In ,,De Paardenkamp" verblijven thans 42 paarden SABA 1998.- Grote interesse bij Soesterbergers voor ontwikkelingsplan eigen dorp ouders! /frUDIO Kerstaktie Winkelkring Van Weedestraat rsné KLEUR PASFOTO INSTITUUT HULSCHER Café-Restaurant SOESTDIJK GESLOTEN. Nieuwjaars recepties twinkelen waard Rector Link verlaat Soest Steekpartij om geld te innen arabia/fins aardewerk Steno Typen Boekhouden P.D. Wed. Bedrijfscorrespondentie Eng. Bedrijfscorrespondentie MOSSELAVOND Oplossing Kerstkruiswoord puzzel 24 December 1926 Openingsuren postkantoren Buschauffeur verleende geen voorrang ULTRACOLOR micromatic GROOTBEELD 3 jaar all-in garantie. KORTINGEN Kerstviering in de parochieSoest-zuid Koester Courant van donderdag 23 december 1976 Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 De traditionele nieuwjaarsreceptie van burgemeester en wethouders wordt op maandag 3 januari van 19.30 tot 20.30 uur gehouden in het Dorpshuis te Soester- berg. Iedereen is daar welkom. De commissaris derKoningin in de pro vincie Utrecht en mevrouw Verdam houden op 6 januari van 16.30 tot 18.00 uur nieuwjaarsreceptie in Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49 te Utrecht. Fractie en afdelingsbestuur van de P. v. d. A-Soest houden op 3 januari nieuw jaarsreceptie in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan. De receptie begint om 20.00 uur. De kerstaktie van de Winkelkring blijkt bij het publiek bizonder goed aangeslagen te zijn, gezien de vele positieve reacties. Ongezien het bedrag van de aankoop ont vangt iedereen een gratis deelname- formulier, voorzien van een rebus. Deze aktie loopt tot en met 24 december. De formulieren dienen gedeponeerd te worden in de bussen die bij de drie ban ken in de Van Weedestraat staan, te weten: de Nederlandse Middenstands- bank, de Amrobank en de Algemene Bank Nederland. Denkt u er wel aan, dat de inzendtermijn sluit op vrijdag 24 december a.s., 's middags om 4 uur. VERENIGDE NEDERLANDSE ONDERWIJS INSTELLINGEN Rector H. J. J. Link De rector van huize Nieuw Mariënburg, pastor H.J.J. Link, gaat Soest verlaten. In overleg met zijn provinciaal van de Augustijner Orde, gaat hij met volledig emeritaat en vestigt hij zich in Haarlem, waar hij gaat wonen in het Triniteits- lyceum aan de Zijlweg. Rector Link (69) kwam in 1970 naar Soest. Na een arbeidzaam leven ondermeer als pa rochieherder in Amsterdam, in het Frie se Witmarsum en in Rumpt en Beesd in de Betuwe, ging hij om gezondheids redenen in 1970 met emeritaat. Van hier uit deed hij zielzorgwerk in het revalida tiecentrum ,,De Hoogstraat" te Leer- sum. Toen hij ook dat werk om ge zondheidsredenen er aan moest geven, werd hij rector van Mariënburg. Hier vierde hij dit jaar met Pinksteren zijn 40-jarige priesterjubileum. Zondag 2 januari a.s. houdt hij zijn afscheids preek. Zondagmorgen is de 29-jarige mevrouw M. van de M.-H. uit Soest in haar woning met een mes gestoken door de 29-jarige fabrieksarbeider H. Y. eveneens in Soest woonachtig. Het mes schampte af op het borstbeen, waardoor de toegebrachte wond meeviel. Na in het ziekenhuis Zon negloren geholpen te zijn, mocht het slachtoffer weer naar huis. De dader werd later op de dag aangehouden en is in verzekerde bewaring gesteld. Oorzaak van de steekpartij was het niet terugbetalen van geld. Het slachtoffer had van een zwager van de dader geld ontvangen voor huisraad. Dat had te ma ken met een verhuizing, maar toen dat niet doorging kwam Y. het geld, dat bij voorschot gegeven was, terughalen. Onder bedreiging met het mes, haalde hij uit de tas van mevrouw v. d. M. 110 gulden, maar omdat dat niet het hele be drag was, eiste hij meer. Toen aan zijn verzoek niet voldaan werd, stak hij met het mes, dat hij voor hij op bezoek ging, mee genomen had. VERKRIJGBAAR BIJ hall WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (31) Gratis kleurenfolder beschikbaar. In het nationale rusthuis voor paarden van de Stichting „De Paardenkamp" verblijven thans 42 paarden. In het nu bijna afgesloten jaar overleden vijf paar den, maar door uitbreiding van het aan tal stallen konden in totaal tien nieuwe paarden worden opgenomen. De acco- modatie aan de Birkstraat kon aanzien lijk worden uitgebreid en verbeterd; het aantal weilanden werd verdubbeld; er werd een beregeningsinstallatie aange legd, die vooral in de voorbije droge zo mer goed van pas kwam en er werd een werkplaats met toebehoren voor de ver zorgers van de dieren in gebruik geno men. 1 januari a.s. wordt het personeel uitgebreid met de heer D. Wolfsen, een paardenliefhebber van formaat. Het oudste aanwezige paard is Elsje, geboren in 1927, opgenomen op 10 okto ber 1970 en afkomstig uit Dierenpark Amersfoort. Met haar 49 jaar overtreft zij alle andere logé's ver in leeftijd. Het jongste paard is Bobbes in 1966 gebo ren en uit Hilversum afkomstig. Het dier heeft vergroeide achterbenen. De paarden hebben op zeer verschillen de wijze dienst gedaan. Er zijn zeven rustende paarden die voor de schillenwa- gen gelopen hebben; elf manegepaar- den; twee politiepaarden en zeven rij paarden; twee liepen er voor een vodde- kar; twee kwamen uit een dierenpark; één trok een groentewagen; één een pe- troleumkar; één vervoerde kinderen langs het strand; één trok een melkwa gen één een orgel en één een koets. Elsje is met haar 49 jaar de oudste; dan volgen Corrie (33) uit Sassenheim; Zip- py uit Amsterdam en Witte uit Doetin- chem beiden 32 jaar; Rex (31) uit Zeist; Frits uit Den Haag, Carlos uit Sassen heim, Mentor uit Bergen aan Zee, Sha- ron uit Bilthoven en Rosy uit De Meern allen 29 jaar; Robby uit Amsterdam en Silvia uit Utrecht 28 jaar; Boekanier uit Ede, Bennie uit Bilthoven en Max uit Oss 27 jaar; Jantje, Joop en Berrie alle drie uit Den Haag en alle drie 26 jaar; Astrid uit Amersfoort, Margootje uit Schevenin- gen, Whisper uit Den Haag en Funi uit Spaubeek 25 jaar; Bento uit Den Haag en Pucky uit Bergen op Zoom 24 jaar; Bobbie uit Doorn, Dandy uit Wassenaar, Fabiola uit Rotterdam, Latawica uit De Steeg, Julia uit Zoetermeer, Pukkie uit Den Haag en Marie-Louise uit Utrecht 23 jaar; Chopin uit Amsterdam en Nelle uit Blaricum 22 jaar; Prescot uit Den Haag, Donna uit Doorn en Rika uit Zwanenburg 21 jaar; Ripetto uit Rijpwetering, Ram- ses uit Voorburg, Cinderella uit Gronin gen en Mona uit Gorredijk 20 jaar; Ba- si a uit Scheveningen 18 jaar en tenslotte Bobbes uit Hilversum 10 jaar. Het secretariaat van de Stichting „De Paardenkamp" is gevestigd aan de Prins Bernhardlaan 46 te Soest; het giro nummer. voor het geval u de stichting financieel wil steunen, 631624. Volgend jaar viert de stichting haar 15-jarig be staan. Het zal niet ongemerkt voorbij gaan. Nieuwe kursussen voor Aanmeldingen dagelijks aan ons Instituut: Molenstraat 11, Soest, Telefoon 12900.. Iedere donderdagavond van 18.00 tot 24.00 uur. Tijdig reserveren. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Horizontaal: 1. paalwoning; 8. waag; 12. pc; 13. dik; 14. dg; 15. moker; 16. hr; 18. Po; 19. mij; 20. SRI; 22. ac; 24. ae; 25. tolk; 27. am; 28. Maastricht; 32. of; 33. ski; 34. lee; 35. pk; 36. se; 38. tra; 41. lelie; 43. muis; 44. geologie; 47. Ate; 49. dame; 50. im mense; 53. toendra; 56. air; 57. karbo nade; 59. Ir; 60. stok; 62 rd; 64. boter; 65. aroma; 68. erio; 70. nb; 72. raadszaal; 73. bee; 74. Ommeren; 78. befaamd; 82. Eede; 83. Ida; 85. oma; 86. overeind; 89. palet; 90. raken; 91. leve; 92. ds; 93. oud; 95. toen; 97. kraag; 100. ree; 102. ges; 104. 11; 105. minderjarig; 109. rn; 111. krab; 113. av; 114. ijs; 115. kg; 116. por; 118. ot; 119. mm; 121. ta; 123. etang; 125. de; 126. pok; 128. li; 130. rage; 131. prik kelbaar. Verticaal: 1. pp; 2. ach; 3. ld; 4. wit; 5. ok; 6. ido; 7. ng; 8. wo; 9. ake; 10. aera; 11, grimas; 15. mijl; 17. raai; 18. peil; 19. mot; 21. Ems; 23. cs; 24. ar; 25. the; 26. kok; 29. akolei; 30. tor; 31. cerise; 37. elger; 38. team; 39. amen; 40. elan; 42. ei; 44. getal; 45. Oder; 46. omdat; 48. tenor; 51, marmelade; 52. spaarzaam; 54. oir; 55. akkoord; 58. Ermelo; 61. Ob; 63. dar; 66. Ee; 67. Islam; 69. immer; 70. nee; 71. beneden; 73. breien; 75. meent; 76. edele; 77, pips; 78. ballon; 79. foto; 80. aard; 81. dokter; 84. da; 87. ve; 88. NV; 92. dg; 94. uur; 96. es; 97. karper; 98. al; 99. alk; 100. rib; 101. Edam; 102. gast; 103 sik; 105. mat; 106. ev; 107. jij; 108. GGD; 110. nota; 112. rog; 117. rag; 119. mei; 120. hoe; 122. ala; 124. ne; 125. dr; 126. pk; 127. kl; 129. la. De villa van dokter Batenburg aan de Van Weedestraat; nu politiebureau. Straks weer woonhuis? NIEUWE vereniging. Nadat er op 15 Oct. '26 bij Mevrouw Bakhoven een voorloop)g Comité gevormd was, werd op 17 Dec. 1926 vergaderd ten huize van Mevr. Landweer. Van de 29 leden waren er 15 aan wezig. De Presidente van het voorloopig Comité, Mevr. Bakhoven, ging voor in gebed, las 1 Corinthe 13. zette het nut van het lidmaatschap uiteen en het goede werk, dat door den Ned. Christen-Vrou- wenbond verricht wordt, en stelde voor een afdee- ling te Soest op te richten. Dit geschiedde met algemeene stemmen, nadat Mevr. Landweer de vergadering ingelicht had over den van de gewoonte eenigszins afwijkenden gang van zaken, n.1. dat de propaganda-avond eerst na de oprichting zal plaats hebben. Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing van een bestuur. Gekozen zijn: Mevr. Deketh, Mevr. Landweer, Mevr. Bakhoven, Mevr. Beversen, Mej. Eggink en Mej. Zwier. Eerstge noemde werd presidente. Op voorstel van Mevr. Bakhoven werd een bezoekkring opgericht, welke zich ten doel stelt het bezoeken van nieuwe inwoners, voor zoover zij geestverwanten zijn. Met het op richten van een studiekring wilde men wachten, tot het aantal leden grooter was geworden. De ver gadering werd door Mevr. Landweer met dank zegging gesloten. KERSTNACHT-MELODIE: Evenals vorig jaar zul len de Gebr. Butselaar met medewerking van eenige plaatsgenooten op 24 Dec., des nachts 12 uur, eenige Kerst-melodiën ten gehore brengen. FANCY-FA1R: Naar wij vernemen heeft de Ver een. van Vrijzinnig-Godsdienstigen alhier het plan opgevat het aanstaande voorjaar in haar Gebouw een Bazaar te organiseren ten behoeve van haar Orgelfonds. De bedoeling is hierdoor in staat te worden gesteld binnen niet te langen tijd te kun nen aanvangen met den bouw van een kerkorgel in Religie en Kunst. Eenige geschenken zijn voor het goede doel reeds toegezonden. POSTDUIVEN VEREEN. De Zwaluw hield zondag 12 Dec. haar jaarlijksche onderlinge tentoonstelling. Ingeschreven waren 142 nummers, welke werden verdeeld in 4 klassen. Als keurmeester trad op den Heer A. v. Merrebach uit Amsterdam. De prijzen werden gewonnen als volgt: Oude doffers: J. C. de Bree; Oude duiven: F. Heeremans; Jonge doffers: F. Heeremans; Jonge duiven: H. van Sitter. Eere- prijs schoonste Oude Vogel: J. C. de Bree. Eereprijs schoonste Jonge Vogel: F. Heeremans. Eereprijs schoonste dier der geheele tentoonstelling: J. C. de Bree. POSTERMENDe Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Soest brengt ter algemeene kennis, dat op 25 December a.s. (Ie Kerstdag) één bestelling zal plaatsvinden door de geheele gemeente. Op 26 December (2e Kerstdag) bestaat gelegenheid tot afhalen der correspondentie op het gewone uur (12-1 uur n.m.). De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor brengt in herinnering dat de verkoop van de wel- dadigheidszegel (2, 5, 10 en 15 cent, met een toe slag van resp. 2 en 3 cent) nog is opengesteld tot en met 31 December a.s. Deze zegels zijn onbe paald geldig. UIT DE KAMERKRONIEK: Mr. Oud (v.d.) vond dat aan ons leger als veiligheidsinstrument vrijwel alles ontbrak: dat we weerloos zijn en dat alles wat de minister doet. lapwerk is. Maar de heer Deckers (r.k.rekende ons even voor, dat er sedert 1922 80 pCt. op „oorlog" bezuinigd werd. Er kon weinig meer bezuinigd worden. Nou en hij had wel vertrouwen in de minister. Bij Onderwijs enz. werd nog even strijd gevoerd over de subsidies aan de Co-operatie en Haar- lemsche Orkestvereen., van elk 5000,-. De heer Zijlstra (a.r.diende een amandement in, om die te schrappen, op bezuinigingsgronden. Maar daar van wilde de minister niet hooren en de kamer ver wierp het amendement met 50 tegen 25 stemmen. Op een haar werd ook verworpen (met 37 tegen 36 stemmen) het wetsontwerp, om het onderwijs van een moderne taal met ingang van 1 Januari mogelijk te maken op de Lagere scholen. En met 39 tegen 35 stemmen liet het wetsontwerp tot verlenging van den bestaanstermijn van de oude U.L.O. en M.U.L.O. scholen tot 31 Jan. 1930, het leven. UIT DE GEMEENTEBEGROTING VOOR 1927: Openbare veiligheid 56.142,64; algemeen beheer 66.129,54^volksgezondheid 14.113,06; volkshuis vesting 139.355,03; openbare werken 95.926,681^ onderwijs 106.529,60; steun werkloozen 34.247,69; gasbedrijf 11.750,-. Opbrengst belastingen 320.705,50; inkomsten gasbedrijf 18.150,-. UIT DE ADVERTENTIËN TE HUUR; huis met tuin, per 15 Jan. a 6,50 per week. Te bevragen Schoutenkampweg 21. Niet op Zondag. TE HUUR: vrijstaand huisje a 4 Gulden per week, voor klein gezin. Te bevragen Braamweg 15. HOUTVERKOOPING: de gewone Jaarlijksche hout- verkooping van het Kon. Part. Paleis en Domein te Soestdijk, zal plaats hebben op Woensdag 12 Januari 1927. De trekking is op maandag 27 december door notaris M. van Veeren. De lijst van prijswinnaars wordt gepu bliceerd in de Soester Courant van don derdag 30 december. Bovendien ontvan gen prijswinnaars schriftelijk bericht thuis. In verband met de komende feestdagen zullen de postkantoren te Soest en Soest dijk en Soesterberg op vrijdag 24 decem ber na 16.00 uur en op vrijdag 31 decem ber na 15.00 uur gesloten zijn. Op de Amersfoortsestraat bij de kruising met de Banningstraat, verleende de 59- jarige buschauffeur W.K. uit Soest geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door de 56-jarige E. van der D. uit Rot terdam. Van de vier inzittenden van de personenauto liepen de heer Van der D. en zijn echtgenote hoofdwonden op; de 15-jarige zoon Machiel een zware hersen schudding en de 12-jarige dochter Chris- tien wat schrammen. De slachtoffers werden naar het ziekenhuis De Lichten berg gebracht waar Machiel werd opge nomen. Het echtpaar en de dochter kon den na verbonden te zijn naar huis. De auto's werden zwaar beschadigd. topklasse nu tijdelijk slechts met KERKSTRAAT 3 Soest TELEFOON 15677 Radio - T. V.-specialist dennenaalden nou al niet uit uw kleren krijgen Geeft niets hoor. RENÉ heeft spotkoopjes zonder die stekende dingen. Bijna op alle kleding enorme In de r.k.parochiekerk te Soest-Zuid be gint a.s. vrijdagavond om 24.00 uur de Kerstnachtviering. Het koor zal dan de „Missa Benedicamus Domino" van L. Perosi uitvoeren en verder enkele mo tetten ten gehore brengen zoals „Oh Du fröhliche"; „Ehre sei Gott" en „Tran- siamus". de kerk is vanaf 23.30 uur open en van dat tijdstip af, zullen Nederlandse Kerstliederen gezongen worden. Tweede Kerstdag zingen de koren van Soest-Zuid en van Soestdijk gezamenlijk tijdens de kerstviering in Zonnegloren. Ook dan zal de Mis van Perosi uitge voerd worden. De kerkdienst in zonne gloren is voor iedereen toegankelijk. De kapel gaat om 09.30 uur open en men wordt wel verzocht op tijd aanwezig te zijn. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 1e Kerstdag 2e Kerstdag en Nieuwjaarsdag Zo'n tachtig Soesterbergers, waaronder tien wijkraadsleden, hebben maandag door hun komst naar de informatie-avond die in het Dorpshuis gehouden werd, blijk gegeven alles te voelen voor meepraten over de toekomst van hun woonplaats. Het waren er zoveel, dat de gemeentelijke project-coördinator, de heer W. Hulsbergen, niet naliet zijn complimenten te maken over deze gTote interesse. „Als in Soest in verhouding evenveel belangstelling bestaan had, dan was de brandweerkazerne te klein geweest". In hoeverre dat compliment indruk gemaakt heeft, is moeilijk te zeggen, want later bleek dat de Soesterbergers, op een enkele uitzondering na, weinig weet hadden van aUe inspraak-toestanden die zich in het laatste halfjaar in Soest afspeelden. Wijkraadvoorzitter Pieren leidde de a- vond, maar ook hij sprak dikwijls ver- onderstellenderwijs. De heer Hulsber gen daarentegen wist er uiteraard alles van. Hij zette uiteen dat in het concept ontwikkelingsplan-Soesterberg slechts bouwstenen waren aangedragen, maar dat de bevolking nog vele mogelijkheden had om daarin wijzigingen aan te bren- een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNIES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE, BREED TE en INHOUD Sta op zekerheid, Sta op Bunnies- groeivorm-meter. Beniamino dealer: fa SCHOENEN TASSEN gen. Later bleek in de discussie wel, dat die mogelijkheden beperkt waren, „om dat", zoals de heer Hulsbergen zei, „de gemeente nu eenmaal rekening moet houden met beslissingen van hogere overheden". Toch vond hij dat men in Soesterberg niet moest blijven stilstaan, want stil stand betekende ook hier achteruitgang. En hij dacht dat Soesterberg toch stap pen moest zetten om „self-supporting" te worden. De vele vragen, die daarna voor de pau ze gesteld werden, betroffen bijna allen de werkwijze van inspraakgroepen. Toen tijdens de pauze de boeken met het concept-ontwikkelingsplan werden uitgereikt, zag ieder pas waar het eigen lijk over ging. De tweede helft van de vergadering le verde daarom aanzienlijk minder vra gen op, al kwam toen wel het probleem van de Kosten-Eenheden, de vliegtuig- lawaaibelasting, om de hoek kijken. Ge vraagd werd zelfs of het wel zin had te gaan inspreken, zolang die grenzen niet bekend waren. Waar kon men dan nog bouwen? Niet ieder dacht er zo over en daarom zullen tijdens de bijeenkomst die op 5 januari a.s. gehouden wordt, de inspraak- groepen geformeerd worden. Bij voor baat werd er wel geprotesteerd tegen het korte tijdsbestek van hooguit zes we ken, waarbinnen de Soesterbergse in spraak rond moet zijn en er bestond nau welijks begrip voor het feit dat de Soes ter gemeenteraad begin juni het hele ontwikkelingsplan, zowel voor Soest als Soesterberg, wil aannemen. Duidelijk is wel gemaakt dat „Soest" wat meer financiën beschikbaar stelt dan in het jongste verleden gebeurde. Iedere inspraakgroep krijgt weer de beschik king over een bedrag van 2000 gulden, waarvoor externe adviseurs mogen wor den aangetrokken, maar bovendien is per vergaderverslag 100 gulden uitge trokken. De Soesterbergers krijgen tot 31 decem ber van dit jaar de tijd om zich aan te melden voor het inspraakwerk. Zij moe ten die interesse kenbaar maken op de hulpsecretarie aan het Dorpsplein. Wat de gemeenteraad betrof woonden slechts de heren Van Aalst (VVD) en Visser (PS) de avond bij.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3