Kerstaktie Winkelkring Van Weedestraat werd sukses Kerst-in 1976 bracht sfeer, gezelligheid en ontspanning Slaapkamer uitgebrand Hans Steekers wint 22ste Nationale TEMPO-Kerstcross te Soestduinen Betaling abonnementsgeld 1977 Aan de Waldeck Pyrmontlaan: Donderdag 30 december 1976 55e jaargang no. 19 SOESTER i COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag Uitgave Drukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14T52 - Postgiro 126156 foto Herman van Dam Kaarten was „in" tijdens de Kerst-In 1976. foto Herman van Dam J.I. maandagavond werd in ons kantoor aan de Van Weedestraat door notaris M. van Veeren de trekking verricht in de grote Kerstaktie die door de Winkelkring Van Weedestraat georganiseerd was. Uit de tien- en tienduizenden kaarten, die uit de 3 grote bussen te voorschijn kwamen, werd de heer B. ter Horst, Van Goyenlaan 114, getrokken als winnaar van de geheel verzorgde vliegreis naar Tunesië voor twee personen. De andere grote prijs, het weekend arrangement voor twee personen, kwam terecht bij de heer H. Koper, Irenelaan 35. Alle prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen waar en wanneer zij hun prijs in ontvangst kunnen nemen. Tussen de enorme berg kaarten werden ook enkele andere zaken aangetroffen zoals girobetaalkaarten, een net geldig geworden „groene" kaart voor een per sonenauto, een Kerst- en Nieuwjaars wens via de PTT verzonden voor een ge zin in Soest en een kaart van het ge meentelijke gasbedrijf om de meterstand op te geven. Al deze paperassen zijn uiteraard op de juiste plaats afgeleverd. De deelnemende winkeliers toonden zich allen tevreden met het verloop van de aktie, die tot in de wijde omtrek de aan dacht trok. Ook uit andere plaatsen kwamen winkeliersorganisaties infor meren naar de opzet van de aktie. De Winkelkring Van Weedestraat zal voortgaan op de nu ingeslagen weg en Soest zal in de komende tijd nog veelvul dig op het Winkelcentrum Van Weede straat attent gemaakt worden. Hieronder volgt de volledige trekkings- lijst 1. B. ter Horst, Van Goyenlaan 114. 2. H. Koper, Irenelaan 35. 3. Vliegers-horloge Omega - W. Drost sr. Sophielaan 18. 4. Quarts-horloge - Joosten, Talmalaan lia. 5. Filmset, best. uit: filmkamera, pro- jektor, projektietafel en -scherm - H. Nilsson-Stevens, Soesterbergse- straat 39. 6. Philips portable zwart-wit TV 31 cm - J. Cornel, Moleïistraat 33. 7. 8-persoons koffie- en theeservies - T. van Riemsdijk, Wilhelminalaan 14. 8. Stereo radio-cassette met boxen - A. J. Ostende, Insp. Schreuderlaan 124. 9. Diepvrieskist-vulling naar keuze t.w. v. 400,- - P. Hilhorst, St. Theresia- straat 6. 10. Pioneer pick-up PL 112 D - M. Schijff Zandvoortweg 148, Baarn. 11. 6-persoons RVS-cassette - G. Kleijn, De Beaufortlaan 18. 12. Kleding-waardebon a 250,- - B. van Dijk, Noorderweg 81. 13. Kleding-waardebon a 250,- - D. v. d. Broek, F. C. Kuyperstraat 4. 14. Autoradio met luidspreker - S. H. Witpaard-Staverman, Van Goyen laan?. 15. Rya wandkleed 75 x 125 cm - D. Hey, Steenhoffstraat 27. 16. Bosch schuurmachine - T. Hakman, Dr. Rupertlaan 8. 17. Elektrische fonduepan - B. Hennep hof, Frans Halslaan 15. 18.6-persoons Leerdam drinkservies - T. Buehre, Frans Halslaan 11. 19. Mc. Gregor herenvest - mevr. C. H. Beyen, Colenso 96. 20. Barometer Armand Pien (eikenhout) Weyermars, Vermeerlaan 27. 21. Thermo-barometer - A. Hulleman, Julianalaan 26. 22. Barmand met inhoud, o.a. Kruukje Melm - A. Th. Snijders, Birkstraat 43. 23. Plantenbak - mevr. Van Asch, Korte Brinkweg 3. 24. Droogbloemstuk - A. J. T. M. Wilden burg, Beatrixlaan 50. 25. Cactusbak - Baarspul, De akkeren 79. 26. Delicatessenmand - B. M. Andeweg, Rembrandtlaan 7b. 27. Elektr. aansteker - P. van Atten, Ereprijsstraat 185. 28. Autoset - J. M. E. Majoor-Sikking, Van Straelenlaan 18. 29. Slagroomtaart - J. G. de Korter, Wilhelminalaan 19a. 30. Slagroomtaart - E. M. Visser, Steen hofstraat 20. 31. Slagroomtaart - J. van Brummelen- Van Oest, Van Lijndenlaan 1. 33. Slagroomtaart - G. J. ten Hulscher. Gerrit v. d. Veenstraat 127. 34. Doos bonbons - C. van Stam, Pr. Hendriklaan 22. 35. Doos bonbons - A. Lagerwerf, Nassau- laan 26. 36. Doos bonbons - W. C. Vis, Nassau- laan 2. 37. Doos bonbons - E. Daatselaar, Ko- ninginnelaan 20. 38. Doos bonbons - H. van Remmerden, Kerkpad NZ 15. 39. Mud aardappelen - Brenda Veerkamp Jachthuislaan 66. 40. Grote Fruitmand - T. Meyer-Prins, Julianalaan 49. 41. Fruitschaal - T. Bisschot, Vredehof straat 1 42. Fruitschaal - H. Stam, Oranjelaan 25. 43. Fruitschaal - M. Kamlag, Beatrix laan 19. 44. Fruitschaal - R. Hilhorst, Korenweg 1. 45. Fruitschaal - D. Alexander, Colenso 59. 46. Regenpak - Hans Langeberg, Beatrix laan 46. 47. Amro-boek - O. J. Weevers. Konin- ginnelaan 84. 48. Amro-boek - J. J. Alink, Joh. Post- straat 20. 49. Amro-boek - D. M. Pierik-Ruis, Rem- brantlaan 16. 50. Fruitmand - A. G. Beljer, Dr. Rupert laan 84. 51. Paar pantoffels - J. van Leek. Pa- dangstraat 30. Baarn. 52. Reiskoffevtje - W. Wiss, Korteweg 14. 53. Reiskoffertje - C. W. Samson-Verrips, Beckeringhstraat 5. Met de eerste dag 600 en de tweede dag circa 700 bezoekers heeft de Kerst-in ook dit jaar weer geheel aan de opzet be antwoord. Het was er gezellig en sfeervol en geen wanklank werd gehoord. In het Artishockgebouw vond men weer gast vrijheid en net als vorig jaar kan gecon stateerd worden dat het gebouw zich ook voor dergelijke gelegenheden uitstekend leent. Men loopt elkaar nergens voor de voeten en alle programma-onderdelen konden ongestoord afgewerkt worden. Wat de organisatoren bijzonder op prijs hebben gesteld is wel, dat zich verheu gend veel jongeren meldden om mee te helpen; aan assistentie was de beide dagen geen gebrek. Niet alleen in Soest wonende buitenlandse werknemers bezochten de Kerst-in, die nu voor de vierde keer georganiseerd werd. Ook veel Soesters kwamen: brach ten er soms hele delen van de dag door en namen aktief deel aan het program ma. De Kerstsamenzang bracht de juiste stemming, die de gehele dag niet meer verloren ging. Een sterke trekker was het optreden van de bekende Turkse groep Ekrim, dat met dans en muziek steeds een volle zaal wist te boeien. Voor muziek was overigens toch al veel ruimte in het programma. De Eerste Kerstdag was er accordeonmuziek en pianospel ver zorgd door Erik Boor; de Tweede Kerst dag een muzikaal optreden van de fami lie Roelofs met harp, fluit en piano en een optreden van de gitarist Theo Altena. Verder werd er de eerste dag gedaan aan volksdansen onder leiding van de heer Tieland uit Hilversum en werd de Kerst-in de tweede dag afgesloten met een aantal gezelschapsspelen, afgewis seld met dansen. Iets minder belangstelling was er voor de schaaksimultaan van de hoofdklas ser H. Weenink uit Amersfoort. Had hij vorig jaar 18 „tegen" spelers, dit jaar waren het er nog geen tien. Daaren tegen functioneerde de doe-het-zelf knut- selzaal opperbest en trokken de poppen kast en filmvoorstellingen tal van kinde ren. Aardig en bijzonder welkom was ook de gift van 100 gulden van een bezoe ker, die onbekend wenst te blijven. Hij deed er nog eens 100 gulden bij voor Amnesty-International, gegrepen door de expositie van posters, die gelijktijdig in het Artishockgebouw liep. In dit ver band mag niet onvermeld blijven de ge meentelijke subsidie van 250 gulden, dit jaar voor het eerst gegeven, met nog eens een garantstelling voor het zelfde bedrag. Deze overheidswaardering is door de organisatoren geweldig op prijs gesteld. Een korte, felle brand heeft gisteren rond het middaguur een slaapkamer in de woning van de familie Van den Boomen aan de Waldeck Pyrmontlaan 3 in de as gelegd. De schade is aanzienlijk. Volgende week is het zover, dan is het jaar weer voorbij. 1977 breekt dan aan. Een nieuw jaar voor U en een nieuw jaar voor de Soester Courant. Gezamenlijk hopen we er het komende jaar weer iets van te maken. Onvermijdelijk verbonden met het begin van een nieuw jaar is de be taling van het abonnementsgeld voor onze en uw Soester Courant. Per 1 januari verwachten wij van U de betaling van het eerste kwartaal 1977, groot 5,-. Evenals voorgaande jaren doen wij echter een beroep op uw mede werking om ons veel onnodig werk te besparen, door meerdere kwartalen tegelijk te willen voldoen. Het meest ideale voor ons is 20,- voor een jaarabonnement. (Een kwartaal is ƒ5,-; twee kwartalen (half jaar) is 10.- en drie kwartalen is 15.-). Betalen kunt U als volgt: CONTANT aan ons kantoor. Van Weedestraat 29; per GIRO door overschrijving op rekening 126156 Per BANK door storting op onze rekening 68.43.10.805 bij de Nedcrl. Middenstands Bank N.V. te Soest of op onze rekening 3599.20.950 bij de Rabobank te Soest. Dit betalingsverzoek geldt uiteraard niet de abonnees, die automatisch overschrijven. Voor uw medewerking zijn wij U zeer dankbaar. Wij maken tevens van deze gelegenheid gebruik al onze lezers prettige feestdagen toe te wensen, alsmede een voorspoedig 1977, met veel lees plezier door middel van de Soester Courant. Administratie SOESTER COURANT De brand woedde in de aan de achter zijde van de woning op de eerste etage gelegen slaapkamer. Hoe hij daar ont staan is, is voorlopig een raadsel. Toen mevrouw v. d. Boomen woensdagmor gen het huis verliet om boodschappen te gaan doen, vertrok haar zoon gelijk met haar. Er bleef niemand in de woning achter. Het raam van de slaapkamer stond open. Drie kwartier later, bij haar terugkomst, zag zij rook door het dak naar buiten komen. Boven constateerde zij dat er vlammen onder de slaapkamerdeur wa ren. Omdat haar telefoon toen al niet meer werkte, waarschuwde zij de brand weer via haar buren. Die was snel met 3 wagens ter plaatse en zij had de brand vrij snel onder controle, ondanks dat door de rookontwikkeling het opsporen van de vuurhaard enige pro blemen opleverde. De slaapkamer brand de geheel uit en in de huiskamer beneden was de waterschade aanzienlijk. De burgemeester en wethouder D. Hoek stra sloegen het blussingswerk gade. Het jaar 1976 wordt in Soest afgesloten met een fors aantal branden. Op 7 decem ber richtte een brand in het restaurant het Zwaantje te Soesterberg voor 1V& ton schade aan. Op 22 december werd de zolder van de woning Prins Bernardlaan 6 in de as gelegd. Schade circa 125.000 gulden. In de nacht van de eerste op de tweede Kerstdag woedde een brand in het kantoor van de machinehandel Van Geest aan de Veldm. Montgomeryweg te Soesterberg. Schade ongeveer 25.000 gul den. In een kleedlokaal van de hockey club aan de Schrikslaan ontstond brand door vuurwerk, dat door kinderen in het sleutelgat gestoken was. Schade 2500 gulden en gistermorgen, hopelijk de laat ste brand voor lange tijd in de woning aan de Waldeck Pyrmontlaan 3. 54. Reiskoffertje - H. Chr. Vrieling, Irenelaan 34. 55. Reiskoffertje - G. R. Mulder, Frans Halslaan 5. 56. Reiskoffertje - P. Koppen. Korte Brinkweg la. 57. Elektr. zakrekenmachine - fam. Ver duin, Noorderweg 16. 58. Kist Claassen sigaren - C. Kooy, Van Goyenlaan 167. 59. Polaroid zonnebril - mevr. Sevinga- Barnhoorn, Dr. Rupertlaan 34. 60. Fles whisky Vat 69 - J. Meerding, Koninginnelaan 118. 61. Buitenlantaarn - mevr. Van Steen- delaar, Rubenslaan lil. 62. Sfeerlamp - B. Morsing. Thorbecke- straat 39. 63. Plaktafel met toebehoren - H. J. Demmers, Theo Dobbehof 9. 64. Luxe doos parfum, zeep en eau de toilette - S. Netten, Hellingweg 1. 65. Damestas - P. M. Wolfkamp-Heet- kamp, Van Weedestraat 2a. 66. Herentas (polstas) - Bert Lüschen, Bakkerweg2. 67. Parker ballpoint NMB - M. J. Ros- Boddeke, Veenbesstraat 20. 68. Aansteker NMB - Jo van den Bremer, Merelweg 10. 69. Bridgeset ABN - H. Pasman. Van Weedestraat 17c. 70. Portefeuille ABN - F. J. Bunck, W. Beckmanstraat 9. 71. Salade - Marjan Smit, Stadhouders laan 2. 72. Salade - L. v. d. Berg jr., Steenhoff straat 6. foto Herman van Dam Notaris M. van Veeren tijdens de trekking. Achter hem, tevreden lachend over het resultaat, de voorzitter van de Winkelkring Van Weedestraat, de heer J. Nota. tekort om zich provinciaal kampioen te kunnen noemen. Dit kampioenschap ging nu naar Max de Vries uit Hoevelaken en Bert v. d. Broek kreeg de clubtitel. Vanaf de start leek Wil Brouwers uit het Peeldorp America recht op een prolon gatie van zijn titel van vorig jaar af te stevenen. Slechts Steekers kon hem bij benen, maar bezat toch niet de kracht om zélf de kop maar over te nemen. In het tweede echallon streden bekende ren ners als Kees v. d. Wereld, Gerrit Schef- fer en Stamsnijder. Een bedreiging voor Brouwers waren zij eigenlijk nooit. Met Steekers achter zich aan, reed Brouwers in hoog tempo zijn elf rondjes, totdat hij in de voorlaatste ronde ten val kwam. In het rulle zand week hij iets naar links uit, waardoor de achter hem rijdende Steekers hem raakte en toen voorbij ging. Brouwers moest zijn ket ting opnieuw opzetten en de daardoor opgelopen achterstand kon hij niet meer goedmaken. Met 25 seconden voorsprong won Stee kers in 1.08.15. Derde werd Kees van de Wereld; 4. Hennie Stamsnijder en 5. Gerrit Scheffer. De Provinciaal kam pioen Max de Vries eindigde als achtste en Bert van den Broek kwam als twaalf de over de eindstreep. Aart van Moorselaar uit Baarn verover de met zijn achtste plaats wel het klub- kampioenschap en hij werd óók provin ciaal kampioen. Bij de junioren „heerste" P. Damen uit Drunen. Met bijna een minuut voor sprong won hij de rit over 16 kilometer. Tweede werd R. Hoogkamer uit Leiden; 3. G. van Putten uit Haaf ten; 4. B. Zoon tjes uit Tilburg en 5. H. van Dijk uit Veenendaal. Van Putten werd provin ciaal kampioen en het Tempo-clubkam pioenschap ging naar J. Sanders uit Soest. Bij de beroepsrenners en amateurs kwa men alle vaderlandse cracks, op Gertie Wildeboer na, aan de start. Daar waren bij de winnaar van 1972 - Albert Scheffer en zijn broer, de winnaar van 1974. Ger rit Scheffer. Maar ook Snoeijink en Stamsnijder en plaatselijke grootheden foto Herman van Dam De Kerstwielercross: voorop Wil Brouwers, achter hem de latere winnaar Hans Steekers. Vele duizenden hebben de Tweede Kerstdag in Soestduinen weer kunnen genieten van voortreffelijke wielersport. Niet alleen voortreffelijk vanwege de felle strijd die soms gestreden werd, maar óók van een voortreffelijke organisatie waar de Soester Ren- en Toervereniging Tempo nu voor de 22ste keer in suksessie zorgdroeg. Op het prachtige parkoers, één van de mooiste van Nederland zoals de renners zelf zeggen, was niets nagelaten om het de renners en het publiek naar de zin te maken. De en thousiaste speaker, de heer T. Rademaker uit Bilthoven, hield via de luidspreker- installatie die het gehele parkoers bestreek, het publiek nauwkeurig op de hoogte van de gang van zaken en de stand in de wedstrijd. Het publiek hoorde zo ook dat de KNWU-official, de heer Van Gestel, hulde bracht aan Tempo voor de voortreffelijke organisatie. Hij ging echter niet direct in op het verzoek nu ook eens het Nederlands kampioenschap in Soest te laten verrijden, al gaf hij toe dat ook Soest daar wel voor in aanmerking kwam. Winnaar bij de amateurs werd Hans Steekers uit Noordwijkerhout. Vrij gemak kelijk liep hij in de voorlaatste ronde weg van Wil Brouwers, de winnaar van vorig jaar, die tot dan toe soepel rijdend het renners veld had aangevoerd. Een valpartij, zonder schade, was er de oorzaak van dat Steekers, Brouwers kon lossen. Het draaide aan de finish uit op een kort protest van Brouwers, dat hij even later echter weer introk. Steekers is sinds jaren een trouwe deelnemer in Soestduinen. In 1971 eindigde hij als zesde; in 1972 als vierde; een jaar later in 1973 als derde. In 1974 was hij niet van de partij, omdat hij een jaar moest rusten vanwege trombose in zijn benen. Vorig jaar eindigde hij als vijfde en nu kwam hij als winnaar over de meet. 's Morgens om 12.00 uur startten de veteranen en de liefhebbers. Zij reden de vijf ronden van ieder ruim twee km, als eersten. Zij ook maakten als eersten kennis met het, vergeleken met vorige jaren, wat ingekorte en vrij zware par koers. Daarin was de stijle korte helling, direct aan het begin een (te) lastige hin dernis, waar menig renner ten val kwam. Dat er bij de niet-afgedekte be tonnen paal geen ernstige ongelukken gebeurden mag aan de stuurmanskunst van de renners toegeschreven worden. Bij de liefhebbers kwam Tempolid Kees Bokma als eerste over de eindstreep. Hij deed over de tien kilometer 29 minuten en 47 seconden. Zijn voorsprong op de nummer twee, T. v. d. Valk uit Voor schoten, bedroeg 43 seconden; 3. H. Zuiderduin, Lisse; 4. C. v. d. Huist, Zoe- terwoude en 5. N. Slingerland uit Noord wijkerhout. Bokma .veroverde het clubkampioen schap van Tempo. Die titel was er ook voor Gerrit Ruttenberg uit Baarn, die in de categorie veteranen uitkwam. Bij de nieuwelingen ging de overwinning geheel volgens de verwachtingen naar de Eindhovenaar W. v. d. Heijden. Het werd zijn achtste zege in dit seizoen. Zijn tijd was 31 minuten en daarmee was hij tien seconden voor op nummer twee: J. Kuy venhoven uit Leiden. 3 J. Harings uit Sittard; 4. A. Goossen, Leiden; 5. N. Verhoeven, Berkel-Enschot. als de gebroeders Bert en Jaap van den Broek, Jaap Bon en Hennie Dijkstra. Zij telden in het grote geweld nauwelijks mee. Jaap van den Broek, stayer van professie, werd zelfs op een ronde gere den, maar Bert van den Broek kwam

Soester Courant | 1976 | | pagina 1