad In raadsvergadering bijeen op maandag 6 december, om 19 uur, woensdag 8 december Om 19 uur en donderdag 9 december 's morgens om 8.90 uur. De ver gaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Vergadering op 6 december 1976 Algemene beschouwingen van de frac- tievoorzitters met betrekking tot de vaststelling van de begroting der ge meente en die der bedrijven en tot goed keuring van de begroting van de stich ting zwembaden Soest en de sport stichting voor het jaar 1977. Vergadering op 8 december 1976 Vervolg algemene beschouwingen en aanvang behandeling begrotingen tak ken van dienst. Vergadering op 9 december 1976 1. Voorstel tot vaststelling van de be groting der gemeente en die van de bedrijven en tot goedkeuring van de be grotingen van de stichting zwembaden Soest en de sportstichting voor het jaar 1977, inclusief de 1ste wijziging. 2. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor het jaar 1977 a. als bedoeld bij artikel 55 der Lager onderwijswet 1920 voor het gewoon lager onderwijs; b. als bedoeld bij artikel 189, 5e lid van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 voor het buitengewoon onderwijs. 3. Voorstel tot vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor g.l.o. voor het jaar 1977. 4. Voorstel tot verhoging van: a. de reinigingslastenb. de straatbelas ting; c. de rioolbelasting; d. de opcen ten op de personele belasting; e. de hondenbelasting. Ingekomen stukken 1. Brief van burgemeester en wethou ders inzake de in 1977 in rekening te brengen kosten van uitweg, met voor stel, dit voor kennisgeving aan te nemen. 2. Subsidie-aanvragen: a. Brief van april 1976 van de Neder landse Vereniging Bescherming Voet gangers. b. Brief van 15 juni 1976 van het Neder lands Astma Fonds. c. Brief van april 1976 van de Neder landse Hartstichting. Voorgesteld wordt op deze aanvragen wederom afwijkend te beschikken, om dat geen algemeen gemeentelijk belang wordt behartigd. De burgemeester is verhinderd woens dag 1 december spreekuur te houden in Soesterberg. Zeer de moeite waard om eens te komen profiteren. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 Vorige week is op 62-jarige leeftijd overleden de heer A. Reitsma oud brigade-commandant van de Paleis wacht. Twee jaar geleden, op l mei 1974 ging de heer Reitsma met pensioen, nadat hij ongeveer 23 jaar deel uitge maakt had van de Marechaussee Briga de, die belast is met de wacht rond het Paleis Soestdijk. 'Na zijn pensionering was hij directeur van een bejaardencen trum in Vinkenveen. De begrafenis vond dinsdag in Bilthoven plaats. Op verzoek van de detailhandelgroep Ahold B.V. te Zaandam heeft het college van burgemeester en wethouders beslo ten toestemming te verlenen om op donderdag 30 december a.s. zowel in Soest als in Soesterberg de wekelijkse koopavond te houden van 19 tot 21 uur, dit ter vervanging van de koopavond op 31 december. Voor de maand december hebben de clubhuizen Vangrail en Praatpaal van de Stichting Jeugdzorg Soest een program ma op stapel gezet, dat per week varieert. De Vangrail aan de Beetzlaan begint met „winkels"; vervolgens komt een hele week Engeland aan de beurt; dan wordt er een week besteed aan alles wat met een orkest te maken heeft en tenslotte staat de laatste week van het jaar in het teken van de Vrede. De laatste week valt dan vóór Kerstmis, want tussen Kerst en Nieuwjaar zijn de beide clubhuizen gesloten. In de Praatpaal aan de Molenstraat komen de eerste week „kunstenaars" aan de beurt. De tweede week is gewijd aan „winkels"; de derde week dan Engeland en de vierde week aan het „orkest". De Vlaamse voordrachtkunstenares en Soesterberg (centrum) Rademakerstraat 40 tel. 03463-2285 *1 In week vóórSt Nic. wo. do. tot 21 uur Csrio Collodi Dé avonturen van Pinokkio Eer. niet stuk te branden "kinderclassic ;(aak al is de hoofdfiguur van hout). Wie is van hout? Pinokkio. du»! Integraal vertaald. Boordevol tekeningen van Wiliiam Dl De. held van bef potspel - Ktijk. Gebonden, met sfofofnslag. 216 hlz. f37,50. BRILJ ANTRINGEN vanaf f 120,-. 4 Qaap_. rilarltmakej- HORLOGF.R - JUWELIER GRAVEERUVRICHTING Wnkilnntnim .■imtuhof" Sottl TtWoon (021 SS) 1*170 In de Blauwe Zaal van de Stadsschouw burg te Utrecht treedt vanavond nog Don Qulshocking op. Kaarten 12,-, CJP en 65-plus 7,50. Aanvang: 20.30 uur. Het Nederlands Danstheater treedt in hetzelfde theater op, op vrijdag. 3 de cember, om 20.30 uur. Kaarten 9.-, CJP en 65+ 5,-. Wie belangstelling heeft voor het werk van Anton Pleck, zou een tochtje naar Epe kunnen maken. Tot en met 12 december ls in Galerie Fermate, Heer- derweg 29 een „Expositie Anton Pieek". De tentoonstelling bevat 40 originele aquarellen uit „Sprookjes 1001 nacht", 85 houtsneden en werktekeningen uit „De houtsnijder Anton Pieck". Geo pend: dl. t/m zo. van 13.00-17.00 uur. Het werk van Rien Poortvliet wordt nog tentoongesteld In de Flevohof, Oostelijk Flevoland. Spijkweg 30. Biddinghuizen. Originele kleurentekeningen van de il lustraties, die in het boek „Te hooi en te gras'* de boventoon voeren. Geopend iedere dag van 8.30-18.00 uur. De volgende aktiviteit van de Koninklij ke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde staat in het teken van de Kerstviering. Op woensdag 15 december wordt, onder leiding van mevr. Hetty Rogaar uit Hilversum gelegenheid gege ven zelf een kerststukje te maken. Aan iedere deelnemer wordt een zak versie ringsmateriaal verstrekt, voldoende voor 3 stukjes. Kosten, incl. materiaal voor niet leden 15,-. Leden 10,-. Er is beperkte mogelijkheid voor deelname. Secr. A. J. Kok, Braamweg76, tel. 17701. We gaan eerst aan deSt. Nicolaasviering denken. St. Nicolaas maakt het zich makkelijk door voor mensen „die alles al hebben" of een bijzondere smaak hebben, een Kadobon te kopen. De ont vanger kan dan naar eigen keus een kado uitzoeken. De kadobon is immers in zeer veel Soester- en Soesterbergse za ken te gebruiken. Zaterdagochtend 11 december van 10 tot 12 uur is in het Kultureel Centrum „De Speeldoos" te Baarn gelegenheid om zelf Kerst- en Nieuwjaarskaarten te maken en ook nog op tijd te versturen. Iedereen kan en mag meedoen, ook als u nu al weet, dat u het toch niet kunt. De kosten zijn l,- voor kinderen t/m 12 jaar. Volwassenen 2,50, CJP en 65 2,-. De spectaculaire T.V.-sportshow (kom petitie tussen 3 coaches) „The Allroun- ders", gaat op dinsdag 7 december a.s. om 19.30 uur in het Sportpaleis „Ahoy". Annèmiek Poelmans-hockey; Bert Ja- cobs-voetbal en Dennis Power-rugby, met kampioenen en uitblinkers worden gepresenteerd door Tom Blom en Ge- rard Cox. Voorprogramma: wielrennen. Toegangsprijs 5,-. Kaarten aan ons kantoor. Met de Kerstvakantie in het vooruitzicht is het misschien nuttig van te voren al enkele ideeën voor het besteden hiervan te hebben. De „gids voor vakantie en vrije tijd" geeft u in de provincie Utrecht een opsomming van bezienswaardighe den enz. Wilt u met uw kinderen eens naar een: droogbloemenbinderij, kaas makerij ikonenschilder, houtdraaier, klompenmaker, hoefsmid, krab lappen- schilder, pottenbakker, silhouetknipster, spinnerij of tingieterij, tuigmaker of wagenmaker, u vindt de adressen in het handige gidsje, dat u voor 1,- aan ons kantoor kunt komen kopen. Van 9 t/m 15 december a.s. wordt in het Amsterdamse Rai-gebouw de 67e Inter nationale tentoonstelling voor toer- en stacaravans e.d. „Caravan Rai '76" gehouden. In Beek (Limburg) kunt u op 11 decem ber de St. Luciafeesten meevieren. Er is een lichtstoet en een jaarmarkt. „Gouda bij kaarslicht". 14 december wordt de kerstboom ontstoken, het stad huis en het marktplein is dan verlicht, er is koorzang en een promenadeconcert in de St. Janskerk. Verdere inlichtingen kunt u krijgen bij de VW-Gouda, 01820- 13298. Vanaf half december komen de nieuwe recreatiegidsen voor het volgend jaar binnen. Wanneer het mogelijk is uw vakantie tijdig te plannen, kunt u beter niet te lang wachten met het bespreken van een hotel, pension of bungalowtje. Informeert u gerust eens of de gids uit de streek van uw keuze al aanwezig is. „Gezellig uit met Kerst en Jaarwisseling is de door het Nationaal Bureau voor Toerisme uitgegeven folder met arran gementen om de feestdagen buitenshuls door te brengen. De hotels zijn hierin per provincie gerangschikt. Het is het lande lijk aanbod van speciale arrangemen ten. De folder ligt voor u klaar. Wij raden u aan, zodra u uw keuze hebt bepaald, kontakt op te nemen met het hotel van uw keuze om teleurstelling te voorkomen. Op Kasteel De Wijenburgh te Echteld- Betuwe (A 15) is vanaf 7 december 1976 tot 29 januari 1977 een tentoonstelling van Ikonen (o.a. Nicolaas omringd door Heiligen). Voorde mensen, die op het nippertje nog een paar kleine kadootjes moeten beden ken, hebben wij leuke fietsroutes: „16 fietsroutes open om de Veluwe"; ontdek Nederland op de fiets, tochten op de Veluwe en in Oost-Flevoland; „het gids je Fietsen in de omgeving Utrecht en Amersfoort en Fietsen in Gooi- en Vecht streek; Waar naartoe vandaag in U- trecht en 't Gooi en de Flets- en Brom- fietskaart van Nederland. Ook alle A.N.W.B.-autoroutes kunt u bij ons ko pen en veel andere, makkelijke kaarten. En dan is er natuurlijk nog de kadobon. De oplossing voor moeilijke ka do-pro blemen. Tweemaal 8500 gulden wil Soest beschikbaar stellen voor het opzetten van een project voor werkelozen. Het bedrag is nodig als investeringskrediet en als exploitatiesubsidie. Daarmee wordt de start van een project mogelijk dat bestaat uit: a. het formeren van een projectgroep; b. het formeren van een werkgroep; c. het beleggen van voorlichtings- en ontmoetingsbijeenkomsten; d. het eventueel samenstellen van een cursuspakket; e. het organiseren van gezelligheidsbijeen komsten. Soest telt momenteel driehonderd wer- kreeg men ongeveer vijftig mensen op kelozen: 190 (van wie er 48 jonger zijn de voorlichtingsbijeenkomsten en doen dan 25 jaar) van hen ontvangen een er circa dertig mee aan de cursussen. De uitkering van de gemeentelijke sociale projectgroep zal in eerste instantie tot dienst. Met het project beoogt de ge- taak krijgen, het project „van de grond meente hun arbeidsgeschiktheid op peil te krijgen", door middel van het organi- te houden en arbeidsmotivatie te bevor- seren van de eerste ontmoetings- en deren. De opzet is gelijk aan het project voorlichtingsbijeenkomst. In de pröject- dat in de gemeente Veenendaal nu onge- groep zouden zitting kunnen hebben veer een jaar met sukses draait. Daar vertegenwoordigers van Artishock; het vormingscentrum Kontakt der Konti- nenteneen consulent van het ministerie van sociale zaken en een vertegenwoor diger van de gemeentelijke sociale dienst. De werkgroep moet geformeerd worden uit een aantal werklozen, die willen meewerken aan het project en die dan met de uitvoering worden belast. De deelneming geschiedt op basis van vrijwilligheid en dat maakt de wijze van benadering van de deelnemers uiterst belangrijk. Men is van mening dat het vertrouwen van de werklozen „gewon nen" zal moeten worden. Het is wenselijk ook de start van het project zodanig te doen geschieden, dat met een minimum aan kosten, aanpas singen kunnen worden gerealiseerd. Zo'n start is mogelijk in Soest omdat de stichting jongerencentrum zijn aktivitei- tenruimte, de Molensoos, ervoor be schikbaar wil stellen èn wellicht voor het project een vakkracht aan te trekken. Voor de aanschaf van de hulpmiddelen, werktafels, gereedschap enz. is het eers te krediet van 8500 gulden nodig, terwijl het tweede krediet nodig is voor de extra kosten welke de stichting jongerencen trum moet maken (schoonhouden, ma teriaal verbruik, administratie enz.) De leden van de financiële commissie hebben tegen de verlening van deze kredieten geen bezwaar; vanavond wordt het voorstel ook behandeld in de commissie maatschappelijk werk. lerares aan het Koninklijk Conservato rium te Gent, Tine Ruysschaert, door 't NUT-Soest op donderdag 25 november j.1. voor het Noord-Nederlandse voetlicht gehaald, boeide twee uur lang een intens genietend publiek met haar afwisselend poëtisch programma „Woorden Wis selen". De parels van zowel Vlaamse als Nederlandse dichters wist zij tot diepe glanzing te brengen. Of het nu zachte, harde, lieve, bittere of tedere woorden waren, speels of ironisch gezegd, plezant, tragisch of keihard, ze wisten de harten op onnavolgbare wijze te beroeren. Daarvan was de staande ovatie aan het einde van deze unieke avond de zicht bare uiting. Een toegift kon niet uitblij ven. Tine Ruysschaert had daarvoor iets zeer komisch in petto, zodat haar publiek met een gulle lach op 't gezicht tenslotte afscheid nam van deze zeer geslaagde Vlaams-Nederlandse avond. Wethouder Plomp reikte de prijzen uit aan de kampioenen van de Soester Vogelvrienden v.l.n.r. jeugdkampioen Kenè Wassenaar; wethouder G. Plomp; voorzitter D. Kuiper en secretaris P. Dijkman. De 24ste tentoonstelling van de vereniging De Soester Vogelvrienden werd afgelopen vrijdag in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat geopend door wethouder Plomp. Reeds op de openingsavond was er redelijke belangstelling voor deze jaar lijkse vogelshow, waar dit keer 370 vogels van allerlei pluimage, 80 méér dan vorig jaar, werden tentoongesteld. Ook de beide andere dagen, zaterdag en zondag was het bezoek boven verwachting groot. Vrijdagmorgen bezochten 400 leerlingen van diverse lagere scholen de show en dat was voor het eerst dat in zo grote getale ge hoor gegeven werd aan de ieder jaar nog verzonden uitnodiging aan de scholen. In zijn openingswoord wees wethouder Plomp op het bezoek van de scholieren. Hij complimenteerde de vereniging voor dit initiatief, waardoor kinderen ook op deze wijze weer eerbied en liefde voor de natuur werd bijgebracht. Hij herinnerde daarbij aan het boekje van de auteur Jac. Thijsse: „Zien is kennen" dat hem indertijd als leidraad had gediend. De heer Plomp sprak de hoop uit dat velen de weg naar de tentoonstelling zouden vinden, waarna hij overging tot de prijsuitreiking aan de diverse kam pioenen. De heer D. J. Kuiper, voorzitter van de vereniging, bracht dank aan allen, die meewerkten aan de opzet en Inrich ting van de tentoonstelling. De keurmeesters G. Visser uit De Bilt en W. A. Tolman uit Hardenberg voor de „tropen"; G. Hamstra uit Harder wijk en A. C. van Beveren uit Veenen daal voor de „kanaries" en de adspi- rantkeurmeester A. P. Braam uit Haal- deren en W. van Raay uit Weesp kenden de volgende prijzen toe: Kampioen jeugd, René Wassenaar (88 p.); kampioen tropen (stellen) (176 p.), grasparkiet (90 p.), zebravink en jap. meeuw (89+ p.) de heer P. J. F. Klören; kampioen grote parkieten (89 p.) de heer G. J. Jansen; kampioen duifjes en kwartels (89 p.) de heer M. Brons; kam pioen stammen kanaries (4 vogels 352 p.) de heer C. de Goede; kampioen gepig- menteerd, tevens mooiste kanarie (91 p.) en kampioen open klasse kanarie (90 p.) de heer J. v. d. Pol; kampioen vetstof (89 p.) de heer J. Elbersen; kampioen open klasse tropen (89 p.) de heer G. de Ruygt; kampioen postuur kanaries (88+ p.de heer Th. van Ful pen; kampioen tropen en mooiste troop van de tentoonstelling (90+ p.) de heer E. J. Smit. Trekkingslijst verloting 0667 draagbare TV; 0619 wekkerradio; 1401 tafelgrill; 0317 tableware(arcopal- set); 0789 set borrelglazen; 2502 set bor relglazen met reklame; 2415 Muis niet apparaat; 0515 fotoalbum; 2045 vaas; 2097 drie platen; 0053 drie platen; 0990 drie platen; 1402 drie platen; 1906 drie platen: 1188 drie platen; 2367 drie platen; 0055 drie platen; 1789 barometer; 0337 twee kop en schotels: 0150 idem; 1704 Idem; 2567 set kaarsenstandaard (2x 0004 zes limonade glazen; 2649 badlaken; 2850 idem; 2530 set keukenhanddoeken; 2067 pechlamp; 1989 tuinset; 1211 asbak; 2436 idem; 1851 idem; 0156 puzzel; 2468 badmintonset; 2090 verchroomd bonbon schaaltje; 1849 wandblikopener; 1924 jachtlamp; 1645 plastic handschoenen; 0350 keukenmes; 0301 idem; 2243 vier wijnglazen; 0920 klerenborstel; 0244 zes kop en schotels; 2771 vieux; 0851 sherry; 0115 vork en Iepen (hout); 0315 pistool; 0963 paraplu; 2267 borduursetje met pop; 2483 kinderpuzzel2375 grote puzzel2599 popje. Prijzen af te halen bij: T. van Fulpen, tel. 18387, Nachtegaalweg9, Soest. De postduivenvereniging „De Vriend schap" houdt op 11 en 12 december a.s. haar jaarlijkse tentoonstelling in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. Keurmeester is de heer Mens, uit Den Dolder. De duiven kunnen gebracht wor den op vrijdag 10 december van 19.00 tot 21.00 uur. De opening vindt plaats zater dag 11 december om 20.00 uur; zondag ls de tentoonstelling geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Gisteravond werd achter horlogerie Co litico aan de Van Weedestraat een aparte afdeling geopend waar de heer C. Littooij en zijn compagnon Hans van Wijngaar den de verkoop van antiek ter hand genomen hebben. Het gaat daarbij om „klokken", staande, hangende, pendules, horloges èn om meubelen en wat de meubelen betreft romantieke tafels, stoelen, enz. Er staan in de achter de zaak gelegen en uitzonderlijk beveiligde ruimte, een

Soester Courant | 1976 | | pagina 3