Raad neemt begroting voor 1977 ongewijzigd aan i Efficiënt vergaderen nog niet gelukt /frUDIO van de Gemeentehof! Mm gevend. Bij de keuze vaneen keuken is het advies doorslag- Gemeenteraadsvergadering Ondanks bezwaren „Volks gezondheid" toch ontheffing Zoneverordening Hinderwet 4 Recreatief zwemmen in De Turf Ruimte peuterspeelzaal Tijdelijk plaatsen van direktiekeet Keukenstudio „Forma-Concepta i'kêükëndësignj KLEUREN T. V/s 3 jaar all-in garantie 3 jaar zorgeloos kleur kijken forse korting! Martinshof verlovingsringen: gelukkige keuze. Q-CLCUfL tflaifjpjfiaJzw HORLOGER - JUWELIER GR AVEERINK KHTING Soest*r Courant van donderdag 16 december HARTMANLAAN ai SOLST TfL O"'1''" voor lichtdrukwerk en afwrijfletters Vanaf maandag 20 december tot en met zondag 2 januari zijn de openingstijden voor recreatief zwemmen in het instruc- tjezwembad De Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan enigszins gewijzigd, op de volgende dagen kan recreatief ge zwommen worden Maandag 20 dec. '76: 11.00-12.00; 13.00- 15.00; 19.00-20.00; 21.00-22.00 uur. Dinsdag 21 dec. '76: 10.00-12.00; 13.00- 15.00 uur. Woensdag 22 dec. '76: 10.00-12.00; 14.00- 18.00; 19.00-22.00 uur. Donderdag 23 dec. '76: 10.00-12.00; 13.00- 15.00 uur. Vrijdag 24 dec. '76: 10.00-12.00; 13.00- 15.00 uur. Maandag 27 dec. '76: 11.00-12.00; 13.00- 15.00; 19.00-20.00; 21.00-22.00 uur. Dinsdag 28 dec. '76; 10.00-12.00; 13.00- 15.00 uur. Woensdag 29 dec. '76: 10.00-12.00; 13.00- 18.00; 19.00-22.00 uur. Donderdag 30 dec. '76: 10.00-12.00; 13.00- 15.00 uur. Vrijdag 31 aec. '76;10.00-12.00; 13.00 Zondag 2 januari '77:11.00-14.00 uur. Na ongeveer vijftien en een half uur vergaderen heeft de gemeenteraad de begroting voor het jaar 1977 ongewijzigd aangenomen. Van de zijde van het publiek bestond voor deze jaarlijkse happening nauwelijks belangstelling. De tweede vergader-avond, woensdag tijdens de t.v.-voetbalwedstrijd, in totaal elf man, waaronder vijf ambtenaren en donderdag toen de gehele dag vergaderd werd slechts vijf man,waaronder het Soesterbergse Wijkraadslid de heer H. J. Koch. Dat is wel het vermelden waard, want sinds de PTT besloten" heeft dat Soesterberg een aparte „ge meente is en niet meer bij Soest hoort (Soesterberg staat In een ander telefoonboek) is het toch wel prettig te kunnen constateren dat de brieven er nog wel bezorgd worden. Er was nóg een Soester- berger, iemand van de bewonerscommissie van de wijk „Ons Belang". Hij en de wijk zijn volop aan hun trekken gekomen. Er werd een, door alle raadsfracties ondertekende, motie aangenomen, waarin alle eventuele overheidsplannen om de woongemeenschap niet te handhaven, werden afgewezen, als zijnde „strijdig met de volkomen aanvaardbare wensen van de bewoners". Er waren nog meer moties; van de PvdA om het samenwerkingsorgaan Eemland te politiseren, (in plaats van „gemeenten", afgevaardigden van de politieke partijen)van de heer J. Visser om het vragenhalfuurtje in de raad te herstellen (het werd het eerste sukses van Visser sinds zijn optreden in de raad)van het CDA om met voorrang te gaan werken aan het bestemmingsplan en uitvoering van een gedeelte van de Centrumweg èn een motie van mevrouw Van Gelder van de PvdA om over te gaan tot het instellen van een medezeggenschapkommissie voor de ambtenaren. De twee laatste moties werden in de loop van de vergadering teruggetrokken. „Er werd ontzettend veel gepraat en een onvoorstelbare hoeveelheid zaken werd aan de orde gesteld. Zaken ook, die allang elders eens besproken werden en ook daarom mag gezegd worden dat van het edele voornemen om voortaan efficiënt te gaan vergaderen, niets is terecht gekomen. In-efficiënt wordt het vooral als men bijvoorbeeld een aanloop van enige minuten neemt om (nogeens) te consta teren dat Soest hard aan een nieuw politiebureau toe is, óf om mee te delen, dat met het subsidiëren van de schoolmelk de gemeente in feite het ontbijt van de kinderen betaalt wat toch een taak van de ouders is en dat de subsidie voor de schooltandarts eigenlijk niet gegeven moet worden, omdat mond hygiëne een taak voor de ouders is èn dan vervolgens te constateren dat hogere overheden de subsidie mogelijkheid toestaan en dan niet met een voorstel te komen om het bedrag toch maar van de Soester begroting af te halen. Aan zulke verhalen heb je niks. Ook niet aan vragen waarom kinderen na een openbare kleuterschool bezocht te hebben, naar „bijzondere" basisscholen gaan. Het antwoord ligt er immers dik bovenop; er bestaat vrijheid van onderwijs en heel veel ouders blijven ondanks de leus „naar de openbare school", de voorkeur geven aan het bijzonder onderwijs. Dat heeft te maken met toch een relatie met een kerk. Enfin, zo werd er wat afgepraat. Er zit mogelijk iets in de opmerking van een raadslid dat al heel wat jaren meedraait: mogen we nu eens per jaar zo doen, alsjeblieft! Moeilijker wordt het met de opmerking: wie het langst praat, komt in de krant! Het is overigens een feit dat je ook bij verenigingsvergaderingen hoort: eenmaal per jaar mag er ongebreideld doorge praat worden. Maar een raad is natuurlijk geen „vereniging". Toch zijn er op zulke dagen ook wel leuke dingen te horen, zoals de ene wethouder aan de vergadering meedeelt de andere wethouder, voorzitter van de sportstichting, een brief te zullen schrijven om het een en ander onder de aandacht te brengen. En er heerst een amicale sfeer, die het de burgemeester mogelijk maakt tussen de bedrijven door even mee te delen, dat Feyenoord met 1-0 voorstaat. Prettig is het ook te constateren dat de sprekersrollen in de fracties verdeeld zijn; niet meer zoals vroeger wel eens voorkwam, dat twee leden uit één fractie de zelfde zaak gaan behandelen. Wat dat be treft worden er met efficiency vorderingen gemaakt. En het zal ongetwijfeld zover komen, al is het maar uit zelfbehoud, dat de raadsleden kort en krachtig zeggen „daar en daar ben ik het niet mee eens en daarom" óf „wilt u dat en dat even toelichten". Het kwam nu zelfs al weieens voor, maar toen was het al wat later op de dag, dat een spreker zei: „Ik had betzelfde willen zeggen; ik sluit me bij de vori ge spreker aan". Echt grote problemen waren er niet. Ook de WD maakte het college het leven niet zuur door met re- eele bezuinigingsvoorstellen te komen. Het enige wat er van overbleef was de mededeling dat men in de loop van het jaar ieder gevraagd krediet kritisch zal bekijken of er niet op bezuinigd kan worden. En bovendien wil de WD volgend jaar direct meepraten bij het opstellen van de begroting voor 1978. Aardig was nog te constateren, dat naast mevrouw Oranje van de WD en Jan Visser van Progressief Soest, nu óók de CDA-fractie in de persoon van de heer Menne een principieel tegenstander van de jacht heeft. Om de zaak politiek wat recht te trekken, zal nu toch ook de PvdA-fractie zo'n „tegenstan der" moeten opleveren. Uit de veelheid van onderwerpen, die aan de orde kwamen, hieronder enkele waarover lang of kort gesproken werd en daarbij moet niet vergeten worden, dat dat allemaal geen invloed had op de begroting. moest nemen opdat de wettelijke moge lijkheden werden benut voor de Soester bevolking. moest betalen en vond mondhygiëne een taak voor de ouders, (zoals ook het ont bijt. natuurlijk). Er werd nog gesproken over cultuur en recreatie en duidelijk werd dat wethou der mevrouw Van Stiphout en Visser el kaar niet zullen vinden ten aanzien van het muziekonderwijs. Visser vind dat Ar- tishock (veel goedkoper) de algemene vaardigheid" kan bijbrengen en mevr. Van Stiphout zegt dat het geen taak voor Artishock is. Het voorstel van de heer Blaauw (WD) bij opsiering van de gemeente met kunst werken ook eens te denken aan de kale wanden van de flatgebouwen, zal aan de culturele commissie doorgespeeld wor den. Sportstichting Van meerdere kanten. CDA, PvdA en P.S., werd aangedrongen de vergade ringen van de sportstichting openbaar te maken. Daarbij bleek het argument van de heer De Wilde (PvdA), dat het bestuur van de sportstichting zich goed moest be denken, dat het geld waarover zij spra ken, opgebracht werd door de gemeen schap, wethouder Plomp aan te spreken. Aanvankelijk gaf hij te kennen er weinig in te zien de zaak van de openbaarheid nog eens met het bestuur van de Stich ting door te spreken. Hij had het al twee keer gedaan. Een vraag van de heer Ver- heus (CDA) of de stichting nog eens kwam met een beleidsnota, de laatste dateerde uit 1963, kreeg het verbazing wekkende antwoord van de wethouder: ..Ik hoor dat er in 1963 een dergelijke nota is geweest", maar later verklaarde hij ,,dat er weer iets aan het ontstaan was! Het bestuur van de Stichting Peuter speelzalen heeft onlangs het college van burgemeester en wethouders gevraagd of er in het scholencomplex O verhees geen lokaal beschikbaar is, dat bestemd kan worden als speelruimte voor peu ters. B. en W. hebben echter moeten ant woorden, dat het thans nog leegstaande lokaal In het scholencomplex binnen af zienbare tijd eveneens gebruikt gaat w-orden voor het geven van onderwijs. J J. van den Brakel (PvdA) voorstellen in de raad om de kabeltele visie aan te leggen en welk systeem daarvoor gebruikt gaat worden, terwijl de beheersvorm eerst nog in de juridische commissie besproken moet worden. s.s.w. De Stichting Samenwerkende Woning bouwcorporaties is een zorgenkindje; niet zozeer wat de werkzaamheden be treft, als wel de algemene leiding. Die ontbreekt, werd geconstateerd. Er was inmiddels een coördinator benoemd. Een verzoek om de drie deelnemende (particuliere) woningbouwverenigingen te laten fuseren, althans daarnaar toe te werken, werd voorzichtig afgewimpeld. In Overhees 2 werkten de drie samen: dat ging goed en men moest niet dwingen. Dal weg De doortrekking van de Dalweg, het ge deelte tussen de Soesterengweg en de Beukenlaan, zit er volgens wethouder Hoekstra ,,aan te komen". Er moest met de grondeigenaar nogf wel onderhandeld worden over enkele kleine stukjes, maar eind januari hoopte de wethouder te we ten of de aangevraagde subsidie (bij de dienst aanvullende werken) verleend zou worden. Met spoedige aanleg kon echter rekening gehouden worden. Grondprijzen De CDA-er Menne merkte nog eens op dat elke vaststelling van grondprijzen in Soest zijn eigen verhaal had. Hij drong aan ,,in het belang van een rechtvaardi ge behandeling" richtlijnen te ontwer pen waarin elke vierkante meter grond in Soest zijn plaats kreeg. Wat de atletiekaccomodatie betrof, koos Soest voor aanleg aan de Bosstraat. Af wachten is nu wat de partners voor deze regionale voorziening, Amersfoort en Baarn, ervan vinden. Mochten zij afha ken, dan zet Soest alleen door, zij het dan, dat het een kleinere accomodatie wordt. Het college van burgemeester en wet houders heeft het Waterleidingbedrijf Midden Nederland toestemming gege ven tijdelijk op de hoek Hofslottersteeg en de Birkstraat een directiekeet en een materialenkeet te plaatsen, in verband met de aanleg van een transportleiding Soestduinen - Soest. De werkzaamheden duren tot ongeveer volgend jaar mei. Veiligheid Visser (P.S.hield zijn zoveelste pleidooi voor de invoering van het instituut wijk agent, ook al wist hij dat het Soester poli tiecorps dan eigenlijk 90 man zou moeten tellen. Toch stelde hij voor vijf agenten, waarmee het Soester corps volgend jaar uitgebreid wordt, nu alvast tot wijkagen ten te bombarderen. De heer Van Aalst (WD) merkte op dat Soesterberg naar zijn mening en naar de mening van veel Soesterbergers stief moederlijk bedeeld is, bij het politietoe zicht. Hij wilde aan de surveillance prio riteit geven boven de wijkagent. Wat de brandweer betreft, bleek het CDA geen voorstander van regionalisa tie. Het zou te ambtelijk gaan werken, dacht de heer Storimans, en bovendien zou de vrijwillige inzet wel eens in het geding kunnen komen. De animo zou verminderen. De heer Van Aalst maakte ook nog een opmerking óver het vervoer van ver keersslachtoffers vanuit Soesterberg naar Amersfoort. Het zou meermalen zijn voorgekomen, dat gewonden twintig mi nuten moesten wachten, voordat de A- mersfoortse GGD ter plekke was. Wet houder mevrouw Van Stiphout vroeg in dit verband vooral met feiten te komen. Molenstraat Bij het hoofdstuk ..huisvesting" kwam aan het licht dat (na zo'n jaar of vijf") er weer een werkgroep gevormd is, die alle voorstellen, die er in de loop der tijd gedaan werden, aan het bekijken is. Het is een geval van „afstrepen", zei wet houder Ebbers. Wethouder Hoekstra vertelde dat de ille gale bouwsels in de wijk Hees „slechts geïnventariseerd" werden. Er waren nog nooit foto's genomen, overigens, maar wat er met de inventarisatie ging gebeu ren, werd niet duidelijk. Even stond men stil bij de gemeentelijke plannen in relatie tot plannen van hogere overheden en men vond dat de gemeente zich diende te verzetten tegen alle aan tastingen van de eigen plannen. Onderwijs Bij „Onderwijs" werd algemeen (nog eens) de sluiting van de Margrietschool betreurd. Welke plannen had de gemeen te, werd gevraagd. Het bleek dat de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs, doen de was met een aktie weer openbaar on derwijs in Soest-Zuid van de grond te krijgen. Bovendien had ook de Stichting v. d. Huchtscholen interesse in het leeg staande gebouw (de stichting wil er de claim voor bijzonder neutraal onderwijs in Overhees voor inruilen). En tenslotte kan het gebouw gebruikt worden voor het onderwijs aan de Ludgerusschool als die school verbouwd wordt. Mevrouw Oranje (VVD) deed nog een voorstel het bestuur van de openbare scholen in handen te leggen van zelfstan dige besturen, door de raad te benoe men. Het bestuur zou dan aan het college van b. en w. ontrokken worden. Dat voor stel wordt bekeken. De heer Blaauw (WD) krijgt later ook nog antwoord op zijn vraag hoe het grote verschil in telefoonkosten (van de scho len) te verklaren is. De ene school had vijfmaal meer-dan de andere. De subsidie van schoolmelk en school tandarts deden het niet bij de WD-er Lange. Hij vond het absurd dat „de ge meenschap het ontbijt van de kinderen" P. Lange (WD) Ook het centraal opname-beleid van ou deren maakte deel uit van het gesprek en verzocht werd nog een commissie jeugd zaken in het leven te roepen; het resul teerde uiteindelijk in de ongewijzigde goedkeuring van de begroting 1977. In 1977 praat men over de begroting voor 1978, weer drie dagen maar dan wel ach ter elkaar; woensdag 7 en donderdag 8 december, alleen 'savonds en vrijdag 9 december de gehele dag. En dat omdat Sinterklaas op maandag gevierd wordt en dinsdag de brandweer-vrijwilligers over hun „eigen" zaal moeten beschik ken rest er niets anders dan de drie aan eensluitende vergaderingen. Met het oog op de naderende verkiezingen zullen alle „spreeksluizen" wel extra opengetrok ken worden. Tenzij men door zelfdisci pline het raadslidmaatschap „aantrek kelijk" wil voorstellen. KONINGINNELAAN9 >T - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Berber artikelen Dinsdags gesloten. Tweede ronde De tweede ronde van de algemene be schouwingen leverde als eerste de mede deling van wethouder Ebbers op, dat het financiële overzicht rond de realisatie van het Centrumplan, zij het globaal, be gin januari gereed is. Mevrouw Korthuis (WD) daarna, als eerste spreekster van de tweede ronde merkte op, dat de gemeente toch syste matisch diende te blijven bekijken, waar bezuinigd kon worden. Als voorbeelden daarvan noemde zij verwarming, auto- en telefoonkosten, representatie, de,.deel- neming aan de beroepskeuze-test voor lagere school leerlingen, de schoolmelk- subsldie en In het algemeen merkte zij op dat naar de indruk van de fractie ..ruim" begroot was. De heer van Poppelen (CDA) betoogde in zijn tweede ronde dat Soest diende vast te houden aan het minimum groei model uit de raamstruktuur. Met „aan bieding" van grond in het Soesterveen om de bebouwing van de polder (Zel- dert) te voorkomen, was hij het niet eens. Soest had de bouwgrond zelf hard nodig. Wat dat betreft vond hij het grondaankoopbeleid van de gemeente te traag; er sprak geen visie uit; er werd geteerd op wat vorige raden gedaan had den. Als er vertragingen waren met het gereedmaken van bestemmingsplannen, dan moest de gemeente maar personeel van andere (gemeentelijke) afdelingen inschakelen. De heer De Wilde (PvdA) maakte nog, eens duidelijk dat zijn fractie nog geen vrede had met het door de raad in meer- derh^id aangenomen Centrumwegtraeé en dat hij het ook nog steeds onjuist vond dat er planologie gepleegd werd over de ruggen van ondernemers. Hij had daar ondermeer het wegbestemmen van win kels op het oog zonder dat daar een scha deloosstelling of aankoop door de ge meente tegenover stond. Visser (P.S.) tenslotte, wees nog eens op de gebrekkige informatie die hij als één- mansfractie kreeg. Hij vestigde er ook de aandacht op dat van de vier inspraak- groepen (voor het raamstruktuurplan nu nog één groep restte, die zich met al les moest bemoeien. Het antwoord van het college was kort: wethouder Ebbers zei .niet te weten waar bezuinigd kon worden. Wethouder Plomp zegde toe met de schoolhoofden het energiegebruik te zullen bespreken en wethouder Hoekstra merkte op dat bij gemeentewerken erg energiebesparend gewerkt werd (dat had te maken met de verwarming). De heer van Poppelen hoorde van de burgemeester, dat regio naal gezien, de polder gespaard moest worden voor woningbouw en dat in dat geval Soest het Veen achter de hand had. Zuinige grondaankoop was een gevolg van een verzoek van de raad zelf. Moties De motie voor het handhaven van de woongemeenschap „Ons Belang" te Soes terberg, kreeg de algemene instemming. De raad stelt zich daarbij op het stand punt dat indien geluldswerende maatre gelen nodig zijn om het woningcomplex Ons Belang aan de Kampweg te doen verrijzen de kosten van die maatregelen ten laste van het rijk moeten komen; dat ten aanzien van de lawaaibelasting de gemiddelde belasting gedurende een be paalde tijd als maatstaf moet worden ge nomen en dat geen verschillende maat staven mogen worden aangelegd voor goedkeuring van een bestemmingsplan voor sociale woningbouw of voor de vrije sector. De motie is ter kennis gebracht van staatssecretaris de heer J. Schaefer. De motie van de PvdA om Eemland te „politiseren" kreeg, na enig heen en weer gepraat, óók de algemene instemming. VVD en CDA leken eerst af te gaan op „nog even bekijken" omdat naar hun mening in diverse politieke partijen nog lang niet regionaal gedacht werd. Teveel verdedigde men gemeentelijke stand punten en was partijpolitiek nog lang niet aan de orde. Na een kleine toelichting van de heer De Wilde, dat het zijn fractie er alleen maar om te doen was, de gemeenteraden over de politisering van het samenwerkings orgaan aan het denken te krijgen, werd de motie aangenomen. Ook VJsser's motie over het herstel van het vragenhalfuurtje. werd vlot aange nomen. Wel vond de VVD dat het spon tane karakter van vragen ermee gediend werd. indien de tijdslimiet voor het in dienen van de vragen van driemaal vier entwintig uur teruggebracht werd tot één maal vierentwintig uur. Het compromis werd: altijd zo spoedig mogelijk indie nen en uiterlijk woensdagmorgen voor afgaand aan de raadsvergaderingom 9.00 uur. Iedereen werd op het hart ge bonden vooral geen vragen te gaan „zoe ken" en het college wees erop dat er nu weieens de kans bestond, dat er niet di rect geantwoord werd. De motie van het CDA met voorrang te gaan werken aan een plan het gedeelte van de Centrumweg vanaf Koningsweg tot aan Nieuweweg) aan te leggen, werd aangehouden in afwachting van het ge reedkomen van het Centrumplan. waar de weg een deel van uitmaakt. De motie van mevrouw Van Gelder (PvdA) om een medezeggenschapcom- missle (voor de ambtenaren) in te stel len werd Ingetrokken, nadat wethouder Hoekstra toegezegd had in januari een bijeenkomst te zullen beleggen. Eerder reeds had de heer Hoekstra op gemerkt, naar aanleiding van een vraag uit de VVD-fractie, dat het deelnemen aan het georganiseerd overleg bij de niet-georganlseerde ambtenaren 50"/, nauwelijks leefde. Kabeltelevisie Ondanks vertragingen is nu toch de plaats bepaald waar de centrale antenne voor de kabeltelevisie geplaatst zal wor den. Dat wordt de Eng en zo mogelijk, om het landschap niet te ontsieren, bo venop een van de flats. Dit deelde wethouder Ebbers mee, naar aanleiding van opmerkingen van de he ren Van Logtenstein en Van de Brakel dat er nu tóch al sprake was van een halfjaar achterstand. In januari komen 't (s nuttig rekening te houden met werkgewoontes, gezinsgrootte, beschikbare ruimte. Zaken waarin we u adviseren. Daarna maken we ontwerp en kunt u zien hoe uw keuken wordt. Dan beslist u pas. Poggenpohl: meest uitgebreide keukenprogramma. J.L. Menne (CDA) Amsterdam: Chr Huygensplein 34-36, (bij de Middenweg), telefoon (020) 9318 59 Hilversum: Groest 36, telefoon (02150) 1 10 76 (Vrijdagavond koopavond) Kent u ook het exclusieve Poggenpohl badkamer-programma? Menne vond in verband hiermee ook, dat de gemeente in Overhees het doel van „betaalbare" woningbouw voorbij schoot De huren werden zo hoog, dat beter „ge kocht kon worden. Wethouder Ebbers en ook de burgemees ter dachten er anders over: aan huurwo ningen, hoe hoog de huurprijs ook werd, bestond altijd behoefte. Menne kreeg echter ten aanzien van zijn grondprijzen de steun van de heer De Wilde (PvdA). Er komt dan ook een nadere visie op. Menne wees ook nog op de mogelijkheid rijksbedragen te krijgen voor het verbe teren van woningen. Men zou dan een of meer wijken van Soest tot rehabilitatie- gebied moeten verklaren en Menne dacht daarbij aan Kerkebuurt en Lange Brink- weg. Hij becijferde dat het 2250 gulden per woning kon opleveren. Hij vond ook dat de gemeente aandacht diende te be steden aan de huurgewenningsbijdrage en de herinrichtingsbijdrage. Het ging hem erom dat de gemeente maatregelen Ondanks bezwaren van de Inspecteur van de Volksgezondheid, zijn burgemeester en wethouders van mening dat aan de agrariër C. N. van Logtenstein een ontheffing van de Zoneverordening Hinderwet moet worden verleend voor zijn aan de Lange Brinkweg gevestigd bedrijf, bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij. Het college is van mening dat het bedrijf van Van Logtenstein al vele jaren bestaat en hij het niet kan helpen dat zijn bedrijf tussen de bebouwing is komen te liggen. Het college zegt dat het niet de schuld van de heer Van Logtenstein is. dat zijn bedrijf tussen de bebouwing is komen te liggen, maar dat bovendien op de hoor zitting voor de hinderwet niemand ver schenen is en er ook geen bezwaarschrif ten zijn ingediend. Verplaatsing van het bedrijf is niet mogelijk, omdat er geen andere grond beschikbaar is en opheffen van het bedrijf ernstige financiële conse- De inspecteur van de Volksgezondheid quenties voor de heer Van Logtenstein is echter van mening, dat de vergunning heeft. De Hinderwet kent geen mogelijk- geweigerd moet worden, omdat het be- heden tot schadevergoeding en ook geen drijf volgens een bepaalde afstandstabel planschade, zoals bedoeld in de wet op op minimaal 100 meter van de andere de ruimtelijke ordening is (nog) niet bebouwing gelegen moet zijn. De af- mogelijk. standstabel is opgenomen in de brochure In de te verlenen hinderwetvergunning van de Directeur-Generaal voor de Mi- zullen uiteraard wel voorwaarden op- lieuhygiëne van het ministerie van genomen worden dat de overlast voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne, omwonenden tot een minimum beperkt. „Veehouderij en Hinderwet". Het be- Het voorstel de vergunning toch te ver drijf voldoet daar niet ahn, maar de lenen komt vanavond in de gemeente- inspecteur wil aan de tabel vasthouden, raad. dus en toch 'n Het bedrijf van de heer Van Logtenstein ligt in een bestemmingsplan dat aan de betrokken grond een agrarische bestem ming toekent. Planologisch gezien zijn er dan ook geen bezwaren en het ligt verder in de bedoeling in het nieuwe be stemmingsplan Soest-Midden, het be drijf in te passen. KERKSTRAAT 3 - SOEST TELEFOON 15677 Radió - T. V. -specialist Winkelcentrum „Smitshof" Soest - Telefoon (02155) 19170

Soester Courant | 1976 | | pagina 9