Sint Nicolaas in restaurant „La Grande Bouffe" Soest krijgt woonwagenkamp met 25 standplaatsen Slechte vooruitzichten voor wijk „Ons Belang" St. Nicolaas bracht 'n bezoek aan Honsbergen Soester Courant GRATIS REISBUREAU GERTH Popgroep „Catapult^ in Baarn DE EERSTE REISGIDSEN voor zomer '77 zijn verschenen! Geen rijks medewerking voor nieuwbouw tot 1 april 1977 GRATIS SOEST LAANSTRAAT 66 W Kerstconcert in Nicolaaskerk te Baarn Uitslag vouwwedstrijd Restaurant ,De Korte Duinen' Asfaltfabriek Almere vóór 1 april '77 weg Geen sloop-toestanden rond standplaats Soesterberg: Eis acht maanden voor steekpartij in dorpsherberg De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 5, per kwartaal. Stuur of breng ons deze bon Drie maanden met aftrek voor „ontvoerder" Bejaard echtpaar slachtoffer van kolendamp 1^1 o.a. Holland International met meer dan 400 pagina's. Haal hem snel of bel voor gratis toezending. TELEFOON 02155 -12683 of 10653 Donderdag 9 december 1976 55e jaargang no. 16 SOESTER Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest COURANT Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Verschijnt iedere donderdag Tel. 14152 - Postgiro 126158 foto Herman van Dam Afgelopen zaterdag bracht Sint Nicolaas met 3 zwarte pieten een bezoek aan het restaurant „La Grande Bouffe" aan de Soester- bergsestraat. Hij was er juist op het moment dat een gezelschap van 20 kinderen en personeelsleden van het Van Arkel Instituut er op uitnodiging van de directie van het restaurant dineerden. De uitnodiging had veel te maken met het feit dat de echtgenote van directeur R. van Beek en een personeelslid vroeger werkzaam waren onder geestelijk gehandicapte kinderen. Hun gasten hadden mede door de komst van Sint Nicolaas een bijzonder fijne middag. Traditiegetrouw gaat het Groot Nico- laaskoor in Baarn ook dit jaar de kerst tijd weer opluisteren met een uitvoering van het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach. De keuze is ditmaal gevallen op de cantates 1, 3, 4, 5 en 6. Solistische medewerking wordt verleend door Nelly v. d. Spek (sopraan), Delia van Schaik (alt), Herman van Kerkhof (tenor) en John Vierkens (bas). De begeleiding is in handen van het orkest van de Bach Cantorij. Solisten, koor en orkest staan onder leiding van de cantor-organist van de Nicolaaskerk: Louis Mol Op veler verzoek zal de uitvoering, evenals vorig jaar, plaats vinden in de namiddag en beginnen om 14.30 uur, in de Nicolaaskerk te Baarn. Programma's tevens bewijs van toegang zijn aan de ingang van de kerk verkrijgbaar. Afgelopen zaterdagmiddag is in restau rant De Korte Duinen aan de Birkstraat door Sint Nicolaas onder grote belang stelling de uitslag bekend gemaakt van de te Zijner ere door de directie van het restaurant georganiseerde vouwwed strijd. In de categorie één kreeg Rembrandt Delsman uit Soest de eerste prijs; 2. Christiaan Delsman uit Leusden en 3. Caspar Kok uit Soest. In de categorie twee zag Marina Giezen uit Amersfoort haar vouwwerk beloond met de eerste prijs; 2. Robin Huisman, Soest; 3. Martin Drenth, Amersfoort. In de categorie drie werd de eerste prijs gewonnen door Liesbeth Koeslag uit Hilversum: 2. Claudia Touwslager, Soest en 3. Mark Willemse, Amersfoort. De asfaltfabriek Almere moet vóór 1 april van het volgend jaar het terrein van de gemeente Soest aan de Konings weg verlaten hebben. Aldus heeft de pre sident van de Utrechtse rechtbank be paald. Tegen overtreding van deze uit spraak kan het bedrijf een boete opge legd worden van 2500 gulden per dag. In de overwegingen stelde de president van de rechtbank dat Almere de monde linge toezeggingen van de ambtenaren, waar zij zich op beriep, niet hard heeft kunnen maken. Het bedrijf had moeten en kunnen begrijpen dat men zich diende te houden aan de bepalingen van de schriftelijke toestemming. Het uitstel tot 1 april werd gegeven in verband met de werkgelegenheid. Voor eind januari 1977 zal Soest een standplaats moeten hebben aangewezen voor een plaatselijk woonwagenkamp. Dat kamp zal plaats moeten bieden aan 25 wagens; 20 vaste standplaatsen en 5 in reserve voor de trekkende man. Per wagen moet een ruimte beschikbaar zijn van 3bij 15 meter. In de vergadering van de commissie maatschappelijk werk kwam een en ander aan de orde naar aanleiding van de „tweede lezing" van de gemeen schappelijke regeling „Woonwagen schap Regio Amersfoort". De lezing leek vrij overbodig, toen bekend werd ge maakt door de secretaris van het schap, dat wijziging niet meer mogelijk was. De Soester commissie legde zich daarbij neer, zij het dat Jan Visser (P.S.) een jaarlijkse verantwoording wilde van de Soester afgevaardigde in het bestuur van het schap. Visser werd gewezen op de mogelijkheid vragen te stellen naar aanleiding van de begroting. Overigens bleek de commissie haar voorkeur voor een standplaats in Soest De verhuizing van de bewoners van de Soesterbergse wijk „Ons Belang" naar ver vangende nieuwbouw aan de Kampweg, hangt aan een wel zeer dunne draad, nu staatssecretaris Schaeffer van plan is daaraan geen medewerking te verlenen en bovendien ernstig betwijfeld mag worden of Gedeputeerde Staten van Utrecht wel de vereiste goedkeuring zal verlenen. Een en ander blijkt duidelijk uit de toelichting op de agenda, aan de hand waarvan volgende week de gemeente, de bewonerscom missie van Ons Belang de Stichting Ons Belang en defensie met de staatssecretaris gaan praten. Dat gesprek is gepland voor volgende week woensdag en daarbij zullen zaken aan de orde komen als de oorzaak van de verschillen in geluidsbelasting volgens de rapporten uit 1972 en 1975 en nog te verwachten rapporten. Ook de gevol gen in de naaste toekomst van het ge bruik van de vliegbasis is als punt op gevoerd. Verder zal gesproken worden over het terugbrengen van de geluidsoverlast door bestrijding van het geluid aan de bron; het treffen van voorzieningen aan de woningen en, meer concreet wat de consequenties zijn voor de wijk Ons Be lang, indien de hogere overheid niet mee werkt. De verschillen in geluidsbelasting in de rapporten uit 1972 en 1975 worden vol gens de toelichting op de agenda veroor zaakt door het gebruik van andere vlieg tuigen. Dergelijke wijzigingen kunnen derhalve ook in de toekomst blijven op treden; zowel ten goede als ten kwade. Of dit voor de lokatie aan de Kamp weg, waar nieuwbouw gepleegd zou wor den, een verbetering, dan wel verslech tering van de geluidssituatie zal beteke nen, is uiteraard onbekend. Volgens provinciale waterstaat is de lig ging van de lawaaibelastingcontouren tot ongeveer 50 meter nauwkeurig. De 40-Kosten-Eenheid-contour kan slechts licht verschuiven en zou in het gunstigste geval 50 meter dichter bij de startbaan komen te liggen dan thans staat aange geven. De meting die Soest nu laat ver richten, zal naar de mening van de staatssecretaris dan ook nauwelijks nieuwe uitkomsten kunnen geven. In het wetsontwerp tot wijziging van de Luchtvaartwet wordt vermoedelijk de norm opgenomen dat bij overschrijding van de 40 KE geen woningbouw mag plaatsvinden. De lokatie Kampweg heeft volgens de metingen een belasting van 45 KE en met het oog daarop zegt de staatssecretaris dat hij geen medewer king voor vervangende nieuwbouw kan geven. Als ook de provincie geen goedkeuring wil verlenen dan resten volgens de staats secretaris 2 mogelijkheden: a. vervan gende nieuwbouw elders in de gemeente b.v. in Soest, omdat er geen geschikte bouwlokaties meer in Soesterberg zelf zijn en b. het compromis; partiële ver vangende nieuwbouw in Soesterberg, die slechts van zeer beperkte oipvang kan zijn (circa 14 woningen) of verhui zing van een deel der bewoners, die daaraan de voorkeur zouden geven, naar bestaande vrijkomende woningen in Soesterberg en partiële vervangende nieuwbouw in Soest. In afwachting van een definitieve oplos sing kunnen de huidige woningen in de wijk, volgens de staatssecretaris tijde lijk in stand worden gehouden. Hij is overigens ervan overtuigd dat er spoedig zekerheid moet worden verschaft, om dat de voorbereidingen voor de nieuw bouw aan de Kampweg nu gewoon door gaan en verwacht kan worden dat vol gend jaar met de bouw zal worden be gonnen. Opgemerkt is tenslotte ook nog dat het aanbrengen van geluidswerende voor zieningen aan woningen, zoals bij wijze van experiment uitgevoerd, slechts ge ringe verbeteringen hebben laten zien. Of dergelijke voorzieningen de lawaai- belasting bij nieuwbouw aan de Kamp weg voldoende zullen beperken, zou be keken moeten worden. Het aanbrengen van voorzieningen aan de woningen kun nen zinvol zijn, zo wordt gesteld, indien de lawaaibelasting reeds op andere wijze aanzienlijk is verminderd. reeds geruime tijd geleden kenbaar gemaakt te hebben. Men gaf twee plaat sen op: de Grote Melmweg, naast het bedrijf van Procar èn de Dorresteinweg, hoek Koningsweg. Dit laatste terrein is inmiddels afgevallen, omdat het be stemd is voor het nieuwe hockeycom- plex. Tot geruststelling van ongetwijfeld velen, merkte de secretaris van het schap, de heer Peters nog op, dat het de bedoeling is een „regionaal sloopter- rein" voor de woonwagenbewoners in te richten. Bij de wagens zal dan niet meer gesloopt mogen worden, waardoor van ontsiering van de omgeving van de plaatselijke kampen geen sprake meer zou zijn. Aan de haalbaarheid werd overigens in de Soester maatschappelijk-werk-com- missie, ernstig getwijfeld. „Een woon wagenbewoner wil zijn sloop niet verder dan 500 meter van zijn wagen hebben", was het algemeen aanvaarde standpunt. Voor het welzijnswerk onder de bewo ners van de kampen, zal een ambtelijke werkgroep ingesteld worden. Hoevela ken, Doorn, Baarn en Amersfoort heb ben inmiddels de plaats voor een kamp aangewezen. In Baarn vindt de verhui zing naar het nieuwe kamp op donderdag 9 december plaats. De 19-jarige Amersfoorter J. van H., die op 25 septèmber j.I. betrokken was bij een vechtpartij bij de Dorpsherberg aan de Stadhouderslaan en daar de Baar- naar J. G. [18] met een dolkmes stak, heeft in Utrecht acht maanden tegen zich horen eisen. De president van de rechtbank, mr. Bieger, was het niet eens met het door de reclassering uitgebrachte rapport over Van H. Hij noemde het volkomen eenzij dig. De officier van justitie schetste een ander beeld van de verdachte. Als lid van de zich Heli's Angels noemende groep, veroorzaakte hij meerdere malen moeilijkheden. Een vrijheidsstraf leek de officier overigens zinloosmeer heil verwachtte hij van het jongerenstraf- kamp in Zeeland. „Daar moet hard gewerkt worden en dat is gezond", aldus de officier. De verdediger meende dat haar cliënt nooit de bedoeling had gehad om te steken. Het mes droeg hij bij zich voor zelfbescherming, omdat hij ooit in A- mersfoort gemolesteerd was. Van H. had zijn slachtoffer vanuit het Huis van Bewaring geschreven en oprecht berouw getoond. Hij was zijn baan als hulp monteur kwijtgeraakt en had het voor nemen zijn afgebroken LTS-opleiding te hervatten. Uitspraak op donderdag 16 december. Vrijdagavond om half acht, was het dienstencentrum van Honsbergen geheel bezet met dames en heren, [bewoonsters en bewoners] van Honsbergen. Wat was daarvan de oorzaak? St. Nicolaas zou op bezoek komen en een ieder was in spanning. Uiteindelijk was het zover en het bleek, dat men de schoolversjes nog lang niet vergeten was. Kom maar binnen met je knecht werd op luide toon gezongen en op uitmuntende wijze begeleid op het Hammond-orgel door Wim v. d. Broek, die er voor zorgde, dat steeds opnieuw gezongen kon worden. Er werd koffie met speculaas geser- tweede Sint Nicolaas, met drie Zwarte veerd en het bekende AVRO-spel „Wie van de drie" vond ook weerklank, met als pannel, de heer en mevr. Breedeveld en-de heer en mevrouw Nachtegaal. Pieten. Hij maakte zich bekend als een broer van de aanwezige Sint, maar zei hij er bij, dat hij veel jonger was, maar ook wel eens in Honsbergen tvilde kijken. Daarna moesten drie heren proberen om Dames en heren van de z.g. Zuster- met closetrollen, bij de drie dames, een dienst, die om beurten de z.g. zoemer bij mijter te fabriceren. De winnaars wer- zich dragen voor eventuele hulp,-zowel 's den door handgeklap kenbaar gemaakt, nachts als daags, kregen van de Sint een Toen het even rustig werd in de zaal, dankwoord en een geschenk, kwam plotseling de trap afdalen een Tenslotte was er een bewoonster van Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad geabonneerd zijn, onze courant aan huis bezorgd. Zij, die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's; de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raadsverslagen, actuele hoofd- en kantartikelen, interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, j vragendienst (gratis voor abonné's), sportverslagen en sport- programma's en alles wat U in een goede plaatselijke courant niet mag missen. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 april 1977 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N.B. Zo nodig kunt U ook Uw abonnementsopgave telefonisch door- geven aan onze administratie (tel. 14152). Honsbergen, met het volgende gedicht: „Dank aan Sint Nicolaas en alle Pieten. U hebt ons vanavond laten genieten. U hebt de goede naam en faam van Hons bergen ook al in Spanje vernomen en bent regelrecht naar Soest komen sto men. U ziet, het is hier een compleet feest en wij zijn zelfs met elkaar al op reis geweest. In Honsbergen wordt van alles gedaan, zoals, biljarten, filmen, bingo, klaverjas sen en meer sport en spel. U begrijpt wel, dat de jeugd vermaakt zich hier wel. Waar gewerkt wordt, gaat het soms ook wel eens fout, maar leg op alle slakken geen zout! Wij kregen van de week een brief in onze schoen, voor meer poen (meer servicekosten). Ik dacht hoe, kun je dat nu doen. 't Is misschien nodig al is het wat duur, maar wij zijn hier goed geborgen en maken ons geen zor- gen. Als iemand zëgfiHTheb het hier niet naar mijn zin, ga dan met de Sint naar Spanje, daar heb je misschien meer gewin. Maar verbrandt niet gauw de schepen achter uw rug, want dan kom je in Honsbergen niet meer terug. Ik hoop, dat de Sint het naar zijn zin heeft gehad en dat hij volgend jaar terug komt, dan hebben wij weer wat in 't vat. De leider van het dienstencentrum, de heer Van Genugten, dankte aan het slot van de avond de Sint en zijn medewer kers voor het welslagen van deze avond. De Marokkaan M. H. uit Naarden, die enkele weken in de regio de nodige opschudding veroorzaakte door in Soest, zijn Baarnse ex-vriendin te ontvoeren, is door de rechtbank in Utrecht veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie weken met aftrek van voorarrest en twee maanden voorwaardelijk. H. werd direct na het uitspreken van het vonnis op vrije voeten gesteld. Dinsdagmorgen vroeg, om zes uur, is het echtpaar J. Laamens (86) en L. A. Laamens-Mulder (70) uit Amsterdam in allerijl met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht in verband met kolendampvergiftiging. Zij maakten het later op de dag, naar omstandigheden redelijk wel. Het echtpaar bracht de nacht door in een woning aan de Eigendomweg, waar zij op visite waren. De bewoonster van het huis, werd vroeg in de morgen wak ker door een vreemde lucht. Zij toog op onderzoek uit en vond het echtpaar. De direct gewaarschuwde dokterRupert jr. constateerde vergiftigingsverschijn selen en z<]fgde daarna voor onmiddel lijke overbrenging naar het ziekenhuis. Sifcim faravtf}? fcsfcrt fetMM jHraWköf A.s. zaterdag, 11 december, speelt de popgroep „Catapult" in het Kasteel van Antwerpen aan de Laanstraat te Baarn. De groei werd een jaar geleden in Leiden „ontdekt" door Jaap Eggermont. Die „ontdekking" leverde de groep aanvankelijk een strq oefenprogramma op, maar van lieverlee een komeetachtige verschijning aan het platen-firmament. Met hun singles verove» den zij gelijktijdig Nederland en België. De eerste plaat: „Hit the big time", kwam als 12e op de Nederlandse Top-40; de tweede plaat bereikte zelfs een 5e plaats op e| met de derde single „Here we go" is de opmars begonnen. De groep bestaat uit: Elmer Veerhoff, keybords; Geert Jansen drums; Cees Bergman, zang en gitaar; Erwin van Prehn, solo-gitaar en Aart Mol, bas en zang.

Soester Courant | 1976 | | pagina 1