„De Vriendschap" bekroonde en exposeerde haar duivenbezit Me Me 50 jaar geleden in Soest AANBIEDINGEN Mikimo MUdtfwo' VAN DE VEN'S DECEMBER TOPPERS Boekhandel INSTITUUT HULSCHER feestelijk menu Kerstconcert in Sint-Joriskerk te Amersfoort Paul Cristiaan Bos exposeert in Amsterdam Openingsuren postkantoren Baarnse kunstenaars exposeren in „De Speeldoos" Artishock's „Doen voor Kerst' Vragen van raads lid Visser over „Ons Belang" Soesterbergsestraat 53 Tel. 12419 Steenhoffstraat 13 Tel. 10115 Steno Typen Boekhouden P.D. Ned. Bedrijfscorrespondentie Eng. Bedrijfscorrespondentie 18 December 1926 Uiteraard beide Kerstdagen om 16 en 19 uur een mm nr-riirniriT ir' Kerstviering C.N.V. Rossini in de Oude Kerk Voelt U zich ook wet eens één met de natuur? Koop er een houthakkers jack bij. Nu 50,-. Nog een maal heideveldjes schonen Boedelverkoop voor weigering milieubelasting SEC verwacht dit jaar 40.000 oliebol len te verkopen heeft momenteel erg leuke in truien, blouses, vesten, broeken en jurken. waar kleren kiezen kinderwerk is .Soester Courant van donderdag 16 december Het afgelopen weekend heeft de post- duivenhoudersvereniging ..De Vriend schap" in het clubgebouw aan de Nach- tegaalweg. de jaarlijkse tentoonstelling gehouden. Daaraan was ook een prijsuit reiking verbonden voor de mooiste-; de mooiste jonge; de mooiste oude duivin of doffer. Er waren ruim 300 postduiven tentoonge steld en de belangstelling van het pu bliek voor deze expositie was zeer rede lijk. De prijs voor de mooiste duif èn voor de mooiste oude doffer ging naar de heer J. van Klooster. De heer J. Koster had de mooiste oude duivin en de heer J. Kruzean de mooiste jonge doffer. De mooiste jon ge duivin was van de heer H. Rauch jr. terwijl D. de Zoet een duif als mooiste zag beoordeeld in de damesklasse. De Toonjunst Oratorium Vereniging te Amersfoort geeft op donderdag 23 de cember een Kerstconcert in de St. Joris- kerk. Daaraan werken mee het Utrechts Symfonie Orkest; de sopraan Nelly Groenevelt. de alten Wilhelmine Matthès en Delia van Schaik, de tenor Herman van Kerkhof, de bas Arthur Schildmeyer en de organist Simon C. Jansen. Dirigent is de heer Piet Kiel jr. Uitgevoerd worden het Weinachts- oratorium van J. S. Bach en „Oratoria de Noël" van C. Saint-Saëns. Het concert begint om 20.00 uur. De 20-jarige Soester kunstenaar Paul Christiaan Bos, die dit voorjaar met succes in galerij ,,De Drie Ringen" de buteerde, zal deze maand in Amsterdam exposeren. Hij heeft van de directie van het Okura Hotel de aanbieding ontvangen zijn nieu we werk in de grote ontvangstzaal ten toon te stellen. foto Herman van Dam Van 19 december tot 31 januari zal Bos een veertigtal olieverfschilderijen, teke ningen en gouaches exposeren. De expo sitie is dagelijks van 9 tot 22 uur geopend en vrij toegankelijk. AdresOkura Hotel, Ferd. Bolstraat 175, Amsterdam. In verband met de komende feestdagen zullen de postkantoren te Soest en Soest- dijk en Soesterberg op vrijdag 24 decem ber na 16.00 uur en op vrijdag 31 decem ber na 15.00 uur gesloten zijn. Op de foto de heer en mevrouw Van Klooster met tussen hen in de heer J. Kamerbeek, voorzitter van De Vriendschap. De Vereniging van Beeldende Kunstenaars te Baarn, bestaande uit 29 beeldende Kunstenaars, houdt vanaf a.s. zondag 19 december haar z.g. Kersttentoonstelling in het Baarns Cultureel Centrum „De Speeldoos" aan de Rembrandtlaan 35. Nagenoeg alle leden zijn met nieuw werk vertegenwoordigd. Op de Kersttentoonstelling, die tot en met de tweede Kerstdag is geopend, zijn vele vormen van kunst te zien. Behalve het schilder- en tekenwerk is keramiek, poppen, wandkleden, fantopen ofwel lichtschilderingen, knipwerken en beeld- hohwerk geëxposeerd. De deelnemende kunstenaars hopen dat op hun dagekijks geopende tentoonstelling het publiek zal komen kijken naar het nieuwe werk van de leden van de vereniging van Beelden de Kunstenaars te Baarn. De tentoonstelling wordt officieel ge opend zondag 19 december om 3.00 uur n.m. De openingstijden zijn: zondag 19 december 1976 van 3-5, en van 7.30-9 uur n.m.; maandag 20 tot en met vrijdag 24 december van 10-1, 2-5 en 7.30-9 uur. Eerste Kerstdag van 2-5 en van 7.30-9 uur. De tweede Kerstdag alléén van 2-5 uur. Toegang is gratis. Artishock geeft evenals de twee voor gaande jaren op 22 en 23 december, aan kinderen (en ook aan volwassenen) gele genheid mee te doen aan aktiviteiten als kaarsen versieren, muziekinstrumen ten maken en het bewegingsspel. 's Middags krijgen alle deelnemers twee sneetjes krentebrood en een kop choco lade en daarna is er ,,de grote finale". De entreeprijs voor de hele dag, die duurt van 's morgens tien uur tot 's middags drie uur, is één gulden. De bezigheden vinden plaats in het Arti- shockgebouw aan de Steenhoffstraat. Naar aanleiding van het gesprek dat de gemeente en direct belanghebbenden met en uit de Soesterbergse wijk „Ons Be lang" gisteren met Staatssecretaris Schaefer gehad hebben en recente uitla tingen van de zijde van het bestuur van de bewonerscommissie heeft het raads lid voor Progressief Soest, Jan Visser een aantal schriftelijke vragen gesteld, die vanavond in de raadsvergadering be handeld zullen worden. Visser vraagt of men kennis heeft geno men van de opmerkingen van de kant van de bewonerscommissie ten aanzien van totaal overbodige nieuwe geluidson derzoekingen. en dat deze als een „slimme afleidingsmanoeuvre" gezien moeten worden. „Kunt u ons meer vertellen", vraagt Visser verder, „over deze geluidsmeting; het resultaat hier van en het verschil tussen Ons Belang en het terrein aan de Kampweg?" Hij wil ook weten of provincie en ge meente, zoals de bewoners suggereren „een spelletje spelen" en of de nieuw bouw voor de bewoners van Ons Belang „een blok aan het been" voor het ge meentebestuur is. „Wat is uw mening ten aanzien van de opmerkingen (geluidsoverlast, red) over (de wijk) Steenberghe 2 en het (pas aan gekochte. red.landgoed Tetterode? Wat is uw mening over het beleid van (het bestuur) van de Stichting Ons Belang", aldus Visser. Tenslotte vraagt hij iets te vertellen over het resultaat van het gesprek met de Staatssecretaris. FASHIONGARDEN SOEST-ZUID Stappen in een Bobos spijkerbroek met strakke of wijde pijp. En als u daarop onze nieuwe Shetlandtrui draagt zal iedereen u benijden. De truien zijn er in het rood, grijs, ecru, camel, blauw en bruin, voor de prijs van i 35,95. Bij busstation waar het zo gemakkelijk parkeren is. TELEFOON 11636 De mooiste boeken om met kerstmis te geven, te krijgen en te lezen. Rein Poortvliet: Hij was een van ons Het leven van Jezus in 80 schilderijen. «Q Pft Populaire editie met teksten van Rien Poortvliet 4,1,311 Leonard de Vries: Bloempjes der Vreugd. Het mooiste, ontroerendste, merkwaardigste uit rn oude kinderboeken met meer dan 300 illustraties I i),3U Jac. P. Thijsse: Blonde Duinen - De Bonte Wei. Weer tweenieuwe" Verkade albums, geheel gelijk aan de originele editie uit 1911, met losse plaatjes, ,|fi rn per deellil,DU Anton Pieck: Zijn leven - zijn werk. Populaire herdruk van het inmiddels uitverkochte grote Anton Pieck boek. Kleiner formaat maar met dezelfde C|» tekst en alle illustraties OU, Karei van het Reve: Rusland hoe het was. Merkwaardig foto-album van 80 jaar Rusland m n rn (1852-1932)T 13,DU Spectrum Kaasatlasf 85 - Spectrum Wijnatlasf 87,50 Onmisbare standaardwerken voor lekkerbekken. Leonard de Vries: Ha dokter, Ho dokter. Knotsgekke geneeskunde uit grootvaders tijd. r-f\ Eindelijk weer leverbaar voor f I/fDU - »jpw| VERENIGDE NEDERLANDSE ONDERWIJS INSTELLINGEN Nieuwe kursussen voor Aanmeldingen dagelijks aan ons Instituut; Molenstraat 11, Soest, Telefoon 12900.. De Nieuweweg ter hoogte van de Bosstraat, zo'n vijftig jaar geleden. Rechts het huis dat niet zo lang geleden café Sonnehoeck was en waarvan nu nog de bouwval rest. Op deze plaats is het nieuwe dorpscentrum van Soest gepland voor u en de kinderen. Bel voor nadere informatie, jïz. - Ook voor uw koude schotels gestiÏ3V DIDirCTDAAT IRQ CACCT nOlCC 1 711^ A BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224/^:0 HINDERWET: Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat het verzoek van de Bataaf- sche Import Mij. te 's Gravenhage, om in het per ceel Torenstraat 6, kadastraal bekend in Sectie H. no. 2094 een benzinetankwagentje, inhoudende plm. 230 Liter benzine te mogen oprichten en in gebruik nemen, door hen is verdaagd. KERKDIEF: In de door de Goudsche politie aan gehouden kerkdief, zijnde een zekere A. J. A. afkom stig van Amsterdam meent de politie alhier de ver moedelijke dader te pakken te hebben, welke in het voorjaar de offerbussen van de R.K. Kerk te Soest- dijk lichtte. DRANKWET OVERTREDING: Tegen een 4-tal winkeliers is procesverbaal opgemaakt wegens het verkopen van sterken drank, zonder daartoe gerech tigd te zijn volgens de bepalingen der Drankwet. De hoeveelheid voorradige sterken drank is in beslag genomen. COMMISSIE VAN WELDADIGHEID: De Commis sie van Weldadigheid van H.M. de Koningin-Moeder te Soest, is voornemens haar jaarlijksche uitdeeling te houden in de Naaischool op Maandag 20 Decem ber a.s. des voormiddags li uur. COLLECTE R.K. KERK: De collecte, Zondag j.1. door een vroegeren plaatsgenoot, den ZeerEerw. heer Hartman, pastoor der nieuw te stichten „Mariakerk" in Enschede, alhier gehouden voor den bouw van genoemde kerk, heeft den aanzienlij ke som van ruim 400,- opgebracht. LEZING: Donderdag 23 december 1926 nam. 7.30 uur wordt in de Rembrandtzaal een lezing gehouden door Ds. F. A. van den Bosch van Den Haag. Onder werp: De Engelen". TORENSTRAAT ALS WINKELSTRAAT: Een im porteerder exploiteerde - Op een plekje eens rustiek - Vijf moderne winkelhuizen - Voor ons rustig Soest heel sjiek - Links van de eeuwen oude toren - Die men reeds van verre ziet - Wachten thans de zaak gebouwen - Strop erdoor'.... men vreest ze niet. - Want ons dorpje steeds groeiend - Door het stijgend zielental - Wat zich wekelijks hier komt vestigen - Verwacht „een toekomst" bovenal, - Velen, ook ge- ïmporteerden - Komen meest uit grooten stad - Mis sen dan direct hun vrijheid - Wat betreft met „diten dat'Dat was hier nog niet te krijgen - Dat had men nog niet besteld - Dat zou zeker morgen komen - 't was in Soest eens raar gesteld. - Geïmporteerde, exploiteerde - Gezegend Uwe komst in Soest - Gij toch waagde uwe duiten - Gevoelde wat hier komen moest - Spoedig zullen lichten blinken - Achter groot en helder glas - Spoedig zal eens bewezen worden - Wat in Soest nog noodig was. ONBESTELBARE STUKKEN: Onbestelbare stuk ken terugontvangen te Soest in de 2e helft van de maand November 1926: No 22. Raad van Arbeid, Amersfoort; J. van Os, Soest; A. de Beer, Soest; Utr. Courant, Utrecht. OPHALEN ASCH- EN VUILNIS VOOR 1927: Burge meester en Wethouders hebben besloten het ophalen van asch- en vuilnis in deze gemeente te gunnen aan de laagste inschrijfster, zijnde de Wed. Vier kant, voor de somma van 650,-. Voor Soesterberg was de laagste inschrijver G. Tammer, aan wien het werk is opgedragen voor de somma van 298,-. UIT DE ADVERTENTIËN Voor de Feestdagen Tokayer Wijn 1,- per flesch; Barcelona Wijn 0,90 p. fl.Bisschopwijn 0,70 p. fl.Bloedwijn 1,30 p. fl.Roode en Witte Port l,- p. fl.; Boerenjongens heele pot 1,20; Boerenmeis jes heele pot 1,75. G. Kroon en Co. Engendaalschool, Molenstraat 84; Onderwijs in nieuwe richting. Voor inlichtingen en aangifte van leerlingen wende men zich tot het Hoofd der School. Banketbakkerij „De Kolonie": Kerstkransjes 14 ct. per ons; Amandelkransjes 20 ct. per ons; Sprits 18 ct. per ons; Herren Hutters 16 cent per ons; Specu laas 16 ct. per ons; Weespermoppen 20 ct. per ons; Bitterkoekjes 20 ct. per ons; Bokkenpootjes 18 ct. per ons; Soester Jongens 16 ct. per ons. De echte Dresdener Weinachtstollen verkrijgt U bij ons; Beleefd aanbevelend J. F. Lüschen, Verl. Kolonie- weg?. A. J. Heins: Handel in Kunstmeststoffen; Turf- strooisel en Granen; In kwaliteit het beste; In prijs het goedkoopste. Middelwijkstraat 14. Mannen-zangvereen. „Apollo" Soest; Directeur H. J. van Maurik. Zij, die als werkend Lid of Donateur (trice) wenschen toe te treden, kunnen zich daartoe aanmelden bij een der Leden of des Donderdags- avonds ter repetitie in Gebouw „Religie en Kunst". Afbraak te koop: Groote partij Deuren en Raam kozijnen, Balken, Planken. Kr aalschroten, Pannen, Pompen, Palen enz. H. Wolfsen, Veldweg 19. De Kerstviering van de hout- en bouw bond van het C.N.V. wordt a.s. zaterdag 18 december gehouden in zaal I achter de Julianakerk aan de Jullanalaan. Wel kom zijn de kinderen van de leden in de leeftijd van drie tot en met twaalf jaar. De Kerst- en andere vertellingen worden gelezen door de heer K. van Zijtveld. De viering begint om half drie (14.30 uur Jen ook de ouders van de deelnemen de kinderen zijn welkom. Op vrijdag 17 december a.s. geeft de Mu- ziekkring de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy in de Oude Kerk een uit voering van de Messe Solennelle van G. Rossini. Rossini is voornamelijk als operacom ponist bekend, schreef echter na zijn 37e jaar geen enkele opera meer, daarna echter wel vele liederen, piano- en ka mermuziekwerken, en op het eind van zijn leven deze Messe Solonnelle, welke hij zelf spottend de laatste zonde van zijn ouderdom noemde. Het is evenwel een prachtig werk, waarin de meesterhand van de beroemde operacomponist duide lijk te herkennen is. De bezetting is merkwaardig te noemen, n.1. solisten, koor, piano en orgel (deze begeleiding werd dus door de componist voorge schreven! De vocale solisten van de Cantorij zijn Christine Jansen, sopraan; Ans van Dam, alt; Pier Voldaan, tenor; Peter Kooy, bas. Aan de vleugel zit de pianist Niek de Vente, en het harmonium wordt be speeld door de organist van de kerk, Jan Jansen. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt 7,50 en voor hou ders van het CJP en Pas 65 3.50. De kerk is verwarmd! A.s. zaterdag wordt voor de laatste maal dit seizoen gewerkt aan het schonen van Soester heideveldjes. Vrijwilligers zijn van harte welkom aan de Zandlaan (de weg langs het pension Het Witte Huis aan de Birkstraat). De werkzaamheden beginnen om 9.00 uur en duren tot 13.00 uur. Gereedschap is volop aanwezig. Vanaf half januari komen de Soester knotwilgen weer aan de beurt. Medede lingen daarover volgen nog. Vorige week werd voor het eerst in Soest een boedelverkoop gehouden in verband met een weigering milieubelasting te betalen. Onder grote belangstelling van vooral leden van het Milieu Aktiecen- trum Nederland werd bij de heer G. de Beer aan de Krommeweg door deur waarder L. F. van Pul een platenspeler, cassettedeck en luidsprekerboxen ver kocht De leden van het MAN brachten het geld ervoor bij elkaar; 453,- en in feite meer dan nodig was (ƒ276,30). In tien minuten was het achter de rug. De geluidsapparatuur bleef waar ze was. Bij het gedrang rond de woning werden nogal wat vernielingen aangericht in tuinen in de naaste omgeving, terwijl in de woning van de heer De Beer, de w.c.-deur sneuvelde. Voor de boedelverkoop bestond ook grote belangstelling van de zijde van de lande lijke pers, radio en tv. De door de MAN-leden meegebrachte spandoeken deden het wel, maar behoudens een duwpartij, waarbij de politie zich weer de om de deurwaarder de woning binnen te loodsen, verliep het allemaal vrij soepel. Na afloop dankte de heer De Beer via een megafoon voor de hulp die hij had gekregen. De voetbalvereniging SEC verwacht dit jaar 40.000 oliebollen te verkopen. Daar voor staan twee verkoopdagen ter be schikking; woensdag 29 en donderdag 30 december.De verkoop geschiedt via een huis-aan-huis aktie, maar men kan de oliebollen ook aan de kantine aan de Bos straat afhalen.Bovendien is het mogelijk zijn bestelling telefonisch op te geven onder nummer 15790, waarna voor prompte bezorging gezorgd wordt. Het is dit jaar voor de zesde maal dat SEC deze oliebollen-aktie verzorgt. Het groot aantal medewerkers heeft in de loop der jaren een geweldige ervaring opgedaan, zodat men op een prima product kan rekenen. En bovendien wordt met de koop de voetbalvereniging, en dan met name de jeugdafdeling gesteund. De prijs is dit jaar 2.50 per zakje van acht stuks. Zeer de moeite waard om eens te komen profiteren. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286

Soester Courant | 1976 | | pagina 5