Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek Oisterwijk SPORT - SPORT - SPORT - SPORT F0T0- STRIP- VER- HAAL I w. de Meubelmakers uit het zuiden des lands Duinkikkers-Heren wonnen Zwaar bevochten overwinning van Red Stars heren in Rijswijk Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Olympianen laten het ook de laatste competitieweek afweten Atletiek: Goede resultaten S.O. Soest-junioren Olympia Mini-Meisjes kampioen De dames verloren jammerlijk Schaken: „Soest" 2 speelt gelijk tegen Moira-Utrecht „Eemvogels" verliezen in Tiel Vijfde klaverjaswedstrijd vanVVZ trouwcircuiaires trouwkaarten Drukkerij Smit Schaatsen: „Eemland" schaatsers leverden frapante prestaties Basketbal: Hondje weg? Hondje terug! Geslaagd Pantomimetheater „Window" bij „In de Ruimte" Ongemotiveerd verschil in grondprijzen zint commissie niet Kostbare schilderijen gestolen Soester Courant van donderdag 13 januari 1977 Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelcn waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. ütrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, (Jtrecht-Centrum/Nieuwegein) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. S Volleybal Op twee na. heren 3 en heren 4, hebben alle Olympiateams, die aan de competi tie deelnemen, de laatste wedstrijdda gen van de eerste helft afgesloten met verlies. Het eerste herenteam verloor volkomen onverwacht met 3-0 van rode lantaarndrager Atalante; het twee de team van Huizen; het derde team van Set Up; het vijfde van SW, het zevende van Limvio en het achtste van DeVu. Bij de dames was het al niet veel beter: ook hier verloren alle teams. Hoewel de situatie op de standenlijst nu allerminst rooskleurig is, wordt toch vol enthousias me aan de tweede competitiehelft begon nen. Geheel onverwacht verloor het eerste herenteam van Atalante met liefst 0-3. De setstanden war^n 7-15; 15-17 en 9-15. Olympia speelde een wel zeer slechte wedstrijd. Koploper Argos heeft nu 21 punten en de nummer laatst 8. Olympia 2 ging met 1-3 ten onder tegen Huizen. De setstanden waren 7-15; 16-14; 4-15 en 6-15. Het enige lichtpuntje was de tweede set, waarin de Olympianen meer als eenheid opereerden. Olypia 3 won met 2-1 van Set Up. De eerste set ging met 15-6 verloren, maar de twee volgende sets namen de Soesters met 6-15 en 10-15 revanche. Ook het vierde won en wel met 2-1 van BG en SV. De setstanden waren 4-15; 15-12 en 15-6. het vijfde verloor met 3-0 van SW 6; het zevende met 2-1 van Limvio 2 en het achtste met 3-0 van DeVu. Ook bij de dames was de malaise groot. Het tweede verloor met 3-0 van OMS. De setstanden waren 10-15; 3-15 en 6-15. Het derde verloor eveneens met 3-0 van Set Up. Hier waren de setstanden 15-3; 15-6 en 15-3. Het achtste damesteam tenslotte verloor met 2-1 van BG en SV.3. De S.O. Soest-afvaardiging die deel nam aan de crosscompetitie voor B- junioren heeft een bijzonder goede pres tatie verricht. Na de derde en laatste cross, georganiseerd door de atletiek vereniging Tempo te Bussum bezette de Soester afvaardiging in het ploegen- klassement een fraaie tweede plaats achter het gerenommeerde AAC uit Am sterdam. In het individuele klassement legde Men- no Lievers beslag op de zeer goede derde plaats. Marcel Klarenbeek bereikte de zevende plaats; Rob Jansen werd tiende en Joost Kok twaalfde. Zaterdag 22 januari neemt een gfote af vaardiging deel aan de laatste wedstrijd in de crosscompetitie voor.C- en D ju nioren en pupillen. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Amsterdamse verenigingen AAC en ADA en wordt ge houden op de sintelbaan Ookmeer te Amsterdam. De Soester marathonloper Cor Koster (58) neemt zaterdag 5 februari a.s. deel aan de internationale midwinter-mara thon die in Apeldoorn georganiseerd wordt. In de Nevobo mini-kompetitie werden afgelopen zaterdag in Amersfoort de laatste wedstrijden gespeeld. Jongens B speelde zijn eerste wedstrijd tegen Vios gelijk en wist de laatste wedstrijd tegen Spirit C met 2-0 te winnen. Door dit resul taat werd in de eindklassering de tweede plaats bereikt in een poule van 5 ploegen. Jongens C verloor de eerste wedstrijd van Impala, maar sleepte toch weer een puntje weg uit de tweede wedstrijd tegen Surf. Het eindresultaat was een derde plaats in een poule van 6. Meisjes A, een nieuw team, dat voor het eerst in de kompetitie speelt, wist op de ze laatste kompetitiedag geen winst te behalen, maar heeft dit seizoen veel ge leerd, waardoor het volgend jaar zeker betere resultaten behaald zullen worden. Meisjes C tenslotte behaalde in de sterk ste poule van 8 tot 10 jarigen ongeslagen de titel. Op de laatste dag moest worden aangetreden tegen Impala I en Impala 2, die resp. op de tweede- en derde plaats stonden. Gelukkig hadden de Olympia- meisjes hun zenuwen eerder en beter in bedwang en na afloop stond het fiere re cord van 19 punten uit 10 wedstrijden achter hun naam. Een mooi resultaat van dit team, dat volgend jaar bij de oudere mini's ongetwijfeld wederom een goed figuur zal slaan. In de loop van deze maand zal een nieuwe indeling naar sterkte worden gemaakt en nogmaals een hele kompetitie worden afgewerkt. Bij deze eerste wedstrijd van Heren I van Duinkikkers tegen Dolfijn I in Amsterdam gespeeld, voor de tweede competitiehelft, speelde Henk Wijnmalen vermoedelijk zijn laatste wedstrijd voor Duinkikkers, vanwege zijn uitzending naar Nigeria. Daarentegen maakte Han Vreeken zijn comeback. De wedstrijd stond niet op hoog peil, maar de Duinkikkers slaagden er toch in te kunnen zegevieren over Dolfijn en wonnen met 4-5. In de eerste periode kwamen de Duinkik kers met 1-0 achter te staan door een achterwaarts doelpunt van de midvoor van Dolfijn. Henk Wijnmalen bracht de stand gelijk in de tweede periode. 1-1. Het was Gerard Vet die een fraai aange geven bal van Paul Klein ineens achter de keeper van Dolfijn liet verdwijnen. 1-2. Goed combineren tussen Henk Wijn malen en Bert v.d. Weyer werd door Het tweede tiental van de Soester schaakclub heeft zich vorige week vrij dag goed hersteld van de 9%-Vs neder laag tegen Leusden. In Utrecht kwamen de Soester reserves voorlopig tot een 41/£- 4% gelijkspel. Eén partij is ter arbitage opgestuurd naar de bondsarbiters. Ben van Vlierden staat daarin weliswaar een pion achter maar zijn stelling is daaren tegen zo gunstig dat verwacht mag wor den dat de arbiters deze partij in een on beslist zullen laten eindigen. Jammer was het dat de jonge Muis aan het negende bord zich verrekende en pardoes een toren cadeau gaf. Van de tien partijen eindigen er vier in een over winning (Van de Berg. Vennik, Voort en Bervoets) voor de Soesters terwijl in evenzovele ontmoetingen het punt naar Moira ging. Balvers. Van Ee, Muis en Suyk werden daar in die gevallen het slachtoffer van. De ontmoeting tussen Stekelenburg en Holleman was de enige die in een remise eindigde. De persoonlijke resultaten Moira 1-Soest 2: De Wolf-Balvers 1-0; Blokland-Van Vlierden afg; Bakkenes-Van de Berg 0-1; Kloppenburg-Van Ee 1-0; Van de Hoven-Vennik 0-1; Stekelenburg-Holle- man Vè-^6; Nagtegaal-Voort 0-1; Prins- Bervoets 0-1; Derks-Muis 1-0; Wolrabe- mej. Suyk 1-0. Henk doeltreffend-afgerond. 1-3. In de derde periode werd het zelfs 1-4 door Henk Wijnmalen. Daarna begon het oude Duinkikkers-euvel zich te vertonen. De ploeg begon zich minder snel te bewe gen en duidelijk kwam conditiegebrek naar voren. Dolfijn kwam hierdoor terug en bracht de stand op 2-4. en het werd zelfs 3-4. In de vierde periode maakte Han Vreeken na een blessure die een half jaar geduurd heeft, zijn comback. Het is te hopen voor Duinkikkers, dat Han spoedig zijn oude vorm terug krijgt, want hij is een uitmuntende vervanger voor Henk Wijnmalen, die Soest gaat verlaten. De overwinning van Duinkik kers kwam in de laatste minuut tot stand. Henk Wijnmalen wist Erik Jan Koehof pp tijd te bereiken, die de over winning veilig stelde. Het was geen over tuigende overwinning, maar de twee punten gingen mee naar Soest. De dames I van Duinkikkers speelden zondagavond in het Tipbad te Baarn de zeer belangrijke wedstrijd tegen de da mes van Wilskracht I uit Utrecht. Dat is voor de Soester dames op een grote ne derlaag uitgelopen. Leek het er aanvan kelijk nog op, dat de Soëstér dames de beste kansen hadden, vrij spoedig keken ze tegen een 0-1 achterstand aan. Direkt daarna dacht men dat de gelijk maker in de touwen zou verdwijnen, maar de bal ging over. Geheel tegen de verwachtingen in, volgde een door braak zodat Wilskracht er 0-2 van kon maken. Na enkele fraaie reddingen van keepster Elvera Wiersma, kon zij niet voorko men, dat Wilskracht opnieuw scoorde. 0-3. Duinkikkerdames gaven zich nog niet gewonnen en verkleinden de achter stand tot 1-3. Wilskracht toonde zich be slist de sterkste en wist tenslotte de score op te voeren tot 1-6, hetgeen wel enigszins geflatteerd is, maar daarom niet minder verdiend is te noemen. Het was een gevoelige nederlaag voor de Soester dames. Korfbal Korfbalvereniging „Eemvogels" heeft in Tiel niet de winst kunnen behalen, die zij zich zelf min of meer al toebedacht hadden. Met 2-1 werd verloren. Het tweede team deed het „thuis" aanzien lijk beter en behaalde een 5-3 overwin ning op Atlantis. Het eerste team startte in Tiel zeer enthousiast, maar had met alle schoten op de mand weinig geluk. Een streng en erg radikaal fluitende scheidsrechter kende na een paar minuten spelen aan Tiel een strafworp toe en die werd feilloos benut. 1-0. „Eemvogels" kwam op dezelfde wijze aan het tegenpunt; Wim van Rheenen scoorde 1-1. Met die stand werd de rust bereikt. De tweede helft gaf weinig klasse-ver- schil te Zien en Tiel won doordat het geluk had met een afstandsschot. Eind stand 2-1. Het tweede won overtuigend van Atlan tis. Direct al in de beginfase kwamen de Soesters door Marina Verlinden op 1-0. Atlantis maakte vrij vlot gelijk, maar valk voor de rust bracht Riet Maris de stand op 2-1. In de tweede helft liepen de Soesters uit tot 4-1, door doelpunten van Koos Som- mer en Jan de Haard. Nadat Atlantis de achterstand tot 4-3 teruggebracht had, bepaalde Gert Nijhoff de eindstand op 5-3. A.s. zaterdag moet het eerste de laatste kans op een kampioenschap waarmaken door in Breukelen van ESDO te winnen. Het derde treedt aan tegen Houten, terwijl het tweede en de jeugd vrij-af hebben. Aan de vijfde klaverjaswedstrijd van WZ, die maandagavond in het clubhuis aan de Eemweg werd gehouden, namen achtenzestig dames en heren deel. Er werd verplicht gespeeld. De voorzitter van de evenementencom missie, de heer C. Stolwijk, wenste allen een gelukkig en voorspoedig 1977 toe en vooral een goede gezondheid. Verder veel geluk bij het klaverjassen en ver dere sportgebeurtenissen. De uitslag van deze wedstrijd werd: 1. G. Stolwijk, 5689 p. 2. F. C. Boom. 5498 p. 3. Th. van Kooij, 5396 p. 4. N. van Hornsveld, 5303 p. 5. Mevrouw Jos v.d. Kuijlen, 5249 p. 6. C. van Hornsveld, 5248 p. 7. Mevrouw S. Brouwer-van Kooij, 5175 p. 8. J. Strietman, 5175 p. 9. J. Huij- ting, 5164 p. 10. Mevrouw J. Stigter, 5140 p. 11. P. v.d. Meer, 5121 p. 12. Joh. van Kooij, 5105 p. 13. Chr. van Grol, 5087 p. 14. H. Wegerif, 5010 punten. De troost prijs was voor mevrouw J. Kruitbos-van Arnhem. De heer Stolwijk reikte de vele prijzen uit en herinnerde de dames en heren aan de klaverjaswedstrijden die op vrijdag 21 januari a.s. in Honsbergen zal worden gehouden. Verder deelde hij mede, dat op zaterdag avond 12 februari de carnavalsavond van VVZ zal worden gehouden in het clubhuis, met medewerking van de Raad van Elf met Prins TEUN I. een boeren- kapel en het trio Verweij uit Soest. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modem I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 Leden van de Soester vereniging „Eem land", die afgelopen weekend aan wed strijden deelnamen, hebben enkele fra pante resultaten behaald. Yvonne Dijs behaalde in het totaalklassement bij de Nederlandse kampioenschappen voor D- junioren, de zevende plaats. Bij wed strijden voor nationale A en B rijders bleek Hans Dijs de sterkste junior te zijn. Hij liet met zijn prestatie vele senior-rijders achter zich. Bij de Nederlandse kampioenschappen voor D-junioren kwamen de meisjes Corine v.d. Meide en Yvonne Dijs aan de start. Corine had de pech op de 500 meter te vallen, waardoor zij met de tijd van 67,6 sec. als laatste geklasseerd werd. Haar goede prestatie op de 1000 meter (2.09.8 min.) bracht geen verandering meer in de totaal klassering. Beter ver ging het Yvonne Dijs. Op de 500 rneter behaalde zij met de tijd 51.7 sec. de vier de plaats. De 1000 meter legde zij af in 1.53.2 min. en dat leverde haar de zeven de plaats op. Ook in het totaal klasse ment bezette zij de zevende plaats en dat is gezien de nationale deelname een hoopgevende prestatie. Ron Ottenhof en Hans Dijs blonken uit voor A en B-rijders. Daarin komen ta lentrijke senioren en junioren aan de start. Hans Dijs reed de 500 meter in 44.3 sec. (een verbetering van zijn persoon lijk record met 0.6 sec.en de 1500 meter in 2.19.4 min. Hij werd daarmee de snel ste junior. Ron Ottenhof werd de op één na snelste junior. Hij bereikte dat re sultaat met een 500 meter in 46.3 sec. en de 1500 meter in 2.22.7 min. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Soms is het een bezwaar, datje kennissen weten, datje iets afweet van fotograferen. Dan komen ze bij je met een foto, die niet helemaal is geslaagd. En of ik maar zeggen wilwat er fout is gegaan. Nu ben ik een gewone huisvrouw, die voor haar plezier fotografeert. Daarom stuur ik die vragers meestal maar door naar de fotovakman, die het veel beter weet dan ik. Toch heb ik van dat gevraag wel iets geleerd: veel van de problemen hebben te maken met "licht". En dat licht is toevallig wel het belangrijkste element om goede foto's te kunnen maken. Daarom heb ik aan mijn foto-adviseur een paar "licht-spelregels" gevraagd, die ik hier, met een paar fotovoorbeelden er bij, graag wil doorgeven. Die eerste foto links is duidelijk mislukt. Omdat ik bij de opname de lichtkraan (dat is de lensopening of het diafragma) te veel heb opengezet. Doordat teveel aan licht wordt het beeld als het ware weggeëtst. Dat noemen ze overbelichten. - De foto hierboven is zwart. De oorzaak: de lichttoevoer was door een te kleine lensopening zo gering, dat de donkere partijen niet goe^l zichtbaar zijn. Dat heet: onderbelichten. Komt ervan als je bij bewolkte lucht de instelknop op "zon"zet. Bij automatische kamera's heb je van zo'n probleem geen last. Maar bij kamera's, die je zélf moet instel len, zoals bijvoorbeeld de meeste kassettekamera's, is het van belang dat zorgvuldig te doen. Vooral als u een kleurenfoto maakt. En helemaal als u een kleu rendia maakt, want dan komt het er erg precies op aan. Wie foto's wil maken als hierboven, waarbij elk detail goed "doortekend" is, hoeft eigenlijk maar één ding te doen: zorgen, dat de instelknop voor de licht toevoer goed is ingesteld. Het eerste herenteam van deSoester basketbalvereniging The Red Stars speelde zaterdagavond zijn eerste wed strijd in de tweede competitiehelft in Rijswijk tegen ROS Forcial. De Rijswij- kers hebben technisch geen sterke groep, doch fysiek zijn zij onstuitbaar. Soms echter waren te harde charges nodig om het snelle Soester herenteam tot stilstand te brengen, hetgeen met name in de eerste helft goed gelukte en terwijl het verdedigend niet geweldig klopte bij Red Stars. De op dat moment gehanteerde floating- zone liep niet goed en ROS Forcial kon bij de rust met een 35-29 voorsprong de tweede helft tegemoet zien. Red Stars echter schakelde over op een goede zone verdediging en hiertegen had ROS For cial geen antwoord. Binnen vier minuten was er zelfs een voorsprong gecreëerd, welke niet meer uit handen werd gege ven. ROS Forcial probeerde nog regel matig aan de noodrem te trekken, waar de niet bijster sterke scheidsrechters duidelijk moeite mee hadden, doch de Soester formatie hield hét hoofd koel en wist deze te harde wedstrijd te winnen met 73-69 en de derde plaats te behouden in de tweede divisie. Het werd zelfs een dubbele winst in Rijswijk, want ook de meisjes junioren wonnen van ROS Forcial, hoewel hier het verschil wat ruimer uitviel, waar door ook de Soester meisjes in de regio nale jeugdcompetitie een fraaie tweede plaats blijven behouden. De jongens junioren, nog volop in de running voor het kampioenschap, kreeg een bittere pil te slikken, doordat zij door een administratiefout niet verschenen op de geplande tijd. A.s. zaterdag. Komende zaterdag is er vanaf 's mid dags één uur in Beukendal te genieten van basketbal. Te beginnen met de meisjes adspiranten b en c, waarna om twee uur de interessante ontmoeting plaats vindt tussen heren 2 en Anguila 2 uit Spakenburg. Om half vijf spelen de meisjes junioren A tegen Disco Dancers de nummers 1 en 2 tegen elkaar. Hierna wéér een zeer interessante pot, want dan spelen de jongens junioren A tegen Noordkop uit Den Helder, eveneens de nummers 1 en 2. Om half acht „dames" 1 tegen Noordkop, welke wedstrijd ge wonnen kan worden en tot slot de wed strijd van heren 1 om negen uur tegen BVO uit Alphen. Tot slot is er zondag vanaf 5 uur ook weer basketbal in de spelzaal De Bunt. VERMIST: 31-12. Reu, bastaard Setter, zwart, kale rug, groene halsband, 7*6 jaar; Van Loon, Beetslaan 9, Bilthoven, tel. 030- 783267. 30-12. Reu bastaard (Holl.) Herder, zwart, wit plekje op borst, staande oren, litteken op nek, halsband met penning, (Tienhoven); -Brusse, Meentweg 129, Eemnes, tel. 02153-82962. GEVONDEN: 10-1. Reu Corgy, zwart/wit, bruine vlek jes op kop, staande oortjes, kromme po ten, jong, rood halsbandje; (Weegbree straat); 7-1. Reu Herder, zwart/bruin, (Zonne gloren); beide: Dierentehuis, KI. Engen- daalweg 5, tel. 13583. 8-1. Ruwharige cavia, Zwart/bruin, (O- lijkweg); Dierentehuis, KI. Engendaal- weg, tel. 13583. 31-12. Teef Bouvier, zwart, 1^ jaar; Camping Kennels, Birkstraat, tel. 033- 19425. 5-1. Poes, witte bef, pootjes, snuit; Van der Kuylen, Gallenkamp Pelsweg 5, tel. 16204. Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Amivedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. Voor het examen machineschrijven, on der auspiciën van het Instituut Hulscher, Molenstraat 11 te Soest, slaagden: G. E. Becker, B. E. de Bree, M. M. A. van den Dijssel, T. van Fulpen, C. M. van der Linden, ter Meer, W. van der Meulen, C. P. Ruig-de Brugman, L. J. Vellinga, A. J. M. Vonno, Voets, M. C. van den Wijngaart, E. C. van Winkelen, W. M. Woerdeman. 3 kandidaten werden afgewezen. Koffiebar In de Ruimte aan de Klein Engendaalweg verivelkomt zaterdag a.s. het Amerikaanse pantomimetheater „Window" in de gezellige zaal'de Carp. Window heeft vooral bekendheid gekre- gen door de speciale wijze waarop de toeschouwers worden geboeid. Vele jon geren willen wel eens iets anders dan muziek of film. Vandaar het grote Sukses van Window, o.a. in Montreal gedurende de Olympische Spelen. De presentatie die de naam Looking Through heeft, is een geestige én serieuze uitbeelding van hoe de moderne mens zich voordoet. Momenteel verblijft de groep bij Jeugd met een Opdracht in Amsterdam en hoopt in Nederland veel voorstellingen te geven. Het ziet er naar uit dat het optreden van Window goede weerklank zal vinden bij de jeugd. Koffiebar In de Ruimte, die elke zater dag haar deuren opent voor iedereen, is verheugd over de respons in Soest. Het kan echter altijd beter en in het komende jaar wordt een duidelijke toename ver wacht van het aantal bezoekers. Het attraktieve programma dit jaar zal hier toe volgens de organisatoren enorm bijdragen. De avond begint om acht uur. Om half acht is echter de koffie bruin. Zoals gewoonlijk zijn entree en koffie gratis. Het meer dan eens ontbreken van een motivering in conceptvoorstellen, zit de financiële commissie erg hoog. Met na me de heren M. A. van Ee (VVD) en J. L. Menne (CDA) spraken hierover hun. ongenoegen uit in de gisteravond ge houden openbare commissievergade ring. Hun ongenoegen had betrekking op het ontbreken van een motivering van de grondprijs van 25 gulden per vierkante meter voor een aankoop aan de Konings weg, en van de-prijs van 15 gulden per m2 voor een verkoop aan de Kromme- weg. In dit laatste geval, waarin het om tachtig vierkante meter ging, had de gemeente naar de mening van de heren Van Ee en Menne (en ze kregen daarin steun van de andere commissieleden^ best meer kunnen vragen gezien de voor de eigenaar niet onbelangrijke waarde vermeerdering van het pand na de grondaankoop. Vooral de heer Menne drong erop aan, regels op te stellen betreffende prijzen voor grondaankopen- en verkopen. Deze prijzen zouden aan minima en maxima gebonden moeten zijn, afhankelijk van bijvoorbeeld het gebruiksnut van de grond en de buurt waarin de grond ligt. Wethouder J. J. Ebbers (WD) zegde de commissie toe, het opstellen van regels hiervoor te onderzoeken. Uit het Oranje-hotel aan de Burgemees ter Grothestraat werd in het weekend voor 100.000 gulden aan schilderijen gestolen. Ontvreemd werden een olie verfschilderij van De Koekkoek voor stellende een „Gezicht op Amersfoort"- een olieverfschilderij van Karei Klinken berg, voorstellende „Gezicht op Alk maar" een reproduktie van een schilde rij van Frans Hals, „de Luitspeler"een Engelse tekening van paarden met een rijtuig en twee Balinese beeldjes van djatihout. De onbekende daders verschaften zich in de nacht toegang tot het pand door het indrukken van een ruit aan de voorzijde van het hotel, waarna de spanjolètslui tingen konden worden^geopend. De poli tie heeft de zaak in onderzoek t

Soester Courant | 1977 | | pagina 15