SPORT - SPORT - SPORT - SPORT De ZOMERREISGIDSEN 1977 zijn verschenen! Reisbureau Gerth 22e Wielerkerstcross van „Tempo" te Soestduinen PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL Bert van den Broek nu wèl zege in Soestduinen VOOR AL UW SPORTEN Sensationele overwinning van 3e herenteam Olympia BDC-dames winnen vlot van Rapid Red Stars scholierentoernooi groter dan ooit Eemvogels boekte weinig succes Tennis-toernooi voor de jeugd van „Soest-Zuid" KLEUREN T.V.'s 3 jaar ail-in garantie 3 jaar zorgeloos kleur kijken forse korting! Bel 12683 of 10653 en voor de Kerst heeft U de programma's nog in huis 2e Kerstdag: Programma gymnastieklokalen Soester Schaakclub Handbal Heren ten onder tegen Slotervaart Bekijk de „nieuwe maatstaf voor perfektie bij Gebr.Van Kooij. Vijf dagen basketbal Alleen jeugd haalt punten binnen Soester Courant van donderdag 23 december 1976 foto Herman van Dam De wielercrosser Bert van den Broek heeft afgelopen zondag de competitierit van Midden-Nederland, die in Soestduinen verreden werd, wèl op zijn naam geschreven. Hij kwam met grote voorsprong als eerste amateur over de streep. Toch zal deze zege hem niet alle voldoening geven, omdat zijn eeuwige Soestduinen- rivaal, Looyenstein nu op het appèl ontbrak. Wel is Van den Broek groots aanvoer der van de competitie-rangschikking. Op het parkoers waar 2e Kerstdag de na tionale wielercrosswedstrijd gereden wordt, kwamen zondagmorgen in de Midden-Nederland competitie weer ve teranen, liefhebbers, nieuwelingen, juni oren en amateurs aan de start. Bert van den Broek bij de amateurs en Kees Bokma bij de liefhebbers legden als Tempo-leden beslag op eerste plaatsen. Gerrit Ruttenberg van Tempo werd bij de veteranen van de eindzege afgehou den door de sneller sprintende Wout van Putten van de vereniging Jan van Rie- beek. T. v.d. Tol van de vereniging Adelaar werd derde op 1 minuut 30 se conden. 4. H. Spronk (Stadion); 5. G. Brouwer; 6. G. de Kroon; 7. Arussen. Bij de liefhebbers was Kees Bokma van Tempo veel sneller dan de rest van het liefhebbersveld. Met grote voorsprong Voor de junioren van de Tennisvereni ging Soest-Zuid is er in de kerstvakantie een Kersttoernooi georganiseerd op de buitenbanen en wel op woensdag 29 de cember van 13.00 tot pl.m. 16.00 uur (tot het donker is). Mochten de weersomstandigheden dus danig slecht zijn, dat er buiten niet ge tennist kan worden, dan is er in de kan tine een bingo-middag met mooie prij zen. Men rekent op veel inschrijvingen, ook van diegenen die dit jaar begonnen zijn met tennissen. De inschrijvers wor den naar sterkte ingedeeld. Je kunt je telefonisch opgeven aan het clubhuis, tel. 19142. Opgeven kan ook nog op de dag van het toernooi. Op 27 en 28 december a.s. wil de park commissaris het tennispark gereedma ken voor het volgend seizoen en dan vooral de tuin er omheen! De commissie vraagt een stuk of 20 vrijwilligers om die dagen te helpen met wieden, harken etc. Vele handen maken licht werk. Opgaven graag via tel. nr. 14701. Vanzelfsprekend hoeft men niet de hele dag beschikbaar te zijn. Hoe meer jonge lui zich aanbieden, hoe liever en des te sneller is het karwei klaar. won hij voor A. den Braber van de ver eniging Volharding, die tweede werd; 3. G. van Klooster (Amersfoort)4. M. v.d. Vort van Tempo. Zesde werd het Tempo lid G. v.d. Hoef. Bij de nieuwelingen werd de Tempo-man Aart van Moorselaar in de spurt versla gen door W. Brandenhorst van „Volhar ding". J. Schaap van „Adelaar" werd derde en Ben de Bruin van Tempo zesde. Bij de junioren was de eerste plaats voor Gerard van Putten van „Jan van Rie- beek". Tweede werd John Broers van Tempo; 3. H. Voorn van „Adelaar". Bert van den Broek won tenslotte, zoals gezegd, met grote voorsprong de race van de amateurs. Zijn clubgenoot Jaap Bon werd tweede; 3. J. den Hartog (J. v. Riebeek); 4. R. Oskam (Volhar ding); 5. Joop Schaafsma en 6 Jaap van den Broek beiden van Tempo. Bert van den Broek kwam j.1. zaterdag aan de start. In de wedstrijd te Doetin- chem waar de gehele vaderlandse top aan deelnam, behaalde hij de dertiende plaats. Alle met dus en toch 'n KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 15677 Radio - T.V.-specialist SPORTHUIS I. D. VANVUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi SOEST LAANSTRAAT 66 TELEFOON 02155-12683-10653 Openingstijden: maandag tjm donderdag 09.00-18.00 uur - vrijdag 09.00-21.00 uur - zaterdag 09.30-16.30 uur. DONDERDAG 23 DECEMBER a.s. 18.30-23.30 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. 19.00 uur: Olympia 5-Olympia 6 D2)BG SV 3-SVV 7 D3) BG SV 6-Limvio2 (H3)Olympia 7-Olympia 8 H3). 19.45 uur: Foxboro l-Limvio2 (D2); Foxboro 2-Voleem 2 (D3) BG SV 2-Foxboro 1 H2Voleem 2-SVV 8 H3 20.30 uur: SVV 5-Devu 1 (D2); Devu 2-01ympia9 (D3) SVV 4-Olympia 4 (H2)Devu 1-BG SV 4 (H3). 21.15 uur: Voleem 1-Olympia 4 (D2)SVV 8-BG SV 2 <D3) Olympia5-Voleem 1 (H2); SVV5-Limvio 1 (H2). (SPORTIEVE RECREATIE) Maandag 27 december, dinsdag 28 december en woensdag 29 december a.s., geen sportieve recreatie i.v.m. schoolvakantie. Deze week waren van de hoogste OJympiateams de 3e teams (H. en D.) de meest succesvolle. Beiden boekten een 2-1 winst. Heren: Olympia 3-SVV 3 2-1. De lste set was SVV nergens en Olym pia kon deze set snel op haar naam zet ten (15-8). De 2e set ging precies omgekeerd. Olym pia speelde slordig en SVV won met 7-15. In de 3e set kwam het publiek volledig aan zijn trekken. Sensatie! Gerard v. d. Velde scoorde met z'n service direct 4 punten voor Olympia. Toen kwam SVV aan service. Ook hier 4 harde services en 4 punten voor SVV. SVV liep daarna snel uit naar 5-14. Na de 2e time-out voor Olympia stortte SVV in. Zij maakten geen punt meer en Olympia kon deze set winnen met 16-14 Dames: Olympia 3-SVV 4 2-1. In deze wedstrijd, die waarschijnlijk vanwege het late aanvangstijdstip. 22.30 uur. niet al te hoogstaand volleybal liet zien. trok Olympia aan het langste eind. (16-14; 5-15 en 15-11). De twee veroverde punten waren zeer welkom Dames: Valbovol 2-Olympia 1 3-1. Wederom is het hoogste damesteam niet tot winst gekomen. In de le set leek de winst tenslotte dicht binnen bereik, maar driemaal fout serveren bracht Valbovol de setwinst. In de 2e set ging de strijd gelijk op, 15-13. In de 3e en 4e set draaide het bij Olympia niet zo lekker meer en Valbovol won deze sets met 15-5 en 15-8. Heren: Valbovol 3-Olympia 1 3-2. Valbovol startte erg slecht en Olympia liep snel naar de setwinst (3-15). De 2e set gaf een gelijkopgaande strijd te zien. Valbovol trok met 15-11 aan het langste eind. De 3e set werd weer gemakkelijk door Olympia gewonnen (7-15). En de 4e set was weer voor de tegenstander (15-12). Helaas had Valbovol de langste adem (15-10), zodat slechts 1 punt aan de score van Olympia kon worden toe gevoegd. Heren: Unicomus-Ofympia2 3-0. Ook nu geen punt voor het 2e herenteam. Maar de heren verliezen de moed niet. De le set ging snel verloren (5-15), maar in de 2e set werd een voorsprong van 14-10 bereikt. Helaas wilde het niet luk ken het laatste punt ook nog te pakken, zodat ook deze set verloren ging (15-17). In de 3e set was de „geest" helaas niet meer aanwezig, zodat slechts 4 punten in deze set behaald werden. Alle hoop van dit team is gevestigd op het volgen de seizoen. Overige uitslagen: Dames: Olympia 8- BG SV 2-1. Olympia 7-Olympia 9 3-0. Heren: Olympia7-SW83-0. In de sporthal Beukendal kwamen de dames uit tegen Rapid uit Delfzijl. Vrij snel had Soest een 3-0 voorsprong ge nomen; een resultaat dat bereikt werd door beter inzicht en technisch spel. Hoewel het soms aan de afwerking wat schortte, werd met een veilige 6-3 stand, de rust bereikt. De tweede helft was BDC zelfs nog wat sterker en ondanks georganiseerder tegenstribbelen van de dames uit Delf zijl, liep BDC gestadig uit. Dat de eind stand 11-5 niet hoger werd, dankten de Rapid-dames hoofdzakelijk aan haar fenomenale keepster, die stijlvol vele zeker lijkende doelpunten voorkwam. Eindstand 11-5. Koploper Slotervaart legde de zenuw achtig en te gespannen spelende BDC- heren zijn wil op. Reeds ha tien minuten keken de Soesters, alleszins verdiend, tegen een 3-0 achterstand op. Die achterstand prikkelde de BDC-ers, maar in alle gehaastheid werd vergeten de toch wel reële kansen op een tegen- goal te benutten. Met veel kunst en vliegwerk, maar zeker niet overtuigend, werd nog wel gelijk gemaakt, maar Slotervaart behield de controle op het De toegangsprijs is een rijksdaalder; kinderen tot 14 jaar hoeven niet te beta len. Maatregelen zijn genomen om ook de inwendige mens op peil te houden. Zo als gezegd draagt het bedrijfsleven een forse steen bij in de organisatie. Dat zijn Bako Open Haarden; Damo-tegels Kor- tenhoef; Peko-kraanverhuur; Garage Stam; Ormas Sharp, Bilthoven; de Ge- mar; Int. Transport A. Kuijer; loodgie ter Kees Engberlnk; tegelzetbedrijf v. d. Riet; Int. Transport Portengen, 's Gra- veland; J. Lieverst, beton en vlechtwerk, Vreeland; Soester vloer- en tegelbedrijf; H. Koenen, vorkheftruck-service; A. H. v. d. Berg Constructiebedrijf; R. Westra lompen en metalen; Jan Kers, Kostver- lorenweg motoren-revisie; G. Kareisen autobanden; café 't Hartje; bouwbedrijf C. van Megen; Mercurius Soest; P. van Rouwendaal. kabelwerken; bouwbedrijf Van Rossum; Rob's Corner; Chemco Soestduinen; Lindner; Procar; Kela-ta- pijt; P. de Bruin Bungalows; Davo Soest-BaarnBen Nijhuis Rijwielen en motoren; Exp. Voskuilen, Maartensdijk; Super Cleaner Soest: Eb Kareisen Sport- huis; Kees Klomp taxi; Jan Smeeing bouwbedrijf; R. van der Pauw hydrauli sche autokranen 's Graveland; Wim Hommes rijwielen Baarn; en de sup portersclub Jos Schipper. Het parkoers is het eenvoudigst te berei ken via de Soesterbergsestraat nabij het N.S.-station Soestduinen. Enkele renners tijdens de kerstcross van 1975. Het tweede tiental van de Soester schaak club heeft tegen het bezoekende Leusden onlangs de grootste nederlaag sinds ja ren geleden. De bezoekers gingen met een ifi/z-Vz overwinning naar huis en lie ten een zwaar gedesillusioneerd tweede tiental van Soest achter. Aan Soester zijde wist alleen zesde bord speler Vennik een succesje te boeken. Tegen De Jager kwam hij tot een remi se. Een nadere analyse leerde dat het jeugdige lid van Soest 2 daar nog erg goed mee weg kwam. Hoe was het mogelijk geweest dat Soest zo hopeloos faalde, vroeg iedereen zich. Immers, Soest 2 was in z'n sterkste op stelling. Vrouwe Fortuna had bepaald niet de zijde van Soest gekozen. Zo liet bijvoorbeeld de eerste bordspeler Bal vers z'n tegenstander „ergens" glippen. Ook Voort wist de winst niet te vinden in een betere stelling. Bervoets gaf zo maar een stuk cadeau. Al met al een erg slechte ontmoeting van Soest 2, die de Soesters echter wel in degradatiegevaar gebracht heeft. Het eerste tiental van Soest zag z'n wed strijd tegen En Passant afgelast. De clubleiding van Soest achtte het vorige week vrijdag niet verantwoord over de be-jjzelde wegen naar Spakenburg te reizen. Er werd besloten dit duel naar volgend jaar te verschuiven. Afgelopen zondag heeft het eerste damesteam van de handbalvereniging BDC op vrij simpele wijze gewonnen van Rapid uit Delfzijl. De heren gingen moeizaam strijdend ten onder tegen koploper Slotervaart uit Amsterdam. Ook de dames junioren verloren, maar al deze resultaten kwamen niet onverwacht. spel. Met snelle aanvallen werd BDC zo ongeveer weggespeeld en de rust stand 6-9 voor de Amsterdammers gaf duidelijk aan hoe de verhoudingen in het veld waren. De tweede helft ging meer gelijk op en had BDC het spel met wat meer inzicht gespeeld, dan was er nog veel te berei ken geweest. Het laatste kwartier werd het zelfs nog spannend, maar helaas verloren de Soesters in het wanhoops offensief te veel de controle en werd ook de balbehandeling weer onzorgvuldig. Met de 12-15 eindstand kon men tevreden zijn. Het dames-juniorenteam bezocht in Heemskerk Odin. Het lukte dit keer maar matig en ondanks voortreffelijk keepwerk van Annemieke Huijing was de ruststand 6-1 voor Odin. De tweede helft was een formaliteit en de Soester-dames werden met een 9-2 nederlaag naar huis gestuurd. Met de Kerstdagen ligt de handbal competitie stil; de eerstvolgende speel- datum is zondag 2 januari. Spelmoment uit de handbalwedstrijd BDC tegen Slotervaart De Soester Ren- en Tourvereniging Tempo organiseert Tweede Kerstdag voor de 22ste maal in sukse^sie op een parkoers te Soestduinen de nationaal bekende wieier- cross. Daaraan is tevens het provinciaal kampioenschap van Utrecht aan verbonden en strijden de leden van de organiserende vereniging om het elubkampioensehap. Het parkoers is enigszins gewijzigd, zij het dat start en finish, zoals alle jaren, op de De Beaufortlaan zijn gehandhaafd. Het rcnnersveld is als steeds, groots; de gehele vaderlandse top (op Gertie YVildeboer na) is aanwezig. Ook het T.V .-programma „Studio Sport" komt. Om 12 uur starten als eerste de vetera nen en liefhebbers. Zij rijden vijf ronden ofwel tien kilometer. Bij de liefhebbers komen ondermeer als kanshebbers aan de start Kees Bokma uit Bunschoten; de gebroeders v. d. Hulst uit Zoeterwou- de. Wim van Dompseler uit Harderwijk. Bij de veteranen uiteraard Gerrit Rut tenberg uit Baarn, Manus Brinkman uit Rotterdam en Gert Brouwer uit Baarn. Totaal 48 renners. Drie kwartier later, om kwart voor één, worden de nieuwelingen weggeschoten. Ook zij rijden vijf ronden. Onder hen de Eindhovenaar Wil v. d. Heijden, die dit seizoen al zevenmaal zegevierend als eerste door de finish kwam. Verder de gebroeders Harings, Aart van Moorse laar uit Baarn, B. de Bruin uit Soest en Jan van Efferen uit Hilversum. In deze klasse hebben dertig renners ingeschre ven. Weer drie kwartier later, om half twee. vertrekken de junioren met o.a. B. Zoont jes uit Tilburg, M. van Dijk uit Someren, G. van Putten uit Haaften, B. v. d. Wel uit Culemborg en J. Sanders uit Soest. 36 junioren in totaal komen aan de start. Om kwart voor drie vertrekken bijna 60 beroepsrenners en amateurs. Daarbij ook de winnaar van het vorig jaar Wil Brouwers uit het Peeldorp America; Hans Steekers uit Noordwijkerhout, in 1974 een jaar gestopt vanwege trombose in zijn benen, maar dit seizoen met liefst acht overwinningen, opnieuw behorend tot de vaderlandse top. Verder vedetten als Gerrit Scheffer uit Hengelo, Stam- snijder uit Hengelo. Snoeijnk uit Dene kamp, Kees v. d. Wereld uit Nieuwkoop, G. Looijenstein uit Noordwijkerhout, Bert en Jaap van de Broek uit Soest, Jaap Bon uit Baarn, Bennie Meijer uit Beekbergen, Anton van de Wetering uit Venhorst en Hennie Dijkstra uit Soester- berg. Zij moeten 11 ronden afleggen. Het prijzenpakket is dankzij de steun van het bedrijfleven weer bijzonder inte ressant; er zijn vele premies te verdie nen en onder andere in iedere categorie eenleidersprijs. Ten gerieve van de toeschouwer is het hele parkoers voorzien van een geluids installatie waardoor het volgen van de wedstrijden veel aantrekkelijker is ge maakt. Speaker is de welbekende Ton Rademaker; starter de heer H. Dikken uit Hilversum en wedstrijdcommissaris sen de heren J. Teunisse uit Utrecht, B. van Hoeyen uit Scherpenzeel en F. van Kooten uit Maarsen. Aankomstrech- ter is de heer R. Dorhout uit hilversum. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (31) Officieel dealer Mercedes-Benz voor het Gooi, Amersfoort en omstreken. Op maandag 27, dinsdag 28, woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december a.s. organiseert de Soester basketbalvereniging The Red Stars in de sporthal Beukendal het tiende scholierenbasketbaltoernooi. De belangstelling ervoor is groter dan ooit. Namen er in 1969 53 teams aan deel en vorig jaar 251, dit jaar is het aantal in geschreven teams gestegen tot 255. Het aantal deelnemende scholen is van bijvoor beeld 25 in 1972 en 49 vorig jaar, nu 52. Alle dagen wordt om 8.00 uur gestart en maandag, dinsdag en woensdag worden de laatste finales gespeeld om 19.20 uur; donderdag om 20.40 uur en vrijdag om 16.20 uur. Onder leiding van Red Stars-voorzitter Rinus Valk is het toernooi door een aantal vaste medewerkers in elkaar gespijkerd. Tijdens de wedstrijddagen wordt het omroepen, de administratie en de ver werking van de uitslagen verzorgd door Relinde Bolwerk. Mary Roelofsma en Johan van de Griftde planning van de scorers is in handen van Hans de Rond en Arie Cijfer en de planning van de scheidsrechters berust bij Eric Duit en Theo Vlug. Het afgelopen weekeinde heeft de Eemvogels weinig resultaten bezorgd, zowel het tweede als het derde team moesten in hun tegenstanders de meerdere erkennen. De jeugd echter wist in Utrecht wel te winnen. Het tweede kwam tegen VIKO net iets te kort en moest zo in deze mikro-kompe- titie de eerste nederlaag incasseren. Het was een spannende en goed gelijk opgaande strijd waarin VIKO ook nau welijks aan scoren toekwam, het was een heen en weergolvend spelbeeld. Toch wist VIKO tweemaal te scoren, wat vakwisseling betekende. Na deze wisse ling een uitmuntend spelende Eemvogel- verdediging zodat de VIKO-aanval niet meer aan bod. De rood-zwarte aanval o- verheerste en wist zelfs door Jan de Haard terug te komen tot 2-1. Hierna werd de korf nog wel geraakt, het lever de allemaal niets meer op en de neder laag was een feit. Het derde achttal heeft een erg moeilijke zaterdagmiddag achter de rug; een goed combinerend en uitstekend spelend ESDO maakte al direkt duidelijk waarom men in het veld liep. Overtuigend en regelma tig liep men uit en besloot de wedstrijd met een verdiende 8-0 overwinning. In Utrecht wist de jeugd het beter te doen. Tegen Doom hield men de tegen- stahder goed bij en toen deze met 1-0 voorkwam wist Frank van den Berg met een schitterend schot, van afstand nog wel. gelijk te maken. In de slotfase maak te Doorn echter de winnende goal. Te gen KVO uit Soesterberg ging het veel beter en behaalde de Eemvogeljeugd een keurige overwinning, het was tevens de wedstrijd van Chris van Rouwendaal die belde doelpunten scoorde. Ook de andere jongens en meisjes speel den erg leuk en goed; het spel gaat steeds beter en als dadelijk de veldcom- petitie begint rekenen we op goede wed strijden. Het korfbalfestijn ligt nu een paar weken stilpas 8 januari zullen de rood-zwarten weer in het strijdperk treden. Het aantal deelnemende scholen uit Amersfoort is 15; uit Amsterdam 3; uit Arnhem 1; uit Baarn 6; uit Bilthoven 1; uit Bunschoten 1; uit Hilversum 2; uit Soest 19 en uit Utrecht 4. Het zijn 36 middelbare scholen en 16 lagere scholen, waarvan 14 uit Soest. Het aantal damesteams is 121; het aantal herenteams 134. Tesamen worden liefst 504 wedstrijden gespeeld. Amersfoort, Balladclaan 208 Tel: 011-20844 Hilversum, Lapc Naarder weg 18 Tel: 02150-16057 Naarden, Cort v.d. Lindenlaan 46 HARTMANLAAN 30, -.„TEL 02165 I6R4I voor lichtdrukwerk en afwrijfletters

Soester Courant | 1976 | | pagina 13