SABA 1998.- 50 jaar geleden in Soest /frUDIO Ds. Joh. C. Baumfalk bevestigd Soest voelt niets voor provinciaal vuilverwerkingsplan r<aué Geen bomen kappen aan de Eigendomweg Flinke schade door Nieuws jaar s vuurwerk Vrouwencafé gaat ook in 1977 gewoon door ULTRACOLOR micromatic GROOTBEELD 3 jaar all-in garantie. Uw succes is onze o> ft Autorijschool M. LOS Uw succes is onze Werkgroep Leefmilieu Soest: Ledenvergadering Koninklijke Mij. Tuinbouw en Plantkunde Auto in de sloot Vleesverkoop Onderwijscommissie tevreden over jaarverslagen schoolhoofden Weer een klaverjas-drive-in in Honsbergen 7 Januari 1927 Vrouwensoos' in Soest Kamerconcert in Artisho ckgebouw Beter tunhel dan viaduct spijkerjurken 50,- truien: 30% korting jeans: 30% korting 50,- Bekendmaking Bekendmaking Winkeldiefstal J.van Zal Dokter R. Colthoff nieuwe chirurg in Zonnegloren Soester Courant van donderdag 6 januari 1977 Op de eerste zondag van het nieuwe jaar is tijdens de ochtenddienst in de Juliana- kerk ds. Joh. C. C. Baumfalk bevestigd door zijn voorganger ds. M. Wilschut. Toespraken waren er aan het eind van de dienst: de heer J. Schippers sprak na mens de wijkraad Noord; de heer T. Koelewijn namens de Kerkeraad Alge mene Zaken en ds. D. Land namens de Soester Collegea. Na de afloop, tijdens het koffiedrinken in het gebouw Credo, feliciteerde de burge meester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, dominee Baumfalk met zijn in trede in Soest. Ook werd het woord ge voerd door een afvaardiging van de ker keraad uit Amsterdam, de vroegere standplaats van ds. Baumfalk. Tijdens de dienst werd de op nieuw jaarsdag zo plotseling overleden heer H. Borreman herdacht. Hij had als or ganist de bevestiging en het intrede luister zullen bijzetten. foto Herman van Dam topklasse nu tijdelijk slechts met KERKSTRAAT 3 Soest TELEFOON 15677 Radio - T. V. -specialist Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 s O 0) u De Werkgroep Leefmilieu Soest doet een dringend beroep op de leden van de comissie Openbare Werken te voorkomen dat de langs de Eigendomweg staande bomen worden gekapt. Zij verzoeken juist maatregelen te nemen, die tot het behoud van de bomen leiden. In haar brief verwijst de werkgroep naar het oorspronkelijke plan Overhees, waarin het gedeelte van de Eigendomweg, tussen Koningsweg en de Den Blieklaan, afgesloten zou worden voor gemotoriseerd verkeer en de bestem ming „fiets- en wandelpad" zou krijgen. Zij is van mening, dat als nu de bomen gekapt worden, straks de „aardigheid" van de fiets- en wandelpad-bestemming eraf De werkgroep zegt met ontsteltenis ken nis genomen te hebben van de mogelijk heid dat de bomen opgeofferd zouden kunnen worden aan het verkeer. Men herinnert eraan dat destijds aan de kopers van de woningen langs de Eigen domweg en Scalmeijerpad is „toege zegd" dat het betreffende deel van de Eigendomweg voetgangers- en fietsers domein zou worden. De gemeente moet die toezegging nakomen en bovendien niet verder uitstellen. Dit omdat „uit stel", tot kappen van de bomen zou leiden en waarom zou men eerst een weg voor auto's geschikt maken (door haar n.1. niet af te sluiten waardoor de bomen sneuvelen) en vervolgens weer onge schikt maken (voor auto's) temeer daar dan de bomen tóch weg "zijn", aldus de werkgroep. Wil de gemeente haar toezegging ge stand doen, dan is er maar één oplossing en moet de wegmü afgesloten worden en de bomen gespaard blijven. Voor afsluiting lijkt het de werkgroep ook de hoogste tijd. gezien de toestand van de bomen en de gevaarlijke ver keerssituatie. Die is naar de mening van de groep „zeer veel gevaarlijker dan het ooit op de Obrechtstraat kan worden". De werkgroep wijst er vervolgens op dat er de laatste jaren al zoveel „grote" bomen in Soest gesneuveld zijn. De Eigendomweg heeft ook al menige veer moeten laten, maar is naar de mening van de groep „nog steeds een voor Soest karakteristiek element dat beslist be houden moet blijven op straffe van zeer sterke verarming van de wijk en van Soest in het algemeen". Zij meent daar om ook, dat tegenover het blijvende nadeel van kappen, de slechts tijdelijke hinder van verkeer in een tweetal hoofd straten van Overhees, geen doorslag gevende rol mag spelen. Men vraagt zich af óf er wel zoveel extra hinder door komt, temeer omdat door de betreffende straten toch ook de. bus al rijdt. En is er wel sprake van „extra" verkeer? Het gaat om verkeer dat toch al in de wijk moet zijn en voor .een beperkt aantal straten niet meer van de Eigendomweg gebruik zal kunnen maken. En wat het „doorgaand" verkeer betreft meent de werkgroep dat de route Den Blieklaan- Bosstraat na afsluiting van de Eigen domweg veel aantrekkelijker is dan de route door Overhees. En dat zelfde zou ook kunnen gelden voor allen die via de Wieksloterweg Soest binnen komen. Bo vendien zou gepoogd kunnen worden dat verkeer via Dorresteinweg red.) en Koningsweg in het „rechte" spoor te krijgen. Zij wijst er verder op, dat een volwassen beuk meer zuurstof levert dan duizend pas geplante beukjes en dat grote bo men, volgens recente wetenschappelijke onderzoekingen, psychologische beteke nis hebben voor de mens. De conclusie is daarom: Niet kappen. En dat betekent tevens: geen maat regelen nalaten die tot het behoud van de bomen leiden. „Met het bovenstaande hopen wij", aldus de werkgroep, „een positieve bijdrage te hebben geleverd aan uw besluitvorming terzake". Soest gaat net als alle Kernland-gemeenten „spartelen" om onder de plannen van de „provincie" uit te komen ten aanzien van de verwerking van huisvuil in Utrecht. Die plannen houden, in, dat de „provincie" de vuilverwerking gaat regelen. Van een sa- menwerkingsregeling tussen gemeenten onderling of tussen gemeenten en provincie zal geen sprake kunnen zijn. Aan dit tegenspartelen ligt ten grondslag het feit dat het samenwerkingsorgaan Eemland, reeds vergevorderd was met het opstellen van een gezamenlijk plan voor de bij het orgaan aangesloten leden. Bij de leden van de commissie openbare werken, die zich met de provinciale plan nen bezig hield, heerst sterk de indruk, dat de „provincie" profiteert van het werk dat in „Eemland" werd gedaan. Het tegenspartelen heeft verder betrek king op het feit dat de provincie vooruit loopt op de ontwerpwet Afvalstoffen. Volgens dit ontwerp moet er een provin ciaal plan komen waarbij samenwer kingsgebieden worden aangewezen, die zich uitstrekken over meer dan één ge meente. De „provincie" nu stelt zich op het standpunt, dat meer dan één samen werkingsgebied in Utrecht, gelet op het beperkte territoir, weinig zinvol is. De leden van de commissie openbare werken zijn van mening dat men de „sa menwerking" moet beperken tot „Eem land". De VVD-er Van Aalst wees het provinciale plan af omdat naar zijn me ning ,.de provincie van de waterzuive ring ook al zo'n janboel gemaakt had". Verheus van het CDA vroeg zich af, óf de gemeente wel een bindende regeling kon opleggen? Ook de aantasting van de ge meentelijke autonomie werd te berde ge bracht. Slechts Jan Visser (PS) was minde!" an ti-provincie georiënteerd en dit vooral omdat de provincie al zover gevorderd was met de voorbereidingen. Wel wilde hij, net als de andere commissieleden, iets meer weten van de kosten. Duidelijk daarover kon de wethouder, noch de di recteur van gemeentewerken zijn. Wel moest als vaststaand aangenomen wor den dat het voor de burger duurder ging worden. Soest zal daarom tegen blijven spartelen en zich confirmeren aan de conclusies van het (eigen) Eemland-rapport. De afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde houdt op woensdag 12 januari a.s. de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het gebouw Medisch Centrum aan de Sniitsweg, hoek Nieuweweg. De verga dering begint om 20.00 uur. Na de pauze worden er vacantie-dia's vertoond door de heer F. M. Smit. Op de Amersfoortsestraat, rijdend rich ting Utrecht, miste de 36-jarige autobe- stuuder H. K. uit Soest de inrit van het B. P.-benzinestation. Hij reed een in rit te vroeg rechtsaf en belandde zodoen de in een sloot. De wagen werd zwaar beschadigd. De jaarwisseling is ook dit jaar dankzij het afsteken van gigantische hoeveelheden vuurwerk, niet ongemerkt voorbij gegaan. Buiten de „schrik van hun leven" die die men ouderen en dikwijls ook kleine kinderen daarmee bezorgt, is erger dat er flinke schade is geweest door brand. Zo kwam een rotje, vermoedelijk onop zettelijk, terecht in het Soestprbergse Dorpshuis, waar brand een schade van 20.000 gulden veroorzaakte. Ook in een flat aan de Weegbreestraat kwam vuur werk terecht. Dankzij snel optreden van buren kon erger worden voorkomen. Van vandalisme is sprake bij het opbla zen van brievenbussen. Beperkte zich dat aanvankelijk tot de bekende „groe ne" PTT-bussen bij woningen, (overi gens ook een te laken daad) erger is het dat nu ook de „rode" PTT-bussen doel wit van vuurwerkafstekers geweest zijn. Drie van dergelijke bussen gingen er aan één op de Oude Utrechtseweg-hoek Braamweg: êèn op het Harperpad in Overhees en één te Soesterberg op de Prof. Lorentzlaan. Een gedeelte van de inhoud van die bussen ging verloren en de post kwam niet op het postkantoor, maar op het politiebureau terecht. Hetbrandje in het Dorpshuis werd geblust door de brandweer, nadat pas- Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van groene kaarten genummerd van 251 tot en met 310 en van l tot en met 100. In de onderwijscommissie, die maandagmiddag vergaderde, werd door wethouder Plomp even stilgestaan bij het zo plotseling overlijden van de gemeentesecretaris de heer H. Borreman. Vervolgens werd de korte agenda afgewerkt, die slechts twee punten telde: het jaarverslag van de hoofden der openbare scholen en de brief van het college inzake het bedrag van de administratiekosten voor het kleuteronderwijs. Wat dit laatste betreft konden de com missieleden zich verenigen met het standpunt van de wethouder en van het collége dat de verhouding tussen admini stratiekosten en de vergoeding per kleu ter onjuist is, maar dat aan verzoeken om wijziging niet voldaan kan worden door de houding van de rijksoverheid. Door de met ingang van 1 januari 1975 van kracht geworden wetswijziging, be paalt de minister het bedrag ter bestrij ding van de administratiekosten. Met het oog daarop is het moeilijk op verzoe ken om andere bedragen in te gaan, omdat dan de financiële consequenties voor de gemeente zijn. Over de (niet gepubliceerde) jaarversla gen van de schoolhoofden spraken alle commissieleden hun tevredenheid uit. Mevrouw P. Oranje-Entink (WD) meende dat nu de schoolgrenzen defini tief opgeheven waren', de ouders aan de hand van de jaarverslagen een vrij duidelijke schoolkeuze voor hun kinde ren konden maken. De jaarverslagen zullen dan wél door de betreffende school hoofden ter inzage gegeven moeten wor den. Een vraag van de heer H. Goote PvdA betreffende ruimtegebrek in de Rinke Tolmanschool bleek volgens het ant woord van de wethouder betrekking te hebben op opbergruimte en niet op leslo kalen. De vraag was inmiddels met het hoofd van de school besproken en naar een oplossing wordt gezocht. Door het succes van de in de vorige win ter gehouden klaverjas drive-in in Hons bergen, heeft de bewonerscommissie be sloten op vrijdag 21 januari a.s. weder om een dergelijke drive te organiseren. Verenigingen, maar ook particulieren kunnen mededingen naar de vele prij zen. Opgave voor deelname zo vroeg mo gelijk, maar in ieder geval tot en met 17 januari, bij C. van Wijngaarden, Hons bergen 185, tel 13262. De „villa" Beversstein aan de Korte Brinkweg, op de plaats waar nu de „flat" Beversstein staat. UIT DE RAADSZAAL: Behandeling begrooting. Mr. Van Doorne herinnert er aan, dat de raadsleden de stukken 2 of 3 December hebben thuis gekregen. Gezien de dikke boekdeelen en de onpractische in deeling daarvan, is de tijd van instudeering veel te kort geweest, alleen reeds daarom is aanhouding gewenscht. De heer De Koning zegt thans de be grooting vrij goed bestudeerd te hebben. Wordt echter de behandeling daarvan weer drie weken uitgesteld, dan is hij alles weer vergeten en hij wil daarom nu tot behandeling overgaan. Het voorstel van Mr. Van Doorne wordt met op één na algemeene stemmen, die van den voorsteller, verworpen. MUZIEKVEREENIG1NG: Te Soesterberg is een R.K. muziekvereeniging opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren J. B. Lensink, W. de Wit en E. Reinsma. AUTO-ONGELUK: Maandagavond reed de auto van Maison Modern uit Utrecht, op den Amersfoort- schenstraatweg te Soesterberg tegen een boom. De chauffeur bekwam een p'aar schrammen in het gezicht; de auto werd ernstig beschadigd. BELANGRIJK: VERZUIMT DE GELEGENHEID NIET: leder, die iets van bijenteelt afweet, zal er kennen, dat dit een even belangrijke als aangename liefhebberij is, maar ook, dat er heel wat voor komt kijken. Want goede wil en ijver is allerminst vol doende. Noodig, onmisbaar zelfs, is een zekere hoe veelheid kennis. Hierover zullen allen hel wel eens zijn. Welnu, de gelegenheid om kennis op te doen komt. Men is zoo gelukkig geweest om den heer Joustra uit Amersfoort, de welbekende secretaris van de Nederl. Vereeniging voor Bijenteelt bereid te vinden in Soest een cursus te geven, bestaande uit een 10-tal theoretische lessen en eenige zomer- lessen. Iedere deelnemer zal hoogstens 3 a 4 gld. les geld hebben te betalen voor den geheelen cursus. Is het aantal deelnemers 20 of meer, dan is het min der dan 3 gld. Bijenhouden is de mooiste liefhebberij die er bestaat. Denkt niet dal bijen steken. Wie ze niet plaagt, steken de bijen nooit. Men kan zich mondeling of schriftelijk opgeven voor den cursus bij den heer C. van Boven, secretaris van den afd. Soest voor de Ver. van Bijenteelt, Bosstraat 3, Soest. NED. HERV. KERK: De kerkeraad der Ned. Herv. i^erk alhier ontving van de hoogere kerkelijke col leges goedkeuring op zijn besluit, betreffende het stichten der tweede Predikantsplaats. Als gevolg daarvan is er dus nu de tweede vacature, waarvoor, na bekomen handopening, het beroepswerk kan be ginnen. LEEGSTAND: Van de huizen van de woningbouw vereniging „Ons Belang" te Soesterberg staan zeker een 30-tal woningen leeg. Het raadslid Lege- maat heeft gevraagd of de huren kunnen worden verlaagd. De wethouder heeft hem geantwoord, dat de minister daarover heeft te beslissen; het ge meentebestuur staat daar tegenover machteloos. Deze woningbouwvereniging geeft trouwens het gemeentebestuur de meeste last. Het bestuur dient de zaak anders aan te pakken. UIT DE ADVERTENTIËN Ondergeteekende zegt hiermede dank voor de feli- citatiën op 1 jan. 1.1. ontvangen. Wederkeerig de beste wenschen. Dr. J. Rupert. Handwerkles: voor meisjes vanaf 9 jaar 2,50 per maand. Mej. Jansen, Gallenkamp Pelsweg 12, Soest. Heden verkrijgbaar: gepasteuriseerde melk 15 ct. per flesch. Bereid in de Boerderij het „Vosseveld", Birkstraat no. 46. Het depót is gevestigd bij P. Renooij, Boter- en Kaashandel, Birkstraat 26a, Soest. Daar geen knollen of rapen worden gevoerd, en de melk onder Rijkskeuringsdienst te Utrecht staat, is de melk prima van smaak. Beleefd aan bevelend. Gevestigd: L. Betlem, kraamverzorgster, Koud- hoornweg 2, Soest. Telefoon 203. Kanarievogels te koop, vanaf 7,50 tot 20,-. Be kroond sinds 1919 met de hoogste onderscheidingen, bij D. Maagdelijn, Beetzlaan 92, Soestdijk. Loopjongen gevraagd, goed kunnende fietsen. Hen drik van Nes, Soesterbergscliestraat le. Vaalt most te koop, ook per voer. bij W. Hasselbach, Molenstraat 20. Woning te huur, centrum dorp. Te bevragen Steen- hoffstraat 1. Opening: Zaterdag 8 Januari a.s., 's middags 3 uur - opening der drogisterij „De Soester Vijzel". Toren straat 1 B, Soest, Telefoon 127. Bij de opening mag iedère bezoeker een keuze doen uit 2 mijner artike len. Wie voor 1,50 of meer besteedt, ontvangt een fraaie Amer. wandkalender cadeau (geen reclame). Aanbevelend. Gijsbert Maris, Apotheker-Assistent. Verplaatst: Het mode-atelier van mej. A. de Kruijff, gediplomeerd coupeuse,, wordt 13 januari a.s. ver plaatst van Noorderweg 20 naar Emmalaan 2, Soest dijk. santen uitbreiding met behulp van sneeuw hadden voorkomen. De schade in de flat aan de Weegbreedstraat is enkele duizenden guldens. Vermoed wordt dat hier door een openstaand bovenlicht een vuurpijl naar binnen werd geschoten. De -bewoners, de familie van R„ waren af wezig. Vanaf woensdag 12 januari is er iedere woensdagmiddag om 2 uur vrouwensoos in café „boerderij 't Hoogje", Kerkstr. 10. Uit de Nederlandse Vrouwenraad, waar in alle Vrouwenorganisaties vertegen woordigd zijn, heeft zich een werkgroep gevormd, die tot taak heeft een vrouwen soos in Soest op te richten. Het is n.1. gebleken, dat er vrouwen zijn. die be hoefte hebben eens met andere vrouwen een gesprek te voeren buiten het ge organiseerde verenigingsleven om. Deze „vrouwensoos" dient als trefpunt. Con sumptie is verplicht. Hoe deze middagen zullen verlopen zal afhangen van de vrouwen, die komen. Zij kunnen hun wensen en ideeën naar voren brengen en de vrouwensocieteit een eigen gezicht geven. Zondagmiddag, 9 januari, aanvang 2 uur,' wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat het maandelijkse ka merconcert gegeven. Uitvoerenden zijn het Beethoventrio, bestaande uit Harry Schram, piano; Marius Lansdorp, vio- loncello en Leslie Somlai, viool. Zij spelen werken van Joseph Haydn; Joquin Turina en Ludwig von Beethoven. Het Beethoventrio brengt, uitgaande van de pianotrio's van Ludwig von Beethoven, muziek die voor deze instru menten is geschreven. Daarnaast heeft het trio klassieke, romantische- en he dendaagse pianotrio's in zijn repertoire: Harry Schram studeerde aan het Utrechts Conservatorium en aan de Mu- sikhochschule te Berlijn. Daarna be kwaamde hij zich bij Gerald Moore en Marinus Flipse. Marius Lansdorp studeerde aan het Utrechts Conservatorium bij Carel van Leeuwen Boomkamp. Hij is thans ver bonden aan het Radio Filharmonisch Orkest te Hilversum. De Hongaar Leslie Somlai studeerde aan het Brabants Con servatorium te Tilburg bij Dekany en Curby. Ook hij is verbonden aan het Ra dio Filharmonisch Orkest. Burgemeester en wethouders, daarin geadviseerd door gemeentewerken, zijn van mening dat de toekomstige Cen- trumweg, de aansluiting van de Konings weg op de Birkstraat, beter onder dan over de spoorlijn Baarn-Den Dolder èn de Kerkstraat kan worden ontworpen. Wanneer de weg over de spoorlijn en over de Kerkstraat zou worden aange legd, zou het viaduct' boven de ter plaatse aanwezige bebouwing uitsteken en door het „dijklichaam" zo domine rend worden, dat er sprake van zou kunnen zijn, dat Soest daar in tweeën gesplitst zou worden. De tunnel heeft tot voordeel, dat hij esthetisch meer verantwoord is en bo vendien de geluidshinder aanzienlijk be perkt wordt. Het college vraagt de raad akkoord 't< gaan met de aanleg van de tunnel. Heeft een gillende keukenmeid voor een gat in uw kleding gezorgd? Kom nieuwe halen (kleding) zoals: houthakkers jacks Alle andere kleding met super kortingen! van dc Gemeentehof De burgemeester van de gemeente Soest, maakt ter uitvoering van artikel 28 van. de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend, dat het bij raadsbesluit van 18 maart 1976, afdeling I, nummer 9075 vastgestelde bestemmingsplan Gene raal Spoorstraat voor gronden, gelegen in het dorp Soesterberg aan de Generaal Spoorstraat nabij de kruising van die straat met de Kampweg, door gedepu teerde staten van Utrecht is goedge keurd bij besluit van 24 november 1976, afdeling 5, nummer 935RO/1978. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 7 januari 1977 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling I (ge opend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur)ter inzage. Genoemd besluit en bestemmingsplan liggen voorts ter inzage in de hulpsecre tarie te Soesterberg, Dorpsplein 1, als mede in de Openbare Leeszaal en Biblio theek, Albert Cuyplaan 202 en in de filia len daarvan te Soest-Zuid, Schouten kampweg 42 en Soesterberg aan het Dorpsplein. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad ais tot gedeputeer de staten hebben gewend kunnen gedu rende 1 maand na 7 januari 1977 tegen het besluit van gedeputeerde staten be roep instellen. De beroepschriften moeten worden ge richt aan Hare Majeseit de Koningin en worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Soest, 5 januari 1977. De burgermeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De burgermeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan de heer A. J. Diekman, Walraven van Hallhof 4 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een ter rein, gelegen aan de Paulus Potterlaan 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 7984. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken te re kenen vanaf vrijdag 7 januari 1976 even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 5 januari 1976. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Uit een radiozaak aan de Soesterbergse- straat werd een klokradio ter waarde van 484 gulden weggenomen. De verko per, de heer F. L. de L. deed er aangifte van bij de politie. Ook in het nieuwe jaar gaat men door met door met het Vrouwencafé in de Moiènsoos Molenstraat 142, elk le en 3e donderdag van de maand vanaf 8 uur 's avonds. Alle vrouwen van Soest en omgeving zijn dan welkom. Zij hebben de gelegenheid om eens met andere vrouwen te praten, wat plaatjes te draaien of gezellig iets te drinken aan de bar) Er komen geregeld 25 a 30 vrouwen en het is er erg gezellig. Deze gelegenheid is dan ook uitstekend geschikt, men kan aan de bar iets drinken, er is gelegen heid om te biljarten voor de liefhebbers en een praathoek waar gediscussieerd kan worden. Gezellig is het en van fel feminisme is weinig te merken. De conversatie is gevarieerd en open heid speelt naast gezelligheid een grote rol. „Als je met vrouwen onder elkaar bent kan je meer jezelf zijn; je merkt dat je met alleen vrouwen - ook erg veel plezier Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 1 10 18 kunt hebben en dat is een geweldige ont dekking". Voor veel bezoeksters lijkt de behoefte aan contact en gezelligheid de voor naamste drijfveer om naar het vrouwen café te komen. De meeste vrouwen zijn tussen de 25 en 40 jaar met wat uit schieters naar boven en weinig jongeren. Inlichtingen Joke Kruitzer tel. 10488. Leidje Tomassen Holsheimer tel. 13452 Met ingang van 1 juni 1977, of zoveel eerder als dat mogelijk is, zal dokter R. Colthoff als chirurg verbonden zijn aan het ziekenhuis Zonnegloren. Dokter Colt hoff is de opvolger van dokter S. G. Looijen, die met ingang van dit jaar een functie aanvaardde in het Bergweg-op leidingsziekenhuis te Rotterdam. Dokter Colthoff (48) is thans als chirurg werkzaam in een ziekenhuis te Coevor- den.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3