«H0F Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek I Oisterwijk Betere vooruitzichten voor Soesterbergs „Ons Belang" Laatste decemberdagen zijn prima fotodagen rarKgara PTT heeft belangstelling voor nieuw kantoor in Dorpscentrum GRATIS 0*0 Raam h v Sollicitanten-bank in kantoor arbeidsbureau Amersfoort HAP VOLVO AMALIALAAN 19-21 - gU Dddlll U-V. BAARN - TEL. 02154-17547 de Meubelmakers uit het zuiden deslands ssssrawar s A. van der Weerd Gemeenteraads verga dering Jeugdige bromfiet ser botst tegen trein Zes kerstbomen gevonden Soester Courant van donderdag 23 december 1976 silver dip en juwel clean Voor reiniging van zilveren sieraden 2 halen... 1 betalen Kestmis is misschien wel het hoogtepunt van de decemberse feestdagen en - zoals alle hoogtepunten - bij uitstek geschikt om fotografisch vast te leggen. Wellicht heeft St. Nicolaas u bedacht me{ een foto- of filmkamera. Dan lenen die laatste decemberdagen zich natuur lijk prima om dat kado eens uitgebreid te proberen. Maar ook als uw kamera geen 5-decembergift was kunt u 'm best ter hand nemen. Wat gaan we fotograferen? Het is leuk om niet alleen - zo maar te hooi en te gras - de feestelijke gezichten van uw dierbaren vast te leggen, maar ook eens echt een fotografisch verslag te maken van die gezellige gebeurtenissen in de familiekring. En daarbij behoren dan ook zeker de voorbereidingen tot het Kerstfeest. Wanneer u een kerstboom koopt, laat die dan eens optuigen door uw jongste zoon; over tien jaar doet hij dat beslist veel geroutineerder. Dan is het een boeiende zaak om terug te kijken naar z'n gestuntel van nu. Moe-' ders kapriolen met de kalkoen zijn ook prima motief, of de door de kinderen prachtig gedekte tafel, of de door hen op school gemaakte Kerststukjes. U ziet wel, onderwerpen genoeg... Hoe doen we dat? Wat u ook wilt maken, dia's of foto's, u zult in deze donkere dagen zeker moeten flitsen om goede plaatjes te krijgen. Dat is helemaal niet zo moeilijk als het lijkt; alleen moet u wel wat richtlijnen in acht nemen. Houdt de afstand tot uw onder werp bij voorkeur niet te lang, zo'n 2 a 3 meter is prima. Voorkom ook hinderlijke reflekties in spiegels, ramen en deuren, door eens wat van standpunt te verande ren. En wanneer u meer mensen op de foto wilt hebben, zorg er dan wel voor dat ze allemaal op (ongeveer) gelijke af stand van de kamera zitten; anders zitten er gegarandeerd een paar ofwel in het donker, ofwel in veel te felle 'zon'. Die grote verschillen in licht en donker kunt u met een losse flitser overigens aardig voorkomen door eens 'indirekt' te flitsen. Daartoe richt u de flitser op het plafond of op een muur (en die moeten natuurlijk wel wit zijn!en u zet de lens opening een diafragma verder open dan u normaal zou doen. Het resultaat is een heel zachte en gelijkmatige verlichting. U kunt natuurlijk ook wat gaan experi menteren en daarbij hoeft u dan echt geen flitser te gebruiken. Probeer eens bij alleen kaarslicht te fotograferen; met een aantal kaarsen dicht bij uw on derwerp lukt dat beslist en het geeft een sfeervol resultaat. Daarbij kunt u het best een statief gebruiken, omdat er - óók bij een volle lensopening - toch wel een vrij lange belichtingstijd uit de bus zal komen. En l/15e of l/8e sekonde kunt u echt niet uit de hand nemen zonder te bewegen. Als u dan ook nog een draad- ontspanner gebruikt kan er eigenlijk niets misgaan... Ook opnamen van heel dichtbij zijn leuk en als u over een voorzetlens beschikt, zijn ze ook gemakkelijk te maken. Pro beer dat maar eens uit op een kaarsvlam of op een paar kerstballen. Liever niet op mensen, zo'n voorzetlens leent zich niet voor portretten; u zou vreemde, wat misvormde gezichten op de plaat krijgen Let u bij die dichterbij-opnamen wel goed op de juiste scherpte-instelling? Dat luistert namelijk nogal nauw. Vergeet de fotograaf niet Het is wel jammer dat de maker van al die gezellige Kerstplaatjes zelf zo vaak daarop ontbreekt. Maar dat hoeft echt niet: veel kamera's beschikken over een Niet alleen van de Kerst zelf, maar ook van de voorbereidingen kunt u een leuke fotoserie maken, zoals het optuigen van de kerstboom door uw jongste zoon. ingebouwde zelfontspanner die - na het indrukken - u ongeveer een sekonde of tien de tijd geeft om ook op de foto te komen. En als uw kamera die zelfont spanner niet heeft, is er bij de fotohande laar ook een losse draadontspanner ver krijgbaar. Als u dat hardlopen om bin nen tien sekonden toch ontspannen op de plaat(s) te zitten eigenlijk wel wat ver moeiend vindt, dan is er bij diezelfde fotohandelaar ook een soort lange 'draad ontspanner' leverbaar in de vorm van een dun slangetje met een rubber bal er aan. Dat geeft u een reikwijdte van toch gauw een meter of vijf. Maar het gemakkelijkst is, zo af en toe eens een ander familielid een prent te la ten maken. We wensen u veel sukses bij het maken van uw Kerstfoto's. Nog één ding: laat uw 'vuur' niet uw kerstboom in vuur en vlam zetten. Echte kaarsjes in de boom zijn wel leuk maar ook gevaarlijk! Zet daar dan ook altijd een emmer water met een grote dweil bij in de buurt. LEASING INRUIL FINANCIERING Vanaf 1 januari: PIEDRO BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARIM Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar'garantie. F.*posities in toorudlcn A •eerstekwaliteitcikehout•goeduitgewerktinüigen droog- Uti» 'int ittVitu^hi'Vi-niruin kamers geloogd volgens uiul rotepl eigen originele I. (Huflflivw m.ii ni/.iw iHum iinii modellen 12 jaar garantie ongekende service gralis JiW «Uuj.tvontiiifvi ut" thuisbezorgd door geheel Nederland jft HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TEL. 12982 SOEST De laatste vergadering van 1976 is in het kader van het streven van de raad naar efficiënt vergaderen, uitstekend geweest. Op enkele uitzonderingen na werd er kort en zakelijk gesproken en zodoende duurde de vergadering dan ook nog geen twee uren. En van die twee uren werd een half uur besteed aan het verslag van het sprek dat met staatssecretaris Schaefer gevoerd werd over de toekomst van de Soesterbergse wijk Ons Belang. Dat stond niet op de agenda en het illustreert daarom, dat er goed vergaderd werd. 't Was nog niet feilloos, maar dat lag vooral aan Jan Visser van Progressief Soest. Als éénmans- fractie kan hij het uiteraard in de voorbereiding van de vergadering niet bijbenen. Hij is lang niet altijd lid van alle commissies; mist dus nogal wat informaties en gaat dan vragen stellen. Jammer is dan wel dat hij soms halve waarheden gaat vertellen, zoals in deze vergadering met betrekking tot het nieuwe politiebureau. De architect die men daarvoor wilde aantrekken stuurde foto's van wat hij zoal gedaan had; scholen en woningen en ook van enkele politiebureau's. Visser noemde alléén de woningen én de scholen en deed het voorkomen dat hij dat geen aanbevelingen vond om nu in Soest een politiebureau te gaan bouwen. Nu werd hij direct op de leugen betrapt, maar als hij zo'n verhaal in eigen kring(etje) vertelt, dan is dat bedenkelijk. Visser werd deze vergadering bewust wél het bos ingestuurd met zijn opmerking over de „bijzondere bestemming" van een perceel grond aan de Weegbreestraat. Er werd zo maar door de burgemeester verklaard, dat een kantoorgebouw met woning óók een bijzondere bestemming was en daar mag, hoe begrijpelijk het ook is dat men dat stuk grond nu toch eindelijk wel eens kwijt wil, sterk aan getwij feld worden. Dat is nooit de bedoeling van „bijzondere" bestemming geweest. Overigens gaf Visser blijk van iedere realiteit gespeend te zijn door het terrein alsmaar in reserve te willen houden voor een horecabedrijf, bioscoop e.d., waarvoor vanuit de particuliere sector geen enkele belangstelling bestaat. Om er een wijkgebouw op terzetten, met alle ervaringen nu opgedaan voor het wijkgebouw in Overhees, is natuurlijk ook niet juist. Maar een kantoor is ons inziens geen bijzondere bestemming „die aan de wijk ten goede moet komen". Eénmansfraèties hebben het dus duidelijk moeilijk, vooral als zich dan niet zo constructief opstellen. Wat dat betreft had Visser toch de vergaderingen in de vorige periode moeten bijwonen, waar de heer De Groot als eenmansfractie furore maakte. Meerdere partijen hebben geprobeerd hem in hun ge lederen te balen, maar het is niet te verwachten dat dat ook met Visser gebeurt. De heer Goote (PvdA) kreeg in samenwerking met Visser de burgemeester zover, dat zij verklaarde in augustus een foutieve informatie gegeven te hebben en dat ging dan over het beheer van de Van Weerden Poelmanweg. Visser en Goote gingen uitvoerig in op de tweede brief (en het antwoord van het college) van de demonstranten tegen de Open Dag van de Luchtmacht. Hoogst merkwaardig was de discussie rond het krediet van 28.500 gulden voor de verplaatsing van twee gebouwtjes van de padvindstersgroep De Fakkeldraagsters. Er zou nog eens 12.000 gulden bij moeten komen voor nieuwbouw en over dat bedrag werd ontzettend moeilijk gedaan. Als dat wordt vergeleken met het gemak waarmee in april één miljoen beschikbaar werd gesteld voor de aankoop van een landgoed in Soesterberg, dan zijn de verhoudingen totaal zoek. Overigens had de heer Van Poppelen van het CDA gelijk door nogeens te wijzen op zijn opmerking bij de algemene beschouwingen, dat raadsvoorstellen niet ingediend moeten worden indien ze niet „compleet" zijn want dat was hier het geval. Ten slotte werd dan nog gesproken over de nieuwbouw van het politiebureau. Visser was tégen; hij vond dat ook een Soester architect een kans moest hebben, maar aan de andere kant zei hij wel oog te hebben voor het „specialistenwerk". De heer Goote (PvdA) stelde een serie vragen, die kennelijk allemaal al behandeld waren in de politie-commissie en daar maakt zijn fractiegenoot De Wilde deel van uit. Aan het licht kwam nu, dat de heer De Wilde de laatste drie vergaderingen, waarin de nieuwbouw aan de orde was geweest, niet bijwoonde. En zo blijf je aan het praten. Nieuw was, dat nu ook de PTT een nieuw postkantoor in het centrum wil en met het oog daarop is een bijeenkomst van drie architecten (gemeentehuis, politiebureau en postkantoor) gearrangeerd in de maand januari. De gebouwen moeten architectonisch iets op elkaar afgestemd worden. De vergadering werd uiteraard gesloten met de „beste wensen" en één heel moderne wens, dat diegenen die weggingen, „allemaal zonder gips zouden terugkomen". De kinderen van de Sint The- resiaschool hebben dat niet meer gehoord al was de wens die de burgemeester hen meegaf ook waar devol. Zij zei te hopen dat de kinderen over zo'n jaar of vijftien in de raad zouden zitten. Zoals de vergadering dit keer verliep is het ze in ieder geval niet tegen gemaakt. Het verslag van het gesprek met staats secretaris Schaefer over de toekomst van de Soesterbergse wijk Ons Belang stemde althans de Soester raadsleden te- vree. Het ziet er allemaal wat hoopvoller uit. In Den Haag zaten liefst 27 man rond de tafel en daarbij ambtenaren van drie ministeries; van 'volkshuisvesting, van volksgezondheid en defensie. Alleen dat al noemde de burgemeester de moeite waard, omdat men meestal dergelijke instanties na elkaar ontmoet. Besloten werd dat binnen een maand b. en w. van Soest met de ambtenaren van de ministeries gaat praten over de moge lijkheden van een bestemmingsplan aan de Kampweg voor de nieuwbouw van Ons Belang. Dit overleg dient om met goede argumenten bij de provincie te ko men om bebouwing mogelijk te maken. Van belang is daarbij vooral een nadere precisering van de lawaaihindergrens (de KostenEenheden), die nu als ..dikke lijnen" getrokken zijn, maar door ge bruik van een fijnere pen, wat meer mo gelijkheden zouden kunnen bieden. ..Niet gesproken werd", zo zei de burge meester, ..over de alternatieven van de staatssecretaris", (verhuizing naar Soest, of opdeling van de wijk). Dat had men met enige kunstgrepen weten te vermijden. De burgemeester las ook nog een brief voor van de bewonerscommissie, waarin de commissie alle vertrouwen uitsprak in het college. Jan Visser, die over de hele aangelegenheid vragen gesteld had. en daarbij uitging van ongerustheid on der de bewoners, werd daardoor tevre den gesteld. Er was verder ook nog een brief die de bewonerscommissie aan de bewoners van Ons Belang zonden en waarin ver slag gedaan werd van de bespreking in Den Haag. Ook daarin werd nog eens duidelijk gesteld, dat men ingenomen was met het optreden in Den Haagvan de burgemeester, wethouder Ebbers en de directeur van gemeentewerken, de heer v. d. Dussen. Alle fracties gaven blijk van hun tevre denheid. De heer Van Poppelen (CDA) kreeg op zijn vraag te horen, dat als alles meezit, (maar dan moest het echt wel meezitten), volgend jaar oktober aan de Kampweg de eerste paal de grond in zou kunnen. Veel hangt echter af van de nadere precisering van de lawaai- grens en de bereidheid van G.S. om met de artikel 19 procedure akkoord te gaan. Pamfletten Nadat de raad akkoord gegaan was met de stellingname (in de brief aan me vrouw Bergefurt) dat het talud rond de vijver aan de .Joh. Poststraat geen reden tot ongerustheid gaf (er wordt ook nog een 3 a 4 meter brede heesterbeplanting aangebracht en dan is er ook nog een wandelpad met een stroeve slijtlaag) werd twintig minuten gediscussieerd o- ver het antwoord op de tweede brief van de demonstranten, die in juni demon streerden tegen de Open Dag op de vlieg basis Soesterberg. Zij hielden vol niet juist behandeld te zijn en dat werd nu opnieuw weerlegd. Er was naar de mening van burgemeester en wethouders geen reden maatregelen te nemen tegen ambtenaren van de ge meentepolitie. niet direct de bedoeling geweest de om wonende bij alles wat er kwam te raad plegen. Wel bijvoorbeeld als er een café gekomen was. Visser was het er niet mee eens en bleef ..tégen". De raad besteedde geen aandacht aan de voorstellen van de beroepencommissie om de besluiten van b. en w.. inzake ge weigerde bouwvergunningen, te hand haven. Het waren twee hamerslagen! Even stond men stil bij het voorstel tweemaal 8500 gulden krediet beschik baar te stellen voor het op gang brengen van een project voor werklozen. Mevr. G. Alting-Ambrosius (VVD) herhaalde haar in de commissie maatschappelijk werk geuite vrees, dat er een behoefte geschapen werd, in plaats dat er in een behoefte voorzien werd. Zij verzocht het project niet groots op te zetten; het arbeidsbureau in te schakelen en met niet meer dan twee cursussen te starten. Visser vroeg ook de voorlichting (over de maatschappij) aan de schoolverlaters niet te vergeten. Wethouder Plomp, die de in het zieken huis verblijvende wethouder mevrouw Van Stiphout verving, zegde de voor zichtige start toe en antwoorde Visser dat schooldekanen uitstekend voorlich tend werk deden. Fakkeldraagsters Bij het voorstel 28.500 gulden beschik baar te stellen voor het verplaatsen van twee aan de Bosstraat staande verblij ven van de padvindstersgroep De Fak keldraagster. kwamen alle fractie in het verweer. Men was vóór de verplaatsing, 'maar hoe zat het nu met de nieuwbouw? Daar was in diverse commissie vergade ringen naar gevraagd. Wethouder Hoek stra zette uiteen dat de padvindsters één van de twee gebouwen graag overge plaatst zien: het tweede wel vervangen willen door nieuwbouw en dat men de twee verblijven dan zo wil plaatsen, dat aanbouw van een hal tussen de twee mogelijk is. De meerkosten waren: voor de nieuw bouw van een verblijf 4500 gulden en voor de aanvullende nieuwbouw 12.000 gulden. Die 12.000 gulden wilden de pad vindsters beschikbaar krijgen via een schenking van de gemeente van 6.000 gulden en een renteloze lening met een looptijd van tien jaar voor de andere 6.000 gulden. Deze mededeling deed mevrouw Kort- huis van de WD en de heer Oldeboom van het CDA opmerken, dat het voorstel maar aangehouden moest worden. PvdA en VVD gingen wel akkoord met het krediet van 28.500 gulden en daar sloot na enige aarzeling het CDA zich bij aan. H. Goote (PvdA) Wel wordt er nu gezegd dat de Van Weer den Poelmanweg onder beheer is van het Ministerie van Defensie en dat was iets anders, constateerden de heren Visser en Goote, dan wat in de augustus-verga- dering gezegd werd. De burgemeester gaf dat toe. yanaf de Amersfoortse- straat tot aan het Soester Hoogt, was de weg in beheer bij defensie. Visser wilde nog een onderzoek onder het politiecorps naar de ware toedracht; hij zei zelfs ..een student in de theologie (eerder) te geloven" dan het verhaal dat nu op pa pier gezet was. Hij was „tegen". De heer Goote tenslotte, vroeg om betere instructie van de agenten, om moeilijk heden zoals er nu geweest waren, te voorkomen. Goote vond dat aan de agen ten ook duidelijk gemaakt moest worden wat er niet in de algemene politie-veror- dening stond. De discussie werd kortge sloten door de burgemeester met de op merking: „We kunnen niet aan de gang blijven". Grondverkoop Visser was ook tegen de verkoop van het perceel grond aan de Weegbreestraat aan de Soester architect Renooy. Hij vond dat zo de bijzondere bestemming die het perceel in het bestemmingsplan had. niet tot haar recht kwam. Visser wilde ook weten of de omwonenden, zo als in 1972 beloofd was. gevraagd werd wat zij van de bouw van een kantoor met woning vonden. Mevrouw G. Alting-Ambrosius (VVD) Uit de VVD-fractie kwamen vragen waarom de doorverkoopclausule niet in het koopcontract werd opgenomen en waarom niet de verplichting om zich aan te sluiten op de centrale antenne. Wat dat laatste betreft werd het dankzij mevrouw Van Gelder (pvda) duidelijk dat de gemeente een particulier niet kan verplichten zich op een particuliere cen trale t.v.-antenne aan te sluiten. Want deze antenne was in particuliere handen. De doorverkoopclausule werd, wanneer het kantoren betrof nooit opgenomen en Visser hoorde van de burgemeester dat nooit iemand interesse getoond had in het perceel en dat een architect toch, ook gelegenheid moet hebben om bij zijn praktijk te wonen. „Met een notaris kantoor zouden we ook geen moeilijk heden gemaakt hebben". Wat de brief betrof (waarvan de burgemeester zei, dat ze de inhoud niet kendewas het toch Wethouder D. Hoekstra De opmerking van de heer Van Poppelen dat het voorstel nog niet ingediend had moeten worden, werd door wethouder Hoekstra beantwoordt met: „Ons voor stel was wel klaar, maar de commissie wilde meer informatie". Politiebureau Met het voorstel 30.000 gulden beschik baar te stellen voor het opmaken van een schetsplan voor het nieuwe politiebureau en deze opdracht te verstrekken aan het Arnhemse architectenbureau H. Geels en T. M. Bokhorst b.v., ging op de heer Visser (PS) na, iedereen accoord. Visser wilde een Soester architect ook een kans geven. Hij zei bevreesd te zijn voor eenvormige politiebureaus in het land". De heer Goote (PvdA) vroeg of er al een programma van eisen was opge steld; of het niet moeilijk was een schetsplan op te stellen, nu de exacte vestigingplaats nog niet vaststond en of er geen duidelijke architectonische rela tie zou moeten bestaan tussen nieuw bouw gemeentehuis en nieuwbouw poli tiebureau. CDA en VVD verklaarden zich zonder meer accoord maar de opmerking van mevrouw Korthuis (VVD) dat zij vond dat fracties die niet aan de beraad slagingen in de politie commissie deelna men, toch maar de informatie doorge speeld moesten krijgen, werd door de burgemeester niet overgenomen. Zij merkte op dat de heer De Wilde (PvdA) enige malen, ook voor het be zoek aan het Barneveldse politiebureau, op het laatste moment afbelde. Voor haar was belangrijk welke informatie belangrijk was om alsnog door te geven. Goote (PvdA) verklaarde daarop dat zijn vragen niet het resultaat waren van het missen van de commissievergade ring. Maar het bleek toch wel, dat zijn vragen wel in de commissie aan de orde geweest waren. Zo werd duidelijk dat binnen het politiecorps het programma van eisen werd uitgewerkt, maar dat ook het ministerie eisen had. En wat. de architect betrof stond er een bijeenkomst op stapel van de drie archi tecten die nu bij de invulling van het dorpscentrum betrokken zijn: gemeen tehuis, politiebureau en postkantoor. Visser bleef „tegen". Jeugd Wat de jeugdige werkzoekenden betreft, draait Amersfoort vanaf half januari niee in een landelijk experiment om hen een beter inzicht te geven in de pers pectieven van de arbeidsmarkt. Utrecht en Zeist doen ook mee en, op volkomen vrijwillige basis weer, zullen een aantal jeugdige werkzoekenden [in Amersfoort 40, in Utrecht 40 en in Zeist 20] bij het experiment betrokken worden. Vanaf 1 januari a.s. kan iedere werkgever in het kantoor van het gewestelijk ar beidsbureau te Amersfoort inzage nemen in de dan ingerichte en tot op de-dag-bijge houden sollicitanten-bank. Het is een tegenhanger van de vakature bank, die ten dienste staat van iedere werkzoekende. Amersfoort start deze service gelijk met Utrecht en is na Arnhem het tweede c.q. derde arbeidsbureau in Nederland dat deze service gaat bieden. Volgens de directeur van het Amers- foortse bureau, de heer T. G. v. d. Bunt, wordt hierdoor voorzover het Amers foort betreft, tegemoet gekomen aan een veel gehoorde opmerking uit het be drijfsleven dat er ondanks de ruim 200.000 werklozen, gebrek is aan perso neel. De werkgever kan nu zien wie er staat ingeschreven en wat diens kwali teiten zijn, zij het dat de ingeschrevene voor hem (voorlopig) anoniem is. „De anonimiteit van de ingeschrevene blijft gehandhaafd; daar staan wij op en daar zorgen wij voor", aldus de heer v. d. Bunt. De kaart (een witte voor vrou wen, een gele voor mannen) bevat ge gevens over leeftijd, opleiding, behaalde diploma's, verrichte werkzaamheden, eventuele salariswensen, voorkeur enz. De deelname is van de kant van de werk zoekende strikt vrijwillig; wil men niet in de bank opgenomen worden, dan gebeurt dat ook niet. Overigens heeft circa 90% van de ingeschrevenen inmid dels al te kennen gegeven, geen bezwaar te hebben. Er is voor hen nog een extra veiligheid ingebouwd; nml. dat de werkgever voor hij inzage krijgt in het kaartenmateriaal, zich bekend moet maken. Bovendien is de regeling zo, dat de ingeschrevene de afspraak kan maken, dat zijn naam eerst vrij gegeven mag worden, na over leg met en toestemming van hem(of haar). Men heeft er zowel in Amersfoort als in Utrecht hoge verwachtingen van, ook gebaseerd op de ervaringen die men in Arnhem, na een half jaar draaien, heeft opgedaan. Er bestaat een mogelijkheid dat in de toekomst de bureaus de ge gevens zullen uitwisselen. Als bijkomend effect van deze opzet, ziet het arbeids bureau de mogelijkheid een extra vrij blijvend contact te krijgen met de werk gever. Het project is opgezet door het arbeidsbureau, de Kamer van Koop handel. werkgevers en werknemers. Het bestand zal uiteindelijk circa 1500 kaar ten met gegevens bevatten. Zij krijgen een beroepskeuze onderzoek, aan de hand waarvan in groepsverband beroepenvoorlichting wordt gegeven. Het onderzoek zou andere kwaliteiten en mogelijkheden van de kandidaten aan het licht kunnen hebben gebracht. Daar wordt op voortgeborduurd. Aansluitend volgt dan nog (zo nodig) een „traning", waarbij ondermeer aandacht besteed wordt aan het solliciteren, studie enz. Het is een poging om een oplossing te bewerkstellingen voor de kwalitatieve problemen van de jeugdwerkloosheid. Op de onbewaakte overweg in de Pru nuslaan reed de 16-jarige Jan K. met zijn brommer tegen de trein. Hij werd weg geslingerd en hield aan deze ontmoeting een gebroken dijbeen over. De bromfiets werd vernield en de trein licht bescha digd. Jan kwam van het tennispark en had de trein gezien noch gehoord. Het gebeurde zaterdagavond om bijna kwart voor zeven. De trein kreeg twintig minuten vertraging. De politie vond in het bos van de Paltz zes keurig afgezaagde en gereed gelegde kerstbomen. Het stapeltje werd in de gaten gehouden, maar toen de „kerst man" niet kwam opdagen zijn de bomen ingeleverd bij de boswachter.

Soester Courant | 1976 | | pagina 7