I I Soes ter Courant van donderdag 30 december 1976 i Soest '76 in beeld 1. Afscheid nam de heer L. Postma van het kompost- en rioohvaterzuiveringsbedrijf. Hij was er 18 jaar bedrijfsleider. Zijn vele verdiensten werden beloond met de gouden medaille in de Orde van Oranje Nassau. 3. 9 oktober nam de Soester Harmonie P.V.O. het eigen gebouw aan de Rembrandtlaan feestelijk in gebruik; het eerste echte grote gebouw in de 77 jaren van haar bestaan. De burgemeester verrichtte de officiële openingshandeling en overhandigde namens het gemeentebestuur een schuiftrombone. Op de foto v.l.n.r. P.V.O.-voorzitter K. v. d. Molen, de burgemeester, ere-gast Hannes Staal, wethouder Plomp en wethouder mevrouw Van Stiphout-Croonenberg. 3. Onderwijs wethouder Plomp had het dit jaar ook druk met het openen c.q. her openen van scholen. 'Eën daarvan was het scholencomplex in de wijk Overhees. Op de foto „knipt" hij een paddestoel, waardoor de ingang vrij kwam. Links de heer J. Verburg, de inspecteur van het lager on derwijs en naast hem schoolhoofd J. de Jong. 4. In het kader van de Vredesweek voerde minister J. Pronk (van ontwikkelingshulp) het woord in De Open Hof. 5. De weekmarkt werd verplaatst van het plein tje naast het postkantoor naar de Weegbree- straat. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, werd er rondgeleid door de voorzitter van de kring Midden- Nederland van de Centrale vereniging voor Ambulante Handel, de heer B. den Hollander. 6. De imker Chris Uiterwijk trok landelijke aandacht voor zijn onverdroten inzet voor het behoud van de natuur. Hij was meer de coördinator bij de akties „Knotwilgen" en „Schonen van heideveldjes". Het Stichts Landschapsbeheer eerde hem met een brons- plastiek X'an de Wilgenknotter en Dick Lispet van het NCRV radio-programma „Een uur natuur" interviewde hem. 7. Eind januari werd er voor het eerst sinds jaren weer geschaatst op de Peters Baan, en op alle plassen, vijvers en sloten die Soest rijk is. Het duurde enkele dagen. Er zat wel een zomer achter, die vele weken aanhield. I I

Soester Courant | 1976 | | pagina 9