vrijetyds beurzen Parkgarage Baarn b.v. ouders! Agenda Soester Gemeenschap tl ie Meningen van Lezers DAF VOLVO Profiteer H van onze extra iage opruimingsprijzen Burgerlijke Stand ma kreatief muziek vakantie «karwei 27t/m30januari'77 jaarbeurshallen utrecht Het Utrechts Symfonieorkest in Baarn Lezing over transcedente meditatie BERKHOF _CH!l n_ANDI - HARTÖCT) Lezing over Yoga voor leden van 't Nut Opnieuw openbaar onderwijs in Soest-Zuid? Een nieuwe levensstijl Nieuwe auto total-loss gereden Over gehorig gesproken Hondje weg? Hondje terug! Kerstgeschenk Soester missionarissen Algemene ledenvergadering Artishock Onderzoek huisvestingssituatie personen 65 jaar en ouder Komt U ook helpen OPRUIMEN? ARTIHOME Vleesverkoop SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES R.K. kerkdiensten Geldelijke steun .verbetering woningen Geld uit tas gestolen Poging auto weg te nemen mislukt Lichte stijging werkloosheid in Eemland Predikbeurten Medische dienst KLEUR PASFOTO Soester Courant van donderdag 20 januari 1977 i het e ca. liten- ïnnis lerne num 4 dagelijks 10-17 uur w U TT-biljetten op vele stations I verkrijgbaar. Onder auspiciën van de Baarnse Muziek- kring geeft het Utrechts Symfonieorkest in de Pauluskerk, Brink "in Baarn een concert op maandag 24 januari a.s. Het orkest staat voor die gelegenheid on- de leiding van de veelbelovende jonge dirigent Willem Frederik Bon. De vio liste Else Krieg verleent solistische medewerking. Uitgevoerd zullen worden: de Suite ,,Le tombeau de Couperin" van Maurice Ravel, het tweede vioolconcert van Henryk Wieniaswski, en de eerste sym fonie van Ludwig van Beethoven. Uitvoerige programma's tevens bewijs van toegang zijn verkrijgbaar aan de in gang van de kerk. Het concert begint om 20.15 uur. Vanavond, donderdag 20 januari, aan vang 20.00 uur zal in de zaal van de open bare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan door drs. M. Oudshoorn een lezing ge houden worden over de effecten van de transcedente meditatietechniek. Deze techniek wordt tweemaal daags 20 minu ten beoefend en blijkt diepgaande ef fecten te hebben op lichaam, geest en ge drag, zoals uit vele wetenschappelijke onderzoeken is gebleken. De heer Ouds hoorn is psycholoog en leraar transce dente meditatie. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 _j OFFICIAL DE ^Official dfai frx, VJ3ASAPPARATUURJ Woensdag 26 januari a.s., aanvang 20.15 uur, wordt voor de leden van 't Nut-Soest in De Open Hof een lezing gehouden over Raja-Yoga. Inleider is drs. A. de Haas uit Amster dam die vorig jaar een zaal boeide met een onvoorbereide lezing over „Reïncar natie". De heer De Haas verving toen prof. van Praag, die door omstandig heden op het laatste moment zijn af spraak niet kon nakomen. Drs. de Haas komt nu naar Soest om te spreken over Raja-Yoga: „Koninklijke Yoga". Raja-Yoga probeert via het be reiken van de innerlijke eenheid te ko men tot beleving van de eenheid van de kosmos. Raja-Yoga gaat voortdurend uit van de totale mens en ziet juist de stoor nissen in het organisme en in de psyche als 'n gevolg van 't niet sterk genoeg be leven van de eenheid in de kosmos. Wie leert deze eenheid te ervaren, zal veel harmonischer in het leven staan; veel minder gehinderd worden door kleine konflikten in zijn omgeving en beter zijn weg in de wereld vinden. De Raya-Yoga heeft duidelijke raak vlakken met het Chinese Taoïsme en het Japanse Zen-Buddhisme. Dit yoga- systeem is goed te verenigen met het bij belse denken, daar het uitgaat van eer bied voor het leven. Het moet gezien wor den als een techniek om de levenskunst machtig te' worden en kan samengaan met elke wereldbeschouwing. Een boeiend onderwerp derhalve in deze tijd van meer en meer bewust mondiaal denken en meer en meer bereidheid om te luisteren naar andere stromingen en wereldgodsdiensten. Nut-leden hebben gratis toegang: niet- leden moeten 3,50 entree betalen. Door de afdeling Soest van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs wordt op 25 januari a.s. in de kleuterschool De Bengelenbak aan de Duinweg een bijeen komst met geïnteresseerde ouders be legd om te zien of er opnieuw een lagere school voor openbaar onderwijs in die wijk gesticht kan worden. Begin dit jaar werd de openbare Margrietschool „offi cieel" gesloten wegens gebrek aan leer lingen. Problemen met de schoolleiding lagen daaraan ten grondslag. Afhankelijk van de resultaten van de bijeenkomst van 25 januari zal het be stuur van de vereniging zich nader beraden over de verder te voeren strate gie om Soest-Zuid weer van openbaar (lager) onderwijs te voorzien. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Soest. Aan het begin van een nieuw jaar wensen de mensen elkaar een gelukkig, voorspoedig of zalig nieuwjaar toe. Dat kan voor velen in dit postindustriële tijd perk alleen gerealiseerd worden, wan neer we onze levensstijl radikaal ver anderen. Daarbij gaat het volgens de werkgroep Nieuwe Levensstijl van de Raad van Kerken om een anders omgaan met de dingen een anders omgaan met de natuur een anders omgaan met de tijd een anders omgaan met elkaar. Jan Terlouw (D'66) beweerde onlangs in een interview: „Het socialisme heeft zeer veel goeds gedaan en is heel belang rijk geweest, maar nu zullen we toch meer moeten kijken naar de mens, die bezig is te vereenzamen in de techno cratie. Nodig is een meer individuele be nadering van de mens. Daarvoor zijn heel veel veranderingen gewenst in de gehele sociaal-culturele sector van onze maatschappij." Een beter leven is méér hebben van alles dat de „vooruitgang" biedt. We raken meer geconcentreerd op wat we hebben of niet hebben, dan wie we zijn of wat we niet zijn. En die manier van leven kun nen we ook niet zo maar loslaten, want waar moet dan het vliegwiel van onze economische orde op draaien? Verhoog de consumptie is een plicht geworden binnen de welvaart, zo denken we veelal. Maar ondertussen raken talloze mensen in dat proces in de knoei: hartinfarcten, desinteresse in het werk. ziekteverzuim, werkloosheid, krampachtig je zelf waar maken, prima opgeborgen en verzorgde ouder wordende mensen die niet meer meetellen, criminaliteit, enz. Steeds meer mensen komen tot de ont dekking dat wij met z'n allen bezig zijn vast te lopen op allerlei terreinen van leven en samenleven. Is het zinvol om hiermee bezig te zijn en hoe moeten we dat politiek vertalen? De werkgroep Nieuwe Levensstijl stelt in haar blad „Injektie" dat de oplossing voor de pro blemen gevonden kan worden in de zgn. verantwoordelijke maatschappij. Als we gaan handelen overeenkomstig de nood zaak, heeft dit ingrijpende gevolgen voor de manier waarop we alles om ons heen bekijken. De mens is dan het doel van o.a. het economisch handelen en niet lan ger het middel. Een leuk onderwerp voor kerken en proeflokalen. Meer hierover dinsdagavond 25 januari om 20.00 uur in „De Rode Haan" (PROEST), Birkstraat 32. Spreker is de Utrechtse theoloog Dr. Pieter van Hoof. studie-secretaris van de Ned. Kerkprovincie en lid van de lande lijke werkgroep „Nieuwe Levensstijl". In de pauze muziek voor kerk en kroeg, hof en straat, liefde en lust, krijg en vrede tussen 1350 en 1500 van „Musica Reservata" o.l.v. Michael Morrow. Na de pauze discussie o.l.v. Frans Diks (PPR). De toegang is gratis. Iedereen is hartelijk welkom. Jan Visser De 19-jarige E. V. uit Harderwijk sinds 7 januari van dit jaar in het bezit van een rijbewijs en zaterdag voor het eerst met zijn eigen auto op pad. reed het nieuwe voertuig in Soest total-loss. Nadat hij zijn aanwinst trots aan zijn in Soest wonende broer had laten zien, ver trok hij richting Harderwijk. Vermoede lijk doordat zijn voorruit beslagen was, raakte hij bij het schoonmaken, de macht over het stuur kwijt. Hij reed te gen een rechts van de weg staande licht mast en kwam daarna tegen de trottoir band tot stilstand. De wagen was zwaar beschadigd. Op verzoek van de politie staakte de heer V. wonende aan het Choristenpad in de nieuwe wijk Overhees, 's nacht om drie uur zijn partijtje biljarten. V's buurman, de heer W. klaagde bij de politie dat hij in zijn nachtrust gestoord werd door het voortdurend tikken en klikken van de bil jartende buurman. Diens biljart stond op de zolder. Over moderne nieuwbouw ge sproken VERMIST: 12-1. Reu dwergtekkel, rood, langharig: Jaarsveld, Nieuweweg 1, tel. 20015. 10-1. Kater, zwart, witte bef en pootjes, gecastreerd: Van der Meyde, Valeriaan- straat 59, tel. 21121. Kater, zwart, enkele witte haartjes in hals, gecastreerd, l\k jr., „Sambo"; Laverman, Gerard Doulaan 9, Baarn, tel. 02154-16481. 11-1. Poes, cypers, steriel, ZVz jr.; Da- niëls, Plasweg 10a, tel. 11509. 5-1. Poes, cypers/grijs/rood, 7 mnd., schuw; Van Vonno, Bosstraat 135, tel. 18139. 10-1. Reu bastaard Kees, bruin/zwart, bruine halsband met rabiëspenning, 6 jr.Schaaphok, Eikenlaan 21, Hilver- süm, tel. 035-17783. GEVONDEN: 16-1. Ierse Setter, vlooienband, (Over hees): Dierentehuis, tel. 13583. 16-1. Kater, cypers/wit, dood, (Witte Huis, Birkstraat): 17-1. Poes, cypers/wit, (Insingerstraat) Dierentehuis, tel. 13583. 13-1. Kanarie, oranje; Waterreus, Van Lenneplaan 60, tel. 13667. Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Amivedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. De Kerstcollecte in de R.K. Kerken te Soest, bestemd voor negen Soester mis sionarissen heeft in totaal f 15.681.95 op gebracht. Het organiserende interpa- riochieel missie-comité kan daardoor ieder van de negen missionarissen 1800 gulden toezenden. Per parochie gespeci ficeerd was de opbrengst Maria Onbevl. Ontvangen (Nieuwer- hoeki: collecte f 3.342.-, bank en giro f 535.-: H. H. Petrus en Pauls (Soest-midden): collecte 6.639.95. bank en giro 675,- H. Familie Soest-Zuid i: collecte 3.643.- geen bank en giro H. Joannes (Soesterveeni: collecte 640,-, bank en giro 207.-. Hoe belangrijk het jaar 1977 voor de Soester kunstenaarsvereniging Artis hock is, zal duidelijk worden als op 21 januari a.s. de algemene ledenvergade ring wordt gehouden. Ondermeer zal in de vergadering ge stemd worden over enkele noodzakelijke mutaties in het algemeen bestuur. Om dat de huidige voorzitter a.i. Hans de Bruin zijn taak zal beëindigen, is een va- kature ontstaan voor het voorzitter schap. Kandidate voor deze bestuurs- funktie is Henny Visser. Ook zal Tamar Walma van der Molen niet langer deel uitmaken van 't bestuur. Zij heeft haar plaats vorig jaar afgestaan aan Trudy Bijlenga. Een verdere uitbreiding van het bestuur valt te verwachten door ver kiezing van Rob van Amerongen en Lied Zwagerman. Naast de verkiezing van het nieuwe be stuur zal het jaar 1977 in het teken staan van het 10-jarig bestaan van de vereni ging. Deze mijlpaal betekent voor Artis hock meer dan een feestelijke gebeurte nis op zich. Het betekent ook een stuk er kenning van de behoefte waarin Artis hock in het kultureelmaatschappelijk le ven in Soest voorziet. Een viering van een 10-jarig bestaan betekent ook een terugblik op 10 jaar kulturele mani festaties en deze gedachte zal worden ge bruikt als rode draad voor een groot aan tal door Artishock geplande aktiviteiten voor 1977. LEASING INRUIL FINANCIERING AMALIALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 Enige tijd geleden heeft het gemeentebe stuur besloten om een onderzoek in te la ten stellen naar de huisvestingssituatie van personen van 65 jaar en ouder in de gemeente Soest. Doel van dit onderzoek is om de verkre gen gegevens en informaties te gebrui ken voor het bouwbeleid in de komende jaren. Daartoe wil het gemeentebestuur nagaan hoe bewoners, die nu 65 jaar en ouder zijn. hun huidige woning waarde ren. of men eventueel verhuisplannen heeft en naar wat voor soort woning men in dat geval zou willen verhuizen. Om dit onderzoek mogelijk te maken heeft de Nationale Woningraad, in nauw overleg met de betrokken gemeentelijke instan ties en andere belanghebbende organi saties. een enquete samengesteld. Niet met alle personen van 65 jaar en ou der in de gemeente Soest zal echter een vraaggesprek worden gehouden. Dit zou een te tijdrovende zaak worden. Uit de gegevens van het bevolkingsregister is daarom een aantal bewoners gekozen. De keuze van deze groep bewoners is ge heel willekeurig. Bejaardentehuizen zit ten ook niet bij deze groep. Het onderzoek heeft dus uitsluitend een verkennend karakter. Het gaat erom in zicht te krijgen in de verschillende woon- ervaringen en woonwensen ten behoeve van de toekomstige woningbouwplan nen. Daarbij kunnen juist de ervaringen en ideeën van de huidige bewoners van groot belang zijn. De enquete wordt door het bureau Into- mart en vindt binnenkort plaats. De on geveer 350 bejaarden krijgen eerdaags bericht. Wanneer men nadere informatie wenst over het onderzoek of men stelt er prijs op dat iemand bij het gesprek aanwezig is. dan wil de Stichting Federatie Raad voor het Bejaardenwerk Soest hierbij gaarne hulp verlenen. Tot en met donderdag 27 januari gaat het er bij ons rommelig toe. Door elkaar staan niet meer zo courante (soms is dat de prijs), beschadigde en door de fabrikant uit de collectie genomen goede ren. Meest meubelen! Gezellig! Profiteert U mooi van plezierige kortingen. U bent trouwens steeds welkom bij: Burg. Grothestraat la - Soest - tel. 02155-17415 20 januari: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstraat 142; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhou derslaan 126; tel. 10488. 20 januari: Demonstratieavond K.V.G. van de firma Conimex uit Baarn, met na de pauze het bereiden van lekkere hap jes en proeven. Introducees zijn van harte welkom; in de Rank, Soesterberg- sestraat 18; aanvang 20.00 uur. 21 januari: Algemene ledenvergadering Artishock, in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.15 uur. 21 januari: Klaverjaswedstrijd in dien stencentrum Honsbergen, georgani seerd door de Bewonerscommissie van het complex Honsbergen. Wiardi Beck- manstraat 475; aanvang 20 uur. 25 januari: Politiek café Proest met als spreker: dr. Pieter van Hoof over het onderwerp: „Een nieuw jaar! Een nieu we levensstijl?" Discussieleider: Frans Diks. In De Rode Haan, Birkstraat 32; aanvang 20.00 uur. 25 januari: Voorlichtingsbijeenkomst in kleuterschool De Bengelenbak voor het stichten van openbaar onderwijs in Soest-Zuid. Duinweg 21; aanvang 20.00 uur. 25 januari: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters, uitgaande van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. In de grote zaal van dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475 aanvang: 13.45 uur. 26 januari: Het Nut-Soest organiseert een avond met drs. A. de Haas-psycho loog en pedagoog - over: „Raja Yoga". In de Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dalweg aanvang 20.15 uur. 26 januari: Vrouwensoos in café-restau rant Boerderij 't Hoogje, Kerkstraat 10; aanvang 14.00 uur. Iedere vrouw is van harte welkom. 26 januari: Verzoekplatenprogramma in dienstencentrum Honsbergen, georgani seerd door de A.R.O.S. Wiardi Beckman straat 475; aanvang 20.00 uur. Ook toe gankelijk voor ouderen uit de wijk. 27 januari: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis tisch Verbond: aanvang 20.00 uur. In lichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 27 januari: Informatieavond voor ouders van leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de basisscholen voor het vervolgonderwijs, in restaurant Dart huizen, Prins Hendriklaan 1; aanvang 20.00 uur. januari: Opening expositie in het Artishockgebouw met de edukatieve ten toonstelling „Energie". Steenhoffstraat 46; aanvang 20.00 uur. 28 januari: Bingo-avond in dienstencen trum Honsbergen o.l.v. de heer W. Copier. Wiardi Beckmanstraat 475; aan- vang 20.00 uur. Ook toegankelijk voor ouderen uit de wijk. 29 januari: Wandeltocht uit de serie wintertochten van wandelsportvereni ging Olympia. Start voor 6 of 12 km. naar keuze vanaf De Rank, Soesterbergse- straat 18; vanaf 10.30 uur tot 14.00 uur. Inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Birkstraat 50a, tel. 19979 en W. A. Schuman, Van Goyenlaan 242, tel. 13269. 2 februari: Openbare vergadering Soes ter Gemeenschap ten huize van Endri Banki, Hildebrandlaan29; aanvang 20.15 uur. 2 februari: Koffiemorgen K.V.G. in Ho tel van de Brink. De heer A Muller uit Soest zal vertellen over de Raad van Kerken. Soesterbergsestraat; aanvang 9.30 uur. 3 februari: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstraat 124; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhou derslaan 126, tel. 10488. 3 februari: Bijeenkomst van de vrou wengespreksgroep van het Humanis tisch Verbond: aanvang 14.00 uur. Spre ker: mevrouw T. Bolland. Onderwerp: „De Aktiviteiten van het Humanistisch Instituut voor Ontwikkelingssamenwer king". Inlichtingen bij mevrouw L. Bec- ker, tel. 14889. 4 februari: Kegelavond NIVON op de kegelbaan bij hotel/café Van de Saaze, Laarderweg 74, Eemnes; aanvang 20.00 uur. Inlichtingen over alle aktiviteiten van het IVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 14270. 6 februari: Kamerconcert in het Arti shockgebouw. met „Galante muziek voor viool en gitaar". Uitvoerenden: Hans Wesseling-gitaar en Coosje Wijzen beek-viool. Op het programma werken van Chr. G. Scheidier. N. Paganini, N. Coste, F. Gragnani, J. Kuffner, H. Villa- Lobos, e.a. Steenhoffstraat 46; aanvang 14.00 uur 8 februari: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters, uitgaande van de Stichting' Maatschappelijke Dienstverlening Soest. In de grote zaal van dienstencentrum Honsbergen. W. Beckmanstraat 475; aanvang 13.45 uur. 15 februari: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters, uitgaande van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest In de grote zaal van dienstencentrum Honsbergen, W. Beckmanstraat 475; aanvang 13.45 uur. 16 februari: Bijeenkomst Koninklijke Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer C. Bootsman behandelt het onder werp: „Heidetuin, een bloeiende hob by". 17 februari: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstraat 142; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhou derslaan 126, tel. 10488. 18 februari: Carnaval m.m.v. het duo Bus uit Laren. In dienstencentrum Hons bergen. W. Beckmanstraat 475; aanvang 20.00 uur. Ook toegankelijk voor ouderen uit de wijk. Bureau van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk. Middel wijkstraat 36. telefoon: 02155>-19289 Mevrouw J. I. Hukema/Spreekuur dins dag tot en met vrijdag 9-10 uur Dienstencentrum Honsbergen. Wiardi Beckmanstraat 475, telefoon: (02155>-10607 De heer A. F van de Genügten/Spreek- uur maandag tot en met vrijdag 9-10.30 uur Dienstencentrum „De Drie Eiken", Dorpsplein 18. Soesterberg, telefoon: (034631-1402 Mevrouw A. H. Frankena/Spreekuur maandag tot en met vrijdag 10-12 uur. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van groene kaarten, genummerd van 101 tot en met 225. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw Parochie Soest, Kerkplein, tel. 13688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00, 11.00 en 18.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30uur (Hoogmis) en 11.00 uur Maandag, dinsdag en donderdag 8.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00. De Open Hof, Dalweg (hoek Veenbesstraat) Zaterdag 19.00 uur Zondag 12.00 uur St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur Per 1 januari is een nieuwe regeling in werking getreden, betreffende geldelijke steun voor verbetering van particuliere woningen, het is een regeling van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. B. en w. delen dit aan de CDA-raads- fractie mee, naar aanleiding van door de fractie gestelde vragen. De nieuwe rege ling vervangt de beschikkingen „gelde lijke steun rehabilitatie en geldelijke steun verbetering woningen en woon buurten". Tijdens haar bezoek aan het R.K. kerk hof aan de Dalweg, werd uit de tas van mevrouw J. S. tien gulden weggenomen. Mevrouw S. liet de tas achter aan het stuur van haar fiets, die zij bij de ingang van het kerkhof even onbeheerd achter liet. Een poging de personenauto van de heer A. V. bij zij woning aan het Park Vrede hof weg te nemen, is mislukt. De wagen werd 's morgens vroeg door de chauffeur van een „strooi-auto", dwars op de rij baan aangetroffen. De voorruit was ver nield en gereedschap uit de auto lag op straat. De onbekende daders hadden de auto uit de tuin van de heer V. geduwd, maar verder zijn zij er niet mee ge komen. In de maand december vorig jaar is het aantal bij het gewestelijk arbeidsbureau Amersfoort ingeschreven werkzoeken den licht gestegen. Bij de mannen met 31, waartegenover een daling bij de vrouwen stond met 14. Landelijk en óók provinciaal gezien blijft „Eemland" een gunstig beeld te zien geven. Landelijk is het werkeloosheidspercentage bij de mannen 5,6; provinciaal 2,7 en in Eem land 2,07. Ten opzichte van 1975 is de arbeidsre serve bij de mannen aanzienlijk lager: 1-1173. Het aanbod van vrouwen is evenwel aanzienlijk hoger: 448-296. De vraag naar mannen was vergeleken met december 1975 aanzienlijk hoger: 1001- 523. Vergeleken met de maand novem ber vorig jaar was de vraag echter iets teruggelopen: 1001-1033. Het aanbod van beneden 23-jarige man nen steeg in de maand december '76 met 24 tot 242 en daarvan zijn er 61 schoolver laters. Bij de vrouwen daalde deze cate gorie met 27 tot 208 en daarvan zijn er 86 schoolverlaters. Wat Soest betreft staan thans 162 (no vember 177) mannen en 87 (november 84vrouwen als werkzoekend ingeschre ven. Vorig jaar december waren die aan tallen respectievelijk 211 en 62. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. J. Austi, Hoenderloo 19.00 uur ds. G. Alma Emmakerk Regentesselaan 10.00 uur ds. A. Engels. Driebergen „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur ds. G. Alma Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur ds. P. van Harten 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 R.K. Dienst In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk 10.00 Eltheto, Driftje Zondagscholen 10.00 uur Groen van Prinstererschool Interkerkelijk 10.00 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan: Interkerkelijk 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 10.00 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur drs. J. Thomas, Amersfoort Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 uur drs. J. Thomas 17.00 uur ds. J. Baumfalk „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. J. Baumfalk 17.00 uurdr. J. Rinzema Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 en 14.45 uur Dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10.00 en 17.00 uur prof. Versteeg, Apel doorn GEREFORMEERDE GEMEENTEN Dalweg [hoek Beukenlaan] 9.30 uur Leesdienst 14.30 uur ds. Van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J. Hanneman, Bilthoven EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 10.00 uur Heilig Avondmaal Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52 16.00 uur A. van Slooten SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10.00 uur en 17.00 uur dienst Hervormde Kerk 10.00 en 17.00 uur dienst 10.00 uur Jeugdkapel Sterrenberg 10.30 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b, Baarn 10.30 uur ds. J. Hilverda, Hilversum Ger. Kerk „Vrije kerken", Nassaulaan 12, Baarn 10.30 en 17.00 uur Dienst Evangelische Lutherse Gemeente, Kapelstraat, Baarn 10.30 uur ds. C. Pel, Soest SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen 10.00 uur tot zondagavond 24.00 uur wordt waargenomen door: Dokter P. Rupert, Foekenlaan 22, tel. 12395 en dokter A. Chavannes, Colenso 32, tel. 14545. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00 tot 13.30 uur: W. Roorda, Ereprijsstraat 57. Dierenarts Grote en kleine huisdieren: (van zater dag 12.00 uur tot maandag 08.00 uur) Praktijk Blanken-Scholtz, Tromplaan 11, Baarn: tel. 02154-15632. Alleen kleine huisdieren: mevrouw F. Gelderman, Bosstraat 17, tel. 12269. Apotheek Ingaande vrijdag 17.30 uur, alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgen de vrijdag 17.30, Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra apotheekdienst: zaterdag a.s. van 8.30 uur tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn; tel. 02154-12137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST en SOESTERBERG Vrijdag 17.30 uur t/m maandagmorgen 07.00 uur: Zuster S. Visser, W. Beckmanstraat 258 (Klaarwater), tel. 14365 en zusterC. v. d. Lee-Kok, Birkstraat 90, Weekavonddienst Zuster C. Bijlaard, Rubenslaan 97; tel. 15425 en zuster J. van Drunen, Simon Stevinlaan 7 Soesterberg: tel. 03463-2729. In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770, zijn de wijkverpleegkundigen elke werkdag te bereiken van 13.00 tot 14.00 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur. Tevens worden op deze uren verpleeg- artikelen uitgeleend. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13.00 tot 14.00 uur in het Medisch Cen trum, telefoon 18770. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 radio - televisie - stereo stereokombinaties - cassette decks en recorders - tuner/versterkers - transistorradio's - hoofdtelefoons - klokradio's etc. KERKSTRAAT 3 - SOEST TELEFOON 15677 een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit. Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNIES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE, BREED TE en INHOUD. Sta op zekerheid, Sta op Bunnies- groeivorm-meter., Beniamino dealer: Stift SCHOENEN OU TASSEN TUirOONMUS GEBOREN: Davina Alexandra, dochter van A. van Gelderen en J. J. Swart. - Bastiaan Maurice Antoine. zoon van P. L. Kok en M. A. J. van Laar. - Michael Ferdinand Leonard, zoon van P.P. van Kampen en K. van Dam. - Pim Rogier, zoon van H. R. van Eeuwijk en C. J. M. Hoogeveen. - Cornelia Diane, dochter van T. van Lit en G. van Zandwijk. - Robin Victor Christiaan, zoon van R. C. Van der Wolk en A. A. Olie. - Ingmar Vincent, zoon van W. Hugen en A. Strijker. - Linda Roxane, dochter van R. A. van Moerkerken en S. H. Apon. - Kim, dochter van M. Verkerk en M. A. van der Pas. - Berenice Margaretha Helena, dochter van J. G. Nuijten en A. A. F. Duijvesteijn. ONDERTROUWD: Hendrik Willem Cornelis Otto en Johan- j»®rS Cornells Sch®Pen. Johannes Cornelis Braam en Wilhelmina Susanna Fidder. Johannes David van Soest en Adnana Magda Hutten. GEHUWD: Frans Kerkhoff en Cornelia Debora Catsman. OVERLEDEN: Geertruida Elisabeth van der Steen. - Adriana Dirkje Margaretha Gouda, echtgen. van W. van der Eijk. - Johanna Friedericka Emilla de Man, echtgen. van J. P. B. Pfaltzer. - Hermina Neven zei, wed. van L. Kok. - Hendrik Cornelis Scheffer, echtgen. van G. L. Godschalk.

Soester Courant | 1977 | | pagina 13